W.Putin dołącza do chóru globalistów.

Władimir Putin wystąpił dzisiaj z drugim apelem do Rosjan w związku z sytuacją rozprzestrzeniania się koronawirusa. Przedłużył dni wolne od pracy do 30 kwietnia i przekazał regionom dodatkowe uprawnienia.

Drodzy przyjaciele! Drodzy obywatele Rosji

Kończy się  tydzień, który został uznany za niepracujący w Rosji. Jednocześnie lekarze, pielęgniarki i cały personel instytucji medycznych nadal pracują pod presją.

Dla nich wszystkich jest to bardzo trudne. Są to szpitale i oddziały chorób zakaźnych we wszystkich placówkach medycznych, które bronią się przed nadchodzącą epidemią: leczą, ratują ludzi i zapobiegają wystąpieniu i rozwojowi choroby. Jestem pewien, że wszyscy obywatele tego kraju przyłączą się do szczerej wdzięczności dla naszych pracowników medycznych.

Pracownicy innych obszarów ważnych dla kraju i społeczeństwa również wykonują swoje obowiązki w tych dniach. Chciałbym również szczerze podziękować – wszystkim bez wyjątku. I oczywiście, aby podziękować wolontariuszom, wolontariuszom, troskliwym ludziom, wszystkim obywatelom, którzy zdali sobie sprawę, czuli swoją osobistą odpowiedzialność w walce z epidemią, ściśle przestrzegają zaleceń władz i specjalistów medycznych, dbają o siebie, zdrowie krewnych i przyjaciół oraz bezpieczeństwo innych.
Tydzień bez pracy ogłoszony w całym kraju, a także system samoizolacji przewidziany dla mieszkańców wielu regionów, pozwolił nam zyskać czas na proaktywne działania, mobilizację wszystkich władz, budowę zasobów systemu opieki zdrowotnej w celu jak najskuteczniejszego radzenia sobie z epidemią, z wykorzystaniem nasze własne doświadczenie i najlepsze praktyki innych krajów.

To, co uważam za fundamentalnie ważne: do tej pory udało nam się chronić osoby starsze przed poważnym zagrożeniem, aby zapobiec wybuchowi epidemii w przedszkolach i szkołach, uniwersytetach i innych instytucjach edukacyjnych.

Oczywiście powstaje pytanie, co należy zrobić dalej, jakie będą nasze decyzje. Podkreślam: akceptując je, musimy zrozumieć, że zagrożenie utrzymuje się. Według wirusologów szczyt epidemii na świecie nie został jeszcze przekroczony, w tym w naszym kraju.

W związku z tym postanowiłem przedłużyć system dni wolnych do końca miesiąca, tj. do 30 kwietnia włącznie. Podkreślam – zachowując ochronę pracowników i ich  wynagrodzeń.

Sytuacja się jednak zmienia, a w różnych regionach, nawet w poszczególnych gminach, rozwija się również inaczej. Mamy duży, bardzo duży kraj, różną gęstość zaludnienia, istnieją podmioty federacji, w których koronawirus już stworzył poważne zagrożenie dla ludzi, na przykład w Moskwie, gdzie nadal nie jest możliwe odwrócenie fali, pomimo działań podjętych przez władze federalne i miejskie. I są regiony, które niestety są coraz mniej, gdzie nie zostało jeszcze naprawione, dzięki Bogu, ani jednego przypadku choroby.

Dlatego należy przestrzegać bardziej rygorystycznych ograniczeń, a gdzieś, przy zachowaniu wysokiego poziomu gotowości, wystarczą lokalne lokalne rozwiązania punktowe. Funkcje te należy wziąć pod uwagę.

W tym względzie poddani, szefowie podmiotów federacji, zgodnie z moim dekretem, otrzymają dodatkowe uprawnienia. Do końca tego tygodnia będą musieli określić konkretny zestaw środków zapobiegawczych, które będą optymalne dla ich terytoriów, zarówno pod względem zapewnienia zdrowia, bezpieczeństwa ludzi, jak i zrównoważonego charakteru gospodarki i kluczowej infrastruktury.

