Maria Kalesnikowa – zarys legendy i… realne tło?

Ta kilka miesięcy wcześniej niemal nikomu, nawet na Białorusi, nieznana „flecistka” nagle ma już obszerną biografię polityczną i lansowany globalny wizerunek społeczny.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Maryja_Kalesnikawa
https://news.tut.by/society/693402.html

Maria, a dla niektórych Maryja, to oczywiście…feministka, spełniająca wszelkie „standardy” oczekiwań metroseksualnego hipstera lub romantycznej lesbijki.  Wybór należy do ciebie koteczku:)))

Maria lub Maryja, to także orędowniczka wyświechtanego dobra i poprawności politycznej w wydaniu „nowoczesnej kobiety”. Maryja załatwia to sloganem z czerwonego dywanu: „ Za najwyższą wartość uważam ludzkie życie i poczucie własnej wartości”

Maria Kalesnikowa, jedna z liderów połączonego sztabu i członkini Prezydium Rady Koordynacyjnej, do niedawna nie była znana jako polityk.
Urodziła się 24 kwietnia 1982 roku w Mińsku, czyli obecnie ma 38 lat.

Uczyła się muzyki. Flecistka i dyrygent. Absolwent Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej. W niedawnym wywiadzie powiedziała, że ​​sama zaczęła uczyć muzyki (fletu) w wieku 17 lat w stołecznym gimnazjum. Grał w Narodowej Akademickiej Orkiestrze Koncertowej Białorusi (Orkiestra Finberga), a także w Orkiestrze Prezydenckiej. Odbyła tournee po różnych krajach.

Kontynuując karierę muzyczną, wyjechała z Mińska do Niemiec, gdzie ukończyła Wyższą Szkołę Muzyczno-Teatralną (Stuttgart). W rzeczywistości mieszkała w Stuttgarcie, czasami odwiedzając Mińsk. W 2017 roku wzięła udział w jednej z pierwszych białoruskich konferencji TEDx.

( https://pl.wikipedia.org/wiki/TED_(konferencja) ; szczypta słowotoku TEDx w wydaniu polskim: https://www.youtube.com/watch?v=ktjMz7c3ke4 ; https://warszawa.naszemiasto.pl/tedxyouthwarsaw-pierwsza-taka-konferencja-w-warszawie/ar/c13-106618; TEDx, czyli globalna selekcja i razwiedka; bardziej inteligentna „ szkoła liderów” – PZ)

Jest także dyrektorem artystycznym centrum kulturalnego Ok 16 w Mińsku, które zostało otwarte kilka lat temu w dawnej pracowni MZOR. Teren został zakupiony przez Belgazprombank. Do niedawna kierował nim Wiktor Babariko. W maju niespodziewanie zrezygnował z tego stanowiska i zdecydował się kandydować na prezydenta.

Maria Kalesnikowa od tego momentu weszła do polityki publicznej jako szefowa centrali Babariko. Następnie została jednym z liderów politycznego sojuszu kobiet Kalesnikowa / Tichanowskaja / Cepkało. Później Kalesnikowa dołączyła do Rady Koordynacyjnej białoruskiej opozycji.
Według niezweryfikowanych informacji Kalesnikowa w młodości zajmowała się także polityką jako działaczka Białoruskiego Frontu Ludowego. Ale wtedy nie była znanym przywódcą.

Za: https://officelife.media/article/colleagues-say/19781-mariya-kolesnikova-biografiya/ ( tłum. własne.-PZ)

Maria Kalesnikowa jako „ polityczna romantyczka” u boku oligarchicznego kolesia z Belgazprombanku  W.Babaryki

Мария Колесникова — о романтиках, новых белорусах и решении присоединиться к штабу Бабарико

A to „polityczna krasawica” na luzie, po pierwszym jej zatrzymaniu na fali trwających protestów

„Polityczna krasawica” jako „ obywatelka świata” znająca i show biznes i ekonomię…żydowską

https://go.mail.ru/search_video?fm=1&rf=0010&q=maria%20kolesnikova&frm=ws_p&d=2348442726632792613&s=%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%81%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8&sig=97f496404c

A to już legendowanie „politycznej krasawicy” na „polityczną męczennicę” przez „ towarzyszy jej ucieczki” Antona Rodnienkowa i Iwana Krawcowa

 

Prawdziwie ciekawie wygląda jednak tło działalności Maryji Kalesnikowej, a głównie jej mocodawcy, czyli – używając wschodnio-europejskiego slangu – „ jej krysza” …moskiewska….berlińska…..czy może jednak, jak niemal zawsze….anglosasko-żydowska ?!

A tutaj jeden z motywów do zastanowienia:

https://eadaily.com/ru/news/2020/08/26/nezygar-belorusskih-revolyucionerov-gotovil-na-ukraine-moldavskiy-oligarh?utm_source=smi2&utm_term=d041e091-2547-4cdb-a5f2-19bddab76643&utm_content=95774

PZ

8 Komentarzy

Filed under Polityka

8 responses to “Maria Kalesnikowa – zarys legendy i… realne tło?

 1. Dyżurny Psychiatra Kraju, Cezary Piotr Tarkowski

  To taka Gronkowiec, Geremek, Szechter, Balcerowicz, Lewandowski, Trzaskowski w jednym.

