Amerykańscy OSZUŚCI wykorzystują sytuację

Amerykańscy OSZUŚCI wykorzystują sytuację z koronawirusem i kontynuują miękką okupację Polski

W związku z koronawirusem Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych ograniczyło zakres ćwiczeń na poligonie w Drawsku Pomorskim. A żołnierze US Army ograniczają kontakty z polską ludnością.

– Żołnierze naszej dywizji biorą obecnie udział w międzynarodowych ćwiczeniach na poligonie w Drawsku Pomorskim, ale sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dynamiczna i wszystko może się zmienić – mówi mjr Marcel Podhorodecki, rzecznik prasowy 12. Dywizji Zmechanizowanej w Szczecinie.

Amerykanie wykorzystują sytuację

W wywiadzie dla Reutera sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Mark Esper przedstawił plan, zgodnie z którym wojsko USA nie będzie podawać zbyt szczegółowych danych na temat zakażeń koronawirusem w swoich szeregach, które w czwartek wzrosły o ponad jedną trzecią do 280 potwierdzonych przypadków.

Polska poszła jeszcze dalej – Ministerstwo Obrony kraju zabroniło personelowi wojskowemu zgłaszania informacji o przypadkach zakażenia koronawirusem lub podejrzeń o niego w armii bez koordynacji z centralną administracją wojskową.

Oprócz tego, dzień wcześniej Mark Esper poinformował, że z powodu koronawirusa Pentagon wstrzymał na okres do 60 dni ruch wszystkich wojsk amerykańskich poza granicami USA. Wstrzymanie ruchu obowiązuje wojskowych, personel cywilny oraz członków rodzin.

„Chodzi o zapewnienie, by nie przywlekać koronawirusa do kraju, zakażając innych, by nie rozprzestrzeniać tego wirusa w wojsku” – powiedział szef Pentagonu.

Najwyższy rangą dowódca sił zbrojnych USA gen. Mark Milley ocenił, że biorąc pod uwagę doświadczenia innych państw, epidemia nowego koronawirusa może potrwać do lipca.

W wielkich ćwiczeniach Defender Europe 20, zorganizowanych w siedmiu krajach miało wziąć udział 37 tys. żołnierzy NATO, w tym około 20 tys. żołnierzy amerykańskich przerzuconych bezpośrednio z terytorium USA i 9 tys. Amerykanów już stacjonujących w Europie. 14 tys. z tych przerzuconych ze Stanów miało trafić do Polski, z czego aż 10 tysięcy na poligon w Drawsku Pomorskim.

Tak więc, pomimo groźby śmiertelnego wirusa i zamknięcia granic państwowych do Polski i do krajów bałtyckich, w Estonii nastąpiła zmiana brytyjskiego kontyngentu z batalionu taktycznego NATO. Do republiki przybyło 700 żołnierzy i dziesiątki bojowych pojazdów piechoty.

Z powodu pandemii koronawirusa w Europie, Amerykanie wykorzystują sytuację w celu realizacji wspólnych planów rozmieszczenia dodatkowego kontyngentu wojskowego USA w Polsce i kontynuują miękką okupację naszego kraju.

JAN RADŽIŪNAS

za: http://ndp.neon24.pl/post/154070,amerykanscy-oszusci-wykorzystuja-sytuacje

14 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

14 responses to “Amerykańscy OSZUŚCI wykorzystują sytuację

 1. Edwards

  Przecież ci żołdacy z USA dobrze wiedzą, że cała ta akcja z koroną wirusem, to ściema rozpostarta nad światem gojów.
  Za fałszywą pandemią globalna sitwa realizuje swoje wcześniej zaplanowane zamierzenia – poczynając na zarabianiu kasy wskutek dewastowania ledwie zipiących jeszcze narodowych gospodarek po korektę rozmieszczenia swoich sił militarnych w skali macro – tak, aby goje po wyjściu z kwarantanny stanęli przed faktem dokonanym, co nie wiele budziło będzie pytań.

  Polacy szykują sobie wojnę na własnym terenie, ot głupcy … .

