Wakacyjne rebusy i zagadki

Zagadka: PiS realizuje interesy USA, a czyje D.Tusk i PO – ?

Zażywanie słonecznych kąpieli jest dość nudnym zajęciem. Stąd młodszym plażowiczom proponujemy rebusową rozrywkę. Rebusy mogą rozwiązywać także ci, którzy mają problemy z dykcją i zamiast „r” wymawiają „j”.

Starszym plażowiczom i nie tylko, wszystkim Polakatolikom, proponujemy zagadkę o znacznie większym stopniu trudności i większy wysiłek intelektualny będzie tu niezbędny.

Prawie każdy słyszał o zamiarze przejęcia przez rządzący PiS telewizji TVN – w naszej zagadce nie ma najmniejszego znaczenia, w jakiej formie miałoby dokonać się to przejęcie i czy w ogóle się dokona. Każdy także prawie wie, że rządzący PiS realizuje interesy USA. Niektórzy, w tej liczbie i autor zagadki, uważają, że PiS realizuje interesy światowej żydowsko-anglosaskiej oligarchii finansowej z USA i Wlk.Brytanii, ale to uwaga na marginesie. Stacja TVN będąca własnością amerykańskiego koncernu Discovery lansuje D.Tuska i PO. W takim razie powstaje pytanie, czyje interesy realizuje D.Tusk i PO – ? – oto nasza wakacyjna zagadka.

Dla ambitnych i bardziej dociekliwych mam kolejne pytanie, czemu służy ta „walka o media” – ?

Czytelnicy rozpoznają chyba gęby na zdjęciu -? – od lewej: J.Kaczyński, T.Mazowiecki, D.Tusk – w znakomitej komitywie, jakby byli z jednej gminy

Czy już wszyscy odgadli?

Na ile rzecz całą traktować można poważnie, skoro usługi na rzecz wielu naziemnych nadawców radiowo-telewizyjnych oraz operatorów komórkowych, realizuje Emitel S.A. (kiedyś, w czasach PRL, własność polska), od 2013r. spółka należąca do amerykańskiego funduszu Alinda Capital Partners, który jest właścicielem wszystkich obiektów nadawczych (masztów i nadajników) w Polsce. Emitel S.A. wynajmuje swoje obiekty różnym operatorom i w każdej chwili może zablokować nadawanie sygnału, jeśli nie będzie zgodny z interesem właściciela, powiedzmy tak: jeśli będzie „sprzeczny z zachodnimi wartościami”.

 Sieć nadajników Emitela
https://www.money.pl/gospodarka/rewolucja-w-mediach-monopol-emitela-przelamany-6437870441736321a.html

Dariusz Kosiur

24 Komentarze

Filed under Polityka

24 responses to “Wakacyjne rebusy i zagadki

 1. PO ma pilnować interesów żydostwa zachodnio europejskiego, głównie niemieckiego (bez masońskiej Małej Brytanii).

  Ten cyrk z TVN to typowy teatr dla gojów.
  Przecież tam właściciel z zza oceanu kiwnie palcem i już dna moralne zwane dziennikarzynami przestawią wajchę i zaczną mocno atakować PO, a promować PiS. W innym wypadku na zbity pysk z roboty!
  Za nielojalność w żadnej koszernej redakcji w Polin już ciepłej posadki nie znajdą i zostanie im robota w żydowskiej korporacji na 4-brygadówce, do której się kompletnie nie nadają.

  Polubione przez 2 ludzi

 2. JEDNO CO ich LACZY, to ”
  u.m.i.l.o.w.a.n.i.e”
  do Narodu TUBYLCZEGO.
  SAME gorliwe katoliki,”w.r.a.z.l.i.w.i”
  na s.p.o.l.e.c.z.n a n.i.e.s.p.r.a.w.i.e.d.l.i.w.o.s.c.

  Polubione przez 3 ludzi

 3. alfik

  @Lily – rozumiem twój sarkazm, ale jest on szalenie niebezpieczny, bo tworzy swego rodzaju protezy myślowe, umysłowe szufladki, które nie tylko zasłaniają ale wręcz przekłamują faktyczny stan.
  Cały czas ludziom wmawia się, że istnieją „dwie opozycyjne partie”, które łączy tylko „JEDNO”, a jest dokładnie odwrotnie.

