Zaostrzenia maseczkowe dyktują Żydzi z Wall Street

 Ogłosić i wymusić pandemię covid-19 i zrobić na tym kasę – oto cymes interes. – Ale jak to możliwe? Nie, to przecież tylko „teoria spiskowa”. – D.Kosiur

________________

tekst za: https://ram.neon24.pl/post/156834,zaostrzenia-maseczkowe-dyktuja-zydzi-z-wall-street

Autor: RAM

________________

Zaostrzenia maseczkowe dyktują Żydzi z Wall Street

«Jeśli jakiś kraj nie jest w stanie zarządzać własną gospodarką – my tam docieramy. To my zadbamy o kreowanie bogactwa i o tworzenie przyszłości…»

17 lipca 2020, Larry Fink (na zdjęciu powyżej) założyciel i szef amerykańskiego funduszu hedgingowego «BlackRock» – osobiście – stwierdził, że noszenie masek «pomoże gospodarce uniknąć następnego lockdown’u»

VIDEO: BlackRock’s Larry Fink: Wearing masks will help economy avoid another shutdown

https://www.cnbc.com/video/2020/07/17/blackrock-larry-fink-us-economy-stock-market-masks-coronavirus.html

Można więc zapytać: Dlaczego to amerykańskiemu Żydowi – Fink’owi, tak bardzo zależy na na tym, by ludzie nosili na twarzach duszące ich kneble (tak to należy nazywać, bo dziurawe kagańce są o wiele zdrowsze).

Przeanalizujmy sprawę.

Już na początku kwietnia 2020, włoska witryna internetowa www.indygraf.com zauważyła, że anty-covidowski interes maseczkowy daje zyski rzędu miliardów euro. Do produkcji masek FFP2 i FFP3 potrzebny jest materiał zwany „blown fusion fabric”. Jest to niezwykle cienka siatka z syntetycznych włókien polimerowych, która tworzy wewnętrzną warstwę filtracyjną maski. Bez włóknin rozdmuchiwanych, produkcja masek sanitarnych nie jest możliwa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Melt_blowing

W roku 2019, łączny obrót przemysłu włóknin rozdmuchiwanych wyniósł 8 miliardów euro.

Gdy przyglądamy się największym, światowym producentom tychże materiałów zauważamy, że ich głównymi akcjonariuszami są amerykańskie spółki BlackRock, Vanguard oraz State Street, których wzajemne relacje są tak dziwne, że – jak opiniuje wielu – wygląda na to, iż korporacje te posiadają się wzajemnie.  

O funduszu BlackRock było pod linkiem: http://ram.neon24.pl/post/156807,blackrock-zydowski-najczarniejszy-odcien-czerni

Natomiast grupa Vanguard jest przedstawia się jako amerykański doradca inwestycyjny zarządzający aktywami o wartości ponad 6,2 bln USD. Jest największym dostawcą funduszy inwestycyjnych i drugim co do wielkości dostawcą funduszy typu ETF na świecie po iShareres spółki BlackRock.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Vanguard_Group

State Street Corporation  jest amerykańskim holdingiem finansowym i bankowym z siedzibą w w Bostonie, prowadzącym działalność ogólnoświatową.

https://en.wikipedia.org/wiki/State_Street_Corporation

 

Oto lista producentów „blown fusion fabric”:

Atex, Chiny – Najważniejsi akcjonariusze: BlackRock, Vanguard, State Street

Exxon Corporation, USA – Najważniejsi akcjonariusze: BlackRock, Vanguard, State Street

Shanghai Yuanqin Purification Technology, Chiny – Główny akcjonariusz: rząd chiński

Du Pont De Nemours and Company, USA – Najważniejsi akcjonariusze: BlackRock, Vanguard

Harkrishan Medicals, Indie – Przedsiębiorcy hinduscy, partnerzy chińscy

Dow Chemical Company, USA – Najważniejsi akcjonariusze: BlackRock, Vanguard

Kimberly-Clark Corporation, USA Najważniejsi akcjonariusze: Vanguard, BlackRock

Fiberweb, Indie – Przedsiębiorcy hinduscy, partnerzy chińscy

Berry Plastics, USA – Najważniejsi akcjonariusze: Vanguard, BlackRock

Przechodzimy do masek.

