Międzynarodowa konferencja słowiańska w Mińsku

 

SobórSłowiański_herb

9-11 kwietnia 2021 w Mińsku na Białorusi, odbędzie się kolejna (20.)
międzynarodowa konferencja naukowo-praktyczna „Rosja – Zjednoczona Ojczyzna! ” Komitet organizacyjny FORUM zaprasza na spotkanie ludzie myślący podobnie

Mam zaszczyt należeć do grona osób zaproszonych, jako przewodniczący partii Polska Patriotyczna i prezes stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej, a przede wszystkim jako przedstawiciel Słowiańskiego Narodu Polskiego.

Jak zapewniają organizatorzy tekst mojego autorstwa: ” Polska wobec „Rosyjskiej wiosny w Donbasie-2021” / https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/04/05/polska-wobec-rosyjskiej-wiosny-w-donbasie-2021/, będzie zaprezentowany w oficjalnym programie konferencji oraz włączony do zbioru materiałów pokonferencyjnych.

Korzystając z okazji dziękuję Organizatorom za docenienie głosu polskich patriotów, należących do wielkiej rodziny słowiańskiej.

Paweł Ziemiński

Inicjatorzy konferencji:
– „Oddział białoruski Międzynarodowej Akademii Słowiańskiej,
– Białoruski stowarzyszenie społeczne „Rus”,
– Białoruski Komitet Słowiański,
– Międzynarodowy Związek Społecznych Stowarzyszeń „Związek Wszechsłowiański”,
– Międzynarodowa Akademia Słowiańska,

– Rosyjskie Towarzystwo Kosmiczne,

– Patriotyczne społeczne stowarzyszenie „Ojczyzna

Cele konferencji:
* strategia i rozwój koncepcji społecznej
* sprawiedliwość i bezpieczeństwo publiczne rdzennej ludności Rosji
* świat słowiański oparty na tradycyjnym światopoglądzie i nowoczesnej nauce.

Zadanie konferencji:
– zbliżenie społecznych i państwowych inicjatywy Białorusi, Rosji, Ukrainy i innych krajów słowiańskich dla odrodzenia
pokoju, harmonii i rdzennych podstaw tradycyjnego słowiańskiego światopoglądu, bezpieczeństwa, wartości społecznych i kulturowych.

W pracach konferencji wezmą udział wybitne postacie nauki, kultury i liderzy organizacji publicznych Białorusi, Rosji i przedstawiciele krajów słowiańskich.
Prezentacje i dyskusje mają na celu wyjaśnić i zaproponować sposoby do rozwiązywania istotnych problemów z przestrzeni społecznej, kulturowej i interakcje ludzi z różnymi światopoglądami i wartościami, o różnej tożsamości językowej, etnicznej, kulturowej i religijnej.
Szczególna uwaga zostanie zwrócona na Rosję jako jądro słowiańskiego świata, pozostającej w związku z
rdzennymi narodami, z historycznym i filozoficznym zrozumieniem ich duchowych wartości, rozumienie świata w przeszłości, teraźniejszości i zamyśle co do obrazu Przyszłości!

Sekcje konferencyjne:
 Historia, tradycje i wierzenia.
 Kultura, wola, zdrowie.
 Bezpieczeństwo Zjednoczonej Ojczyzny.
 Świadomość prawna przyszłości!

PILNIE! W środę wieczorem płk Władimir W. Kwaczkow i jego żona wyjechali z Rosji na konferencję na Białoruś. W nocy, w Wiaźmie wysadzono ich z pociągu „w celu wyjaśnienia okoliczności” i przewieziono do Moskwy, aby się tego dowiedzieć.
Prosimy o jak najszersze rozpowszechnianie informacji!

za: https://www.youtube.com/post/Ugw7PA7KESMBP5JSbh14AaABCQ

 

 

27 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

27 responses to “Międzynarodowa konferencja słowiańska w Mińsku

 1. Klemens

  Ponieważ pojawia się tu wiele osób niedeklarujący swoją chrześcijańską wiarę chciałem podzielić się prastarą prawosławną przypowieścią.

