Bogacimy się, czy biedniejemy?

Powyższe obrazki to nasza współczesność w ramach żydowskiego kapitalizmu i zachodniej demokracji. Oczywiście można egzystencję społeczeństwa w IIIRP ocenić pozytywnie – wszystko zależy od przyjętych kryteriów. Jeśli założymy, że w żydowskim kapitalizmie minimalizujemy lub odrzucamy socjalne funkcje państwa – bo są zbyt kosztowne, nazbyt ujmują bogatym i zanadto rozleniwiają leni -, a obowiązek pomocy potrzebującym winien wynikać wyłącznie z żydo-katolickiego miłosierdzia, to musimy już tylko nieco przytępić własną wrażliwość na ludzką biedę i możemy spać spokojnie. W końcu nie ponosimy winy za to, że jedni są utalentowani bardziej, a inni mniej – jeden potrafi wziąć sprawy w swoje ręce i się bogacić, a drugi musi zadowolić się grzebaniem w śmietniku. – Jak kapitalizm, to kapitalizm … – nawet żydo-katolicki Kościół brzydzi się socjalizmu jak zarazy i od zawsze go zwalczał w imię Boga z żydowskiej Biblii.

A więc jak to jest w tym żydowskim kapitalizmie IIIRP, bogacimy się, czy biedniejemy? Czy na podstawie obrazków z codzienności jesteśmy w stanie wyprowadzić sensowne wnioski? Ilu z nas wie i rozumie, czym jest obowiązek zadłużania społeczeństwa w zagranicznych bankach narzucony zapisem w Konstytucji RP (art. 220), zakazującym rządowi prowadzenia polityki pieniężnej? A ilu wie i rozumie, że tak skonstruowana polityka wymusza systematyczny wzrost podatków, którymi spłacane jest rosnące zadłużenie? Im więcej wieżowców, autostrad, tym większy dług i tym większe podatki, ponieważ pieniądz wprowadzany jest do gospodarki w formie kredytu udzielanego przez prywatne, zagraniczne, banki, choć banki te otrzymują pieniądze na kredytowanie polskiej gospodarki z NBP (? – !) – na tym polega majstersztyk żydowskiego kapitalizmu.

IIIRP należy do europejskiej czołówki eksporterów aut – tyle, że auta te produkują obce koncerny i choć w PKB ten eksport jest ujęty, to w IIIRP z tego eksportu zostają marne grosze w postaci nisko opłacanej polskiej siły roboczej. Jest nawet gorzej jeszcze, ponieważ są to pieniądze inflacyjne – nie mają pokrycia w produkcji, bo ta opuściła kraj, a zyski przejął właściciel koncernu.
Podobnie w produkcji mebli – tu należymy do światowej czołówki -, to znaczy z naszego surowca obce koncerny produkują i eksportują meble, a u nas zostają marne (także inflacyjne) grosze na wypłaty dla robotników. Trzeba pamiętać, że koncerny te płacą znikome podatki lub wcale, jak np. FIAT.

Poniższe diagramy są znakomitym odzwierciedleniem jak systematycznie i w coraz większej liczbie Polacy się „bogacą”.

http://magazynauto.interia.pl/wiadomosci/news-sredni-wiek-samochodu-w-usa-to-az-11-5-roku,nId,1861825

_________________

Mieszkalnictwo

Dane GUS wskazują, że od 1960 r. do 1970 r. liczba prywatnych, spółdzielczych i pozostałych mieszkań zwiększała się średnio o 106 tysięcy rocznie (po odliczeniu lokali i domów wyłączanych z użytku). Lata 1970 – 1978 to okres budowlanych rekordów. Wówczas średni przyrost liczby wszystkich lokali i domów, osiągnął poziom 156 tysięcy/rok. W kolejnym dziesięcioleciu analogiczna wartość spadła do 139 tysięcy (patrz powyższe zestawienie). Lata 1988 r. – 2002 r. upłynęły pod znakiem budowlanego regresu. W tym okresie, średnioroczny wzrost zasobu mieszkaniowego wynosił około 65 tysięcy. Sytuacja zmieniła się od 2002 r. do 2011 r. Boom na rynku kredytowym zaowocował średnim wzrostem liczby mieszkań o 98 tysięcy/rok. Ubocznym efektem była jednak spora zmiana zadłużenia hipotecznego Polaków. W 2002 r. jego wartość wynosiła 20,03 mld zł. Obecny wynik przekracza już 370 mld zł (zobacz raport AMRON SARFiN z II kw. 2015 r.).https://forsal.pl/artykuly/907070,dorobek-prl-na-tle-osiagniec-iii-rp-jak-zmienial-sie-polski-rynek-mieszkaniowy.html

Jak miecz Damoklesa wisi nad nami podatek katastralny, gdy zostanie wprowadzony wtedy jedynymi właścicielami domów i mieszkań staną się zagraniczne banki – i będzie jak na prawdziwym Zachodzie. Jeszcze dzisiaj Polska jest wyjątkiem w skali świata, ponieważ 80% domów i mieszkań jest własnością Polaków – to spadek po tym strasznym socjalizmie PRL.
___________________

A na ten pojazd co noc czekają w Łodzi tłumy zmarzniętych i głodnych – no, ale to są pewnie ci, którzy nie potrafią wziąć spraw w swoje ręce.

https://wyborcza.pl/7,87647,21226294,nocny-autobus-z-grochowka-i-wkladka-miesna.html?disableRedirects=true

Jest jednak wielu, którzy oceniają pozytywnie rzeczywistość IIIRP w żydowskim kapitalizmie i w zachodniej demokracji – kraj się rozwija i rośnie dobrobyt. Mam wrażenie, że prezentują oni mentalność rodem z głębokiej komuny (jakoś się z tego nie otrząsnęli), stąd ich ocena rzeczywistości żydowskiego kapitalizmu IIIRP bazuje na komunistycznym schemacie ze znanego skeczu o traktorze w wykonaniu Kabaretu Tey – „Traktor jest do d…, bo ma popsute koło. – A ile ma dobrych? – Trzy, ale przecież to to samo. – To samo, ale jak brzmi: ma trzy koła dobre.”

