Mankurty – szczegóły specoperacji KGB Białorusi

NEXTA_foto

Mankurt – termin pochodzący w mitologii Kirgistanu odnoszący się do bezwolnego, otępiałego, posłusznego niewolnika.

Według podań mankurtem stawał się człowiek poddany „mankurtyzacji”. Tortura ta polegać miała na założeniu na dokładnie ogoloną głowę ściśle przylegający czepek wykonany z wilgotnej (świeżej) wielbłądziej skóry. Niewolnik zakuwany był w dyby, tak by nie mógł zdjąć czepka nie tylko rękami ale też np. by nie mógł ocierać się nim o ziemię, a następnie wypędzany był na wiele dni na pustynię. W upalnym słońcu wielbłądzia skóra kurcząc się miała uciskać mózg, powodując jego głębokie i często nieodwracalne uszkodzenia. Człowiek, który przeżył ten zabieg stawał się mankurtem.

Mankurt zapominał kim jest, skąd pochodzi, jak się nazywa. Był zupełnie bezwolny i ślepo wykonywał polecenia swojego pana.

Postać mankurta spopularyzowana została przez powieść Czingiza Ajtmatowa pt.Dzień dłuższy niż stulecie” – za: Wikipedia

Białoruski kanał telewizyjny ONT niedawno w porze wieczornej wyemitował film śledczy „Mankurt”, w którym ujawniono szczegóły specjalnej operacji KGB Białorusi, ogłoszonej przez Aleksandra Łukaszenkę w zeszłym roku, mającej na celu zdemaskowanie zdrajcy. Jednocześnie opowiedziano, dla kogo pracuje telegramowy kanał „Nexta”, który na fali protestów w zeszłym roku pozyskał ogromną liczbę abonentów.

Wywiadowcy kontra szpiedzy

W ubiegłym tygodniu na Białorusi pokazano film o prawdziwych dysponentach i kuratorach opozycji, która w ostatnich miesiącach regularnie wrzucała tezy antyprezydenckie w pole informacyjne republiki. Głównym wątkiem fabularnym filmu śledczego była zdrada podpułkownika KGB Aleksieja Chrałowicza, który zgodził się na współpracę w śledztwie i stał się główną postacią w podwójnej grze oficerów kontrwywiadu.

Sam film jest dość intrygującą taśmą detektywistyczną, która krok po kroku pokazuje, jak ta afera szpiegowska rozwijała się w KGB na Białorusi. Co więcej, śledztwo w tej sprawie nadal trwa, ale udało się ujawnić część informacji operacyjnych, z których korzystali dziennikarze ONT.

Krótko mówiąc, historia zdrady przedstawia się następująco: w wyniku działań kontrwywiadu KGB Białorusi okazuje się, że oficer wywiadu szuka kontaktów z zagranicznymi służbami wywiadowczymi w celu sprzedaży informacji niejawnych. W trakcie śledztwa oficerowie kontrwywiadu dowiadują się, że potencjalnym uciekinierem okazuje się być podpułkownik KGB Aleksiej Chrałowicz. Zatrzymanie Chrałowicza stało się kwestią techniki, ale aby zidentyfikować wszystkich zaangażowanych w wyciek informacji, Chrałowicz musiał wziąć udział w operacji po stronie białoruskich służb specjalnych.

Podwójny agent Chrałowicz rozpoczął współpracę w śledztwie. Wszystkie negocjacje agenta zostały starannie nagrane na wideo, które stało się podstawą filmu „Mankurt”. Chrałowicz nawiązał pierwszy kontakt z założycielem polskiego kanału telegramowego „Nexta” Stepanem Putiło, który koordynował akcje protestacyjne na Białorusi i zaproponował, że kupi od niego „tajne” dokumenty, taśmy podsłuchowe i w ogóle kompletną „szpiegowską zupę” zdrajcy. Putiło wyraził żarliwą chęć zakupu danych, a nawet przelał połowę bitcoina do portfela określonego przez Chrałowicza. I tu zaczyna się zabawa.

