A.Łukaszenko: nie potrzebujemy obcych rządów i żadnych pośredników

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko podkreśla, że ​​kraj ma własny rząd utworzony zgodnie z konstytucją, a kraje, które obecnie starają się występować w roli mediatorów, powinny przede wszystkim wprowadzić porządek u siebie. Powiedział to dziś szef państwa Aleksander Łukaszenko na spotkaniu w Centrum Zarządzania Strategicznego w Ministerstwie Obrony Białorusi

„Nie mam obecnie innych celów poza zachowaniem niepodległego i stabilnego państwa” – powiedział Prezydent. „Jeśli ktoś myśli, że tu siła osłabła, drży, że prezydent albo uciekł, albo zachorował, albo umarł, jak to niedawno tu przedstawiono … Nie doczekacie się!” – podkreślił Aleksander Łukaszenko

Szef państwa mówił o wewnętrznej sytuacji politycznej. „Wiecie równie dobrze jak ja, co się dzieje w kraju. Powoli zaczynają lub dalej wstrząsają sytuacją, naszym społeczeństwem. Dobrali się do kolektywów pracowniczych. Mówiłem już o tym wiele razy. Chcę tylko raz jeszcze powiedzieć, że nic z tego nie wyjdzie. Kraju nikomu nie oddamy. Sytuację będziemy utrzymywać – podkreślił białoruski przywódca. – Nie chcę mówić, że jest miejsce na jakieś samozadowolenie, spokój. Nie, nigdy się nie uspokoiliśmy. Wiecie, takie jest nasze życie i nasz los, że będąc w centrum Europy, zawsze musimy być gotowi na czas zareagować na wszelkie wyzwania ”.

„Widzimy, co się dzieje. Nie trzeba nas kołysać i uspakajać pokojowymi akcjami i demonstracjami. Widzimy, co się dzieje w istocie głębiej. Widzimy to bardzo dobrze. Właśnie po to czytamy instrukcje kolorowych rewolucji. Ponadto, jak w podręcznikach kolorowych rewolucji ( o tym porozmawiamy dzisiaj w MON w Centrum Zarządzania Strategicznego), elementy ingerencji zewnętrznej już się pojawiły – powiedział szef państwa.

„ Znaczy mamy to, co już powiedziałem – faktycznie, zgodnie ze scenariuszem, rozwija się agresja na Białoruś. Musimy się skontaktować z prezydentem Rosji Putinem, abym mógł z nim teraz porozmawiać. Bo to już jest zagrożenie nie tylko dla Białorusi. Wiecie, niektórzy Rosjanie, oglądam tam, zbyt mądrzy, zaczynają krzyczeć: cóż tam, Białoruś, tak nie tak … Chcę powiedzieć, że ochrona Białorusi dzisiaj to nie mniej niż ochrona całej naszej przestrzeni, Państwa Związkowego i przykład dla innych. Jeśli Białoruś nie wytrzyma ta fala pójdzie tam. Dlatego tak bardzo do nas się przyczepili – podkreślił Prezydent.

„Ci, którzy włóczą się po ulicach, w większości tego nie rozumieją. Ci, którzy koordynują i kierują, rozumieją to. I widzicie – czasami pracują zawodowo: inscenizacje, fejki. Okazuje się, że jeśli chodzi o mnie już znaleźli jakiś mój dom w Moskwie. Teraz chcę publicznie powiedzieć: znalaźliście- to go zabierzcie. Nie mam majątku na Białorusi, poza oficjalną rezydencją, w której mieszkam na wsi. Nie, to zaczynają fejki. Okazuje się, że wyjechałem z kraju przedwczoraj, okazuje się, że ja albo umarłem, albo zachorowałem. I to wszystko się kręci. Po co? Aby stworzyć ten zły nastrój wśród ludzi. To nie zadziała. Nie możemy na to pozwolić – powiedział Aleksander Łukaszenko.