Największym producentem masek sanitarnych jest chińska firma Byd – co jest skrótem od „Build Your Dreams”. Byd produkuje także samochody oraz wytwarza części do telefonów komórkowych. W ciągu zaledwie trzech miesięcy firma ta stała się największym na świecie producentem masek występujących w roli ochrony przeciwko koronawirusowi.

Byd osiągnął wydajność produkcyjną dochodzącą do 25 milionów masek dziennie.

Siedziba firmy Byd znajduje się w Shenzhen, w Chinach. Jednakże najważniejszymi jej akcjonariuszami są: amerykański inwestor i miliarder – Warren Buffet, oraz lorporacjeVanguardBlackRock. Krótko mówiąc, Byd jest firmą amerykańską, a dokładniej mówiąc, znajduje się w rękach Wall Street.

https://en.wikipedia.org/wiki/Warren_Buffett

https://en.wikipedia.org/wiki/BYD_Company

https://kr-asia.com/warren-buffet-backed-byd-becomes-chinas-most-valuable-electric-car-company

https://www.marketscreener.com/BYD-COMPANY-LIMITED-5640763/company/

Pozostałymi, znaczącymi producentami masek są:

Honeywell, USA – Najważniejsi akcjonariusze: Vanguard, BlackRock

3M, USA – Najważniejsi akcjonariusze: Vanguard, BlackRock

Makrite, Tajwan – Właścicielem jest rząd

Benehal, Wielka Brytania – Najważniejsi akcjonariusze: Del Vecchio, Bolloré, BlackRock

Shanghai Dasheng Health Products Manufacture Company, Chiny – Właścicielem jest rząd

Aero Pro Company, Tajwan – Najważniejsi akcjonariusze: State Street, Vanguard, BlackRock

Shanghai Gangkai Purifying Products Company, Chiny – Właścicielem jest rząd

BlackRock i wydarzenia we Włoszech w roku 2011

Amerykański superfundusz odegrał prawdopodobnie bardzo ważną rolę w przyspieszeniu kryzysu włoskiego długu państwowego, co spowodowało obalenie rządu Berlusconi’ego w roku 2011.

Tzw. spread między niemieckim Bund’em a włoskim BTP  (obligacje państwowe) zaczął powiększać się gwałtownie po tym, jak „Financial Times” podał do wiadomości, że w pierwszym półroczu tego samego roku, Deutsche Bank sprzedał aż 88% posiadanych przez siebie obligacji włoskich – wartych 7 mld euro.

 

Limes, włoska strona internetowa zajmująca się geopolityką pisała wtedy: «Wielu widziało atak na nasz kraj jako zainspirowany przez Berlin i Frankfurt. Najprawdopodobniej, sprawa wyglądała jednakże zupełnie inaczej».

Artykuł ujawniał, że potężna niemiecka instytucja kredytowa miała wówczas bardzo rozsiany akcjonariat: 48% kapitału zakładowego znajdowało się poza granicami Republiki Federalnej Niemiec, a jej najważniejszym udziałowcem był BlackRock posiadający 5,1% akcji.

«Jeśli doszło do ataku, nie oznacza to wcale, że został on przeprowadzony przez władze polityczne i gospodarcze Niemiec» – komentowała dalej witryna, podkreślając nieprzejrzystość rynków finansowych.

«Faktem jest – stwierdzano – że od jesieni 2011, to właśnie agencje ratingowe Standard&Poors oraz Moody’s – a nie Fitch – coraz to mocniej uderzały we włoskie papiery wartościowe».

Zauważmy, że BlackRock już wtedy był obecny w kapitałach obydwu wymienionych agencji ratingowych –  tj. Standard & Poors (5,44%) oraz Moody’s (6,6%) – dysponował więc tym samym możliwością interweniowania w procedury oceny papierów wartościowych państw, akcji i obligacji prywatnych, jak również siłą oddziaływania na cenę i wartość aktywów kupowanych lub sprzedawanych przez samego siebie.

