Rządy PiS-dzielców – rządy debili, czy zdrajców?

Odpowiedzmy sobie na pytanie, czyje interesy reprezentuje i realizuje rządząca banda PiS-dzielców? Bo, że nie są to interesy polskie jest bardziej niż oczywiste, a więc to, czego dotyczy poniższy tekst powinno stanowić podstawę do oskarżenia PiS-dzielców o zdradę stanu.

W 2005r. rząd PiS-dzielców i jego żydowscy doradcy doprowadzili do rezygnacji z budowy gazociągu Jamał II, łączącego Rosję i państwa UE. Tym samym pozbawili budżet państwa wpływów za przesył rosyjskiego gazu przez terytorium Polski. Decyzję o rezygnacji z budowy Jamał II rządzące Żydostwo tłumaczyło politycznym interesem III RP, który to interes dyktował bezpieczeństwo gazowe Ukrainy (?). Ale czy to bezpieczeństwo Ukrainy nie było przypadkiem dyktowane PiS-dzelcom z Waszyngtonu i Londynu?

.

26-03-2007 Minister Gospodarki, Piotr Woźniak: Polska nie jest już zainteresowana budową drugiej nitki gazociągu jamalskiego biegnącego tranzytem przez nasz kraj do Niemiec. – https://www.wnp.pl/wiadomosci/gazociag-jamal-ii-nie-potrzebny,22091.html

W związku z tym władze Rosji podjęły decyzję o budowie gazociągu (Nord Stream) po dnie Bałtyku. W tamtych latach koszty podmorskiej inwestycji szacowano na ok. 5 mld dol., podczas gdy gazociąg przez Polskę kosztowałby ok. 1,5 mld dol. Polska otrzymywałaby opłatę przesyłową i zwiększone bezpieczeństwo dostaw gazu.

Według rosyjskich planów Jamał II omijał Ukrainę, która coraz bardziej niebezpiecznie ciążyła ku syjonistycznemu Zachodowi – głównie chodzi tu o wpływy żydowskich lichwiarzy z USA, którzy po opanowaniu Ukrainy przejęliby także kontrolę nad gazociągami dla Europy na obszarze Ukrainy. Rosja i NRF zbudowały, więc gazociąg po dnie Bałtyku i zablokowały wyjście z portów Szczecina (to kolejny sukces PiS-dzielców). Tak więc, tę potyczkę żydostwo z USA sromotnie przegrało. Polityka gospodarczej izolacji Rosji, której ważną częścią jest wojna gazowa, zawiodła na całej linii. Niestety, za sprawą rządzących PiS-dzielców wśród przegranych znaleźli się także Polacy.

.

Zdumienie u niektórych może budzić fakt, że wśród politycznych doradców i współpracowników w kwestiach polityki energetycznej rządu PiS-dzielców znaleźli się Żydzi z dwóch, wydawałoby się przeciwnych, opcji politycznych, np. R.Schnepf, H.Szlajfer, przyjaciele Michnika (opcja PO) i P.Naimiski, kolega i współpracownik A.Macierewicza (opcja PiS) – różne polityczne opcje, a cele polityczne te same: na rzecz Żydostwa i przeciw Polsce i Polakom !

Ryszrd Schnepf

Henryk Szlajfer

W Kancelarii Premiera Marcinkiewicza wyjątkowo silną pozycję zajmował jego doradca Ryszard Schnepf, pełniący funkcję sekretarza stanu ds. międzynarodowych i mający zasadniczy wpływ na obsadę tej części Kancelarii, która jest odpowiedzialna za politykę zagraniczną. M. in. nominatami Schnepfa są dyrektor i zastępca dyrektora departamentu polityki międzynarodowej. Jego związki z Premierem datują się jeszcze z czasów rządu Jerzego Buzka i po dziś dzień Premier publicznie podkreśla, że łączy ich osobista przyjaźń.

(Schnepf) Zapewniał, że ma dobre stosunku ze Stefanem Mellerem, co gwarantuje bezkonfliktowość na linii Kancelaria MSZ. Było to zapewne szczególnie istotne dla Premiera w sytuacji, gdy ministrem spraw zagranicznych był polityk Unii Wolności, ściśle związany z lewicą laicką, a istotną rolę w MSZ odgrywał inny znany przywódca tej formacji Henryk Szlajfer.

