O tym, jak sprzedaliśmy ZSRR oraz Czechosłowację

Komentarz „” z Neon24.pl: „Nasze władze to amerycka agentura, i nie mogą robić inaczej. Jesteśmy pod okupacją z naszego wyboru 30 lat temu. Władze nie są skretyniałe, tylko robią, co im każą.”

O tym, jak sprzedaliśmy Związek Radziecki oraz Czechosłowację (dwa wielonarodowe SŁOWIAŃSKIE państwa) za plastykowe torby na zakupy 

Przesłanie do czytelników w Hong Kongu (ale aktualne także w Polsce)

June 21, 2020  by Andre Vltchek 

1400 słów

Warto rozpowszechnić ten krótki artykuł także i w Polsce, przy okazji nadchodzącego głosowania na „wielbiącego USA” Andrzeja Dudę.

A przy okazji poniższych „chińskich” skojarzeń Andre Wltchka (pol.Wilczka), 57-letniego Czecho-Rosjanina, od ponad 30 lat naturalizowanego w USA, pozwolę sobie przypomnieć „wojownikom „anty 5G”:

Otóż czytałem w biznes.wprost.pl, że władze Stanów Zjednoczonych obawiają się wprowadzania mikrofalowej technologii 5G w Europie – którą na masową już skalę wprowadził koncern Huawei w Chinach – ze względu na to, że przy pomocy tego, nie kontrolowanego przez USA superszybkiego systemu przekazu informacji, Chiny Ludowe w nieodległej przyszłości będą mogły „informatycznie” oderwać Europę od jej „wojskowej kontroli” przez USA. Stąd zapewna ta obecna, „spontaniczna społeczna” anty-5G nagonka, m.in. w Polsce.

*

Ale przejdźmy do wspomnień z czasów „socjalistycznej młodości” Andre Vltchka, podróżnika, pisarza, filmowca i komunisty, autora interesującego bestseleru (?) Exposing Lies of the Empire (2015), sponsorowanego w jego podróżniczo-publicystycznych wyczynach, w znacznym stopniu przez wenezuelski  teleSUR oraz irańską Presstv.

Oto jego niedawne „Przesłania do czytelników w Hong Kongu”, warte do przeczytania także w Polsce.

Od miesięcy jest to sprawa, którą chciałbym się podzielić z młodymi czytelnikami w Hong Kongu. Obecnie jest ku temu w istocie odpowiedni moment, w okresie kiedy to ideologiczna wojna między Zachodem i Chinami się nasila i w jej rezultacie cierpi zarówno Hongkong jak cały świat. To o czym piszę, to nic nowego, Zachód już zdestabilizował tak wiele krajów oraz terytoriów, dokonując „prania mózgów” (brainwasch) dziesiątkom milionów młodych ludzi na całym świecie. Ja to wiem, ponieważ w przeszłości byłem jednym z nich. Gdyby tak nie było, to było by niemożliwym zrozumienie tego, co obecnie się dzieje w Hong Kongu.

*

Ja urodziłem się w Leningradzie (r. 1962) w pięknym mieście w Związku Radzieckim. Teraz nazywa się ono St. Petersburg, a kraj nazywa się Rosją. Moja mama jest pół-Rosjanką, pół-Chinką, artystką i architektem. Moje dzieciństwo przebiegało między Leningradem i Pilznem, przemysłowym miastem znanym ze swego piwa, położonym na zachodnim obrzeżu tego, co zwykło być Czechosłowacją. Ojciec był naukowcem, w zakresie fizyki jądrowej.

 RELATED CONTENT: UN Human Rights Council Approves Resolution Against Racism One Month Later – Concerns About Loose Use of “Terrorism”

Te miasta się między sobą różniły. Ale reprezentowały coś istotnego w planowaniu komunistycznym, systemie którego zachodni propagandyści uczą was nienawidzić. Leningrad jest jednym z najbardziej zaskakujących miast na świecie, z jednym z największych muzeów, operą i baletem oraz innymi przestrzeniami pubicznymi. W przeszlości to była stolica Rosji. Pilzno jest małe, ma tylko 160 tysięcy mieszkańców. Ale kiedy tam dorastałem, posiadało doskonałe biblioteki, gmach opery, galerie sztuki, ogród zoologiczny, rzeczy których nie można znaleźć, jak ja to odkryłem (kiedy to było już za późno) w amerykańskich milionowych miastach.

