A.Łukaszenko – gorący komentarz o atmosferze wokół wyborów

Aleksander Łukaszenka bezpośrednio po dzisiejszym akcie głosowania udzielił wywiadu agencji Belta

„Nic nie wymknie się spod kontroli. Gwarantuję. To jest główne zadanie obecnego rządu, nie tylko prezydenta. Dlatego nie można mieć co do tego wątpliwości, bez względu na to, jakie osoby tu planują” – powiedział Aleksander Łukaszenko.

Prezydent poinformował, że rano wysłuchał raportu Komisji Granicy Państwowej: ostatnio 170 obywateli odmówiono wjazdu na Białoruś. „Fałszywe wizy albo wskazywały, albo w ogóle nie potrafiły wytłumaczyć, do czego zmierzają. Dlatego kontrola na granicy jest bardzo poważna. Zintensyfikowaliśmy też obserwację w związku z ostatnimi wydarzeniami na białorusko-rosyjskim odcinku granicy. Nawiasem mówiąc, byli ludzie, którzy zostali wydaleni z kraju. „, – powiedział głowa państwa

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko nie widzi powodu do konfrontacji po wyborach. Głowa państwa ogłosiła to dzisiaj po głosowaniu w wyborach.

„Przewidujemy różne opcje” – zauważył Aleksander Łukaszenko. Jednocześnie podkreślił: nie ma powodu, by twierdzić, że kraj po wyborach pogrąży się w jakiejś konfrontacji. „Sytuacji nie można lekceważyć, ale nie ma absolutnie żadnych podstaw, by powiedzieć, że od jutra kraj pogrąży się w chaosie lub w jakiejś konfrontacji, konfrontacji lub w jakiejś wojnie domowej. Szczerze oświadczam i gwarantuję” – powiedział Prezydent

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko nazwał kampanię wyborczą 2020 roku jedną z najtrudniejszych dla siebie.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko odpowiadając na pytania po głosowaniu w wyborach powiedział, że jest gotowy na dialog z przeciwnikami władzy, ale odpowiedź byłaby odpowiednia na prowokacje,
„Jeśli tylko wyrazisz swoje stanowisko lub stanowisko kogoś i jest jasne, że jest to Pietrow, Sidorow,
Iwanow, cieszę się z tego. Jestem gotów osobiście z Tobą porozmawiać. Jeśli zaczniesz zachowywać się tendencyjnie, ja też to widzę. A jeśli prowokujesz, dostaniesz taką samą odpowiedź: czy chcesz spróbować obalić rząd, coś złamać, ukłuć, znieważyć (tak jak było na początku więcej, a teraz mniej) i oczekujesz ode mnie lub kogoś innego, że on uklęknie przed tobą i pocałuje piasek, w którym brodziłeś? To się nie stanie. Postępuj zgodnie z prawem, a my nie będziemy mieli na ciebie żadnych skarg – podkreślił Aleksander Łukaszenko.

Szef państwa zaznaczył, że wiele mediów na Białorusi i stojących za nimi chce bijatyki Jednak władze podjęły nawet trudne, ale zapobiegawcze środki. „Chcecie, żebym pogrążył kraj w chaosie? Więc zdepczecie mnie później i będziecie miali rację, że ja nie chroniłem, w tym ciebie i twoją rodzinę. Chcę, żeby było spokojnie, żebyśmy mogli prowadzić dialog, jeśli istnieje i jeśli jesteś w stanie coś zrobić dla kraju, stworzę Ci wszystkie warunki do pracy dla tego kraju.
Jeśli będziecie walczyć przeciwko krajowi, próbować pogrążyć kraj w chaosie i go zdestabilizować nawet najmniejszymi rzeczami, otrzymacie ode mnie natychmiastową odpowiedź. To jest moja konstytucyjna władza. Czemu mi to wypominacie ? ”- retoryczne pytanie zadał Prezydent.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko uważa pracę struktur integracyjnych za nieskuteczne w czasie pandemii i po jej zakończeniu.

„Nacjonalizm i interesy narodowe, delikatnie mówiąc, przeważyły ​​i przeważają” – stwierdził Prezydent, charakteryzując ogólnie działalność struktur integracyjnych. Stwierdził, że szczególnie znamienna jest sytuacja w zakresie rozwoju pandemii. „Każdy zamknął się we własnym małym świecie i próbował się wydostać” – zauważył głowa państwa.