Aleksander Łukaszenko zaznaczył, że Białorusi oferuje się jakąś mediację za granicą, dla kraju tworzony jest obcy rząd za granicą. „Zapewne zauważyliście, że przywódcy Litwy, Łotwy, Polski i niestety głosy z Ukrainy, dołączyli do nich, wypracowawszy pewne stanowisko, zaproponowali białoruskim władzom jakąś mediację. Kiedy to usłyszałem, to długo myślałem: mediację między kim, a kim? Mówią, że zaproponowano władzom Białorusi. To znaczy będziemy działać jako jedna ze stron. Oni nie mówią o drugiej stronie – powiedział szef państwa.
– O ile rozumiem, niedawno utworzyli komitet ratunkowy lub rząd na uchodźstwie. Generalnie stworzyliśmy zagraniczny rząd dla Białorusi. Posłuchajcie, mamy normalny rząd utworzony przez Konstytucję. Nie potrzebujemy obcych rządów, żadnych pośredników. Wydaje mi się, że nie obrażając kierownictwa tych republik, chcę powiedzieć: wy u siebie wprowadźcie porządki – powiedział prezydent. „Nie potrzebujemy żadnego rządu za granicą, gdie by to nie było, i on nigdy nie będzie rządził krajem. Czy oni nie studiowali historii?” – podkreślił głowa państwa.

Ostatnio nasi tak zwani pokojowi budowniczowie stali się bardziej aktywni wobec rodzin żołnierzy, żołnierzy wojsk wewnętrznych, policji i wojska. Więc chcę ich po prostu zapytać jak mężczyzna: nie róbcie tego!” – powiedział Prezydent. „Nie bawcie się ogniem! Nasze wojsko ma dość środków w celu ochrony siebie, swoich rodzin i zapewnienia bezpieczeństwa w państwie ”.
„Ja, jako Prezydent i Naczelny Wódz, chcę powiedzieć, że to oni to robią, dziś trollują, grożą rodzinom, dotarli do dzieci wojskowych, po prostu nie rozumieją, co może się stać” – podkreślił szef państwa.

„Więc wyciszcie się, uspokójcie się. Jeśli są tam mężczyźni, bądźcie mężczyznami. Jeśli chcecie walczyć, walczcie – proszę, jak mężczyźni z mężczyznami. Nie wolno wystawiać na czoło dziewcząt i grozić rodzinom. – dodał Aleksander Łukaszenko.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zwraca uwagę na rozbudowę komponentu wojskowego w sąsiedniej Polsce i na Litwie, gdzie odbywają się ćwiczenia wojskowe NATO. Szef państwa powiedział to dziś na spotkaniu w Centrum Zarządzania Strategicznego w Ministerstwie Obrony Białorusi:

„Bardziej martwi mnie sytuacja, która rozwija się na terytorium naszych sąsiadów – Polski i Litwy. Jak wiecie, odbywają się tam ćwiczenia wojskowe wojsk NATO. To też byłoby w porządku, ale na tych terytoriach następuje eskalacja i rozbudowa sił zbrojnych. Nie dostrzegać tego, przyglądać się temu spokojnie, oczywiście nie możemy. I kiedy dzisiaj wcześnie rano rozmawiałem i wysłuchałem raportu Szefa Sztabu Generalnego, zauważyłem: nasze wojsko też ten problemem niepokoi – powiedział Aleksander Łukaszenko.

Zaznaczył, że temat ten był omawiany w zeszłym roku, a następnie opracowano pewien algorytm reagowania na takie zdarzenia. – Dlatego dodatkowo poproszę, ze względu na napiętą sytuację na zachodnich granicach, o przerzucenie brygady powietrznodesantowej z Witebska do Grodna – zarządził głowa państwa. Prezydent mówił także o zadaniach stojących przed brygadą w Brześciu: „Chciałbym podziękować za pracę w obwodzie brzeskim i utrzymanie tam porządku. Niech ta nasza powietrznodesantowa brygada szturmowa pozostanie w Brześciu i będzie współpracować ze strażą graniczną w celu ustabilizowania sytuacji na południu. -Zachodni „.

Na pierwszą prośbę Rosja udzieli kompleksowej pomocy w celu zapewnienia bezpieczeństwa Białorusi w przypadku zewnętrznych zagrożeń militarnych. Powiedział to dziś na spotkaniu w Centrum Zarządzania Strategicznego Ministerstwa Obrony Białorusi szef państwa Aleksander Łukaszenko.