  Młody mnich poskarżył się swojemu starszemu przełożonemu – ojcze, ojcze, nie mogę już dłużej znieść żądzy. Muszę zgrzeszyć.
  Starszy powiedział – dobrze, weźmy jedną monetę i idźmy. Dwaj mnisi udali się do burdelu. Starszy mnich powiedział: zaczekaj tutaj, ja będę pierwszy. Starszy mnich poszedł do kurtyzany i powiedział, proszę, weź tę monetę, wkrótce przyjdzie młody człowiek, zrób, co ci powiem, i odmów mu. Prostytutka zgodziła się. Kiedy starszy wyszedł z burdelu, powiedział młodemu mnichowi – teraz idź.
  Młody duchowny stanął przed prostytutką i zanim cokolwiek się wydarzyło, prostytutka powiedziała – poczekaj, tu są zasady. Musimy oboje wykonać 50 pokłonów, a potem możemy kontynuować. Zarówno młody mnich, jak i prostytutka zaczęli padać na twarz, a gdy osiągnęli około 30 pokłonów, młody mnich powiedział – Nie mogę oddawać czci przed grzechem. I zrezygnował z zachcianek.
  Dwaj mnisi wrócili do swojego klasztoru, a Bóg usunął pożądanie z głowy młodego mnicha.
  Czyńcie pokłony przed grzechem, a demony uciekną.

  Niech Bóg błogosławi patriarchę Moskwy Cyryla! Amen.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Cieszy udział Polaków w tym spotkaniu.

  Polubienie

 3. Alex Maciejczyk

  Panie Pawle wyciągnął mnie Pan z lasu kolejny raz i natychmiast to wykorzystałem. Prosze reaktywować MTS, ktory powstal juz w 1989 roku , jako preludium do zmian zachodzących w Polsce, Europie i na całym świecie. Inicjatorami powolanie MTS, byli Biali intelektualiści i elity wojskowe , ktorzy chcieli miec nadzieje ze w pakiet tzw. zmian pookraglostolowych wyrerzyserowanych przez KGB GRU i CIA. Wejdzie również kwestia odkrywania prawdy historycznej. Zadaniem MTS była legalna walka o odszkodowania za wszystkie szkody wyrządzone przez Sprawców, Sponsorów i Kolaborantów Drugiej Wojny Światowej i wcześniejszego Holokaustu Słowiańskiej Cywilizacji w wyniku którego zamordowano nie mniej jak 100 milionów Słowian. Legalna instytucja MTS powstała w Rosyjskiej Akademii Nauk i początkowo kierował nią Profesor Diakow. Jak sie mozna latwo domyslec pod wpływem Syjonistów, przez kolejne dziesięciolecia MTS, ulega transformacji az w koncu stał sie kościelna organizacja „Słowian od Cyryla i Metodego”, czyli wyznawców Chrystusa Króla Świata. O powadze tej instytucji moze świadczyć fakt że, nie znajdzie Pan żadnej wzmianki w oficjalnych środkach przekazu. Myślę że nadeszła pora na to zeby przypomnieć światu o zadaniach które wówczas postawiono na Pierwszym zjeździe w Moskwie i drugim w Teheranie gdzie postanowiono powołać strukturę prawna jako alternatywe do Żydowskiego ONZ, z tym że Międzynarodowy Trybunał Słowiański, miał reprezentować wszystkie państwa Słowian i inne kraje niszczone przez „Cywilizacja Łacińska”. Jako „kibic” uczestniczyłem w tym przedsięwzięciu od samego początku, ale żyją jeszcze ludzie którzy w późniejszym czasie weszli w struktury MTS. Przedstawicielem Polski był zabity przez domowego lekarza profesor Edward Prus. Jestem pewien że Pańscy przyjaciele na Wschodzi doskonale znają sprawę MTS i w kontekście ostatnich działań na Białorusi, gdzie jedynie dzięki mocnemu Duchowi Prezydent Łukaszenka nie stracił on władzy w wyniku działań Zachodniej „Cywilizacji Łacińskiej” chętnie wrócą do prawdy historycznej, faktycznie odpowiedzialnej za główne nieszczęścia Europy. alex Ps. Poprawie teks, dodam konkurs z nagrodami i wysle Panu a strone WPS

  czw., 8 kwi 2021 o 12:15 WIERNI POLSCE SUWERENNEJ napisał(a):

  > paziem posted: ” 9-11 kwietnia 2021 w Mińsku na Białorusi, odbędzie się > kolejna (20.)międzynarodowa konferencja naukowo-praktyczna „Rosja – > Zjednoczona Ojczyzna! ” Komitet organizacyjny FORUM zaprasza na spotkanie > ludzie myślący podobnie . Mam zaszczyt należeć do gron” >