Aby pojąć pewne mechanizmy, warto przypomnieć kilka wcześniejszych szczegółów historycznych.

Anglo-amerykanizacja Deutsche Bank’u 

Przekształcenie instytucji powstałej w roku 1870, z banku – którego misją historyczną było finansowanie przemysłu – w instytucję, która połowę swych zysków generuje z handlu derywatami, walutami, akcjami i sekurytyzacjami, nie jest historią zbyt odległą. Zaczyna się ona w okresie, w którym wraz z upadkiem ZSRR, uwaga anglo-amerykańskiej finansjery skupiła się na Europie. A doszło do tego w wyniku kilku tajemniczych mordów.

 

Alfred Herrhausen, prezes banku i zaufany doradca kanclerza Kohl’a, planował rozwinięcie tradycyjnej misji banku niemieckiego i opracował nawet projekt odrodzenia byłego przemysłu komunistycznego w Niemczech, w Polsce i w Rosji. Co więcej, mówił o tym również na Wall Street. Pod koniec roku 1989, Herrhausen został zamordowany w wyniku bardzo wyrafinowanej i skrupulatnej operacji. Oficjalni jego zabójcy mieli mieli pochodzić z kręgów RAF lub Stasi.

Herrhausen was killed by a sophisticated roadside bomb shortly after leaving his home in Bad Homburg on 30 November 1989.[4] He was being chauffeured to work in his armoured Mercedes-Benz, with bodyguards in both a lead vehicle and another following behind.[1] The 7 kg bomb was hidden in a bag on a bicycle parked next to the road that the assassins knew Herrhausen would be traveling in his three-car convoy. The bicycle had been consistently parked sans explosive in the same location along Herrhausen’s route for extended period of time before the assassination itself, and it was therefore ignored by Herrhausen’s security. The bomb was detonated when Herrhausen’s car interrupted a beam of infrared light as it passed the bicycle. The bomb targeted the most vulnerable area of Herrhausen’s car – the door where he was sitting – and required split-second timing to overcome the car’s special armour plating. The bomb utilized a Misznay–Schardin mechanism. A copper plate, placed between the explosive and the target, was deformed and projected by the force of the explosion. The detonation resulted in a mass of copper being projected toward the car at a speed of nearly two kilometers per second, efficiently penetrating the armoured Mercedes. Herrhausen’s legs were severed and he bled to death.

https://en.wikipedia.org/wiki/Alfred_Herrhausen

 

Taki sam los spotkał jego następcę, ekonomistę Detlev’a Karsten’a Rohwedder’a, który również sprzeciwił się wyprzedaży byłych niemieckich przedsiębiorstw komunistycznych i – podobnie jak Herrhausen – opracował alternatywne – wobec prywatyzacji – plany biznesowe. Rohwedder zginął w roku 1991 – zastrzelony przez snajpera.

https://en.wikipedia.org/wiki/Detlev_Karsten_Rohwedder

Po śmierci Rohwedder’a, do londyńskiej centrali Deutsche Bank’u przybył cały szwadron byłych urzędników Merril Lynch. Ich szef – Edson Mitchell został prezesem filii. Bank musiał jednakże przynosić pecha, bo również Mitchell zmarł – i to w wieku zaledwie 47 lat, do czego doszło podczas dziwnego wypadku jego prywatnego samolotu.

https://de.wikipedia.org/wiki/Edson_Mitchell

https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/asia/1379617/Plane-crash-City-banker-leaves-wife-and-mistress.html

Przyglądnijmy się teraz inwestycjom BlackRock’a we Włoszech.

Na koniec roku 2011, fundusz posiadał 5,7% spółki Mediaset, 3,9% – Unicredit, 3,5% – Enel i Banco Popolare, 2,7% – Fiat i Telecom Italia, 2,5% –Eni i Generali, 2,2% – Finmeccanica, 2,1% – Atlantia (która kontroluje Autostrade) i Terna, 2% – Banca Popolare di Milano, Fonsai, Intesa San Paolo, Mediobanca i Ubi.

A dzisiaj?

