Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez M.Morawieckiego

____________________________

Łódź, dnia 18 listopada 2020 r.

Paweł Ziemiński,

Przewodniczący Partii Polska Patriotyczna

EwP 296

Adres: ………………………………………

Prokuratura Okręgowa w Warszawie

Chocimska 28 00-791 Warszawa

do bezpośredniej wiadomości: Zbigniew Ziobro

Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny

 

Zawiadomienie

o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Niniejszym składam zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, tj. czynu z art. 231 § 1 kodeksu karnego przez Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów, a w konsekwencji także popełnienia przestępstwa z art. 129 kodeksu karnego.

 

Uzasadnienie

W dniach 17-21 lipca odbył się w Brukseli szczyt Rady Europejskiej, na którym ustalono, że wartość całego budżetu UE na lata 2021-2027 wyniesie ponad 1 bln 74 mld euro z czego wstępnie przyznano Polsce 139 mld euro bezzwrotnych dotacji (oraz 34 mld w ramach pożyczki, ”tymczasowego narzędzia wzmacniającego” – Funduszu Odbudowy).

Stronę polską na ww. szczycie reprezentował Pan Mateusz Morawiecki. Przed tym wydarzeniem Rada Ministrów w konsultacjach międzyresortowych ustaliła taktykę negocjacyjną, co znalazło odzwierciedlenie w licznych poufnych rządowych dokumentach w tym stenogramach z posiedzeń rządu. Należy zakładać, że Rada Ministrów podjęła w tej sprawie uchwałę. Uchwała ta określała taktykę negocjacji, warunki brzegowe co zobowiązywało Pana Mateusza Morawieckiego do przestrzegania postanowień ustalonych przez Radę Ministrów. Ze względu na tajny status ww. uchwały oraz poufność ww. dokumentów zgłaszający nie załącza ich do pisma.

Jednym z kluczowych postanowień Rady Ministrów było zobowiązanie do skorzystania z prawa weta w przypadku próby powiązania przez UE przyznawania środków z budżetu UE z tzw. mechanizmem praworządności. Pan Mateusz Morawiecki reprezentując Rzeczpospolitą, nie skorzystał z prawa weta pomimo, że Unia jednoznacznie powiązała wypłatę środków z rzeczonym mechanizmem co znalazło odzwierciedlenie w 22 i 23 konkluzji szczytu Rady Europejskiej. Pan Mateusz Morawiecki podpisał dokument końcowy szczytu Rady Europejskiej; Special meeting of the European Council (17,18,19,20 and 21.July 2020) -Conclusions (EUCO 10/20,CO EUR8 CONCL 4).

Stanowi to przekroczenie uprawnień nadanych Panu Mateuszowi Morawieckiemu przez Radę Ministrów.

Podkreślić należy, że zgodnie z art. 146 ust. 1 Konstytucji RP politykę zagraniczną sprawuje Rada Ministrów (jako całość), a także, zgodnie z ust. 4 pkt 9 przywołanego przepisu sprawuje ogólne kierownictwo w dziedzinie stosunków z innymi państwami i organizacjami międzynarodowymi. Tak więc naruszenie postanowień Rady wypełnia również znamiona deliktu konstytucyjnego.

Wszelką korespondencję w sprawie proszę przesyłać na podany adres korespondencyjny.

Paweł Ziemiński

 

Załączniki:

 1. https://www.gov.pl/web/ue/nadzwyczajny-szczyt-rady-europejskiej
 2. https://www.youtube.com/watch?v=F3MtUSuPn5c&feature=emb_logo
 3. https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/sukces-na-szczycie-rady-europejskiejwynegocjowalismy-ponad-750-mld-zl-z.html

 

47 Komentarzy

Filed under Polityka

47 responses to “Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez M.Morawieckiego

 1. Dyżurny Psychiatra Kraju, Cezary Piotr Tarkowski

  Morawiecki to nie tylko kłamca i zdrajca, ale także covidowy oszust, mający w zamiarze dokonanie ludobójstwa na Polakach.

