Polityczo-gospodarczy kontekst „koronawirusowej pandemii”

Połączenia, Covid-19, Koronawirusy

Przypadek zwany ” koronawirusem” dawno, a nawet od samego początku, nie powinien być rozpatrywany jedynie w kategoriach zdrowotnych, medycznych, czy w konsekwencji epidemiologicznych. 

Dowodem na to jest nie tylko miejsce i sposób w jaki doszło do zainicjowania tej ” pandemii”, ale także wszystkie wydarzenia o charakterze globalnym jakie równolegle towarzyszą ” koronawirusowej pandemii”. Celowo używam cudzysłowu, gdyż dla każdego racjonalnego, myślącego logicznie człowieka, który uwzględnia przy tym aspekt gospodarczy i polityczny oczywistym jest, że koronawirus, to nie jest groźny problem medyczny, ale pretekst zapowiadający przełomowe wydarzenia w skali globalnej. Nie mamy w tym wypadku dostatecznej wiedzy, aby odpowiedzieć na pytania, czy psychoza koronawirusowa jest narzędziem w rękach globalistycznych psychopatów w drodze do ostatecznego zniewolenia społeczeństw i suwerennych narodów ( a zatem narzędziem do zbudowania globalnego, elektronicznego obozu koncentracyjnego)?, czy jest to ich desperacka próba obrony przed tymi siłami, które chcą skutecznie pozbyć się władzy psychopatycznych, ludobójczych ośrodków władzy skupionych wokół światowej oligarchii finansowej opartej o zdegenerowane, urojone elity syjonistyczno-anglosaskie i ich lokalnych wasali.

Niewątpliwie rok 2020 będzie rokiem przełomowym.

PZ

 

Edukacyjny dodatek medialny:

 

 

21 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

21 responses to “Polityczo-gospodarczy kontekst „koronawirusowej pandemii”

 1. przyjaciel

  To może być test przed czymś „większym”, weryfikacja miedzy modelami komputerowymi a rzeczywistością, może być tez tak , że rządy współpracują ze sobą celem wyeliminowania osób starszych, ponieważ prawie wszędzie istnieje problem starzejących się społeczeństw, na uwagę zasługuje powolna reakcja zarówno u nas jak i w innych krajach europejskich. Kontroli granicznej można było dokonać już 2 miesiące temu.

  Polubione przez 1 osoba

  • Edwards

   O ile lepszy byłby świat, gdyby ludzkość zmierzała w tym kierunku, ale cóż diagnoza brzmi, że ma raka, którego najpierw powinna się pozbyć. Alternatywy nie dostrzegam.

   Polubienie

 2. Edwards

  Właśnie, na ile społeczeństwa dadzą się zastraszyć i na ile dadzą się sobą manipulować, to jakże wymowna sentencja.
  Cały ten zabieg socjotechniczny o kryptonimie COVID-19 ma podłoże w krytycznej sytuacji gospodarczej państw kontrolowanych przez anglosaskich syjo-banksterów.
  Koronawirus nie jest problemem medycznym, a jedynie problemem społeczno – gospodarczo – politycznym.
  Moim zdaniem jest to false flag operation, mająca na celu wysondowanie zbiorowej świadomości i na jej podstawie zachowywania się poszczególnych społeczeństw na ile dadzą się zastraszyć i na ile dadzą się sobą manipulować.
  Jednakże każdy zdrowo myślący powinien zdawać sobie sprawę, że w różnych miejscach na świecie istnieją ściśle tajne ośrodki wojskowe, gdzie prowadzone są prace nad bronią biologiczną przeciwko człowiekowi.
  W miarę upływu dekad lat broń ta będzie stawała się coraz doskonalsza w zabijaniu, czyli bardziej wyrafinowana i skuteczna, niż te dotychczas (te obecne, to pikuś).
  Pracują nad nią różnej profesji specjaliści od inżynierii biologicznej bez jakiejkolwiek empatii, podobnie jest z bronią chemiczną.
  Marne to widoki dla ludzkości, jeśli się nie przebudzą.

