Jutro spotkanie Biden-Putin w Genewie

Putin_Biden

W dniu jutrzejszym, 16 czerwca 2021 r. dojdzie do spotkania przywódców dwóch z trzech światowych mocarstw. Prezydet  USA, J.Biden, w eleganckim pałacyku, Villa La Grande, nad Jeziorem Genewskim, spotka się z prezydentem Rosji, W.Putinem. Nieobecne Chiny, to zapewne nie jedyny, ale najprawdopodobniej najważniejszy powód jutrzejszego spotkania.

Prezydent USA Joe Biden przybył w dniu dzisiejszym do Genewy , gdzie jutro 16 czerwca spotka się z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem.
Samolot Bidena wylądował na lotnisku w Genewie o 16:16 czasu lokalnego.

Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow poinformował, że spotkanie przywódców Rosji i Stanów Zjednoczonych Władimira Putina i Joe Bidena w Genewie ma trwać od czterech do pięciu godzin z przerwami i zmianami formatów.

Wcześniej asystent rosyjskiego przywódcy Jurij Uszakow mówił o planie szczytu rosyjskich i amerykańskich przywódców.

Rozmowy między prezydentami Rosji i Stanów Zjednoczonych Władimirem Putinem i Joe Bidenem będą składały się z trzech części, powiedział dziennikarzom Jurij Uszakow, doradca rosyjskiego przywódcy.

Pierwsza to rozmowa w wąskim formacie, potem negocjacje w formacie rozszerzonym, które będą kontynuowane: skład wąski, skład rozszerzony. Potem krótka przerwa na herbatę i kawę, a potem negocjacje trwają – powiedział Uszakow.

Następnie, według niego, każda ze stron zorganizuje konferencję prasową dla swojego prezydenta.

Kreml zaznaczył, że szczyt odbędzie się w Villa La Grange – w „pięknym miejscu nad jeziorem”

Villa La Grande

Spotkanie rozpocznie się 16 czerwca o godzinie 13:00 czasu genewskiego (14:00 czasu moskiewskiego), ale jak długo potrwa, nadal trudno powiedzieć.


Wcześniej Biden, mówiąc o rezygnacji z wspólnej konferencji prasowej z Putinem, powiedział, że nie jest to konkurs, kto lepiej przemówi do dziennikarzy.

Na podstawie :

1) https://russian.rt.com/world/news/873486-bayden-zheneva-samolet?utm_source=browser&utm_medium=push_notifications&utm_campaign=push_notifications

2) https://russian.rt.com/world/news/873306-plan-sammit-putin-baiden

Tak jak wyżej brzmią oficjalne zapowiedzi, ale wszystkich interesuje, co jest głównym powodem spotkania obu przywódców, którzy jak się wydawało do niedawna pozostawali na przeciwnych biegunach celów politycznych.

Pierwszym sygnałem nieoczekiwanie szybkiego wstępnego porozumienia była akceptacja głównego przesłania płynącego z wirtualnego w tym roku szczytu ekonomicznego w Davos. Z pewnymi niuansami obaj przywódcy zgodzili się z ideami tzw. „inkluzywnego kapitalizmu”, jakie wybrzmiały przy okazji szczytu w Davos.

Wkrótce J.Biden nieoczekiwanie dla wielu polityków europejskich ( dla polskich kręgów władzy było to zupełne zaskoczenie) w zasadzie zaakceptował kontynuowanie projektu Nord Stream -2. Z jednej strony był to ukłon wobec Niemiec i Francji oraz tych kręgów europejskich, które wiążą swoje interesy gospodarcze z zaopatrzeniem w najważniejszy surowiec energetyczny, jakim jest gaz ziemny, i które pomimo oficjalnej, obłudnej ” zielonej retoryki” pragmatycznie liczą koszty produkcji energii i dlatego nie uchylają się od gazu.

J.Biden właściwie diagozując komercyjne i bizesowe preferencje zachodniej Europy chce głosić politykę spójności Zachodu pod kierownictwem USA rozgrywając umiejętnie czynnik rosyjski i chiński.

Istotne są jednak zasadnicze powody nagłej ” uległości” J.Bidena wobec dotychczasowej polityki ” sankcji” wobec Rosji i werbalnej wrogości.

Powody są jak sądzimy dwa. 

Pierwszy, to wyraźny sygnał od zakulisowych dyrygentów polityki światowej, że życzą oni sobie kooperacji USA i Rosji w Nowym Porządku Świata zgodnej z planem twórców koncepcji „inkluzywnego kapitalizmu”.