Przewoźnicy zdrajców

W filmie wykorzystano wiele zrzutów ekranu z korespondencji Chrałowicza z Putiło, gdzie „ kontestatorzy reżimu” targują się o to, ile oficjalnych informacji zostanie sprzedanych. W tym samym czasie KGB przygotowuje szereg właśnie „informacji”, za pomocą których planuje manipulować łańcuchem agentów zagranicznych służb specjalnych. W efekcie oficerowie kontrwywiadu przygotowali zbiór dokumentów oznaczonych jako „tajne”, taśmy z „podsłuchami” urzędników państwowych, pliki audio i wideo, które de facto nie mają żadnej wartości i nie szkodzą bezpieczeństwu republiki, ale wygląda bardziej niż przekonująco.

Za ten bagaż założyciel „Nexty” obiecuje „uciekinierowi”, że zabierze go z Białorusi samochodem dyplomatycznym, ale ten „stawia opór”, próbując – pod czujnym nadzorem KGB – znaleźć kuratora Putiło, właściciela samochodu dyplomatycznego, do którego ma dostęp „zwykły bloger”. W wyniku „handlu” z Chrałowiczem nerwy zawodzą Putiło i łączy go on bezpośrednio z agentem litewskiego wywiadu Igorem Makarem.

Igor Makar pracował w organach bezpieczeństwa Białorusi, zajmując się przy okazji swojego oficjalnego stanowiska przemytem telefonów komórkowych. Kiedy w 2006 roku ujawnił się jego pociąg do handlu, Makar opuścił Białoruś i od tego czasu z zapałem pracuje dla zachodnich służb wywiadowczych. Wyjaśnił niestabilny stan układu nerwowego Putiło jego miłością do narkotyków, co zmusiło i samego Makara do wyjścia z cienia. Po interwencji Makara sprawa ruszyła – w śledztwie pojawili się agenci, których śledztwo próbowało zidentyfikować. W wyniku operacji zatrzymano siedem osób, wszczęto postępowania karne przeciwko Makarowi i Putilo o zdradę państwa.

Milczenie ” dzieci Nexty”

Po obejrzeniu filmu spodziewano się całej fali zaprzeczeń ze strony postaci opozycji obecnych w filmie. Stepan Putiło, który podczas zeszłorocznych protestów najgłośniej krzyczał o swojej niezależności i bezstronności, przez kolejny dzień nieśmiało milczy.

Jego sojusznicy również ucichli. Ani Tichanowska, ani osoby powiązane z protestem w żaden sposób nie komentują „Mankurtów”. Czy ci ludzie myślą, że wszystko jakoś się uspokoi i zostanie zapomniane? Praca dla zachodnich służb specjalnych tych „opozycjonistów” pozwala z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć losy kraju, który ci „ kontestatorzy” jemu przygotowują.

Jeśli Białorusini uważają, że kolektywny Zachód i jego agenci w republice i poza nią życzą swemu krajowi pomyślności, to warto przyjrzeć się Rosji. W latach 90. przyjmowaliśmy wszystkich cudzoziemców jako zbawicieli Ojczyzny i wierzyliśmy, że teraz pozbędziemy się gospodarki planowej, regulacji państwowych i wreszcie będziemy żyć normalnie. Co mamy? Całkowite zubożenie, kiedy cały kraj zamienił się w żywiołowy rynek i próbował sprzedać wszystko, co można było sprzedać. Śmierć w dosłownym znaczeniu najbardziej wrażliwych grup społecznych. Ciągłe strzelaniny „braci” i codzienne zwłoki zarówno przywódców grup, jak i szefów przedsiębiorstw. Cudem przetrwało państwo, które wciąż nie może wyjść z szerzącego się bezprawia.

Jeśli obywatele Białorusi chcą takiego losu, to śmiało. Ale coś podpowiada, że jeśli choćby wypiją łyk z filiżanki, którą Rosja wypiła do dna w latach 90., to epoka Aleksandra Łukaszenki zostanie przez nich zapamiętana jako najlepszy czas w ich życiu.

Autor: Sergiej Sinczenko ( tłum.własne – P.Z.)

za: „Секретное кино: Полбиткойна за Белоруссию” ( https://old.tsargrad.tv/articles/sekretnoe-kino-polbitkojna-za-belorussiiju_341196)