  Polubienie

 3. paziem

  Białoruś, przykład zrównoważonej, odpowiedzialnej reakcji na ” pandemię”

  Dziewięć osób ma oznaki COVID-19 na Białorusi, 37 nie ma żadnych objawów

  18 marca, Mińsk / Corr. BelTA /. Dziewięć osób ma oznaki zakażenia koronawirusem COVID-19 na Białorusi, 37 nie ma żadnych objawów, BelTA dowiedziała się od służby prasowej Ministerstwa Zdrowia.

  „Dziewięciu pacjentów ma dziś kliniczne objawy zakażenia koronawirusem COVID-19 na Białorusi, czyli w rzeczywistości teraz jest 9 osób”, zauważa Ministerstwo Zdrowia.

  Ponadto 37 osób z pozytywnymi wynikami badań laboratoryjnych, ale bez klinicznych objawów choroby, jest obecnie pod kontrolą. Ponadto importowane są cztery ostatnie przypadki: z Hiszpanii, Francji, Niemiec i Petersburga (zidentyfikowane w punktach kwarantanny sanitarnej). Środki kontrolne na granicy oraz w miejscu zamieszkania obywateli Białorusi, którzy powrócili z zagranicy, umożliwiły ich identyfikację i izolację w odpowiednim czasie.

  Serwis prasowy dodał, że we wszystkich przypadkach, w których wykryto RNA koronawirusa, 17 zostało zaimportowanych, a pozostali byli pacjentami pierwszego stopnia przenoszenia wirusa.

  Do chwili obecnej wyleczono i wypisano pięciu pacjentów. Trzy kolejne przechodzą powtarzające się badania laboratoryjne, przygotowują się do wypisu w najbliższej przyszłości.

  Kontynuowany jest nadzór medyczny nad 1960 obywatelami przybywającymi z krajów znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. W stosunku do prawie 2,7 tys. Dwutygodniowego nadzoru medycznego zakończonego.

  Ministerstwo Zdrowia opracowało zamówienia na organizację opieki medycznej, przeprofilowanie i funkcjonowanie instytucji w zależności od sytuacji epidemiologicznej i liczby zidentyfikowanych pacjentów z RNA wirusa. Serwis prasowy podkreślił, że podjęte środki są postępowe we wszystkich regionach. Istnieje wystarczająca liczba łóżek do zorganizowania opieki nad pacjentami z wykrytym RNA wirusa, aby odizolować kontakty pierwszego poziomu.

  za: https://www.belta.by/society/view/priznaki-covid-19-v-belarusi-imejut-devjat-chelovek-u-37-net-projavlenij-383756-2020/

  Polubienie

  • Nemezis

   W związku z tym, że @ przyjaciel (jak wszyscy) bardziej boi się, niż myśli, podam przykład jak można ocenić wartość przekazu mówionego lub pisanego na przykładzie w miarę pozytywnego:

   „Białoruś, przykład zrównoważonej, odpowiedzialnej reakcji na ” pandemię””

   1. Co oznacza „zrównoważony” rozwój, lub reakcja?
   W ramach agendy 21 i 2030 oznacza całkowite przejęcie kontroli na społeczeństwem.
   2.”Dziewięć osób ma oznaki COVID-19 „
   Nie ma wyodrębnionych tj. specyficznych „oznak COVID” dezinformacja
   3. „37 nie ma żadnych objawów”
   „żadnych objawów” nie ma nikt poza tymi 9-oma – dezinformacja
   4. Powtórzenie w/w dezinformacji to już jest propaganda
   5. Po raz 3 powtórzona dezinformacja – propaganda
   6. Dopiero w czwartym akapicie dowiadujemy się, że te 37 osób bezobjawowych ma JAKIEŚ „badania laboratoryjne” – pytanie JAKIE –
   -pierwszy pozytywny test oznacza TYLKO konieczność wykonania 20 procedur potwierdzających
   7.”cztery importowane” przypadki „zidentyfikowane” – na jakiej podstawie – nie ma przecież specyficznych objawów – dezinformacja
   8. „Środki kontrolne” hahahaha JAKIE???? – propaganda
   zapewne chodzi o aresztowanie „izolację”, wszystkich powracających zza granicy
   9. „serwis dodał”, że wykryto 17 zakażonych; pozostali, jacy POZOSTALI skoro było tylko 9