To znaczy, powtarzam, same regiony, w dużej mierze oparte na obiektywnej sytuacji, zdecydują, który reżim w federacji lub w poszczególnych gminach zostanie wprowadzony zgodnie z dekretem Prezydenta Rosji, które instytucje i organizacje powinny zawiesić działalność, a które może kontynuować to przy ścisłym bezpieczeństwie obywateli.

Dodam, że jak poprzednio, władze, przedsiębiorstwa z ciągłą produkcją, instytucje medyczne i apteki, sklepy wielobranżowe, wszystkie usługi podtrzymywania życia będą działać.

W przypadku potrzeby wprowadzenia dodatkowych ograniczeń dla przedsiębiorstw o ​​znaczeniu systemowym, a także organizacji edukacyjnych i naukowych, regiony będą musiały skoordynować tę decyzję z rządem federalnym.

Dziś niezwykle ważne jest zapewnienie interakcji między różnymi szczeblami władzy: federalnym, regionalnym, miejskim. Dlatego poinstruował swoich upoważnionych przedstawicieli w okręgach federalnych, aby ściśle koordynowali pracę regionów. Wszystkie informacje powinny być przekazywane radzie koordynującej pod rządem Federacji Rosyjskiej w celu walki z koronawirusem, tam przetwarzane, analizowane i brane pod uwagę przy podejmowaniu decyzji.

Co jeszcze chcę powiedzieć i co jeszcze chcę podkreślić. Wdrażając środki mające na celu zwalczanie epidemii, nie możemy zapominać, że jest to równie ważne, ważne jest teraz utrzymanie miejsc pracy i dochodów obywateli. Jest to wspólny priorytet dla rządu, regionów i biznesu. Wydajna, stabilna gospodarka jest w centrum rozwiązywania naszych kluczowych zadań, w tym w sektorze opieki zdrowotnej.

Drodzy obywatele Rosji! Proszę, abyście nadal bardzo zwracali uwagę na wymagania władz oraz zalecenia lekarzy i specjalistów, aby chronić siebie i swoich bliskich.

Niezwykle ważne, w niektórych przypadkach decydujące, była i pozostanie nasza wspólna odpowiedzialność i wzajemne wsparcie. Nawet krótki czas tego tygodnia pokazał, że kiedy rozumiemy złożoność sytuacji, udaje nam się zmniejszyć ryzyko. Jestem pewien, że nadal będziemy działać w ten sam skoordynowany i niezawodny sposób. A co najważniejsze – wyprzedza zakręt.

Dziękuję za uwagę. Bądźcie zdrowy.

za: https://www.rbc.ru/society/02/04/2020/5e85bc729a7947e32399f7be?utm_source=smi2&utm_medium=smi2&utm_campaign=smi2

tłum. PZ

38 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

38 responses to “W.Putin dołącza do chóru globalistów.

 1. obudzony

  Panie Pawle. Uważam, że ten tytuł artykułu jest zupełnie ,,przestrzelony” i wyolbrzymiony oraz niepotrzebnie przypina Pan Putinowi ,,gębę”. On jest bardziej świadomy tego co się dzieje na świecie niż Pan, bo on posiada swój własny wywiad w przeciwieństwie do Pana oczekiwań, domysłów i pobożnych życzeń. Ten człowiek zanim wykona jeden ruch i wypowie jedno słowo zweryfikuje to na tysiąc sposobów, ponieważ posiada ku temu argumenty, władzę i środki (pieniądze).

  Polubienie

 2. obudzony

  @Też długo taką miałem nadzieję, ale nie potwierdzają jej fakty…niestety :((((
  Czy Pan tego nie rozumie, że Putin pragnie zadowolić i krwiożerczych Izraelczyków i krwiożercze, żydowskie lobby w USA? On nie może powiedzieć pewnych rzeczy wprost, tylko w sposób wyrafinowany godzić, zjednywać i czasami udawać przyjaźń! Postępowanie z psychopatami jest jak stąpanie po beczce prochu i USA-Izraelscy psychopaci są zdolni, aby wysadzić całą ludzkość w kosmos za pomocą broni jądrowej i wszelkiej innej, a Putinowi właśnie chodzi o to, aby używania tejże broni zwyczajnie uniknąć, dla korzyści dla Rosji i i całego świata!

