4 czerwca 1989

Ocena transformacji z dzisiejszej perspektywy

.

Czy trzeba coś jeszcze dodawać?

======================================

Nieobecne analogie w rozważaniach o transformacji PRL w IIIRP

Grudzień 1970r. – Po starciach z MO 15.12.1970r. protesty robotnicze były właściwie zakończone. W.Gomułka – Polak –  utrzymał władzę i funkcję I sekretarzem PZPR. Dlatego 16.12.1970r. żydowski element w LWP, być może sam gen. W.Jaruzelski, wydał rozkaz strzelania do idących rano do pracy stoczniowców w Gdańsku – przecież trzeba było obalić Gomułkę, a może i uzyskać coś więcej. Winnych tej zbrodni nie ustalono i nie osądzono do dzisiaj !!! Mimo to żydowski przewrót nie powiódł się, pierwszym sekretarzem KC PZPR został E.Gierek, także Polak. 

Sierpień 1980r. – Z końcem sierpnia strajki zostały wygaszone. E.Gierek utrzymał się u władzy i znów żydowska rebelia została zakończona bez jakichkolwiek rezultatów. Więc 6 września 1980r. odsunięto od władzy E.Gierka – to jest informacja oficjalna -, a faktycznie W.Jaruzelski i Cz.Kiszczak (obydwaj znali się z pracy w Informacji Wojskowej 1944-57) oraz podległe im służby przeprowadzili tzw. pałacowy zamach stanu – E.Gierka zamknięto w szpitalu. Żydowska rebelia (wedle założeń kolorowych rewolucji opracowanych przez CIA) mogła więc trwać aż do likwidacji PRL. Jaruzelski w 1985r. odbył audiencję u Rockefellera – zapewne uzgodniono demontaż PRL i przekazanie władzy nad Polakami Żydostwu.

Pod koniec lat 1980. delegalizacji Solidarności domagał się JPII jako warunku normalizacji stosunków PRL – Watykan (?). W 1989r. W.Jaruzelski wraz z Cz.Kiszczakiem wydali polecenie zniszczenia stenogramów z posiedzeń KC PZPR – czego się obawiali?

 

 

Dariusz Kosiur

33 Komentarze

Filed under Polityka

33 responses to “4 czerwca 1989

 1. NIC nie dzieje sie bez przyczyny.
  OSADZENIE Wojtyly na TRONIE,
  jest jednym z przykladow na TO.

  Polubione przez 1 osoba

 2. markglogg

  Ciekawa sprawa, o której się nie pamięta.
  Otóż 4 czerwca 1989, dokładnie w dniu, w którym „demokratycznie” obalono komunę w w ówczesnym PRL-u, na placu Tian-Men w Pekinie obalono Posąg Bogini Demokracji, co nie odbyło się bez znacznych strat w ludziach. Ponoć szarżujace wtedy, przybyłe z Hong-Kongu uzbrojone oddziały CIA/MI6 zabiły coś 700 nie uzbrojonych żołnierzy CHRL, kilkuset z nich spalono żywcem, zanim wojskom rządowym udało się stłumić ten PIERWOWZÓR „rewolucji liberalnej” (Gene Sharp był wtedy na tym placu, dyrygując oddziałami CIA/MI6, wyjechał z CHRL kilka dni później i napisał książkę, jak się robi takie „rewolucje kulturalne; ostatnia z nich „nie wypaliła” w Mińsku latem 2020).

  czytać/słuchać więcej:

  https://chinarising.puntopress.com/2021/06/04/every-4-june-the-wests-big-lie-propaganda-machine-blpm-spews-tiananmen-projectile-vomit-across-earth-hoping-to-destroy-the-chinese-people-and-their-communist-socialist-way-of-life-china-china-rising-r/

  Polubienie

  • Jacek

   Panie Głogoczowski nie pleć pan andronów jak pana przyjaciel paziem. Nic tu się nie miało udać czy udać a był to zwykły test na ile Baćko ma jeszcze poparcie na Białorusi. Test wypadł celująco.
   ——————————————
   Po drugie nie opluwajcie już żydów w rodzaju Lewartowa czy Szechtera lub Ozjasza bo kiedy ja podcierałem sobie tyłek „Tygodnikiem Solidarność” jako prosty chłop po rolniczaku – zawodówce wy inteligencja wielka żeście drapnęli do USA i kształcili się w tamtejszych uniwerkach, a pana przyjaciel z czarnych lasów niemieckojęzycznych nawet w latach 80 takie śpiewał pioseneczki.