   37 – 9 = 28 kompletny nonsens – dezinformacja

   10. „Do chwili obecnej wyleczono” bzdura nonsens do kwadratu
   na żadnego wirusa nie ma lekarstwa, nie można więc nikogo „wyleczyć”

   11. tylko trzech podejrzanych „pacjentów” przechodzi „kolejne badania”, ale już są „przygotowywani do wypisu” – czyli wiedzą, że skoro 5 nie miało korony mimo „badań laboratoryjnych”, to i pozostali „trzy kolejne” też nie maja!
   -pośrednio wysypali się z prawdą, że nie ma korony, a samo pierwsze „badanie” nic nie daje.
   Reszta to bla bla bla

   Jednym słowem – opanowano sytuację zagrożenia, którego nie było, przez hahahahaha WYLECZENIE PACJENTÓW!

   Polubienie

   • ssssssssssss

    A nie lepiej Nemezisować u Szechtera na gazeta.pl a nie tu dupę zawracać specjalisto od siedmiu boleści z domowego PC.Żal dupę ściska że u Baćki z żadnym syfem nie mają problemu zjedz sobie milkę i poliż chupa chups humor ci się poprawi.
    ssssssssssss

    Polubienie

   • Nemezis

    Te, żmijka, jak by bozia trochę inteligencji dała, to byś napisał coś takiego:
    Żal dupę ściska, że pomimo medialnej histerii i dezinformacji u Baćki spokojnie jest i w miarę normalnie;
    a jakbyś jeszcze odrobinę więcej tego deficytowego towaru zdobył, tobyś zauważył, że napisałem o „mimo wszystko” pozytywnym wydźwięku tego info.
    Ps. Tak to jest z inteligencją, jak dla poprawy humoru, syfem otłuszcza się mózg i jeszcze innych do tego namawia.

    Polubienie

 4. paziem

  A tak będzie przebiegać elegancko nazwana cenzura i dozór nad społeczeństwami:

  Facebook, Amazon, Google i inni spotkali się z WHO, aby dowiedzieć się, jak zatrzymać dezinformację koronawirusa
  Światowa Organizacja Zdrowia zorganizowała spotkanie na Facebooku z niektórymi największymi firmami technologicznymi, aby omówić sposoby przeciwdziałania błędnym informacjom na temat koronawirusa.
  Wzięło w nim udział kilkanaście firm technicznych, w tym Google, Amazon i YouTube.
  Grupa planuje spotykać się co kilka miesięcy.

  W czwartek na Facebooku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zorganizowała całodniowe spotkanie z największymi liderami technologicznymi, w tym Amazonem i Google , w celu omówienia różnic między nimi, aby wspólnie pracować nad rozwiązaniem epidemii koronawirusa.

  Spotkanie zostało zorganizowane przez WHO i poprowadzone na kampusie Menlo Park na Facebooku, rzecznik Facebooka potwierdzony w CNBC.

  Na spotkaniu WHO podzieliło się z grupą informacjami na temat jej reakcji na koronawirusa, a uczestnicy szczegółowo opisali własne pomysły na zaradzenie epidemii. Każda firma miała kilka minut na przedstawienie. Wszyscy zgodzili się nie dzielić ze sobą wewnętrznych wysiłków, ponieważ wielu z nich jest konkurentami.

  Inne firmy na spotkaniu, według dwóch osób zaznajomionych z tą sprawą, to przedstawiciele Facebooka, Amazon , Twilio , Dropbox , Alphabet ’s Google, Verizon , Salesforce , Twitter i YouTube. Uczestniczyły również prywatne firmy, w tym Airbnb, Kinsa i Mapbox. Ludzie , Apple , Lyft i Uber zostali zaproszeni, ale nie brali udziału.

