Sankcje wobec Białorusi

 

„Liderzy” UE zdecydowali: będą sankcje wobec Białorusi. Prezydent Łukaszenka: mówią, że u nas wybory były «niesprawiedliwe 80%». A z wynikiem 50,5% w Polsce wygrał Duda – ?

To tacy sami „liderzy” jak „lider” Duda – D.Kosiur

_______________________________

_______________________________

tekst za stroną: https://ndp.neon24.pl/post/162522,sankcje-wobec-bialorusi 

Sankcje wobec Białorusi – gwoździem do trumny polskiej gospodarki

Od wyborów prezydenckich na Białorusi nasz rząd nie chce pozostawić złudzeń w sprawie obalenia białoruskiego prezydenta. Z inicjatywy Polski UE wprowadziła trzy serie sankcji wobec Białorusinów. 24 czerwca 2021 roku Unia Europejska poprzez rozporządzenie Rady Europy wprowadziła kolejny pakiet sankcji wobec Mińska. Tym razem polskie władze zdecydowały się uderzyć w białoruską gospodarkę.

Lecz politycy z Polski nie przewidzieli, że podobne działania nie są skuteczne i nie mają sensu. Oczywiście dla rządu PiS, który popiera i finansuje protesty na Białorusi, sankcje UE są jedynym sposobem, żeby promować własne cele. Niestety skutki tych restrykcji ponownie uderzą w Polskę…

Obecnie wśród sektorów białoruskiej gospodarki, na które nałożono restrykcje są branża petrochemiczna, rafineryjna, finansowa, czy telekomunikacyjna. Dodatkowo sankcje nałożone zostały na sektor zbrojeniowy i towary tzw. podwójnego zastosowania, czyli takie, których zastosowanie może mieć miejsce zarówno w sektorze cywilnym, jak i militarnym.

Wśród zakazanych towarów znajduje się też ropa naftowa wydobywana na Białorusi. Poza samą ropą sankcje obejmują, m.in. produkty rafineryjne zawierające co najmniej 70 procent masy ropy naftowej. Są to np. paliwa silnikowe, oleje opałowe, smary i inne. Białoruś nie straci nic na tych restrykcjach. Od lutego białoruskie produkty naftowe trafiają do portów rosyjskich, skąd wysyłane są dalej w świat. Zapewne, trwają rozmowy pomiędzy Biełorusnieftem a rosyjskimi koncernami, np. Russnieftem z grupy Safmar, na temat reeksportu białoruskich produktów naftowych pod flagą koncernu rosyjskiego, co pozwoli ominąć sankcje. Bez wątpienia odbije się to na rentowności i zyskach finansowych, ale nie doprowadzi do zapaści tego sektora białoruskiej gospodarki. Ponadto, jednym z głównych klientów białoruskich rafinerii są firmy ukraińskie, które w 2020 roku zakupiły w nich produkty na kwotę ponad 2 mld dolarów.

Co uzyska na tym Polska? Nic. Polska jest tylko czwartym największym importerem produktów naftowych na Białorusi. Corocznie Warszawa importuje produkty naftowe z Białorusi o wartości 1,2 mld dolarów. Eksport wynosi 2,5 mld dolarów. Warto zwrócić uwagę, że Białoruś, posiadając spore nadwyżki produkcji i oferując atrakcyjną cenę, jest naturalnym kierunkiem. Import z kierunku rosyjskiego jest niemożliwy ze względów politycznych, natomiast polskie rafinerie nie zaspokajają wewnętrznego popytu na paliwa, przez co niektóre rodzaje paliw, m.in. LPG czy olej napędowy trzeba do nas importować, m.in. z Białorusi.