Za: Tygodnikiem Katolicko-Narodowym Głos (A.Macierewicza), „Dywersja, czy głupota”

http://www.glos.com.pl/Archiwum_nowe/Rok%202006/021/strona/gaz_i_ropa.html

.

26.05.2021 USA dały zielone światło dla budowy Nord Stream 2. https://www.tvp.info/54009424/nord-stream-2-ekspert-komentuje-co-decyzja-usa-oznacza-dla-polski

I co osiągnęły rządy PiS-dzielców polityką wysługiwania się światowym syjonistycznym, żydowskim interesom Waszyngtonu i Londynu? Gdzie są korzyści dla Polski z takiej polityki? A może PiS-dzielcy zamierzają zażądać od USA i Wlk.Brytanii rekompensat za utracone opłaty przesyłowe? Nie, nic z tych rzeczy. PiS-dzielcy wnieśli do kne-sejmu projekt uchwały wzywającej NRF do wycofania się z budowy gazociągu Nord Stream II – płakać, czy śmiać się -?. (https://www.tvp.info/54036835/uchwala-przeciw-nord-stream-2-w-sejmie-projekt-wniesli-poslowie-pis) Widać wytyczne Waszyngtonu i Londynu dla PiS-dzielców nie uległy żadnej zmianie. Niszczenie i okradanie Polski i Polaków to wyznaczony PiS-dzielcom priorytet i tego się trzymają.

Dariusz Kosiur

27 Komentarzy

Filed under Polityka

27 responses to “Rządy PiS-dzielców – rządy debili, czy zdrajców?

 1. Bili de kid

  Polin nigdy nie dążył i nie dąży do suwerenności, nie prowadzi swojej polityki. Polin to podwykonawca polityki współplemieńców z różnych kierunków świata, który w zamian może pasożytować na Polakach.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. MatkaPolka

  ZATAJONE PRZED POLAKAMI BOGACTWA POLSKI, CZYLI NAJWIĘKSZE OSZUSTWO PRL-BIS (TZW. III RP)

  Nic tak nie demaskuje OKUPACYJNYCH RZĄDÓW w Polsce jak ZATAJANI NIEZWYKŁYCH BOGACTW POLSKI.

  Polska jest potęgą energetyczna i surowcową – POLSKA KUWEJTEM EUROPY –
  Polska nie potrzebuje importu gazu i ropy ani z Rosji ani z USA– sama może być eksporterem

  https://forumemjot.wordpress.com/2016/02/10/polska-jest-najbogatszym-krajem-swiata-o-te-zloza-toczy-sie-iii-wojna-swiatowa-polecam/

  Nic tak nie pokazuje niewyobrażalnej podłości rządów „warszawskich” przez ostatnie 25 lat, ich świadomego antypolskiego charakteru, świadomej eksterminacji i zmuszania do emigracji naszego narodu jak sprawa zatajanych niezwykłych bogactw Polski.

  Nic tak precyzyjnie nie pokazuje gorliwego służenia obcym interesom, a zarazem bezprzykładnej głupoty rządów warszawskich przez ostatnie 25 lat jak sprawa ukrywanych przed narodem bogactw naturalnych naszego kraju. Przez zaprzedanie i głupotę rządzących jest blokowany szybki rozwoju Polski i dobrobyt całego społeczeństwa w tym naszych „elit”.

  Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych. Dla przykładu Niemcy w swojej konstytucji nadal uznają granice sprzed 1937 roku. Oszustwem rządów warszawskich jest wmawianie Polakom, że Niemcy uznały naszą granicę zachodnią.

  Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu – 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!!
  300 163,5 mld $, czyli 300,1635 biliona $ (w USA 300,1635 trylionów $)
  .

  Konwencjonalne (nie łupkowe) złoża gazu ziemnego, lokalizacja Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Podkarpacie

  Zasobność – 1,7 bln m3 Wartość – $510 000 000 000 (510 mld $)

  Polubienie

 3. MatkaPolka

  FENOMEN GEOTERMALNY – energia z głębokich pokład skał – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!
  zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!

  Polska leży wskutek unikalnego zbiegu czterech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, jaka powstaje z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych, albo rozgrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.

  Ten fenomen geotermalny jest w Polsce tak unikalny, że jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość, co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!

  Polubione przez 1 osoba

 4. MatkaPolka

  Złoża wysokiej, jakości węgla kamiennego na Lubelszczyźnie. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem
  Zasobność – (40 mld ton); Wartość – (4 800 mld $ = 4,8 biliona $).