20 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

20 responses to “Mankurty – szczegóły specoperacji KGB Białorusi

  • Klemens

   Należąca do Ringier Axel Springer gazeta codzienna „Fakt” red. naczelnej Katarzyny Kozłowskiej apeluje: „EUROPA MUSI NAM POMÓC! ŁUKASZENKA TERRORYZUJE POLAKÓW NA BIAŁORUSI!”
   Komu, jak i dlaczego Europa musi pomóc? „NAM”, znaczy komu? Redaktor Kozłowskiej? Ringierowi Axelowi Springerowi?
   Potrzebny nam konflikt międzynarodowy…? Współczuć trzeba Polakom na Białorusi, ale… kto – i PO CO? – zaczął? Po co M. Morawiecki spotkał się 9 września 2020 r. z S. Cichanouską zachęcając ją do prowadzenia walki z Łukaszenką w sposób skoordynowany ze stolicy Polski? O czym „Fakt” poinformował setki tysięcy czytelników.
   Co się zaś tyczy terroru wobec Polaków na Białorusi, to… na PPP od początku funkcjonowania kanału prezentuję m.in. TERROR władz tzw. demokratycznego państwa prawnego wobec obywatelski tego państwa. Chroń Boże ludzi wszystkich państw wszystkich kontynentów przed takimi „demokratami”. W tym promowanymi przez red. Kozłowską i jej „Fakt” jako ich autorytety moralne, eksperci prawni.
   Jakkolwiek… terroryści – w PPP 303 prezentuję, co znaczy „terroryzować” – działają wybiórczo. Poseł na Sejm RP Grzegorz Braun nazwał – publicznie; 1 stycznia 2021 r., widziało/słyszało to ponad 200 tys. widzów telewizji internetowej wRealu24.tv – premiera Mateusza Morawieckiego: „MATEUSZ MORAWIECKI, PREMIER, PREMIER ZDRAJCA I ZBRODNIARZ” i jakże srogo, bywa nawet wrogo, wobec innych Polaków usposobiony Zbigniew Ziobro… wziął w obronę posła G. Brauna. A przy okazji konstytucyjnie służbowego zwierzchnika, premiera Mateusza Morawieckiego. W sposób, że się uśmiać można. Z ignorancji. Ryba psuje się od głowy…

   Polubienie

 1. alex

  Proponuje „Koronke do Milosierdzia Bozego” o odzyskanie rozumu, w intencji wszystkich Mankurtow, zasiadajacych w Sejmie, Senacie i rzadzie RP.

  Polubienie

 2. Wąż ssssssssssssss

  Mówisz i masz panie alex.
  LITANIA DO JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA POLSKI

  Kyrie Elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson, Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas

  Ojcze z Nieba Boże – zmiłuj się nad nami

  Jezu Chryste Boże -– zmiłuj się nad nami

  Duchu Święty Boże – zmiłuj się nad nami

  Matko, Boża Rodzicielko – zmiłuj się nad nami

  Chryste Królu Polski 20 lutego 2020 roku przez Boga Ojca Intronizowany – zmiłuj się nad nami

  Chryste Królu Polski z serc narodu na Króla Polski uproszony – zmiłuj się nad nami

  Chryste Królu Polski – nad Nowym Jeruzalem Panujący – zmiłuj się nad nami

  Chryste Królu Polski, Królestwo Dwóch Serc Miłości w Polsce tworzący – zmiłuj się nad nami

  Jezu Chryste Królu Polski i Matko Boża Królowo Polski – panujcie nad nami

  Jezu Chryste Królu Polski – Boże porządki zaprowadzający w Polsce – zmiłuj się nad nami Polakami

  Jezu Chryste Królu Polski – nad Polską czuwający – zmiłuj się nad nami

  Jezu Chryste Królu Polski- Polskę oczyszczający z grzechów – zmiłuj się nad nami

  Jezu Chryste Królu Polski – darzący kraj wybrany nad Wisłą wielkimi łaskami – zmiłuj się nad nami

  Jezu Chryste Królu Polski – oczyszczający serca, dusze, ducha i umysły Polaków – zmiłuj się nad nami

  Jezu Chryste Królu Polski – zawsze nad Polską czuwający – zmiłuj się nad nami

  Panie Jezu Chryste Królu – zmiłuj się nad nami

  Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata – przepuść nam Panie

  Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata – wysłuchaj nas Panie

  Panie Jezu Chryste Królu, który gładzisz grzechy świata – obdarz nas pokojem.

  3x Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus Chrystus władcą nam.

  Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/pokrzywa/litania-do-jezusa-chrystusa-krola-polski

  ©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

  Polubienie

 3. Emeryt

  Panie Alex
  A może by tak zacząć odmawiać litanie za pana, co?
  Krawczyk też zawierzył życie swoje koszernym idolom w całej rozciągłości i co mu z tego wyszło?
  Co się z wami dzieje, że kiedy tylko wyjedziecie do wymarzonego raju to zbliżacie się jeszcze bardziej do Jahwe.

