Inicjatywa AfD w Niemczech warta naśladownictwa w Polsce

Pilny wniosek  AfD w sprawie  funduszu odbudowy UE –  do Trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe, krokiem w obronie suwerenności

KARLSRUHE (dpa-AFX) – Federalny Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Prezydent Federalny nie może wydać niemieckiej ustawy zatwierdzającej system finansowania UE do 2027 r. Sąd w Karlsruhe ogłosił w piątek. Powodem jest skarga konstytucyjna związana z pilnym wnioskiem przeciwko zawartemu w nim 750 miliardom euro funduszu odbudowy Corona, który sojusz wokół byłego szefa AfD Bernda Lucke złożył krótko wcześniej. Tymczasowe zatrzymanie obowiązuje do czasu podjęcia decyzji w sprawie wniosku awaryjnego. (2 BvR 547/21)
Rada Federalna uchwaliła ustawę dopiero rano, po tym, jak Bundestag ją zatwierdził w czwartek. 750 mld euro ma służyć rozwojowi gospodarczemu UE po pandemii. Część pieniędzy jest dostępna w formie dotacji, a część w formie pożyczki. W tym celu razem zaciąga się długi. Powodowie uważają, że zadłużenie łączne jest niedopuszczalne. Niemcy podejmują zatem nieobliczalne ryzyko finansowe. 2281 obywateli stoi za skargą konstytucyjną, jak ogłosił „Bündnis Bürgerwille” na swojej stronie internetowej.
Komisja Europejska może rozpocząć zaciąganie pożyczek i dokonywanie płatności dopiero po ratyfikowaniu decyzji przez wszystkie 27 krajów UE. Łącznie do końca 2027 roku Unia Europejska powinna otrzymać około 1,8 biliona euro.
Federalny minister finansów Olaf Scholz (SPD) powiedział wcześniej, że jest przekonany, że ratyfikacja może zostać zakończona w odpowiednim czasie, pomimo zapowiadanych skarg konstytucyjnych. „Jest oczywiste, że finansowanie regulowane w ramach restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji funduszy własnych opiera się na stabilnej konstytucyjnej i europejskiej podstawie prawnej”.
Wniosek do Trybunału w Karlsruhe to inicjatywa grypy osób z AfD wokół prof. Bernda Lucke
Bernd Lucke
Profesor, założyciel Plenum Ekonomistów
51-latek został jej rzecznikiem, gdy powstała AfD. Ojciec pięciorga dzieci wykłada makroekonomię na Uniwersytecie w Hamburgu. Ponad 300 naukowców przyłączyło się do „Plenum Ekonomistów”, które wyjaśnia ekonomię jako platformę sieciową. Po 33 latach Lucke opuścił CDU pod koniec 2011 roku. Wystartował jako główny kandydat AfD w wyborach europejskich i przeniósł się do Brukseli latem 2014 roku.

3 Komentarze

Filed under Bez kategorii

3 responses to “Inicjatywa AfD w Niemczech warta naśladownictwa w Polsce

  1. Kojak

    Polacy to glupki nie zaslugujace na wlasne panstwo ! Niestety tych glukow trzeba zawsze trzymac za morde i nimi sterowac bo sami tego nie potrafia ! Tak zawsze bylo i tak jest teraz ! Nie czytalem jeszcze nigdy, od czasu obalenia rzekomo komuny, zeby jakis polski petak mial jakikolwiek pomysl na Polske !

    Polubienie

  2. Pingback: Inicjatywa AfD w Niemczech warta naśladownictwa w Polsce | WIERNI POLSCE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.