Czy D.Trump i W. Putin jeszcze sprawują swoje funkcje?!

„Całe osiedla, całe miasta i ludy uległy zarazie i wariowały. (…) Nie wiedzieli, kogo i jak sądzić, (…), co należy uważać za zło, a co za dobro. Nie wiedzieli, kogo oskarżyć, kogo usprawiedliwić. Ludzie zabijali jeden drugiego w jakiejś niedorzecznej złości. (…) Po miastach całymi dniami bito w dzwony (…) i wszyscy byli w trwodze. Porzucono najzwyklejsze rzemiosła (…). Ustała uprawa roli. (…) Choroba potęgowała się i zagarniała coraz to nowe obszary.”

____________________

” Zdawało mu się w chorobie, w majaczeniu, że cały świat skazany jest na pastwę jakiejś straszliwej, niesłychanej i niewidzialnej morowej zarazy, ciągnącej z głębi Azji na Europę. Zginąć mają wszyscy, oprócz kilku nader nielicznych wybrańców.Pojawiły się jakieś nowe złośliwe drobnoustroje, które się zagnieździły w ciałach ludzi. Lecz były to duchy obdarzone rozumem i wolą. Ludzie, którzy je przyjęli w siebie, natychmiast dostawali obłędu i opętania. Ale nigdy, nigdy ludzie nie poczytywali siebie za tak mądrych i niezachwianych w prawdzie, za jakich uważali siebie ci zarażeni. Nigdy nie mieli swych wyroków, swych wniosków naukowych, swych przekonań moralnych i wierzeń za tak niezbite. Całe osiedla, całe miasta i ludy uległy zarazie i wariowały. Wszyscy byli w rozterce i nie pojmowali się nawzajem, każdy sądził, że w nim jednym tkwi prawda, i dręczył się patrząc na innych, bił się w piersi, płakał i złamywał ręce. Nie wiedzieli, kogo i jak sądzić, nie umieli uzgodnić, co należy uważać za zło, a co za dobro. Nie wiedzieli, kogo oskarżyć, kogo usprawiedliwić. Ludzie zabijali jeden drugiego w jakiejś niedorzecznej złości. Ruszali jedni na drugich całymi zastępami, ale te zastępy już w czasie wyprawy zaczynały nagle szarpać się same. Szeregi szły w rozsypkę, rzucali się na siebie wzajem, kłuli bagnetami, wyrzynali, gryźli i pożerali jedni drugich. Po miastach całymi dniami bito w dzwony: zwoływano wszystkich, ale kto wzywa i po co- tego nikt nie wiedział, i wszyscy byli w trwodze. Porzucono najzwyklejsze rzemiosła, gdyż każdy proponował nowe pomysły, własne poprawki- i nie umiano się pogodzić. Ustała uprawa roli. Tu i ówdzie ludzie zbijali się w kupy, postanawiali coś razem, przysięgali, że się nie rozstaną- ale natychmiast rozpoczynali coś zupełnie innego, niż sami przed chwilą zamierzali, odzywały się wzajemne oskarżenia, wywiązywały bójki i rzezie. Wybuchały pożary, rozsrożył się głód. Ginęli wszyscy i wszystko. Choroba potęgowała się i zagarniała coraz to nowe obszary. Na całym świecie mogło ocaleć zaledwie kilku ludzi; ci byli czyści, wybrani, przeznaczeni do tego, by zapoczątkować nowy rodzaj ludzki i nowe życie, oczyścić i odświeżyć ziemię; ale nikt i nigdzie ludzi tych nie widział, nikt nie słyszał ich słów i głosów” 

F. Dostojewski, Zbrodnia i kara ( piąty sen Raskolnikowa)

____________________________

Wczoraj wysłuchałem drugiego w ostatnim czasie apelu  prezydenta Rosji, W.Putina, w którym tenże przekazywał w gestię gubernatorów okręgów decyzje odnośnie zamykania, administrowanych przez nich terytoriów, dla normalnego funkcjonowania życia Rosjan. Decyzją samego prezydenta Rosji przedłużono także do końca kwietnia(!) niemalże bezruch gospodarki rosyjskiej! Tylko niezbędne służby i urzędy wykonują swoje funkcje. Pracują jedynie przedsiębiorstwa odpowiedzialne za  podstawowe – fizjologiczne i bytowe warunki życia społeczeństwa. Działają zapewne formacje wojskowe i służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa. Prezydent Rosji ogłosił swój apel, według opinii rosyjskich komentatorów politycznych, z bliżej nieokreślonego miejsca spoza Moskwy ?!.

