Bilans Polski w UE jest jednoznacznie ujemny

Taką mamy realną wyborczą alternatywę bez względu na to, który z delikwentów i która z ich partii wygrywa wybory. Członkostwo Polski w UE jest także naszym, głównie Polakatolików, wyborem, wyborem, według prymasa J.Glempa, „Bożego zamysłu”, a więc musi to być dobry zamysł. I tak od trzydziestu lat pozbawiony całkowicie politycznej świadomości Polakatolik uszczęśliwia sam siebie i pozostałych współobywateli – tj. ok. 50% społeczeństwa, którzy nie chcą uczestniczyć w żydowskiej hucpie wyborczej. – D.Kosiur

_____________________

tekst za: https://wolnemedia.net/bilans-polski-w-ue-jest-jednoznacznie-ujemny/

Kto naprawdę jest płatnikiem netto, a kto jest netto biorcą w UE? Oficjalne statystyki mówią, że takie kraje jak Polska, Węgry, Czechy czy Słowacja znaczenie więcej z budżetu UE otrzymują, aniżeli do niego wpłacają. I prawda to. Dla przykładu: w latach 2010-2016 Polska wpłaciła do budżetu UE kwotę 28,2 mld euro, a otrzymała z niego 96,7 mld euro. Gdy jednak przyjrzymy się szerzej wszystkim transferom kapitałowym, jakie odbywają się w ramach UE, to okaże się, że większość pieniędzy w Europie płynie ze Wschodu na Zachód, a bilans Polski jest jednoznacznie ujemny.

Oficjalne statystyki nie pozostawiają wątpliwości – Polska była, jest i co najmniej jeszcze przez kilka dobrych lat będzie otrzymywać z unijnego budżetu znacznie więcej, aniżeli do niego wpłaci. Z danych publikowanych przez Ministerstwo Finansów wynika, że od maja 2004 roku do końca 2017 roku z budżetu UE trafiło do Polski 150,2 mld euro, podczas gdy Polska wpłaciła do budżetu UE 49,3 mld euro składek.

Gdy jednak zanalizujemy dokładnie wszystkie transfery kapitałowe, jakie odbywają się w ramach UE przy wykorzystaniu swobody przepływu kapitału, dóbr czy usług, to okaże się, że większość pieniędzy w Europie płynie ze Wschodu na Zachód, a drenaż finansowy nowych członków UE jest przeogromny. W latach 2010-2016 takie kraje jak Polska, Węgry, Czechy i Słowacja otrzymały równowartość od 2 do 4 proc. swojego PKB w ramach środków unijnych. Ale jednocześnie ilość środków finansowych opuszczających te kraje w wyniku inwestycji firm z Europy Zachodniej wynosiła od 4 procent do blisko 8 proc. PKB! Tym samym popularna na Zachodzie narracja, jakoby bogate kraje “starej UE” były hojnymi filantropami pomagającymi biedniejszym wschodnim sąsiadom, którzy polegają na unijnych dotacjach i dobrej woli unijnych “płatników netto”, momentalnie pryska niczym mydlana bańka.

W przypadku Polski średnioroczny wpływ transferów netto z UE (jako procent PKB) w latach 2010-2016 wynosił 2,5 proc. Tymczasem średnioroczny odpływ zysków i innych dochodów z inwestycji firm z zachodnioeuropejskich (jako procent PKB) w latach 2010-2016 wynosił 4,7 proc. Przeliczając to na konkretne kwoty wyjdzie nam, że we wspomnianym okresie otrzymywaliśmy z UE średnio po ok. 10 mld euro rocznie, ale jednocześnie – w wyniku biznesów i inwestycji firm ze “starej UE” – z naszego kraju wypływało po ok. 19 mld euro.

Wniosek z powyższych wyliczeń jest prosty: pieniądze, które firmy z Europy Zachodniej generują z inwestycji dokonanych w Europie Wschodniej, przewyższają ilość pieniędzy wysyłanych na Wschód za pośrednictwem budżetu UE. Nie mam wątpliwości, że powyższe dane powinny być brane pod uwagę w toku negocjacji nad kształtem przyszłego 7-letniego budżetu UE.

Źródło: Niewygodne.info.pl

10 Komentarzy

Filed under Polityka

10 responses to “Bilans Polski w UE jest jednoznacznie ujemny

 1. Jonas

  To co na to ekonomiści Balcerowicz Rostowski? Z Polonią fachowców jako doradców zatrudnić nie wolno.
  Dopóki przeciwników nie wyeliminuje się i odsunie całkowicie po targowicę szpiegów zdrajców np wg listy Olszewski i Macierewicza ?.
  To sami winni bo pomaga wielu za srebrniki

  Polubienie

 2. ocho, pornografia ;/ fuj

  Polubienie

 3. pytuś

  ŻYDOWSCY ,,FILANTROPI” Z KOŁCHOZOWEGO PARCHLANDU ,,DAJĄ NAM” PEŁNYMI GARŚCIAMI Z NASZEJ KRWAWICY.

  ŻYDOWSKI VAT, CZYLI NA GOJA CZTERY LITERY BAT!

  Dochody z VAT wyniosą ponad 200 mld zł w 2020 roku

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Dochody-z-VAT-wyniosa-ponad-200-mld-zl-w-2020-roku-7728436.html

  JAK NIE STARCZA MAMONY NA KOLEJNE ŻYDOWSKIE FANABERIE, TO ROBIĄ TAKIE EKONOMICZNE CZARY-MARY.

  Podatek inflacyjny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_inflacyjny

  Polubienie

 4. Biala koszula,niebieski krawacik,u pierwszego prezydenta w III.R.P,po
  obradach Knesseru izraelskiego w pookraglostolowej,zwanej III.R.P.

  Polubienie

 5. Robert Łagowski

  Z dotacji UE dla Polski większość idzie na dotowanie firm zachodnich tu umiejscowionych .
  Oraz na zakup wszelkiego rodzaju dóbr zachodnich.
  Tu sprzedawanych a i niekoniecznie tu produkowanych.
  Jest sprawa ogólnie znaną i szczerze wyznaną przez „zachód”,że każdy milion euro dotacji do nawet czysto polskich firm przynosi zachodowi min. 2-3mln euro zysku w ostatecznym rozrachunku.
  Zyski a nie koszty społeczne to dodatkowy bonus dla społeczeństwa zachodniego…
  Mnie tez stać na dotację w postaci rowera z koszykiem pod warunkiem uzależnienia dotowanych od mojego sklepiku wiejskiego spożywczo -przemysłowego.

  Tak łopatologicznie obrazuje jak wygląda „dotowanie” Polski i Polaków przez Unię.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.