   —————————
   Dziś też walczy o wolność z pięcioma osobami na niemieckich ulicach chociaż żyje tam jak pączek w maśle tylko mu się priorytety zmieniły oraz śpiewacy i tancerze bo dziś pochodzą oni z Francji wśród naćpanego towarzystwa a w latach 80 to był przebój dla takich czarnych lasów
   https://www.youtube.com/watch?v=-YGS9vhmFS0 dziś beczy jak bóbr pisząc bo w PRL było tak coolll jak było to po co walczyłeś z solidurachami z pioseneczką na ustach a mury runą. Najlepiej zwalić wszystko na błędy młodości zamiast uczciwie powiedzieć, że byłem zmanipulowanym debilem. Właśnie tacy jak ty zmarnowali mi życie po 89 roku, a teraz udają wielkich kochasi PRL.

   Polubione przez 1 osoba

   • paziem

    @Jacku lubelski, nie wiem co w twej skołatanej głowie i ” giętkim” języku znaczy słowo androny ? Natomiast faktem jest, że rzekomy ” spontaniczny” protest w czerwcu 1989 r. na placu Niebiańskiego Spokoju ( Tian’anmen ), to typowy scenariusz kolorowych rewolucji. Dotykamy tu zresztą arcyciekawego wątku anglosasko-żydowskiej V kolumny wśród najwyższych kręgów KPCh.
    Postaram się poświęcić temu więcej miejsca.

    Polubione przez 2 ludzi

   • mleko z nosa

    Ja tez jestem z Czarnego Lasu, nawet w czerwcu 89 zaplątałem się w Lublinie i nocą lubię noc wyszedlem i słyszę spiewy trafiłem na akdemik i z trzech mtrów obok razem z nim śpiewałem, w kregu tak z 30 metrow. ale ja śpiewałem o innych murach i kajdanach szczerze mówiąc , to ja mam swoj swiat i sobie sam jego slowa wówczas do siebie i mojego zycia i na swoj sposób interpretowałem w swoim świecie je interpretowałem, jako chłopak z wichury nie wiedziałem wówczas kim jest i o czym tak naprawde spiewa śpiewa, ot i tyle, nie było czasu by sie tym rozczulać i zastanawiac na glębszym sensem . Mnie gra na gitarze sie tylko podbała a nie jego slowa.
    U mnie na wsi przez kilak alt pzrez pól roku latem prawei co sobota druga sobota wieczorem ognisko , koledzy,dziewczyny gitara i spiewy, kielbasa, kurczak , flaszka ,piwo to były spiewy przy ognisku do rana i życie nie tam jakieś zanudzanie murami, my mielismy wolność ,jego w ogóle wówcza snie rozumiałem ale widocznie miejskie getto nie ma wolnosci , co widać non stop na buntach nawiedzonych w miejskich gettach, ktorym sie w dupie przewraca.Wies, to jest jednak wieś.


    To byl wówczas przebój, oj w Baranowiczach to byla dopiero mała jatka z milicją i aresztowanie kolegi, a ja do moich odbijamy go jedziemy na posterunek ,ale widocznie trafilismy na milicjanta może Polaka ,że nam w komisariacie kiedy tam weszlismy odpuścił i po kosternacji kolegę zza krat wypuscil, nawet dzisiaj nie rozumię jakim cudem nie i dostatliśmy wówczas na komendzie wpierdol. pamiętam ten dziwny uśmiech ówczesnego oficera dyżurnego moje pytanie po rosyjsku przyszlismy odbic kolegę, ten siedząc lekko sie uśmiechając mówi chcecie odbić kolegę, ja tak
    Tylko popatrzył i powiedział do kolegi wypuśccie go, ten go przyprowadził i po chwili ,my zadowleni hyc z powrotem do taryfy i do hotelu .To były czasy i młodość..