Kilkanaście  dni temu opublikowano także informację, że to  prawdopodobnie już  nie D.Trump sprawuje w pełni swój urząd, ale w ramach przewidywanych procedur o kryptonimach:

 • CONPLAN 3400, czyli wojskowy plan „obrony ojczyzny”, jeśli sama Ameryka jest polem bitwy.
 • CONPLAN 3500, „wsparcie obronne władz cywilnych”, gdzie wojsko pomaga w nagłym wypadku bez zbrojnego ataku na naród.
 • CONPLAN 3600, operacje wojskowe w Krajowym Regionie Stołecznym i kontynuacja rządu, w ramach którego zagnieżdżone są najbardziej tajne plany wspierania ciągłości., a może w przededniu dalszego rozwoju wydarzeń wokół tzw. ” globalnej pandemii koronawirusowej” rzeczywistą władzę sprawują  już wysocy dowódcy wojskowi ?!

1 lutego sekretarz obrony Mark T. Esper podpisał rozkazy nakazujące NORTHCOM wykonanie ogólnokrajowych planów pandemicznych. Potajemnie podpisał Nakazy Ostrzeżeń (jak to się nazywa WARNORD), ostrzegając NORTHCOM i szereg jednostek wschodniego wybrzeża, aby „przygotowały się do rozmieszczenia” w celu wsparcia potencjalnych nadzwyczajnych misji.

Istnieje siedem tajnych planów – niektóre bardzo podzielone – aby przygotować się do tych niezwykłych misji. Trzy są związane z transportem, tylko po to, aby przenieść i wspierać Biały Dom i rząd federalny, gdy ewakuuje się i działa z alternatywnych miejsc. Pierwszy nazywa się planem Rescue & Evacuation of the Executiveers of Executive Mansion (lub RESEM), odpowiedzialnym za ochronę prezydenta Trumpa, wiceprezydenta Mike’a Pence’a i ich rodzin – niezależnie od tego, czy oznacza to przeniesienie ich w kierunku Secret Service lub , w katastrofie, wykopując je z gruzów Białego Domu.

Drugi nazywa się wspólnym planem ewakuacji (JEEP) i organizuje transport dla Sekretarza Obrony i innych przywódców bezpieczeństwa narodowego, aby mogli opuścić obszar Waszyngtonu. Plan Atlasu jest trzecim, przenoszącym przywódców niewojskowych – przywódców kongresowych, Sądu Najwyższego i innych ważnych postaci – do miejsc przesiedlenia w nagłych wypadkach. Pod Atlasem wciąż ukryty był bunkier i kordony, a operacje rządowe przeniosłyby się na Maryland.

Zgodnie z przepisami Departamentu Obrony dowódcy wojskowi są uprawnieni do samodzielnego działania – w wyjątkowych okolicznościach – w sytuacji, gdy „właściwie utworzone władze lokalne nie są w stanie kontrolować sytuacji”. Warunki te obejmują „nieoczekiwane niepokoje społeczne na dużą skalę” obejmujące „znaczną utratę życia lub nieumyślne zniszczenie mienia”. Wspólni szefowie sztabów skodyfikowali te zasady w październiku 2018 r., Przypominając dowódcom, że mogą z własnej inicjatywy podjąć decyzję o „czasowym zaangażowaniu się” w kontrolę wojskową w okolicznościach, w których „uprzednia zgoda Prezydenta jest niemożliwa” lub gdy władze lokalne są nie można kontrolować sytuacji ”. Nowa dyrektywa Pentagonu z epoki Trumpa nazywa to „sytuacjami ekstremalnymi”. We wszystkich przypadkach  ( patrz: https://www.newsweek.com/exclusive-inside-militarys-top-secret-plans-if-coronavirus-cripples-government-1492878 )