  Czy widzisz na wyżej zamieszczonym zdjęciu (jednym z wielu) „miłość[nienawiść] do Narodu TUBYLCZEGO”; ja widzę pełną jednomyślność we wszystkim, doskonałe dogadywanie się we wszystkim, a JEDYNE co ICH różni to wielkość krzywego nochala i co za tym idzie gorliwość w znęcaniu się na „Narodzie TUBYLCZYM”

  Jedyna RÓŻNICA między „żydami a chamami” to właśnie owa GORLIWOŚĆ …

  Polubione przez 1 osoba

 4. Shaty

  Inną sprawą jest co wyświetla dany kanał telewizjny a inną dzięki czemu to robi (sieć nadajników). I nie wyobrażam sobie sytuacji w której właściciel nadajników wyłącza nadawanie stacji telewizyjnych, prosiłby się tylko o wprowadzenie obostrzeń, ponieważ za nadawanie płaci się koncesje jako prawo.
  Rozumiem autora, ale stawianie sprawy na ostrzu noża to ostateczność.

  Polubienie

  • @ Shaty

   „I nie wyobrażam sobie sytuacji w której właściciel nadajników wyłącza nadawanie stacji telewizyjnych”

   To wcale nie musi odbywać się przez ordynarne wyłącznie. Wynajem jest kwestią ceny i np. jakiemuś autentycznemu narodowemu nadawcy (gdyby zaistniał na medialnym rynku IIIRP) Emitel podyktuje cenę, której nadawca nie będzie w stanie zapłacić.
   Natomiast wyłączenie jako ostateczność może mieć miejsce w trakcie politycznego przesilenia, gdy naród będzie chciał zlikwidować okupacyjny, żydowski reżim.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Shaty

    Wynajem nadajników jest obecnie wystarczająco drogi. Telewizja służy do aranżacji sceny politycznej, i to jest clou o co idzie w próbie podjęcia zmiany prawa. Obecny układ władzy wydaje się że to zrozumiał że zrobił swoje i może odejść,a to zapewne wynika z tego że USA dogadał się z Merkel.

    Polubienie

 5. jojo

  Skąd tak naprawdę wyciekł koronawirus?

  Koronawirus okazał się dla globalistów „magiczną różdżką”, której nie można było przypadkowo znaleźć na „polu cudów”. Stany Zjednoczone próbują przypiąć COVID do Chin. Chiny odpowiadają, że przeciek miał miejsce w samych Stanach Zjednoczonych. Na co wskazują dowody?…

  Autor – Siergiej Łatyszew

  Stany Zjednoczone próbują zawiesić COVID-19 na Chinach. Chiny odpowiadają, że przeciek miał miejsce w samych Stanach Zjednoczonych. Pytanie brzmi Wuhan lub Fort Detrick. Teraz Stany Zjednoczone zmieniły niebezpiecznego wirusa w środek szantażu międzystanowego. Najpierw zrobił to prezydent Trump, jego inicjatywę podjął obecny właściciel Białego Domu Biden , który jest wspierany przez WHO.

  Koronawirus okazał się dla globalistów czarodziejską różdżką, której oczywiście nie można było przypadkowo znaleźć na „polu cudów”. Z jego pomocą elegancko pozbywają się „baniek”, które są gotowe pęknąć w światowej gospodarce i finansach. Ograniczają prawa i wolności ludności. Zmieniają sposób życia i nawyki szkodliwe dla środowiska (w tym celu zabito w szczególności masową turystykę). Aranżowane „covid rewolucje”. Większość krajów na świecie uzależnia się od nielicznych krajów, które produkują szczepionki. Wykorzystują koronawirusa do szantażu międzynarodowego oraz w wojnach hybrydowych z zachodnimi konkurentami. Globaliści nie tracą czasu na drobiazgi: Chiny są w ich zasięgu, kwestionując prawo Stanów Zjednoczonych do bycia pierwszą gospodarką na świecie. W końcu, jeśli uda nam się rzucić Chińczyków na kolana,

