Co z Białorusią na wypadek zamachu stanu lub agresji?!

Łukaszenka_poligon

Prezydent Republiki Białoruś Aleksander Łukaszenko podpisał dekret z dnia 9 maja 2021 r. Nr 2 „O ochronie suwerenności i porządku konstytucyjnego”

Z dokumentu wynika, że ​​w przypadku śmierci głowy państwa w wyniku zamachu, popełnienia aktu terroryzmu, agresji zewnętrznej lub innych aktów przemocy, wszystkie organy państwowe i ich funkcjonariusze postępują zgodnie z postanowieniami Rada Bezpieczeństwa, której posiedzeniom przewodniczy Prezes Rady Ministrów.
Jednocześnie na terytorium kraju następuje natychmiastowe wprowadzenie stanu wyjątkowego lub stanu wojennego, a Rada Bezpieczeństwa ustala listę środków ich zapewnienia.

Decyzje Rady Bezpieczeństwa są wiążące dla wszystkich i podlegają bezwarunkowej realizacji.

Główną kwestią będzie kwestia przeprowadzenia wyborów. O ich przeprowadzeniu zadecyduje Rada Bezpieczeństwa z udziałem gubernatorów.

Dekret ma na celu zachowanie niezależności i suwerenności kraju.

Dekret wchodzi w życie z chwilą jego podpisania

Na podst. : https://www.belta.by/president/view/lukashenko-podpisal-dekret-o-zaschite-suvereniteta-i-konstitutsionnogo-stroja-440660-2021/

Państwo powinno mieć plan działania na wypadek nagłych wypadków, a podpisany dziś dekret jest właśnie takim planem. Premier Roman Gołowczenko powiedział to dziennikarzom, komentując dekret „O ochronie suwerenności i porządku konstytucyjnego” podpisany przez głowę państwa,
„Prezydent zdecydował, jak będzie rządzony kraj w przypadku aktów przemocy wobec głowy państwa. Jest to jego prawo, a może nawet obowiązek, jako naczelnego wodza, zapewnić wszystkie możliwe opcje. Na każdą nadzwyczajną okoliczność państwo powinno mieć plan działania. Ten dekret jest takim planem działania – powiedział szef rządu.

za: https://www.belta.by/society/view/golovchenko-o-dekrete-prezidenta-v-gosudarstve-dolzhen-byt-plan-dejstvij-dlja-neshtatnyh-sluchaev-440687-2021/

Przewodnicząca Rady Republiki Natalia Koczanowa odniosła się do przyjętego dekretu głowy państwa o ochronie suwerenności i porządku konstytucyjnego
„Nigdy bym nie pomyślała, że taki dekret będzie musiał być przyjęty w naszym kraju. Ponieważ pokój, spokój, gwarancje – to wszystko, co zawsze było zapewnione w naszym kraju. A dziś robimy wszystko. Ale pojawiły się siły, które chcą się mieszać w nasze życie, życie naszego kraju, naszego narodu ”- powiedziała Natalya Kochanova.

Podkreśliła, że ​​w żadnym wypadku nie należy dopuścić do tego, aby ten dekret trzeba było wykonywać. „Ale trzeba było go przyjąć, aby pokazać, że nikt tu dziś, jak mówi Prezydent, nie trzyma się władzy drżącymi rękami. Chcemy zrobić wszystko, aby w kraju panował spokój i cisza. Żeby nasi ludzie nigdy nie doświadczali tych okropności, których doświadczyli wiele lat temu ”

za: https://www.belta.by/society/view/kochanova-o-dekrete-prezidenta-my-hotim-sdelat-vse-chtoby-v-strane-byli-mir-i-spokojstvie-440686-2021/

Białorusini nigdy nie pozwolą patrzeć na swoją ziemię z pogardą. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział to dziś podczas ceremonii złożenia wieńców pod Pomnikiem Zwycięstwa z okazji 76. rocznicy Wielkiego Zwycięstwa

„Rozumiem: po tych wydarzeniach, które miały miejsce w zeszłym roku, i tego co nam obiecują w tym roku, myśmy nieco, szczerze mówiąc, zmęczyli nasze społeczeństwo. Może ktoś zbytnio się martwi o pokój i bezpieczeństwo. Może ktoś – w ogóle przestał w to wierzyć. A więc apeluję teraz do Was – do tych, którzy nie wierzą. Pamiętajcie: dopóki nasze pokolenie będzie żyło, Białoruś będzie zawsze stać twardo ! Będziemy żyć. Będziemy żyć na naszej ziemi. I przysięgam wam w tym świętym miejsce, że nigdy nie pozwolimy patrzeć na naszą ziemię z pogardą. Na tę ziemię, którą w trudnych czasach utrzymaliśmy i odwojowaliśmy. Będziemy jej bronić, bez względu na wszystko ”- podkreślił Aleksander Łukaszenko.