Czy zatem władzę w USA sprawuje już gen.Terrence J. O’Shaughnessy ?! ( patrz: https://en.wikipedia.org/wiki/Terrence_J._O%27Shaughnessy) i Dowództwo północne Stanów Zjednoczonych i dowództwo strategiczne Stanów Zjednoczonych (United States Northern Command and United States Strategic Command) ?!

Tylko nieświadomym tłumom wydaje się, że nic poza ” pandemią” nie dzieje się na świecie, że świat toczy się jak dawniej. Nagle zniknęły z pierwszych stron gazet konflikty regionalne, problem terroryzmy itp. Mecze piłki nożnej nie koncentrują uwagi, ani wielkie koncerty gwiazd rocka i pop kultury.

Jest to tylko cisza przed burzą.

 

47 Komentarzy

Filed under Polityka

47 responses to “Czy D.Trump i W. Putin jeszcze sprawują swoje funkcje?!

 1. ...

  Od 1 kwietnia kiedy ogłoszono rozpoczęcie operacji wojskowych na codziennych konferancjach Trump’a nie ma flagi prezydenckiej i pieczęci prezydenckiej na mównicy. Jest to oczywisty i zwyczajowy znak, że władze w USA obecnie sprawuje wojsko.

  Polubienie

 2. Moskwa ma teraz ponad 105 000 kamer monitorujących wyposażonych w technologię rozpoznawania twarzy.Sergei Vedyashkin / Moskva News Agency

  Polubienie

 3. nie trudno się domyśleć, że docelowo, do funkcjonowania ludzi w takim systemie „koniecznością”, jedyną możliwością i warunkiem będzie zgoda na bycie zaczipowanym, śledzonym i bycie całkowicie pod kontrolą systemu, który jest właśnie na etapie budowy na skalę globalną!

  http://7777777blog.wordpress.com/2020/04/03/trzej-rezydenci-nwo-wyznaczeni-przez-kompleks-jot-do-zarzadzania-najwiekszymi-regionami-1-5-i-6-rozpoczynaja-tworzenie-nowego-swiatowego-systemu-monetarnego-polegajacego-na-wycofaniu-gotowki/

  Polubienie

  • Edwards

   Zaprawdę, zaprawdę Ci powiadam, że fani Miriam i Joszue pójdą pierwsi na rzeź jako owce i baranki boże.
   Oni pierwsi zażądają szczepień, kart płatniczych, elektronicznego znakowania i pełnej kontroli w trosce o zmiłowanie się żydów boga jahwe … !

   Polubione przez 1 osoba

   • katolicy na pewno, ich duchowość to lęk przed piekłem, lęk przed wyłamaniem się z obowiązującego ich konformizmu, a nawet lęk przed ich egregorem, którego tym lękiem karmią

    Polubienie

 4. nikita

  brawo
  widzę że teraz jest Pan JUŻ promowany trollni neon !!!

  Jak doceniają takie żydKI jak AgnieszkaS ,bezmetki itd. zostali głównymi komentatorami 🙂
  Może i ojciec dyrektor piss-żydek nathaniel was pochwali będziecie dumni 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 5. Lechita

  Agent city of london zimny czekista pokazal juz dawno kim jest na prawde,za wiele zeby to ignorowac i nic tu nie dadza zadne usprawiedliwienia. Aleksander Lukaszenko na prezydenta przejsciowego w Polsce do czasu wolnego wiecu wyborczego w Polsce

  Polubione przez 1 osoba

  • Edwards

   Ten czekista, to tak zwany „miękki Jelcyn”.
   Pomyśl tylko, w jaki to sposób została przekazana / przejęta władza?
   Dlaczego pozostawiono na pastwę losu Noworosję bez wydatnej pomocy wojskowej – udając tylko, że coś tam się pomaga, albo odsunięcie od stanowisk decyzyjnych i zneutralizowanie czołowych patriotów zbuntowanych republik wschodniej Ukrainy lub zlikwidowanie tam wielu prawych w obawie, że mogą zagrozić przejęciem władzy i w Rosji?