Drugi powód, to udzielenie koncesji paliwowym firmom rosyjskim ( w których przecież kilkudziesięcioprocentowy udział ma zagraniczny kapitał) na eksport na zachód surowców pod warunkiem, że Rosja będzie przynajmniej pozostawać neutralna wobec przygotowywanej globalnej rozgrywki między żydowsko-anglosaskim feudalnym  postkapitalizmem, a państwowym suwerennistycznym postkapitalizmem współczesnych Chin, pod  kierownictwem Xi Jinpinga.

Oprócz tych zasadniczych celów zapewne będą negocjowane i ustalane strefy  wpływów, a zasadniczo warunkowe zamrożenie sytuacji w regionach zapalnych, takich jak Bliski Wschód i Ukraina.

Polityka polska, jak zwykle jest zaskoczona programem spotkania, i jak zwykle pozostaje w roli biernego obserwatora, z rozdziawioną buzią i pokornie obserwującego decyzję tych, których do tej pory bezkrytycznie nazywano w Polsce dozgonnymi przyjaciółmi i sojusznikami, albo odwiecznymi wrogami i przeciwnikami, a teraz przyjdzie pora zmieniać swoją polityczną narrację.

PZ

7 Komentarzy

Filed under Polityka

7 responses to “Jutro spotkanie Biden-Putin w Genewie

 1. „Polityka polska” – a cóż to za dziwny twór ? Czy coś takiego istnieje w IIIRP?
  „Polityka polska, jak zwykle jest zaskoczona programem spotkania, i jak zwykle pozostaje w roli biernego obserwatora”
  ____________

  Zaskoczeni mogą być jedynie poniektórzy, co bardziej myślący, Polakatolicy, bo główni funkcjonariusze żydowskiego reżimu z całą pewnością zaskoczeni nie są.
  Przecież od początku funkcjonowania IIIŻydo-RP/Polin trzon sił MSZ składa się wyłącznie z Żydów i/lub byłych współpracowników CIA oraz wywiadów z CIA zaprzyjaźnionych. Tak więc instrumentalne traktowanie wasalnej wobec USA syjonistycznej hołoty, czyli elity politycznej IIIRP, jest co do zasady stałym elementem sojuszu IIIRP z USA. – I oni, ta syjonistyczna hołota, o tym dobrze wiedzą.
  Niejaki R.Sikorski – już w Afganistanie walczył po stronie USA – jako były szef MSZ IIIRP mówił o „robieniu laski Amerykanom” przez rządzący PiS – i nawet nie był w tym samokrytyczny. Ktoś mógłby powiedzieć o tej syjonistycznej hołocie, że to są polityczne prostytutki (?). Jest jednak o wiele gorzej, bo nie tylko o pieniądze tu idzie, jest tak jak w starym żarcie: jaka jest różnica między panią P i panią K? Odpowiedź: P – to zawód, a K – to charakter.
  I tak sobie można pisać, mówić, a Polakatolik i tak będzie głosował na qrwów i wybierał mniejsze zło.

  Polubienie

 2. Alex Sobotka

  Panie Kosiur, trafia Pan w glowe Hydry. Polityka USA od Rewolucji Bolszewickiej, zasponsorowanej i rozegranej przez Zydow. Zasadza sie na Zydowskim „Bogu Jahwe”, ktorym wielowektorowo graja spedalale Zera i cwaniacy w sukienkach. Ameryka byla spacyfikowana przez Babinow i Biskupow, ktorzy do dzisiaj wzorem Abrahama Lincolna, przysiegaja na Zydowska Biblie. Wszyskie Cywilizacje na calym swiecie ze Slowianami wlacznie byly wymordowane w imie „Jednego Boga Jahwe”
  Mocodawcy Bidena to JudenKatolicy, podobnie jak Cerkiewne Padaly z Cerkwi Moskiewskiej u ktorych Putin sie spowiada, sa niewolnikami Semickiego Syjonizmu. Trudno oczekiwac ze raptem zaczna polerowac biskupa jakiemus Buddyjskiemu spaslakowi czy zdewocialemu „Manitu”.
  Nie chce wiecej pisac bo widze cale pole bitwy z bliska i wiem ze Slowianie i tak zwycieza. Pytanie w jakiej konfiguracji bo „Bezobjawowa Inteligencja Polin” nie ponkna nawet „Kola Gospodyn Wiejsckich”
  Alex

