Polska bez polskiej władzy – to nie jest niepodległość

Przypomnienie tekstu z listopada 2016r.

Niestety, poniższy film zrealizowany przez TVP zniknął z YT i jak łatwo się domyśleć z całą pewnością była to inicjatywa żydowska. Żydzi, żydo-katolicki Kościół, żydowska władza IIIRP, nienawidzą polskiego nacjonalizmu, który siłą rzeczy jest sprzeczny z interesami naszych wrogów. I gdy dzisiaj wielu świętuje dzień 11 listopada jako dzień niepodległości, to trzeba Polakom koniecznie przypominać, że 

Polska bez polskiej władzy – to nie jest niepodległość

a właśnie w takiej Polsce, w Polsce bez polskiej władzy – w IIIŻydo-RP/Polin – żyjemy od 1989r.

D.Kosiur

_________________________

Biografia Romana Dmowskiego, współtwórcy niepodległej Polski, polityka, publicysty i ministra spraw zagranicznych. Film TVP Historia z roku 1994.

_____________________________________________

Wywiad z Romanem Dmowskim został przeprowadzony w 1907 roku przez rosyjską gazetę Riecz

______________________________________________

Dlaczego endecja nie próbowała przejąć władzy w 1919 r.?

Roman Dmowski:
„Niezadowoleni z rządów Piłsudskiego /…/ żądali od nas wzięcia władzy. Byli nawet tacy, co mówili i mówią : niech Dmowski przyjedzie i stworzy rząd silny. Otóż na pewno, gdybyśmy rząd stworzyli – przypuśćmy ze mną na czele – bylibyśmy Polskę porządnie zarżnęli. ;

1. Nie zapominajcie, ze żyjemy w czasach rewolucyjnych, które jeszcze krócej lub dłużej potrwają. My rewolucjonistami nie jesteśmy /…/.

2. Jesteśmy znienawidzeni przez wszystkie żywioły rewolucyjne, które przeciw nam mocniej by się zmobilizowały i zacieklejszą prowadziłyby walkę niż przeciw rządom, istniejącym pod Piłsudskim. ;

3. Żydzi wszyscy murem przeciw nam by stanęli.

4. Niemcy przeciw naszym rządom, zwłaszcza gdyby mnie widzieli na czele, rozwinęliby sto razy silniejsza podziemną robotę przez swoich agentów niż to robią.

5. Dla bolszewików moskiewskich bylibyśmy potęgą reakcyjną, którą za wszelka cenę trzeba obalić, nam by pewnie pokoju nie proponowali.

6. W krajach alianckich Twój przyjaciel (Dmowski – przyp. mój) jest znienawidzony przez bardzo wpływowe żywioły. /…/ wszystko by one robiły żeby moje rządy obalić i waliłyby, ma się rozumieć w Polskę. /…/ moglibyśmy np. ani grosza kredytu u aliantów nie dostać. ; Słowem , mielibyśmy walkę na wszystkie strony. Czy my przy obecnym stanie organizacyjnym sił naszych moglibyśmy walkę taką wytrzymać. Przegralibyśmy ją z kretesem, a z nami Polska by przegrała.”.

na podst: Andrzej Micewski „Roman Dmowski” Wydawnictwo „Verum” Warszawa 1971. r. List z roku 1920 do Z. Wasilewskiego  i list  do J. Zdanowskiego z roku 1922 są zamieszczone na stronie 280- 285

____________________

Można i należy polemizować z powyższą wypowiedzią R.Dmowskiego.
Z jednej strony przedstawiony punkt widzenia Dmowskiego wynikał z racjonalnych przesłanek, z drugiej jednak nie zawierał wszystkich niezbędnych politycznych przemyśleń.
My dzisiaj, znając historię, z łatwością te brakujące niezbędne przemyślenia możemy uzupełnić.

Ostateczny efekt rządów Piłsudskiego oraz żydo-sanacji był właśnie taki, jakiego obawiał się Dmowski w 1919r., godząc się na udział Piłsudskiego w polityce. A trzeba było go zwyczajnie odstrzelić – Żydzi w podobnej sytuacji nie mieliby najmniejszych skrupułów.
Znakomitą okazję ku temu stwarzała złożona na ręce Witosa dymisja Piłsudskiego przed bitwą warszawską – można więc było potraktować Piłsudskiego jako dezertera i nawet oficjalnie, za zdradę, skazać na rozstrzelanie.