   Reszta to tylko maskowanie i gra pod własną publikę.

   Nie można było dłużej trzymać „jelcynowskiego kursu”, bowiem stan ten groził utratą kontroli wskutek rosnącego oporu w społeczeństwie, a także w wojsku.
   Minęło dwadzieścia lat i sama tylko” kosmetyka”, a Rosję jak szabrowano – tak dalej szabrują rzucając ochłapy narodowi przy dźwiękach „kalinki” tańczonej przez żydówkę Miriam Zacharową. Tylko taki człowiek, jak Aleksander Łukaszenka lub przewrót dokonany przez armię mógłby / może Rosję uratować.

   Obym się mylił … !

   Polubione przez 1 osoba

 6. Piotr69

  A ja się pytam gdzie się podział Edzio i jego przydupas Toronto co to kilka miesięcy temu obrażał tu wszystkich i pisał jaki to Trump jest bat na żydów dalej jest bat.Załatwił irańskiego generała i dalej jest bat mądralo agresywna co wszystkich opluwałeś aby tylko nie siebie.Trump jest taki antyżydowski jak ja jestem papą Franciszkiem agresywny bez wychowania cwaniaku razem z tym świrem Toronto.

  Polubione przez 1 osoba

 7. Piotr69

  Z ostatniej chwili wieści jeszcze ciepłe z Reichu.Zródło informacyjne strony niemieckiego internetu.

  Od wczoraj jak zapowiedziała Makrelowa jest w Niemczech rozsyłana pomoc dla przedsiębiorców na ich konta bankowe.Każdy przedsiębiorca dostanie 9,5 tysiąca Euro na swoje konto bankowe.

  Makrela dodała że zapewnia że wszystkie świadczenia dla ludzi są niezagrożone.

  Polubione przez 1 osoba

 8. OBYWATELU ! CHROŃ SIĘ !

  Mieszkam w Warszawie. Przed chwilą ( a przejeżdza tu, tak od kilku dni, przejeżdża tu, i jedzie dalej, ciągle nadając) cichą ulicą, po której po jednym i prawie leniwie, przemieszczają się jprzejeżdżał samochód z uruchomionym megafonem, z którego nadawano komunikat :
  Uwaga Uwaga Policja informuje Mamy stan epidemii Grupowanie się jest zabronione Chroń siebie i swoich bliskich Nie przestrzeganie……(cośtam)……narażamy się na ……( cośtam – KARNE)…..
  Ulica, to nie jest już droga na Ziemii, przeznaczona do przemieszczania się w celu jakiejś komunikacji,
  ale strefa komunikacji
  jest to STREFA SKAŻONA
  PRZED KTÓRĄ
  —> CHROŃMY SIĘ OBYWATELE !
  POLICJA CHRONI OBYWATELA !
  I BRONI OBYWATELA PRZED ZARAZKIEM ATAKUJĄCYM
  INNEGO OBYWATELA.

  STAN SPECJALNY !

  A jak wiadomo ( nam obywatelom, no niestety, mającym zdrowe wszystkie zmysły, i razem z rozumem)
  więc jak wiadomo –
  TO NIE JEST
  ŻADNA tzw.PANDEMIA
  a nawet jakoś specjalnie
  TU grypa nie występuje.