    Polubienie

  • Bili de kid

   Czapka niepalna?

   Polubione przez 2 ludzi

   • markglogg

    Ta opalona dokładnie „kukła” z czapką armii CHRL to nie wydaję się być fejk
    W Krakowie w 1983 widziałem z bliska tak SPALONYCH czworo pasażerów „Trabanta” (miał on zbiornik z benzyną dokładnie pod przednią szybą) po zderzeniu czołowym z autobusem.

    Ci „spaleńcy” wyglądali jak spopielone NAGIE KUKŁY, włosy i rysy twarzy ich znikły. U tego na obrazku – bo go wyraźnie gdzieś transportowano, popiół zachował się tylko na dłoni i części jego ciała. Wg danych z ambasady USA, główne walki i mordy/spalenia wojskowych przebiegały nie na samym placu TianMen, ale na okolicznych ulicach.

    Polubione przez 1 osoba

   • Bili de kid

    @markglogg Czapka, sznurek, włosy. Do tego wojskowa czapka wyglądała inaczej i chińska bezpieka takiego błędu by nie zrobiła. To jest ofiara spalenia/śmiertelnego poparzenia, ale całość jest wg mnie aranżowana. Co oczywiście nie zmienia niczego w ocenie tamtych wydarzeń zwłaszcza z dzisiejszej perspektywy.

    Polubienie

 3. Jak zwykle doskonały trafny komentarz. Nie do powielenia jednak na FB, a szkoda…

  Polubienie

 4. andrzej

  Panie Dariuszu,

  no cóż latka lecą, to już 32 rocznica, kiedy Polacy zrobieni zostali w wała, a co to nie miało być?
  Wszystko po amerykańsku, a dzisiaj?
  Po 32 latach mamy takie oto kwiatki, o które walczyli Polacy robiąc tak zwanej komunie na złość, czyli rozpieprzając strajkami swoje miejsca pracy, bo podobno miało być lepiej, no i mają lepiej:

  Dowcip z serii: dzwoni baba do EKSPERTA rządowego:
  Aj, jaj, jaj!
  Ale j! wykrzyknęła by Bieńkowska … .

  CZĘŚĆ PIERWSZA

  ***

  CZĘŚĆ DRUGA

  Polubienie

 5. Bili de kid

  Akcja sabotażowa przeprowadzona pod tym logo była prawdopodobnie największą i najbardziej udaną akcją wrogiego przejęcia państwa w historii.

  Warto się zastanowić dlaczego było to możliwe. Ja twierdze, że kluczem było oparcie się na nazwijmy to kompasie moralnym jaki ma każdy człowiek niezaleznie od wiedzy czy inteligencji i zbudowanie podziału na „dobro i zło”. Zbudowano obraz złego, niewolącego państwa oraz dobrego, pełnego wolności „zachodu” i grano na potrzebę walki o wolność. Generalnie kluczem do zniewolenia było i jest (i będzie dopóki „pokolenie Solidarności” będzie odgrywać rolę w procedurze wyborczej, procedurze legalizującej Polin) słowo „wolność”. Słowo, którego znaczenie wywodzone jest z chrześcijaństwa, które zakłada, że człowiek potrafi świadomie rozpoznać dobro i zło, oraz dokonać świadomego wyboru oraz, że został postawiony w takiej sytuacji przez samego boga, a dokonanie właściwego wyboru, wyboru „dobra” ma być wyrazem miłości do boga właśnie i generalnie sensem zycia.

  Polubienie

 6. lolok

  Protasiewicz się popłakał

  Polubienie

  • mleko z nosa

   Obsrała się pielucha ABW.
   Suczka Cichodajsk juz sika pod siebie na dywanik BND.jakie , to miłe.