Wiele z przedstawionych powyżej udziałów zwiększyło się i BlackRock jest obecnie pierwszym udziałowcem banku Unicredit z 5,2%, oraz drugim udziałowcem banku Intesa SanPaolo z 5%. Na poziomie 5% jest jego udział w Atlantii, a 9,4% ma w Telecom’ie.

 

„To są pozycje strategiczne, które pozwolą BlackRock’owi zająć najlepszą z możliwych pozycję – w obliczu zbliżających się prywatyzacji, do których wzywa się Włochy w ramach tzw. redukcji długu” – pisała w swym komentarzu witryna Limes.

 

Vanguard, BlackRock, State Street robią więc «zakupy» gdziekolwiek tylko jest to możliwe, tj. wszędzie tam gdzie pojawia się okazja ku temu. Miało to miejsce we Włoszech oraz w pozostałej części Europy – po kryzysie z roku 2008. Sam tylko BlackRock kupił wtedy we Włoszech firmy za 70 mld euro.

Czy dla amerykańskiego funduszu i jego wspólników istnieje lepsza okazja niż operacja Covid-19  by rzucić Włochy (i nie tylko) na kolana oraz przejąć ich przedsiębiorstwa po cenach drastycznie zaniżonych?

Odpwiedź wydaje się być oczywista. Zwłaszcza gdy zaznajomimy się z poniżej zamieszczoną opinią Larry’ego Fink’a – założyciela i dyrektora generalnego BlackRock’a – który stwierdził:

«Demokracja – tak jak do tej pory ją rozumieliśmy – okazała się być katastrofą. Demokracja nie może zarządzać światem. Doprowadziła nas do zniszczenia planety, doprowadziła do wojen, spowodowała niezdolność do podejmowania decyzji oraz utratę umiejętności rządów do widzenia perspektywicznego. Spowodowało to przeludnienie planety. Doprowadziło do powstania ogromnej masy ubogich głupców, którzy nie robią niczego innego, jak tylko utrwalają ów demokratyczny system i niszczą wszystko. Świat, gospodarka, polityka powinny być zarządzane przez tych, którzy są zdolni do tego; przez tych, którzy są wizjonerami; przez tych, którzy posiadają wiedzę. Jeśli jakiś kraj nie jest w stanie zarządzać własną gospodarką – my tam docieramy. To my zadbamy o kreowanie bogactwa i o tworzenie przyszłości».

VIDEO: Władcy masek

https://youtu.be/k37iyw4r0u4

Wykorzystano:

https://indygraf.com/i-padroni-delle-mascherine/

https://www.maurizioblondet.it/lenorme-potere-di-blackrock-la-finanziaria-amata-da-bergoglio/

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.

16 Komentarzy

Filed under Polityka

16 responses to “Zaostrzenia maseczkowe dyktują Żydzi z Wall Street

 1. Kojak

  Nie dziwota wiec ze agresywne syjonistyczne bandziory i kanalie z PPYYSS tak agresywnie chca zalozyc maski Polakom na gebe ! Bydlaki wogule jak hitlerowcy chca uchwali przepisy zeby bandziory z zydopoilcji urzadzali lapanki i obdzierali ludziom portfele z pieniedzy ! Holandia mowi cos zupelnie innego niz zydowscy zwyrodnialcy z PPYSS ze maski to bzdura i nie ma zadnych badan potwierdzajacych ich skutecznosc ! Ale dyspozycja zydhiltlerowcow z Usraela jest dla zydowskich folksdojczow z PPYYSSS najwyzszym rozkazem , Beda Polakow scgac jak krymnalistow bo tak sobie zycza zydowscy zwyrodnialcy z Usraela !