  Polubienie

 4. paziem

  Łódź-Warszawa, dnia 10 sierpnia 2020 r.

  Prezydium Rady Krajowej

  Partii „Polska Patriotyczna”

  Łódź, Polska

  Aleksander Grigoriewicz Łukaszenko

  Prezydent Republiki Białoruś

  Mińsk, Białoruś

  Szanowny Panie Prezydencie,

  w związku z wyborami prezydenckimi, które odbyły się w dniu wczorajszym, składamy najszczersze gratulacje w związku z Pana zwycięstwem i ponownym wyborem na urząd prezydenta Republiki Białoruś, głosami zdecydowanej większości narodu białoruskiego przy imponującej frekwencji wyborczej.

  Gratulacje przekazujemy w imieniu władz i członków partii „Polska Patriotyczna”, ale jak wiemy są one zbieżne z poglądami olbrzymiej rzeszy Polaków życzliwych Białorusi i bratniemu narodowi białoruskiemu.

  Polityka i osobista postawa Pana Prezydenta, konsekwentnie stojącego na pozycji suwerenności państwa i przestrzegania prawa międzynarodowego oraz praw narodów do samostanowienia i samodzielności w kształtowaniu polityki wewnętrznej i zagranicznej, a także zmierzanie własną drogą do dobrobytu społeczeństwa – od dawna cieszy się szacunkiem Polaków.

  W ostatnich miesiącach Pana zdecydowany sprzeciw wobec wykorzystywania epidemii do celów globalnej manipulacji ludźmi i całymi narodami oraz wykorzystywania epidemii w sposób cyniczny do celów ekonomicznych i politycznych – przyjmowany jest z podziwem dla pańskiej odwagi i odpowiedzialności. Stwarza to nadzieję, że racjonalne i suwerenne postawy są ciągle możliwe i winny być przykładem dla innych przywódców i narodów.

  Pomimo wrogiego Panu i Białorusi „szumu medialnego” oraz często niezrozumiałych dla większości Polaków prób wpływania władz polskich na wewnętrzne sprawy Białorusi, zasadą dwustronnych relacji polsko-białoruskich winny być wzajemny szacunek, nieingerencja oraz dwustronnie korzystna współpraca i przyjaźń naszych słowiańskich narodów.

  Przewodniczący partii „Polska Patriotyczna”

  i przewodniczący Prezydium Rady Krajowej

  Paweł Ziemiński

  P.S.

  Niniejszy list został przesłany do ambasady Republiki Białoruś w Warszawie z prośbą dostarczenia do kancelarii Prezydenta A.Łukaszenki.

  Polubienie

 5. paziem

  W dniu dzisiejszym, tj. 20.08.2020 r. do kancelarii Prezesa Rady Ministrów został przekazany List Otwarty Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna, którego treść zamieszczamy niżej.

  Osoby podzielające poglądy zawarte w Liście Otwartym do premiera i ewentualnie chcące się dołączyć do listy sygnatariuszy, prosimy o kontakt wskazany na stronie stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej, wiernipolsce1.wordpress.com

  Partia Polska Patriotyczna wyraża nie tylko swoje poglądy, ale także udostępnia swoje możliwości organizacyjne wszystkim tym Polakom, którzy odnoszą się krytycznie do kierunku i sposobu prowadzenia polityki państwowej przez obecny rząd Rzeczypospolitej Polskiej oraz pookągłostołowe partie i środowiska polityczne.

  Treść Listu Otwartego została także podana do wiadomości naczelnych władz państwowych, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, klubów i kół parlamentarnych oraz mediów i opini publicznej w kraju i za granicą.

  PZ

  _________________________

  Łódź-Warszawa, 20 sierpnia 2020 r.

  Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna

  ul.Kosynierów Gdyńskich 18

  93-357 Łódź

  Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

  Al. Ujazdowskie 1/3

  00-583 Warszawa

  LIST OTWARTY

  Do Premiera Rządu Rzeczypospolitej Polskiej

  Mateusza Morawieckiego

  Panie Premierze,

  jako oficjalny podmiot życia politycznego, zarejestrowanej i legalnie działającej na terenie Rzeczypospolitej Polskiej partii – Polska Patriotyczna, chcemy – w imieniu władz partii, ale sądząc także z napływających do nas opinii nie tylko członków partii, lecz również głosów polskich obywateli – wyrazić swoje stanowisko wobec realizowanej przez pana polityki w stosunku do Republiki Białoruś, a także realizowanej w ogólności polityki rządu pod pana kierownictwem.

