Covid-19 – epidemia demokratury.

Stan epidemiczny ogłoszony przez WHO został wprowadzony także na Kubie, w Rosji, w Indiach, w Iranie i w Wenezueli. Wprowadzono go nieco później niż w państwach demokratycznej awangardy, czyli na Zachodzie i było to dla wielu pewnym zaskoczeniem. Pojawiły się opinie, że władze Rosji, Kuby, Indii i pozostałych państw grają mimo wszystko w tej samej syjonistycznej drużynie, co USA i reszta świata zachodniej totalitarnej demokracji, pod dyktando światowej finansjery. Ale czy tak jest w istocie? Zwróćmy uwagę, że jednym z najistotniejszych rozporządzeń przy wprowadzaniu prawnych obostrzeń w związku z „epidemią” jest zakaz zgromadzeń. Syjonistyczna światowa finansjera, której polityka – bo to ona sprawuje faktyczną władzę na Zachodzie – doprowadziła do nieuniknionej już finansowej katastrofy i w związku z tym do gospodarczej zapaści Zachodu. Światowa finansjera obawia się więc społecznej rewolty.

Władze wymienionych państw do obrony swoich systemów państwowych przed próbami ich destabilizacji przez syjonistyczne USA wykorzystały więc broń, którą zachodni syjoniści niemal wcisnęli im do rąk i również ogłosiły epidemie Covid-19 i wprowadziły zakazy zgromadzeń. Jeśli teraz taki A.Nawalny ze swoimi demokratycznymi Żydami i pederastami wyjdzie na ulice Moskwy protestować przeciw W.Putinowi i jego polityce, zostanie zgodnie z zachodnim prawem „epidemicznym”, uświęconym w jaskini syjonistycznej zachodniej demokracji, zwyczajnie zapuszkowany i wściekłe syjonistyczne psy w Waszyngtonie, Londynie, Brukseli, Tel Avivie, nie będą mogły zaszczekać na Rosję, Iran, Wenezuelę, czy Kubę, że te łamią swobody demokratyczne, ponieważ same nałożyły sobie kagańce. Jednak, żeby Rosja, Wenezuela, Iran nie poczuły się zanadto usatysfakcjonowane swoim politycznym sprytem, MŻ poszedł nawet na drastyczne obniżenie cen ropy na światowych rynkach – sam nie zarobi – nie będzie grabił -, ale i innym zarobić nie pozwoli.

Dziwny jest jednak ten żydowski kapitalizm, bo spadek cen ropy ze 150$USA (była już kiedyś taka cena, w 2008r.) do 20$USA za baryłkę na światowych giełdach tylko nieznacznie przekłada się na ceny paliw na stacjach benzynowych w IIIŻydo-RP/Polin. Okazuje się, że zachodni wolny rynek trzymany łapą żydowskiego kapitalizmu nie działa i działać zamiaru nie ma – tu należałoby może poradzić się eksperta L.Balcerowicza albo jego doradcy Rycha Petru, niech nam objaśnią te piekielne zawiłości.

Dariusz Kosiur

46 Komentarzy

Filed under Polityka

46 responses to “Covid-19 – epidemia demokratury.

  • skretowicz Z

   zycie świata „wiernych ” zależy wyłącznie od tego jak „rozmodleni i medialnie porażeni Goje! (Żydzi to TEZ ogłupieni przez swoich kapłanów goje!..ja uważam ze główne ster władzy światowej znajduje sie ciagle juz od setek lat w rekach KAPLANOW !! ze stajni” Bogów ” Abrahama:) . jednym słowem …nic sie nie zmienia od Abrahama:):). BO …mowi ,pisze ,głosi sie ze to wina Zydow?? .Ja w to nie wierze! .uwazam ze Żydzi to taki wygodny :)…koziol ofiarny, parawan ! za którym kryją sie właśnie KAPLANI !. Prawie nic nie pisze sie o prawdziwych władców ,sekretarzy ,naczelników od tychze abrahamowych „bogów z domu Abrahama 🙂

   Polubienie

 1. Zenek abstynent.

  Tylko prezydent Łukaszenka normalny wśród tego covidowego szaleństwa.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Zenek abstynent od 5 godzin i już suszy.

  Polubione przez 1 osoba

  • Zenek abstynent od 5 godzin i już suszy.

