Barbórka. Kościół górnikom.

Abp W.Skworc w niedzielnej homilii do górników: „Trzeba odwagi i kół ratunkowych, solidarnej tarczy, sprawiedliwości i miłości społecznej, aby szybko, bo w perspektywie dwóch dekad, rozwiązać nabrzmiałe problemy górniczej branży, której los jest przesądzony, tym bardziej że likwidacja trwale nierentownych kopalń jest ekonomicznie palącą koniecznością.

„Długi proces uprzemysłowienia Górnego Śląska przemysłem hutniczym i górniczym przechodzi w proces restrukturyzacji i transformacji. Została nakreślona ”mapa drogowa” realizacji tego procesu, uzgadniana na linii Warszawa–Bruksela, dopowiedziana lokalnym porozumieniem, ustalającym datę graniczną na rok 2049.”https://www.pb.pl/metropolita-katowicki-likwidacja-trwale-nierentowanych-kopaln-koniecznoscia-1101769

Jak widać żydo-katolicki Kościół stoi po tej samej stronie, co syjonistyczni globaliści i ich organizacje oraz żydowskie reżimy państw Zachodu, w tym także żydowski reżim IIIRP, które w ramach walki  z ociepleniem klimatu w imię ochrony naturalnego środowiska człowieka – ale już nie koniecznie w imię dobra tegoż człowieka -, likwidują bezpieczeństwo energetyczne oraz wszelką produkcję państw Zachodu, a szczególnie w krajach słowiańskich. Ta polityczna postawa Kościoła znajduje potwierdzenie w niedawnej encyklice „Laudato si„.

 

Nie wiem na ile abp W.Skworc jest ekonomicznym idiotą, a na ile antypolską, wspierającą syjonistyczny globalizm kreaturą, ale jego stwierdzenie o „trwale nierentownych kopalniach” jest zwykłą polityczną hucpą.

_______________

Tekst z 2008r. – za: http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=21485

Prawda o górnictwie jest następująca. Wielu tzw. „polskich ekspertów” uważa, że państwowe górnictwo węgla to nieopłacalna dziedzina naszej gospodarki, ponieważ budżet RP ostatnimi laty musiał ją dofinansować 40 mld zł pochodzącymi z zagranicznych kredytów. (Nie dość, że likwidowano miejsca pracy, zysk z produkcji i eksportu, to jeszcze obciążano gospodarkę, czyli obywateli kredytami.) Otóż, 40 mld zł to koszt likwidacji 23 kopalń (nigdzie w Europie nie stosowano niszczącego zalewania kopalń, u nas zalewano je łącznie z wyposażeniem), koszt odpraw dla zwalnianych górników (ok. 100 tys. straciło pracę) oraz dopłat do kilkakrotnie (nawet 8-krotnie) niższej ceny węgla sprzedawanego przez kopalnie od ceny rynkowej.

Cenę węgla dla kopalń ustaliło na początku lat 90-tych Min. Finansów (tu znów pojawia się nazwisko niejakiego Leszeka B., min. Finasów, później prezesa NBP) i na bramie kopalni cena ta wynosiła od 120 do 190 zł za tonę. Na rynku (skupie) cena waha się natomiast od 700 do 1000 zł, więc dopłata do tony węgla jest w istocie prezentem dla firm pośredniczących w jego sprzedaży. Ministerstwo Finansów wprowadziło jednocześnie oprócz sztywnych cen za węgiel następujące podatki dla kopalń: eksportowy, ekologiczny, dywidendę (od posiadanego przez kopalnię majątku), popiwek (podatek od wzrostu płac) i oczywiście podatek dochodowy (dotyczy prawie wszystkich podmiotów gospodarczych).

Kopalnie obciążone kredytem bankowym, które na początku lat 1990-tych nie wyrażały zgody na prywatyzację obciążono zwielokrotnionymi karnymi odsetkami bankowymi (pozostałe przedsiębiorstwa państwowe również). Mimo, iż MF wprowadziło dodatkowe opodatkowanie kopalń, górnictwo w 2005 r. odnotowało zyski. Poza tym, w dobie kryzysu paliwowego rośnie koniunktura na węgiel. (…)

Niezależnie od powyższego trzeba stanowczo stwierdzić, że utrzymywanie deficytowej gałęzi gospodarki (przedsiębiorstwa), dającej produkcję, jest na pewno opłacalne do momentu, w którym następuje zrównanie wielkości pokrycia jej deficytu z wartością takiej samej produkcji, którą musielibyśmy kupić za granicą. Środki finansowe zostają w kraju i dzięki temu nie zwiększamy bezrobocia i utrzymujemy wyższy popyt w gospodarce (…).

Poza tym istnieje coś takiego, jak koszty społeczne, które powinny być czynnikiem decydującym w utrzymywaniu nawet całkowicie deficytowej produkcji w dobrze zorganizowanym państwie, jeśli oczywiście będzie to państwo narodowe z narodowym rządem, a nie z żydowskim, jak w Polsce. Nawet na tym prostym przykładzie widać zbrodniczy mechanizm niszczenia kraju przez antypolski element rządzący.”

