Cala Europa przeciw, tylko Polacy ignorują ZAGROŻENIE

Może nie tyle Polacy, ile antypolskie kreaturyD.Kosiur

 

 

 

Cala Europa przeciw, tylko Polacy ignorują ZAGROŻENIE 
.
 

Ćwiczenia Defender Europe 2020” to miały być jedne z największych ćwiczeń NATO od zakończenia zimnej wojny. Ich scenariusz zakładał, że Amerykanie w krótkim czasie przerzucą na Stary Kontynent wzmocnioną dywizję i skierują ją na wschodnią flankę NATO, gdzie będzie ona współdziałać z europejskimi sojusznikami. W manewrach miało wziąć udział 37 tys. żołnierzy z 18 państw. Demonstracja potęgi militarnej USA w Europie pozostaje to tylko marzeniem…

Niemieckie władze i obywateli krytycznie odniosły się do manewrów, a przeciwnicy zakrojonych na szeroką skalę manewrów zmobilizowały się: protesty przeciwko Defender 2020 rozszerzają się na cały kraj: już odbyły się w Chociebużu, Brandenburgii, Bremerhaven. Wielkie protesty też zaplanowane są w Duisburgu, Akwizgranie i innych miastach. Federacja Niemieckich Związków Zawodowych postanowiła złożyć apelację przeciwko prowadzeniu ćwiczeń wojskowych USA w Niemczech.

Manewry USA są traktowane przez francuskie media niemal jako jakaś amerykańska fanaberia. A Protestujący w Wielkiej Brytanii wezwali, by NATO odwołało „niebezpieczne i nieodpowiedzialne” wielkie ćwiczenia w pobliżu granic z Rosją z powodu zagrożenia koronawirusem.

Brytyjska organizacja “Stop the War” wezwała rząd do wycofania brytyjskich wojsk z ćwiczen prowadzonych przez USA. Defender Europe 20 to miały być największe manewry wojskowe w Europie od 25 lat, ze względu na ogromne rozlokowanie wojsk amerykańskich.

Protestujący nalegają, by podobna kosztowna i niepotrzebna demonstracją potęgi militarnej nie musi odbywać się w czasach gdy pieniądze są bardzo potrzebne na walkę z koronawirusem. Organizacja „Stop the War” twierdzi, że pieniądze przeznaczone na obronność ma być przekierowani na opiekę zdrowotną oraz pomoc społeczną, ponieważ pandemia doprowadzi do wyczerpania zdolności szpitali i ekonomicznych skutków dla pracujących.

Ciekawe, że Pentagon poinformował w poniedziałek, że w odpowiedzi na obecną pandemię koronawirusa COVID-19 zdecydowano się na ograniczenie rozmiaru i zakresu trwających obecnie ćwiczeń wojskowych.

Około 20 000 żołnierzy, którzy mieli wziąć udział w manewrach na terenie sześciu krajów europejskich, zostaną teraz w USA lub wrócą do miejsc stałej dyslokacji. Lecz ćwiczenia „będą kontynuowane mimo pandemii koronawirusa w naszym kraju”.

Przyczyną tego jest, że stosunki z Waszyngtonem są priorytetem dla polityków PiS. Od lat Polska bierze udział w różnych aferach USA. Wbrew oficjalnym deklaracjom polityków PiS, że „Amerykańscy żołnierze są na polskiej ziemi, szkoląc się i zapewniając bezpieczeństwo wschodniej flance NATO”, Amerykanie robią swoje interesy i próbują demonstrować swoją siłę wojskową.

Manewry Defender Europe to dla USA jest kolejny moment, kiedy mogą się pokazać Polakom, a zwłaszcza polskim politykom, jako ten opiekun, który będzie o nich dbał, niezależnie od sytuacji. I tym samym zwiększać wyobrażenia narodu polskiego o tym, że rzekome zagrożenie pochodzi z Rosji. A tu niby jest przecież wielki sojusznik obok nas, który będzie nas chronić. Ten aspekt raczej zmniejsza bezpieczeństwo i stwarza poczucie zagrożenia. Jest to, oczywiście, strategiczny błąd.