Kolejnym segmentem białoruskiej gospodarki, który został dotknięty sankcjami,  jest branża nawozowa. W ubiegłym roku białoruski sektor nawozowy wyeksportował towary o wartości 2,3 mld dolarów, z czego do UE trafiły produkty o wartości 196 mln dolarów. Warto dodać, że import nawozów potasowych z Białorusi wynosił 54,5 mln dolarów. Większość produkcji jest sprzedawana na rynki azjatyckie, czy południowo-amerykańskie. Obecnie trwają rozmowy między Białorusią a Chinami w sprawie sprzedaży towarów branży nawozowej.

Niestety w swoich działaniach rząd z Warszawy jest przewidywalny i prowadzi krótkowzroczną politykę. Białoruś od lat znajduje się pod pręgierzem sankcji, będąc jednocześnie pośrednikiem w relacjach handlowych UE z Rosją, która również od ponad sześciu lat jest poddana sankcjom sektorowym. Mińsk wykształcił model, który pozwalał na pomoc Rosji w obchodzeniu ograniczeń, a jednocześnie pozwalano jej zarabiać na tej pomocy. Próbując nałożyć sankcji wobec Mińska i wtrącić się w sprawy innych, rząd wbija gwóźdź do trumny polskiej gospodarki.

HANNA KRAMER

____________________________________

Komentarze

I.  Najbardziej parszywą działalnością syjonistycznych zbirów żydowskiego reżimu IIIRP, realizowaną już od 1990r., są nieustające próby wykorzystywania Polaków mieszkających na Białorusi jako V kolumny antybiałoruskiej w interesie światowego syjonizmu.

Żydowski reżim IIIRP przykładnie wykonuje wszystkie polecenia światowego syjonizmu płynące z Waszyngtonu, czy Londynu i nie ustaje w próbach obalenia prezydenta A.Łukaszenko – i tę działalność finansuje okradając Polaków systemem podatkowym. Funkcjonariusze reżimu IIIRP muszą być jednak bardzo gruboskórni albo są politycznymi debilami, bo mimo swej antysłowiańskiej, wasalnej względem syjonistów działalności są przez nich opluwani, gdy czynią – chyba nieświadomie – obstrukcję przestępczym i bezczelnym finansowym żydowskim żądaniom. Te żydowskie żądania wobec Polaków wspiera strategiczny sojusznik reżimu IIIRP, bandyckie USA.

D.Kosiur 

____________________

 

 

II.  Bandyta Protasiewicz – śpiewa i ujawnia całą prawdę.

Ujawnił cenne informacje na wagę złota !!!

Ten bandyta Protasevicz, który mordował ludność w Donbasie zdradził organizację i jego przywódców.

Roman Protasewicz pojawił się już w telewizji na Białorusi i powiedział:

1. Jak polskie służby specjalne zorganizowały próbę zamachu stanu na Białorusi.

2. Kto w systemie władzy Białorusi współpracuje ze służbami specjalnymi państw NATO.

3. Kto w rosyjskim rządzie współpracuje z ośrodkami politycznymi krajów NATO.

4. Jak przebiega finansowanie systemu środków politycznych działających na rzecz zamachów stanu w Rosji i na Białorusi.

5. Jak neonaziści z Ukrainy są powiązani z opozycją w Rosji i na Białorusi i jak przygotowują się do przeniesienia neonazistowskich bojowników do Moskwy i Mińska w celu sprowokowania przemocy.

6. Jaka jest ogólna strategia służb specjalnych państw NATO w przygotowywaniu zamachów stanu w Rosji i na Białorusi.

Cokolwiek mówi, wysyłane są do niego listy poparcia z krajów NATO. Wszyscy obiecują. Proszą tylko o jedno – żeby zamilkł. Ale on ich już wydał. Zdradził ich.

Powód jest prosty – tylko zdrajców stać na zdradę, gdy czują, że zawisną na szubienicy za działalność dywersyjną na rzecz obcych w celu przejęcia państwa przez obce wrogie struktury jak USA i NATO.

Tak na Białorusi gdzie obowiązuje kara śmierci kończą przekupne szuje i judasze !!!