  Polubione przez 1 osoba

 2. Bardzo możliwe, że w trakcie zaplanowanej przez Międzynarodowego Żyda epidemii CV19 celem manewrów Defender 2020 jest przećwiczenie wariantu oddzielenia Rosji od Obwodu Kaliningradzkiego i jednoczesne zablokowanie rosyjskiej marynarki wojennej w Zatoce Botnickiej.
  Nie można także wykluczyć prowokacji syjonistycznych USA względem Rosji i wywołania wojny z Rosją na terenie Europy wschodniej.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/03/20/cala-europa-przeciw-tylko-polacy-ignoruja-zagrozenie/
  (Polecam komentarz Robert Łagowski – 26 marca 2020 o 09:35)

  Polubione przez 1 osoba

 3. wincenty

  Tak dziękują Wlosi Rosji za pomoc !
  Hymn rosyjski zamiast arii: Tak Włosi dziękują za pomoc.

  Wraz z początkiem ciężkiej kwarantanny Włosi zaczęli organizować koncerty na balkonach, grać na instrumentach muzycznych lub po prostu słuchać muzyki i śpiewać.

  Te zdjęcia były pokazywane w telewizji, ludzie dzielili się nimi w sieciach społecznościowych.

  Teraz arie operowe i współczesne kompozycje zostały zastąpione hymnem rosyjskim – Włosi dziękują Rosji za pomoc w walce z koronawirusem.
  http://leonardo.neon24.pl/post/154063,pomoc-z-rosji-z-kuby-i-z-chin-dla-wloch

  Polubienie

 4. Edwards

  Również zawsze mówiłem, że wybór w 1978 r. Wojtyły na JP-2 nie był przypadkiem.
  To w sposób subtelny przeprowadzona przez CIA zamierzona akcja w celu wykonania wyłomu w Bloku Wschodnim.
  Podobnie, jak upozorowany trzy lata później na niego zamach w celu pobudzenia gojów przeciwko ZSRR.

  Teraz z naszej pozycji dziesiątej w świecie pozostały nam jedynie fabryki wiary w żydowskiego boga.

  Polubione przez 1 osoba

  • Piotr69

   Edek wszystko cudnie brawa bić tobie ale w tej twojej hipotezie jest jedna wielka luka a mianowicie przyjacielu skoro to była ściema i tak prymitywny ten zamach na papę watykanczyka Wojtyłę to dlaczego cicho siedziały służby rosyjskie i innych krajów bloku wschodniego i jadaczki nie otworzyły że to jajca były i gumowe kule.Wszyscy siedzieli cicho włącznie z Gierkiem , Castro i innymi krajami i przywódcami.Cały świat orzekł że to był zamach i kółko się zamknęło.Widzę tu dwie sytuacje albo mosad i CIA są tak silne a inni to idioci chociaż w to wątpię analizując historię mosadu miał on wiele wtop i wiele razy jego agencji się skompromitowali albo całym globem rządzą żydzi a ostatnim Mohikaninem był”Soso”a przynajmniej umiał ich w chu… robić.

   Polubione przez 1 osoba

   • Edwards

    Wielce prawdopodobnie była to ściśle tajnie zorganizowana fałszywa faga przez CIA w wykonaniu sprawdzonego wcześniej aktora, w którą zaraz po inscenizacji uwierzyli prawie wszyscy goje na świecie (Ty pewnie też?), a dalej żydowskie media zrobiły swoje, a jak to działa, to masz przykład obecnie.
    Teraz, kiedy ziściły się plany globalnej sitwy odnośnie Europy Wschodniej, a Lolek w nagrodę został świętym nikt już nie pyta o szczegóły z tamtego wydarzenia, a ponadto V kolumna robiła w tamtym czasie swoje i dzisiaj wyznacza historię.
    Musisz wiedzieć, że o konspektach dla przeprowadzanych różnych operacji w świecie nie wiedzą nawet swoje marionetki, a co dopiero jacyś przywódcy krajów niewtajemniczonych, a zatem co mógł wiedzieć Fidel czy schorowany i zniedołężniały Leonid.
    Kiedyś może to wyjdzie na wierzch, ale jak upadnie ta cyniczna instytucja – wykorzystująca u ludzi strach przed nieznanym i emocje.

    Polubione przez 1 osoba

   • Piotr69

    Edziu to co piszesz jest jasne i oczywiste rozumiem i oczywiście uwierzyłemi zgadza się skąd Castro , Gierek czy Breżniew miał wiedzieć zgoda ale te kraje mają swoje służby pomińmy inne kraje a skupmy się na ZSRR i czyżby słuzby radzieckie nic nie wyniuchały no bo przecież nie ukryjesz takich jajec zamachowych z kulką z gumy przed służbami rosyjskimi przecież by to wyniuchały chyba że i radzieckie służby zrobiono w chu… no bo co innego i tu mnie mierdzi.Gdyby służby ZSRR wykryły te jajca to by sprawę nagłosniły na cały świat a tu cisza i uznano że to był zamach.Potem Czernienko i inni też cicho siedzą i o to mi chodzi.