Oba te miasta, zarówno to wielkie jak i to małe, miały dobrze rozwinięty publiczny syste komunikacyjny, rozległe parki i lasy dochodzące do ich obrzeży, a także i eleganckie kawiarnie. Pilzno miało niezliczone bezpłatne korty tenisowe, stadiony piłkarskie, a nawet i boiska do badmintona. Życie było sympatyczne, pełne znaczenia. Było bogate. Nie bogate w sensie pieniędzy, ale bogate kulturalnie, intelektualnie i pod względem zdrowotnym. Być młodym to był rodzaj zabawy, z darmową wiedzą łatwo dostępną, z kulturą na każdym rogu i sportem dostępnym dla każdego. Żyło się spokojnie: było mnóstwo czasu by myśleć, uczyć się, analizować.

Ale to także był szczyt Zimnej Wojny

My byliśmy młodzi, zbuntowani i łatwo podatni na manipulację. Nigdy nie byliśmy usatysfakcjonowani tym, co nam dano. My braliśmy wszystko za nam zagwarantowane. W nocy byliśmy przyklejeni do odbiorników radiowych, słuchając BBC, Głosu Ameryki i innych stacji nadawczych nacelowanych na dyskredytację socjalizmu oraz wszystkich krajów, które walczyły z zachodnim imperializmem.

Czeskie socjalistyczne konglomeraty przemysłowe, poczynając od hut aż do cukrowni, były budowane w Azji, na Bliskim Wschodzie oraz Afryce w ramch solidarności z tymi (zacofanymi) krajami. Ale myśmy nie czuli dumy z tego powodu, ponieważ zachodnia środki masowego przekazu ośmieszały takie przedsięwzięcia.

W naszych kinach wyświetlano mistrzowskie dzieła filmowe włoskich, francuskich, radzieckich oraz japońskich reżyserów. Ale nam wmawiano, że należy domagać się chłamu ze Stanów Zjednoczonych.

Oferta muzyczna była wspaniała, począwszy od koncertów „na żywo” aż do nagrań. Praktycznie wszystkie utwory muzyczne były wtedy, choć z pewnym opóźnieniem, dostępne w lokalnych sklepach lub nawet w wypożyczalniach. To, czego nie sprzedawano w naszych sklepach, to był nihilistyczny śmieć. Ale właśne ten rodzaj towaru był tym, co nam wmawianono, że należy się domagać. Jeśli coś było niedostępne, to zachodnie rozgłosnie krzyczały, że jest to poważne pogwałcenie wolności słowa.

Oni wiedzieli i oni nadal wiedzą, jak manipulowac młodymi umysłami.

W pewnym momencie zostaliśmy przerobieni na młodych pesymistów, krytykujących wszystko w naszych krajach, bez jakichkolwiek porównań, bez nawet śladu obiektywizmu.

Czyż to nie brzmi w sposób znajomy?

Nam mówiono i my powtarzaliśmy: wszystko w Związku Radzieckim oraz Czechosłowacji było złe. Wszystko na Zachodzie było wspaniałe. Tak, to była jakby jakaś fundamentalistyczna religia lub masowe wariactwo. Z trudem ktokolwiek był na to odporny. Aktualnie myśmy zostali zarażeni, byliśmy chorzy, zamienieni w idiotów.

RELATED CONTENT: The Caesar Act: The Latest Western Attack on Syria Didn’t Drop From a Plane

Myśmy wykorzystywali publiczne, socjalistyczne osiagnięcia, od bibliotek do teatrów i subsydiowanych kawiarni, by gloryfikować Zachód i by poniżać nasze własne narody. Tym sposobem zostaliśmy zindoktrynizowani przy pomocy zachodniego radia i stacji telewizyjnych, oraz publikacji szuglowanych do naszych krajów.

W tym okresie plastykowe zachodnie torby na zakupy stały się symbolem naszego statusu! Jak wiecie, chodzi o te torby, które się dostaje w tanich supermarketach.