   Przykład na straszną brutalność policji w Reichu.Można powiedzieć że mamy do czynienia już z rządami , funkcjonariuszami i państwem o charakterze totalitarnym.

   Polubienie

 3. Bili de kid

  Putin ma co tydzień pogadankę nt wirusa.

  Polubienie

  • Zenek abstynent od 5 godzin i już suszy.

   Putin podobno tak reaguje na covid 19 bo istnieje poważne ryzyko że Rosja zostanie zaatakowana bronią biologiczną przez zachód.Podobno ( czy to prawda ? ) służby rosyjskie miały odkryć w korespondencji na pocztach grożne wirusy.Po drugie cała opozycja byłaby przeciw Putinowi gdyby jak Łukaszenka nie reagował na covid 19 dlatego biedny Putin był zmuszony na tak ostre reakcje w Rosji w temacie tej nie grożnej grypy.Tak pisze proputinowski bloger bez wymieniania nazwisk.Prawda to nie wiem nie mi oceniać.

   Polubienie

 4. Zenek abstynent od 5 godzin i już suszy.

  Kto chce może polemizować.
  Cytat:
  Oczywiście, że pandemia jest fikcją. Po to bandyckie WHO zmieniło w 2009 roku definicję pandemii, by można było pod nią podciągać nawet zwykłą, sezonową grypę, zwłaszcza bazując na lipnych „testach”, reagujących na różne infekcje wirusowe i nawet bakteryjne.

  W Rosji i na Białorusi jest liczna pro-zachodnia V kolumna i wiedzą o tym i Putin, i Łukaszenka. I to owa pro-zachodnia V kolumna robi w tych krajach panikę. Putin początkowo nawet całkowicie lekceważył ową „pandemię” i panikę z nią związaną, za co był wściekle atakowany przez całą opozycję – od skrajnej lewicy po skrajną prawicę, zarzucającą mu, że naraża życie milionów Rosjan. Putin widocznie zrozumiał, że sprawa owej fałszywej „pandemii” może być wykorzystywana przeciwko niemu w walce politycznej i wytrącił tę „broń” opozycji z rąk wprowadzając przepisy „antypandemiczne”. Być może też prawdą jest i to, bo były takie sygnały, że rosyjskie służby przejęły w jednym z urzędów pocztowych paczkę z faktyczną bronią biologiczną – zarazkami różnych chorób. Putin wie, że bandycki zachód gotów jest Rosję pod przykrywką „pandemii” zaatakować bronią biologiczną. I dlatego zrobił Rosjanom przymusowy urlop, by siedzieli w domach i byli bezpieczniejsi.
  Łukaszenka natomiast nie poddał się presji pro-zachodniej V kolumny, publicznie oświadczając, słusznie zresztą, że ani jedna osoba nie zmarła tylko i wyłącznie od samego koronawirusa. I przez to nie narzucił prawie żadnych ograniczeń.

  Który z nich postąpił słusznie – czas okaże. Nadal uważam obu – Putina i Łukaszenkę – za patriotów odpowiednio Rosji i Białorusi. Niestety zwłaszcza Rosja – główny cel ataków globalnej lichwy już od wieków – narażona jest faktycznie bardziej nawet na atak biologiczny, przez co przezorność Putina może być słuszna. Ponadto niestety i on musi czasem ustąpić naciskowi całej opozycji, zgodnej nagle w obliczu rzekomej pandemii w atakach na niego.

  opolczyk

  https://opolczykpl.wordpress.com/czytelnia/comment-page-10/#comment-88763

  Polubione przez 2 ludzi

  • paziem

   A.Szubert nie zna bieżącej sytuacji w Rosji. Opiera się na sowich nadziejach ( co też było mi jeszcze pół roku temu bliskie) i na dedukcji w oparciu o historię. Te jednak jest zawodna metoda z dwóch powodów. 1)Nadzieje bywają płonne, 2) Historię znamy jedynie poprzez często fragmentaryczne jej wersje, bądź interpretacje ” właścicieli historii”.
   Niestety A. Szubert nie może być szczególnym autorytetem w odniesieniu do Rosji, gdyż zna jej historię niewystarczająco. Ocena bieżącej polityki Putina w wykonaniu A.Szuberta jest wyjątkowo naiwna i nie oparta o znajomość rzeczywistej sytuacji gospodarczej, społecznej i politycznej ( m.in. wewnętrznego układu personalnego oraz grup wpływów).