    Polubienie

 5. Edwards

  From Russia with love to Italy! Brak pomocy z państw członkowskich Unii Europejskiej!
  Włochy:

  Wielkie wsparcie ze strony Rosjan, Chin i Kuby, ale prawie żadnej ze strony Europy.

  Rzym domaga się od Europy większej solidarności. Były premier Monti: Jeżeli deficyt budżetowy wzrośnie z powodu Covida-19, to nie nasza wina.

  Więcej na:

  http://leonardo.neon24.pl/post/154063,pomoc-z-rosji-z-kuby-i-z-chin-dla-wloch

  ==================

  A teraz – uwaga!

  Nie otwierać lodówki! Bo po otwarciu zobaczycie Dudę !!!

  Słowianie! Pomoc z Rosji. Piętnaście rosyjskich samolotów ze
  150 lekarzami oraz dużo materiału: o wszystkim obszernie piszą i mówią we włoskich mediach.

  Jak myślicie co gówna propagandowe TVP wycedzili? Jak zwykle chamska knajacka brudna propaganda anty-rosyjska na to tylko stać pisowską TVP!!!

  Słowianie! Czego można się spodziewać od żydów z pisu? Tylko gówna propagandowego w stylu Rosjanie są agresywni bo zabrali żydom z USA KRYM !

  Apel! Nie głosujemy na Andrzeja DUDĘ, bo jest to anty-Polak, kłamca! Co innego głosił w czasie kampanii wyborczej, a co innego robił prze 5 lat! Teraz sobie przypomniał o Polsce i Polakach! Wczoraj modlił się na Jasnej Górze w Częstochowie AUTENTYCZNIE! Cwaniak! Już mu świece Chanuki nie po drodze?

  POLSKA BEZPIECZNA TO POLSKA NEUTRALNA z własną silną armią!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.

  Polubienie

 6. Edwards

  Szanowny administratorze, trafiłem pewnie do koszyczka lub spamów?

  Polubienie

 7. wincenty

  Wojna NATO z Jugosławią: „Rozdarcie globu dla interesów anglosaskich” – Willy Wimmer

  21 lat temu, 24 marca 1999 roku, NATO rozpoczęło z niemieckim udziałem wojnę agresji przeciwko Jugosławii. Willy Wimmer był wówczas wysokim urzędnikiem OBWE i brał udział w decydujących negocjacjach z Belgradem. W tym wywiadzie oferuje spojrzenie za kulisy ówczesnej polityki bezpieczeństwa.

  Panie Wimmer, co panu dzisiaj przychodzi do głowy, kiedy myśli pan o nalotach bombowych NATO w 1999 roku?

  W latach 90. podjęto dwie ważne decyzje. Z jednej strony, w sprawie wojny z Federalną Republiką Jugosławii, całkowitej zmiany w prawie międzynarodowym. Do tego momentu byliśmy nią naprawdę związani, Kartą Narodów Zjednoczonych i wynikającym z niej zakazem prowadzenia wojny. I drugi (i tu cierpimy, zwłaszcza w związku z epidemią): otrzymaliśmy politykę „szczupłego państwa”. Widzimy dziś, że mamy państwo, które nie jest w stanie dłużej sprostać stojącym przed nami wyzwaniom. Tak więc, moim zdaniem, lata 90. przyniosły Republice Federalnej Niemiec dwie duże zmiany. Od ataku na Belgrad minęło nie tylko 21 lat, ale także 81 lat od początku drugiej wojny światowej. Stworzyliśmy sytuację, w której poprzez tę wojnę my jako Republika Federalna Niemiec i jako NATO znaleźliśmy się w sytuacji prawnej tych, którzy 1 września 1939 roku rozpoczęli wojnę z Polską. Trzeba to widzieć w tym kontekście, ponieważ konsekwencją „postępu cywilizacyjnego” drugiej wojny światowej była karta Narodów Zjednoczonych, która miała uniemożliwić dalsze wojny na taką skalę. Wrzuciliśmy to w błoto pod amerykańskim naciskiem, tak samo jak stworzyliśmy państwo z ograniczoną zdolnością do radzenia sobie z problemami. Były to lata dziewięćdziesiąte, a punktem kulminacyjnym była wojna z Federalną Republiką Jugosławii, która była sprzeczna z prawem międzynarodowym.