  W związku z tym konieczna jest maksymalna czujność, Rosjanie nie powinni dać się zwieść. W czasie, gdy złość i irytację całego świata w związku z „plagą XXI wieku” Amerykanie będą próbowali skierować na Chiny z pomocą posłusznej im WHO, Rosja jest po prostu zmuszona stanąć po swojej strategicznej stronie. Choćby dlatego, że kolejnym obiektem globalnego zniesławienia z konieczności stanie się ona sama – drugi po Chinach śmiertelny wróg Stanów Zjednoczonych i całego Zachodu. Jeśli Stanom Zjednoczonym nadal uda się „zmienić reżim” w ChRL na swoich protegowanych z pomocą koronawirusa, Amerykanie natychmiast rozmieszczą Chiny przeciwko Rosji. A wtedy na pewno nie będzie dobrzye !

  https://kodluch.wordpress.com/2021/07/19/19-07-2021-syria-2114-dzien-sprzatania-swiata/#comment-112769

  Polubienie

 6. kodzak

  Świetne!!! ,wygląda na autentyczne od ~27 minuty oglądajcie
  Jest autentyczny prawdziwy popełnia błędy jak wszyscy ale to jest mistrzostwo świata jeśli autentyzmie na żywo

  Polubienie

  • jojo

   nie podoba mi się tam tam te ciągłe pierdolenie o podatku katastralnym jakby ktoś za to zapłacił.

   On jest oczywiście absurdalny ale dla większości którzy mieszkają w własnych mieszkaniach.
   Ale już dla KORPORACJI, rentierów którzy żyją z posiadania kilku/kilkuset mieszkań wrecz obowiązkowy
   Dlatego że tego podatku (mądrego nacjonalistycznego) brak Polacy za mieszkania płacą teraz jakieś 2 x więcej zadłużając się w bankach żydowskich.
   Wyszła afera że jakieś fundusze szwedzkie kupiły tysiące mieszań

   Polubienie

 7. TAK pomyslalam.
  „SAKRAMENTY,w K.K.TYLKO DO
  ZASZCZEPIONYCH-na KOVID-19”.
  K.K i Rzadzacy,reka w reke,od 42 lat.
  Nic nie dzieje sie,bez przyczyny(1978)
  „JAK p.JPII. R. Regan, i Gorbaczow,
  zmienili Swiat „. Kraje Slowianskie.

  Polubienie

 8. Załącznik nr 3

  Myślałem, że POPIS jest już tak bardzo skompromitowany, że bardziej nie można, a tu proszę, Sośnierz jeszcze bardziej ośmieszył i skompromitował siebie (i posłów) tak bardzo, że aż zasłonił się po same oczy.
  dr Hałat vs Sośnierz

  Starosielec zadał ciekawe pytania:
  Według jakich kryteriów/procedur w marcu 2020 zapadły decyzje o lok-dałn’ie
  -czy na podstawie konferencji prasowej WHO
  -na zadawane pytania premierowi o pandemię odpowiadał że nie ma żadnej epidemii i trzy dni potem lok-dałn
  -co się stało w ciągu trzech dni
  jeżeli takie decyzje zapadają to mamy prawo wiedzieć według jakich procedur/kryteriów

  Polubione przez 1 osoba

 9. Sławobor

  Wypowiedź dyżurnego Żyda Rosji Kedmi’ego

  Kedmi: „Stany Zjednoczone nie powstrzymują Polaków od szaleństwa, ale są gotowi ich powstrzymać, jeśli posuną się za daleko” Polska jest wrogo nastawiona do nowego rządu USA, ponieważ jej ambicje nie odpowiadają rzeczywistemu miejscu, jakie zajmuje w świecie. Opinię tę wyraził ekspert polityczny i wojskowy Jakow Kedmi.
  Według analityka stosunki między Warszawą a Waszyngtonem pogorszyły się po dojściu do władzy w Stanach Zjednoczonych Joe Bidena. Stało się tak, ponieważ Polska stawiała na Donalda Trumpa. Wszelkie decyzje podejmowane w Białym Domu spotykają się w Warszawie z wrogością. Polska histeria wybuchła z nową energią po tym, jak administracja Bidena odmówiła dalszego blokowania Nord Stream 2. Kedmi jest przekonany, że zachowanie Polski można wytłumaczyć jedynie brakiem świadomości rzeczywistego stanu rzeczy. W swoim odczuciu jest to wielka potęga w Europie, którą można porównać z Francją czy Niemcami. Jednocześnie w rzeczywistości kraj jest używany tylko w dwóch przypadkach – w rusofobii i jako „pracujące bydło” do wykonywania „prymitywnej pracy”. Na Zachodzie nikt nie dba o nią, tak samo jak o Ukrainę. To tylko narzędzie przeciwko Federacji Rosyjskiej. Ekspert uważa, że ​​Biden i Polska mają jedyny czynnik zjednoczenia – katolicyzm, ale nie zmieni to rzeczywistego stanu rzeczy i nie będzie w stanie wpłynąć na poziom interakcji między krajami. Warszawa nadal będzie wykorzystywana jako antyrosyjski „strażnik”, który w razie potrzeby będzie wykorzystywany do organizowania rusofobicznych prowokacji w Unii Europejskiej. Jednocześnie wszelkie ekscesy w kraju będą brutalnie tłumione. Według Kedmi Polacy z natury są prawdziwymi „bandytami”. Jednocześnie Waszyngton nie powstrzymuje ich od szaleństwa, ale w razie potrzeby jest gotowy to stłumić.