   Polubienie

   • paziem

    Pełna wersja WYWIADU:

    Polubienie

   • paziem

    Przy okazji warto wysłuchać wywiadu jaki z „twórcami” Telegram-kanału NEXTA ( R.Protasiewiczem – wówczas oczywiście jeszcze na wolności, i S.Puciało, przeprowadził w ” Domu Białoruskim” w Warszawie, pupularny bloger i biznesmen młodego pokolenia Jurij A. Dud. Sam J.A. Dud, to temat interesujący sam w sobie – gdyż błyskawicznie rozwija się rzekomo „samorodna ” kariera młodego-zdolnego dziennikarza, urodzonego w Poczdamie w 1986 r. wówczas jeszcze na terenie NRD, w rodzinie uchodżców z Ukrainy (?). Niedługo po tym fakcie rodzice wraz z synem, gdy mały Jura miał 4 lata, wrócili na Ukraine, a wkrótce przenieśli się do Moskwy. Jurij A. Dud ukończył studia dziennikarskie w Moskwie, podkreśla swoje ukraińskie pochodzenie( ?), ale uważa się obecnie za lojalnego obywatela Rosji. Był sportowym dziennikarzem i sprawozdawcą m.in. Olimpiady w Atenach, a potem potoczyła się już jego kariera dziennikarska wartko najpierw w telewizji publicznej, a od pewnego wyłacznie już w internecie. Oprócz dziennikarstwa Dud stworzył markę komercyjną odzieży młodzieżowej ( odzież sportowa i w stylu street)

    Poniżej wywiad , a w jego trakcie m.in. symptomatycze ” spontaniczne”spotkanie Jurija Duda ze ” ikonami” warszawskich protestów ulicznnych, M.Porębą i Wojtkiem Olszańskim vel Jabłonowskim, w trakcie którego wyciągany jest przez rosyjsko-ukraińskiego ( ?) blogera Duda i białoruskiego ” opozycjonistę” Puciałę „esencjonalny wniosek”, że polscy narodowcy to freaki ( czyli świry) głoszący antysemityzm !!!:)))

    Polubione przez 1 osoba

  • paziem

   Paweł Łatuszka, to nie jest ” jakiś tam Łatuszka”, tylko w latach 2000-2002 rzecznik prasowy MSZ Białorusi, były ambasador Białorusi w Polsce, następnie minister kultury Republiki Białoruś, ambasador Białorusi we Francji, pełniący jednocześnie obowiązki ambasadora w Hiszpanii i Portugalii, a także ambasador Republiki Białoruś przy UNESCO. W styczniu 2019 r. odwołany z fukcji dyplomatycnych i powołany na stanowisko dyrektora Narodowego Teatru Akademickiego im. Janki Kupały w Mińsku. P.Latuszka jak dowiodły wydarzenia ostatniego już niemal roku przez anglosasko-żydowskich reżyserów, szykowany był, a może w dalszym ciągu jest, na kandydata na jedno z czołowych stanowisk państwowych, gdyby udało się obalić A. Łukaszenkę.

   Powyższy filmik niejakiego Michała Nowickiego, prowadzącego youtubowy kanał „Odrodzenie komunizmu”, syna feministycznej ” lwicy lewicy” Wandy Nowickiej tolerujemy tylko jednorazowo jako swego rodzaju studium przypadku politycznego idioty z widomymi cechami zaburzeń psychicznych.

   Polubienie

 7. Morawiecki,”jakie drzewo,taki klin”.
  TO jest pierwszy premier,po obradach
  Izraelskiego Knessetu, z wladza w III.R.P (Krakow,styczniu 2014r)
  A.DUDA,pierwszym prezydentem.
  OBAJ, pomazancy wnuka Franciszki
  Swiatkowskiej,rodem ze wsi pod Odessa.

  Polubienie

 8. janekd

  Pratasiewicz sypie Morawieckiego za organizowanie majdanu na Białorusi !! !

  Polubienie

  • mleko z nosa

   Teraz Morawiecki już sra pod siebie, pewnie myśli,że Daniels go ochroni, a to on musi już się za siebie oglądać, nie myśleć o pokemonie.
   No to jedziemy, chyba juz nikt nie wątpi,że będzie gorąco na świecie. Od 2008 widomo,że rok 2020 będzie przełomowy.
   Łuka, jest jak Lepper , chłop ze wsi, z jajami.

   Polubienie

 9. kali

  Banda Morawieckiego wymordowała więcej Polaków niż UPA!