  Polubione przez 2 ludzi

  • alia

   Pan też ma chorobę niewiedzy, znam innych covidowych oszustów ,a przede wszystkim psychopatycznych światowych przestępców. Przywódcy poszczególnych krajów są w ich bandyckich łapskach, bardzo często bezradni. Nie bronię tu konkretnej osoby, ale trzeba brać całą wiedzę nt „co się kroi na świecie i dlaczego” Na poczatek polecam dwu-godzinny wywiad /zakazany/ bo to otwiera zaropiałe oczyska i powinno być lekturą obowiązkową . Youtube „Zakazany wywiad Davida Icke’a 2020 czas 2:33:34 ” Paru psychopatycznych zwyrodnialców rzącących ludzkością i to jest dramat.

   Polubienie

  • paziem

   MM, to rzeczywiście wyjątkowa kanalia.

   Polubienie

  • Pimpuś

   Morawiecki to BANKSTER!!!!! ale nie ZDRAJCA!!!!!! Kogo niby zdradził???? Durnych katodebili polaczków!!! Morawiecki to dobry i uczciwy żyd dla swojej syjonistycznej ferajny!!

   Polubienie

 2. Dopuszczalny poziom CO2 w powietrzu wdychanym wynosi do 1000 ppm. Pod maseczkami to stężenie wzrasta od 5000 do 12000 ppm.

  http://globalne-archiwum.pl/dopuszczalny-poziom-co2-w-powietrzu-wdychanym-wynosi-do-1000-ppm-pod-maseczkami-to-stezenie-wzrasta-od-5000-do-12000-ppm/

  Polubione przez 1 osoba

 3. Re;paziem
  Syn „legendy”.
  M.M,juz jako dziecko „walczyl” z PRL,
  a TERAZ walczy z TUBYLCAMI.
  Pierwszy premier,po obradach KNESSETU w Krakowie ( 2014 r)
  Podwladny tzw,naczelnika III.R.P.

  Polubienie

 4. Dlaczego banksterskie żydostwo wymyśliło pandemię?

  To jeden z wątków … .

  Sytuacja w kontrolowanej przez syjonistów części świata poczynając od połowy ubiegłego roku stawała się z miesiąca na miesiąc dramatyczna.

  Kraje będące pod wpływem żydo-anglosaskiego kapitalizmu stanęły przed obliczem długów o niewyobrażalnej wielkości i nie spotykanej dotąd w historii świata.

  Każdy naród jest kiełzany wskutek drukowania forsy z powietrza, czyli zadłużania. Ta bańka nie mogła trwać w nieskończoność, a więc zanosiło się na zmierzch rządów globalnej sitwy.

  Pandemia, jako plandemia była ujęta dużo wcześniej w konspekcie, jako antidotum mające zastopować niekorzystny dla globalnej mafii trend.

  I stąd mamy teraz pandemię o kryptonimie COVID-19, mającą za zadanie włożyć uzdy gojom.

  Obecnie mafia prowadzi szeroko zakrojone i wielowątkowe działania przeciw ludzkości – korygując je odpowiednio do pojawiających się nieprzewidzianych sytuacji.

  USrael żyje na kredyt, a FED wraca do dodruku.

  Fed wykupił 20 marca br. za nowo-stworzone pieniądze obligacje skarbowe wartości $75 miliardów i kredyty hipoteczne za $32 miliardy. Nigdy wcześniej Fed nie wykupił aż tyle obligacji w 1 dzień.

  Teraz już wszyscy drukują, co może się stać?

  Obecnie sytuacja staje się dramatyczna w czasie, kiedy produkcja przemysłowa, rolno-spożywcza i usługi zostały znacząco wyhamowane z jednocześnie pustymi budżetami.

  Obecnie Syjon idzie siłą rozpędu. Tu naprawdę wystarczy nie wiele, aby któraś ze stron poległa.

  Polacy, nie poddawajcie się, bądźcie wytrwali, a Syjon na pewno wtedy przegra.

  Polubione przez 1 osoba

  • Syjonistyczny okupant nad Wisłą zwany dla zmylenia gojów rządem realizuje zbrodnicze polecenia central w Londynie, Waszyngtonie i Watykanie.

   Wpisuje się w to między innymi dążenie do unicestwienia jak największej ilości ludzi po 65 roku życia, ponieważ do wieku emerytalnego zbliżają się kolejne roczniki, którym wskutek roztaczanych wizji i obiecanek ukradło się poczynając od końca lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku do teraz fundusze emerytalne.