„Jeśli chodzi o komponent wojskowy, to mamy porozumienie z Federacją Rosyjską w ramach Państwa Związkowego i ODKB ( Układ o Zbiorowym Bezpieczeństwie – P.Z.). To są momenty, które pasują do tego porozumienia. Dlatego dzisiaj odbyłem długą, szczegółową rozmowę z Prezydentem Rosji na temat sytuacji. Muszę powiedzieć, że ja byłem nawet nieco zdziwiony – w pełni poświęcony temu, co się dzieje – zaznaczył białoruski lider. „A my z nim (Władimirem Putinem. – przyp. Biełta) zgodziliśmy się: na naszą pierwszą prośbę kompleksowa pomoc zostanie udzielona w celu zapewnienia bezpieczeństwa Republice Białoruś” – powiedział Aleksander Łukaszenko.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko mówił o pomyśle zbudowania ludzkiego łańcucha „nieobojętnych” z Wilna do Kijowa. Głowa państwa złożyła dziś stosowne oświadczenia na spotkaniu w Centrum Zarządzania Strategicznego Ministerstwa Obrony Białorusi

„ Jeszcze jedna kwestia, która może nas zaniepokoić (rozmawialiśmy o tym też z prezydentem Putinem): widzicie nie tylko oświadczenie tych państw, które są na zachód od nas, nie tylko ich propozycję. Ale dziś rano pojawiły się interesujące informacje na temat, że chcą zbudować „łańcuch” z Wilna do Kijowa. To jest łańcuch tych, którym nie jest obojętnie. Jeszcze mało na alei w Mińsku nieobojętnych, z kwiatkami i łańcuchami… Już chcą wystawać od Wilna do Kijowa i zgromadzić tam ponad 300 tysięcy ludzi „, – – powiedział głowa państwa.
„Polecam Ministerstwu Obrony, Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i KGB, a także Prokuratorowi Generalnemu ocenianie i kategoryczne zapobieganie takim działaniom” – podkreślił Aleksander Łukaszenko.

Według niego jasne jest, co sugerują: „Przeszedłem przez to już po rozpadzie Związku Radzieckiego, kiedy próbowano stworzyć region Morza Bałtycko-Czarnego – strefę sanitarną: trzy państwa bałtyckie, Białoruś, Ukraina, aby oddzielić Rosję od Zachodu”. „Ale wszystko byłoby dobrze, ale my nie chcemy być latryną i odkażać kogoś, być kordonem sanitarnym. Rozumiemy, do czego to może doprowadzić. Dlatego uzgodniliśmy z Prezydentem Rosji, że będziemy tu działać we współpracy” – dodał głowa państwa.

za: https://www.belta.by/president/view/lukashenko-nam-ne-nuzhny-nikakie-zarubezhnye-pravitelstva-nikakie-posredniki-402950-2020/ ( tłum. własne – P.Z.)

30 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

30 responses to “A.Łukaszenko: nie potrzebujemy obcych rządów i żadnych pośredników

 1. Sławobor

  Państwa zachodnie nie powinny próbować niszczyć stosunków rosyjsko-białoruskich za pomocą wieców przeciwko Aleksandrowi Łukaszence. Ostrzeżenie zostało wypowiedziane przez politologa Jewgienija Satanowskiego.

  Ekspert przypomniał, że państwa zachodnie pod przywództwem Stanów Zjednoczonych już teraz aktywnie szkodzą interesom międzynarodowym Rosji, utrudniając budowę gazociągu Nord Stream 2. Ponadto podżegają przeciwko Moskwie byłe republiki ZSRR. Zachód próbuje przez Białoruś uderzyć w interesy polityki zagranicznej Federacji Rosyjskiej.

  Biorąc pod uwagę politykę niektórych państw postsowieckich, to właśnie Białoruś jest „jedną z ostatnich linii obrony interesów narodowych Moskwy na bliskiej zagranicy” – mówił ekspert w programie „Sołowiew ŻYJE”.

  Politolog jest przekonany, że proste słowa o pokoju i przyjaźni w takiej sytuacji to zdecydowanie za mało. Musimy aktywniej bronić integracji z Białorusią.

  „Wydaje mi się, że jeśli partnerstwo białorusko-rosyjskie się nie powiedzie, jeśli wszystko nie jest normalne i z dużymi gwarancjami – nie z„ integracją ”, którą mieliśmy, ale z obecną, to przepraszam, kto nie chce rozmawiać z Ławrowem, porozmawia z Shoigu. Jest taka formuła – przypomniał ekspert.

  Jewgienij Satanowski powiedział wprost, że nie można dać wrogowi tego, co jest w pobliżu, po prostu nie ma do tego prawa, zwłaszcza jeśli nie ma możliwości rozwiązania wszystkiego na drodze dyplomatycznej.