  Polubienie

 4. alex

  Panie Pawle wyciągnął mnie Pan z lasu kolejny raz i natychmiast to wykorzystałem.
  Prosze reaktywować MTS, ktory powstal juz w 1989 roku , jako preludium do zmian zachodzących w Polsce, Europie i na całym świecie. Inicjatorami powolanie MTS, byli Biali intelektualiści i elity wojskowe , ktorzy chcieli miec nadzieje ze w pakiet tzw. zmian pookraglostolowych wyrerzyserowanych przez KGB GRU i CIA. Wejdzie również kwestia odkrywania prawdy historycznej. Zadaniem MTS była legalna walka o odszkodowania za wszystkie szkody wyrządzone przez Sprawców, Sponsorów i Kolaborantów Drugiej Wojny Światowej i wcześniejszego Holokaustu Słowiańskiej Cywilizacji w wyniku którego zamordowano nie mniej jak 100 milionów Słowian. Legalna instytucja MTS powstała w Rosyjskiej Akademii Nauk i początkowo kierował nią Profesor Diakow. Jak sie mozna latwo domyslec pod wpływem Syjonistów, przez kolejne dziesięciolecia MTS, ulega transformacji az w koncu stał sie kościelna organizacja „Słowian od Cyryla i Metodego”, czyli wyznawców Chrystusa Króla Świata. O powadze tej instytucji moze świadczyć fakt że, nie znajdzie Pan żadnej wzmianki w oficjalnych środkach przekazu. Myślę że nadeszła pora na to zeby przypomnieć światu o zadaniach które wówczas postawiono na Pierwszym zjeździe w Moskwie i drugim w Teheranie gdzie postanowiono powołać strukturę prawna jako alternatywe do Żydowskiego ONZ, z tym że Międzynarodowy Trybunał Słowiański, miał reprezentować wszystkie państwa Słowian i inne kraje niszczone przez „Cywilizacja Łacińska”.
  Jako „kibic” uczestniczyłem w tym przedsięwzięciu od samego początku, ale żyją jeszcze ludzie którzy w późniejszym czasie weszli w struktury MTS. Przedstawicielem Polski był zabity przez domowego lekarza profesor Edward Prus.
  Jestem pewien że Pańscy przyjaciele na Wschodzi doskonale znają sprawę MTS i w kontekście ostatnich działań na Białorusi, gdzie jedynie dzięki mocnemu Duchowi Prezydent Łukaszenka nie stracił on władzy w wyniku działań Zachodniej „Cywilizacji Łacińskiej” chętnie wrócą do prawdy historycznej, faktycznie odpowiedzialnej za główne nieszczęścia Europy.
  alex
  Ps. Poprawie tekst, dodam konkurs z nagrodami i wysle Panu a strone WPS
  nastepnym listem

  Polubione przez 1 osoba

 5. Lechita

  W obecnej sytuacji nie potrzebne są puste deklaracje ale czyny i tylko czyny , więc miejmy nie nadzieje ale pewność że takowe zostaną określone i wdrożone ,inaczej kolejna eksterminacja NAS jest już faktem dokonanym !!!

  Polubione przez 1 osoba

  • alex

   Czasu jest malo, ale tym razem sytuacja jest bardziej klarowna niz 10 lat temu, kiedy ludzie jeszcze wierzyli okupantowi. Dzieki takim Bohaterom jak Pan Pawel Zieminski i ekipa WPS, ktorzy nigdy nie zdradzili Suwerennej Polski, dochodzimy do konfrontacji dobra ze zlem, czyli Cywilizacji Suwerennej Slowian z Azjatyckimi koczownikami sponsorowanymi przez „Cywilizacje Lacinska: z Jahwe w roli glownej.
   Tak moze juz niebawem wygladac „Polin” z woli wladz IIIPR, zasiedlana Zydowskimi koczownikami i zboczencami multikulti.

   Pomylony koczownik bije rodowitych Obywateli Palestyny na terenie ich Ojczyzny, wkracza Zydowska Policja i pacyfikuje pobitych, niewinnych obywateli okupowanego Panstwa. Faszeruje napadnietych zastrzykami, po ktorych Czlowiek staje sie jak bezwolne warzywko. Jak nie zaczniemy sie bronic przed zboczonymi wladzami i miedzynarodowa mafia IIIRP, to Polske czeka ten sam los jak Palestynczykow.
   alex

   Polubione przez 1 osoba

 6. WPS, dzięki Wam nadzieja nie wygasa. Dobra, ciężka ale niezbędna robota…

  Polubienie

  • alex

   Nowa fala w USraelu, polega na odgrzewaniu „rsizmu”
   Glowne telewizje pokazuja obecnie reklamy ktore mroza krew w zylach Bialych Amerykanow.
   „Biala kobieta jest bita po twarzy przez czarnego kundla. Kobieta pokornie pochyla glowe jak szkapa Amysza i nie reaguje na malpie instynkty”
   Proponuje wysluchanie Polskiego Geniusza, ktory uczciwie relacjonuje to co sie dzieje obecnie w USraelu.
   https://prezydenttrump.com/pl

   Polubione przez 1 osoba

 7. olekk

  Dziennik Ustaw z dnia 19.03.2021 Poz. 507 w sprawie porozumienia z Izraelem
  Rząd potajemnie podpisał porozumienie z Izraelem. To państwo chce przenieść do Polski swoich obywateli. Z porozumienia wynika, że każdy obywatel Izraela będzie mógł pobierać świadczenia i otrzymywać pomoc za darmo kosztem polskich podatników.