  Złoża węgla brunatnego pod Legnicą
  Zasobność – (15 mld ton); Wartość – (87,00 mld $).

  Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich)
  Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton); Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 $ (355 mld $).
  W USA Mówimy trylion dolarów, bowiem Anglosasi na miliard mówią bilion.

  Złoża molibdenu, wolframu, miedzi pod Myszkowem (Jura Krakowsko-Częstochowska). Obok tych metali zawsze występuje złoto, srebro i selen
  Zasobność – 726 000 000 ton rudy (726 milionów ton); Wartość samego tylko molibdenu – (14,52 mld $).

  Złoża niklu pod Ząbkowicami Śląski.
  Obok niklu w złożach występuje złoto i platynowce
  Zasobność – (14 mln ton); Wartość tylko niklu (4,00 mld $).

  Złoża wysokiej, jakości węgla kamiennego na Lubelszczyźnie.
  Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem
  Zasobność – (40 mld ton); Wartość – (4 800 mld $ = 4,8 biliona $).

  Złoża węgla brunatnego pod Legnicą
  Zasobność – (15 mld ton); Wartość – (87,00 mld $).

  Złoża złota w różnych lokalizacjach głównie na terenie Dolnego Śląska
  Zasobność – 350 ton kruszcu; Wartość – 14 000 000 000 (14,00 mld $).

  Złoża miedzi i złota w rejonie Bytomia Odrzańskiego
  Zasobność: Miedź – (8 mln ton) Złoto – 100 ton kruszcu Wartość około (62,50 mld $).

  Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich)

  Zasobność – 1 500 000 000 ton rudy (1,5 mld ton);
  Wartość samego tytanu to 355 000 000 000 $ (355 mld $). Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 $ (bilion $).
  W USA Mówimy trylion dolarów, bowiem Anglosasi na miliard mówią bilion.

  Rzecz w tym, że prócz 50 milionów ton tytanu złoże to zawiera najwyższej, jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki tzw. metali ziem rzadkich. Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.

  Złoża molibdenu, wolframu, miedzi pod Myszkowem (Jura Krakowsko-Częstochowska). Obok tych metali zawsze występuje złoto, srebro i selen
  Zasobność – 726 000 000 ton rudy (726 milionów ton);
  Wartość samego tylko molibdenu – 14 520 000 000 $ (14,52 mld $).

  Złoża niklu pod Ząbkowicami Śląski. Obok niklu w złożach występuje złoto i platynowce
  Zasobność – 14 000 000 ton rudy (14 mln ton);
  Wartość tylko niklu około 4 000 000 000 $ (4,00 mld $).

  Złoża wysokiej, jakości węgla kamiennego na Lubelszczyźnie. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem
  Zasobność – 40 000 000 000 ton (40 mld ton);
  Wartość – 4 800 000 000 000 $ (4 800 mld $ = 4,8 biliona $).

  Złoża węgla brunatnego pod Legnicą
  Zasobność – 15 000 000 000 ton (15 mld ton);
  Wartość – 87 000 000 000 $ (87,00 mld $).

  Złoża złota w różnych lokalizacjach głównie na terenie Dolnego Śląska
  Zasobność – 350 ton kruszcu;
  Wartość – 14 000 000 000 (14,00 mld $).

  Złoża miedzi i złota w rejonie Bytomia Odrzańskiego
  Zasobność:
  Miedź – 8 000 000 ton metalu (8 mln ton)
  Złoto – 100 ton kruszcu
  Wartość razem około 62 500 000 000 $ (62,50 mld $).

  Konwencjonalne (nie łupkowe) złoża gazu ziemnego, lokalizacja Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Podkarpacie
  Zasobność – 1,7 bln m3
  Wartość – 510 000 000 000 $ (510 mld $)

  RAZEM (podsumowując tylko wartość tytanu ze złoża pod Suwałkami) 5 847 020 000 000 $ (5 847,02 mld $ = 5,847 biliona / w USA 5,847 tryliona $)

  Polubione przez 1 osoba

 5. MatkaPolka

  Jednak to wcale nie wszystko!!!

