Czym są tzw. ” petycje”

Od pewnego czasu pojawiają się inicjatywy różnych środowisk rzeczywiście aktywnych, czy też tylko pozornie „aktywnych” zachęcające do podpisywania różnego rodzaju petycji.

Te akcje przedstawiane są jako akcje obywatelskiej, a nawet narodowej odpowiedzialności Polaków za losy swej ojczyzny. Inicjatorzy akcji petycyjnych pomimo iż uważają działania – odpowiednich instytucji władzy państwowej bądź samorządowej, a także innych instytucji bądź osób potencjalnie kompetentnych i opłacanych z podatków Polaków – za opieszałe lub wręcz wrogie Polakom, nie uciekają się do postępowania sądowego ( w trybie karnym, cywilnym lub administracyjnym) bądź wprost do dobrze zorganizowanego aktu nieposłuszeństwa obywatelskiego, tylko kierują niezadowolenie i opór społeczne na adres bliżej nieokreślonych instytucji „ pozarządowych”, ponadpaństwowych – nie zweryfikowanych jeśli chodzi o ich źródła finansowania oraz efektywność działań. Niejednokrotnie adresatami owych petycji mają być instytucje, których program i działania właśnie są kontestowane. Wskazuje to zatem na zupełną aberrację umysłową inicjatorów petycji, bądź polityczną ślepotę.

A zatem spokojnie pytam tych, którzy zachęcają do podpisywania wszelkiego rodzaju petycji:

Do kogo te petycje trafiają, i na co w związku z tym liczą ci, którzy inicjują akcje wysyłania petycji?

Bo mnie nasuwają się na razie dwa wnioski:

1) petycje mają stwarzać pozór, że sprawa jest w trakcie załatwiania, a zatem zwalniamy się z obowiązku organizowania się i rzeczywiście skutecznego działania

2) podpisywanie petycji, to nic innego jak zbieranie danych osobowych oraz sondowanie siły oporu społecznego wobec samowoli okupantów, czyli rodzaj samounicestwiania się kontestatorów.

PZ

26 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

26 responses to “Czym są tzw. ” petycje”

 1. przyjaciel

  niektórzy uwiarygadniają się takimi petycjami a potem organizują różnego rodzaju zbiórki oczywiście na „szczytne” cele

  Polubione przez 1 osoba

 2. czy udział w „wyborach” potwierdzany osobistym podpisem nie pełni podobnej roli co udział w petycjach?

  Polubienie

  • Edwards

   Dlatego, tylko całkowity bojkot każdych wyborów.

   Tutaj ciekawy pomysł:

   Polubione przez 1 osoba

  • Piotr69

   Wybory i petycja to są dwie różne rzeczy co nie zmienia faktu że w III żydoRP i chodzenie na wybory i petycje nie mają żadnego sensu z punktu widzenia racjonalnego rozumu bo władzunia sobie nimi żopę podetrze jak zabrakniejej papieru w sklepach z powodu korony a ponadto było masę róznych petycji przy protestach z powodu uchwalania złych ustaw przez wladzunię.Robiono petycję zbierano po 300 tys podpisów w ramach protestu np za Ryżego w temacie szkolnictwa dzieci gdzie 6 latki miały już iść do szkoły a co na to rząd Ryżego miał tylko z tego kupę śmiechu a prawo za jego rządów i tak wchodziło w życie.

   Polubienie

   • przyjaciel

    dajcie już spokój z tym bojkotem, garstka świadomych bojkotuje i co to zmienia? większość i tak bojkotuje ale nie sądzę że z powodów ideologicznych ale po prostu im się nie chce.

    Polubione przez 1 osoba

 3. Piotr69

  Wpis nie był do Edwardsa

  Polubienie

 4. nina

  ————— mam marzenie , aby ćhoćiaż raz za mojego żyćia Polak , Polakowi był Bratem.

