Oblicza totalitaryzmu i transhumanizmu „Krzemowej Doliny”

Zazwyczaj występujemy jako krytycy ” dzieła”  Tadeusza Rydzyka, ale nie jesteśmy fundamentalistami i kiedy są powody, to propagujemy treści warte obecności w świadomości współczesnych Polaków, pomimo miejsca ich głoszenia.  Niewątpliwie wystąpienie dr Grzegorza Osińskiego w trakcie niedawnego sympozjum ” Oblicza przemian cywilizacyjnych” ( Toruń, 13 marca 2021 r.) zasługuje koniecznie na jak najszersze rozpowszechnienie oraz  na pilne wyciągnięcie praktycznych wniosków z treści tego wystąpienia.

PZ

 

W powyższym materiale ” niewidzialna ręka cenzury”  wycięła  kilka ostatnich minut z wystapienia dr  G. Osińskiego, więc daję całość pod innym linkiem.

Należy  oglądać od 3:59:30 do 4:45:45

 

Od redakcji:

Grzegorz Osiński (ur. 1967 w Toruniu) fizyk kwantowy, informatyk, kognitywista. Absolwent Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika gdzie w 2000 roku obronił pracę doktorską.  W latach 2001 -2002 stypendysta w projekcie COCOMO realizowanym w Technical University w Kaiserlautern natomiast w latach 2002-2003 stypendysta National Research Council w laboratoriach NASA/JPL w Pasadenie w Kalifornii. Obecnie pełni funkcję kierownika Instytutu Informatyki w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Naukowo zajmuje się analizą nieliniowych modeli chaotycznych w naukach medycznych i psychologii eksperymentalnej. Autor licznych publikacji naukowych dotyczących zastosowania algorytmów numerycznych w badaniach eksperymentalnych mózgu. Obecnie zajmuje się kognitywnymi zagadnieniami percepcji w odbiorze komunikatów wizualnych. Współpracował z zespołem prof. Włodzisława Ducha w projektach dotyczących badania dynamiki systemów neuronalnych oraz symulacji korelatów neuronalnych. Autor i współautor popularnych interdyscyplinarnych pozycji książkowych m.in. „Neurologia kliniczna w praktyce. Homeostat mózgu”, „Chaos w głowie. Mózg i życie” oraz „Pień mózgu – oś życia”. Współautor portalu Wizualizacja informacji oraz Transhumanizm. Spotkajmy się w przyszłości. Parametryzacja publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym dostępna w bazach danych:

 

Wybrane publikacje naukowe:

Osińska V., Osiński G., Kwiatkowska A.B  „Visualization in Learning: Perception, Aesthetics and Pragmatism” in book Big Data: Concepts, Methodologies, Tools, and Applications, Publisher: IGI Global, Editors: IGI Global, 2016

Osiński G Kognitywne aspekty komunikacji wizualnej in book: Współczesne oblicza komunikacji i informacji. Problemy, badania, hipotezy, UMK, Editors: Kowalska Małgorzata, Głowacka Ewa, pp.69-83, 2013

Szelag, E., Dreszer, J., Lewandowska, M., Medygral, J., Osinski , G., & Szymaszek, A.
Time and cognition from the aging brain perspective. in book . Personality from biological,
cognitive, and social perspectives. New York: Eliot Werner Publications, Inc. 2010.

W. Duch, W. Nowak, J. Meller, G. Osinski, K. Dobosz, D. Mikolajewski, G.M. Wojcik, Computational Approach to Understanding Autism Spectrum Disorders, Computer Science 14 (2) 2012.

R. Mazur, G. Osiński, Małgorzata Świerkocka-Miastkowska, G. Mikolaiczik, R. Princ, T. Pałka. Evaluation of the dynamics of energetic changes in the brain stem respiratory centre in the course of increasing disorders of consciousness,  Act. Nerv. Super. Rediviva 2009; vol. 51, nr 1/2, s. 69-72.

J. Dreszer, E. Szeląg, G. Osiński, D. Górski, General intelligence and temporal control of motor tasksActa Neurobiologiae Experimentalis, 67, 2007, 322.

Swierkocka-Miastowska M., Osiński G., Nonlinear Analysis of Brain Spirography Signals – The Way to New Non-Invasive Diagnostic Tool Cerebrovascular Diseases, 23, 2007, 138-139.