Białoruś, będąc w centrum Europy, zawsze będzie współpracować ze wszystkimi, ale nie kłaniając się komukolwiek. Szef państwa zaznaczył, że Białoruś zamierza współpracować z innymi państwami we wszystkich dziedzinach.

Białoruś przeprowadza wybory w interesie swoich obywateli, a nie międzynarodowych obserwatorów.
„Szczerze mówiąc, przeczytałem już wszystko, co zostało przygotowane” – powiedział Aleksander Łukaszenko o możliwych ocenach międzynarodowych obserwatorów. „Nie oczekujcie, że ludzie kłaniają się nam i mówią:„ Brawo Białorusini! ”Polityka to walka, ale dla nas – sztuka możliwego. Nie chcemy, aby źle o nas mówiono, ale będziemy postępować w interesie Białorusinów ”. Głowa państwa podkreślił, że ​​chce, aby „kraj był cichy i spokojny, aby dzieci mogły normalnie rosnąć i być wychowywane bez rozglądania się wokół siebie”

Według głowy państwa młodzi ludzie i osoby bez współistniejących chorób łatwo znoszą tę infekcję. A osoby starsze powinny oczywiście stosować środki zapobiegawcze. Aleksander Łukaszenko powiedział, że temat ten został poruszony także podczas niedawnej rozmowy telefonicznej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. „Dałem Putinowi radę: uważaj na siebie, bo choroba jest uleczalna (nasi lekarze są świetni, nauczyli się), ale tak wredna, jak nigdy dotąd” – powiedział białoruski lider.

Nikt nie podejmował i nie będzie podejmował represji wobec zwolenników kandydatów alternatywnych. „Nikt nie podejmował represji z naruszeniem prawa i nie będzie ich podejmował. Przestrzegaj prawa. Prawa i tylko prawa!” – podkreślił białoruski przywódca.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko opowiedział, jak planuje przeprowadzić dzień wyborczy po głosowaniu w lokalu wyborczym… „Jak zwykle dzień minie. W tej chwili nie mogę nic zmienić” – powiedział prezydent. „Będę czekać na wyniki, jak wy wszyscy”.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko jest przekonany, że stosunki białorusko-rosyjskie będą się normalnie rozwijać. Głowa państwa zaznaczył, że ostatnio zarzucił Rosji przejście ze stosunków braterskich na partnerskie. Na co Prezydent Rosji wyraźnie powiedział: „Będziemy budować z tobą braterskie stosunki. A w tym, co się dzieje, Aleksandrze Grigoriewiczu, przyjrzyjmy się bliżej. Prześlę Ci informacje, które mamy dzisiaj”.
Następnego dnia Aleksander Łukaszenko otrzymał list ze strony rosyjskiej, w którym przedstawił wszystkie fakty. Teraz są badane przez Komitet Śledczy Białorusi. „Jeśli chodzi o perspektywy (relacji białorusko-rosyjskich. – przyp. Belta), jeśli ktoś spodziewa się, że nasze stosunki z Rosją uległy całkowitemu pogorszeniu, to się myli!” – podkreślił białoruski lider.

Na podstawie:  https://www.belta.by/president/view/iz-pod-kontrolja-nichego-ne-vyjdet-lukashenko-o-bezopasnosti-grazhdan-vo-vremja-prezidentskih-vyborov-402082-2020/( tłum. własne -P.Z.)

20 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

20 responses to “A.Łukaszenko – gorący komentarz o atmosferze wokół wyborów

 1. mleko z nosa

  Amore More Ore Re
  Przyjaźń zawiązuje się z miłości, obyczaju, słowa i czynu

  Re Ore More Amore

  Polubienie

 2. Jonas2

  Po czynach ich poznacie..

  Polubienie

 3. Japonia

  Łukaszenka nie kłania się nikomu, to dobre jest dla ludzi którzy nie rozumieją polityki.
  Ustawy, traktaty, stosunki braterskie i partnerskie. Czas zaczął tykać dla prezydenta Białorusi który jest nim od 25 lat!