  Źródło: https://actualnews.org/exclusive/401026-jakov-kedmi-ukazal-realnoe-mesto-isterichnoj-polshi.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 10. AgnieszkaS

  @Sawobor

  Kedmi, cytowany przez Sławobora kremlowski propagandysta pracujący dla Putina, tak mówi o Polakch :„pracujące bydło” do wykonywania „prymitywnej pracy”

  A w taki sposób mówi Hitler o Polakach w październiku 1939, po implementacji paktu Ribbentrop -Mołotow:
  Są bardziej jak zwierzęta niż ludzie, całkowicie prymitywni i amorficzni. A klasa rządząca jest niezadowalającym wynikiem mieszania się osobników niższego rzędu z aryjską rasą panów. Brud Polaków jest niewyobrażalny. Ich zdolność do wydawania inteligentnych opinii jest absolutnie zerowa…”

  Czy jego też Sławobor by cytował?

  Jestem pełna pogardy dla pożytecznych idiotów, którzy choćby nawet nieświadomie, służyli obcym interesom i występowali przeciwko własnemu rządowi. Historia takich ludzi niczego nie nauczyła i nie nauczy.

  https://niepoprawni.pl/blog/as/oczekiwanie-na-przyjscie-bidena-czyli-kilka-refleksji-nad-notka-elig

  Polubienie

 11. Sławobor

  Prezydent USA Joe Biden i kanclerz Niemiec Angela Merkel podpisali „Wspólne oświadczenie na rzecz wsparcia Ukrainy, europejskiego bezpieczeństwa energetycznego i naszych celów klimatycznych”. Ale w rzeczywistości jest to memorandum, które ujawnia istotę dużej niemiecko-amerykańskiej umowy dotyczącej szerokiego zakresu spraw.

  Oświadczenie odnosi się do pozycji obu krajów do gazociągu Nord Stream 2. Zostanie ukończony i oddany do użytku, Waszyngton odmawia prób ingerencji w ten projekt. Kijów, jak zauważają niektórzy zachodni analitycy, został rzucony w kość w postaci obietnicy Berlina uzgodnienia z Moskwą przedłużenia tranzytu rosyjskiego gazu po 2024 roku, a także utworzenia i finansowania Zielonego Funduszu, który „ ma ułatwić jej (Ukraina – SS) transformację energetyczną, efektywność energetyczną i bezpieczeństwo energetyczne ”. Niemcy i Stany Zjednoczone zamierzają „starać się zachęcić i wesprzeć co najmniej 1 mld USD inwestycji w Zielony Fundusz, w tym ze strony osób trzecich, takich jak sektor prywatny”. Kijów oczywiście jest nieszczęśliwy, ale to przynajmniej coś. Ale głównym przegranym wielkiego niemiecko-amerykańskiego układu uważa się rządzącą polską partię „Prawo i Sprawiedliwość” (PiS). Od sześciu lat stara się stworzyć warunki, które w zasadzie uniemożliwią poważną współpracę między Niemcami i Rosją, a także dąży do osłabienia ich wpływów w Europie Środkowo-Wschodniej.

