Pamięci Andrzeja Prochonia, działacza chłopskiego – Polaka

Dzisiaj tj. 17.06.2020 roku zmarł były przewodniczący województwa łódzkiego, a także przewodniczący partii Samoobrona w latach 2012-2013 – Śp. Andrzej Prochoń zmarł w wieku 63 lat. Uroczystości pogrzebowe planowane są na sobotę 20.06.2020 r. na godz. 10:00 , w kościele pw. św. St. Kostki i NMP Matki Kościoła, w Karlinie (woj. łódzkie, gmina Moszczenica, stara trasa z Łodzi do Piotrkowa Tryb.).

Andrzeja znałem osobiście. Był autentycznym działaczem chłopskim, sołtysem swojej wsi Kafar pod Piotrkowem Trybunalskim. Po zamordowaniu Andrzeja Leppera w wyniku wyborów został przewodniczącym partii Samoobrona. Zawsze był rzecznikiem i obrońcą nie tylko polskich rolników, ale i polskich konsumentów. Wykazywał  twardą, narodową postawę polskiego patrioty.

Bywałem w domu Andrzeja i jego żony Anny od czasu do czasu gościem, gdyż mieszkał ode mnie niedaleko – około 40 km. Kilka dni przed śmiercią odwiedziłem Andrzeja wiedząc, że jest w krytycznym stanie. Czułem z czysto ludzkich powodów obowiązek pożegnania się z Nim. Przeprowadziłem  rozmowę…milczącą z jego strony- mam nadzieję, że mnie słyszał. Był potrzebny. Odszedł za szybko.

W imieniu własnym oraz Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna i Zarządu Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej składam żonie i najbliższej rodzinie Andrzeja najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

PZ

od 6:01- 7:17 przemawia Andrzej Prochoń, wówczas przewodniczący Partii Samoobrona

 

7 Komentarzy

Filed under Polityka

7 responses to “Pamięci Andrzeja Prochonia, działacza chłopskiego – Polaka

 1. P. G.B,jak widze, ma brode i pejsy.

  Polubienie

 2. Slowianin🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  Pokój jego duszy…trzeba mieć tylko nadzieję że będzie więcej takich ludzi na Polskiej ziemi i będą za Polakami…jak pan Andrzej…

  Polubienie

  • Sierzant

   Gdyby takich ludzi było więcej gdzie indziej byśmy byli.Za niedługo rocznica śmierci innej polskiej patriotki pani Beaty Andrejas.Pani Beato pamiętamy.

   Polubienie

 3. Szlachetni ludzie,tak szybko odchodza.

  Polubienie

 4. Sierzant

  Pan Ziemiński jako dr ekonomii jakie ma zdanie na temat końcówki rządów PIS.Podziela może zdanie koszernych ministrów bo że Belka popiera PIS to mnie nie dziwi to jest facet z wielkimi jajami jak to mówił u Sowy ale inni wieszczą tu problemy w Polin a pan Ziemiński jakie ma zdanie.Strachy na lachy czy będzie bardzo nieciekawie po rządach mafii pisowej.

  https://wyborcza.pl/7,155287,26041186,te-dwie-liczby-o-ktorych-nie-mowi-morawiecki-tlumacza-jakie.html#s=BoxOpImg3
  Przepraszam że posiłkuje się Szechterem ale WPS też czasami wkleja ich linki.

  Polubienie

 5. TYM przy korycie,NIC nie grozi.
  TAM sa,sami swoi,”lepszy sort”.J.K.
  „We the people”,my ludzie.M.M,
  pomazaniec tego wyzej wymienionego.

  Polubienie

 6. przeciez …Andrzej Lepper dwa tygodnie przed egzekucja ! mówił ( na YouTube było jeszcze nie dawno!) ze najbardziej został zawiedziony i oszukany !, ZDRADZONY ! przez :RYCERZY! ARCYKAPLANOW CHRYSTUSA :):):)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.