  Był pan wiceprzewodniczącym OBWE w czasie, gdy miał miejsce atak. Oznacza to, że był pan również dobrze poinformowany o niemieckich działaniach w Serbii. Jakie były zadania RFN w Jugosławii i jakie ofiary spowodowały te ataki?

  Ofiary były poniesione w większości przez stronę serbską w tej wojnie. Ja nadal jestem zdania, że NATO musi za to zapłacić odszkodowanie. Naprawdę nie mogłem uwierzyć własnym oczom, kiedy usłyszałem, że NATO, z tym rejestrem grzechów w bagażu, zostało zaproponowane do Pokojowej Nagrody Nobla w tym roku. Jedyne, co pozostaje do zrobienia, to za Hamletem powiedzieć: Oslo czy Haga – oto jest pytanie. Moim zdaniem, jest to coś czego jeszcze nie udało nam się przetrawić, a mianowicie faktu że braliśmy udział w tej wojnie, która była sprzeczna z prawem międzynarodowym – a po niej przyszły następne wojny. Dokonano tego poprzez zmianę tzw. nowej koncepcji strategicznej NATO, która została przyjęta wiosną 1999 roku. Od tego czasu, moim zdaniem, NATO działa na całym świecie z naruszeniem prawa międzynarodowego. Nawiasem mówiąc, z koncepcją strategiczną, na którą niemiecki Bundestag (Parlament) nigdy nie wyraził zgody. Możemy uzasadnić organizację taką jak NATO tylko na tle zasad i przepisów ONZ. Tylko wtedy, gdy uczynimy z Karty Narodów Zjednoczonych miernik naszych działań, będziemy mogli stworzyć przede wszystkim regionalną organizację bezpieczeństwa, taką jak NATO. To był powód, dla którego Niemcy wstąpiły do NATO w 1956 roku. Była to organizacja obronna o ścisłych ograniczeniach regionalnych. W wyniku tego, co stało się w 1999 roku, NATO stało się globalnym dostawcą usług wojskowych dla Stanów Zjednoczonych. Inaczej mówiąc, zmieniliśmy charakter NATO, omineliśmy niemiecki parlament i wolę narodu niemieckiego. Dzisiaj w NATO nie działamy zgodnie z decyzjami niemieckiego parlamentu. Kiedy dziś zastanawiamy się, dlaczego w tej republice w tak wielu obszarach dzieje się coś złego, to stwierdzamy że zaczęło się to od wojny z Jugosławią i naruszenia prawa międzynarodowego.

  Ale w 1999 roku Bundestag zagłosował za przyłączeniem się do wojny. Jak można było wtedy przekonać o tym parlament?

  To była ostatnia rewolta wtedy jeszcze wolnej prasy niemieckiej, która na to odpowiedziała.
  Po zakończeniu wojny WDR nadała na ten temat obszerną dokumentację. To był ostatni wielki uczynek wolnego publicznego medium. Reportaż zatytułowano: „Zaczęło się od kłamstwa”. Niemiecki parlament został przymuszony przez ówczesny rząd federalny do zaakceptowania przyłączenia się do wojny, zgodnie z mottem: należymy do NATO i musimy w niej uczestniczyć, niezależnie od tego, co się wydarzy. Okłamali nas w tej wojnie ministrowie Scharping i Fischer, a także kanclerz Gerhard Schröder. Trzeba to zwyczajnie powiedzieć! Wiemy, że dziennikarze, którzy zrobili ten film, zostali następnie zwolnieni. Taka jest rzeczywistość, jeśli chodzi o to, by nie wygłaszać żadnych okolicznościowych przemówień w związku z ubiegłym wiekiem, ale by wziąć na siebie odpowiedzialność polityczną teraz.

  Mówi pan o masakrze na Račaku, która jest dziś kontrowersyjna.