  Głównym tematem dyskusji był sposób, w jaki firmy pracują, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się dezinformacji. Andy Pattison z WHO, który przyleciał na wydarzenie do Doliny Krzemowej, powiedział „ton się zmienia”, gdy Big Tech zaczyna teraz walczyć z fałszywymi wiadomościami na temat koronawirusa. Pattison powiedział, że zaproponował na spotkaniu, aby pomóc firmom w sprawdzaniu informacji publikowanych przez nich lub ich użytkowników, zamiast polegać na osobach trzecich.

  Gdy ludzie nadal szukają informacji o koronawirusie, źli aktorzy wykorzystali ciekawość i dostrzegli okazję do zarobienia pieniędzy. Na Amazon pojawiły się książki, które budzą strach przed wirusem, a fałszywe wiadomości są rozpowszechniane na Facebooku i innych platformach społecznościowych. Witamina C pojawia się również podczas wyszukiwania największych sprzedawców detalicznych, w tym Amazon, z powodu fałszywych doniesień, że może wyleczyć koronawirusa.

  „Twitter, YouTube i inne serwisy społecznościowe wciąż są zalane błędnymi informacjami”, powiedział Pattison, który nazywa ten problem „infodemicznym”.

  Spotkanie obejmowało także miejsce do dyskusji na temat gotowości na wypadek katastrofy oraz sposobów przekazywania dokładnych informacji konsumentom. W ciągu ostatnich tygodni ponad 64 000 osób zachorowało na koronawirusa , ponieważ epidemia wciąż się rozwija. Nadal nie ma odpowiedzi na pytanie, kiedy wirus osiągnie szczyt, ponieważ patogen wciąż nie jest jeszcze dobrze poznany.

  Niektóre z priorytetów, które firmy technologiczne nakreśliły w ostatnich tygodniach, obejmują wysiłki we współpracy z zewnętrznymi kontrolerami faktów i organizacjami zdrowia publicznego. Facebook zintensyfikował swoje wysiłki wewnętrzne, ostatnio przedstawiając Praveen Raja jako szefa zdrowia i partnerstwa globalnej organizacji non-profit PATH. Raja pomógł zorganizować wydarzenie za kulisami.

  Pattison WHO powiedział, że niektóre firmy pomagają w uzyskaniu informacji na temat koronawirusa. Niektóre firmy potwierdziły, że jeszcze niewiele zrobiły, poza komunikowaniem się z własnym personelem w celu zachowania bezpieczeństwa, ale wiele firm realizowało już projekty.

  „Celem tego było zasadzenie nasion pomysłów i działało to dobrze”, powiedział Pattison. „Zachęcałem do współpracy i innowacji. To dobry moment na kryzys. ”

  Firmy uzgodniły do ​​końca dnia spotkań, że będą pracować nad narzędziami do współpracy, lepszymi treściami i call center, w którym ludzie mogą zadawać pytania lub uzyskiwać porady.

  „Jednym z powodów, dla których istnieje wiele fałszywych informacji, jest luka w treści” – powiedział Pattison.

  Pattison powiedział, że kilka firm, takich jak Facebook i Amazon, udostępniło przestrzeń reklamową lub zapewniło wolontariuszy, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się dezinformacji. Kilka pomysłów zostało wdrożonych, zanim jego samolot wylądował w drodze powrotnej z Europy, w tym przestrzeń internetowa i wspólna grupa mailingowa. Grupa firm technicznych postanowiła spotykać się osobiście co kilka miesięcy, dopóki koronawirus nie będzie pod kontrolą.