 

Wybrane publikacje popularnonaukowe:

 

G.Osiński Wizualizacja informacji. Badanie struktur informacji w poszukiwaniu prawdy., Fides Ratio et Patria, Studia toruński, 3/2015

G.Osiński, V.Osińska Wizualizacja jako narzędzie badawcze historyka. W poszukiwaniu korzeni patrona 70 –letniego uniwersytetu. EBiB, 1 (155)/ 2015

Szeląg  E.,  Szymaszek  A., Mędygrał  J., Dreszer J., Lewandowska M., Bednarek D., Trzęsowska-Greszta E.,  Osiński G.  Czy zegar mózgowy zawsze tyka w jednakowym rytmie: rola różnic indywidualnych w przeżywaniu czasu. In book: Życie na czas perspektywy badawcze postrzegania czasu. PWN, Warszawa 2010

za: http://wizualizacjainformacji.pl/gos.html

13 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

13 responses to “Oblicza totalitaryzmu i transhumanizmu „Krzemowej Doliny”

 1. osoba prywatna

  Polubienie

 2. Kojak

  Dziela o.Rydzyka ? Jestem dosc sceptyczny co do tych dziel .Nam nie potrzeba niezliczone ilosci politrukow ! Nie potrzeba tez informatykow jest to na kazdym uniwersytecie i poiltechnice ! Nie potrzeba pielegniarak ! Jest ich wystarczajco duzo ! Problem lezy tylko ze tylko 20% chce z nich pracowc w zawodzie i gnoje w sluzbie zdrowia nie chca ich zatrudniac ! Jedna ma pracowac za 5 ! Nam potrzeba pilnie polskich prawnikow i ekonomistow ! Jesli zydowskie bandziory beda ciagle mialy tylko zydowskie szumowiny jako prawnikow i zydowskich zlodzieji jako ekonomistow zawsze bedziemy w niewoli u zydowskich bandytow ! Poza tym te dziela upowszechniaja falszywa historie Polski i falszywa Polska obrzydliwa mentalnosc ! Agresja ,zacietrzewinie pogarda dla innych pogladow ! Niestety wyprodukowal o.Rydzyk cala mase tego typu durniow . Upowszechnia tez te Radio falszyw katolicyzm ! Absurdalny i idiotyczny kult JP II ! wlasciwie to nie wiadomo kto jest w tym Radiu Bogiem? Wlasciwie to Bogiem jest JP II nie zaden prawdziwy BOG ! Katolicyzm w tym Radiu to ma tylko 60 lat ! Wszystko w tym Radiu bazuje na Soborze VAT II ! Kazdy rozgarniety wie ze ten Sobor Vat II to masonsko -zydowska zgnilizna ktora rozwalila i w dalszym ciagu rozwala i niszczy kosciol ! Te Radio poza tym wykreowao i dalej umacnia zydobanderopwskich bandytow z PIS ! Wczesnij tez wykreowalo zydowskich bandytow z AWS ! ( AJ-WAJ -ES !) Komu wiec ono tak naprawde te Radio sluzy ? Na pewno nie Prawdziwej Polsce i raczej na pewno nie kosciolowi szerzac falszywy i powierzchowny katolicyzm !

  Polubienie

 3. Klemens

  Cywilna bezpieka Obamy. Można ustawić polskie napisy. Obama uważał, że nie można bazować jedynie na wojsku, należy tworzyć również cywilne strażnice, dobrze wyposażone w sprzęt i sowicie finansowane…Ciąg dalszy znamy. W Polsce pojawili się zatem dobrze zorganizowani i opłacani bandyci, sadyści przez duże S, i mordercy przez duże M. A tak po cichu służby i instytuty naukowe robią doświadczenia na niewinnych ludziach zarabiając bardzo atrakcyjnie. Bezpieka tworzy „listy terrorystyczne” i wysyła powiadomienia do ulicznych czy zinstytucjonalizowanych „strażników”.

  Polubienie

 4. trzeba uważać

  Paziem krytykujesz i to z całą mocą T. Rydzyka i jego dzieła, posługując się przy tym wstawianiem tekstu od Michał Jarzyński, nazywając ośrodek wrogiej propagandy /dywersji ideologicznej na wschód /zwłaszcza na Rosję/, który zastąpił radio Wolna Europa.
  Wasze teksty i komentarze
  „moherowych nieszczęśników nie posiadających historycznej i politycznej wiedzy”
  „S.Krajski (jego syn także) to już może być żydo-katolicka agentura, a więc osobnik działający perfidnie”
  „Redemptoryści – syjonistyczna banda z krzyżem i różańcem”
  „Powszechna dominacja języka wojny i nienawiści od Telewizji Trwam i Radia Maryja do TVPiS.”
  Proszę czytać

  Czym jest w istocie Radio Maryja ?


  https://wiernipolsce1.wordpress.com/tag/o-t-rydzyk/
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/tag/tv-trwam/

  Polubienie

 5. osoba prywatna

  To nie fantazja, ani nie urojenia. To się dzieje za Twoimi plecami! To nie był przypadek że powstały Ruchy feministyczne, Lobby LGBTQ+, Mowa o wybieraniu swojej płci w dowolnym momencie życia, Ciche przyzwolenie na pedofilię…….
  https://www.bitchute.com/video/nrTOSvnNqxLp/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.