  WYSTĘPUJE, (jak zawsze) :
  STAN BEZWŁADU
  OSOBNIKÓW GATUNKU
  –> LUDZIEPRZEDTELEWIZORAMI
  czyli LETARG
  połączony z pragnieniem
  wiedzy na tematy
  „” – co mówili ? ”
  oczywiście, co mówili w TV
  ONI władcy umysłów ogarniętych
  tym letargiem.
  I potem następuje ekscytacja,
  po uspokajających wiadomościach – gdzie, ile ofiar,
  ilu nowych zmarło,
  i jest spoko –> nie kłamią !
  są nowe ofiary,
  Tv przekazała, normalnie,
  jak zwykle przekazuje,
  a „zdrowie naszych drogich kochanych obywateli
  i szanownych telewidzów
  jest dla nas najważniejsze”
  i zrobimy

  – a oto moje przemówienie –
  JA !
  ogłaszam
  i tym samym wydaję rozkaz !
  —> achtung! –>achtung!
  TV TWOIMI DRZWIAMI PERCEPCJI !
  OBYWATELU KATOLIKU !
  TELEWIDZOWIE
  POZOSTAŃCIE PRZED TELEWIZORAMI
  WASZE ZDROWIE JEST
  WE WŁAŚCIWYCH RĘKACH
  Szanowni Państwo Nasi Kochani Telewidzowie
  zapraszamy Was teraz na nasz nowy program rozrywkowy
  a po programie komedia romantyczna” O tym jak wirus i woda święcona połączyła ich dwoje”
  i słita
  „O tym jak mężczyzna zasadził drzewo, nikt z niego nie rwał, i wyrosło duże aż do nieba, a drewna wystarczyło na wszystkie krzyże w całym kraju, aż do sądu ostatecznego”
  i słita
  „O tym jak dobrze żyli długo i szczęśliwie, mieli dużo dzieci,
  a PiS na wszystkie dawał zasiłki i dopłacał na tenisówki na pielgrzymki i na abonament tv”

  Polubienie

  • wildwind

   Dziś gdy przejeżdzali z tym megafone
   „Tu mówi policja…pozostańcie w domu…….cośtam o zarażeniu i narażaniu…… (i przejeżdzając tu obok)
   –>> SZANOWNI PAŃSTWO tu mówi policja……i dalej to samo co wcześniej”

   Mówi policja, szanowni państwo ?
   ???
   (polska ludność, zwyczajowo narażona na ten brak szanowania się od współziomków
   i TEN SZACUN dedykowany od TV ( I od policji ? czy tylko tu GDZIE JA mieszkam ? od policji ) dla SzanownychPaństwa musi
   mieć moc – jak było na początku, teraz i zawsze – w kościele i w mediach .
   Spoxik,
   nie na mnie takie moce.
   I ja nie posiadam telewizora, i żadnej takiej tv od 800000000000 lat nie słyszałam.
   Ale żeby zza okna ?

   Głos Boga ?
   Przez jego służby porzątkowe ?

   Polubione przez 1 osoba

 9. nina

  ————– ODWAGA !!! Mateusz Jarosiewićz

  Polubione przez 1 osoba

 10. Piotr69

  Patrole żanadarmeria wojskowa i policja zatrzymała mojego kolegę gdy poszedł na spacer wczoraj z dzieckiem na skwerek dostał tylko pouczenie że tylko z dzieckiem do lekarza.Facet przed chwilą do mnie dzwonił aby mi to powiedzieć do dziś jest w ciężkim szoku nawet na podwórek bał się wyjść.To go nastraszyli ludzi jak terrorystów traktują ludzi .

  Polubienie

 11. nina

  ————— już nie pohulam na neonie :)) zablokowali mnie, naćiskam zaloguj A TU ?!
  Ostrzeżenie: potencjalne zagrożenie bezpieczeństwa

  Firefox wykrył problem i nie wczytał „www.neon24.pl”. Witryna jest źle skonfigurowana lub zegar systemowy ma ustawioną nieprawidłową datę.

  Certyfikat witryny prawdopodobnie wygasł, co uniemożliwia nawiązanie bezpiecznego połączenia. Jeśli otworzysz tę stronę, atakujący będą mogli przechwycić informacje, takie jak hasła, adresy e-mail czy dane kart płatniczych.

  Co zrobić w takim przypadku?