Dariusz Kosiur

17 Komentarzy

Filed under Polityka

17 responses to “Bogacimy się, czy biedniejemy?

 1. Polska to obecnie neokolonia.
  Zapraszam na transmisję na żywo: https://www.youtube.com/watch?v=3O8wo4AsVOI

  Pilnuje to kościół żydo-katolicki wraz z anglo-żydowską banksterkom.

  Polubione przez 1 osoba

 2. andrzej

  Zamachy na życie i wyrzucanie z Polski. Cios Geremka – Andrzej Dembiński | Otwartym Tekstem odc. 267:

  Polubione przez 1 osoba

 3. Bili de kid

  Od 14:53

  Polubienie

 4. andrzej

  Przedstawiona na powyższej fotce architektura fragmentu Warszawy to żydowski blamaż.
  Po architekturze widać jacy ludzie zasiadają w strukturach samorządowych tego miasta.
  To wesołe miasteczko – cyrk bez ładu i składu – przyprawiające o wymioty.

  Polubione przez 2 ludzi

  • (wedle nowej żydowskiej ideologii walki z ocieplaniem klimatu drzewa w mieście pełnią pozytywną funkcję – nawet jeśli zasłaniają reklamy żydowskich korporacji?)

   Żydowska Warszawa, żydowska Polska – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/05/zydowska-warszawa-zydowska-polska/

   Polubione przez 2 ludzi

   • andrzej

    Oni nie lubią drzew tworzących gaje, z którymi zżyci są Słowianie. Oni preferują widoki pustynne, dlatego też drzewa usunęli, by czuć się jak u siebie.

    Niech Pan spojrzy na Złote Tarasy od głównego ronda. To iście architektoniczny grajdoł nawiązujący swoim wyglądem do żydowskich siedlisk w przedwojennej dzielnicy Pradze lub w zaścianku II RP, czyli na kupie: sklepik + gołębnik + kamienica. Aby tylko od ulicy było ładne wejście i reklama, a z tyłu może być nawet nasrane.

    Żadnej przestrzennej wizji, żadnego urbanistycznego porządku, które w połączeniu z zielenią nie tylko powinny korzystnie oddziaływać na samopoczucie, czyli zdrowie psychiczne okolicznych mieszkańców, ale ułatwiać wentylację miasta, czyli dostęp czystego i bogatego w tlen powietrza z poza Warszawy.

    Polubienie

 5. andrzej

  MORDERCY SZPRYCUJĄ MAŁE DZIECI WIELKA KASA i ŁAPÓWKI WYCIEK ZE SKRZYNKI DWORCZYKA

  Polubienie

 6. Uzupełniając to, co wcześniej napisano w tekście o NBP w IIIRP (Konstytucja RP art. 220 p.2) łatwo wyciągnąć wniosek, że pozycja rządu IIIRP została sprowadzona do niemal takiej samej jak w IIRP – rząd nie decyduje o polityce pieniężnej, a więc nie decyduje o polityce gospodarczej.

  Polubione przez 2 ludzi

 7. Podejrzewam, że niską ocenę spowodowało zdanie:

  „żydo-katolicki Kościół brzydzi się socjalizmu jak zarazy i od zawsze go zwalczał w imię Boga z żydowskiej Biblii.”

  Dla Polakatolika to zdanie jest obrazoburcze, nie do zaakceptowania.

  Polubienie

 8. paziem

  Do @olop, prosimy nie zamieszczać nietematycznych materiałów i komentarzy. Z tego powodu pana( pani?) ostatni wylądował w koszu.

  Polubienie

 9. Y.T.
  The Late Jack Otto-Forbidden Knowledge FULL. (O ch.a.z.a.r.a.ch)

  Polubienie

 10. mleko z nosa

  https://www.tagesschau.de/investigativ/ndr-wdr/cum-ex-brorhilker-101.html?utm_source=pocket-newtab-global-de-DE

  https://www.daserste.de/information/reportage-dokumentation/dokus/videos/der-milliardenraub-video-102.html

  Trzecia z kolei Afera w ciagu osttanich 10 lat po dyskach z danymi ze Szwajcarii i Luxemburga, następnie Panam Papers. niemieckie elity to złodziej na złodzieju oszust na oszuscie. syf na syfie.

  Polubienie

 11. „Niewolnicy elektronicznej synagogi szatana” (z 1997 roku) na stronie:
  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29174&sid=4544beec469320621918bdc320cfc984
  ============================
  jasiek z toronto

  Polubienie

 12. „Polski Lad”,jest czescia SKLADOWA
  NOWEGO PORZADKU SWIATA.
  „Mowcie ludziom,to co chca uslyszec,
  a potem powoli pozbawiajcie Ich TEGO”. M.M.(„we the people”.
  .

  Polubienie

 13. „URSUS podnosil sie wiele razy.
  Teraz sad oglosil jego UPADEK”.
  Zrodlo; auto-swiat.pl
  „Tyle POLSKOSCI, ile WLASNOSCI”.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.