  Polubienie

 5. Klemens

  Modelka liże sedes żeby się zarazić koronawirusem

  Polubienie

 6. Edward.

  Nie wiem czy petycje zalatwily jakakolwiek sprawe – ja podpisywalem
  wiele petycji.Wiem natomiast ze rozsylanie petycji do rodziny czy
  znajomych uswiadamia Polakow co rzady wyprawiaja.Media czynia
  ludziom marmolade z mozgu i dzisiaj powiedziec wielu ze PiS to jeszcze
  bardziej zbrodnicza partia niz PO czy inne to mozna oberwac po buzi.
  Moim skromnym zdaniem bojkot niczego nie zmieni – ci zbrodniarze
  dopasuja przepisy wyborcze do aktualnej frekwencji,ich elektorat
  systematycznie uczestniczy w wyborach.

  Polubienie

  • taki bojkot dla bojkotu oczywiście, że prawie niczego nie zmienia, ale taki bojkot, który wynika ze świadomego wyboru wyjścia z systemu i zaangażowania się w budowanie jego alternatywy, jest dowodem tej zmiany, której system boi się najbardziej, bo jest ona dla niego śmiertelnym zagrożeniem
   właśnie dlatego system organizuje „wybory” by z frekwencji widzieć swoją sytuację i bez obaw jeszcze bardziej „przykręcać śrubę”, albo ją poluzowywać, a gdy frekwencja jest niebezpiecznie niska, to zacząć się poważnie bać o swoją przyszłość

   Polubienie

   • trzeba zmienić perspektywę – wznieść się na wyższy poziom
    tylko z wyższego poziomu da się rozwiązywać problemy, nie na poziomie na którym problemy funkcjonują
    jeśli myślisz: „bojkot nic nie da, bo oni…” to oznacza, ze jesteś na poziomie problemu (Twoja percepcja i wyobraźnia nie widzi całej sytuacji z góry)

    Polubienie

   • przyjaciel

    pełna zgoda tylko jak przekonać resztę, tu jest problem i dlatego nie lubię takich dyskusji bo sa z góry skazane na porażkę

    Polubienie

   • jak przekonać? cierpliwie
    kropla drąży skałę 🙂

    Polubienie

 7. Klemens

  W obronie Jerzego Zięby – głos niezależny

  Polubienie

 8. nana

  Ziemia jest esencją siły materii, która powstała w procesie tworzenia przez Shri Adi Shakti (Pierwotna Siła Stworzenia). W wyniku ewolucji na poziomie energii wszechświata na Ziemi nastąpiła ewolucja materii ożywionej, począwszy od najprostszych jednokomórkowych form życia, aż do istoty ludzkiej, stojącej obecnie na szczycie drabiny ewolucyjnej. Dzięki wbudowanemu mechanizmowi podtrzymywania życia Matka Ziemia była i jest w stanie zapewnić każdej istocie jej rozwój. Przeważająca część ludzi nie zdaje sobie sprawy, jak potężna jest Ziemia oraz w jak subtelny i naturalny sposób troszczy się o swoich mieszkańców, np. obdarzając cechami, które wzbogacają ich duchowe życie.
  ISTOTA MATKI ZIEMI
  W odróżnieniu od innych żywiołów, tj. wody, ognia, powietrza czy eteru, Ziemia jako jedyna posiada moc przyciągania, która sprawia, że wszystkie istoty mogą swobodnie egzystować na jej powierzchni. Siła przyciągania jest pewnego rodzaju manifestacją nienaruszalnego stanu niewinności Matki Ziemi, który możemy bardzo wyraźnie dostrzec u dzieci. A więc Ona uczy nas, jak dzięki subtelnej mocy pierwotnej miłości wykorzystywać siłę przyciągania w relacjach bez zbędnej dominacji czy kreowania sztucznego zobowiązania jednej istoty wobec drugiej.
  Niezwykłym aspektem siły przyciągania, który także jest wbudowany w subtelny mechanizm Ziemi, jest woń. Ziemia naturalnie posiada w sobie zdolność uwalniania przepięknych, wręcz zniewalających naturalnych zapachów. Używa do tego rozmaitych roślin oraz zwierząt, które nawzajem się przyciągają i tworzą unikatowe relacje, pozwalające na rozwój i przetrwanie całych ekosystemów. Matka Ziemia nie wie, co to posiadanie. Ona nie posiada niczego i nikogo nie dominuje. Wręcz przeciwnie – obdarza istoty na niej żyjące (które de facto są jej częścią) wszystkim, co jest im potrzebne do życia, nie oczekując niczego w zamian.
  Zwierzęta w swym instynktownym postrzeganiu egzystencji wiedzą, jak korzystać z zasobów Ziemi, aby nie niszczyć równowagi przyrody. To tylko człowiek poprzez ego okazuje brak szacunku i nadmiernie eksploatuje jej zasoby, burząc naturalną harmonię. Co się zatem dzieje, gdy Ziemia kreuje i oddaje to, co najlepsze z siebie? Ona tworzy radość. Radość, którą każdy z nas może poczuć, słuchając odgłosów ptaków, szumu majestatycznie poruszających się drzew lub rozkoszując się zapachem polnych kwiatów. Jeżeli dojrzymy tę subtelną głębię, zrozumiemy, iż dzielenie się materią daje nam radość – nie gromadzenie, lecz dzielenie się. Bezwarunkowe i szczere dzielenie się
  Inną wspaniałą cechą Matki Ziemi jest to, że tworzy różnorodność. W przyrodzie trudno jest spotkać dwa całkowicie identyczne osobniki, nie wspominając o wszystkich roślinach czy formacjach górskich. Ziemia tworzy to wszystko bez żadnego wysiłku, wręcz spontanicznie. Aby coś powstało, nie potrzebuje myśleć, rozważać i analizować, a jednak wszystko jest piękne i perfekcyjne w swej formie i treści.
  Czy istota ludzka tak potrafi?
  Człowiek Zachodu powie, że nie, bo aby coś stworzyć, trzeba najpierw zanalizować wszystkie uwarunkowania i potem zaprojektować rzecz, która ma powstać. Jednakże każdy posiada w sobie pewien potencjał naturalnej kreatywności, która może się przejawić w swej czystej formie, gdy u swej podstawy będzie wsparta pragnieniem podarowania innym radości. W efekcie zalążek naszego tworu wyłoni się z ciszy, a nie z chaosu myślowego, który konsumuje naszą cenną energię oraz negatywnie wpływa na stan emocjonalny. My musimy tylko stworzyć warunki, by ta cisza w nas zagościła.