Nastąpiła okupacja tak zwana dobrowolna, ale dla nas przymusowa. Przeprowadzenie manewrów w pobliżu granicy rosyjskiej jest oczywistą prowokacją w kierunku Federacji Rosyjskiej i niejako sugestią, jakoby istotne zagrożenie dla Polski i w ogóle dla całego Sojuszu faktycznie pochodziło właśnie z Rosji. Naszego bezpieczeństwa to nie zwiększa, Polska jest raczej postrzegana jako pole walki. Tak przez wrogów jak i sojuszników już zostaliśmy spisani na straty.

JAN RADŽIŪNAS

za: https://ndp.neon24.pl/post/153855,cala-europa-przeciw-tylko-polacy-ignoruja-zagrozenie

___________________________________

___________________________________

Komentarze:

WPS
Dotarła do mnie wiadomość drogą prywatna, że w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego wśród wysokiego dowództwa trwa intensywna nauka języka rosyjskiego. Ciekawe po co ???
_________________
_________________
.
Jeszcze jedno SKOJARZENIE: akurat pod zdjęciem US Army lądującej w Niemczech 3 marca br. „filemon12345” na neon24 wzywa
.
.
//BOJKOT ŻYDOWSKIEJ OKUPACJI POLSKI BOJKOT WYBORÓW//

Toć to przecież EUROPĘ OKUPUJĄ „JANKESI” – jak to widać na obrazku powyżej. I ćwiczenia „DEFENDER EUROPE 2020” to kolejny element OKUPACJI EUROPY PRZEZ USA.

Ci „nasi okupanci” w ogóle się nie przejmują pandemią COVID-19, którą sami rozpętali: najpierw w Chinach, sądząc że „wstrząśnięty” nią rząd CHRL się załamie (co się nie udało) potem w Iranie (co też nie „wstrząsnęło” tamtejszym rządem, pomimo kilku zgonów w jego szeregach) i w końcu w „miękkim podbrzuszu Europy” (Włochy, Hiszpania) niezbyt miłującym „panujących im łaskawie” Jankesów.

(W Hiszpanii rządowym dekretem ZNACJONALIZOWANO wszystkie szpitale (sic!) No i tradycyjnie SUWERENNI Szwajcarzy też dostali ostro „po łapkach” ponad 4000 zakażeń w tym niewielkim kraju. (A super-bogaty Luksemburg, obok Islandii, to największe na świecie skoncentrowania zachorowań, liczonych w stosunku do całej populacji – odpowiednio 773 i 967 zakażonych osób na milion; w Polsce tylko 10).

A tytułem tzw. „backfire” dostają w dupę i same US-RAKI: w stanie Nowy Jork już ponad 5000 nowych zakażeń COVID-19.

Natomiast „Ludowe Chińczyki”, zamiast się korzyć przed PANEM ŚWIATA (hebr.ADON OLAM) wysyłają do Włoch, Hiszpanii i Polski bezpłatną pomoc medyczną: takie mają nadwyżki tych materiałów.

26 Komentarzy

Filed under Polityka

26 responses to “Cala Europa przeciw, tylko Polacy ignorują ZAGROŻENIE

 1. Piotr69

  Ciągle tylko słychać antypolskie kreatury i super określenie w punkt tylko coś tu jest nie tak bo gdzie by nie wyjść na ulicę słowo przeciwko PIS i ” Chrobremu ” i można w mordę dostać bekhendem od tzw ” katolików kochających żydowskiego Boga ” zdrowo.

  Przed koroną wydawali pieniądze na lewo i prawo na F-35 i disco polo jakąś propagandę w TV PIS zamiast kupować respiratory , maski i środki odkażające jak był jeszcze na to czas.Nic nie robili w tym temacie.