  Panie Premierze,

  jesteśmy oburzeni niedopuszczalną ingerencją, przez pana osobiście i przez ministrów pańskiego rządu, w wewnętrzne sprawy Republiki Białoruś, naszego sąsiada, suwerennego państwa europejskiego, członka Organizacji Narodów Zjednoczonych.

  Inicjowane przez pana działania na poziomie stosunków dwustronnych oraz na poziomie Rady Europejskiej, które usiłują podważać podstawy ustrojowe suwerennego państwa oraz aktywnie wpływać na proces wyborczy na Białorusi, sprzeczne są nie tylko z dobrymi obyczajami dyplomatycznymi, ale także z normami prawa międzynarodowego. Swoimi działaniami wszedł pan niestety na drogę awanturnictwa politycznego oraz niszczenia autorytetu międzynarodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

  Za pana wiedzą, i jak rozumiemy za pana akceptacją, na terenie Polski funkcjonuje regularny sztab działaczy opozycyjnych wobec konstytucyjnych władz Białorusi. Zadeklarował pan także kwotę 50 mln złotych, jako wsparcie działań tzw. „ białoruskiej opozycji demokratycznej”. Chcielibyśmy zauważyć, że jedynie za podejrzenia zagranicznych ingerencji w proces wyborczy, w takich krajach jak Stany Zjednoczone, wszczyna się postępowanie sądowe i powołuje specjalne komisje pod nadzorem Senatu USA. W normalej praktyce międzynarodowej podobną, nie tylko polityczną, ale materialną ingerencję jednego państwa w wewnętrzne sprawy drugiego państwa, uznaje się za akt wrogi, zapowiadający realny konflikt międzypaństwowy.

  Pana wezwania do…”unieważnienia wyników wyborów prezydenckich na Białorusi i zastosowania sankcji”, do których szuka pan sprzymierzeńców wśród polityków Rady Europejskiej, a także poza nią, noszą cechy terroryzmu państwowego i podżegania do konfliktu międzynarodowego, o nieprzewidywalnych skutkach dla bezpieczeństwa nie tylko w Europie Środkowo-Wschodniej, ale i w Europie w całości, a nawet poza jej obszarem, ze względu na powiązania gospodarcze, polityczne i militarne Republiki Białoruś.

  Pana zachowania polityczne budzą dodatkowe oburzenie, w chwili, gdy Polska obchodzi rocznicę 40 lecia wybuchu podobnego, inspirowanego z zewnątrz chaosu politycznego i gospodarczego. Właśnie 40 lat temu wykorzystując wartości narodowe, słuszne aspiracje cywilizacyjne społeczeństwa i pewne błędy w polityce społeczno-gospodarczej ówczesnych władz, przy udziale zagranicznych ośrodków politycznych i zagranicznych funduszy, została wszczęta tzw. „ rewolucja Solidarności”, która nie tylko zaowocowała stanem wojennym, ale także w kilka lat później zapoczątkowała tzw. „ transformację demokratyczno-rynkową”. W rzeczywistości był to proces zniszczenia polskiej gospodarki, korupcyjnego i złodziejskiego przejęcia własności polskiego majątku narodowego, stworzenia z Polski kraju skolonizowanego przez obcy kapitał, często wyłącznie spekulacyjny.

  Pana zachowania są tym bardziej oburzające, że osobiście pan i pana rodzina jesteście odpowiedzialni za ten proces niszczenia suwerenności Polski, a dodatkowo pan obecnie, jako premier rządu i wysoki fukcjonariusz publiczny, nie jest wiarygodnym podatnikiem, a pana majątek nie jest transparentny. Jest pan osobiście także odpowiedzialny za proces trwającej w dalszym ciągu wyprzedaży polskich zasobów naturalnych i gospodarczych poza kontrolą społeczną i z negatywnymi skutkami nie tylko dla polskiego majątku narodowego, ale także dla szans rozowojowych państwa polskiego oraz bezpieczeństwa materialnego polskich rodzin.