  Ropa, która płynie do Polski rurociągiem „Przyjaźń” jest wydobywana z głębokości około 7km w Tatarstanie, około 1000 km na wschód od Moskwy. Surowiec ten nie jest najwyższej jakości ponieważ jest silnie zasiarczony. Przedstawione powyżej dane pochodzą głównie z raportu z 15 letniego programu poszukiwań geologicznych, jaki zainicjował Edward Gierek w 1971 roku. Prace nad raportem ukończono w 1985 roku. Jednak w raporcie wykazano tylko złoża do głębokości 4km. Sowieci zakazali władzom PRL wiercić głębiej niż 4km! Dlaczego? Czyżby pod naszymi stopami znajdowały się szczególnie ważne złoża?

  Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!! Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi – 300 163,5 mld $, czyli 300,1635 biliona $ (w USA 300,1635 trylionów $).

  W powyższym wyliczeniu nie uwzględniono złóż uranu, srebra, cynku, ołowiu, bursztynu, siarki i soli oraz innych.

  Jedno musimy wszak dopowiedzieć!

  FENOMEN GEOTERMALNY – energia z głębokich pokład skał – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!

  Polska leży wskutek unikalnego zbiegu czterech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, jaka powstaje z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych, albo rozgrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.

  Ten fenomen geotermalny jest w Polsce tak unikalny, że jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość, co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!

  Fenomen geotermalny w Polsce odkryto w ramach wspomnianego 15 letniego programu badań geologicznych.

  Sowieci tak się przestraszyli tych informacji, że polski geniusz geologiczny, prof. Feliks Sokołowski (znany i ceniony i w USA), miał zakaz jakichkolwiek publikacji na ten temat!

  Ogólnie uważa się, że Polska wykorzystując geotermię może szybko zwiększyć produkcję energii elektrycznej 15 razy, natomiast pełne możliwości energetyczne naszego kraju to zwiększenie produkcji energii – 150 razy! Dzięki temu możemy być naturalną potęgą energetyczną formatu światowego fundując niezależność energetyczną wszystkim ościennym krajom!

  Polubione przez 1 osoba

 6. MatkaPolka

  Zatajone przed Polakami bogactwa Polski, czyli największe oszustwo PRL-bis (tzw. III RP)

  http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp

  Cz.2 Prof. R. Kozłowski 21 04 2017 Konferencja naukowo-techn. w Krakowie
  „Arabia Saudyjska posiada tylko 200 mld baryłek ropy a Polska posiada 4000 mld baryłek ropy. Gdzie jest polski rząd?!!! Dlaczego tego surowca się jeszcze nie wydobywa??? Wygląda na to, że polski rząd nie wie jak bogate surowce naturalne posiada Polska!!! Bo gdyby wiedział to czy nie byłoby to w interesie Polski tę ropę i gaz wydobywać???

  Polubione przez 1 osoba

 7. Kojak

  To nie sa zadni zdrajcy ani zadni debile ! To sa zydowscy kryminalisci ,mordercy bandyci i zlodzieje ! Kogo bowiem ci Zydzi zdradzaja Polakow ? Absurd i parnoja ! Debile ? Oni wiedza doskonale co robia ! Oni wykonuja kryminalne zydowskie szwindle ,geszefty i wszelkie zlodziejstwa ! Niepokrnych zydowskie szwadrony smierci zlozone z zydowskich mordercow ze sluzb specjalnych przenosza w zaswiaty ! A zydowskie zbiory z tzw prokuratur kazdy mord tuszuja !

  Polubienie

 8. ZyklonC

  czego ma dowodzić ta kolorowa malowanka? Ja rok temu kiedy jeszcze wierzyłem w statystyki i sprawdzałem wykresy na euromomo to pokazywały zgony na poziomie średnim ale jak coraz więcej ludzi zaczeło przeglądać te wykresy i słupki to zaraz jakieś prostytutki skapły siem i poprawiły żeby było wszystko zgodne z obowiązującą narracją. Płacę i wymagam – tak działa rynek, niestety

  Polubienie

 9. MatkaPolka

  MAPA PROFESORA J. SOKOŁOWSKIEGO wg. Atlasu Geosynoptyki 1987 – 2008
  Opracowanie prof. J.Zimny, mgr inż. M. Karch, mgr inż. K. Szczotka

  ZASOBY ROPY NAFTOWEJ W POLSCE


  (***)

  MAPA POLSKICH ZŁÓŻ

  Poniższe zestawienie opracował mgr inż. Andrzej Łodziński. — Powstało ono w oparciu o powszechnie dostępne dane geologiczne.