  Już epidemia dotknęła największe firmy technologiczne. W zeszły piątek Facebook ostrzegł, że koronawirus wpłynie na produkcję zestawów wirtualnej rzeczywistości Oculus , podczas gdy Apple potwierdził tymczasowe zamknięcie sklepów detalicznych w Chinach z powodu wybuchu epidemii.

  za: https://www.cnbc.com/2020/02/14/facebook-google-amazon-met-with-who-to-talk-coronavirus-misinformation.html

  Polubienie

  • paziem

   Czekam na krytykę powyższego materiału, bo Staszek Adamczyk mówi rzeczy wzajemnie sprzeczne i do tego zaciemnia i fakty.

   Polubienie

   • Nemezis

    Kiedyś w necie natknąłem się na taki dialog:
    jakiś facet napisał o jakiejś dzielnicy (blokowisku po PRL), że niebezpieczna jest, bo widział grupkę podejrzanie wyglądających nastolatków, na to odpisała jakaś dziewczyna, że:
    nie można oceniać dzielnicy po jednej grupie nastolatków; odpowiedź była miażdżąca:
    „żartujesz, właśnie tak ocenia się bezpieczeństwo w dzielnicy, a nie dopiero jak się w mordę dostanie”

    Ten cały Adamczyk wydaje z siebie dźwięki, ale nic sensownego nie mówi.
    Wiem co piszę, bo sam dość wcześnie, jeszcze w szkole podstawowej, opanowałem „sztukę wodolejstwa”, z którą teraz cały czas muszę walczyć.

    Ten facet [nie zasługuje na krytykę],jest jeszcze bardziej pusty, od pisującego tu czasami @markgloga, ale ów @markglog przynajmniej uprawia EFEKTOWNE pustosłowie, a o tym „Staszku” nawet TEGO nie można powiedzieć.

    Trochę przypomina mi Kaszpirowskiego; w każdym bądź razie to ten sam typ psychiczny.
    Radzę zasięgnąć opinii u osoby, która dokonała bardzo dobrej analizy psychologicznej niejakiego: „towarzysza szMaciaka”, na kompromitującym go spotkaniu przedwyborczym.

    Polubienie

 5. Piotr69

  Ten facet [nie zasługuje na krytykę],jest jeszcze bardziej pusty, od pisującego tu czasami @markgloga, ale ów @markglog przynajmniej uprawia EFEKTOWNE pustosłowie, a o tym „Staszku” nawet TEGO nie można powiedzieć.

  Nemezis powtórzę ci to po raz trzeci.Idz nemezisować z powrotem do gazeta.pl do Szechtera gdzie twoje miejsce a po drugie odfajkuj się od dr Marka Głogoczowskiego któremu nawet nie jesteś godny jaj lizać.Ponjał ?

  Polubienie

 6. jedynym ratunkiem dla naszej matki ziemi i jej inwentarza( fauny i flory ,porzykobiorcow :)) jest zmasowana wojna atomowa!! Tak tak ! wojna atomowa w skali globalnej !!.DLACZEGO? dlatego ze raz wypuszczony strach falszywej plandemi działa na wiernych i medialnie porażonych porzyczkobiorcow 🙂 jak plandemia „pogaństwa” wówczas chrystowiercy donosili , na drugich poganistow ze nie ..wierza i nie modlą nie do obrzezanego boga rodem znad jordanu.Obecnie robi nie identycznie :)!tylko na globalna skale ! ,nawet yahwowiercy i allachowiercy sa zmuszani do WIARY W SWIRUSA I SCYPIONKI:) która została opracowana przez alchemików z sekty „Szpitalnikow”pod wezwaniem Świętego Jana chrzczyciela z ziemi świętej:) .w sukurs szpitalnikom ida :ubodzy rycerze Chrystusa( pentagon NATO oraz dziesiątki ekstra płatnych,prywatnych legi cudzoziemskich wielorasowych najemników) . oraz wiele instytucji „ubogich Łazarzy”:) z sekty porzyczkodawcow :), darczyńców, fundacji charytatywnych ,i miłosiernych !!. tak ze aby uratować świat z pod ichnich destrukcyjnych zapędów ? konwencjonalna wojna nie nie pomoże !! Ameeen

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.