  Polubienie

 4. paziem

  Frekwencja w wyborach prezydenckich o godzinie 16:00 wyniosła 73,4%. Wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej Wadim Ipatow powiedział dziś dziennikarzom, dowiedział się BelTA. W obwodzie brzeskim głosowało 75,11% wyborców z ogólnej liczby wyborców znajdujących się na listach w regionie, w Witebsku – 75,05%, Homlu – 81,87%, Grodnie – 75,66%.
  W obwodzie mińskim głosowało 72,3% wyborców, Mohylew – 80,29%, w Mińsku – 58,79%. „Tak więc całkowita liczba dla Białorusi wyniosła 73,4%” – powiedział Wadim Ipatow.

  W niektórych lokalach wyborczych, które znajdują się w sanatoriach, przychodniach, placówkach medycznych, jednostkach wojskowych, głosowanie już się zakończyło. „W tych lokalach wyborczych rozpoczęło się liczenie głosów” – poinformował wiceprzewodniczący Centralnej Komisji Wyborczej.

  Jeśli chodzi o dane dotyczące głosowań w zagranicznych lokalach wyborczych, CKW otrzyma je 10 sierpnia do godziny 15.00. „Zostaną uwzględnione w raporcie końcowym, który zostanie zatwierdzony przez Centralną Komisję Wyborczą” – powiedział Wadim Ipatow

  za: https://www.belta.by/society/view/javka-izbiratelej-na-prezidentskih-vyborah-na-1600-sostavila-734-402175-2020/

  Polubienie

 5. paziem

  Na żywo komentarze na temat wyborów syjonistów z Rosji ze stajni W.Sołowiowa, jakieś niewesołe miny :)))? :

  Polubienie

 6. Kojak

  Zydowstwo dostaje spazmow, ze tyle fruktow jest do ukradzenia a tu jakis byly dyrektor kolchozu nie pozwala im tego ukrasc ! Wystwili jakas zydowska wywloke, ( zonusie Zyda jaK z obrazka) jako zbawce Bialorusi ! ALe Bialorusini dali lupnia zydowskiej gangrenie !

  Polubienie

 7. Sławobor

  Kraje Europy Wschodniej, które dopuściły do ​​rozmieszczenia wojsk amerykańskich na swoim terytorium w pobliżu granic Rosji, zmuszają Moskwę do umieszczenia ich na liście celów strategicznych sił nuklearnych. O tym oświadczył pułkownik rezerwy, ekspert wojskowy Alexander Zhilin.

  „Pod płaszczykiem wspaniałego [polskiego] narodu Amerykanie rozmieszczają wojska. Cóż, wcześniej nie umieszczaliśmy Polski na liście strategicznych celów jądrowych. Cóż, teraz oni (armia USA – około FAN) rozmieszczą systemy uderzeniowe. Musimy je wyłączyć i, jeśli to konieczne, przeprowadzić atak nuklearny ”- wyjaśnił w komentarzu do Ura.ru.

  Zdaniem eksperta, wśród potencjalnych celów rosyjskich sił nuklearnych mogą znaleźć się także Rumunia i kraje bałtyckie.

  Zhilin wyraził wątpliwość, czy Stany Zjednoczone mogą zacząć atakować Rosję, ale nie wykluczyły prowokacji. Jednocześnie zaznaczył, że najprawdopodobniej wojsko amerykańskie przeprowadzi je przez miejscowych.

  „To znaczy, jeśli ktoś pomyśli, że Amerykanie sami wsiądą do pojazdów opancerzonych i pójdą – nie, nie pójdą. Postawią Polaków i absolutnie potężnych żołnierzy z Estonii, Łotwy i Litwy jako „mięso armatnie” – podsumował Żilin.

  Wcześniej szef Pentagonu Mark Esper powiedział, że w Europie odbywa się przegrupowanie wojsk amerykańskich w celu zbliżenia ich do granic Federacji Rosyjskiej. Według niego, relokacja jednostek armii amerykańskiej ma na celu wzmocnienie obecności wojskowej na granicach Rosji i „opanowanie Moskwy”. Zwrócił również uwagę, że rozważa podjęty krok w kierunku wzmocnienia NATO.
  https://riafan.ru/1300637-voennyi-ekspert-nazval-novuyu-cel-rossii-dlya-yadernogo-udara-po-evrope?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

  Polubienie

 8. paziem

  A to dla zainteresowanych przebieg żydowskiej ustawki pod nazwaniem ” Niedzielny wieczór z Władimirem Sołowiowem”, sam W.Sołowiow jest członkiem Rosyjskiego Kongresu Żydowskiego

