PiS-dzielców „Nowy Ład” – i będzie super

6b60ff5bb762e0acc2db9af4d1f37850

Gdy PiS-dzielców rząd wprowadził 500+ na dziecko – uwaga: wprowadził 1 kwietnia 2016r. – cztery miesiące później spotykałem ludzi, którzy twierdzili, że dzięki 500+ już rodzi się więcej dzieci, choć jak wiadomo ciąża u ludzi trwa dziewięć miesięcy.

Tak sobie teraz myślę, że dzięki „Nowemu Ładowi” także poprawi się nam demografia i to nie po czterech miesiącach „Nowego Ładu”, ale już po trzech, a może nawet i po dwóch. I że awangardę wśród rodzących matek stanowić będą emerytki i to nie koniecznie te młodsze – szczególnie, że emerytom już się poprawiło, a w „Nowym Ładzie” poprawić ma się jeszcze bardziej. A dlaczego emerytki będą w awangardzie rodzących, ktoś słusznie spyta? A to dzięki wywalczonej wolności i obaleniu komuny PRL. A z kolei dzięki wolności mamy żydowski kapitalizm i demokrację, które umożliwiły młodym, w sile wieku Polakom, wyjazdy do państw europejskiej wspólnoty. Zatem demografia spoczywa w rękach – no może nie koniecznie w rękach i miejmy nadzieję, że nie w rękach, ale nie bądźmy zbyt drobiazgowi – głównie emerytów, jako już najpotężniejszej chyba grupy społecznej. Trzeba powiedzieć, że w przeciwieństwie do ponurej komuny PRL IIIŻydo-RP/Polin docenia emerytów. Może przyjdzie czas, że IIIŻydo-RP/Polin doceni także pederastów i lesbijki, niech i oni zakładają rodziny i wzmacniają demografię – mogą np. porywać dzieci w sąsiednich krajach -, w końcu to rozrastająca się grupa społeczna, a nie każdy, jak prezes PiS-dzielców, zadowoli się kotem.

Z nazwą programu gospodarczego „Nowy Ład” w IIIŻydo-RP/Polin wyszło jak wyszło, ale w końcu na kim mają się wzorować PiS-dzielcy, jak nie na wzorcowym przykładzie demokracji i żydowskiego kapitalizmu jakim jest światowe imperium USA -?

I pewnie mało kto pamięta, że Nowy Ład” (ang. „New Deal”) to był program reform ekonomiczno-społecznych wprowadzonych w USA, którego celem było przeciwdziałanie skutkom wielkiego kryzysu lat 1929–1933 spowodowanego przez żydowski kapitalizm.

Chciał nie chciał, ale wniosek nasuwa się sam i to dość oczywisty: po trzydziestu latach permanentnego kryzysu w IIIŻydo-RP/Polin, czas na jakieś zmiany. I przynajmniej za tę smutną refleksję przypadkowego przyznania się do winy, bo PiS-dzielcy także już przecież rządzili w latach 2005-2007, należą się im słowa pochwały. Ale jakie to będą zmiany i czy nie pogłębią kryzysu jeszcze bardziej, pewnym być nie można. Bo jak wynika z lektury „Nowego Ładu”, ani odbudowy polskiego systemu bankowego, ani przywrócenia rządowi polityki pieniężnej – czyli kluczowych czynników sterowania gospodarką, ani odbudowy polskiego przemysłu, handlu, rolnictwa, zdolności obronnych armii, etc., nie będzie. A zatem nie będzie i rozwoju gospodarczego, a jak nie będzie rozwoju gospodarczego to i przyrostu naturalnego także nie będzie. A co będzie? Będzie systematycznie rosnące zadłużenie kraju przy drastycznie malejących możliwościach spłaty zadłużenia i będą rosnące obciążenia podatkowe, które zostały zapowiedziane choćby tylko w związku z europejskim Funduszem Odbudowy – czytaj: w związku z dalszym regresem i ubezwłasnowolnieniem ekonomicznym rządu i obywateli.