  Przypomnijcie sobie jak Trzaskowski symbolicznie w grudniu podpalał pod Pałacem Kultury Chanukiję oraz przemówienie Pana Morawieckiego na temat jego cioci, która jest pochodzenia żydowskiego. Informacje te są ogólnie dostępne w necie.

  Od 1989 roku żadna partia polityczna nigdy nie była przyjazna Polakom. Beata Szydło w roku 2016 wyjechała do Izraela podpisać to porozumienie. Podpis jest mało czytelny ale uważam, że należy Elżbiety Rafalskiej mając na uwadze, że była Ministrem Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej na dzień podpisania porozumienia z Izralelem. Zajmowała te stanowisko w okresie od 16 listopada 2015 roku do 04 czerwca 2019 roku.

  Naród rozliczy ją we właściwym momencie jako zdrajcę narodu. W maju tego roku wchodzi w życie podpisane porozumienie. Udostępniajcie wszystkim Polakom informacje.
  https://wygrajmyrazem.pl/newsy/pilne/rzad-potajemnie-podpisal-porozumienie-z-izraelem.html?fbclid=IwAR0RJRtWfRtZYbjVi7CmRrNDy3QkLqQEmQ8qX9vQlkAYZnXsC65bLD3z90c

  Polubione przez 1 osoba

  • alex

   Los Polski jako drugiej Palestyny to kwestja czasu. Szczescie w nieszczesciu , polega na tym ze glowny pies Israela „USrael” znajduje sie na skraju Wojny Domowej, bo Murzyni, napuszczani medialnie przez Zydow, przygotowuja sie do holokaustu Bialych obywateli USA. Mamy wrazenie ze siedzimy na beczce z prochem ktora w kazdej chwili wybuchnie. Wowczas wladze przejmie BLM, czyli malpy z karabinami.

   Polubione przez 1 osoba

 8. paziem

  Oto, co wypisuje prożydowski dywersant antypolski Robert Winnicki, dla niepoznaki nazywający siebie ” liderem polskiego ruchu narodowego”:

  „Miłośnicy Łukaszenki i demokratyczni imperialiści kontra polski interes narodowy na Białorusi

  Łukaszenkowski antypolonizm

  Co robi niszowa gazeta, Myśl Polska, słusznie, jak widać, przezywana przez niektórych „Myślą Priwislańską” w sytuacji największej od lat fali represji wobec Polaków na Białorusi? Publikuje obrzydliwie tendencyjny i antypolski wywiad przeprowadzony przez znanego ze skrajnie rusofilskich poglądów Mateusza Piskorskiego. Wywiad z białoruskim parlamentarzystą, w którym społeczność Polska na Białorusi i państwo polskie są przedstawiane w najczarniejszych barwach. Gdy idzie atak na Polskę i Polaków na Kresach, Myśl publikuje tekst wspierający tę nagonkę. Trzeba odnotować ten obrzydliwy, antypolski akt.

  Trzeba też po raz kolejny podkreślić, że bardzo nieliczne środowisko tej gazety, okraszone byłymi współpracownikami komunistycznych służb specjalnych, nie miało i nie ma nic wspólnego z głównym nurtem polskiej idei narodowej i największymi organizacjami odwołującymi się do dziedzictwa Narodowej Demokracji.

  Fakty o prześladowaniach Polaków

  Uporządkujmy jednak fakty i rozprawmy się raz na zawsze z propagandą jaką w temacie Polaków na Białorusi uprawiają niektóre kręgi. Po pierwsze, obecne prześladowania spadły nie tylko, a nawet nie w pierwszym rzędzie, na nieuznawaną przez władze w Mińsku organizację pani Andżeliki Borys. Związek Polaków na Białorusi, któremu ona szefuje, został zaatakowany niejako „w drugim rzucie”.

  Na początek Łukaszenka uderzył w organizację, która od ZPB kilka lat temu się odłączyła i starała się prowadzić absolutnie niekonfrontacyjną wobec białoruskich władz działalność. Forum Polskich Inicjatyw Lokalnych w Brześciu, pod przewodnictwem Anny Paniszewej, było oficjalnie uznawane i honorowane przez białoruską administrację. Jakiekolwiek oskarżenia o nielojalność względem państwa białoruskiego wobec tych ludzi są czystym, propagandowym kłamstwem.