  Zegar systemowy jest ustawiony na 4.04.2020. Upewnij się, że urządzenie ma ustawioną prawidłową datę, czas i strefę czasową w ustawieniach systemowych. Następnie spróbuj otworzyć witrynę „www.neon24.pl” ponownie.

  Jeśli wskazania zegara systemowego są prawidłowe, to problem leży prawdopodobnie po stronie witryny i nie masz możliwości jego rozwiązania. Możesz powiadomić administratora strony o problemie.

  Więcej informacji…

  Polubienie

  • paziem

   Też miałem dzisiaj taki przypadek, ale można to obejść zaznaczając po komunikacie : spróbuj ponownie” po lewej stronie ikonkę bodajże „zaawansowane” i już działa :))))

   Polubienie

 12. markglogg

  To, co wkurza mego kuzyna, emerytowanego przewodnika tatrzańskiego, to to, że jak są ograniczenia w poruszaniu się piechotą i na rowerze, to brak jakichkolwiek ograniczeń w ruchu samochodów osobowych – którymi ich użytkownicy rozwożą wirusa po całej Polsce – w okresach gdy wyjeżdżają do swych dacz w atrakcyjnych rejonach kraju: do Zakopanego przyjazd „dodatkowych mieszkańców” z Krakowa i okolic policja blokuje w weekendy, ale zmyślniejsi – jak zauważyłem – przyjeżdżają już w piątek. i oczywiście idą do supermarketów na zakupy. A jak wyjdzie na zakupy papierosów miejscowy chłopak, to jak się głupio przyznał policjantowi, że po papierosy. to dostał 500 zł kary – bo to produkt nie niezbędny do życia. (A ja właśnie wychodzę, by kupić sobie winko do PRZEŻYCIA w samotności mi niezbędne.)

  Polubienie

 13. Edwards

  Panie Pawle,

  tu na Putina nie ma co już liczyć (chyba, że się dobrze maskuje w pozytywnym znaczeniu?), który gra z globalnymi gangsterami do jednej bramki.
  Raczej należy ratunku wyglądać w obaleniu przez armię rządzącej Rosją szajki – macki światowej banksterki.
  Innego wyjścia nie widzę.
  Który prawdziwy rosyjski patriota pozwoliłby na odpływ z Rosji środków finansowych w wysokości ponad 80 %?
  Ile jeszcze można się oszukiwać?

  Polubienie

 14. paziem

  Płk. Kwaczkow m.in. interesująco o definicji nacjonalizmu, pozytywnie o polityce A.Łukaszenki, ale także o prawosławnej duchowości, jako warunku odrodzenia narodu i państwa rosyjskiego.

  Polubienie

 15. paziem

  Komentarz Igora Girkina ( Striełkowa) do wydarzeń aktualnych i spodziewanej walki o władzę i sukcesję po W.Putinie, której oczekuje w najbliższych miesiącach.

  Polubienie

 16. paziem

  ok. 1:11:00 bardzo pozytywnie o możliwości współpracy z płk. Kwaczkowem

  Polubienie

  • Edwards

   Striełkow i jemu podobni dowódcy Noworosji, którzy zostali zneutralizowani bądź zamordowani mogliby osiągnąć Kijów i Odessę jeszcze w 2014 roku, gdyby im się nie przeszkadzało a rzeczywiście pomagało.

   Polubienie

 17. paziem

  Pani Nino, zmuszony byłem wyrzucić do kosza te przydługie gadania o niczym, w czym ostatnio specjalizuje się Mateusz Jarosiewicz. Proszę go przy okazji zapytać o konkretne osiągnięcia Instytutu Północnego, z którym on współpracuje oraz stosunki tej fundacji ze środowiskiem PiSowskim, chociażby z Instytutem Solidarności i Męstwa?

  Polubienie

  • nina

   ———-Mateuszu Jarosiewićz zmienia MYŚL ludzi , którzy przestali być wolnymi , nie wiedząć o tym , kreśli drogę do wolnośći , samoorganizaćji , drogę ,którą trzeba samemu zbudować , bez Katolićkiego okupanta. Przypomina ugotowanej żabie , że kiedyś była żywa . WSTRZĄSNĄĆ mózgami w letargu bezćenne .

