NBP i bracia Mojżesza dla III RP

Wartość wszystkich papierowych pieniędzy w obiegu zwiększyła się w jeden rok o 66 mld zł – tak wynika z raportu NBP*.

Kto zarabia na terroryzmie światowej pandemii ? 

 

To dość zaskakująca informacja, ponieważ w tym samym czasie produkcja i usługi mocno się skurczyły – ! – ? Tylko NBP zwiększa swoją wydajność produkując pieniądz. Ale czy dzięki temu czujemy się bogatsi? Raczej nie – na pewno nie, więc w czym tkwi sęk?

Dodruk pieniądza nie byłby jeszcze taki zły, gdyby nie kryminalne zapisy w Konstytucji RP, art. 220. i art. 227, które można streścić do postaci:

W Polsce wyłączne prawo emisji pieniądza i realizacji polityki pieniężnej ma NBP  oznacza to także, że rząd jest praktycznie wyłączony z realizacji polityki gospodarczej kraju.

Emisja pieniądza – polega na wprowadzaniu do obiegu pieniądza gotówkowego, a także na zasilaniu banków w fundusze poprzez np. operacje otwartego rynku.

Operacje otwartego rynku – jeden z instrumentów polityki pieniężnej banku centralnego służący regulowaniu wielkości pieniądza w obiegu. Operacje otwartego rynku polegają na zakupie (w IIIŻydo-RP/Polin stosuje się głównie „zakup”) lub sprzedaży papierów wartościowych oraz bonów pieniężnych emitowanych na własny rachunek przez bank centralny. Poprzez ich sprzedawanie i kupowanie bank centralny wpływa na płynność i zdolności emisyjne banków komercyjnych.

A teraz wyjaśnijmy sobie ten tajemniczy „zakup” i termin „bank komercyjny”. Otóż w rzeczywistości jest to przekazanie pieniędzy emitowanych przez NBP do tzw. banków komercyjnych, czyli do prywatnych banków światowej finansowej mafii, które przekazują je w formie kredytów wszystkim podmiotom gospodarczym – w tym także agendom rządowym IIIRP (np. wspierającym firmy w ramach fałszywej „pandemii”, itp., itd.).
Komercyjne banki jako pośrednicy zarabiają na czysto i bez ryzyka (oprocentowanie kredytów, marże) – to jest finansowy samograj dla żydowskich banków.
Identyczne zasady panują na całym Zachodzie.
Oczywiście traci na tym społeczeństwo, bo to ono jest okradane z wytworów swojej pracy.

Ponieważ tak funkcjonujący system finansowy świata Zachodu oraz państw od tego Zachodu zależnych uległ załamaniu, żydowsko-anglosaska światowa mafia finansowa zarządziła i wprowadziła światowy covidowy terroryzm. I tej mafii wysługują się wszystkie bandyckie żydowskie reżimy, także ten w IIIŻydo-RP/Polin.

I teraz w kontekście tego, co sobie powiedzieliśmy powyżej wysłuchajmy wystąpienia prezesa NBP – czy rzeczywiście jest ono podyktowane troską o dostępność gotówki dla Polaków terroryzowanych przez kowidowych zbirów?

 

 

A skoro mówimy już o pieniądzach, wypada dodać słowo na temat veta brata Mojżesza w UE w kwestii „pieniądze za praworządność”. Otóż pozorowane veto brata Mojżesza, M.Morawieckiego, nie ma nic wspólnego z utrzymaniem jakichkolwiek pozorów niezależności IIIŻydo-RP/Polin względem UE. Ten brat Mojżesza realizuje przede wszystkim interesy żydostwa anglosaskiego (USA, Wlk.Brytania), które nie wyrażają zgody na zwiększanie niezależności UE – czytaj: nie wyrażają zgody na zwiększenie niezależności Żydostwa europejskiego -, względem USA i Wlk.Brytanii.