  Mówię o Račaka i innych rzeczach. Sam pojechałem tam w ramach OBWE i poprosiłem ówczesnego austriackiego przewodniczącego Rady o sprawozdanie z fińskiego dochodzenia. To zostało obiecane na spotkaniu ale nigdy nie zostało dostarczone. Wciąż jesteśmy okłamywani i oszukiwani co do przyczyny tej wojny. Mówię to z całym należytym naciskiem: decyzja przeciwko Jugosławii została podjęta w latach 1989/1990, kiedy Kongres Amerykański zawiesił roczne płatności dla Belgradu, gdyż Jugosławia nie była już w stanie spełniać swojej funkcji wobec Związku Radzieckiego, ponieważ Związek Radziecki wpadł wpadł w kłopoty (systemowe). Tak więc Amerykanie zaoszczędzili pieniądze, które przekazywali Jugosłowianom przez dziesięciolecia. Potem przyszła prośba Belgradu do Wspólnoty Europejskiej o udostępnienie około czterech miliardów dolarów na ratowanie Jugosławii. Wspólnota Europejska nie chciała tego zrobić. Do dnia dzisiejszego wydaliśmy kilka razy tyle i nie zostawiliśmy nic poza nędzą i zniszczeniem. Jest to rezultat polityki niemieckiej i europejskiej, którą otrzymaliśmy od rządu federalnego utworzonego w 1998 roku pod kierownictwem Gerharda Schrödera.

  Wróćmy do Račaka: Myśli pan, że ta masakra nie miała miejsca?

  Do nas przeciekły wyniki dochodzenia, że odbyło się to całkiem inaczej inaczej i zostało przedstawione przez przedstawiciela amerykańskiej OBWE, Williama Walkera, w taki sposób, że jeden powód do wojny po drugim został stworzony w celu stworzenia legitymizacji dla działań przeciwko Federalnej Republice Jugosławii. To była kupa kłamstw i oszustw od początku do końca! Włączając w to akcje humanitarne, które rzekomo zostały przeprowadzone przez NATO, ponieważ trzeba było zapobiec ludobójstwu. Wszystkie sprawozdania które otrzymaliśmy, zresztą również od Bundeswehry, wyraźnie pokazywały, że przed i po bombardowaniu Belgradu przez NATO nie było tam żadnego ruchu wojsk jugosłowiańskich na tym obszarze. Jak to często bywa, byliśmy okłamywani i oszukiwani.

  Nazywa pan tę interwencję NATO wojną sprzeczną z prawem międzynarodowym. Ale czy serbskie działania były zgodne z prawem międzynarodowym, czy też po stronie jugosłowiańskiej nie dochodziło do naruszeń praw człowieka?

  Tu nich każdy uważa jak chce. Gdyby ten cały spór rzeczywiście wylądował w Hadze, to uzyskalibyśmy pełne wyjaśnienie wszystkich okoliczności. I to jest to, o co jeszcze dzisiaj zabiegam, że jest to możliwe. Nie miałbym nic przeciwko postawieniu NATO przed sądem w Hadze, byśmy zostali uwolnieni od tego piętna. Bo to, co zostało nam przedstawione, leży na naszej duszy i jest czymś, co nie wróży nic dobrego także na przyszłość.

  Czy ta sprawa nie była już w Hadze? W końcu Milosevic został skazany…

  To była sprawiedliwość zwycięzców, nic więcej. Nie miało to nic wspólnego z naświetleniem wydarzeń które miały miejsce w tej wojnie. Wiemy o okolicznościach towarzyszących ekstradycji Milosevica do Hagi. Trzeba by było to wszystko połączyć w jedną całość i stworzyć sprawiedliwy proces – proces, który mieliśmy w Hadze, nie był sprawiedliwy.

  Wymienił pan osoby odpowiedzialne za niemiecką inwazję: Scharping, Fischer, Schröder. Ale Schröder przyznał w 2014 roku, że naruszył prawo międzynarodowe. Jak można to wyjaśnić? Nie podpisał się on tym samym wyroku na siebie?

  Respektuję w dużej mierze wyznanie danej osoby. Ale to oczywiście pokazuje, że za pośrednictwem byłego kanclerza możemy uzyskać takie deklaracje publicznie, a żaden niemiecki sąd, żadna niemiecka prokuratura nie zajrzy do konstytucji i prawa karnego naszego kraju i nie pociągnie rządu federalnego do odpowiedzialności karnej. Pokazuje to, że ludzie tutaj myślą, iż pewne czyny mogą być popełniane bez ponoszenia kary.
  Powim wprost: zaszczytne, że Schröder to zrobił. W ten sposób wyróżnił się od Tony’ego Blaira, Billa Clintona, Madeleine Albright i wielu innych.