  Zresztą, również nieuznawany i systemowo prześladowany przez władze w Mińsku Związek Polaków na Białorusi od dekad w białoruską politykę się nie angażuje i np. nie zajmował stanowiska również ws. ubiegłorocznych, masowych protestów w całym kraju. Które, swoją drogą, pokazały, że Łukaszenka po raz pierwszy od ćwierćwiecza stracił poparcie olbrzymiej większości obywateli Białorusi.

  Polska i Polacy „sami sobie winni”

  Rozprawmy się też z drugim mitem, pojawiającym się często w różnych internetowych komentarzach i przejawiającym się też w omawianym, obrzydliwym wywiadzie. Brzmi ten fałszywy mit mniej więcej tak: „Polacy na Białorusi cierpią i są prześladowani ze względu na wrogą politykę Polski wobec Łukaszenki, gdyby ta polityka była przyjazna to Łukaszenka białoruskim Polakom pozwalałby żyć i działać w spokoju”. Jest to w niektórych kręgach popularne a fundamentalne kłamstwo.

  Neosowietyzm

  Ideologia państwowa jaką zaprowadził w drugiej połowie lat 90. na Białorusi Łukaszenka, tożsamość jaką nadał tej nowej republice to nic innego jak po prostu neosowietyzm. Znajdziemy tam proporcjonalnie najwięcej pomników sowieckich, „Leninów”, białoruskie służby specjalne nawet nie zmieniły nazwy (to wciąż KGB choć nawet Rosja zmieniła nazwę na FSB), największymi świętami są te sławiące Armię Czerwoną.

  Ma to swoje proste przełożenie na narrację wobec Polski i Polaków. Przedwojenna Polska to wróg i okupant a żołnierze Armii Krajowej i innych polskich formacji zbrojnych okresu II wojny światowej to mordercy i bandyci. Przy każdej możliwej okazji taka właśnie narracja jest prezentowana a polscy kombatanci zestawiani nierzadko wręcz z niemieckimi nazistami.

  Prześladowania

  Co za tym idzie, wszelkie formy polskiej pamięci historycznej, fundamentalne dla utrzymania tożsamości Polaków na Białorusi, są z miejsca narażone i klasyfikowane jako „antypaństwowe” (bo antysowieckie a sowiecka historia i tożsamość są podstawami funkcjonowania państwa Łukaszenki). Wiedząc o tym kontekście łatwiej pewne rzeczy zrozumieć.

  Co więcej, represjonowane są nie tylko polskie szkoły, organizacje, polscy księża, nauczyciele i działacze. Nawet grupy kibicowskie, jeśli tylko mają polski charakter, są prześladowane, inwigilowane i rozbijane. Taki stan rzeczy trwa ciągle, NIEZALEŻNIE OD TEGO JAKIE SĄ RELACJE MIĘDZY WARSZAWĄ A MIŃSKIEM. Represje trwają, ze zmiennym natężeniem, już 20 lat!

  Próby „dogadania się z Łukaszenką”

  Pamiętacie jak na początku rządów PiSu nastąpiła odwilż między Warszawą a Mińskiem? Ożywiły się kontakty, marszałek Senatu Karczewski pojechał do Mińska, mówił o Łukaszence per „ciepły człowiek”. Były rozważania o zamknięciu działalności Biełsatu, czyli telewizji wspierającej białoruską opozycję. W Sejmie po raz pierwszy od 10 lat powstała parlamentarna grupa polsko-białoruska. Wszedłem w jej skład licząc, że uda się być może wywalczyć jakieś polepszenie losu dla Polaków na Białorusi.

  Łukaszenka żadnym konstruktywnym dialogiem ani współpracą nie był zainteresowany. W odpowiedzi na serię pozytywnych gestów z polskiej strony wprowadził do swojego parlamentu… ustawę de facto likwidującą ostatnie dwie polskie szkoły publiczne na Białorusi. Ostatnie dwie! Na Litwie, gdzie Polaków jest dwa-trzy razy mniej niż na Białorusi i gdzie również nasi rodacy muszą się zmagać z dyskryminacją państwa litewskiego, mają jednak do dyspozycji około sześćdziesięciu szkół, dla porównania.

  Walczyć o Polaków, minimalizować straty

  Łukaszence nie zależało i nie zależy na żadnym porozumieniu ani partnerstwie z Polską. Już w 2015 roku jego zależność od Moskwy była tak duża, że jedyne co zrobił to użył „odmrożenia” relacji z rządem w Warszawie żeby wynegocjować u Putina korzystniejsze warunki współpracy. A potem wrócił do swojej starej, antypolskiej polityki, a właściwie nigdy z niej nie zrezygnował.