Kiedy o tym myślę z odległości kilku dziesięcioleci, trudno jest mi w to uwierzyć: młodzi, wyksztalceni chłopcy i dziewczęta, dumnie się przechadzający ulicami, eksponując tanie plastykowe torby na zakupy, za które płacili sporą ilość pieniędzy. Poniważ one pochdziły z Zachodu. Ponieważ one symbolizowały konsumeryzm. Poniważ nam powiedziano, że konsumeryzm jest dobry.

*

Nam wmówiono, że powinniśmy żądać wolności. Wolności w stylu zachodnim. Zostaliśmy poinstruowani, że mamy „walczyc o wlolność”.

W rozmaity sposób byliśmy bardziej wolni niż na Zachodzie. Ja to zauważyłem, gdy po raz pierwszy przybyłem do Nowego Jorku i zabaczyłm, jak słabo wykształcona była lokana mlodzież w mym wieku, jak płytka była jej znajomość świata. Jak mało było kultury w standardowych, średniej wielkości miastach amerykańskich. Myśmy chcieli, pożądali stylowych amerykańskich dzinsów. Myśmy marzyli o zachodnich znakach firmowych umieszczonych w środku naszych płyt długogrających. Nie chodziło tutaj o istotę ich przekazu. Była to forma, która dominowała treść. Nasza żywność była smaczniejsza i wyprodukowana w sposób ekologiczny. Ale myśmy chcieli kolorowych zachodnich opakowań. Chcieliśmy chemii. Kłóciliśmy się o to z naszymi rodzicami. Byliśmy młodzi lecz czuliśmy, że jesteśmy dojrzali. Ja opublikowałem mój pierwszy zbiór poezji, a następnie opuściłem (kraje socjalizmu) zatrzasnąłem za sobą drzwi i wyjechałem do Nowego Jorku.

I wkrótce potem się zorientowałem, że zostałem oszukany!

*

Jest to bardzo uproszczona wersja mej osobistej historii. Przestrzeń jest ograniczona. Ale jestem zadowolony, ze mogę się nią podzielić z mymi czytelnikami w Hong Kongu i oczywiście z młodymi czytelnikami w całych Chinach. Dwa wspaniałe panstwa (ZSRR i Czechoslowacja), które zwykły być moim domem, zostaly zdradzone, literalnie sprzedane za nic, za parę stylowych dżinsów i plastykowe torby na zakupy. Zachód świętował! W kilka miesięcy po upadku systemu socjalistycznego oba te państwa zostały literalnie obrabowane za wszystkiego przez zachodnie korporacje. Ludzie stracili swe domostwa i prace i intrnacjonalizm został pogrzebany. Dumne socjalistyczne przedsiebiorstwa zostały sprywatyzowane i, w wielu przypadkach, zlikwidowane. Teatry oraz kina artystyczne zostały zamienione w tanie markety z second-hand ubraniami. W Rosji średni wiek życia spadł do poziomu afrykańskich, podsaharyjskich krajów.

Czechosłowacja została rozbita na dwie części. Obecnie, w dziesiatki lat później, zarówno Rosja jak i Czehy są znowu bogate. Rosja zachowała wiele elementów systemu socjalistycznego, związanego z centralnym planowaniem.

Ale mnie brakuje moich dwóch ojczyzn, takmi jakie one były i wszystkie badania wskazują, że większości tamtejszych ludzi także im ich brakuje. Ja także czuję się winnym, dzień i noc, za dopuszczenie do tego by być zindoktrynizowanym, być wykorzystanym jako rodzaj zdrajcy. Po poznaniu świata zrozumiałem, że to co stało się zarówno ze Związkiem Radzieckim jak i Czechosłowacją, stało się także w innych częściach świata. I obecnie zachód celuje w Chiny, wykorzystując do tego Hongkong.Czy to w Chinach, czy w Hong Kongu powtarzam: nie iddźcie śladem naszych strasznych doświadczeń. Brońcie swego narodu. Nie sprzedawajcie go, mówiąc metaforycznie, za jakiejś brudne plastykowe torby na zakupy. Nie róbcie czegoś, czego byście żałowali do końca waszego życia!

Zdjęcie wprowadzające. Kobieta podnoszca swą torbę, postawioną na obalonym symbolu sierpa i młota. (rarehistoricalphotos.com)

(China Daily Hong Kong)

28 Komentarzy

Filed under Polityka

28 responses to “O tym, jak sprzedaliśmy ZSRR oraz Czechosłowację

 1. nina

  ———– Pan Paweł Ziminski , Dariusz Kosiur
  – BARDZO WAŻNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Proszę wysłuchać do samego końca !!!!!!!!!!!!!!!!!!. BARDZO WAŻNE .