  Polubienie

 3. paziem

  Przykro mi, ale czas jest nie do śmiechu i śpiewających fortepianów już naoglądałem się do porzygania. Proszę zatem o nie umieszczanie w nieskończoność tego typu ” materiałów”

  Polubione przez 1 osoba

 4. Jak w takim razie wytłumaczyć poniższe:
  ___________________
  „Россия блюдет человеческий образец”. – https://www.kommersant.ru/doc/769777

  Россия блюдет человеческий образец
  В рамках борьбы с биотерроризмом запрещен вывоз биообразцов для медицинских исследований (zakaz eksportu wprowadzono już w maju 2007r. – DK)

  Tłumaczenie pierwszego akapitu artykułu:

  Federalna Służba Celna zawiesiła wysyłanie z kraju wszystkich medycznych próbek biologicznych danej osoby, od włosów po próbki krwi. Według informacji Kommersanta decyzja FCS poprzedzona była raportem kierownictwa FSB dla Władimira Putina na temat bioterroryzmu i rozwoju „broni genetyczno-biologicznej” przez Zachód. W rezultacie od 28 maja do specjalnego zamówienia eksport preparatów do badań klinicznych jest niemożliwy. Może to nie tylko zagrozić życiu dziesiątek pacjentów w kraju, ale także całkowicie sparaliżować rynek badań klinicznych zachodnich badań farmaceutycznych w Rosji, szacowany na 100-150 milionów dolarów rocznie.
  _____________________

  Czy to oznacza, że po 13 latach ochrony rosyjskiego społeczeństwa przed bioterroryzmem „zachodnich partnerów” Rosji nastąpiła zmiana rosyjskiej polityki względem bandyckiego, syjonistycznego Zachodu?
  Trudno w to uwierzyć.

  Polubione przez 1 osoba

 5. nina

  ————– DOŚĆ !!!!!!! mówią rosyjsćy Akademićy

  Polubienie

 6. Sławobor

  Komentarz Michaiła Chazina do apelu Prezydenta Federacji Rosyjskiej
  w obliczu koronawirusa.

  Główne tezy wystąpienia prezydenta Putina

  1. Przemówienie było kategorycznie niezbędne.

  2. Model musi zostać zmieniony

  Dlaczego ludziom powinno się odpowiadać?
  Ministerstwo Finansów zrobi wszystko, aby ludzie nie otrzymywali pieniędzy.
  Cała rosyjska elita zarządzająca jest wyhodowana w tym modelu „ na pięć starych kobiet – jeden rubel”.
  Trzeba zmienić system. (04:50)

  3. Banki, zarządzający spółkami.
  Kiedy złodziej czuje, że ziemia pali mu się pod nogami, staje się krwiopijcą.
  Musimy wymyślić, jak zrekompensować ludziom pensje, emerytury (…, czynsz, media).
  Jeśli poinstruujesz Ministerstwo Finansów, aby rozwiązać ten problem, to …

  Nie ma sensu dawać instrukcji starej liberalnej demokracji – zrobi wszystko, aby nie została ona wykonana lub została wykonana w dokładnie odwrotny sposób, aby stworzyć problemy dla ludzi, a nie rozwiązać je.

  Liberalna demokracja celowo stwarza problemy dla ludzi, którzy muszą zapłacić za ich rozwiązanie. Nie rozwiązuje problemów ludzi, ale stwarza problemy.

  3. Wszystko, co powiedział Putin, to czas, dwa miesiące, do końca maja.

  A co stanie się po tych dwóch miesiącach? (11:01)
  Stany Zjednoczone wydrukowały dużo pieniędzy i przekażą je ludziom dokładnie tak, aby system nie zawalił się natychmiast. Odbywa się to również przez 2 miesiące.

  My nie możemy drukować pieniędzy, ponieważ zostaną one natychmiast zamienione na dolary.