  Do osiągnięcia pierwszego celu Warszawa wykorzystała Ukrainę. Polska popierała wszelkie działania Kijowa, które były powodem oskarżania Moskwy o „agresję”. Jednocześnie nie spieszyła się z inwestowaniem na samej Ukrainie, a jedynie wyssała z niej już wyszkoloną siłę roboczą, tym samym uzasadniając charakterystykę, którą kiedyś nadał jej Winston Churchill. Jeśli chodzi o drugi cel, Warszawa aktywnie rozgrywała inicjatywę Trójmorza, zatrudniała amerykańskich lobbystów, cieszyła się z wrogości ówczesnego prezydenta USA Donalda Trumpa wobec Niemiec i osobiście Merkel, mając nadzieję, że Waszyngton powierzy Polsce nadzorowanie Europy Środkowo-Wschodniej. W tym kontekście Nord Stream 2 był głównym celem Warszawy, ponieważ fiasko projektu zadawało cios relacjom niemiecko-rosyjskim i umożliwiło stworzenie własnego hubu energetycznego z projekcją na region. Jednak gdy Biden doszedł do władzy, złamał grę PiS. I nie chodzi tylko o Nord Stream 2, choć w przededniu ministrowie spraw zagranicznych Polski i Ukrainy Zbigniew Rau i Dmitrij Kuleba we wspólnym oświadczeniu do Berlina i Waszyngtonu wezwali ich do „odpowiedniego potraktowania kryzysu bezpieczeństwa w naszym regionie, którego jedynym beneficjentem jest Rosja” i obiecali „współpracować z sojusznikami i partnerami, aby oprzeć się uruchomieniu” gazociągu.

  Ostatnim punktem memorandum Biden-Merkel jest inicjatywa Trójmorza. Stwierdza się, że strona amerykańska i niemiecka wyrażają silne poparcie. Jednocześnie Niemcy zapowiadają rozszerzenie współpracy z inicjatywą finansowego wsparcia projektów Trójmorza w zakresie regionalnego bezpieczeństwa energetycznego i odnawialnych źródeł energii. Berlin zamierza lobbować za przeznaczeniem na to środków z budżetu Unii Europejskiej w wysokości do 1,77 mld USD. A Stany Zjednoczone „pozostają chętne do inwestowania w tę inicjatywę i będą nadal przyciągać inwestycje od swoich członków i innych”. Nie tego wcale chce Prawo i Sprawiedliwość, bo zaangażowanie Niemiec w Troyemorye oznacza przechwycenie tego projektu przez Niemców i usunięcie z niego Polaków. Jednak już na początku lipca amerykańscy lobbyści inicjatywy ostrzegali przed tym w Warszawie. Artykuł autorstwa byłych ambasadorów USA w Polsce Daniela Frieda (1997-2000) i Georgette Mosbacher (2018-2021) oraz starszego analityka Atlantic Council Jana Brzezińskiego sugerował, aby sekretariat Trójmorza znajdował się w Berlinie lub Brukseli. „To otwarta próba zawłaszczenia ważnego dla całej Europy projektu i przekazania go niemieckiej, brukselskiej i korporacyjnej elicie” – oburzył się prorządowy polski portal wPolityce.

  Przechwycenie Trójmorza kładzie kres geopolitycznym ambicjom Polski. Ma teraz trzy opcje. Po pierwsze: zaakceptować, stać się zwyczajnym, nudnym krajem drugiego rodzaju UE, przestać kłócić się z Komisją Europejską i Parlamentem Europejskim, dzielić dominujące w Europie poglądy. Po drugie: spróbować rozegrać operację Polexit na wzór brytyjskiego premiera Davida Camerona, który chciał przestraszyć Brukselę wprowadzeniem Brexitu, ale w przeciwieństwie do Wielkiej Brytanii powstrzymał się od opuszczenia Unii Europejskiej. Wreszcie po trzecie: znaleźć wsparcie w państwach spoza Unii Europejskiej – Turcji, Chinach, Rosji i tak dalej. Pytanie, czy PiS ma na to wszystko czas. W końcu Berlin i Waszyngton, które zawiązały sojusz, mogą zdecydować się na znalezienie dla siebie nowych, bardziej uległych partnerów w Polsce. Biorąc pod uwagę, że w Warszawie są ambasady USA i Niemiec, rządząca polska partia będzie miała bardzo trudny czas.

  Станислав Стремидловский
  Stanisław Stremidłowski

  Szczegóły: https://regnum.ru/news/polit/3328406.html
  Jakiekolwiek użycie materiałów jest dozwolone tylko wtedy, gdy istnieje hiperłącze do IA REGNUM.