   Sytuacja finansowo – materialna jest i staje się coraz bardziej dramatyczna, a ponadto wobec pogłębiającej się zapaści demograficznej i zniszczonych prawie wszystkich gałęzi gospodarki polskiej.

   Brak opieki lekarskiej to dopiero początek, bowiem nadejdą niedobory – żywności też, jeśli przetwórstwo jest blokowane.
   A współcześni ludzie w miastach nie są na to przygotowani.

   Cała jeszcze nadzieja w polskich rolnikach. To podstawa przetrwania narodu.

   Niebawem dojdziemy do sytuacji, która powinna zreflektować tę odurzoną część społeczeństwa.
   Na naszej szerokości geograficznej po prostu tak dłużej cyganić się nie da.

   Polubione przez 1 osoba

 5. Klemens

  Odczuwałem wzrost symptomów covid, gdy miałem włączony telefon z wifi lub poborem danych – twierdzi samorządowiec z Końskowoli

  https://www.dziennikwschodni.pl/koronawirus/byly-radny-z-konskowoli-opowiada-o-walce-z-covid-19,n,1000278445.html

  Polubienie

 6. Meldujemy posłusznie panie prezesie … .

  ZADANIE WYKONANE!

  Goje zostali wyciszeni, odeszła im werwa do manifestowania przeciwko zamordyzmowi.

  Polubione przez 1 osoba

  • Bili de kid

   Nasz naród zachowuje jeszcze trochę instynktu samozachowawczego i reaguje prawidłowo na żydo-katolicki, zdegenerowany pasożytniczy kler, a to jest czarny sen Polin, tak jak normalna, spokojna rozmowa i argumentacja. Dlatego Polin z pomocą konfidentów rozkręciło jałowy antykościelny wrzask.

   Polacy wyczuwają, że zydo-katolicka mafia z polskością ma tyle wspólnego, że na niej pasożytuje i to mógłby być początek drogi do normalności, a w jej ramach również wyrejestrowywanie się z tej pasożytniczej, antypolskiej organizacji.

   Polin zareagował i…. zaczął zachęcać do „apostazji”, bo Poiniacy wiedza jak na to zareaguje w miarę świadomy Polak – postąpi dokładnie odwrotnie.

   Dlatego zamiast rozmowy i argumentów musi być wrzask (z poparciem wszystkich mediów) a do tego ż-dowska klasyka manipulacji czyli redukcja do absurdu, do skrajności i tym samym przejęcie kontroli nad nastrojami i wykreowanymi emocjami.

   Polubienie

 7. Podobno Trump prowadzi?

  Chciałbym zobaczyć miny naszych klakierów nad Wisłą na czele z Dudusiem, którzy nie tak dawno gratulowali Bidetowi zwycięstwa.

  Polubienie

  • Panie Pawle,
   znów odezwał się ten prożydowski propagandzista.
   U mnie truł dobrych parę dni zmieniając ciągle nr IP.
   Kiedy dzisiaj przyciąłem mu po uszach za sianie defetyzmu i propagandy zamordyzmu szczepinko – maseczkowego, a ponadto za obsmarowywanie innych blogerów, to się obraził i przypełznął teraz tutaj zaciągać śluzem komentarze.

   Pierwszy tego dowód mamy powyżej, co on za głupstwa wypisuje, jakby był mocno po kielichu lub złość na mnie rozum mu odbiera.

   Polubienie

 8. „Zwyciezycie,bo jestescie zjednoczeni”.
  Pocieszal Ukraincow,J.Kaczynski na
  Majdanie w Kijowie.
  W pookraglowej,zas DZIEL i RZAD.

  Polubienie

 9. adax

  NAUKOWE TSUNAMI – jak dodano nam 1000 LAT? „NOWA CHRONOLOGIA” SKRADZIONE MILLENIUM

  Polubienie

 10. Ptakun

  Szef rządu przypomniał, że w ostatnim tygodniu odbył spotkania z przedstawicielami firm farmaceutycznych Pfizer i AstraZeneca, które opracowały szczepionki na COVID-19. Dodał, że Polska zamówiła już przydzielona jej ilość, która zależy od wielkości populacji. I zapewnił, że jako szef rządu zadeklarował, że jak tylko szczepionki zostaną dopuszczone do użytku na terenie UE przez Europejską Agencję Rejestracji Leków, to Polska zamówi swój maksymalny przydział. Ujawnił, że zamówiono już 16 milionów dawek jednej ze szczepionek.