  Polubienie

 2. paziem

  No wreszcie ktoś w Mińsku wpadł na pomysł, że za pomoca słowiańskiej urody i inteligencji można walczyć z anglosasko-syjonistycznymi kukłami typu ” cztery dziewice białoruskiego majdanu Tichanowskaja-Kalesnikowa-Kawalkowa-Cepkało” Brawo Maria Pietraszko!

  Polubione przez 2 ludzi

 3. Klemens

  Polubienie

 4. Sławobor

  W Mińsku odbył się zwykły marsz opozycji.
  Wizualnie wyszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, opozycja twierdzi, że 100 000. Wielkość tłumu można oszacować na podstawie tego filmu – https://twitter.com/krotrus/status/1305180391028994049 Nie ciągnie się on na 100 000.
  Protesty miały również miejsce w wielu innych miastach Białorusi. W Brześciu demonstranci zostali rozproszeni za pomocą armatek wodnych.
  Bez większego ukrywania się protesty w Mińsku były koordynowane z Polski poprzez „Dalej”
  Zawalić się

  MARZEC BOHATERÓW! PRZEJDŹMY DO DROZDY!
  Ponieważ najeźdźcy uwielbiają najeżdżać nasze domy z poszukiwaniami i nasze podwórka, dziś wracamy do ich domu – BEZPOŚREDNIO DO DROSDY!
  – 15.00. PORUSZAMY SIĘ PRZEZ ROMANOVSKAYA SLOBODA I METRO FRUNZENSKAYA NA TIMIRYAZEV (w przypadku nakładania się – do Timiryazev można jechać przez Stellę wzdłuż Pierwszego Pierścienia).
  – PRZEZ TIMIRYAZEWA WYCHODZIMY NA PRZEJŚCIE AVENUE PUSHKIN I ORLOVSKAYA. Z TAM DO AVENII ZWYCIĘZCÓW (w przypadku zablokowania Orłowskiej można dostać się do Zwycięzców przez dziedzińce, ul. Łesia Ukrainka i ul. Radużna).
  – SPACERUJEMY ZWYCIĘZCAMI DO ARENY MIASTA, SKĄD JESTEŚMY DO DROZDY.
  MIŃSK, OBSZARY VESNYANKA, LEBYAZHEY, RZHAVTS, RADUZHNY, ZHDANOVICH:
  – 15.30. KOLEKCJA NA MIŃSKIEJ ARENIE. Czekamy na główną kolumnę i razem z nią udajemy się do Drozdy.
  MIŃSK, OBSZARY ORLOWSKIE, PLAC KIJOWSKI, PARK PRZYJAŹNI LUDÓW:
  – 15.00. Zbiórka do Bangalore. Stamtąd kolumną przez Orłowską do ulicy Novovilenskaya, którą idziesz do Drozdy.
  Bierzemy najeźdźców na ring, zbliżamy się do ich domów, wzywamy do rozliczenia. Twoje plakaty będą świetnie wyglądać na wysokich płotach.
  INNE MIASTA:
  – Jeśli wiesz, gdzie mieszkają naczelnicy twoich urzędów okupacyjnych i naczelnicy karników, po generalnym zebraniu możesz udać się prosto do nich. Lub postępuj zgodnie z lokalnym planem.

  Taki jest „spontaniczny protest ludowy”, który jest jawnie koordynowany z Polski przez strukturę związaną z polskimi służbami specjalnymi.

  Tłum zbliżył się do „Arena City” i uderzył w ścianę sił bezpieczeństwa. Stała tam, krzyczała i zaczęła się rozpadać. Część poszła do Steli.
  Tymczasem w Mińsku aktywnie trwały zatrzymania. Dzisiaj wyhodowano ponad 200 osób.
  Więc reżim Łukaszenki na pewno nie upadnie. Stąd wezwania Polski do radykalizacji protestu, co wskazuje na potrzebę zwłok, świętych ofiar, nieznanych snajperów i innego znanego zestawu do zupy „walka o demokratyzację”.
  https://vena45.livejournal.com/feed/

  Polubienie

 5. paziem

  O co podejrzani są M, Kolesnikowa i M. Znak

  Główny Wydział Śledczy Komisji Śledczej prowadzi nadal dochodzenie w sprawie karnej wszczętej przez Prokuraturę Generalną na podstawie art. 361 części 3 Kodeksu karnego.

  „W chwili obecnej w toku śledztwa uzyskano dowody, które świadczą o podejmowaniu przez osoby z organizacji pozarządowej Rady Koordynacyjnej działań zmierzających do destabilizacji sytuacji społeczno-politycznej, gospodarczej i informacyjnej w kraju, szkodząc bezpieczeństwu narodowemu Białorusi. zostały popełnione przy użyciu mediów i zasobów internetowych ”- powiedziali w Komisji Śledczej.
  Ministerstwo dodało: „W stosunku do podejrzanych Marii Kolesnikowej i Maksyma Znaku, za zgodą prokuratora, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci aresztu. Zatrzymano również Ilję Saleja pod zarzutem popełnienia tego przestępstwa. Podejmowane są czynności dochodzeniowe w celu ustalenia wszystkich okoliczności sprawy karnej”.

  za:https://www.belta.by/incident/view/sk-rasskazal-v-chem-podozrevajutsja-kolesnikova-i-znak-406131-2020/?utm_source=belta&utm_medium=news&utm_campaign=accent ( tłum.-P.Z.)

  Polubienie

 6. Henryk

  Kalesonowa flecistka hahaha popuszczę zaraz ze śmiechu hahaha…

  Polubienie

 7. Pingback: Antypolski prowokator Mateusz Morawiecki | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.