Ponieważ polskie społeczeństwo jest przywiązane do religii mojżeszowej – dla oponentów takiego stwierdzenia niech będzie, że do religii abrahamowej -, zakończmy tedy wątkiem religijnym. Otóż powszechne żydo-media doniosły kilka dni temu, że w związku z konsekwencjami walki z pandemią przedsiębiorcy, którzy spóźnili się z miesięczną daniną, pardon, z miesięcznym rozliczeniem z fiskusem, mogą wystąpić o prolongatę terminu pod warunkiem, iż wyrażą czynny żal z powodu swej nieroztropności – a więc nawet nie szczery żal jak w przypadku grzechu, tylko winni się przeczołgać przed Mammonem. Widać bóg Mammon wyżej stać musi od Jahwe, a fiskus IIIRP obsługuje przecież wielbiących Mammona, dla których nasze podatki to ich należne procenty od kredytów.

Dariusz Kosiur

___________

* Raport NBPhttps://www.nbp.pl/home.aspx?f=/statystyka/pieniezna_i_bankowa/struktura-obiegu.html

11 Komentarzy

Filed under Polityka

11 responses to “NBP i bracia Mojżesza dla III RP

 1. Bili de kid

  Glapińśki to (jak sugeruje w podsłuchanej rozmowie z Leszkiem Czarneckim były prezes KNF) frankista. Frankistą, czyli żydem deklarującym konwersję na katolicyzm, jest też np zajmujący się infrastruktura energetyczną Piotr Naimski.

  Bardzo podobnie zachowują sie twórcy współczesnego państwa tureckiego, żydzi deklarujący oficjalnie konwersję na islam, obecnie podobno działający pod przykryciem tureckiego wywiadu wojskowego.

  Posiadający środki finansowe z handlu ropą, uzbrojony przez Turcję i Izrael Azerbejdżan zniszczył morale armii ormiańskiej przy pomocy dronów i faktyczne wygrał trwający od 30 lat konflikt.

  Celem oficjalnym Turcji jest stworzenie Wielkiego Turanu, czyli połączenie w jeden organizm quasi federacyjny wszystkich ludów tureckich, w czym przeszkadza Armenia.

  Podobne procesy widzimy w naszej części Europy, gdzie Polin i Ukraina, zarządzane przez tą samą, niesłowiańską, niepolską i nieukraińska elitę (szumowinę) tworzą już właściwie jeden organizm quasi państwowy (Judeopolonia?). Ukraina tak jak Azerbejdżan powstały w konsekwencji rewolucji zydo-bolszewickiej w Rosji.

  I teraz warto to nałożyć na mapę chińskiego Nowego Jedwabnego Szlaku (One belt, one road).

  I na mapę zasięgu oddziaływania ludów chazarskich.

  Czyli po pierwsze – bardzo ważny element to tożsamość i religia, a po drugie działalność pod przykryciem ugrupowań szowinistycznych/rewolucyjnych, redefiniujących tożsamości narodową ludów podbitych.

  To, że złotówka ciągle istnieje świadczy moim zdaniem o chęci zachowania niezależności od żydostwa zachodniego. Być może jest to efektem złych doświadczeń ostatniej wojny, gdzie Żydzi z zachodu, niemieckimi rękami wymordowali żydowską, wschodnią biedotę (jak stało się oczywiste, że Hitler wojnę przegrał).

  Polubienie

 2. Troche historii.
  Wpisz w Youtube.Jesli masz takie zyczenie.
  Forbidden Knowledge-History of the
  Khazar Empire-Lecture by Jack Otto.