   Polubienie

  • Poniższe nie jest polemiką
   (mój komentarz przeniesiony z Neon24.pl)

   ZSRR i PRL były demontowane przez żydowskie V kolumny. Demontaż Rosji udało się powstrzymać w 2010r. właśnie przez ekipę W.Putina, Polska demontowana jest nadal.
   Czy rządy W.Putina są idealne dla Rosji z punktu widzenia rosyjskich nacjonalistów? Prawdopodobnie nie, bo mimo wszystko wpływy żydowskiej światowej finansjery i w dalszym ciągu funkcjonującej w Rosji żydowskiej V kolumny są znaczne i szkodliwe dla rosyjskiej ekonomii i polityki w ogóle. Nie znaczy to, że w Polsce, z punktu widzenia narodowych polskich interesów, winniśmy oceniać rządy Putina negatywnie. Gdyby nie rządy Putina, Białoruś i Ukraina już dawno znalazłyby się w żydowsko-anglosaskiej strefie wpływów, w NATO i w UE. Być może zachodnia granica Polski zostałaby cofnięta do tej z 1938r., itd.

   Polubione przez 1 osoba

  • skretowicz Z

   tak to prawda ! ze caly anglosaski zachód oskarża Moskwe:) nawet o lupiez ,biegunke:) , przypadki prostaty , niepogody ,deszcze , otarcia naskórka na palcach i kolanach itp

   Polubienie

  • skretowicz Z

   Kaplani wiedza doskonale! ze …skoro rozmodleni i medialnie porazeni wierni 🙂 uwierzyli w ….atrament i celuloza (biblia) w istnienie Bogów Abrahamowych 🙂 to tym bardziej uwierzą w testy i istnienie korona wirusa:):):)

   Polubienie

  • Zenek abstynent od 5 godzin i już suszy.

   Dlatego każdą maseczkę trzeba umieć używać i robić przepierkę po każdym przyjściu z dworu.Lepszym rozwiązaniem są kolażówki do 15 do 30 pln.

   Polubienie

 5. Oni zrozumieli jak wielka siła drzemie w zjednoczeniu sił przeciw „władzy” , władzy która zasłania się aparatem Policyjnego terroru …
  Rządy PO PSL 02.2015 Policja strzela do Górników
  RZĄDY PIS absolutny terror społeczeństwa w całym kraju. …

  Reasumując nikt nie ponosi konsekwencji. Nadal chcecie ich u władzy?

  Polubione przez 1 osoba

 6. paziem

  „Zenek”, dawny „Piotrze” itd….pospolity trollu, dodajesz mi pracy swoim zaśmiecaniem, ale widać to jest celem twojej obecności na tym portalu – wynocha.

  zenek@wp.pl
  80.211.250.154

  Piotr
  bym@onet.pl
  80.211.250.154

  Towarzysz Zenek
  Zeneklis@onet.eu
  80.211.250.154

  Zenek
  zenonlik@gazeta.pl
  80.211.250.154

  Miły Zenek.
  zenobiusz45@wp.pl
  80.211.250.154

  Polubione przez 1 osoba

  • paziem

   I do tego, Zenonie, Piotrze, Morycu, czy jak tam się zwiesz, jesteś tak głupim, prymitywnym i leniwym trollem, że nawet nie chce ci się, albo cię nie stać posługiwać się różnymi IP.
   I właśnie takie gówna jak ty przyczepiają się do środowisk polskich i udają patriotów ” prawdziwych Polaków”.

   Polubione przez 1 osoba

 7. Piotr

  Nie jestem trollem proszę mnie nie obrażać.Wszystkie moje wpisy były na temat covid19 czy przedsiębiorców a że nie zgadzam się z pana poglądami nie moja wina.Na razie dzwonię do adwokata z pytaniem czy miał pan prawo podać publicznie moje IP.Żegnam ostatecznie.Niech piszą tylko ci co mają identyczne poglądy jak pan.Natomiast nicki każdy śmieszne może mieć różne .Na razie sprawdzam czy miał pan prawo moje IP umieścić publicznie.Żegnam.