   Polubione przez 1 osoba

  • po tym komentarzu postanowiłem poczytać u źródeł co takiego promuje Instytut Północny i znalazłem taki przykładowy tekst, który raczej nie jest nawet zbliżony do narracji partii Populizm I Syjonizm, oto ten tekst:

   „4 kwietnia 2020

   Epidemia lęku – RAPORT IP

   Niniejszy raport wynika z naszych przemyśleń. Nie jest odzwierciedleniem wiedzy specjalistycznej (bo jej w tej dziedzinie nie posiadamy) i zastrzegamy sobie prawo do błędnej oceny sytuacji. Ocena ta wynika jednak z racjonalnych przemyśleń i analizy wypowiedzi ekspertów, których uznaliśmy za wiarygodnych.

   Tak zwana „epidemia grypy Wuhan” (inne nazwy to: koronawirus, COVID-19, koronka, wuhanka, korona itp.) w naszej opinii jest wirtualnym zagrożeniem i w normalnym (racjonalnym) społeczeństwie powinna zostać zignorowana*. Gwiazdka oznacza, że słowo „zignorowana” dotyczy nie popadania w panikę, histerię, lecz nie oznacza podejmowania wysiłków w celu ochrony ludzi, którzy zachorowali na grypę i ich stan grozi powikłaniami czy śmiercią.
   Racjonalne jest by sektor medyczny był przygotowany na wzmożoną czy bardziej zjadliwą odmianę grypy czy dowolnej innej sezonowej choroby wirusowej czy bakteryjnej.

   Rządy państw zwłaszcza demokratycznych uległy panice i postanowiły wprowadzić działania, które sprawiają wrażenie zdecydowanej walki z wyimaginowanym zagrożeniem.
   Jeżeli rząd składa się z profesjonalnych polityków, to mierzą oni codziennie (lub co parę dni) emocje w społeczeństwie. Jeśli narasta lęk, politycy wprowadzają dziwne (często nieracjonalne) zakazy lub nakazy. Wiadomo bowiem do dawna, że ludzie przerażeni chętnie oddadzą swoją wolność by zyskać iluzoryczne bezpieczeństwo.
   Pisaliśmy o tym kiedyś odnośnie zabezpieczeń na lotniskach, które nie chronią przed profesjonalnymi terrorystami, ale powodują zmniejszenie lęków u pasażerów.

   Żaden polski rząd, w tym także obecny, nie posiada żadnych profesjonalnych planów na wypadek zagrożeń. Obserwujemy improwizację i chaos. A sypiąca się służba zdrowia nie wytrzymuje takiego wyzwania, bo nigdy nie dbano tam przesadnie o rzeczywiste SŁUŻENIE zdrowiu. To tylko zbiurokratyzowane fabryki, gdzie istnieje wiele błędów organizacyjnych, bo wszystko ma się zgadzać wyłącznie na papierze, a niekoniecznie w rzeczywistości.
   Trzeba oddać obecnemu rządowi, że wprowadził nieco reform do tego sektora i można by powiedzieć, że odbiliśmy się wreszcie od dna. To jednak za mało, by nazwać to sprawną machiną…

   Dlaczego nakręcana jest spirala strachu? Kto na tym korzysta. Zróbmy listę:
   1) MEDIA – one zawsze korzystają na panice, strachu, sensacji… zarobią nawet stacje, które krytykują panikę, ale podtrzymują ją niejako ciągle się nią zajmując (w tym wypadku nawet my zaliczamy się do tej grupy bo piszemy o pseudoepidemii, a więc zajmujemy Czytelników sprawą, którą powinno się zignorować).
   2) Politycy partii rządzącej – wprowadzając specjalne prawo dają pozór walki z epidemią, co uspokaja społeczeństwo i zwiększa zaufanie do takiej partii (warto sprawdzić obecne sondaże).
   3) Sektor medyczny i farmaceutyczny – tu chyba zbędny jest opis mechanizmu osiągania korzyści. Warto tylko dodać, że z pewnością środki na służbę zdrowia zwiększą się w budżecie.
   4) Naukowcy – zwłaszcza nauk pokrewnych medycynie (chemia, biologia, fizyka itd.) – ludzie chętniej zgodzą się na zwiększanie budżetów instytucji naukowych, bo to one maja nam zapewnić nowe leki lub metody leczenia czy diagnostykę.