W każdym razie obóz narodowy popełnił poważny błąd pozwalając na niekontrolowaną przez siebie działalność antypolskich, antynarodowych i antypaństwowych, żydo-sanacyjnych (żydo-masońskich i żydowskich) elementów poczynając od 1919r., za co Endecy, a przede wszystkim Polska i Polacy, zapłacili już w 1926r. w wyniku zamachu majowego Piłsudskiego – zamachu inspirowanego przez żydowską finansjerę Wlk.Brytanii i USA (te same siły zniewoliły Polskę po 1990r.).

Ten sam błąd powtórzyli później Gomułka i Gierek mimo, że mieli za sobą poparcie ZSRR, jego siły politycznej i militarnej (dziwi także, że nie rozwiązano dostatecznie tego problemu w samym ZSRR – miejmy nadzieję, że uda się to, choćby częściowo, we współczesnej Rosji -?).

Za te tragiczne błędy Obozu Narodowego, potem polskich socjalistów, Gomułki i Gierka, płacimy dzisiaj ogromną cenę – i nie mamy dostatecznej pewności, czy zdołamy odzyskać Polskę dla Polaków.

Od 27 lat dajemy przecież przyzwolenie na władzę rządom żydowskich i filosemickich bandytów – bandytów, którzy popierają zbrodnicze wojny USA, którzy niszczą podstawy bytu Polaków i budują nienawiść wśród Słowian. A wszystkie kolejne rządy bandytów otrzymywały błogosławieństwo hierarchów Kościoła – błogosławieni więc są bandyci i ich bandytyzm. Kościół w Polsce przeklina tylko polski nacjonalizm.

Kim więc są kato-nacjonaliści? I czy brak politycznej świadomości może być naszym usprawiedliwieniem?

Dariusz Kosiur

25 Komentarzy

Filed under Polityka

25 responses to “Polska bez polskiej władzy – to nie jest niepodległość

 1. markglogg

  efekt rządów Piłsudskiego oraz żydo-sanacji był właśnie taki, jakiego obawiał się Dmowski w 1919r., godząc się na udział Piłsudskiego w polityce. A trzeba było go zwyczajnie odstrzelić???

  Jaki zatem był stosunek Dmowskiego do Piłsudskiego – i na odwrót?

  Tę „pracowicie zapominaną” sprawę szerzej omawia „fan” mej literatury, reemigrant (z Holandii), obecnie szkolny nauczyciel Tomasz Wandala:

  https://reemigrant1331.neon24.pl/post/158787,relacje-jozefa-pilsudskiego-i-romana-dmowskiego-a-polska

  Cytuję:

  //Przedstawiam Państwu fragment artykułu Michała Zoń, który ukazał się pod tytułem: „Czy Józef Piłsudski i Roman Dmowski naprawdę się nie lubili?” opublikowany 30 maja 2018 roku w: kurierhistoryczny.pl/artykul/czy-jozef-pilsudski-i-roman-dmowski-naprawde-sie-nie-lubili,391. Opracowanie niniejszej publikacji: TMW.

  „Mimo kompletnej rozbieżności w poglądach z Naczelnikiem Państwa Roman Dmowski jeszcze w 1919 r. zgodził się przewodniczyć polskiej delegacji w Wersalu i współuczestniczył w formowaniu koalicyjnego rządu Ignacego Paderewskiego. O Piłsudskim starał się wypowiadać zawsze taktownie jak na dżentelmena przystało. W 1903 r. w Przeglądzie Wszechpolskim pisał (pisownia oryginalna):

  (…) wśród wybitniejszych przedstawicieli socyalizmu na naszym gruncie znamy jednego, który niewątpliwie do tej kategoryi należy. Jest nim p. Pilsudzki, znany od niedawna szerszemu ogółowi, jako bohater sensacyjnej ucieczki z Petersburga w towarzystwie lekarza, którego opiece w szpitalu powierzyła go rosyjska policya. Uważalibyśmy to sobie za wielkie ubliżenie, gdybyśmy mu dlatego, że jest naszym przeciwnikiem politycznym, nie przyznali wyjątkowych przymiotów moralnych, jakimi jest niewątpliwie obdarzony. W społeczeństwie naszem, w którem tęgie charaktery nieczęsto jeszcze się spotyka, w którem zdolność stałego poświęcania się i wytrwałej, nie cofającej się przed największem niebezpieczeństwem działalności dla idei jest ogromną rzadkością, tego rodzaju postać musi być uważana za wyjątkową. (…)//

  Polubienie

 2. Kojak

  moze te filmiki z You Tube tlumczyc na papier bo zydobaderowskie kurwy z ABW blyskawicznie usuwaja ze jez obiegu

  Polubienie

 3. Bili de kid

  Ż-dowski Polin akceptuje TYLKO ż-dowski nacjonalizm i ż-dowski szowinizm. Żydo-chrześcijaństwo, zatruło dusze i umysły Europejczyków pojęciem „naród wybrany”.