Tak kiedyś skończą też ci, którzy zdradzili naród ukraiński w 2014 roku poprzez bandycki zamach stanu i usadowili w Kijowie obcą prożydowsko-yankeeską agenturę mordującą ludność przeciwną bandzie zdrajców, którzy sponsorowani są przez obcą agenturę z USA i Zachodu.

 

10 Komentarzy

Filed under Polityka

10 responses to “Sankcje wobec Białorusi

 1. massive cluster

  Panie Kosiur
  Narracje Kramer są płytkie, nie oddają całości i ewidentnie skierowane na krytykę Polski. Eksport produktów ropopochodnych trafiał w większości do EU. Białoruś odczuje te sankcje. Będzie musiała szukać nowych rynków,(tankowcami po morzach?) pod warunkiem że Rosja w dalszym ciągu będzie jej dostarczać tanio ropę i gaz. Rosja i Ameryka skorzysta ze swojej pozycji, bądź pan pewny.

  Polubienie

  • paziem

   Krytyka Polski jest uzasadniona, gdyż de facto polityka rządów pomagdalenkowych ( w tym obecnego rządu PiS szczególnie) na kierunku białoruskim jest antypolska. Ale faktem też jest, że analizy pani Kramer są powierzchowne i nie oddają istoty sprawy

   Polubienie

 2. Kojak

  To nie polskie sluzby specjalne tylko rzadzacy Polska zydowscy bandyci zorganizowali ten zamach stanu ! To zydwscy bandyci podjeli te decyzje a sluzby tylko ja wykonaly !

  Polubienie

  • Botas

   Musisz zapamiętać jedną ważną rzecz. Jeżeli zrobi ci się krostka na tyłku albo przytyjesz od siedzenia całymi dniami na komputerze lub jeszcze na domiar złego zrobi ci się afta na ustach od tego szczekania antyżydowski bohaterze domowego miru nie zapomnij tych nieszczęść zwalić na żydów.
   Swoją drogą jestem bardzo ciekawy jak te twoje wieloletnie wpisy bez kompletnie żadnej merytoryki osłabiły żydów w Polsce oprócz tego, że jedynie tobie z tej wściekłości podniosły ciśnienie tętnicze psując ci zdrowie i narażając na różne choroby, bo żydzi mają faktycznie z tego komedię z Eddim Murphym.

   Polubienie

   • Przynajmniej wie kto jest odpowiedzialny za ten stan.
    Nie wszyscy są tolerancyjni wobec ściemniaczy z israela. Przeciwdziałajmy syjonizmowi, a nie bierzemy na celownik zwykłych Jude, których oskarżamy o najgorsze przewinienia,

    Polubienie

   • Mirosław

    Oj Botas, a może botoks odkąd zaszczepiłeś się w Zamościu przeciwko żydowskiej chorobie stałeś się jakiś arogancki dla innych, czyżby to pierwsze objawy NOP u ciebie?

    Polubienie

   • paziem

    „Edwardzie Botas” a skąd wiesz jaką radochę mają z tego żydzi? Czy zakładasz, że monitorują każdy wpis i komentarz na naszymm portalu ?! :))))

    Polubienie

 3. Mirosław

  Botas
  Długo czekałeś dzisiaj w Zamościu po drugą szprycę?
  Pewnie weźmiesz trzecią i kolejne do ostatniego Polaka, bo tak Pinokio chce.
  Nic z tego bo likwidują punkty podawania zastrzyków. Po prostu ludzie przestali interesować się tym żydowskim gównem. Pomimo, że syjonistyczni zbrodniarze wymyślają kolejne fale świrusa.
  Nawet w radio szczekają, że ileś to zastrzyków zakupili, a Polacy mają to gdzieś.

  Polubienie

 4. Mirosław

  Botas to prawdopodobnie Żyd spod Zamościa mający swoje zadania, między innymi siać zamieszanie na patriotycznych portalach i szczepić się aż do ostatniego Polaka.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.