  „Rozmyślam 99 razy i niczego nie odnajduję. Przestaję myśleć, zatapiam się w ciszy i prawda przychodzi do mnie.” Albert Einstein.

  Tak jak każda matka, również Matka Ziemia posiada ogromną tolerancję znoszenia wszystkiego, co jest czynione przez jej dzieci przeciwko niej. Jest jednak pewna granica, po której przekroczeniu nawet Ona reaguje. Tą granicą są czyny człowieka przeciwko zasadzie niewinności. Matka Ziemia jest źródłem tej cechy w każdej istocie. Jeżeli człowiek działa przeciwko niewinności, obraca się przeciwko Matce Ziemi. Wtedy Ziemia reaguje swoimi sposobami.
  W swej ignorancji człowiek nie widzi, jak natura próbuje pokazać, iż jego czyny naruszają naturalną równowagę. Ale wtedy jest już za późno. Człowiek płaci cenę za agresywne i egoistyczne podejście do Matki Ziemi, nawet nie będąc tego świadomym.

  „Jeżeli nie wiemy, jak szanować Matkę Ziemię, nie wiemy, jak szanować siebie.” Shri Mataji Nirmala Devi

  DUCHOWA ISTOTA MATKI ZIEMI W CZŁOWIEKU
  Cały potencjał Ziemi jest od urodzenia naturalnie zakodowany w każdej istocie ludzkiej w Mooladhara czakrze. Dzięki temu wszyscy na równi jesteśmy źródłem niewinności, czystej radości, spontaniczności oraz mądrości, która pozwala na podejmowanie decyzji i działań, nienaruszających harmonii całokształtu stworzenia. Siła przyciągania Matki Ziemi, która także jest cechą Mooladhary, na poziomie istoty ludzkiej tworzy zupełnie nową jakość.
  Matka Ziemia jest uważana za siedzibę Kundalini Viraty (Wszechświata). W człowieku odzwierciedla swą moc jako indywidualna Kundalini, ukryta w kości krzyżowej. A ta, po przebudzeniu obdarza nas yogą oraz inicjuje przemianę naszej wewnętrznej istoty duchowej, pogłębiając świadomość bycia jednością ze wszechogarniającą energią.