  Myśmy w Konfederacji oczywiście o tym wszystkim wiedzieli w ubiegłym roku. Wiedzieliśmy po pierwsze, że Łukaszenka trzyma Polaków na Białorusi jako zakładników a po drugie, że państwo polskie ma bardzo ograniczone możliwości wpływania na sytuację w tym kraju. Tam po prostu od dłuższego czasu, z zewnątrz, karty rozdaje już tylko Moskwa a co więcej, Zachód tę sytuację zaakceptował.

  Dlatego postulowaliśmy ostrożność i minimalizowanie ewentualnych strat dla Polski i Polaków na Białorusi. Nikt nie powinien jednak wyciągać z tego wniosku, że jesteśmy naiwni wobec Łukaszenki albo wierzymy w jego dobrą wolę wobec Polski i Polaków w tym kraju. Nigdy, w żadnym momencie jego trwających ponad 25 lat rządów, takiej dobrej woli nie było.

  Bezdroża demokratycznego mesjanizmu

  W tym miejscu rozprawmy się też z drugim, obok „łukaszenkofilskiego”, typem myślenia o Białorusi, jaki dominuje u większości polityków i elit nad Wisłą, które deklarują i realizują bezkrytyczne wsparcie dla tamtejszej opozycji i uważają to za cel ważniejszy niż walkę o prawa Polaków za Bugiem. Nie będę się zajmował tymi fantastami, którzy twierdzą, że misją polskiego państwa jest „walka o demokrację liberalną” i w imię tej walki powinniśmy poświęcać nasze interesy narodowe. To są zwykli, utopijni szkodnicy, których niestety nadmiar jest w Polsce zwłaszcza wśród elit.

  Odniosę się jedynie do tych, którzy mówią mniej więcej tak: „skoro z Łukaszenką nie można się dogadać i porozumieć (co jest prawdą, jak opisałem powyżej) to nie pozostaje nic innego niż wspierać opozycję i liczyć, że gdy kiedyś będzie ona rządzić a zainwestowane w nią poparcie „zwróci się” w postaci dobrej współpracy Warszawy i Mińska”. Otóż relacje z opozycją warto zawsze mieć, jak i kanały komunikacji z samym Łukaszenką, niezależnie od sytuacji, bo polityka międzynarodowa to gra, w której nie należy wykluczać z góry żadnych opcji, ale to podejście ma dwa, fundamentalne błędy.

  Po pierwsze, nie jest wcale powiedziane, że Łukaszenka zostanie zastąpiony ekipą wywodzącą się z dzisiejszej opozycji. Pamiętajmy, że kluczowa jest tu rola Moskwy na Białorusi, która w coraz większym stopniu kontroluje wszystkie resorty siłowe, zwłaszcza armię i dostawy surowców. Po drugie, inwestowanie w dobre relacje z ludźmi, którzy kiedyś mogą rządzić innym państwem jest oczywiście co do zasady słuszne, ale zupełnie nie przesądza o charakterze przyszłych relacji.

  Liczy się siła a nie przyjaźń

  O tym czy Polska będzie liczącym się graczem w tej części Europy zdecyduje nasz potencjał gospodarczy, polityczny, kulturowy, militarny. Jeśli będziemy silni, jeśli będziemy mieli niepodważalne argumenty w postaci pozytywnej oferty ale i instrumenty nacisku, wtedy nawet nieżyczliwi będą się musieli z nami liczyć i współpracować. Jeśli będziemy słabi i całkowicie zależni od polityki obcych stolic, nawet życzliwi będą nasze interesy, opinie i współpracę z nami olewać.

  Dlatego polityka państwa polskiego, zamiast miotać się między bezkrytycznym popieraniem opozycji a próbami obłaskawienia Łukaszenki, powinna po prostu zawsze stawiać prawa kulturowe, oświatowe i językowe Polaków na Białorusi jako najważniejszy temat w relacjach dwustronnych. Jesteśmy to po prostu winni setkom tysięcy rodaków mieszkających na ziemi przodków i chcących Polakami pozostać. Bez aktywnej solidarności z rodakami na Kresach kwestionujemy w ogóle istnienie kategorii dobra wspólnego w naszym życiu publicznym, a co za tym idzie – de facto uderzamy w rdzeń istnienia naszego narodu i państwa.

  Cele skromne ale realne

  Co więcej – wywalczenie Polakom na Kresach znośnych warunków funkcjonowania jest dosyć skromnym, ale możliwym do osiągnięcia celem. Tymczasem naszą debatę o Białorusi zdominowali utopiści. Jedni wbrew oczywistym faktom będą sławić rzekome cnoty Łukaszenki i możliwość głębokiej współpracy. Drudzy – głosić demokratyczny imperializm i mesjanizm, którego nikt poza Polską w Europie nie rozumie i nie czuje, a na którego skuteczne prowadzenie nasze państwo nie miało ani sił, ani środków.