  Polubienie

  • paziem

   Szanowna pani (panie?). Posiadanie złóż przez Polskę jest ważącym elementem gospodarczym dopiero wówczas , gdy rozstrzygnie się dwie sprawy:
   1) jakie są koszty eksploatacji owych złóż ( i czy Polska jest technicznie przygotowana do ich wydobycia ?)
   2) w jakim stopniu Polska jest suwerenem własnego terytorium, a co za tym idzie może swobodnie, i z korzyścią dla siebie( czyli narodu polskiego) dysponować tymi zasobami?

   Wymieniony jako drugi z powyższych warunków, a moim zdaniem kluczowy i decydujący – przy czy nawiązałem do procesu udzielanych koncesji na badania, wydobycie i dysponowanie zasobami, poruszyłem jeśli się nie mylę 17 lat temu na konferencji w UKSW w Warszawie z udziałem profesorów Sokołowskiego ( żyjącego wóowczas jeszcze), Kozłowskiego i Zimnego. Wówczas to prof. Zimny dosyć ostro sprzeciwił się moim poglądom, prof Kozłowski, w swoim stylu, był za, ale niezbyt zdecydowany. Natomiast nestor i właściwy mózg całego przedsięwzięcia prof. Julian Sokołowski w kuluarach podziękował mi za mój głos i przyznał, że sprawa suwerenności terytorium i realnej władzy politycznej nad zasobami jest decydująca.

   Polubione przez 1 osoba

   • Piskorz

    To wszystko racja….ALE MUSIMY WIEDZIEĆ../.SIC!! /, JAKIE MAMY BOGATE RÓŻNORAKIE B. BOGATE ZŁOŻA !! PS…a te suwerenności i głębokości to sprawa „drugoplanowa”.. A te głębokości…dziś przeszkodą, a za parę lub kilkanaście lat..technika je usunie.. Gorzej tylko z tymi, którzy „zarządzają” naszą suwerennością.!

    Polubienie

 10. nina

  ———– POWRÓT DO WIELKIEJ LECH
  Są sposoby na rzeczywisty powrót.

  https://mistykabb.wordpress.com/2017/09/03/powrot-tozsamosci-poprzez-budowe-pola-torsyjnego/

  Polubienie

 11. Oto polityka żydowskiego reżimu IIIRP (nie jest to polityka wyłącznie PiS-dzielców, ale całej syjonistycznej bandy, tzw. politycznej elity IIIRP):
  .

  Polubione przez 1 osoba

  • mikołaj drogosz

   Panie Kosiur elita III RP została wybrana zgodnie z prawem legalnie do władzy bez żadnych przekrętów wybierana co cztery lata przez naród Polski do władz po 1989 roku. Pan powie szczerze czy panu się nie znudziło ciągłe gdakanie o tym samym już tyle lat. Przecież to można oszaleć i trafić na leczenie psychiatryczne. Chce pan władzy macie partyjkę i startujcie do władzy, ale po roku rządów waszych między Odrą a Wisłą byłaby pustynia Gobi, a wasi przeciwnicy pozamykani w tysiącach Berez Kartuskich rozsianych po całej Polsce. Czyż nie?

   Polubienie

 12. Słowianka

  Ten mikołaj drogosz to znany ustawiacz spod Zamościa, który najlepiej gdyby mógł to by wszystkich Polaków wyprawił poza granice RP.
  Jaki tutaj doradca z niego ds. wyborów, że ho, ho?

  Polubienie

 13. Po prostu pejsy z (nie)rządu, oraz kościoła żydo-katolickiego marzą by oddać ziemie zachodnie znowu panom z zachodu…

  Żadnego rozumu nie mają „Polacy” idący wstępujący do seminariów żydo-katolickich na służbę u okupanta. W cudzysłów, bo Polakami już oni nie są!

  Polubienie

 14. koklo

  Twórcy szczepionki Oxford-AstraZeneca związani z brytyjskim ruchem eugenicznym.
  .https://australiannationalreview.com/health/developers-of-oxford-astrazeneca-vaccine-tied-to-uk-eugenics-movement/

  Polubione przez 1 osoba

 15. jack

  M.K TV2 ( KTO STOI ZA ZBRODNIA W KATYNIU ? )

  Polubienie

 16. MatkaPolka

  Chyba najlepsza wypowiedź o Katyniu

  KATYŃ – Wojciech Olszański (Aleksander Jabłonowski) Nagranie z 2020r

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.