  Jaki wpływ miała ta interwencja na późniejszą politykę bezpieczeństwa i sytuację w zakresie bezpieczeństwa? I czy było warto?

  Oczywiście, że nie było tego warte. Była to konfrontacja geostrategiczna, aby móc zrobić to, co Waszyngton zawsze mówił po zakończeniu zimnej wojny: zimna wojna się skończyła i my Amerykanie ją wygraliśmy. Wyrzucamy teraz Rosjan z Bałkanów, daleko za Morze Czarne. Taka była wówczas deklarowana polityka. I nie była to tylko deklarowana polityka wobec Federacji Rosyjskiej, to było rozdarcie świata dla interesów anglosaskich – aż do Afganistanu, Iraku, Syrii. Był to początek katastrofalnego rozwoju, który uczynił z dawnego Zachodu tzw. wartości zabawną postać bez wartości. Teraz widzimy konsekwencje tego. Nigdzie nie możemy ustanowić teraz pokoju w świecie, który stanowiłby solidną podstawę dla przyszłości, ponieważ wszystko zmilitaryzowaliśmy. Ruchy uchodźcze i migracyjne, z którymi mamy do czynienia, są bezpośrednią konsekwencją tego postępowania. Były one już podczas wojny z Jugosławią. Mieliśmy wtedy w naszym kraju setki tysięcy ludzi, którzy nie mieli już żadnej przyszłości w swojej ojczyźnie. Taka jest deklarowana polityka Zachodu. Nie odróżnia ona Zachodu z jego zniszczeniem Karty Narodów Zjednoczonych od rozumienia prawa, które najwyraźniej doprowadziło do wojny we wrześniu 1939 roku.

  Powiedział pan kiedyś, że NATO nigdy nie podjęłoby decyzji o rozpoczęciu wojny, gdyby Helmut Kohl nadal był kanclerzem. Dlaczego?

  Ponieważ cały rozwój polityki wewnętrznej Republiki Federalnej Niemiec pokazał bardzo wyraźnie jedną rzecz: Kanclerz Helmut Kohl musiał zniknąć i nie mógł już zostać wybrany. W tą działalność były zaangażowane siły z CDU/CSU. I to było po to, żeby wojna stała się możliwa. Pod rządami Helmuta Kohla, ta wojna by nie miała miejsca. Osobiście prowadziłem z nim poufne rozmowy z ówczesnym prezydentem Jugosławii, Milosevicem. Wiem, jak sprawy były załatwiane w celu osiągnięcia pokojowych rozwiązań na Bałkanach. Wszystko to zostało popchnięte w innym kierunku przez deklarowaną politykę amerykańską. Nie byłoby to możliwe w przypadku Kohla; do tego potrzebowaliśmy takich żałosnych ludzi, jakich później mieliśmy w rządzie federalnym.

  Jak wyglądały wtedy rozmowy za rządów Kohla?

  W 1995 roku byłem wraz z najwyższą delegacją Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE na spotkaniu z jugosłowiańskim prezydentem Milosevicem. W tym czasie był on dla dużej części niemieckiej polityki niejako persona non grata. Wraz z moimi międzynarodowymi kolegami udało mi się na miejscu zapoznać ze stanowiskiem drugiej strony, a następnie, po powrocie do Bonn, przedstawiłem moją opinię kanclerzowi Niemiec Helmutowi Kohlowi. W konsekwencji tego całkowicie zmienił on swój stosunek do Jugosławii. Umożliwił mi wyjazd do Belgradu na tyle często, że mogłem rozmawiać z Milosevicem o problemach. Negocjacje z rządem jugosłowiańskim odbywały się w naszym prywatnym domu, z udziałem wysokich przedstawicieli kancelarii kanclerza. Na tym tle wiem, o czym mówię w tym kontekście.
  Amerykanie chcieli wojny, a każde rozwiązanie pokojowe, które można było sformułować na Bałkanach, musiało zostać uniemożliwione. W ten sam sposób, w jaki Clinton i Albright podważyli te wysiłki, tak samo dopilnowali, aby Wielka Brytania przyłączając się do nich nie rozpadła się tworząc precedensy w swojej konstytucji. Rozwój, jaki mamy do tej pory.

  Artykuł opublikowano na Sputnik Niemcy
  https://kodluch.wordpress.com/2020/03/26/26-03-2020-syria-1637-dzien-sprzatania-swiata/#comment-86736

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.