  Polubienie

 3. Alex Sobotka

  Odpowiedz dla bezobjawowego świra pt. Jola. „Dziadku „Jolu”, zamiast popierdywać podczas klepania „Bolesnych Tajemnic”
  , rozejrzyj sie wokół siebie, to zobaczysz ze Zydzi juz Ci ukradli trzode, stodole i stajnie, teraz wyciągają Ci spod pofilcowanej dupy zawszawiony materac.
  Młodzież juz dawno uciekła z sekciarskiej Polski. Zaćma czy jak wolisz katarakta pozwala Ci widzieć tylko własne zgrabiale ręce skute Żydowskimi różańcami (kajdanami). Przestan czytac ” Żydowskie Testamenty” zacznij czytać współczesnych publicystów i historyków, którzy nie tylko widzą lepiej niż stare Zgredy, ale też rozumieją to co widzą i czytają. Takie stare Buraki jak Ty „Dziadku Jolu” są Polsce potrzebne jak qrwie dziecko, wyłącznie  do kasowania 500 Plus od Rabe Koczorsztajna, bo żadnego pożytku z Was nie widzę. Przestańcie zasmrodzić powietrze nad Polska i Polskie portale informacyjne.

  Polubienie

 4. Alex Sobotka

  Widze ze ruskie jewreje sie uaktywnily. Dobry to znak, bo potwierdza ze plemienny problem was mierzi.
  W judenlandzie macie jeszcze tylko dwa miesiace, zebyscie sie samodzielnie policzyli. Spis potrwa do konca wrzesnia, potem dostaniecie kary za podawanie falszywych danych. Zgodnie z amerykanskim prawem. Wszyscy Zydzi w Judenlandzie, do wrzesnie br. musza sie wyspowiadac i policzyc jak w 1938 roku, To jest wasz najwiekszy problem, bo perfidnie klamiecie i juz znacie wynik liczenia. Spowdziewacie sie za za kilka miesiecy Chinczycy dokladnie was policza. Putin z Bidenem zaplanowali wspolna impreze.
  Spokojnie czekamy na przebieg wydarzen, bo sami sobie przygotowujecie „Spisy powszechne” na calym swiecie.
  Wazne jest zebyscie rozpoznawali swoich smiertelnych wrogow, ktirymi sa sami Zydzi.

  Polubienie

 5. paziem

  Szerzej na temat międzynarodowej i wewnętrznej polityce tzw. ” zbiorowego Putina”

  2 tygodnie temu

  2 tygodnie temu
  00:00 – start,
  0:20 – kontrola nad polem politycznym,
  2:40 – Płatoszkin,
  13:05 – zmiana pokoleń w polityce Federacji Rosyjskiej,
  15:40 – polityczny zamrożenie,
  25:04 – stanowisko Federacji Rosyjskiej na Ukrainie,
  27:30 – Striełkow o rosyjskich inwestycjach na Ukrainie do 2014 roku,
  38:29 – RF i Białoruś,
  41:00 – Zełenski – Putin,
  43:01 – Strzelcy o pozycji Bidena. USA, Chiny, RF,
  48:36 – czy możliwa jest kapitulacja Donbasu? SP-2,
  53:52 – hiszpańskie złoto,
  1:04:28 – artykuł o Tuwie,
  1:06:02 – Syria, wybory Assada,
  1:16:20 – sfinansować Łukaszenkę, jak Poroszenko?
  1:17:52 – Wenezuela, Syria, możliwości manewrowe Putina,
  1:21:12 – Białoruś, Protasewicz, Sapiega,
  1:39:10 – głównym wrogiem KGB Federacji Rosyjskiej jest FSB Federacji Rosyjskiej?
  1:46:12 – Striełkow o oczekiwaniach ze spotkania z Bidenem,
  1:47:05 – Karabach,
  1:56:20 – umowa nuklearna z USA,
  2:00:48 – podatność rosyjskiej elity?
  2:04:24 – Afganistan

  Polubienie

 6. Alex Sobotka

  To niby jest noworuski „sznyt” salonowy i mlodzi powinni nasladowac „Cywilizacje Lacinska.
  Jeszcze wczora, popularnym napojem bylo „Kola podaj szklanke Samogonu”
  Osobiscie uwielbiam Ruski, Slowianski Kwas Chlebowy i nikt mnie nie przekona ze istnieje lepszy napoj na gaszenie pragnienia.
  Poza tym sprawdzilem, ze po Kwasie Chlebowym, moj „Geniusz” stoi lepiej niz po Coka Coli.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.