  Fragment tzw „apelu zwykłych księży” 30 X 2020

  „(…) zaprzestać wspierania sił szowinistycznych i ksenofobicznych zaprzeczających uniwersalizmowi chrześcijaństwa, (…)

  Czyli Talmudystów?

  Polubione przez 1 osoba

  • Bili de kid

   „Stosunek jednostki do narodu i narodu do narodu leży właściwie poza sferą chrześcijańskiej etyki. Chrystianizm jest religią jednostki i ludzkości, jako zbioru jednostek.”

   Roman Dmowski, Podstawy polityki polskiej, „Przegląd Wszechpolski”, 1905, nr 3, s. 339.

   Polubione przez 1 osoba

 4. paziem

  Polecam:

  Antypiłsudski, czyli Roman Dmowski Biografia na tle epoki

  http://www.binek.pl/6_y4.html

  Polubienie

 5. andrzej

  We Włoszech policjanci przechodzą na jasną stronę mocy. W Anglii już niedługo.

  Polubienie

 6. Ostateczny efekt rządów Piłsudskiego oraz żydo-sanacji był właśnie taki, jakiego obawiał się Dmowski w 1919r., godząc się na udział Piłsudskiego w polityce. A trzeba było go zwyczajnie odstrzelić – Żydzi w podobnej sytuacji nie mieliby najmniejszych skrupułów (np. zastrzelenie prezydenta USA, JFK – ośmielił się ograniczyć ich własność, politykę finansową).

  Polubienie

 7. paziem

  „Los Białorusinów i Polaków ma żyć ramię w ramię w pokoju i harmonii. W dzisiejszych trudnych okolicznościach konieczne jest zachowanie naszego dobrego sąsiedztwa jako głównej wartości, którą odziedziczyliśmy i musimy przekazać naszym potomkom” – głosi gratulacje.

  Aleksander Łukaszenko zaprosił Andrzeja Dudę do konstruktywnego dialogu na temat przyszłości białorusko-polskiej współpracy. – Tylko dzięki wspólnej pracy będziemy w stanie zachować znaczące osiągnięcia w handlu, współpracy przemysłowej, nauce, edukacji i innych dziedzinach. To odpowiada zarówno interesom narodowym obu państw, jak i pragnieniom milionów mieszkańców naszych krajów – podkreślił szef państwa.

  za:https://www.belta.by/president/view/sohranit-dobrososedstvo-kak-glavnuju-tsennost-lukashenko-priglasil-polshu-k-dialogu-o-buduschem-414943-2020/

  Polubienie

  • Nie zrozumiałem.
   To w końcu kogo zaprosił A.Łukaszenko?
   Polska nie ma przecież prezydenta. Niby jest w IIIŻydo-RP/Polin, ale to tylko rezydent, a z nim chyba nie warto rozmawiać, bo o czym (?).

   Polubienie

   • andrzej

    Dziwna sprawa z tym zaproszeniem do dialogu ze strony prezydenta p. A. Łukaszenki w stronę samo osadzonego reżimu w Polsce?
    To jakieś nieporozumienie lub wyrachowana gra polityczna?
    Łukaszenko wyciąga ręce do ludzi, którzy nie tak dawno chcieli zgotować mu los Janukowicza.

    A. Łukaszenko niech się lepiej dogaduje z niefarbowanymi Polakami, jak zorganizować u siebie stację nadawczą z przekazem na terytorium RP i zaplecze logistyczne dla polskich sił operacyjno – desantowych co najmniej w sile jednej dywizji.
    Chętni się znajdą.
    Czyżby nie potrafił wyciągać właściwych wniosków z sytuacji, w jakiej niedawno sam się znajdował?

    A nie, żeby teraz układać się z okupantem poza naszymi plecami.

    Tu trzeba myśleć i wyciągać wnioski, bo bandyci nie odpuszczą.

    Polubienie

   • andrzej

    Chce swoją energię Polakom sprzedawać, to musi też zainwestować, a na pewno to wszystko zwróci się.

    Polubienie

   • andrzej

    Panie Darku … .

    Na te wszystkie marsze tak zwane niepodległościowe, sterowane przez okupanta to szkoda Polaków energii.
    Na pewno część spośród tych ludzi byłaby gotowa wstąpić do organizowanej dywizji na terytorium sąsiada.
    Tutaj ta energia powinna zostać przekierowana.