  Polubione przez 2 ludzi

 2. o polskiej Polsce

  Nie podniecajcie sie, ludzie. Toz cala gospodarke zyd ma w lapach, nie tylko maseczki i nie od dzisiaj. Polaki chca, by zyd nimi rzadzil, np. wypowiedzi na stronie interia.pl o tym swiadcza. Nie ma sie wiec co ciskac, gdy wiekszosc skacze sobie od trzydziestu lat do oczu tylko o to, ktory zyd im milszy.
  Zyd to szlachta a Polak parobas, kiedys za granica wsrod obcych a obecnie i w bylym swoim domu, u zyda korowsko-pezetpeerowskiego, poslugacza tego z Manhattanu/London City. Zyd nie utozsamia sie z narodem, wsrod ktorego zyje, skrywa sie wsrod niego, by na nim zerowac.Neutralizacja zyda jest mozliwa tylko poprzez wybory oddolne ludowe (narodowe), nie poprzez jakiestam deklaracje aspirantow na przyzydowskie koryto za pomoca wznioslych slow o patriotyzmie,.i nieefektywny belkot i placz w zydowski rekaw przed trzyosobowa publika. W gminach maja sie ludzie sami zglaszac pod wybor i wsrod nich ma byc ten wybor dokonywany, oni sa swoi i znani innym, co warci. Z tych wybranych powinny byc tworzone wszelkie wyzsze wladze, po prezydenta. I nie trzeba w takim systemie zadnych gazet ani telewizji na uslugach, by Polska byla polska.

  Polubienie

  • Scyta87

   Widać nie znasz pojęcia „Szlachcic ,”Szlachetny ” skoro ich tak nazywasz….
   To oni przejęli niezkazitelnosc szlachty zabrudziwszy ja do takiego poziomu że dzisiaj Ty ich nazywasz szlachta…widzisz jaki paradoks 😉 pzdr

   Polubienie

 3. Jonas2

  To jak to jeszcze oni idą na ślub i uroczystości do kościoła katolickiego, tego Judaizm zabrania? .
  Powinni tacy niby nawróceni a właściwie dwulicowy prześladowani, wyklęci, ukamieniowani,….
  Panie po czynach ich poznamy ale oni chcą Ciebie oszukać…
  Tak nam dopomóż Bóg.

  Niedługo się wiele wyjaśni świat się zmieni za 100 dni
  Jonas2

  Polubienie

 4. Bili de kid

  „Dark waters” Film o tym jak DuPont truł/je Teflonem i o sądowej/prawnej rzeczywistości z punktu widzenia goja. Na faktach autentycznych.

  Polubienie

 5. RAM 05.08.2020

  Żydowski polityk o wydarzeniu w Bejrucie
  Israel’s Moshe Feiglin: ” I feel happy about what happened in Beirut, this is a gift by God to the Israelis on the event of the Jewish holiday of love that started yesterday and ends today”

  https://mobile.twitter.com/UpdatesLebanese/status/1290955460900720640
  https://en.wikipedia.org/wiki/Moshe_Feiglin

  Polubienie

  • andrzej

   Izraelczyk Moshe Feiglin: „Jestem szczęśliwy z powodu tego, co wydarzyło się w Bejrucie, jest to dar Boga dla Izraelczyków z okazji żydowskiego święta miłości, które rozpoczęło się wczoraj i kończy się dzisiaj”

   Jest szczęśliwy, bo nieszczęście spotkało gojów, czyli nieżydów, jakie podarował im z okazji żydowskiego święta miłości Bóg.
   Ciekawe, który ten Bóg i w czyich głowach siedzi?

   Polubienie

 6. andrzej

  Siła eksplozji jaka wstrząsnęła stolicą Libanu we wtorek o godz. 18-ej porównywalna jest z trzęsieniem ziemi o mocy 4,5 stopni skali Richtera. W miejscu eksplozji powstał olbrzymi krater. Połowa budynków w mieście została zniszczona. Wiadomości o godz. 20.00 z 5 lipca 2020 r. podały liczbę 135 ofiar śmiertelnych i około 5000 rannych. Z hangarów, magazynów i biur w porcie zostały tylko gruzy. Po fali uderzeniowej nastąpiła fala termiczna, która spaliła doszczętnie wszystko w bezpośredniej odległości od miejsca wybuchu. W połowie domów w mieście wypadły szyby z okien, podmuch powyrywał drzwi, zerwał dachy. 300 000 mieszkańców straciło dach nad głową. Zniszczenia są bardziej przerażające niż z okresu wojny domowej, która trawiła Liban przez 17 lat.