  Tak jak w ubiegłym roku apelowaliśmy o ostrożność by nie pogorszyć losu Polaków, tak z tych samych powodów dziś domagamy się od rządu w Warszawie wyciagnięcia wobec Łukaszenki najdalej idących konsekwencji w związku z jego polityką represji. Blokada gospodarcza, uderzająca przede wszystkim w białoruski transport (my poradzimy sobie dużo łatwiej przez państwa bałtyckie i Ukrainę), zabieganie o sankcje wobec wszystkich urzędników każdego szczebla, którzy w prześladowania są zaangażowani, wreszcie – nieograniczona pomoc dla wszystkich organizacji i środowisk polskich na Białorusi.

  Podkreślmy – pole manewru państwa polskiego na Białorusi jest radykalnie ograniczone a próby rozmów „po dobroci” z Łukaszenką straciły sens. Trzeba po prostu wykorzystywać posiadane przez Polskę narzędzia nacisku w tej priorytetowej sprawie jakim jest możliwość życia i działania naszych rodaków w tym państwie. W perspektywie najdalej kilku lat jest zresztą prawdopodobne, że nawet dla Moskwy koszty utrzymywania obecnego prezydenta Białorusi u władzy, po jego gwałtownej i wciąż trwającej konfrontacji z większością obywateli, okażą się zbyt duże.

  Łukaszenka musi tymczasem bardzo namacalnie odczuć, że prześladowanie Polaków ma swoją bardzo wysoką cenę a na dłuższą metę, wobec trudnej sytuacji ekonomicznej i politycznej na Białorusi – po prostu mu się nie opłaca. Musimy w tym temacie oczekiwać i wymagać od wszystkich partnerów naszego państwa na arenie międzynarodowej, którym Polska świadczy różne przysługi, solidarnej i aktywnej postawy. Taka agenda musi stać się celem, sednem polityki państwa polskiego wobec Białorusi.”

  Robert Winnicki
  Poseł Konfederacji
  Prezes Ruchu Narodowego

  za: https://www.facebook.com/robertwinnickipubliczny/

  Patrz także :

  https://konfederacja.com.pl/lukaszenka-uderza-represjami-w-naszych-rodakowrobert-wi/

  https://konfederacja.com.pl/michal-urbaniak-racja-stanu-dla-polski-powinno-byc-dobro-naszych-rodakow-na-bia/

  Polubienie

  • Ródy sie rzeni

   Popieram Roberta i cieszę się że tutaj na tej stronie publikuje się jego wypowiedzi. Przekażę mu je.

   Polubienie

   • paziem

    Obiecuję dzisiaj napisać coś więcej o tym antypolskim dywersancie w kostiumie ” narodowca”, jakim jest R.Winnicki.

    Polubienie

  • alex

   Przewymiarowane i nudne „kazanie” (gledzenie) Winnickiego, jest dowodem na to ze Konfederacja, opanowana przez wiszacych na Azjatyckim krzyzu Zydofilow , nie rozumie sytuacji w Polsce. Tylko Partia Suwerenna, wolna od Azjatyckich zabobonow i potomkow koczownikow, moze wyzwolic Polske spod okupacji globalnych korporacji i CIA.
   Obawiam sie ze po wasalskim wobec okupantow Polin przemowieniu Winnickiego.
   Konfederacja „wygra” kolejne wybory , tak samo jak Demokraci „wygrali” z Konserwatystami, wybory w USA. Biden juz drukuje dolary na wsparcie „demokracji” w Polin. „Qrwa Qrwie lba nie urwie”

   Polubienie

 9. alex

  Mysle ze nie odbiegam od zasadniczego tematu , ktorym jap przypuszczam jest obrona naszej Slowianskiej Suwerennosci?