  Wirus ich zaskoczył jak gołą babę pijak w lesie.
  Zero zorganizowania brak masek respiratorów czy środków odkażających nieumiejętność przez niektórych idiotów założenia skafandra ochronnego wypieprzanie ludzi z dnia na dzień ze szpitala z bólem i jedynie zostawianie tych z najcięższymi przypadkami.

  Liczy się tylko prywatna praktyka i kasa dla tych lekarzy.

  A co robią ludzie wywieszają ręczniki białe na balkonach w podzięce lekarzom grom wie za co w końcu to ich praca zresztą on sami schowali się jak krety w swoich willach na czas tej jajcarskiej epidemii i dostanie się do lekarza rodzinnego graniczy z cudem.Towary w sklepach drożeją o 100 i 150% byłem widziałem na własne oczy głównie schab , ryby, mięso mielone czy udka z kurczaka a ludek na dole ciągle kocha PIS i jeszcze te ćwiczenia wojskowe.
  Może to już jest pewien syndrom ze Szwecji obecny w tym narodzie ?

  Polubienie

  • mleko z nosa

   Rydzyk, to taki sam pasożyt jak SARS.i pora na niego.

   Polubienie

  • mleko z nosa

   Rydzyk stał się takim samym pasożytem jak SARS .
   Po 30 latach mamy ponownie od kilku lat proboszcza, który rozlicza się z każdego grosza i robi co tylko może dla parafi, dla siebie nic nie chce.
   Dlatego ludzie dają, bo wszystko wraca do nas w innej formie.
   Nie ma baby, ani dzieci, nie gra w karty , to i coś po sobie pozostawi.

   Polubienie

   • piotr69

    Sprawdz jeszcze czy po cichu jak nikt nie widzi nie obmacuje dzieciakom siusiaków jak nie to można powiedzieć trafiłeś na idealnego katabasa który po śmierci z aniołkami będzie pił ambrozje w żydowskim niebie.Cuda cuda jak krowa gadająca po ludzku po zjedzeniu opłatka 24 grudnia.Katabasy dobre chłopy uczciwe też się zdarzają.

    Polubienie

  • mleko z nosa

   Od niego się odczep ostatni z ostatnich prawych.
   Procentowo tyle samo jest pośród tzw normalnych ludzi, ale dla mnie to nie ludzie .Dla mnie może ludzkośc wyginąć, przynajmniej natura ocaleje.
   Do tego on jest myśliwym, ale z aparatem, jako miłośnik natury chodzi z giwerą ,ale strzela z aparatu fotograficznego..

   Polubienie

   • Piotr69

    A czy ja się czepiam sukienki z twojej parafi.Odzcie jeszcze razem na polowanie na dziki.Też w swoim życiu jedną sukienką spotkałem porządną ale to jest jedna sukienka na 50 tysięcy i co z tego nie zmienia to faktu że ogólnie jest to swołocz pasożytincza i szkodliwa.Tyle.

    Polubienie

 2. przyjaciel

  My nie tylko możemy nie być chronieni przez sojusznika czy zachód, ale możemy zostać prewencyjnie zbombardowani atomem aby zatrzymać wojska Rosyjskie i zrobić tutaj strefę buforową zupełnie tak jak na mapach „Kuklińskiego”

  Polubienie

 3. Jonas

  Po czynach ich i zyciorys ach ich poznacie

  A gdzie najwięcej targowicy brat brata wrzuca do Wisły za srebrniki i komu sluza? Ilu bozkom. Nie rozlicza się zla to ono bolkom pomaga i się tu świetnie czuja.
  Napraw nawroc swoje rodziny dopiero narzekaj.
  Jonas ostrzega czas nawracania się kończy

  Polubienie

 4. [video src="https://radioszczecin.pl/serwis_informacyjny/pliki/2020/2020-03-11_158394782810.mp4" /]

  Zdjęcie tytułowe pochodzi z: https://radioszczecin.pl/1,402338,mocny-polsko-amerykanski-przekaz-z-poligonu

  Polubienie

 5. W kontekście artykułu JANA RADŽIŪNASA nie należy zapominać o ukochanym Kościółku, który popiera okupację Polski przez USA – wyświęcił nawet pierwszy kontyngent żołdactwa z USA.