  Polubienie

 2. markglogg

  W Moskwie na budynku Ambasady USA zawisła FLAGA LGBT obok tej USA

  I to zawisła oficjalnie, ponoć także i na innych ambasadach USA w świecie (w Warszawie?).

  Co to oznacza?

  Że ściągane do Polski z Niemiec, przez prezydenta A. Dudę jednostki US Army (gejów i gejówek także) będą bronić nasz kraj przed nadciągającą od strony Rosji ZARAZĄ, w postaci ostatniej poprawki do Konstytucji FR, zakazującej legalizowania małżeństw homoseksualnych.

  Ot, i ostatnie osiągnięcie PIS-prezia A. Dudy przed aktualnymi wyborami pol-prezia.

  https://www.km.ru/v-rossii/2020/07/06/mezhdunarodnye-soglasheniya-i-diplomatiya/875204-voina-flagov-i-idei

  Polubione przez 1 osoba

 3. Jonas

  Wolność polega na wyborze lepszego a inteligencja na możliwości rozwiązywania problemów a religia daje ci odróżnic dobro od zła więc kim jesteś?.
  Robta co chceta to na rękę diabłu.
  On czeka na złych nieuczciwych kłamców złodziei morderców oszustów .
  Jonas ostrzega czas nawracania się kończy

  Polubienie

 4. skretowicz Z

  w anglosaskiej USA juz nawet Policja jest odgórnie zobligowana na chronienie lGBT i kolorowych !! .Bialy człowiek potomek Arian ,Tartarow jest ordynarnie prześladowany na każdym kroku!! .Biali obywatele wprost boja sie nawet spojrzeć kolorowym prosto w oczy !. dzwonienie na policje aby ratować swoje domy ,rodzine czy sklepy sa ewidentnie i regularnie olewane!!.jedynie jeszcze Żydzi sa chronieni przez system ! jak długo ? zależy tylko od ortodoksyjnych Zydow !.Jsli Biały człowiek nie pozna sie na tej polityce eksterminacji Białej Rasy ? Wyladujemy tak jak wyladowali Rdzeni Amerykanie (Indianie) w rezerwatach dla Białych !!!!

  Polubienie

  • skretowicz Z,

   tak durnego rasistowskiego bełkotu o „Białej rasie” dawno nie czytałem. Pokaż, jak prześladowany jest w usraelu „Biały człowiek”? W usraelskim senacie 90 % to „prześladowani Biali”. W „izbie reprezentantów” tak samo – ok 90 % to „prześladowani Biali”.
   „Biała rasa” pierwsza dała się masowo odmóżdżyć i ogłupić nadjordańskim krystowierstwem, a potem rozwlokła tę żydowską dżumę duchową po całym świecie. To w łonie „Białej rasy” zrodził się żydowski globalizm, a „Biała rasa” służyła mu za szabas-goja. To właśnie „potomkowie Arian i Tartarów” narzucali żydzizm kolorowym. Siłą.
   W usraeluu „Biała rasa” jest najeźdźcą i okupantem. I w sumie powinna wylądować w rezerwatach, ewentualnie powinna zostać deportowana do Europy. I nadal w wojskach bandyckiego NATO, służącego żydowskiej sitwie, „Biały człowiek” dominuje i okupuje lub bombarduje „kolorowe” kraje.

   Oceniając obiektywnie po czynach biała rasa była na przestrzeni ostatnich dwóch tysięcy lat dla świata katastrofą. I nadal jest nią. I nadal też jest – z nielicznymi wyjątkami – najbardziej odmóżdżona. Sama na siebie kręci bat. Sama sobie nałożyła żydowskie jarzmo, a co gorsza – narzucała je kolorowym. Tak więc przestań żalić się na nią. Ma to, na co sama sobie zapracowała.

   Polubione przez 2 ludzi

   • A tu fotka z posiedzenie kness-kongresu usraela – aż roi się w nim od „prześladowanych Białych”:

    Polubione przez 1 osoba

   • ZZZ

    Białej natomiast rasie mężnie służą kolorowi z równą ochotą najeżdzając „kolorowe” kraje a nawet większą jak „rasa biała” ale kto oprze się zielonym i coca – coli chyba nikt.