  Polubione przez 2 ludzi

 10. maryyo

  ŁUGAŃSKA REPUBLIKA LUDOWA grozi Pratasiewiczowi rozstrzelaniem
  https://pl.sputniknews.com/swiat/2021060514360603-lrl-pratasiewicz-azow-sputnik/

  Polubienie

 11. jojo

  Polska ZAPŁACI Cichanouskiej! 3 MILIARDY EURO na „wolną” Białoruś

  Polubienie

 12. CO robil by,niejaki M.M,ze swoimi
  kwalifikacjami w PRL?.
  UCZYL HISTORII w podstawowce/
  zawodowce?.

  Polubienie

 13. sufr

  Jestem naukowcem z laboratorium klinicznego (Robert Oswald)
  Mam doktorat z wirusologii i immunologii. Jestem naukowcem z laboratorium klinicznego i mam
  przebadane 1500 „rzekomo” pozytywnych próbek Covid 19 zebranych tutaj w Stanie Kalifornia.
  Kiedy mój zespół laboratoryjny i ja przeprowadziliśmy testy na podstawie procedur Kocha
  i obserwacji pod SEM (skaningowym mikroskopem elektronowym), uzyskaliśmy wynik – NO Covid !
  w dowolnej aż z 1500 próbek !
  Odkryliśmy, że wszystkie z 1500 próbek to głównie grypa A, a niektóre
  były grypą B, ale nie było ani jednego przypadku Covid….

  -> https://kodluch.wordpress.com/2021/06/05/05-06-2021-syria-2070-dzien-sprzatania-swiata/#comment-110882

  Polubienie

 14. Sama nazwa „SOLIDARNOSC” WZIELA SIE, od krakowskiej LOZY MASONSKIEJ, rozwiazanej w 1938r,
  dekretem owczesnego prezydenta.
  ZAS niejaki L.K, jako prezydent w
  pookraglowej REAKTYWOWAL masonerie.

  Polubienie

  • mleko z nosa

   4 czerwca roku pamiętnego 1989 zaraza spadła na Polskę jak stonka.
   Tę zarazę rozsiał katolicki kler , który napluł na tzw komunę i zebrał plon zgniliznę moralną narodu wraz jego pozostałymi owocami.
   Mleko się rozlało nie ma co żałować oni dopiero zbiorą plon. swojej pracy.

   Polubienie

 15. Sławobor

  Polska, Ukraina i kraje bałtyckie nie otrzymały zaproszenia od rosyjskiego Ministerstwa Obrony do udziału w tradycyjnej moskiewskiej konferencji poświęconej bezpieczeństwu międzynarodowemu.

  Jednocześnie większość pozostałych państw NATO i sojuszników bloku zachodniego spoza NATO będzie reprezentowana na forum w Moskwie. Sytuacja na Ukrainie pozostaje dziś kluczowym czynnikiem w kwestii pokoju w Europie, a państwa bałtyckie postrzegane są wyłącznie w kontekście relacji między Rosją a NATO, Moskwa dała jasno do zrozumienia, że ​​sama nie uważa tych krajów za podmioty polityki wojskowej.

  Moskiewska Konferencja Bezpieczeństwa Międzynarodowego (MCIS) jest organizowana corocznie przez Ministerstwo Obrony FR. Na to forum Rosja corocznie gromadzi wojskowych z całego świata. W Moskwie eksperci dyskutują o najpilniejszych kwestiach polityki wojskowej, także tych, które niosą realne niebezpieczeństwo brutalnego starcia.
  Impreza ma znaczenie polityczne, gdyż biorą w niej udział urzędnicy: przedstawiciele resortów obrony.

  Konferencja moskiewska jest cenna dla pracowników resortów obrony poprzez tworzenie i testowanie działania bezpośrednich kanałów komunikacji między wojskiem.

  Kanały te mają kluczowe znaczenie dla zapobiegania konfrontacji wojskowej z powodu wypadku lub błędu.

  Dotyczy to zwłaszcza regionów świata, w których skoncentrowana jest duża liczba sił zbrojnych różnych krajów i bloków wojskowych, które ze względu na bliskość regularnie wchodzą ze sobą w bezpośredni kontakt. Na przykład na Bliskim Wschodzie czy w regionie Morza Bałtyckiego.