   Ciekawym zjawiskiem jest fakt, że chyba żadna polska uczelnia nie skorzystała ze swej autonomii by stać się oazą spokoju i opanowania. TO oczywiście pokazuje po raz kolejny iluzoryczność pojęcia „etos zawodu”. Nie istnieje bowiem środowisko, w którym ludzie wolni są od wad i lęków.
   Od lat mówi się o różnych elitarnych środowiskach (lekarze, naukowcy, prawnicy, sędziowie, politycy, inżynierowie itd.) jakby istniała jakaś magiczna moc powodująca, że jeśli jakiś człowiek został np. sędzią czy naukowcem, to będzie postępował uczciwie i obiektywnie. Ludzkie słabości muszą rzutować na postępowanie członków „elit”.
   Nikt nie chce pierwszy krzyknąć, że król jest nagi. A prawda jest taka (krzyczymy to głośno): KRÓL JEST NAGI – to znaczy: NIE MA ŻADNEJ GROŹNEJ MASOWEJ EPIDEMII. Mamy sezonową grypę o większej zjadliwości. Cała reszta to nasze lęki i świetna marketingowo nazwa, która sprawia wrażenie, że z jednej strony mamy jakiegoś króla wirusów, a z drugiej korona (zwłaszcza cierniowa) kojarzy się z cierpieniem i zjadliwością.

   To o czym piszemy można łatwo zweryfikować. Jeśli rząd i naukowcy, którzy mu doradzają to prawdziwi eksperci, to dlaczego nie wprowadzono specjalnych działań od razu, gdy w Chinach rozpoczęła się ta grypa?
   Czekano na reakcję ludzi. Gdy wystąpił pierwszy przypadek w Polsce to nagle rząd zaczął wprowadzać nowe prawo – i to nie prawo przygotowane zawczasu, ale naprędce sklecone przepisy, które wyglądają jak napisane na kolanie.
   Zamykanie uczelni nie wyniknęło z przemyśleń mędrców danej akademii, ale było wynikiem podążania za paniką polityków.
   Oczywiście nie możemy wykluczyć, że rząd w tajemnicy tworzył jakieś rozwiązania z dużym zapasem, ale nie informował ludzi, by nie siać paniki. To nadal jest dowód naszej tezy: społeczeństwem rządzą emocje (głównie lęki) a nie racjonalność. Jeśli rząd to zakłada w swych działaniach to przyznaje, że problemem nie jest wirus, ale głupota i ludzkie lęki.

   Co można zrobić? Chyba nic. Większość stada w panice może nawet skoczyć w przepaść jeśli wabić będzie iluzją bezpieczeństwa. My możemy pisać i krzyczeć, ale zostaniemy zignorowani przez większość, a to ona ma „rację” w demokracji…”

   źródło: http://www.ip.org.pl/2020/04/epidemia-leku-raport-ip

   więc pytam o co chodzi z tymi zarzutami wobec Mateusza Jarosiewicza za współpracę z Instytutem Północnym?

   Polubienie

  • nina

   ———— przed Panem po trzećh h od opublikowania zrobiło to YOUTUBE , Pomyślałam ,że tutaj będzie bezpiećzny.

   Polubienie

 18. paziem

  Nim on zacznie ” wstrząsać” mózgami, to niech wyjdzie poza fantazje rodem z gier komputeriwych i odpowie najpierw odpowie pani na te przyziemne, powyższe pytania:)))

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.