  Wyjątkową hipokryzję pana obecnych zachowań politycznych podkreśla także fakt, że chce być pan recenzentem procedur i wyników wyborczych na Białorusi, ale akceptował pan niekonstytucyjne procedury ostatnio zakończonych wyborów prezydenckich w Polsce, które zostały przeprowadzone z pogwałceniem Konstytucji i Kodeksu Wyborczego.

  Pańska „hojność” w wydawaniu, bez przyzwolenia polskich obywateli, środków budżetowych w kwocie 50 mln złotych na wspieranie opozycyjnej działalności w innym państwie; działanie w porozumieniu z zagranicznymi organizacjami na szkodę polskich przedsiębiorców i rolników na rynku wschodnim; tolerownie niszczenia polskiego sektora wydobywczego dotyczącego złóż miedzi oraz kopalń węgla kamiennego; sprzyjanie utracie samowystarczalności energetycznej i żywnościowej; nie zablokowanie sprzedaży polskiej ziemi rolnej obcokrajowcom od maja 2021 r.; kontynuowanie także bez wiarygodych podstaw naukowych tzw. „pandemiii COVID-19”, co w konsekwencjach rujnuje polskich przedsiębiorców oraz wyrządza dotkliwe straty społeczne, zdrowotne i osobowościowe –wszystko to uzasadnia podejrzenia o popełnianie przez pana przestępstw przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej.

  Pana wyżej wymienione działania, krajowe i międzynarodowe, potwierdzają zasadność podejrzeń i uzasadniają wszczęcie z urzędu wobec pana, przez organa prokuratury, postępowania karnego zgodnie z art. 129 kodeksu karnego.

  Prezydium Rady Krajowej

  partii Polska Patriotyczna

  Paweł Ziemiński – przewodniczący partii Polska Patriotyczna
  Dariusz Kosiur – wiceprzewodniczący partii Polska Patriotyczna
  Zbigniew Okrasiński – członek Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna
  Andrzej Skorski – członek Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna
  Zdzisław Jankowski – członek Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna,poseł na Sejm RP
  Nabil Malazi – członek Prezydium Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna
  Ryszard Jarznicki – członek honorowy Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna
  Ryszard Boreczek – członek honorowy Rady Krajowej partii Polska Patriotyczna

  Pozostali sygnatariusze

  Zbigniew A.Wesołowski, koordynator Światowego Ruchu Polaków i Polonii
  Ewa Rzeuska – radca prawny, komentatorka polityczna
  Edward Tadeusz Świętosławski – działacz ruchu słowiańskiego
  Alex Maciejczyk, właściciel ” MATRIX-TV”, Chicago
  Marek Włodarczyk – mgr inż. elektryk
  Marek Głogoczowski – Ph.D.filozof, pisarz, taternik, alpinista, himalaista
  Ryszard Opara – lekarz, właściciel i redaktor naczelny portalu Neon24.pl, Australia
  Stanisław Adamczyk – dr n. ekonomicznych
  Zbigniew Martyniak – Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych
  Krzysztof Tytko – inż., Obywatelski Komitet Obrony Polskich Zasobów Naturalnych
  Jan Sposób – Stowarzyszenie KoReUs
  Wojciech Mateńka – przedsiębiorca
  Mieczysław Drygała – radny Gminy Trawniki
  Marek Krasnopolski – mgr inż., emerytowany oficer Policji Państwowej, Krajowy Ruch Polaków

  Ryszard Piątek – Krajowy Ruch Polaków

  Do wiadomości:

  Andrzej Duda – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
  Zbigniew Ziobro – Prokurator Generalny Rzeczypospolitej Polskiej
  Elżbieta Witek – Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
  Tomasz Grodzki – Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej
  płk Krzysztof Wacławek – Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
  Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
  Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska
  Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy
  Klub Parlamentarny Koalicja Polska
  Koło Poselskie Konfederacja

  Krajowa i zagraniczna opinia publiczna

  Media krajowe i zagraniczne

  Polubienie

 6. Syjonistyczna swołocz już od 1990r. chce wprowadzić na Białorusi zachodnią demokrację.

  więcej tu: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/09/07/polak-rusofob-i-antysemita-zyd-slowianom-niesie-pokoj/comment-page-1/

  Polubienie

 7. paziem

  Dyplomaci RP odpowiedzialni z urzędu za działania opisane w filmie:

  Konsul Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Sankt Petersburgu
  Grzegorz Ślubowski urodził się w 1969 roku. Ukończył studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Przez ponad 20 lat pracował jako publicysta i reporter. Był korespondentem Polskiego Radia w Moskwie, stałym współpracownikiem Tygodnika „Wprost”. Prowadził programy o tematyce międzynarodowej w TVP. Ostatnio program „Racja Stanu” w Telewizji Polonia. Był Redaktorem Naczelnym Redakcji Publicystyki Międzynarodowej Polskiego Radia.