  Polubienie

 3. Pimpuś

  KAŻDA JEDNA ZŁOTÓWKA !!!!!!! wydana przez syjonistycznych bandytów z Polin jest obciążona ODSETKAMI !!! Konstytucja którą Stolcman podpisał w 1997 roku była opracowana między innymi przez macherów z Akademii Teologi Katolickiej w Warszawie i zapis art. 220 umożliwia od tej pory międzynarodowym bandytom w sposób zgodny z prawem okradać Polaków. W telegraficznym skrócie działa to tak: syjonistyczni bandyci zwani Rząd Polin zgłasza zapotrzebowanie na środki finansowe do Narodowego Banku Polskiego. NBP zwraca się do międzynarodowych banków komercyjnych z zapytaniem o możliwość udzielenia kredytu. Po otrzymaniu odpowiedzi NBP przygotowuje akcje, obligacje zabezpieczone realnym majątkiem np. złoża miedzi pomiędzy Polkowicami a Zielona Górą i dokonuje wymiany papieru toaletowego obciążonego wysokim oprocentowaniem a akcjami zabezpieczonymi realnym majątkiem narodowym należącym do Polaków. W ten sposób międzynarodowi bandyci czerpią lichwę z pracy każdego NIEWOLNIKA między Bugiem a Odrą. Za papier toaletowy otrzymują gwarancję przejęcia części realnego majątku Polaków ponieważ NIE DRUKUJĄ PIENIĘDZY NA ODSETKI { BARDZO WAŻNE< KLUCZOWE )!!!!!!!!!!!!!!!!Jedną z form trzymania za mordę tzw,. polityków którzy rządzą Polin jest swoboda udzielania kredytów komercyjnych i konsumpcyjnych przez międzynarodowe organizacje finansowe bez możliwości wpływania na nie przez NBP. Innym przykładem jest Warszawska Giełda Papierów Wartościowych za pomocą której w ciągu jednego dnia międzynarodowi bandyci są w stanie usunąć od koryta nieposłusznych braci scyzorykiem chrzczonych jak i nie posłusznych gojów.
  Teraz rozumiecie dlaczego do Polski jest sprowadzanych tysiące żołnierzy Usraela !!! Oni mają po prostu pilnować i zabezpieczać kopaliny i dóbra nabyte przez syjonistów za papier toaletowy zwanym potocznie DOLAR !

  Polubienie

  • Prace nad zapisami Konstytucji RP przyjętej w 1997r. odbywały się w Akademii Teologii Katolickiej (ATK) w Warszawie. Nad treścią zapisów pracowali żydowscy i niemieccy – czyli także żydowscy – agenci na polsko-niemieckim sympozjum pn. „Konstytucja a porządek gospodarczy” zorganizowanym w dniach 18-19.11.1994 r. przez władze ATK, Fundację ATK, Fundację Konrada Adenauera. Sympozjum miało także wsparcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego – agendy światowych lichwiarzy.
   Referowali tam: ks. prof. Helmut Juros z ATK, dr H. Suchocka, była premier RP, poseł RP, dr T. Syryjczyk oraz profesorowie z RFN i Szwajcarii.

   Polubienie

 4. Polskich zapałek już nie kupisz. Znika ostatnia fabryka w Czechowicach-Dziedzicach – https://www.money.pl/gospodarka/polskich-zapalek-juz-nie-kupisz-znika-ostatnia-fabryka-w-czechowicach-dziedzicach-6580059963558816a.html

  Wcześniej zostały zamknięte fabryki w Gdańsku, Sianowie, Bystrzycy i Częstochowie.
  Czechowicka fabryka zapałek zaczęła produkcję 100 lat temu. Była jednym z największych w Europie producentów. Eksportowała także poza Stary Kontynent. W latach 2000 jej zdolności produkcyjne sięgały 650 mln szt. pudełek zapałek standardowych oraz ok. 30 mln szt. pudełek reklamowych i galanterii zapałczanej.

  Polubienie


 5. __________________________________________________

  Odżydzenie polskiej polityki – najważniejszym zadaniemhttps://wiernipolsce1.wordpress.com/2015/06/05/odzydzenie-polskiej-polityki-najwazniejszym-zadaniem/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.