Rosja „poprawia” konstytucję

Rosja bardziej(?) suwerenna i prawosławna; W.Putin niekoronowanym „carem”(?)

 

W dniu dzisiejszym zakończono trwające od kilku dni głosowanie za zmianami w konstytucji Federacji Rosyjskiej.

Według wstępnych ocen za poprawkami opowiedziało się ponad 76 % wyborców, przeciwko było ok. 23 % wyborców. Frekwencja  wyniosła ok. 65%

W kręgach władzy przegłosowane poprawki uznawane są za zdecydowany krok ku umacnianiu suwerenności Rosji (m.in.  pierwszeństwo prawa krajowego nad międzynarodowym), podkreśleniu prawosławia jako fundamentu tożsamości nie tylko religijnej, ale i państwowej. Opowiedziano się także za narodowotwórczą rolą naturalnej rodziny, jako związku kobiety i mężczyzny.

Nie tylko w kręgach liberalnych, ale także w kręgach patriotyczno-narodowych odbyte głosowanie spotkało się z krytyką, jako zabieg utrwa;ający system,  mający na celu umożliwienie W.Putinowi kontynuowanie władzy prezydenckiej w przyszłości w roli arbitra. Krytycy patriotyczno-narodowi uznają odbyte głosowanie za zabieg pozorny, nie rozwiązujący najważniejszych problemów wspólczesnej Rosji pozostającej ciągle, głównie w sensie gospodarczym, zależną od światowej oligarchii finansowej, a w polityce wewnętrznej kontynujacej model państwa monokultury surowcowej ( Centralny Bank Rosji pozostanie w dalszym ciągu wykonawcą polityki „amerykańskiego” Banku Rezerwy Federalnej  oraz zdyscyplinowanym narzędziem Banku Rozrachunków Międzynarodowych w Bazylei).

PZ

За поправки к Конституции России проголосовали 76,24% избирателей. Об этом свидетельствуют данные ЦИК по итогам обработки половины протоколов.

Как передаёт РИА Новости, против выступили 22,93% граждан.

Ранее экзитпол ВЦИОМ показал, что изменения в основной закон страны поддержали 71,2% согласившихся участвовать в опросе.

Председатель Центризбиркома Элла Памфилова сообщила, что, предварительно, явка составила 65%.

za: https://russian.rt.com/russia/news/760558-popravki-konstituciya-polovina-golosov?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications

Także:  https://pl.sputniknews.com/swiat/2020070112680760-ponad-76-procent-rosjan-za-poprawkami-do-konstytucji-sputnik/

11 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

11 responses to “Rosja „poprawia” konstytucję

 1. Sławobor

  Po tym, jak prywatny kapitał zyskał na sile, zaczęto rozumieć, że liberalizm jest drogą do nikąd. Teraz wicepremier Jurij Borysow oficjalnie to ogłasza, w Rosji skończyła się trzydziestoletnia era rządów monetaryzmu i rozpoczęło się przejście do kapitalizmu państwowego.

  Wyrok jest ostateczny i nie podlega odwołaniu.

  Jurij Borysow powiedział, że monetaryzm przyniósł krajowi jedynie osłabienie potencjału. Ten błąd został zauważony na samym szczycie i dlatego zmiana kursu jest zasadą.
  Kapitalizm państwowy to system, który będzie konfigurowany przez co najmniej dwie do trzech dekad. Formalnie jest to gospodarka wielosektorowa, w której wiodącą rolę odgrywa sektor publiczny.

  Nieformalnie jest to nowa hierarchia elity, w której urzędnicy rządowi wypierają kompradorów i opanowują planowe metody zarządzania, nie oparte na planowaniu dyrektyw, ale wykorzystujące narzędzia indykatywne.

  Biznes zyskuje prawo do życia tylko wtedy, gdy rozumie interesy kraju. Pozostaje problematyczny sektor bankowy, technologicznie zorientowany na międzynarodowe standardy bankowe. Zadaniem bankierów są nieprzerwane obliczenia, co oznacza ujednolicenie metod. Jeżeli stosuje się kapitał własny, wówczas procedury badania powinny być standardowe. Jest to problem korelacji suwerenności i rozliczalności z zewnętrznymi organami finansowymi, takimi jak BIS i MFW.

  Z technologicznego punktu widzenia jest to problem oceny stabilności finansowej, rezerw i adekwatności kapitałowej. Z politycznego punktu widzenia jest to problem suwerenności finansów. Ta strefa pozostaje najbardziej problematyczna, ale istnieje cała gama rozwiązań wzmacniających suwerenność. Najważniejsze jest wola polityczna i poleganie na większości klasy rządzącej.

  W tym celu potrzebna jest reforma Konstytucji, na podstawie której przebiegać będzie proces reformowania wszystkich związanych z nią przepisów. Jest to proces ewolucyjny i dlatego zajmuje dwie dekady. Dla pokolenia, które przeszło lata 90., jest to najgłębsza rewolucja ze wszystkich doświadczonych. Ponieważ przełamanie socjalizmu było łatwiejsze niż przejście z monetaryzmu w kapitalizm państwowy. Opór jest teraz znacznie silniejszy, a pozycja państwa jest słabsza.

  Powstanie jest trudniejsze niż upadek.
  Konstytucja Putina jest konstytucją podnoszącą na duchu.

  To będzie długie i trudne, jak każda wspinaczka. I już się rozpoczęła, biorąc pod uwagę trwające głosowanie nad poprawkami. 1 lipca kraj żegna się z liberalną Rosją, która od trzydziestu lat przeprowadza własne dzikie eksperymenty na ludności. Państwo Rosja zaczyna, a raczej powraca.

  Kolejna era naszej trudnej historii się skończyła. Nikt nie mówi, że nadchodząca era będzie łatwiejsza, ale na pewno nie będzie tak beznadziejna. Wynik niewoli monetarnego liberalizmu zostanie zapamiętany przez Rosję.
  Pewnego dnia będziemy o tym pamiętać i sami w to nie uwierzymy, ale teraz potrzebujemy jednego Zwycięstwa. Jeden za wszystkich, nie będziemy stać na cenę.
  Szczęśliwej nowej ery, towarzysze.

  29 czerwca 2020 r. Alexander Chaldei

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.