  Facet w czerwonej mycce, pierwszy z prawej – dla żydowierców, choć bardziej pasuje: dla katodebili, następca apostoła, a ten przecież mylić się nie może, jest gwarantem prawdy i uczciwości

  Polubienie

 6. Klemens

  Rasizm 500 + (prawdziwe oblicze agresji pokolenia 5G)

  Wietnamka mieszkająca w Łukowie spotkała się z wczoraj rasizmem polskich nastolatków.
  Kiedy rano poszła do banku, opłacając czynsz, zus i media itp. … Te dzieci na filmach śledziły ją i wyzywały „Kurwa korona Chinka” (choć jest Wietnamką). Pierw zignorowała je, ale agresywne nastolatki podążyły za nią, pluły i rzuciły lodem w jej twarz. Potem kiedy nie mogła już tego dłużej znieść przestała nagrywać film, ale nastolatki wciąż gonili za nią z cegłą i gałęziami.

  https://pl-pl.facebook.com/groups/750111925124070/permalink/1801693833299202/

  Polubienie

  • piotr69

   Żadna nowość skoro dalej wychowuje się te dzieci bezstresowo według modły mendy Lewartowa.Po drugie od poniedziałku nauczyciele mają uczyć dzieciaki przez internet ze szkoły to nudy gówniarzy się skończą.

   Polubienie

   • Klemens

    Brokerzy wojny (specjaliści od hipnotyzowania narodów) przy użyciu nowoczesnych technologii szykują młodych Polaków do starcia z sąsiadem i tworzenia atmosfery strachu w ojczyźnie.

    Polubienie

 7. Klemens

  Konsekwencje rzekomej pandemii – Zakrzewski, Nabil, Leśkiewicz

  Polubienie

 8. Edwards

  Kilka słów rozsądku.

  Polubienie

 9. Edwards

  Bezrobocie w USA może osiągnąć 20% pod koniec drugiego kwartału.
  Wprowadzono zakaz sprzedaży broni i amunicji, przy czy wcześniej niektóre sklepy z bronią zostały całkowicie ogołocone, jak makaron i papier toaletowy w dyskontach na terenie IIIRP.

  W Polsce zapowiada się bardzo nieciekawie pomimo, że wiosnę mamy już i zając tuż, tuż, a ludziska zamiast na świeżym powietrzu i słońcu spacerować zostali zagnani do chałup, jak bydło do obór. To niebywały dotąd skandal!

  Polubienie

 10. Edwards

  No cóż, historia lubi się powtarzać z Chinami, Jedwabnym szlakiem, Krymem, Włochami i żydami w tle.

  Polubienie

 11. wasa

  Proszę państwa jak to możliwe żeby Duda ze swoimi zastępami swobodnie jeździł po Polsce i wiecował?- bez przeszkód.!!! Czy ten wirus to ściema dla maluczkich żeby nie przeszkadzali rządzącym we wprowadzaniu kagańca dla Polaków, albo dobra broń w stosunku do pozostałych kandydatów??? I jeszcze jedno czy to prawda ,że we Włoszech były 2 tury szczepienia p.grypie i dlatego mamy straszny pokot ludzi.?? Wiadomo jest ,że wszelkie straszne epidemie chorób zakaźnych w IXX i XX wieku były po szczepieniach nieudanymi szczepionkami./można znaleźć w internecie stosowne teksty i wywiady/.

  Polubienie

 12. Kojak

  Nie Polacy tylko kryminalna zydowska banda glupkow i bandziorow z PPYYSS . Z zenujacym tumanem Duda ,kretynem Blaszczakiem synajkiem komunisstyczej kreatury !

  Polubienie

 13. markglogg

  Na „wiernipolsce” wywołano mnie do odpowiedzi, JAKĄ DROGĄ, PO OPANOWANIU PANDEMII,MAMY DALEJ ZMIERZAĆ?