  Polubienie

 8. paziem

  Morycu, Piotrze – nie dzwoń do adwokata, dzwoń do rabina :))))

  Polubione przez 1 osoba

  • Edwards

   Jakiś żegnalny ten troll, pewnie niejednego katabasa przegonił w tym fachu?
   To typowa bezczelność trolla – wejść do czyjegoś domu, narobić kup, żeby nie dosadniej, a gdy gospodarz za kołnierz wyrzuca, to jeszcze grozi adwokatem!
   No rzesz!

   Polubione przez 1 osoba

   • Do Edwards

    Jaka hipokryzja.Jakim ty trollem jesteś.Można by się od ciebie zakłamania i fachu trollowego uczyć Edwards vel Zenek vel sołtys vel Magda vel Dorota i wiele wiele innych.Na ataki odpowiadam i proszę usunąć wpis niejakiego Edwardsa brzmi po żydowsku nick.

    Polubienie

   • Edwards

    Naucz się poprawnie po polsku pisać trollu – zanim zaczniesz się przyczepiać się do polskich środowisk.

    Polubione przez 1 osoba

   • Piotr

    Ty wiesz trollu Edwards vel Zenek vel sołtys vel Magda vel Dorota na innym forum ile poprawiałem cię na innym forum jak robiłeś byki ortograficzne oj włos się na głowie jeżył.Kilka miesięcy temu dostałeś na WPS1 bana od P.Ziemińskiego za krytykę jego sojuszu z PSL w wyborach.Przynajmniej ja się do tego przyznaje że krytykowałem wtedy PSL a ty się łasisz tu hipokryto pejsaty jak kameleon i mnie zaczepiasz.
    Dostałeś bana na jesieni na WPS1 za krytykę PSL a teraz wchodzisz w żopę prezesa i ciągle mu potakujesz i go miziasz.Przyjdzie czas że i twoje zachowanie prześwietli i się na tobie trollu pozna.
    Bez mojego odbioru już ale odpowiedziałem bo byłem prowokowany i atakowany.

    Polubienie

   • Piotr

    Może jeszcze ci przypomnieć twoje wpisy na innym forum jak narzekałeś do mnie jaki Paziem jest nerwowy i że tam już nie będziesz pisał hipokryto.Znajdę te wpisy i tu umieszczę żebyś wiedział.Paziu poczyta.Ponadto pisałeś że ci się nie podoba jak paziem publikuje adresy IP publicznie u siebie na portalu .Ciągnąć dalej wątek jak nie to mnie trollu nie prowokuj hipokryto i fałszywy Edwardsie.Swoich adresów IP nie zmieniam bo nie mam nic do ukrycia i pisałem zawsze w temacie notki.Bez odbioru a odpowiedziałem bo zostałem perfidnie obrażony i zaatakowany.

    Polubienie

   • Edwards

    Spieprzaj dziadu!
    Już się żegnałeś i co jeszcze tutaj wróciłeś i wypisujesz – trollujesz?
    SPIEPRZAJ WAZELINIARZU STĄD!

    Polubione przez 1 osoba

 9. Jurek

  PSYCHOPATA z dziada pradziada BILL GATES, MÓWI W JAKI SPOSÓB PLANUJE OGRANICZYĆ LICZBĘ LUDNOŚCI O 3 MILIARDY LUDZI!
  Film z konferencji marzec 2015 roku