  3.1 Dlatego fakt, że Putin przywraca kontrolę walutową (jako kontrolę eksportu kapitału) jest słuszny.

  3.2 Ale nie powiedział również jednej rzeczy – konieczne jest przywrócenie kontroli dewizowej w celu ograniczenia spekulacji walutowych.
  Tak – to silny cios w działalność konkretnych urzędników Ministerstwa Finansów i Banku Centralnego. Nie ma dowodów, ale istnieje bardzo wiele pośrednich faktów na korzyść faktu, że są one odtwarzane w ich grach.
  Konieczne jest, aby pieniądze trafiły do życia gospodarczego, a nie do kieszeni wszelkiego rodzaju oszustów i złodzieji, w tym pracujących w bankach.

  Ten problem nie został jeszcze rozwiązany, należy go rozwiązać w trybie pilnym!
  https://cont.ws/@Aleksandr88/1623301

  Polubienie

  • paziem

   „3.1 Dlatego fakt, że Putin przywraca kontrolę walutową (jako kontrolę eksportu kapitału) jest słuszny.”

   Z tego, co mnie wiadomo nie ma mowy o kontroli tylko o opodatkowaniu wywozu kapitału( bodajże 12%?), a nie o zakazie jego wywozu, co byłoby koniecznym rozwiązaniem.

   Polubione przez 1 osoba

 7. Polak Słowianin

  A tak ludzie w Indiach podchodzą do „pandemii”

  Polubienie

  • U nas bydło jest posłuszne.
   Wczoraj stałem w kolejce na dworze do superMAR.
   Nie wiem czy wytrzymałem 5 minut bo chwilę potem poddałem się i zrezygnowałem ze stania w kolejce jak debil. Zachowanie ludzi było dla mnie nie do przyjęcia – jak by mogli to by stali z miarami zwijanymi i mierzyli odstępy między sobą.

   Polubienie

   • Piotr69

    Zgadzam się w zupełności panie Pawle.W dodatku mam 69 lat także zakupy mogę robić w godzinach od 10 do 12.00 a poza tym dzwoniła do mnie córka że świeżą informacja że nie jest wskazane aby dziadkowie i babcie odwiedzały swoje wnuczki aż do odwołania.Zachowanie ludzi ma pan racje tak jest jak pan pisze potwierdzam byłem widziałem po zakupy nie pójdę chociaż miesiąc mam swoją godność.Mogę sobie piec bułeczki smażyć placki itp.Przeżyję.

    Polubienie

   • Piskorz

    !. Bydło to jest w stodole..!! Panię chamie..!!
    2.Idę do- Tesco o 22…i klientów liczyć można na palcach.!
    3. I to polecam…bez kolejek.!!

    Polubione przez 1 osoba

 8. nina

  – bliższa ćiału koszula .
  —————————– NEOS albo polin
  Mateusz Jarosiewićz .

  Polubienie

 9. grzanek

  Pułkownik Władimir Wasiliewicz Kwaczkow, znany osobiście presesowi Ziemińskiemu, przedstawia własną hipotezę nt. zmyślonej pandemii tzw. koronawirusa SARS-COV-2:

  Polubienie

 10. paziem

  Tak wygląda proces degradacji i depopulacji Rosji na przykładzie Obwodu Twerskiego

  Polubienie

 11. paziem

  A tutaj aktualna, miażdżąca opinia pułkownika Kwaczkowa na temat ostatnich działań prezydenta W.Putina:

  Polubienie

 12. Lechita

  Agent city of london zimny czekista pokazal juz dawno kim jest na prawde,za wiele zeby to ignorowac i nic tu nie dadza zadne usprawiedliwienia. Aleksander Lukaszenko na prezydenta przejsciowego w Polsce do czasu wolnego wiecu wyborczego w Polsce

  Polubienie

 13. Easy Rider

  Czy tak naprawdę wiemy, kto rządzi Rosją?

  To nie jest Putin, tylko podmieniony osobnik, zresztą jeden z wielu. Tej sprawy jakoś nikt nie podejmuje w Polsce, ale w rosyjskim internecie jest na ten temat cała masa filmów, wystarczy wpisać w wyszukiwarce „Двойники Путина”. Jeżeli porównać zdjęcia tego oryginalnego z 2001 r. i osobników grających jego rolę po 2012 r., to różnica jest oczywista i nie jest to kwestia domniemanego liftingu – to jest zupełnie inna osobowość.

  Poniżej przykłady filmów na ten temat:

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.