  Na konferencję moskiewską nie zaproszono jednak przedstawicieli wojska krajów bałtyckich.

  Biorąc pod uwagę, że oczekuje się, że będą w nim uczestniczyć przedstawiciele bezwzględnej większości państw członkowskich NATO. Zaproszenia Ministerstwa Obrony FR wysłano do resortów obrony 119 państw, w tym resortów wojskowych Belgii, Bułgarii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Niemiec, Grecji, Danii, Kanady, Włoch, Hiszpanii, Irlandii, Cypru, Norwegii, Rumunii, Portugalii, Słowenii, Słowacji, USA, Chorwacji, Czech i Francji.

  Mówiąc najprościej, Rosja jest gotowa komunikować się z prawie wszystkimi krajami NATO. Łatwiej jest wymienić z kim nie jest gotowa. Polska, kraje bałtyckie i kilka nieznacznych republik bałkańskich.

  Nawiasem mówiąc, sam Sojusz Północnoatlantycki jako organizacja również nie otrzymał zaproszenia do rozmów o bezpieczeństwie międzynarodowym. Rosja zgadza się na omawianie kwestii wojskowych w stosunkach z państwami członkowskimi NATO, tylko z tymi państwami członkowskimi które są nosicielami suwerenności i niezależności państwowej.

  Polska, Estonia, Łotwa i Litwa nie są uznawane za nosicieli suwerenności i niepodległości, dlatego jeśli rozmowa o ich militarno-strategicznej roli będzie prowadzona, to nie z nimi, ale z ich zachodnimi kuratorami, na czele ze Stanami Zjednoczonymi. .

  Taka rozmowa jest z pewnością potrzebna i uzasadniona. Jeśli mówimy o współpracy wojskowej między Rosją a NATO, to Polska i kraje bałtyckie są tutaj tematem numer jeden. Choćby dlatego, że zachodni eksperci w ostatnich latach nieprzerwanie publikowali analityczne raporty, że w krajach bałtyckich rozpocznie się III wojna światowa. Z różnych powodów. W tym w wyniku przypadkowego starcia wojskowego.

  Bardziej aktualnym niż kraje bałtyckie, kwestią wojny i pokoju w Europie jest być może Ukraina. Nawiasem mówiąc, przedstawiciele Kijowa również nie otrzymali zaproszeń na moskiewską konferencję, choć po prostu nie da się poważnie rozmawiać o bezpieczeństwie europejskim bez ukraińskiego tematu. Dlatego porozmawiają 0 temacie ukraińskim. Ale bez Ukrainy.

  Wydawałoby się, że Bóg wie, z jakiego powodu do poważnych wniosków w polityce zagranicznej: rozesłanie zaproszeń z Moskwy na konferencję międzynarodową. Ciekawiej będzie zobaczyć, które departamenty obrony państw odpowiedzą na te zaproszenia.

  Interesujące są jednak kryteria, według których Rosja wybiera partnerów międzynarodowych, z którymi zgadza się rozmawiać o głównej kwestii stosunków międzynarodowych – sile militarnej.

  Jak widać, kryterium tutaj nie jest stosunek do Rosji. Moskwa jest gotowa do rozmów z wojskiem skrajnie antyrosyjskiej Wielkiej Brytanii w ostatnich latach. Nieadekwatność w postrzeganiu Rosji przez kierownictwo również nie jest kryterium: w przeciwnym razie nie zwrócono by uwagi na Czechy, które ostatnio słynęły z antyrosyjskiej afery i znalazły się na listach nieprzyjaznych państw.

  Kryterium nie jest własna narodowa siła militarna. Oczywiste jest, że w tym przypadku nie znalazłyby się na liście również Litwa, Łotwa i Estonia, ale także np. Słowacja i Słowenia.

  Nie kryterium i deklarowany wektor geopolityczny. Bo na liście zaproszonych do MCIS nie ma prozachodniej Gruzji, ale na przykład prozachodnie Indie.