  Odpowiedź jest prosta: DROGĄ WSKAZANĄ PRZEZ CHINY LUDOWE

  Dla poparcia mej tezy, rzytoczę słowa amerykańskiego ANTYSEMITY Henry Makow(skiego):

  Pandemic Masks Communist Power GRAB March 19, 2020

  Za czem ten sławny Henry Makow(ski) zaczyna wybŻydzać:

  Communists always have
  a plausible excuse for
  their ruthless satanic agenda

  https://www.henrymakow.com/2020/03/pandemic-disguises-communist.html?_ga=2.177554336.408816045.1584758011-279449940.1462327059

  A ja, za moim kolegą dr. hab. Bruno Drwęckim zauważam, że CHRL, poprzez to, że tak karnie (tzn. pod karami większymi niż 30 tys zł w Polsce, za złamanie kwarantanny) POKAZAŁA ŻE USTRÓJ HIERARCHICZNY (a komunistyczny takim bezprzecznie jest) jest wyraźnie skuteczniejszy, niż ta ZASRANA LIBERALNA DEMOKRACJA, w zabezpieczeniu w miarę bezpiecznego przeżycia tych swoich lat 70+ (bo do tego zmierza obecna „kwarantanna”, zamkniętego w swych granicach NARODU POLSKIEGO).

  A „liberalnokonserwatywny” Borys Johnson powiedział w Anglii, że NIC NIE ZROBI, ABY TACY JAK JA – i PAN TADEUSZ D. – mogli sobie dożyć spokojnie do 80 (to wiek „zejścia” zarówno Buddy jak i Platona, do którego dozyć każdemu życzę).

  RZĄD III RP, opanowany obecnie przez POLSKĄ KORPORACJĘ LEKARSKĄ, pod kierownictwem min. Michała Szumowskiego wyraźnie się o to się stara, a bez NACJONALIZACJI SŁUŻBY ZDROWIA (robią to „na gwałt” obecnie Hiszpanie) to było by niemożliwe.

  I w (Kontynentalnej przynajmniej) Europie większość rządów to rozumie. TRZEBA IŚĆ CHIŃSKĄ DROGĄ OŚWIECONEGO ABSOLUTYZMU – To już wymyślił ok. 250 lat temu Ludwik XIV, „le Roi Soleil”, ale mu wszystko popsuli wzorujący się na ŻYDOSTWIE illuminaci i inna „masońska” NADĘTA GŁUPOTĄ BURŻUAZJA. JKM radzę emigrować do UK, gdzie będzie miał swą – także w wieku 77+ – „wolność przedsiębiorczości” (w kradzieży tego, co tylko się da ukraść).

  Czyli w skrócie, tylko „bezbożny” Konfucjanizm” z równie bezbożnym Marksizmem, mają szanse nas uratować. Aktualnie na ten temat przygotowuję (wiek zobowiązuje!) materiał pt :

  SIEDMIU (10) HISTORYCZNYCH MĘDRCÓW EURO-AZJI:
  SOKRATES (i jego uczeń PLATON), KONFUCJUSZ, ARYSTOTELES
  BUDDA (i jego „syn” JEZUS)
  MAHOMET, K. MARKS, W.I. LENIN (i oczywiście J. STALIN)

  ( A tak przy okazji, Prof. Zhengli Shi, odkrywczyni struktury koronowirusów typu SARS, w Chinach propaguje leczenie COVID-19 chlorochininą, czyli środkiem masowo używanym (zwłaszcza przez Anglików w Indiach) do zwalczania MALARII. Ponoć sam prez. Trump się tym składnikiem „tonic water” zainteresował.)