  Sen.
  Oszczędzę Państwu retorykę Żołnierza w okopach i ze wzgledu na obecnosc kilkoro pruderyjnych Pedałów  i Dewotek, na liście adresowej, postaram sie dopasować składanie wyrazów do wszystkich adresatów. Po kilku godzinach koszmarnej bezsenności, usunąłem i natychmiast aż do przebudzenia, miałem kolorowe sny, o sielskiej Polsce, gdzie oddycham swobodniej niż w zasypanej przez Syjonistów, aluminium i truciznami Ameryce.
  Podczas snu spotkałem moich normalnych Rodaków i byłem szczęśliwy.
  Wczoraj wyłączono mi  nasz prywatny serwer na GD. Będę interweniował, ale od rana nie moge sie dodzwonic w tej sprawie. Dookola psychoza strachu, sąsiedzi, ogarnięci jakimś smokiem coverowym, pytają mnie czy sie juz zaszczepiłem?, bo Oni juz dawno to uczynili (nie dla siebie, ale w trosce o moje zdrowie). Czuje sie jak w mieście wariatów, wsrod ktorych jestem napiętnowany moim Słowiańskim DNA. Wczoraj patologia osiągnęła apogeum, dowiedzielismy sie ze wszyscy „dla dobra innych” musza sie zaszczepic i muszą posiadać zaświadczenie szczepienia w razie kontroli władz. Natychmiast „po mieczu pojawiła sie tarcza” i na rynku mozna juz kupic na kilka dolarow zaświadczenie o szczepieniu. Riposta Syjonistów była natychmiastowa i wprowadzono „prawo” na mocy którego , po ujawnieniu fałszywych dokumentów można trafić do więzienia ” za świadome narażanie wspolobywateli na smierc” Poniewaz wczoraj oglądałem filmy z Judenlandu „Polin” gdzie dokonałem kilku wpisów pod akcjami Posła Grzegorza Brauna i innych opanowanych Rewolucjonistów. Wpadłem na film o Rewolucji na Kubie, gdzie panował podobny do „Polin” reżim Syjonistów Amerykańskich.Zanim przejdę do meritum, proponuje obejrzenie tego propagandowego filmu, który do złudzenia przypomina obecna sytuacje w Polsce okupowanej przez Syjonistyczne korporacje.https://youtu.be/aG4SOQUK8Sk

  Polubienie

 10. alex

  W poprzednim filmie zobaczyliscie historie, ktorej epilogiem jest dzisiajsza inwazja koczownikow na USA.
  Ostatnie kadry tego teledysku pokazuja dokladnie to co sie stalo w ostatnich latach, przed dojsciem do wladzy Trumpa. Niestety Donald Trump nie byl w stanie zatrzymac historii. Wszyscy za to teraz zaplacimy.

  Polubione przez 1 osoba

 11. paziem

  Oświadczenie Putina o kwestiach narodowościowych

  Polubione przez 1 osoba

  • alex

   Genialny polityk, zakladam ze ma swiadomosc tego co mówi, bo tematy czyta ze ściągi a nie jak Trump z żydowskiego promptera.
   Z tego filmu widać że Putin: Co innego mówi, co innego robi, a co innego myśli, a zatem jest to Genialny Polityk, tylko nie dla Polakow.
   Zacznę od Cerkwi, czyż nie głosi sie tam ze „Żydzi są narodem wybranym”? 2.Czy Prezydent moze wskazać jednego Oligarchę który nie jest Żydem, albo psem na Żydowskiej smyczy? 3. Czy jest ktoś kto jako Rodowity Słowianin, jest traktowany na równi z Azjatami w Rosji?
   Prezydent Trump stosuje podobna retoryke jak Putin z ta roznica ze najpierw w latach 60-tych. dokonano podziału rasowego dając przywileje „swietych krow” kolorowym ( sam uczestniczyłem w tym cyrku jako „biały śmietnik”) W drodze do szkoły tak nazywano białych w pociągach do Chicago. Teraz „uczeni w piśmie” chcą wyrownac przywileje, znowu kosztem Bialych. Koszerne media Amerykańskie każdego dnia szczują na nas kolorowych i nikt nie protestuje, przeciwko rasizmowi. Każdego dnia padają trupy w wyniku rasistowskich strzelanin na ulicach, lub wręcz egzekucji na przypadkowych Białych obywatelach USA.
   Zadaje sobie pytanie, po kiego są nam potrzebni koledzy do rządzenia w naszej Ojczyźnie, w czasach kiedy militarnie jestesmy zerem?
   Niech sie od Polski zwyczajnie odpierdolą, skoro wszyscy wspierają okupacyjna wladze „Polin”. Kto chce Polakom pomoc w wyzwoleniu ? poniewaz dotychczas wszyscy dostarczają nam dodatkowe kamienie do szyji.
   Wystarczy dobry Polski rzad i za samo myto na granicy, możemy żyć jak bąki w kobylich dupach. Alex
   Ps. Pamietajmy ze z Południowej Ameryki nadciągają juz miliony prześladowanych  koczowników, zapraszanych tu przez tzw. „demokratow” ze szmalcownikiem i sponsorem Rewolt na świecie, Sorosem.
   Spełniła sie klątwa zamordowanego przez CIA  Che Guevary. proroczo zapowiadana w tej piosence.

   Polubione przez 1 osoba

 12. Ciekawe,KTO na TO glosuje?.
  Winnicki jaki „zatroskany”,o losy jego
  „rodakow”,na BIALORUSI.
  Bialorus. TAM jest KASA DO ZROBIENIA. Trzeba byc skonczonym
  IDIOTA, zeby wierzyc w TE brednie.
  NAJPIERW, probowali na spokojnie
  przeciagnac pana A.L,na swoja strone.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.