  Grzegorz Ślubowski objął stanowisko Konsula Generalnego RP w Sankt Petersburgu 26.08.2019 r.

  Polubienie

  • paziem

   Minister Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej
   Zbigniew Włodzimierz Rau (ur. 3 lutego 1955 w Łodzi) – polski polityk, prawnik i nauczyciel akademicki.

   Profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego, kierownik Katedry Doktryn Polityczno-Prawnych oraz Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a UŁ. Senator VI kadencji (2005–2007), wojewoda łódzki (2015–2019), poseł na Sejm IX kadencji (od 2019), minister spraw zagranicznych w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego, 26 sierpnia 2020 prezydent RP Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego powołał go na stanowisko ministra spraw zagranicznych

   Polubienie

 8. paziem

  Odpowiedzialność konstytucyjna :

  Zgodnie z Konstytucją RP :
  Art. 148.
  Prezes Rady Ministrów:

  1. reprezentuje Radę Ministrów,
  2. kieruje pracami Rady Ministrów,
  3. wydaje rozporządzenia,
  4. zapewnia wykonywanie polityki Rady Ministrów i określa sposoby jej wykonywania,
  5. koordynuje i kontroluje pracę członków Rady Ministrów,
  6. sprawuje nadzór nad samorządem terytorialnym w granicach i formach określonych w Konstytucji i ustawach,
  7. jest zwierzchnikiem służbowym pracowników administracji rządowej.

  Art. 151.
  Prezes Rady Ministrów, wiceprezesi Rady Ministrów i ministrowie składają wobec Prezydenta Rzeczypospolitej następującą przysięgę:

  „Obejmując urząd Prezesa Rady Ministrów (wiceprezesa Rady Ministrów, ministra), uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem.”

  Przysięga może być złożona z dodaniem zdania „Tak mi dopomóż Bóg”.

  Art. 157.
  1. Członkowie Rady Ministrów ponoszą przed Sejmem solidarną odpowiedzialność za działalność Rady Ministrów.
  2. Członkowie Rady Ministrów ponoszą przed Sejmem również odpowiedzialność indywidualną za sprawy należące do ich kompetencji lub powierzone im przez Prezesa Rady Ministrów.

  Art. 159.
  1. Sejm może wyrazić ministrowi wotum nieufności. Wniosek o wyrażenie wotum nieufności może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Przepis art. 158 ust. 2 stosuje się odpowiednio.
  2. Prezydent Rzeczypospolitej odwołuje ministra, któremu Sejm wyraził wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów.

  Art. 133.
  1. Prezydent Rzeczypospolitej jako reprezentant państwa w stosunkach zewnętrznych:

  1.ratyfikuje i wypowiada umowy międzynarodowe, o czym zawiadamia
  Sejm i Senat,
  2.mianuje i odwołuje pełnomocnych przedstawicieli Rzeczypospolitej
  Polskiej w innych państwach i przy organizacjach międzynarodowych,
  3.przyjmuje listy uwierzytelniające i odwołujące akredytowanych przy nim
  przedstawicieli dyplomatycznych innych państw i organizacji
  międzynarodowych.
  (…)

  3. Prezydent Rzeczypospolitej w zakresie polityki zagranicznej współdziała z Prezesem Rady Ministrów i właściwym ministrem.

  Polubienie

 9. alex

  Panie Pawle, ma Pan konskie zdrowie ze ciagle operuje tym Kibucem.
  Wszystko wskazuje na to ze od jutra, Polska stanie sie normalna za sprawa
  „Koronek do milosiedzia Bozego”
  Moje pytanie brzmi ,- O co wowczas bedziemy walczyli? Moze poprosimy Rabe Kaczora i Biskupa Morawieckiego, zeby razem jako swiety duet, rzuciil jakies kabalarskie gusla i powstrzymali akcje grupy modlitewnej
  „Roza Wezasssssss”?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.