List otwarty do kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie zasobów naturalnych.

Szanowni czytelnicy i komentatorzy portalu WPS, prosimy o uważne zapoznanie się z treścią poniższego Listu do kandydatów. Zarazem rekomenduję śledzenie na bieżąco zawartości zbioru materiałów i dokumentacji działań OKOPZN oraz środowisk od lat zapoznających Polaków z olbrzymią rangą spraw jakimi są zasoby i bogactwa naturalne Polski. Winny one służyć interesom narodu polskiego oraz stanowić jedno z głównych źródeł dobrobytu Polaków.
https://vk.com/okopzn

PZ

____________________________

Łaziska Górne, 2.07.2020 r.

Kandydaci na prezydenta

Rzeczypospolitej Polskiej

Pan Andrzej Duda i Pan Rafał Trzaskowski

 

List otwarty

Odpowiedzialni za przyszłość naszego kraju poprzemy wybór tego kandydata na

prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – zgłoszonego zgodnie z Konstytucją i normami Kodeksu Wyborczego, który podpisze Umowę Społeczną, treścią której będzie uwłaszczenie narodu polskiego na zasobach i bogactwach naturalnych naszego kraju. Poprzemy tego z kandydatów, który nieodwołalnie poprze unieważnienie dotychczasowych ustaleń i decyzji koncesyjnych na wydobycie zasobów i zobowiąże się do działań sprzyjających rozwojowi Polski i bogaceniu się narodu polskiego.

Liczna grupa patriotów polskich – zatroskanych obecną sytuacją – którzy walczą o dobro i bezpieczną przyszłość narodu polskiego i naszej Ojczyzny, dla których Bóg, Honor i Ojczyzna są najwyższymi wartościami, a które były deptane przez kolejne rządy i prezydentów w ostatnich trzydziestu latach, chcemy wziąć współodpowiedzialność za Polskę!

W obecnej chwili, tak decydującej o przyszłości narodu polskiego na pokolenia, żądamy szybkiego spotkania z Panem prezydentem oraz kandydatem na prezydenta i powołania Polskiej Rady Ocalenia Narodowego!

W trybie pilnym – nawet jeszcze przed drugą turą wyborów prezydenckich – oczekujemy powołania stołu do rozmów z polskim społeczeństwem pod przewodnictwem Pana prezydenta lub kandydata, z udziałem niezależnych ekspertów społecznych powołanych przez Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych.

Tematem rozmów i treścią Umowy Społecznej podpisanej z Panem prezydentem Andrzejem Dudą oraz kandydatem przed drugą turą wyborów prezydenckich, tj. przed 12 lipca 2020 r., będzie:

1. Uwłaszczenie narodu polskiego na zasobach naturalnych udokumentowanych przez polskie rządy – głównie w okresie PRL-u – wartych setki bilionów złotych albo wprowadzenie zapisu do Konstytucji RP, że „Wszelka własność państwowa – w tym lasy państwowe, grunty rolne, wody i zasoby naturalne – należą do Narodu Polskiego”!

2. Publiczne przyrzeczenie wydania – w równej części dla każdego uprawnionego obywatela, członka narodu polskiego – Akcji Uwłaszczeniowej na gruntach rolnych należących obecnie do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, na zasobach leśnych należących do Lasów Państwowych, na wodzie będącej w zasobach Spółki „Wody Polskie” oraz na zasobach naturalnych będących w zasobach Ministerstwa Aktywów Państwowych.

3. Wprowadzenie do porządku prawnego rozwiązania WIR: Weto obywatelskie – Inicjatywa obywatelska- Referendum. Spisanie umowy między polskim społeczeństwem, a Panami kandydatami Andrzejem Dudą lub Rafałem Trzaskowskim przyczyni się do poparcia przez środowiska patriotyczne w drugiej turze wyborów prezydenckich, a co za tym idzie rozpoczniemy wspólną pracę nad rozwojem Polski i dobrobytem wszystkich Polaków!

Oczekujemy na pilną odpowiedź od kandydatów na prezydenta RP, w wyborach, których druga tura odbędzie się 12 lipca 2020 roku.

Pełni troski o przyszłość naszej Ojczyzny, w imieniu OKOPZN: Bogdan Gizdoń, Paweł Ziemiński,

Ewa Paradzińska, Marek Adamczyk, Roman Borecki, Krzysztof Tytko.

_____________

Niżej zamieszczamy listę osób i organizacji popierających treść apelu i chcących się włączyć w realizację idei zawartej w Liście Otwartym

Lista osób i organizacji popierających list otwarty do kandydatów na prezydenta, Pana Andrzeja Dudy oraz Rafała Trzaskowskiego.

 1. Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych
 2. dr Paweł Ziemiński, przewodniczący partii Polska Patriotyczna i Stow. Wierni Polsce Suwerennej

Załączniki i dokumenty:

 1. OKOPZN_Odpowiedź Abpa M. Jędraszewskiego

18 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

18 responses to “List otwarty do kandydatów na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie zasobów naturalnych.