  Polubienie

 12. AgnieszkaS

  @Sławobor

  „Nie tego wcale chce Prawo i Sprawiedliwość, bo zaangażowanie Niemiec w Troyemorye oznacza przechwycenie tego projektu przez Niemców i usunięcie z niego Polaków. Jednak już na początku lipca amerykańscy lobbyści inicjatywy ostrzegali przed tym w Warszawie. Artykuł autorstwa byłych ambasadorów USA w Polsce Daniela Frieda (1997-2000) i Georgette Mosbacher (2018-2021) oraz starszego analityka Atlantic Council Jana Brzezińskiego sugerował, aby sekretariat Trójmorza znajdował się w Berlinie lub Brukseli. „To otwarta próba zawłaszczenia ważnego dla całej Europy projektu i przekazania go niemieckiej, brukselskiej i korporacyjnej elicie” – oburzył się prorządowy polski portal wPolityce.”/Sławobor/

  Widzę, że putinowska imperialna propaganda dwoi się i troi.

  Tutaj jest wspomniany artykuł autorstwa Frieda, Mosbacher i Brzezińskiego:
  https://trimarium.pl/en/fried-mosbacher-brzezinski-what-is-the-three-seas-initiative-from-vision-to-action/

  Wymowa artykułu jest odwrotna do ruskich pobożnych życzeń. Inwestycje nie tylko niemieckie ale japońskie, z Korei Południowej, a nawet Kataru są mile widziane. Te trzy państwa zgłosiły ostatnio swoje zainteresowanie projektem.

  „W końcu Berlin i Waszyngton, które zawiązały sojusz, mogą zdecydować się na znalezienie dla siebie nowych, bardziej uległych partnerów w Polsce.”
  /Sławobor/

  No proszę, ruska plwocina ale z odrobiną dynamitu. Pamiętamy pakt Ribbentrop-Mołotow. A „panslawistyczny przekaźnik” może nawet nie jest aż tak naiwny na jakiego wygląda.

  Polubienie

 13. Sławobor

  Końcowy fragment

  Czekamy na oficjalną reakcję Rosji na próbę dwóch kluczowych zachodnich „partnerów” uczynienia z niej swojej kolonii. W międzyczasie przejdźmy do wspólnego oświadczenia USA i Niemiec, zamieszczonego na stronie Departamentu Stanu.
  Rosja zostanie ukarana za wszystko

  W pierwszym akapicie oświadczenia w ogóle nie ma słowa „gaz”, chodzi o coś zupełnie innego:

  Stany Zjednoczone i Niemcy zdecydowanie popierają suwerenność, integralność terytorialną, niepodległość Ukrainy i wybraną drogę europejską. Ponawiamy dziś nasze zobowiązanie do walki z rosyjską agresją i złośliwymi działaniami na Ukrainie i poza nią. Stany Zjednoczone zobowiązują się wesprzeć wysiłki Niemiec i Francji na rzecz zaprowadzenia pokoju na wschodniej Ukrainie …

  Jak widać, Waszyngton i Berlin oskarżają Moskwę o „agresję”, „złośliwe działania” na Ukrainie i „poza jej granicami”.

  Ponadto.

  Stany Zjednoczone i Niemcy są zjednoczone w swoich wysiłkach, aby pociągać Rosję do odpowiedzialności za jej agresję i złośliwe działania poprzez nakładanie kosztów za pomocą sankcji i innych instrumentów.

  Waszyngton i Berlin planują wyrządzić Rosji wszelkiego rodzaju szkody zarówno „kanałami dwustronnymi”, jak i poprzez mechanizmy interakcji między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską w celu – ponownie dwudziestego piątego –

  wspólna reakcja na rosyjską agresję i złośliwe działania, w tym rosyjskie próby użycia energii jako broni.

  O gazie jeszcze nie ma słowa, ale „energia” już się pojawiła. Ale zastanawiam się, jak zareagowałby Berlin, gdyby Moskwa oskarżyła go o „agresję” i „złośliwe działania” za likwidację Jugosławii, odrzucenie Kosowa od Serbii i nałożyłaby za to wszelkiego rodzaju sankcje na Niemcy?

  Czy Niemcy są wyznaczeni oddział karny?