  Polubione przez 1 osoba

 10. lori

  Prawda nie znika nigdy. Krótko mówiąc…Widać jak na dłoni, że Scamdemic z koronawirusem to symulacja wprowadzona na żywo, to planetarne ćwiczenie odsłaniające całą klasę kłamców i zdrajców. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w tę grę. Zdegenerowana elita czynnie lub biernie bierze udział w symulacji raniąc drugą część społeczeństwa, bezbronną i dzień po dniu bezczelnie ogłupianą. Ale przyjdzie im kiedyś beknąć za całe to zło, które czynią. A jakie były początki…
  Wszyscy Chińczycy dostali obowiązkowe szczepionki zeszłej jesieni. Szczepionka zawierała replikację zdigitalizowaną (sterowaną) RNA, która została aktywowana przez fale 60 GHz mm 5G, które właśnie włączono w Wuhan (a także we wszystkich innych krajach używających 60 GHz 5G) z „mądrym pyłem” rozprzestrzenianym poprzez chemtrails, który wszyscy na kuli ziemskiej wdychali. Dlatego kiedy mówią, że ktoś jest „wyleczony”, „wirus” może zostać cyfrowo reaktywowany w każdej chwili, a człowiek dosłownie pada martwy. Statek rejsowy „The Diamond Princess został specjalnie wyposażony w 60 GHz 5G. To w zasadzie zdalne ludobójstwo. Amerykanie obecnie oddychają tym „mądrym” pyłem rozsiewanym przez chemtrails. Pomyśl o tym w ten sposób…. dodaj połączenie szczepionek, chemtrails (inteligentny pył) i 5G, a Twój organizm staje się wewnętrznie zdigitalizowany i może być zdalnie sterowany. Funkcje organów człowieka można zdalnie zatrzymać, jeśli uzna się go za zbytecznego. Wuhan był testem dla ID2020. Elita nazywa to 60GHz mm 5G falą „V”(virus) aby zakpić z nas. Tramp stworzył siły kosmiczne do walki z tą uzbrojoną technologią. Musimy zdecydowanie odrzucić obowiązkowe szczepienia.
  https://rafzen.wordpress.com/2020/05/07/prawda-nie-znika-nigdy/
  https://treborok.wordpress.com/jakie-niebezpieczenstwa-wiaza-sie-z-technologia-internetowa-5g/?preview=true

  Polubienie

  • paziem

   Prosiłbym jednak o dystans do różnych apokaliptycznych hipotez, Nie żeby ich nie omawiać i lekceważyć, ale żeby nie siać totalnego strachu i oczywistego kłamstwa. Na czym oparte jest twierdzenie: ” Wszyscy Chińczycy dostali obowiązkowe szczepionki zeszłej jesieni.” Jest to ekonomicznie, technicznie i logistycznie niemożliwe.

   Polubione przez 1 osoba

 11. obudzony

  Proszę zauważyć bezczelność i przewrotność Gumkowskiego, który składa pozew w nie swojej sprawie, bo ani słowa o nim samym, a przeciwko tym, którzy ośmielą się w jakikolwiek sposób skrytykować ,,MŻ” Pisałem wielokrotnie w swoich komentarzach, że żydzi działają jak jeden organizm i z automatu przypisują winę każdemu kto potrafi pisać prawdę o nich. Pojęcie antysemityzmu jest abstrakcyjne, bo Gumkowski musiałby udowodnić, że jest Semitą, a przecież w najlepszym przypadku może być Chazarem. Tak więc pojęcie antysemityzmu w pozwie Gumkowskiego jest chybione, a kodeks karny nigdzie nie mówi o znieważaniu Chazarów.
  Po raz pierwszy broń w postaci antysemityzmu wymyślił bodajże Schiff w latach 20-tych, który był przewodniczącym Kongresu Syjonistycznego i tym sposobem zamykano usta wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób podważali lichwę, kłamstwa, oszustwa i ich zakulisowe knowania w celu takiej modyfikacji prawa, aby nikt nie miał prawa do uzasadnionej krytyki. Obecnie potomek tegoż Adam Schiff jest Kongresmenem i to on okłamał Komisję Senatorów i FBI kłamiąc wielokrotnie, że Trump jest w zmowie z Rosjanami i Putinem, aby go zdyskredytować i spowodować, aby wygrała wojenna harpia Killary Clinton, albo identyczny Joe Biden.
  Równie dobrze można wymyślić słowo ,,abrakadabra”, które nie wiadomo co oznacza, ale spowodować, aby wszyscy się go bali, a samo określenie od razu piętnuje i stygmatyzuje daną osobę.

  To jest tak jak pisał w 1945 roku Jakub Berman:
  ..,,Uznać antysemityzm za zdradę główną i tępić go na każdym kroku. Jeżeli stwierdza się, że jakiś Polak jest antysemitą, natychmiast go zlikwidować przy pomocy władz bezpieczeństwa lub bojówek PPR jako faszystę, nie wyjaśniając organom wykonawczym sedna sprawy…”

  Dzisiaj wykorzystuje się do tego sędziów, którzy nie dopuszczają nigdy aby goj wygrał z żydem, jeżeli sędzia jest Polakiem, to jego przełożony na pewno jest żydem. Gdyby sprawdzić życiorysy i rodowody sędziów i prokuratorów, to od razu okazałoby się, że to ,,zamach na demokrację i destabilizacja państwa”, a powiedzieć, że dany sędzia, prokurator, czy ktokolwiek jest żydem, to od razu leci wiązka o chamstwie, prostactwie itp.