  Zwróć uwagę, że już wcześniej ekspert wezwał Rosję do ostrzejszych działań w stosunku do Zachodu, jego zdaniem najwyższy czas przestać zachowywać się jak „kot Leopold” – poinformował „Cargrad”.
  https://riafan.ru/1302569-satanovskii-predupredil-ssha-o-posledstviyakh-razryva-svyazei-belorussii-i-rf?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
  Rosyjski Żyd ale mówi z sensem.

  Polubienie

 2. Sławobor

  1812 rok Napoleon – Paryż zdobyty
  1941 rok Hitler – Berlin zdobyty
  2020 rok „City of Londyn” – „Londyn” zdobyty

  Polubienie

 3. markglogg

  Odnośnie „Niemiecki internet podaje że najbliżsi kumple prezydenta Łukaszenki przez cały piątek kontaktowali się z Putinem aby umożliwić im bezpieczny przyjazd do Moskwy bo dni backi sa policzone.”

  A na neon 24 czytam, co pani Anna-PK wyczytała w Kanadzie:

  Są nowe informacje po rozmowie Łukaszenki z Putinem.

  1. Łukaszenko mówi, że Putin obiecał pomoc, jeżeli będzie potrzebna.
  https://uk.reuters.com/article/uk-belarus-election-eu-lukashenko-arms/belarus-lukashenko-says-putin-promised-to-help-if-needed-belta-idUKKCN25B0UA
  2.Rosja ryzykuje większy udział w białoruskim przewrocie.
  https://www.wsj.com/articles/russia-risks-closer-involvement-in-belarus-upheaval-11597514543
  3.Łukaszenko z Putinem uzgodnili zapewnienie potrzebnej pomocy militarnej.https://112.international/politics/lukashenko-and-putin-agreed-on-provision-of-military-assistance-53928.html
  4.Ostrzeżenie! Białoruski prezydent osiąga zgodę od Kremla na rosyjską interwencję. http://www.iswresearch.org/2020/08/warning-belarusian-president-lukashenko.html

  To są tytuły publikacji na ten temat.

  Anna-PK

  Do czego ja dodałem co wyczytałem (i zobaczyłem) na zdjęciu na portalu białoruskim:

  Mianowicie oddziały białoruski komandosów lądują w Grodnie
  czyli NA GRANICY POLSKI.

  Wcześniej byli skoszarowani w okolicach Witebska, czyli na granicy Rosji.

  Jak z tego widać „Partnerstwo Wschodnie” na całego się rozwija.
  nadużycie link skomentuj usuń
  Berkeley72

  Polubienie

 4. Marek

  Nie na główny temat ale może pan Paziem zostawi.Warto wiedzieć koryciarze rządzący i opozycyjni z jednego koryta uchwalili sobie podwyżki w dobie zbliżającego się kryzysu a co.

  Polubienie

  • Piotr

   Proszę mi powiedzieć z jakiej racji tzw ” pierwsza dama ” bierze 18 tysięcy złotych co 30 dni .Za co ?

   Polubienie

   • paziem

    To są drobne sprawy nie warte uwagi.
    Technicznie moim zdaniem powinno wyglądać to tak, że większa jest pensja prezydenta uwzględniającą wydatki reprezentacyjne żony i to wszystko. Nie dyskutuje tu konkretnie o pani Kornhauser, ale o żonie lub towarzyszące życia każdego prezydenta.
    Specjalne wynagrodzenie dla żony jest bezprawne i moralnie nie do przyjęcia.

    Polubienie

   • Klemens

    Pierwsza dama bierze to z racji realizowanych w Polsce eksperymentów wojskowo-medycznych NATO, jak każda świnia przy korycie. Fakt że pobiera pensję łatwiej pozwoli postawić ją przed Trybunałem w wolnej Polsce.

    Polubienie

 5. Sławobor

  Dziś w całym Mińsku odbędą się masowe wiece poparcia dla wybranego prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki.

  W samo południe wiece rozpoczną się nie tylko na Placu Niepodległości, ale także na Placu Zwycięstwa, w Domu Oficerów oraz w innych częściach stolicy republiki.

  Zwolennicy głowy państwa gromadzą się pod hasłem „Nie pozwolimy, by kraj się rozpadł”. Opozycjoniści również zbierają się w celu wykonania swoich działań; o drugiej po południu wzywają, aby udać się na ten sam Plac Niepodległości na marsz „O wolność”.