  Obecne czasy są wyjątkowe, gdyż nastaje epoka manifestacji mocy kobiety-matki. Kolektywna świadomość ukazuje potrzebę rozwoju cech matczynych u wszystkich ludzi. Dzieje się to poprzez zbiorową transformację duchową. Przez długi okres rozwoju ludzkości dominowała era pierwiastka męskiego. Tę dominację bardzo łatwo zauważyć w głównych religiach świata, gdzie nastąpiła negacja siły żeńskiej i odsunięcie kobiet od aktywnego współtworzenia atmosfery duchowej.

  Mężczyźni odczuwali strach przed potęgą kobiety, ponieważ to ona stanowi potencjał energetyczny każdego istnienia i ona jest tą, która podtrzymuje nowe życie. Nie dominuje, lecz odżywia i pozwala się rozwijać. Zupełnie jak Matka Ziemia. A kiedy nastaje odpowiedni czas, pozwala stać się nowemu człowiekowi niezależnym bytem. Kobieta nadaje sens działaniu, gdyż sama w sobie jest siłą pragnienia. Ewolucja duchowa dotarła do etapu, w którym poprzez zbiorową wewnętrzną przemianę odkryjemy i rozwiniemy w sobie cechy Matki Ziemi.

  Kundalini jest energią matczyną, energią, która odżywia, równoważy i oświeca naszą świadomość. Samo jej przebudzenie inicjuje, a z czasem stabilizuje dziecięcą niewinność, posiadającą w sobie naturalną moc przyciągania. To przyciąganie to nic innego jak siła radości, spokoju i naturalnej mądrości, której podświadomie poszukuje większość ludzi na świecie. Jeżeli obudzimy w sobie tę świadomość oraz skupimy cenną uwagę na pielęgnacji swojego wnętrza, zauważymy, jak nie tylko my, ale także nasze najbliższe otoczenie zmienia swój energetyczny charakter i odkrywa naturalne duchowe wartości, którymi bez żadnego wysiłku można się dzielić i wpływać na jakość wspólnego życia.
  file:///C:/Users/pyesool/Downloads/Matka+Ziemia,+a_duchowo%C5%9B%C4%87+cz%C5%82owieka_Y&amp%3BA_wyd_28.pdf

  Polubienie

 9. nana

  Psikus się zrobił z linkiem 🙂
  Znaleźć można pod tym
  https://drive.google.com/drive/folders/1xq1j6vO6bSVG9EKA9anh4mofIlDoQwkD
  YOGA.MAG.PL

  Polubienie

 10. nina

  ————– każdy Ćzłowiek miał sen , w którym musiał podjąć MORALNĄ DEĆYZJĘ , a która wiązała się z jego stratą . Mam przekonanie , że ! ten sen ZADEĆYDOWAŁ ……….o ćzym ??? każdy może interpretować po swojemu. Tutaj może ! lekka wskazówka.

  Polubienie

 11. paziem

  Komentatorka nina, proszę trzymać się tematu i nie odlatywać w klimaty kundalini yoga.

  Polubienie

  • Piotr69

   Panie prezesie komentatorka nina akurat z tymi odlotami nie ma nic wspólnego.

   Polubienie

  • paziem

   Przepraszam, chodzi o komentatorkę nanę !

   Polubienie

   • guo-jia zhi-shang - (tzn. ojczyzna na pierwszym miejscu)

    @Pan PaZiem
    a tu chodzi o rosyjską rewolucję,
    rewolucję nieuniknioną w wizji Vladimira Kwachkova
    https://sovsekretno.ru/articles/vladimir-kvachkov-russkaya-revolyutsiya-neizbezhna/
    Vladimir Kvachkov :
    „Nacjonalizm powinien być kojarzony
    ze stylem życia ludzi,
    państwa, struktury społecznej…
    Historycznie trójjedny naród rosyjski który należy rozumieć jako wielkich Rosjan, małych Rosjan – Ukraińców i Białorusinów…
    Musimy rozwiązać bardzo ważne zadanie – połączyć wszystko co najlepsze w carskiej Rosji i Związku Radzieckim w nowym rosyjskim stylu życia 21 wieku…Mówiąc najprościej musimy połączyć Mikołaja 2 z Generalissimo i przywódcą narodu rosyjskiego Stalinem Józefem…”

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.