  Kilka sekund trwająca eksplozja przerodziła się w obłok o kształcie grzyba z jasno szarym kapeluszem i brunatnym słupem popiołu. Potem jęzory ognia sięgające 200 metrów wzbiły się w powietrze nad portem. Ktoś przejeżdżający w dużej odległości próbował zrobić zdjęcie z samochodu, ale pojazd został przewrócony i zmieciony z drogi. Dzieci patrzące przez okno zostały wepchnięte do wnętrza mieszkania pod naporem podmuchu jaki wepchnął ścianę do wnętrza mieszkania raniąc obecnych rozsypującym się gruzem i odłamkami szyb. Fala uderzeniowa wzbiła wodę w porcie tworząc efekt tsunami i przewracając zacumowane jednostki. Brak miejsc w szpitalach, brak karetek, ludzie nadal wydobywani spod gruzów przewożeni są prywatnymi autami.

  Przybyły na miejsce gubernator wstrząśnięty widokiem skali zgliszcz i ruin emocjonalnie zareagował mówiąc, że Bejrut spotkał los japońskiej Hiroszimy i Nagasaki. Uznając dramat za katastrofę narodową nie mógł opanować łez. Zaapelował do zgromadzonych o jedność i siłę. Toksyczny dym spowił stolicę. Uszkodzone zostały rezydencja premiera i pałac prezydencki. W wydanym oświadczeniu premier Hasan Diab zapowiedział, że ten akt nie pozostanie bez odpowiedzi.

  Jedna z wersji przyczyn tragedii przypomina o składowanym w porcie ładunku 2500 ton azotanu amonowego dostarczonego statkiem po konfiskacie ładunku gruzińskiej jednostki w 2014 r. Statek przyjął towar w Batumi z zamiarem dostarczenia go do Mozambiku, jednak zatrzymany został przez służby portowe w Bejrucie. Ładunek został złożony w hangarze, gdzie przeleżał 6 lat. Detonacja mogła nastąpić w wyniku prac spawalniczych. Brak przesłanek, by powodem było uderzenie z powietrza, bądź izraelski sabotaż, aczkolwiek siły Hezbollahu i armii izraelskiej przez ostatnie 2 tygodnie znajdowały się na krawędzi otwartego konfliktu zbrojnego. Prezydent Izraela przesłał kondolencje i wyrazy współczucia z powodu tragedii.

  5 samolotów ze sprzętem i personelem medycznym (laboratorium i szpital polowy, zestaw korona-testów) wysłano z Rosji, WHO zapowiedziało przysłanie leków.

  Opracowanie: Jola
  Na podstawie: YouTube.com
  Źródło: WolneMedia.net

  Polubienie

  • mleko z nosa

   Filmy z uchwycona rakietą,tuż nad czarną chmurą która ostatecznie doprowadziła do ekspolzji saletry amonowej zostały wymazane z Yutuba, gdzies krążą i powrócą,ale trzeba na to poczekać.

   Der explosive Kunstdünger wurde offenbar vom russischen Schiff Rhosus nach Mozambique geliefert. 2750 Tonnen Kunstdünger. Das Schiff hielt wegen Motorschaden in Beirut. Als der Schiffseigner Igor Grechushkin, aus Habarovsk, die Rechnung für die Reparatur nicht bezahlte wurde der Kunstdünger beschlagnahmt und in der Lagerhalle gelagert.
   Die Explosion gestern wurde wohl durch Schweißerarbeiten verursacht.
   2014 hat die Rhosus Beirut mit Motorschaden angelaufen. Der Schiffseigner Grechushkin blieb damals auch den ausstehenden Lohn für die Besatzung schuldig. Grechushkin hat seinen Hauptwohnsitz in Zypern. Der Klassiker.

   O ile saetra potasowa, z którą zapewne każdy się swego czasu bawił w pirotechnika pali się i wybucha bez najmniejszego problemu, to amonowa potrzbuje silnego ładunku wybuchowego do inicjajci jej eksplozji.
   Specjaliści są w stanie obliczyć jakiej mocy musiała byc ta rakieta/ posiadał jej ładunek, by wybuchlo 2. 750 ton saletrry amonowej.
   Spawanie/ tj nawet podpalanie jej palnikiem acetylenowym nic nie da.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.