  Z kolei Aleksander Łukaszenko powiedział, że republika ma wystarczające siły i środki, aby zapobiec destabilizacji. Nazwał strajki w fabrykach nożem w plecy i powiedział, że strajkujących należy zwalniać.
  https://www.vesti.ru/article/2443177

  Polubienie

 6. Sławobor

  Dziś w całym Mińsku odbędą się masowe wiece poparcia dla wybranego prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki.

  W samo południe wiece rozpoczną się nie tylko na Placu Niepodległości, ale także na Placu Zwycięstwa, w Domu Oficerów oraz w innych częściach stolicy republiki.

  Zwolennicy głowy państwa gromadzą się pod hasłem „Nie pozwolimy, by kraj się rozpadł”. Opozycjoniści również zbierają się w celu wykonania swoich działań; o drugiej po południu wzywają, aby udać się na ten sam Plac Niepodległości na marsz „O wolność”.

  Z kolei Aleksander Łukaszenko powiedział, że republika ma wystarczające siły i środki, aby zapobiec destabilizacji. Nazwał strajki w fabrykach nożem w plecy i powiedział, że strajkujących należy zwalniać.
  vesti.ru/article/2443177

  Polubienie

 7. kejkut-stary

  Walery Cepkała były kandydat wyborów prezydenckich któremu odmówiono rejestracji z przyczyn prawnych teraz coś z nim kombinują

  https://sptnkne.ws/DuDk
  Sztab byłego kandydata na prezydenta Białorusi Waleryja Cepkały poinformował, że zamierza on wraz z rodziną przenieść się do Warszawy. Tam czekają go spotkania z „bardzo wpływowymi” politykami z Waszyngtonu.

  Polubienie

 8. jamek

  PRL to jedyna okupacja, która pozostawiła po sobie wszystkie szkoły w Polsce nauczające po polsku, wszystkich mieszkańców władających polszczyzną, polskie wojsko stanowiące samodzielną siłę, wsparte ogromną rzeszą rezerwistów, wszystkie przedsiębiorstwa w Polsce pozostawiając w polskich rękach, wszystkich obywateli posiadających w nich zatrudnienie, ubezpieczenie i prawo do emerytury, w czasie której populacja Polaków nieustannie rosla, a energetyka i przemysł oparte były na krajowych złożach surowców, tworząc z Polski kraj jednolity narodowo i kulturowo, zdolny – zarówno pod względem rolniczym i przemysłowym, jak i kulturowym i edukacyjnym – nieomal do autarkii.

  III RP to jedyna niepodległość, w której najwyższym prestiżem cieszą się szkoły wykładające w języku sojusznika, w której żądanie od Polaka posługiwania się poprawną polszczyzną stanowi nietakt, w której właścicielem większości przedsiębiorstw jest zagraniczny kapitał, a Polak musi być przygotowany na znoszenie upokorzeń, starając się o byle jaką pracę; gdzie żywność i surowce energetyczne sprowadza się zza oceanu, własne kopalnie sprzedając nowym sojusznikom, gdzie absolwent uczelni może konkurować wiedzą ogólną z dawnym absolwentem podstawówki. Niepodległość, w której wycofanie obcych wojsk i deklaracji sojuszniczych oznaczałoby bezbronność, a wycofanie obcego kapitału pozostawiłoby gospodarczą pustynię.

  Pojęcia okupacji i niepodległości utraciły najwyraźniej wszelką, poza ideologiczną, treść.

  https://kodluch.wordpress.com/2020/08/15/15-08-2020-syria-1778-dzien-sprzatania-swiata/#comment-95699

  Polubienie

 9. kejkut-stary

  Doniesienia o dużej liczbie demonstrantów/dywersantów w Brześciu na Białorusi zaraz przy granicy z PL
  . https://twitter.com/i/status/1294702896202776576

  Łukaszenka powiedział, że on i jego generałowie martwią się o narastanie i eskalację sił zbrojnych w sąsiedniej Polsce i na Litwie, gdzie odbywają się ćwiczenia NATO.