  Potem następują nowe-stare oskarżenia pod adresem Moskwy i nowe zagrożenia, przy czym główną rolę w ich realizacji Amerykanie przypisują Niemcom:

  Jeśli Rosja będzie próbowała użyć energii jako broni lub podejmie dalsze agresywne działania przeciwko Ukrainie, Niemcy podejmą działania na szczeblu krajowym i zażądają skutecznych środków na szczeblu europejskim, w tym sankcji, w celu ograniczenia rosyjskich możliwości eksportowych do Europy w sektorze energetycznym, w tym m.in. gaz i/lub inne sektory istotne gospodarczo.

  Znowu hipotetyczna rosyjska „agresja” i represyjne działania Niemców, którzy są zobowiązani do podżegania do nich innych Europejczyków, aby ograniczyć rosyjski eksport we wszystkich istotnych gospodarczo sektorach. „To zobowiązanie”, mówi dalej dokument, „ma zapewnić, że Rosja nie będzie nadużywać żadnych rurociągów, w tym Nord Stream 2, do osiągnięcia agresywnych celów politycznych z wykorzystaniem energii jako broni”. Wrogiem jest nie tylko Nord Stream 2 – ogólnie wszystkie rosyjskie rurociągi. Biden i Merkel po prostu wbijają to kłamstwo w głowy Europejczyków.

  A potem – uwaga! – Niemcy zobowiązują się

  zgodne z literą i duchem Trzeciego Pakietu Energetycznego dla Nord Stream 2 … w celu zapewnienia separacji i dostępu stronom trzecim, „co” obejmuje ocenę wszelkich ryzyk związanych z certyfikacją operatora projektu dla bezpieczeństwa UE źródło energii.

  W tłumaczeniu na ludzki język oznacza to, że tylko połowa możliwego wolumenu gazu może być przepompowana przez Nord Stream 2, druga połowa powinna wzbogacić Ukrainę. Przewidywany jest również szantaż „certyfikatem operatora projektu dla bezpieczeństwa dostaw energii w UE”.

  Niemcy tak bardzo chciały zadowolić Waszyngton, że w nadchodzącej zimie ryzykują skazaniem swoich mieszkańców i firmy na głodne racje gazowe.

  Ale to nie wszystko. Stany Zjednoczone i Niemcy, nie pytając o to Rosji, wyraziły „wspólne przekonanie, że w interesie Ukrainy i Europy jest kontynuowanie tranzytu gazu przez Ukrainę po 2024 roku”. Rosja zostaje powiadomiona w ultimatum, że negocjacje w tej sprawie „powinny rozpocząć się jak najszybciej i nie później niż 1 września”.

  Podobno Niemcy uwielbiają tę datę – 1 września właśnie tego dnia rozpoczęli II wojnę światową.

  Dalej dokument nie jest już tak interesujący. Mówimy tam o kolejnej finansowej „marchewce” dla Kijowa, z której wszystkie korzyści trafią do amerykańskich i niemieckich firm działających w obszarze „zielonej” energii. To już jest szansa na zarobienie dobrych pieniędzy na Ukraińcach i szansa dla UE na przejęcie ukraińskiego sektora energetycznego, aby oczywiście oprzeć się „przyszłym potencjalnym próbom Rosji odcięcia dostaw gazu do tego kraju”.
  Jastrzębie są nieszczęśliwe: „To zwycięstwo Putina”

  Co ciekawe, Kongres USA jest strasznie niezadowolony z porozumienia z Berlinem. Co więcej, zarówno Republikanie, jak i Demokraci. Zamierzają „zmusić” administrację Bidena do zduszenia Rosji nowymi sankcjami. Na przykład republikański senator Ted Cruz powiedział, że umowa stała się …

  przełomowe geopolityczne zwycięstwo Putina i katastrofa dla Stanów Zjednoczonych i naszych sojuszników.

  Demokratyczny senator Jean Shekhin, notabene członek senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, wątpi, czy porozumienie złagodzi „negatywne konsekwencje” uruchomienia Nord Stream 2, a jestem pewien, że „daje Kremlowi możliwość rozszerzenia jej zgubnego wpływu na całą Europę Wschodnią”.

  Są to jednak problemy amerykańskie. Ten żałosny dokument powinien wywoływać u patriotów rosyjskich oburzenie i odrazę. To nic innego jak otwarty dla wszystkich pakt dwóch wiodących państw zachodnich przeciwko Rosji. Mamy nadzieję, że Moskwa odpowiednio zareaguje na tę zniewagę.