  Ich wynalazkami są identyczne w swoim charakterze tak piętnowane ,,stop hejt” i ,,mowa nienawiści” to jest czysto psychopatyczny wynalazek, którzy jest ich orężem przeciwko prawdzie. Mówiąc innymi słowy każdy czyn popełniony przez nich, a krytykowany przez dowolną osobę może być podciągnięty pod antysemityzm, stop hejt i mowę nienawiści, co mówi nam: możemy kraść, oszukiwać, zabijać, prowadzić wojny, ale nie wolno nikomu nas krytykować, bo nie pozwala wam na to prawo, które sami uchwaliliśmy.

  Panie Dariuszu chylę czoła przed odwagą z jaką pan piętnuje tę chazarską swołocz. Wiem, że łatwo jest klepać w klawiaturę i wyrażać solidarność kiedy samemu nie stanie się oko w oko z policją i sądem, myślę że dobry(wcale nie oznacza, że drogi) adwokat poradzi sobie z ta sprawą.

  Polubione przez 1 osoba

  • @ obudzony

   Jak na razie ta syjonistyczna banda reżimu IIIRP i jego sądownictwa po prostu zrejterowała bez słowa przepraszam.
   Zresztą to nie pierwsza sądowa sprawa przeciw mnie, gdzie sąd zwyczajnie rejteruje, choć sprawy nie dotyczyły syjonistów tylko fotoradarów służących do okradania kierowców.

   Polubione przez 1 osoba

 12. obudzony

  Odnośnie samego rzekomego COVID-19 ten lekarz, Polak z 45 letnim stażem i praktyką ,,zdziera” sobie gardło od wielu lat i mówi to samo, co mądry dietetyk Kawka.

  Polubione przez 1 osoba

 13. Jurek

  Panie Darku, proszę zajrzeć do wiadomości na FB. Wysłałem wiadomość prywatną

  Polubienie

 14. paziem

  co to jest pandemia i czym się różni od epidemii? pandemia to ogølnoświatowa epidemia jakiegoś zarazka. w pandemii występuje ogromna śmiertelność i znacznie większa liczba powikłań wywołujących trwałe kalectwo, niż w epidemii. no i epidemia występuje miejscowo; to są podstawowe røżnice między pandemią i epidemią: zasięg, ilość zachorowań, wskaźnik zjadliwości-w tej kolejności.

  czy COV jest groźniejszy niż grypa? wedle szacunkøw z lat 70-ch XX-go wieku, szczep grypy zwanej hiszpanką, zabił w ciągu 1918-1919 roku 20 000 000 ludzi na całym świecie, liczba zabitych w I-ej wojnie światowej to 10 000 000 czyli dwa razy mniej. to dużo czy mało? o ile pamiętam to zaludnienie świata w 1920-ym roku miało się między 1 200 000 000 a 1 300 000 000 ( miliard dwieście, miliard trzysta milionøw ). byłoby to jeden na 60 ludzi umierający na grypę hiszpankę, nie jeden na sześćdziesięciu chorych, ale jeden człowiek na każdych 60-u ż y j ą c y c h. obecnie dla COV-u wskaźnik umieralności wynosi 1/800 zakażonych, dla populacji polskiej. wedle badań epidemiologøw z Krakowa, 2% krakusøw przeszło zakażenie COV-idem b e z o b j a w o w o. 98% krakusøw ( czyli ogołu Polakøw też ) nie złapało COV-u. dla porøwnania, w latach 1918-1919, na hiszpankę miało chorować 100 000 000 ludzi przy populacji 1 200 000 000, czyli jeden człowiek na każdych 12-u żyjących. a umierał 1 na 5 zakażonych…na samą gruźlice umarło nam w Polsce 2 miliony ludzi w latach 1919-1939, 300 osøb dziennie i nikt nie histeryzował, że mamy pandemię, czy tylko epidemię gruźlicy. nie chcę lekceważyć COV-idu, ale zachowajmy zdrowy umiar.

  oczywiście jesteśmy dorośli i nikt nie musi narażać się nawet na tak małe zagrożenie, jak nie chce, a nøż widelec jest genetycznie podatny na zagrożenie ze strony owego COV-19?-pozdro! Bogdan z Pabianic

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.