  Polubienie

  • mleko z nosa


   Co tam 2 miliony, dwa ,miliardy na początek,potem już z górki.
   Głoszą już nawet,pomijając głos naukowców, że naukowcy mają już takie doświadczenie w tworzeniu przeróżnych szczepionek,że nawet nie może być mowy o błędach, a nie mówią, o 500 różnych dotychczas wytworzonych na HIV i żadna nie działa.
   Niemcy w planch mają w każdym powiecie codziennie szczepić 1500 osób.
   Morawiecki podlega pod Berlin jako drugi Hochburg w Niemczech.raz byl nieoficjlanie w pierwszym tuz po jego wyborze.na spotkaniu G 20. .

   Polubienie

  • Piskorz

   Dzięki za info…!! TRZEBA WIEDZIEĆ CO KNUJĄ.!!

   Polubienie

 11. genowefa

  Panie Ptakun
  Dla kogo pracujesz, że tak reklamujesz tu to banksterskie gówno? Wstawiaj te swoje rewelacje na stronie gówna wybiórczego.

  Polubienie

 12. Re;Ptakun
  Od,kiedy TAKI dobroduszny?.
  „NIECH ZAPIER….JA, ZA MISKE RYZU.
  Powolal razem z S. Gadeckim,
  „dzien czytania Biblii”.
  Ponoc ludziska,wala dzwiami i oknami,
  na TE czytania.
  „Gorliwy”katolik.
  W Kaczynskiego partii,kazdy musi
  byc „praktykujacy”.

  Polubienie

 13. paziem

  Ile razy trollu bez godności i przyzwoitości będziesz się tu wpraszał? Mówione było won, to won!

  Ptakun
  marcinmorawiec@start.pl
  80.211.250.154

  Zoom
  marcinmorawiec@start.pl
  80.211.250.154

  Polubienie

 14. Bili de kid

  13 mln dla Agory

  Polubienie

 15. sabi

  IZRAEL, CZYLI BRAT „NASZEGO” RZĄDU

  Polubienie

 16. Re;sabi.
  sZYDerczy usmieszek,na gebie.preZYDenta
  „wszystkich” Polakow.
  Rodzice A.D,wydali ksiazke pt.”Rodzice preZYDenta”,
  po TO,zeby LUD wiedzial,z JAKIEGO DOMU POCHODZI.
  Rodzice musza PEKAC Z DUMY.ze takiego Andrzejka
  wydali na Swiat?. Tat dbal o TO,aby potomstwo
  „otrzymywalo JAK NAJWYZSZE OCENY Z RELIGII”.
  LUD,zauroczyl sie, TA poboznoscia rodziny DUDOW,
  i wybral sobie praktykujacego syna,z praktykujacej
  rodziny na preZYDenta.

  Polubienie

 17. mimka

  Kłamstwa telewizji W is REALU24

  Polubienie

 18. mimka

  generał rycerzy jpII z gadowskim będą nawracać Rosję 🙂

  „generał rycerzy jpII” CO TO JEST to jest jakieś s/f czy co.

  Polubienie

 19. nina

  ———– rozmowa ;Ewa Rzeuska , Alex Sobótka , cenna rozmowa . Pan Paweł Ziminski jest wymieniony .
  Mam problem , Pani Rzeuska kojarzy mi się z katolstwem , czyżby zmieniła optykę ??.

  Polubienie

 20. W roku 2018 (trzy lata rzadow Kaczynskiego partii) zmarlo najwiecej
  Polakow, w historii powojennej Polski.
  Zrodlo; G.U.S.
  Zmarli z „dobrobytu”,jaki powstal po
  04.06.1989 r.
  „Mowia,ze z roku na rok,jest Gorzej”.
  KTO by sie TYM martwil ?.No KTO?.
  „RZAD sie WYZYWI”.

  Polubienie

 21. Pingback: Publiczne zapytanie do premiera M.Morawieckiego

 22. Pingback: Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów cz.4 | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ

 23. Pingback: Rządzą nami syjonistyczni bandyci bez skrupułów cz.4 — WIERNI POLSCE SUWERENNEJ – komp13

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.