  Jak zwykle według dyskutantów wszyscy winni i biorący udział w Majdanach to Amerykanie, Anglicy, Polacy itd. ale nie Żydzi i żydowskie służby. Zapominają te kukły telewizyjne zauważyć kto jest dysponentem tych służb i kto za to płaci ?! Sołowiow gra role ” rosyjskiego patrioty”, tego go nauczyli w czasie studiów w USA w latach 90-tych XX wieku

  Polubienie

 9. Wybory białoruskie.

  Od wczoraj wszystkie medyja włącznie ze szczujnią TV PIS pokazywały jakie tu ogromne protesty na Białorusi są manipulacja pełną gębą i kłamstwa.W rzeczywistości trochę gówniarzy dwudziestoparoletnich przekupionych przez syjonistów którym sią marzą burdele na Białorusi z sutenerami ukraińskimi jak u nas na Podkarpaciu mogło protestować ewentualnie jakaś ogłupiona młodzież przez te trzy białoruskie siksy.
  Dziś od rana media szechterowe donoszą że Łukaszenka miał spakować walizki i zwiać już z Białorusi i tak chwalą naród Białoruski.Wy żydowscy manipulatorzy gdybyście znali Łukaszenkę to byście wiedzieli że on nigdy nie ucieka jak szczur że to odważny człowiek kochający swój kraj i jest ze swoim narodem.Uciekacie to wy jak to było w 1941 roku gdy Niemcy podchodzili pod Moskwę.

  Polubienie

 10. Marek

  Wczoraj szczujnia TV PIS pokazuje jakie to niby ogromne protesty przeciwko Łukaszence są na Białorusi.W rzeczywstości trochę gówniarzy młodych protestowało którym się marżą żydowskie porządki na Białorusi włącznie z burdelami i sutenerami jak w Judeopolonii na Podkarpaciu.Dziś z samego rana szechterowe media pieją że Łukaszenka zwiał z Białorusi zacierając ręcę że syjoniści położą swoje łapska na tym kraju zdeprawują go okradną i zniszczą.Nie wierzcie w te informacje.Łukaszenka to uczciwy prezydent jest ze swoim narodem nie wierzę aby uciekł uciekają to oni nie mając w sobie krzty odwagi jak to było np w 1941 roku gdy do Moskwy podchodzili hitlerowcy.

  Polubienie

 11. Marek

  Natomiast gdyby coś było na rzeczy w tych informacjach to już mi szkoda tych Białorusinów którym zamarzył się fałszywy dobrobyt jewrounii i USA.Niech się zapytają przyjaciół Ukrów jaki oni mają dobrobyt na Ukrainie po tym jak wypędzili swojego legalnego prezydenta Janukowicza.Jedynie co mają to jeden wielki chaos w tym kraju i potężną korupcję oraz biedę.

  Polubienie

 12. Marek

  Szechterze z nich tacy Białorusini jak ze mnie Eskimos a z ciebie patriota.Białorusini z obrzezanymi jajami.

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,26196809,bialorusini-w-warszawie-nie-wybrali-lukaszenki-swiatlana-cichanouska.html#s=BoxMMtImg4

  Polubienie

 13. paziem

  Ten skowyt telewizyjnych kukieł ponad podziałami od TVP do TVN, potoki kłamstwa i dezinformacji wskazują jaką piąchę w żydowski nos otrzymano. Tyle kasy wydano, a tu ni ch..a:)))) Ta stracona kasa oraz ta kradziona, którą już widzieli w swoich kieszeniach, to tę bandę tak boli. Plotki o jakiejś ” ucieczce” Łukaszenki, to oczywiste bzdury.

  Polubienie

  • andrzej

   Plotki o jakiejś ”ucieczce” Łukaszenki, to oczywiste bzdury.

   Panie Pawle,
   żydowski nos nie tylko wszędzie się wtyka, ale też ima się każdej podłości, byle tylko wyłom zrobić.
   Zawsze trzeba być czujnym … .

   Polubienie

  • andrzej

   Dodam jeszcze, że ponadnarodowych bandytów czas mocno pogania, a tu taka twierdza w samym środku Europy i zarazem ostoja słowiańszczyzny mocno się trzyma. Białoruś dla MŻ to nie byle problem na drodze do supremacji w świecie. W obecnej sytuacji geopolitycznej to Białoruś może być zaczątkiem zwrotu i drogowskazem dla pozostałych uciskanych i hańbionych narodów, aby wyrwać się z żydowskiego jarzma.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.