Prezydent zwrócił się również do tych, „którzy się wystraszyli w związku z ostatnimi wydarzeniami”: „Nawet nie myślcie i nie martwcie się o przyszłość swoich dzieci, wnuków i waszą przyszłość. Zrobimy wszystko, aby słońce świeciło nad naszą ziemią, jak dzisiaj, a niebo było błękitne. Zrobimy wszystko, aby młode matki i ojcowie z dziećmi mogli o każdej porze dnia wyjść na zewnątrz i spacerować po swojej ziemi, tak jak zawsze. Tak będzie, obiecuję wam. Przysięgam, że tak będzie! ”

„I ja chcę, żeby nas usłyszeli nie tylko na Białorusi, ale i tam. Wy wiecie kto” – dodał szef państwa.

za: https://www.belta.by/president/view/lukashenko-poka-nashe-pokolenie-zhivo-belarus-vsegda-budet-stojat-namertvo-440697-2021/

(Tłum. własne – PZ)

8 Komentarzy

Filed under Bez kategorii

8 responses to “Co z Białorusią na wypadek zamachu stanu lub agresji?!

 1. Życzę Białorusinom, żeby fenomen Białorusi był tak silny i zdecydowany jak fenomen Kuby.
  Obydwa te kraje graniczą przecież bezpośrednio z bezwzględnym, bandyckim, syjonistycznym, Zachodem i trwają dzięki swoim przywódcom.

  Na pohybel syjonistycznemu Zachodowi.

  Polubione przez 1 osoba

 2. Lechita

  Już niedługo możemy być znowu razem z naszymi Słowiańskimi Braćmi ze wschodu tak jak dawniej , dzięki którym to przetrwaliśmy próbę eksterminacji Nas Wszystkich przez imperialistyczny zachód < który to posluzyl sie niemcami i ich sojusznikami w ostatniej wojnie światowej do realizacji od zawsze tych samych celów podbić , zniewolic , obrabowac nas i nasza ziemie . Dzisiaj ten psujący się od środka i na zewnątrz zachód w swoich ostatnich podrygach zafundował nam wszystkim tzw. ''szczurołapa" za darmo i ponownie znaleźliśmy w wielkim niebezpieczeństwie , ale daje nam przykład nasz mądrzejszy brat Białoruś jak postępować , pytanie …., czy skorzystamy zanim pojawia sie miliony na liczniku śmierci ?

  Polubienie

 3. A na bandyckim Zachodzie bez zmian: każdy kundel musi słuchać poleceń pana z Waszyngtonu, Londynu, Tel Avivu

  Rezydent IIIŻydo-RP/Polin, niejaki Andrzej D.: „Chcemy, aby Białoruś szła w kierunku demokracji”
  https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-prezydent-andrzej-duda-chcemy-aby-bialorus-szla-w-kierunku-d,nId,5222564

  Bo jak nie, to konsekwencje mogą być następujące:

  20.02.2014, w TVN24, Tusk cynicznie wyjawił, że min. spraw zagranicznych III RP, NRF, Francji, R.Sikorski, F. Steinmeier, L.Fabius, złożyli prezydentowi W.Janukowyczowi „propozycję nie do odrzucenia”:

  „jeśli zdławi (żydowską) rewoltę na Ukrainie, to ani on, ani nikt z jego rodziny nie może czuć się bezpieczny”.
  _______

  R.Sikorski z poprzednikiem F.Steinmeiera, pederastą G.Westerwelle, podobną propozycję złożyli prezydentowi A.Łukaszence w listopadzie 201or., na miesiąc przed wyborami prezydenckimi. Sikorski pochwalił się w TVP1, że przedstawili prezydentowi Białorusi bardzo demokratyczną propozycję:

  w wypadku, gdy Łukaszenka umożliwi któremuś z jego konkurentów wygranie wyborów, odejdzie z polityki jako zamożny i żyjący w bezpieczeństwie obywatel Europy. Ale w wypadku gdy na ten „odważny” krok się on nie zdecyduje, to winien oczekiwać losu Miłoszwicia w Jugosławii, Nadżbullacha w Afganistanie lub Saddama Husseina w Iraku…

  A więc R.Sikorski, żołnierz syjonistycznej mafii ma już niejakie doświadczenie w bandyckich rozgrywkach, czyli w syjonistycznej dyplomacji na rzecz rozprzestrzeniania zachodniej demokracji.
  _______

  2014r. w TVP Info, w programie J.Pospieszalskiego, niejaki W.Waszczykowski (pracował w MSZ, PiS) powiedział, że:

  „jeśli W.Janukowycz nie zechce oddać władzy, to może się powtórzyć wariant rumuński z 1989r.”.

  Syjonistyczni bandyci żądni są krwi.

  za: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/03/02/rzadza-nami-syjonistyczni-bandyci-bez-skrupulow/

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.