    Polubienie

   • ZZZ

    Oto kolejny przykład wysokiej kultury osobistej kolorowych ale przecież to wina „białej rasy”.

    Polubienie

   • pytuś

    @opolczykpl

    Asan, parszywe zombie nazywasz ,,białą” rasą?

    https://pl.wikipedia.org/wiki/Zombie

    Księga Ezechiela 37,1-14: Ożywienie wysuszonych kości

    http://www.szkolateologii.dominikanie.pl/teologia-dogmatyczna/ksiega-ezechiela-371-14-ozywienie-wysuszonych-kosci/

    Polubienie

   • Ktoś

    „BIAŁA RASA” w ujęciu historycznym to GOJE, potomkowie JOGÓW/ JOGINÓW (bo to oznacza słowo GOJ w zapisie lustrzanym)…. potomkowie twórców CYWILIZACJI INDOEUROPEJSKIEJ znanej też jako CHRZEŚCIJAŃSKA (ta prawdziwa a nie katolicki, satanistyczny żydotwór (jak i inne upadlackie ideologie wyrosłe z judaizmu)), ASCETYCZNA (SPARTAŃSKA), BUDDYZMU MAHAJANY/ HINAJANY (dużej i małej NIEDŹWIEDZICY bo gwiazdy dyszla dużej to OJCOWIE LUDZKOŚCI => BIAŁEJ RASY)….

    białoskóre filokremlowskie, filoberlińskie, filowatykańskie filotelawiwskie….. etc…. zMIESZAŃCE „BIAŁĄ RASĄ” NIE SĄ….. tylko SKUNDLONYMI UPADLAKAMI w rozumieniu biblii….

    czyli NOSICIELAMI maryjnego/ abrahamicznego CHIPA NA RĘCE czy CZOLE….

    dlatego miło by było by o ZDRAJCACH WŁASNEJ RASY wypowiadać się WŁAŚCIWYMI ODDAJĄCYMI ten kundlizm SŁOWAMI… na przykład PSEUDO.BIALI…

    Polubienie

  • Pimpuś

   Opolczyk,
   Człowieku przestań popychać pierdoły i kacapoły ! Żydzi nie są białą rasą są semitami o haplogrupie J1 J2 i E. Dzisiaj takich nazywamy potocznie ciapatymi i nie trzeba znawcy faszystowskiego by wskazać na ulicy żyda z nad Jordanu ! Tych co pokazujesz na zdjęciu w knesecie to słowiańska szumowina której dusze zostały zażydzone i wyemigrowali do izraela z Rosji,Ukrainy, Polski,Litwy czy Niemiec ( ogólnie środkowej i wschodniej europy ). Elitą od 1500 lat białych ludzi są ludzie z bliskiego wschodu i to oni decydują jak NIEWOLNICY mają postępować, napadać, gwałcić czy mordować innych. Do 1863 roku było na terenach Polski OFICJALNE NIEWOLNICTWO tych podłych białych ludzi którzy z własnej woli mordowali inne narody na całym świecie według Ciebie. Po przebadaniu Opolczyka którego sobie nick przyjąłeś okazało się, że nie posiada on haplogrupy R1a1 i odstąpiono on badania całej Piastowskiej elity panującej nad Słowianami by nie wyszła prawda na jaw.

   Polubienie

 5. Edward.


  Zawodowa Polka z mega wiedza.

  Polubienie

 6. Putin ile fachowców tyle opinii.

  oczywiście, że w sprawie Jekaterynburga Putin zareagował prawidłowo. Wiem, że kokietuje cerkiew, ale to przede wszystkim polityka. „Renesans” cerkwi nastąpił już za Jelcyna i od tamtego czasu ta czarna zaraza pcha się wszędzie. W Jekaterynburgu wreszcie została powstrzymana – także za sprawą Putina. W tej sprawie, nie chcąc stracić poparcia „cerkiewnego bydełka” nie ma zresztą Putin pola dużego manewru. Choć na przykład i o interesy muzułmanów żyjących w Rosji też dba:
  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/galeria/501281,moskwa-wladimir-putin-otworzyl-meczet-mowil-o-panstwie-islamskim-zdjecia.html