  Polubienie

  Polubienie

  • co piszą w Rosji o virusie w Chinach

   @ „Jaką drogą po opanowaniu pandemii mamy zmierzać ? Drogą wskazaną przez Chiny Ludowe ”
   ten tu oto artykuł->
   ЭКЗАМЕН НА ПРОЧНОСТЬ
   https://www.sovsekretno.ru/articles/ekzamen-na-prochnost/
   raport rosyjskiej dziennikarki Svetlany Selivanovej, która obecnie przebywa w Chinach , raport o tym jak Chiny zręcznie poradziły sobie z virusem covid-19 co świadczy o „spójności i najwyższej organizacji kierownictwa kraju” .
   Jest też o bardzo szybkim powrocie, prawie w 100% do stanu sprzed epidemi działania gospodarczego kraju.
   Oraz, od naocznego świadka, o tym, że jakoś nie było widać paniki wśród mieszkańców, ale widoczne są sprawnie przebiegające zorganizowane działania.
   W zupełnie całych Chinach Ludowych

   Polubienie

 14. wasa

  Cały zachód i usa boją się socjalizmu jak diabeł święconej wody i dlatego należało rozwalić pokojowo Układ Warszawski i RWPG ,żeby hieny mogły swobodnie żerować na krajach demoludów , niszczyć ich przemysł ,kulturę narodowość robiąc na siłę tzw.demokrację…..Tylko głupi się cieszy ,że ma 500zł. a musi wydać 1500zł. Ale to juz inna bajka.

  Polubienie

 15. Robert Łagowski

  Fajne dyskusje. Ale ja proponuje zacząć myśleć jakie konsekwencje może mieć wprowadzenie takiej masy wojsk pomiędzy Rosję a Obwód Kaliningradzki.
  Kto wie na czym opiera się strategia ataku USA na przeciwnika ten powinien co najmniej się denerwować.
  Zatoka Botnicka tez ma być zablokowana.
  To dla Rosji sytuacja w stylu nieskrępowany przejazd lokalnych zbirów z giwerami przez podjazd ,salon i ogród.
  Dzięki skróceniu dystansu i wejściu klinem pomiędzy Rosję i O.Kaliningradzki.
  Ewentualny atak miałby tragiczne. Dramatyczne skutki dla Rosji.
  Tym bardziej że na dalekim wschodzie Rosją tez na pistolet przyłożony do skroni.
  Celem ćwiczeń,ZDAJCIE SOBIE SPRAWĘ, jest przerzut wojsk od tzw. Przesmyku Suwalskiego po Estonię i zamkniecie tego flotą na Baltyku.
  Ilość taktycznych atomic wycelowanych w tą grandę ze strony Rosji . Bo to ich jedyne wyjście.
  To samo daleki wschód.
  Spowodowała by u Polaków natychmiastową sroczkę. Gdyby tylko wiedzieli co tu się świeci.
  Jeśli USA (nato) zarzuci obiekty strategiczne Rosji zmasowanym atakiem nowoczesnej broni ofensywnej. W tym HIMARS ,JASSAM które mamy. Plus F35 ,B2 dronow i tysiącami rakiet i pocisków samosterujących.
  To Rosja jest załatwiona.
  Aby uchronić się przed zagłada muszą podjąć nadzwyczajne kroki.
  Co i tak niewiele zagwarantuje.
  Jedyna obrona dla Rosji jest niedopuszczenie do tego by mieli bron nato na skroni.
  W tym jedyne rozsądne i dające wymierny efekt . Wcześniejsze uderzenie w zagrażające im ugrupowania głównie broni ofensywnej.
  Za pomocą taktycznej broni atomowej.
  Bo bezczelność i nachalność USA przekroczyła wszelkie granice absurdu.
  Rosją na tu być albo nie być.
  USA ryzykuja jedynie tak z utęsknieniem wyczekiwana wojnę Rosji z nato. Na tak dawno naznaczonej na ten cel ziemi niczyjej…
  Myślę,ze rosyjskie powiedzenie – kto pierwszy strzela ,ten się śmieje ostatni.
  Nadal jest aktualne.
  A narody już sa przygotowane.
  Poddane stanowi wojennemu i maja zgromadzone zapasy żywności.
  Dokladnie jest tak jak żądali od Polaków i innych narodów amierykańce…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.