 1. paziem

  Szanowni czytelnicy i komentatorzy portalu WPS, prosimy o uważne zapoznanie się z treścią powyższego Apelu do kandydatów. Zarazem rekomenduję śledzenie na bieżąco zawartości zbioru materiałów i dokumentacji działań OKOPZN oraz środowisk od lat zapoznających Polaków z olbrzymią rangą spraw jakimi są zasoby i bogactwa naturalne Polski. Winny one służyć interesom narodu polskiego oraz stanowić jedno z głównych źródeł dobrobytu Polaków.
  https://vk.com/okopzn

  Polubienie

 2. przyjaciel

  To jest bardzo ważna rzecz! Chwała Panu i Tym wszystkim , którzy podjęli się działania w tej sprawie, temat powinien być bardziej nagłośniony.

  Polubienie

 3. polak maly

  Ten naiwny apel, od serca napisany poprzez ludzi prawych i swiadomych teraz juz bardzo namacalnego zagrozenia bytu narodu polskiego i procesu przeksztalcania Polski tegoz narodu poprzez pasozytujacych na nim jego wrogow w druga Palestyne.
  Czy mozna sobie wyobrazic, ze judenraty w gettach wywodzace sie ze spolecznosci gett i bedace swego rodzaju elita tychze zechcialyby dyskutowac z przedstawicielami spolecznosci o zaniechaniu wywozek do obozow koncentracyjnych, przygotowywanych i nadzorowywanych poprzez
  policje wlasna – zydowska?
  Schemat organizacyjny zniszczenia jest porownywalny.

  Polubienie

  • paziem

   Tak, tak wiem….że ponoć wszystko już zdecydowane i tylko mamy się nie szamotać jak będą nam podrzynać gardło.

   Schemat przez pana przywołany niby sugestywny i efektowny, ale nijak się ma do rzeczy.

   Żeby liczni demobilizatorzy do działania i orędownicy kapitulacji mieli tyle determinacji w działąniach odwrotnych, to polskie sprawy miałyby się zupełnie inaczej.

   Polubienie

 4. Jagoda

  W mojej ocenie sam artykuł Andrea Viczka jest typowym propagandowym gniotem.
  Ani w okresie PRL ( dla Viczka w ZSSR czy Czechosłowacji) nie było tak słodko i różowo, ani też w obecnej kapitalistyczno wolno rynkowej rzeczywistości nie jest tak ciemno i ponuro jak by to on chciał nam wmówić.
  Żyłem w tamtej rzeczywistości poczynając od momentu zakończenia II wojny światowej, i żyję obecnie w tej tak zwanej III RP.
  PRL miał swoje osiągnięcia, jak odbudowę miast, elektryfikację wsi, budowę przemysłu, szkół, szpitali, osiedli mieszkaniowych. Były czytelnie, boiska, teatry, kina, ale też były braki i to w obszarze całej działalności gospodarczej, także w zaopatrzeniu w artykuły spożywcze i pierwszej potrzeby.
  Dziś tych braków nie ma.
  Dalej są boiska i kina i teatry i biblioteki i baseny i akwaparki.
  Jako dzieciak w latach pięćdziesiątych i później za wstęp na plaże musiałem płacić, dziś dzieciarnia a także dorośli mają na plaże wstęp bezpłatny. Z tanich luksusowo urządzonych akwaparków korzystają miliony obywateli.
  Są tanie szkółki pod żaglami dla młodzieży i z tych szkółek korzysta tysiące dzieciaków.

  Ci co chcą i potrafią pracować pracę mają.
  Życie jest łatwiejsze, lepiej zorganizowane, ludzie bardziej zamożni.
  W latach mojej młodości na plaży widziało się mnóstwo chudzielców, dziś sporo ludzi z mniejszą lub większą nadwagą.
  Kiedyś luksusem był rower, ja dla przykładu nigdy go nie miałem bo nie stać było na taki zakup rodziców. Dziś rowery są ogólno dostępne, z przerzutkami, albo elektryczne.
  Dziś posiadanie samochodu dobrej marki już nie jest luksusem jest czymś powszednim i powszechnym.
  Granice są otwarte, więc wczasy zagranicą także nie są rzadkością.
  Czy to lepsze, życie jest zasługą systemu kapitalistycznego?
  Może do pewnego stopnia tak, ale też dla tego, że od wojny upłynęło już bardzo wiele lat i z roku na rok idzie postęp, z nim i dobrobyt i zamożność.
  A socjalizm(?), tez nie do końca umarł, więc i socjal też mamy w postaci czy to darmowej edukacji, czy leczenia szpitalnego, czy korzystania z darmowych bibliotek, boisk, plaż.
  Zatem teza autora, że kiedyś w czasach ZSSR i komuny, to było super, a dziś po jego upadku jest źle i beznadziejnie, jest z gruntu fałszywa.

  https://wiernipolsce.wordpress.com/2020/07/04/o-tym-jak-sprzedalismy-zwiazek-radziecki-oraz-czechoslowacje-dwa-wielonarodowe-slowianskie-panstwa-za-plastykowe-torby-na-zakupy/#comment-179714

