Odwołać szefa KL Auschwitz Muzeum, P.Cywińskiego

Czy pod przykrywką próby odwołania P.Cywińskiego nie mamy do czynienia z nienawistnym i podstępnym atakiem na żydo-katolicki Kościół?

 

Rymujący bloger JAM.M, zapewne szczery żydo-katolik, zamieścił post pt.: Petycja o odwołanie Piotra Cywińskiego (https://jam.neon24.pl/post/155975,petycja-o-odwolanie-piotra-cywinskiego) o następującej treści:

Petycja o odwołanie Piotra Cywińskiego ze stanowiska dyrektora Muzeum Auschwitz https://roty.pl/kampanie/odwolajmy-cywinskiego/

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau od lat nie spełnia swojej misji i pod dyrekcją Piotra Cywińskiego działa na szkodę państwa Polskiego. Cywiński przez kolejną kadencje dyskryminuje polskie ofiary i umyślnie marginalizuje wszelkie próby przypominania prawdy, że obóz Auschwitz był zbudowany dla Polaków.

_______________

Z pewnością zamieszczenie powyższego anonsu było podyktowane dbałością o prawdę historyczną oraz patriotyczną postawą blogera i ze wszech miar godne jest pochwały.

Jednak zachodzi poważna obawa, czy jednocześnie Bloger JAM.M nie wyraził w ten sposób swojej nienawiści do żydo-katolickiego Kościoła – ? Skąd taka obawa?

Otóż P.Cywiński otrzymał w styczniu 2020r. z rąk nuncjusza apostolskiego i dziekana korpusu dyplomatycznego w IIIżydo-RP/Polin od 2016r., abp S.Pennacchio, jedno z najwyższych odznaczeń watykańskich, krzyż „Pro Ecclesia et Pontifice” za, jak to pięknie ujął w swojej laudacji na cześć odznaczonego abp G.Ryś,budowę jedności całego rodzaju ludzkiego, a nie petryfikowania dawnych podziałów”

https://ekai.pl/piotr-cywinski-otrzymal-pro-ecclesia-et-pontifice/?fbclid=IwAR390Kd3DUnv_bfKlq2imaJF9lzFh_QFM0ffQbrDka-iDJmFN429wYOGUww

Na zdjęciu od lewej: P.Cywiński, abp K.Nycz, abp S.Pennacchio – nuncjusz apostolski.

Uroczystość wręczenia papieskiego odznaczenia dyr. Muzeum Auschwitz, P.Cywińskiemu, odbyła się 14 stycznia 2020 r. w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

W uroczystości oprócz członków zarządu warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej udział wzięli m.in. (od lewej): bp R.Markowski (brat Grzegorza z zesp. Perfect), abp G.Ryś, naczelny rabin IIIŻydo-RP/Polin, M.Schudrich, abp K.Nycz, P.Cywiński – dyr. Muzeum Auschwitz, nuncjusz apostolski w Polsce, abp S.Pennacchio

 

Krzyż „Pro Ecclesia et Pontifice” (pol. Krzyż „Dla Kościoła i Papieża”) to jedno z wysokich odznaczeń Stolicy Apostolskiej w kształcie krzyża – VI rangą w kolejności odznaczeń watykańskich. Może go otrzymać osoba świecka. Przyznawany jest przez papieża w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła, na wniosek biskupa diecezjalnego.

Nie wszyscy pewnie wiedzą, że P.Cywiński w latach 2000–2010 był także prezesem Klubu Inteligencji Katolickiej w Warszawie.

Czy bloger JAM.M przyzna się do nienawistnej postawy względem żydo-katolickiego Koscioła i złoży publicznie, wobec Polakatolików, odpowiednią samokrytykę pozostawiam już jego własnemu żydowierczemu sumieniu.

Dariusz Kosiur

5 Komentarzy

Filed under Polityka

5 responses to “Odwołać szefa KL Auschwitz Muzeum, P.Cywińskiego

 1. Na Neon24.pl pod tym tekstem wcięło gdzieś żydowierczych komentatorów (?)
  .
  W 1960r. doszło do konfliktu politycznego między ZSRR i ChRL.
  Chińczycy zdeterminowani wrogą postawą wobec ZSRR załatwiali swoje potrzeby fizjologiczne wokół ambasady ZSRR w Pekinie. Władze ZSRR znalazły szybko rozwiązanie cuchnącego problemu. Na płocie okalającym teren ambasady ZSRR rozwieszono portrety Mao. Cuchnący proceder ustał natychmiast, żaden Chińczyk nie odważył się srać pod Mao.

  Wydaje się, że mój tekst pełni podobną rolę jak portret Mao – żaden durny żydowierca, czy Polakatolik, nie odważył się ujadać pod tym tekstem i zarzucać mi nienawiści do żydo-katolicyzmu.

  Polubienie

  • X

   Dziwisz się. Jeżeli ktoś jest indoktrynowany systematycznie, biegnie co niedzielę do spowiedzi i nagle po pięćdziesięciu latach usłyszy że Watykan to demoniczna ferajna na usługach barona R. to świat mu się wali. Nie uwierzy – następuje tzw wyparcie.

   Polubienie

 2. Klemens

  Coraz głośniej o morderstwach polskich patriotów bronią energii skierowanej

  Polubienie

 3. Jonas

  To kogo się wybiera jeśli afery nierozliczone Katyń Smoleńsk Wołyń Giblartar Popiełuszko Lepper Papała Przemyk Jaroszewicz Walentynowicz giną patrioci Polacy?.
  Lista Olszewskiego Macierewicza a o Bolku i innych pisze się że mają kontakty z tajnymi organizacjami czy masonami itd .
  Więc co może się zmienić?.
  Odwróć się tyłem do zła.
  Nie pomagaj zaborcom klamcom kryminalistom.
  Myśleć potrafisz to odróżnisz dobro od zła.
  Jonas ostrzega czas nawracania się kończy.

  Polubienie

  • Robert Łagowski

   Katyń niewyjaśniony i nieuhonorowany ? Absurd.
   Smoleńsk ? Wyjaśniony aż nadto. 58 s „ryczenia” TAWS i zero reakcji.
   Co Pan sobie jeszcze winszuje ?
   Ale przydałoby sie wyjaśnić bezmiar mordów ukraińskiej dziczy na Polakach.
   Bo tu w przeciwieństwie do T-154M , ślady są zacierane przez neo banderowską ukraine

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.