D.Kosiur 

polecam: Energetyczny rozbior i kolonizacja Polski – Prof. Włodzimierz Bojarski – http://zaprasza.net/a_y.php?article_id=17656

___________________

Żydo-katolickiemu Kościołowi, który w średniowieczu sam prowadził domy publiczne, z pewnością i dzisiaj nie przeszkadza, że żydowski reżim IIIRP doprowadził do sytuacji, iż żony i córki górników utrzymują rodziny z uprawiania prostytucji – na Śląsku jest to problem społeczny ! Sam św. JPII w encyklice „Centesimus annus” głosił wszak pochwałę „wolnego rynku”, który z lepszym skutkiem zastąpić może kosztowne, zbiurokratyzowane, państwo socjalne.

Dla górników nie ma znaczenia, czy rządzi banda PO-paprańców, czy PiS-dzielców, likwidacja górnictwa, a więc energetycznego bezpieczeństwa kraju na bazie własnych surowców, jest nakazana przez syjonistyczną globalną mafię, a  żydowski reżim realizuje jej wytyczne.

Kilka lat temu jeden z najpopularniejszych dziennikarzy, Kamil Durczok – Ślązak, przeprowadził wywiad z premier E.Kopacz (PO) na temat górnictwa, obnażając kłamstwa jej i jej rządu. Ten wywiad zniknął z YT, ale prawdopodobnie właśnie on przyczynił się do zniszczenia K.Durczoka jako dziennikarza, który ośmielił się poddać totalnej krytyce politykę żydowskiego reżimu w górnictwie. Maleńki fragment tego wywiadu znajduje się tu:

Dariusz Kosiur

17 Komentarzy

Filed under Polityka

17 responses to “Barbórka. Kościół górnikom.

 1. Dyżurny Psychiatra Kraju, Cezary Piotr Tarkowski

  Kiedyś zorganizujemy drugą Norymbergę i powiesimy talmudyczne demony władzy odpowiedzialne za likwidację kopalń i całej naszej gospodarki. Trzeba się śpieszyć, bo przy obecnej rabunkowej gospodarce leśnej, może zabraknąć drewna na szubienice.

  Polubione przez 1 osoba

 2. No a co

  Zgoda górników na zamknięcie kopalń

  Polubienie

 3. Kojak

  To nie zaden kosciol i nie zaden Episkppoat ! To zwyrodniale zydowskie kurwy zainstalowane tam masowo przez nieakigo Wojtyle ! ! A ten bydlak Skworc to szpicel SB. Te ceny wegla tak zostaly ustalone zeby z definicji mialy one znszczyc kopalnie ! Te zydowskie kanalie stosuja to juz od 89 roku kiedy w ten sposb zniszczyli cale gazie przemysly a pozniej zydowskie kurwy przejmowaly je jako mase upadloscioa za grosze ! Zydowskie smiecie z UNi kazaly im zlikwidowc kopalnie i oni to robia ! Zydobanderowskie kurwy z PPPYYYSS niczym sie nie roznia od zydobaderowskich kurw z PELO ! Niestety :polski glupek i debil nie jest w stanie tego pojac !

  Polubienie

 4. Bili de kid

  Ciekawe, że ta szczurza morda nie zada pytania jakim cudem opłaca się Polsce sprowadzać, zamiast wydobywać własny węgiel.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Utrzymywanie deficytowego górnictwa jest nie chrześcijańskie.
   Żydo-katolicki Kościół i żydowski reżim IIIRP popierają tylko takie górnictwo, które przynosi zyski.

   Polubienie

   • Bili de kid

    To następne pytanie: dlaczego jedne kopalnie są trwale nierentowne, a inne trwale rentowne?

    Utrzymywanie pewnej grupy ludzi, po to żeby mieli zabezpieczony byt a tym samym mogli odważnie artykułować interes narodu ma jak najbardziej sens.

    Sołżenicyn napisał „Dwieście lat razem” o współżyciu Rosjan z Żydami. My potrzebujemy publikacji „Tysiąc lat razem” – o współżyciu z Kościołem żydo-katolickim i szerzej, całym żydo-chrześcijaństwem, i żydo-islamem.

    Generalnie: wtedy gdy Kościół artykułował polski interes narodowy był niszczony, gdy był/jest narzędziem zniewolenia mógł zawsze liczyć na zachowanie pozycji.

    Co stało się z Kościołem Maksymiliana Kolbe czy Jerzego Popiełuszki? Nie mam pojęcia, ale faktem jest że przegrał z kościołem Gulbinowicza, Charamsy i Życińskiego.

    Przegrał, a to oznacza że instytucja ta nie ma mechanizmów obronnych, czy samonaprawczych.

    Okupant nie chce likwidacji kościoła, okupant wykorzystuje go jako narzędzie. Narzędzie, które sięga najgłębiej i niewoli najmocniej. Wystarczy popatrzeć co proponują młodzieży tzw. media narodowe, czy media niezależne jakich jest w Internecie teraz pełno.