    Polubienie

   • andrzej

    Moim zdaniem należy budować oddolnie struktury niepodległego państwa polskiego w oparciu związki siłowe na bratnim terytorium, które za odpowiednią propagandą będą się gwałtownie liczebnie powiększać.
    To ci Polacy w sprzyjającej sytuacji geopolitycznej mogliby ze wschodu przynieść oswobodzenie spod żydowskiego reżimu.
    Obecnie sytuacja polityczna w świecie zaczyna nabrzmiewać i my prawdziwi Polacy musimy być przygotowani na ewentualnie sprzyjające nam okoliczności. Darciem mord i przepychankami z policjantami na ulicach nic nie wskóramy. Okupant po prostu ignoruje to wszystko. Szkoda naszej energii.

    Polubienie

 8. nina

  —————– NIEPRAWDOPODOBNY WYWIAD .
  Jakość połączenia fatalna ,ale informacje BEZCENNE .

  Polubienie

  • nina

   ———- drugi film ARCYważny -i !! już wszystko wiemy.

   Polubienie

  • Pimpuś

   Konkluzja z tego wywiadu jest jedna! i potwierdza moją teorię. Syjonistyczni bandyci szykują nam wojnę w środkowej europie której celem jest tylko jedno WYMORDOWANIE JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBY LUDNOŚCI TUBYLCZEJ !!!!! i zasiedlenie tych terenów motłochem z całego świata którym będą rządzić na wzór Usraela !!!!

   Polubienie

   • Pimpuś

    Podpał mi tekst Sobótki z deportacją za antysemityzm poza tym w miarę rozsądnie gadał. Tak to jest jak się typa słucha pierwszy raz.

    Polubienie

 9. Pingback: Głos obywatelski czy odmóżdżający, reklamujący mitomana, megalomana i oszusta, naciągacza Maciejczyka… – blog polski

 10. Wybudowany pod zidiociałą publikę szpital polowy na Stadionie Narodowym w Warszawie świeci pustką.

  Nagranie pustego szpitala polowego zorganizowanego na Stadionie Narodowym pojawiło się na Twitterze. – Dla osoby, która pierwsza znajdzie na filmie pacjenta nagroda w postaci szczepionki C-19 – pisze udostępniający nagranie.

  Szpital na Stadionie Narodowym urósł w mediach głównego ścieku do rangi najważniejszego szpitala w Polsce, który ma uratować nasz nieszczęśliwy kraj w walce ze złowrogim wirusem. Tymczasem sale na stadionie świecą pustkami.

  Nagranie ze Stadionu Narodowego:

  Na razie bandyci straszący otumanionych radiem i telewizją Polaków są górą, ciekawe jak długo?

  Polubienie

 11. Re: Artykul…
  Jesli drzewo rosnie z dolu (z ziemi) do gory a nie odwrotnie, to: „Rolnicy we wsi, ktorzy znaja sie jak „lyse konie” wybieraja Wojta na swojego Reprezentanta…Wojtowie juz wybrani wybieraja sposrod siebie Burmistrza Miasta, a Burmistrzowie Miast wybieraja sposrod siebie Jednego Prezydenta Panstwa (Narodu).
  Kazdy Wojt sam sobie dobiera 10-ciu wspolpracownikow i jest za nich osobiscie odpowiedzialny i podejmuje decyzje kogo zwolnic a kogo zatrudnic. Podobnie z Burmistrzami miast: Burmistrz wybierze sobie 10-12 wspolpracownikow sposrod juz wybranych i Prezydent Panstwa (Narodu) rowniez sobie bedzie dobieral 10-12 wspolpracownikow do zarzadzania… (reprezentowania interesu Narodu Polskiego)

  I moze zacytuje ostatni fragment z mojego tekstu pt: „Apokalipsa -Odslona wszelkiego plugastwa i plesni zmijowego plemienia” …

  (…..) …. „Chcesz być POLITYKIEM i reprezentować interesy Narodu Polskiego? Nie ma sprawy, ale przyjmij do WIADOMOŚCI, że będziesz podlegał karze 25 LAT więzienia i CAŁKOWITEMU przepadkowi mienia Całej Twojej Rodziny, po to, aby TO, aby CAŁA Twoja Rodzina (jej członkowie) PILNOWAŁA Cię, aby NIE przyszło Ci go głowy jakiekolwiek oszustwo czy korupcja podczas publicznej służby dla Całego Narodu Polskiego…”…

  Tak wiec KAZDY odpowiedzialny Polak moze byc politykiem, ale nie KAZDY Polityk moze byc odpowiedzialnym Polakiem za wydawanie decyzji… (i sila rzeczy skonczy sie tym sposobem „gonitwa do rzadowego koryta”)

  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.