  Tu tylko przypomnę, że 8 lat temu sam potępiłem jego politykę „religijną:
  https://opolczykpl.wordpress.com/2012/10/07/rosja-slowianska-czy-abrahamowa-zydowska/

  Putin działa w warunkach, jakie istnieją w Rosji i z jakimi musi się liczyć.
  A jeśli idzie o likwidację pewnej ilości szkół i szpitali – ci co robią te statystyki przemilczają fakt kryzysu przyrostu naturalnego w Rosji, który zaczął się już za Jelcyna i który kosztował Rosję ok. 5 milionów obywateli. Gdy spadała liczba ludności o 5 milionów, niejedna szkoła czy szpital pustoszały, przez co je zamykano. Innym problemem była i chyba nadal jest migracja ludności (ucieczka młodych) z wsi do miast. Wiele dużych nawet wsi wyludniło się i utrzymywamnie w nich zbiorczych szkół dla kilku sąsiednich wsi czy małych szpitali/lecznic stało się bezsensowne.
  Krytykować Putina jest łatwo. Rządzić takim krajem jak Rosja – i to przez 20 lat – takie łatwe już nie jest.
  No i nikt chyba nie zaprzeczy, że z upadłego bankruta, rozszabrowanego i wyniszczonego przez żydowskich oligarchów kraju Putin stworzył jednak ponownie potężną Rosję, z którą liczą się wszyscy. Rosjanie to widzą i dlatego stoją w większości za nim.
  Istotne jest to, że w ciągu ostatnich 20 lat byt przeciętnego Rosjanina poprawił się. Natomiast na zachodzie byt przeciętnego usraelity, Dojcza czy Polaka pogorszył się. Wobec tego faktu krytyka Putina jest w moich oczach po prostu nie na miejscu. Nie zapominajmy, że u schyłku Jelcyna Rosjanie marli z głodu i od mrozów w zimie. Teraz to im nie grozi…

  opolczyk
  https://opolczykpl.wordpress.com/czytelnia/comment-page-11/#comment-88914

  Polubienie

 7. pytuś

  @Ktoś

  BIAŁA RASA PANÓW LASÓW. ZAWSZE LASY BYŁY ICH DOMEM.

  Biała odmiana człowieka

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Biała_odmiana_człowieka

  DZISIAJ JEST TRUDNO SOBIE WYOBRAZIĆ, ŻE KIEDYŚ JEWROPA BYŁA ,,DŻUNGLĄ.” ŻYD TOBIE TEGO NIE POWIE, PONIEWAŻ: STEP, PSIE POLA, PUSTYNIA SĄ JEGO DOMEM.

  LASY-LACHY, PRADAWNA JEDNOŚĆ I PSEUDONAUKOWY ŻYDOWSKI KOCIOKWIK.

  https://pl.wikisource.org/wiki/Encyklopedia_staropolska/Lachy

  Ps. W pejsatej Księdze Genesis, masz dobrze opisane, kto kogo wypierdolił z dżungli_edenu_raju i wygnał na pustynię!

  Polubienie

 8. pytuś

  @Ktoś

  NASI CZCIGODNI PRZODKOWIE ZAWSZE NA DRZEWACH MIESZKALI, WARTO TO SOBIE ZAPAMIĘTAĆ.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzewo_genealogiczne

  TO PSEUDONAUKOWE ŻYDOWSKIE ŚCIERWO, WYŚMIAŁO NASZE ODWIECZNE TRADYCJE I ZRÓWNAŁO NAS Z MAŁPAMI, KTÓRE NIGDY NIE PRZEBYWAŁY W LASACH PÓŁNOCY.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Darwin

  Polubienie

 9. pytuś

  @Ktoś

  KORONA – U ŻYDA WSZYSTKO MUSI SIĘ BŁYSZCZEĆ I ŚWIECIĆ FAŁSZYWYM BLASKIEM.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_(atrybut)

  TO JEST PRAWDZIWA KORONA, BEZ ŻYDOWSKIEGO BLICHTRU!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Korona_drzewa

  Polubienie

 10. Po nowemu,kto stoi zaTYM.

  Zrodlo; prof.Walter Veith.

  Polubienie

 11. Pingback: Rok 2020 – pierwszy rok nowej ery – ery NWO… – blog polski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.