Dariusz Kosiur

9 Komentarzy

Filed under Polityka

9 responses to “PiS-dzielców „Nowy Ład” – i będzie super

 1. Sławobor

  Istnieje duże prawdopodobieństwo, że po tym jak PiS skonsoliduje przemysł energetyczno wydobywczy,mając duzy kawałek rynku w całej Europie Środkowo Wschodniej, nagle większościowym akcjonariuszem objawią się amerykańskie fundusze inwestycyjne, które prawdopodobnie już teraz skupują polskie aktywa za wydrukowane dolary i przejmą całowitą kontrolę nad polskim strategicznym sektorem. Wtedy odbędzie się generalne sprzątanie, gdyż Jankesi będą chcieli obsadzać stołki swoimi ludźmi a „polski rząd” nie będzie miał nic do powiedzenia.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. paziem

  No i o to chodzi, a takie pomiotło z Pcimia rodem dostanie na pocieszenie jakiś ” dowód uznania”, a że pomiotło można kupić za czapkę gruszek albo trochę ziemi, to jak mówi żydowskie powiedzenie ” uwłaszczeniowe”: chcieliście chłopy ziemi, to macie worek i se nakopta!

  Polubione przez 1 osoba

  • Kojak

   Kredyty i zadluzenie za Gierka to smieszna sprawa w porownaniu z zadluzeniem dokonanym przez zydowskich kryminalistow po 89 roku ! Robiono tak w duzym stopniu zeby ludzie zaakceptowali kryminalny rabunek Polski po 89 roku ze rzekomo Polska zbankrutowala ! Girek mniej lub bardziej cos zbudowal i cos zostawil ! Zydowscy gnoje i smiecie nic nie zrobili tylko jeszcze to co Gierek zbudowal rozkradli lub zniszczyli ! To ze Polska jeszcze istnieje nie wynika z dzlalalnosci zydowskich zbirow ale z prostego faktu ze ludzie musza zarobic na swoj byt ! Gierek niestety starannie hodowal zydowskich bandytow z KOR i pozwalal im bezpiecznie budowc swoja legende . Cala masa Polakow zginela dzialajac w opozycji( absolutnie nikt nigdy nie mowi nic o nich, tylko o idiotach niezlomnych ) a zydowski gnoj jeden z drugim z KOR -u dzialal swobdnie i nikt nigdy jakos nawet nie obil mu ryja !

   Polubione przez 1 osoba

 3. Kojak

  Kiedys zydwska gnida Lancman ksywa Lewandowski powiedzial nieopatrznie ; ,,Polacy nie powinni utrzymywac sie z wlasnosci ,Polacy powinni utrzymywac sie z pracy ! ,, To wrecz idealnie oddaje sens Nowego Ladu zydowskich kanali z PPYYYSS ! Nie wolno dopuscic do powstania klasy sredniej zlozonej z Polakow To glowny sens dzialania tych… brak juz slow zeby napietnowc te zydowskie gangreny

  Polubienie

 4. Minister finansow,w rzadach J.Kaczynskiego,
  importowany z ANGLII, ktory ma problemy z jezykiem polskim. Co tam jezyk, licza sie korzenie.
  Minister kultury i dziedzictwa narodowego,tez z importu.
  KTO przejal, calkowita wladze po 13.XII.1981r ?. KTO?.

  Polubienie

 5. Re; Kojak
  Inne gnidy.
  „Jak sie Polakom NIE PODOBA,to moga wyjechac.
  Granice maja otwarte”. Hanna K.
  ” Skoro im tak ciezko (o polskich przedsiebiorcach)
  znaczy TO,ze nie powinni zajmowac
  sie biznesem,bo NIE maja pojecia,o TYM”. J.K.

  Polubienie

 6. A.Kwaśniewski: Ten program niewątpliwie jest lewicowy. Jest tam np. obniżenie obciążeń dla najuboższych. Program PiS-u jest bliżej rozwiązań lewicowych niż projektów liberalnych. Nie wiem, jak się z tym czuje Gowin, który przyznaje się do swojego gospodarczego liberalizmu, ale to już jego problem. – https://forum.interia.pl/aleksander-kwasniewski-ocenil-polski-lad-tematy,dId,3619504?parametr=najlepsze_tematy&iwa_source=najlepsze_tematy

  To jest wypowiedź byłego komunisty, członka PZPR.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.