  Okazuje się, że kryterium jest tylko jedno. Suwerenność i niezależność kraju. Fakt, że kraj prowadzi niezależną politykę zagraniczną.
  Gruzja, Ukraina, Polska, kraje bałtyckie – wszystkie są uznawane przez Rosję za kraje zależne i nie niepodległe, z którymi wojskowymi jednostkami nie ma sensu utrzymywać komunikacji.

  Co więcej, to właśnie te kraje uważane są w Moskwie za główne źródła napięć militarnych na pograniczu Rosji. W przypadku Gruzji potencjał konfliktu został już zrealizowany w bezpośrednim starciu militarnym z 2008 roku. W przypadku Ukrainy sytuacja od kilku lat jest „na krawędzi”.

  W rosyjskiej społeczności ekspertów panuje przekonanie, że jedno jest powiązane z drugim.

  Źródłem zagrożeń militarnych ze strony krajów granicznych jest właśnie brak ich suwerenności i niezależności.

  Czytaj całość
  https://www.rubaltic.ru/article/politika-i-obshchestvo/20210607-rossiya-otkazalas-razgovarivat-s-pribaltikoy-o-mezhdunarodnoy-bezopasnosti/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubione przez 1 osoba

 16. mleko z nosa

  Rozmawiałem dzisiaj z kolega poważna rozsądna osoba , jego brat nie zanm go dokładnei,ale gra w miedzynarodowe gry .i sam coś zauważył od zeszłego roku młodzi Rosjanie wprost nienawidza Polaków dostaja straszne bluzgi i nei ma co sie dziwic po Ukarinei dostaja non stop sweize wiesci , co sie dziej na Bialorusi , nei tak jak w naszych mediach.Powiem wam co ja zauważylem od dwoch trzech lat, wysyp filmów o tematyce pierwszej i drugiej wojny powtorki satrych i nowe filmy i o bohaterstwie i ofiarach wojsk carskich czy sovieckich . Naród rosyjski i białoruski jest również szykowany do poświęceń.

  Polubienie

  • Wg marcowego badania WCIOM* większość ankietowanych Polaków i Rosjan uważa, że oba kraje powinny traktować siebie nawzajem jako sojusznika (42 proc. Polaków, 40 proc. Rosjan) lub wręcz jako przyjaciela (odpowiednio 22 i 28 procent). Co więcej, wyniki podobnych ankiet od lat utrzymują się na takim właśnie, zaskakująco wysokim poziomie – pomimo nieodmiennie (od dekady) natężenia agresywnej kampanii rusofobicznej w Polsce.

   * badania WCIOM – https://wciom.ru/analytical-reviews/analiticheskii-obzor/rossija-i-polsha-soperniki-ili-druzja

   Polubienie

  • Bili de kid

   Na serwerach są zasady i bluzgać nie można. Nie można rozmawiać o czymś innym niż to co jess potrzebne do grania, są listy zakazanych słów itd itp więc to co piszesz to brednie.

   Każdy gracz na swoją reputację i za zbieranie negatywnych punktów nie jest się wpuszczanym na serwery.

   Polubienie

   • mleko z nosa

    Dostałem numer i bezpośrednio sobie właśnie porozmawiałem z jego bratem.Ja nie mam pojęcia o tych grach, jestem noga, za to mój syn robi sie asem w ich tworzeniu.jak mówią koledzy.
    Otóż jest gra np. Counter Strike ,poza tymi streamowymi gdzie wszystkie rozmowy odbywają. się poprzez słuchawki i mikrofon na żywo nic nie jest zapisywane, i jak to w westernie wszystko jest dozowlone w tym bluzgi , ale to brat brata zle zrozumiał, zrozumial na wyrost, a z jednej strony to chyba dobrze ,ze jest tam trochę wolności i mozna sobie pobluzgać jak na wojnie terroryści i kontra AT lub na odwrót, bez konsekwencji no .chyba,ze ktoś umówi się na ustawkę.
    Co do mnie mnie tylko raz w życiu wciągneła gra Pacifik Wariros byłem nia nie poweim oczarowany,ale to było przed wiekami ale pewnie mamy to i inne we krwi kuzyn przyjaciel śp. Protasiuka a jego siostrzeniec szkoli się w Szkole Orląt.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.