  Polubienie

  • paziem

   Pani Jagodo, cóż za laurka dla ” pomagdalenkowej demokracji”. Zapomniała pani jedynie dodać, że PRL ( który pani wspomina i to dosyć powierzchownie) to okres tak naprawdę 30 lat po II WŚ, bo potem zaczął się już demontaż – najpierw delikatny, a następnie już nieskrywanie wrogi – z tym, że w opakowaniu ” solidarnościowym” i ” rynkowym”.
   Nieprawdą jest także wiele z tego, co pani pisze; np. płatne plaże zdarzały się, ale dotyczyło to jedynie niektórych miejsc z dodatkowymi usługami, jak kosze, przebieralnie , ratownik itd. i to tylko w tzw. kurortach. Reszta plaż-olbrzymia większość-była bezpłatna. Kolonie i obozy młodzieżowe były finansowane przez socjalne fundusze zakłądowe, wczasy w dużej mierze z FWP i wspierane przez fundusze związków zawodowych. Dostępność kolonii i obozów ( najczęściej 21 dniowych) bez porównania większa niż obecnie. Ale najważniejsze, o czym trzeba wspomniec, to fakt, że działo się to w okresie pół wieku temu i początkowo kilka, czy kilkanaście lat po zakończeniu wojny oraz równolegle z odbudową na wielką skalę Polski oraz prawdziwą industrializacją kraju, a nie jak obecnie de facto deindustrializacją i jedynie komercjalizacją. Gdybyśmy w marzeniach ekstrapolowali rozwój PRL z początku lat 70-tych XX wieku na okres nam współczesny, to jestem pewien, że w porównaniu z PRL roku 2020, obecna rzeczywistość wyglądałaby bardzo blado.

   Polubienie

   • paziem

    Dodam jedynie tytułem uzupełnienia, że tzw. darmowa edukacja i darmowa służba zdrowia jest w rzeczywistości kpiną w sensie usług gwarantowanych oraz istnienia prywatnwej „sużby zdrowia” oraz kosztów leków i uslug wokół zdrowotnych. O sporcie już nie wspomnę, bo tutaj to pani kpi wyraźnie, albo oderwana jest od realiów – co może być, bo jak się nie myle mieszka pani za granicą ?

    Polubienie

   • Jagoda

    Wyjaśniam na szybciutko.Wpis nie jest mojego autorstwa.Został zamieszczony z portalu na dole podałam link.
    Chciałam znać opinię komentatorów na powyższe brednie.Dziękuję panu za odpowiedz.W zasadzie nic nie dodam oprócz że się z panem zgadzam i nic dodać nic ująć.

    Polubienie

   • paziem

    Rzeczywiście, przepraszam, nie doczytałem linku. Spojrzałem na link – wpis jest autorstwa pana Dylaka. Nie chcę tego nawet komentować, zwłaszcza, że pan Tadeusz Dylak jest w wieku kiedy powinno się pamiętać dobrze czasy PRLu i oceniać je zgodnie z rzeczywistością. Ale on jest osobą, która lansuje pogląd, że Polakom nie żyło się nigdy tak dobrze jak obecnie, iże teraz wszystko jest cacy…no może z małmi poprawkami, ale jak PiS będzie u włądzy, to będzie 100% raj na ziemi.

    Polubienie

 5. Ktoś

  1. Uwłaszczenie narodu polskiego na zasobach naturalnych udokumentowanych przez polskie rządy

  już jedne postOświęcimskie SZMALCOWNIKI „uwłaszczały” Polaków na MAJĄTKU…. to się wtedy TFI nazywało i skończyło się ROZKRADZENIEM NAJBARDZIEJ DOCHODOWYCH zakładów przemysłowych poprzez kremlowsko-londyńskie agenturalne SŁUPY
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_fundusz_inwestycyjny

  dziś robiące za solorze, kulczyki, waltery…

  Tak więc niech kolejne pokolenie, nazwożonej do Polski na NKWD’owskich GESTAPO’wskich czy MOST’owych „czołgach, włochatej stalinowsko-wadowicko-adolfio-mashiachistycznej hołoty się wreszcie

  ODPIERDOLI od TEGO CO NIE ICH….. od CHEREM LACHÓW danym im przez BOGA….

  NIE UMIECIE NAPRAWIĆ TEGO COŚCIE „WOLNOŚCIOWA POLSKĄ”, od dojścia mośkiewskiego KNURA do władzy SPIERDOLILI, to DUPY z was a nie PROFESURY

  i WYNOCHA z Polski do swoich ŚWINIE na SYBERII PASAĆ czy KURY w NEGEW szczać PROWADZAĆ… a WYCIĄGAĆ ŁAPSKA po NIESWOJE….

  na stołki właściwe właściwe waszym punktom za pochodzenie…

  Polubienie

 6. polak maly

  Dosc pouczania. Pokwiczec mozna sobie zawsze po patriotycznemu i publice we lbie mieszac, ze zlodziej odda kradzione, choc te kradzione juz dawno spaserowal a wojsko najemne lupu pilnuje. Zrob sobie sepuku. Wybory ludowe nie pasuja, bo przy takich trudno bedzie z doskoku preziem zostac. Punkt.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.