  Łukaszenko rozkazał przenieść brygadę spadochroniarzy z Witebska we wschodniej Białorusi do Grodna na granicy z Polską

  Polubienie

 10. kejkut-stary

  Łukaszenka mówi do zgromadzonych w Mińsku o „rozkazach z Polski
  https://sptnkne.ws/DuKx

  Polubienie

  • kejkut-stary

   – Spójrzcie naokoło: czołgi, samoloty gotowe do wzlotu w oległości 15 minut od naszych granic. I to nie bez powodu! Natowskie wojska szczękają gąsienicami u naszych bram. Trwa rozbudowywanie mocy wojskowej przy naszych zachodnich granicach

   – Ja ostrzegałem – wybory będą interesujące, a ponich będzie jeszcze ciekawiej. Strzeżcie Białorusi,ona należy już do wnuków. Co im zostanie. Czasy są bardzo poważne. Zwołałem was, abyście ochronili kraj, miejcie na uwadze, obecnie powypływało dużo wszelkich paskudztw i piętnują wstydem, ale ja żyję i będę żył i pamiętajcie, ja nigdy was nie zdradziłem i nie zdradzę – mówił białoruski prezydent.

   Polubienie

  • Marek

   Był króciutki fragmencik na ZDF i ARD ale krótko gdyby to była demonstracja syjonistów to by pieli godzinami jak w szczujni TVP PIS Kurskiego.

   Polubienie

 11. lea

  Białorusinie hajda na koń, Polaka goń goń goń goń goń!!!

  Polubienie

 12. Sławomir Łukaszenka

  Polubienie

 13. Marek

  Z tego co dziś widziałem były dwie demontracje jedna ludzie w średnim i starszym wieku proprezydenccy druga demontracja tzw opozycjonistów głównie młodzież białoruska uniwersytecka nieco większa na oko a nawet znacznie większa demontracja .Nie znam dokładnych danych.
  Pytanie.Czy Łukaszenka nie potrafił jakoś do tej młodzieży trafić czy te szczyle tak zafascynowani są dolarem i liberią gówna zachodniego że nie dociera do nich że topią swój kraj.

  Polubienie

 14. markglogg

  Proszę zauważyć, szanowni dyskutanci, że dziś w Mińsku odbyły się DWIE WIELKIE MANIFESTACJE
  1. Na Placu Niezawisimosti, przed Gmachem Rządu Białorusi, manifestacja poparcia dla Łukaszenki, na którą przyjechało Tysiące ludzi z innych miast Białorusi (z Homla aż 52 autobusy).

  Przemawiał Łukaszenko, koledzy z WPS zapewne przetłumaczą jego mowę na polski.

  Na „wolnych polach” pod „stellą wolności” (gdzie zazwyczaj odbywają się parady wojskowe) zebrali sie OPOZYCJONIŚCI z biało-czerwono-białymi flagami. Nie wiem, czy ktoś przemawiał, no bo i po co. Było ich – sądząc po zdjęciach z powietrza – dużo, chyba więcej niż na Placu Niepodległości. Praktyczne sami młodzi.

  No i co, będzie WOJNA DOMOWA MŁODYCH ZE STARYMI (takimi jak ja)?

  Wg. info z internetu, centralną postacią, którą „opozycja i świat” chce uwalić w rządzie Białorusi, jest pochodzący z Armenii Minister Spraw Wewnętrznych Karamow, czy jak mu tam. JEŚLI ON PADNIE, TO NIECHYBNIE PADNIE I ŁUKASZENKO i PUTIN, który się zadeklarował być po jego stronie.

  Zobaczymy, czy GLOBALNEJ MENDZIE ten wyczyn się uda.

  Polubienie

  • Ich

   W Mińsku Łukaszenko zorganizował demonstrację zwolenników, była chyba dwa razy mniejsza niż w piątek w tym samym miejscu ale demonstracja przeciwników chyba 4 razy większa jest w innym miejscu. Podobno mają ruszyć do śródmieścia, a tymczasem jest też demonstracja anty-Łukaszenko w Moskwie

   Polubienie

 15. Carlos

  Przepraszam cala redakcje i poszczegolnych komentatorow, ze ok roku temu bronilem na tych lamach R. Winnickiego, ktory okazal sie zwyklym lobuzem popierajacym zydowska rewolte, a wczesniej miedzynarodowy kapital w kopalni miedzi. Bylem naiwny ( a mam 65 lat ) wierzac jego przemowieniom. Sorry panowie

  Polubienie

 16. Ich

  Na tej stronie kilkakrotnie wspomina się o celowości różnych powstań w historii Polski oraz o drugim planie i wypychaniu nas w nie swoje walki.
  Czy Łukaszenka mówiąc te słowa „Chcę powiedzieć, że ochrona Białorusi dzisiaj to nie mniej niż ochrona całej naszej przestrzeni, Państwa Związkowego i przykład dla innych.” nie robi tego samego błędu co Polacy w swej historii?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.