    Wszędzie ta sama fałszywa teza, jakoby alternatywą dla żydowskich religii był nihilizm. Jak nie unia to Białoruś!

    A przecież z takim zapleczem materialnym i organizacyjnym jakie ma Kościół wystarczyłoby jedno słowo w obronie interesu narodowego. Jeno słowo, i nasz los toczyłby się zupełnie inaczej.

    Zamiast tego mamy brednie o jakieś rzekomej dziejowej misji rechrystanizacyjnej naszego narodu, czy wrzucanie tematów zastępczych jak „obrona nienarodzonych”. A co z narodzonymi!? Dlaczego nie mogą pójść do pracy, np na kopalni? Dlaczego musza szukać chleba na obczyźnie, na samym dole społecznej hierarchii? czy to nie jest ZAPLANOWANE? Czy to nie jest EKSTERMINACJA?

    I co na to parszywe klechy?

    Polubienie

   • @ Bili de kid

    Żydo-katolicki Kościół za unijna integracją
    Prymas H.Muszyński:
    „Brak ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego, w moim przekonaniu, byłby dużą szkodą dla Polski”

    https://ekai.pl/abp-muszynski-brak-ratyfikacji-traktatu-lizbonskiego-bylby-szkoda-dla-polski/
    _____________________________

    A zatem żydo-katolicki Kościół od początku opowiadał się nie tylko za likwidacją górnictwa, ale za całkowitą likwidacją polskiego przemysłu, usług, handlu i rolnictwa, itd.

    Polubione przez 1 osoba

   • Bili de kid

    Czyli za likwidacją miejsc pracy, a zatem za podcięciem podstaw bytu narodu, bo niby po co Polki mają rodzić i wychowywać dzieci skoro one i tak wyjadą?

    Dlaczego parszywe klechy nie mówią o tym, że popieranie dzietności musi iść w parze z tworzeniem miejsc pracy, a z drugiej strony – spadek liczby miejsc pracy równa się spadkowi dzietności?

    Dlaczego parszywe klechy nie mówią, że naród (jak i każdy człowiek) ma prawo do zachowania własnej tożsamości etnicznej i kulturowej? Prawo do istnienia!

    Dlaczego parszywe klechy nie przyznają otwarcie, że to Kościół zbudował współczesną potęgę Lichwy?

    Dlaczego parszywe, zboczone klechy nie wołają o pomstę do Nieba, za zło jakie czyni system pieniądza kreowanego z powietrza?

    Dlaczego nie tłumaczą, że system taki nie tylko jest zorganizowanym złodziejstwem, ale przede wszystkim niszczy realną gospodarkę, zatem miejsca pracy, zatem podstawy bytu?

    Polubione przez 1 osoba

 5. TO sie NAZYWA LIKWIDOWANIEM
  PANSTWA polskiego,po 04.06.1989 r.
  „Tyle Polskosci,ile WLASNOSCI”.
  Rok 1979.07.06,plac Zwyciestwa w
  Warszawie.
  „NIECH STAPI DUCH TWOJ i ODNOWI OBLICZE TEJ ZIEMI.
  TEJ ZIEMI”.
  Dokladnie 10 lat pozniej,nastepuje
  „ODNOWIENIE OBLICZA TEJ ZIEMI”,
  w postaci OKRAGKEGO STOLU”.
  Co potem,wiadomo.

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Piskorz

  Ta Bieńkowska, która mówił, że za 7 tys. miesięcznie to tylko…idiota pracuje.
  ps A inna sucz na spotkanie zarządu spółki węgl. przyszła z torebką damską za …40 tys.!!

  Polubienie

 7. Najwazniejsze,ze maja koscioly
  wysoce rentowne,w III.R.P,po podpisaniu KONKORDATU.
  Bidne,(od bidy) owieczki i oplywajace
  w luksusach elity K.K.
  Jeden z przykladow.Torun.

  Polubione przez 1 osoba

  • K.M

   Śmieszne to jest i jednocześnie zabawne jaki widzi się dziennikarzyny z epoki Tuska, którzy w 2020 roku pozakładali kanały na You Tube i na facebooku kreując się w nich na wspaniałych profesjonalnych dziennikarzy jakby zapominając jak jeszcze sześć lat temu robili loda Tuskowi i PO w tak zwanej telewizji publicznej, a faktycznie rządowej .Niczym się nie różnią od tych dzisiejszych momotów dziennikarskich pracujących dla TVP .Po prostu mamy rotację kto rządzi bierze i telewizję bo tak to funkcjonuje od 1989 roku. Szkoda ludzi , którzy się ciągle nabierają na złego i dobrego glinę, chociaż trzeba przyznać Durczok jest najporządniejszy z nich .Tylko po co wsiadał do swojego BMW będąc po gumisiowych jagodach i mając kupę promili jechał autostradą i jeszcze dał się złapać smerfom to będzie już tajemnica jego głupoty.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.