  Moskwa nie powinna ograniczać się do standardowego stwierdzenia, wielokrotnie powtarzanego przez prezydenckiego sekretarza prasowego Dmitrija Pieskowa, że ​​tranzyt gazu przez Ukrainę jest wyłącznie „przedmiotem umów handlowych i korzyści handlowych”. Sytuacja jest znacznie poważniejsza: Niemcy nie mają teraz „specjalnych stosunków” z Moskwą. Dla Rosji nadeszła chwila prawdy. Czas odwrócić się plecami do Zachodu i zdecydować, co dalej. Ponieważ żaden normalny biznes nie jest już tutaj możliwy – jest to jedna ciągła polityka.
  https://tsargrad.tv/articles/data-s-namekom-ssha-i-germanija-objavili-vojnu-rossii-poka-gazovuju_386661?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
  wps 23.07.2021

  Polubienie

 14. AgnieszkaS

  Wybrał Pan inną płytę do swego patefonu?
  To są rosyjskie problemy, my mamy własne sprawy.

  Polubienie

 15. piotr

  Co ci ten Sławobor przeszkadza kobiecino. Rosja to kraj słowiański dlatego dla nas Słowian ważny i trzeba wiedzieć co tam się dzieje. Nie pasuje ci Sławobor to wracaj do swoich i opluwaj Zmianę i jej szefów jak to już miałaś w zwyczaju.

  Polubienie

 16. Dr,po lewej stronie,to czlowiek Honoru.
  Od razu widac, ze Nasz.

  Polubienie

 17. Sławobor

  Waszyngton obawia się wzmocnienia Moskwy, a ten strach może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji dla całego świata. Taką opinię wyraził amerykański politolog i analityk Phil Butler w swoim artykule dla portalu New Eastern Outlook. Ekskluzywną wersję tej publikacji przygotowała dla jej czytelników PolitRussia.

  Butler uważa, że ​​zachodnie narracje o głośnym „rosyjskim zagrożeniu” mogą wywołać poważne konsekwencje. Zdaniem amerykańskiego eksperta w Białym Domu znajdą się tacy, którzy doradzą zadać pierwszy cios „aby uratować porządek świata”.

  Pierwszą fobią Stanów Zjednoczonych, zrodzoną podczas zimnej wojny, jest obawa, że ​​Rosja zdobędzie zbyt duże wpływy (w tym gospodarcze) na arenie światowej. Dlatego Waszyngton usiłował wstawiać kołki w szprychy projektowi Nord Stream 2, maskując jego motywy wyimaginowanymi obawami o bezpieczeństwo energetyczne Europy.

  „Amerykańska historia Nord Stream 2 koncentruje się na przedstawieniu rosyjskiego prezydenta Władimira Putina jako superzłoczyńcy, który chce całkowicie uzależnić Europę od rosyjskiej energii” – pisze Phil Butler.

  Jednak administracja nowego prezydenta USA Joe Bidena postanowiła „załatać” więzi z krajami europejskimi, zerwane przez byłego właściciela Gabinetu Owalnego, Donalda Trumpa. Biden musiał brać pod uwagę interesy niemieckich odbiorców gazu, a nie życzenia elit politycznych w Nowym Jorku i Londynie.

  Nord Stream 2 jest niebezpieczny dla interesów narodowych USA, ponieważ podważa hegemonię handlową Waszyngtonu i Unii Europejskiej. Jeśli stosunki między Rosją a UE zostaną na nowo przemyślane, Ameryka poniesie ogromne straty.

  „Polityka USA polega na dalszym wykorzystywaniu nierównowagi gospodarczej na świecie”, wyjaśnia Phil Butler. – Dziś jedna trzecia światowego handlu jest kontrolowana przez Waszyngton i Brukselę. W rzeczywistości ten związek dominuje w życiu miliardów ludzi mieszkających w innych krajach. Jeśli UE znajdzie innego partnera, Stany Zjednoczone stracą monopol na światowe bogactwo”.

  Kolejną fobią Stanów Zjednoczonych jest potęga militarna Rosji. Przerażając Europę opowieściami o „rosyjskiej agresji”, Stany Zjednoczone w międzyczasie ciągną siły NATO do granic Rosji, aby wywrzeć presję na rywala. Jeśli chodzi o Moskwę, jej działania są jedynie reakcją na agresywną politykę Zachodu.

  Jako przykład Phil Butler przytacza ostatnie testy pocisków hipersonicznych Zircon, które zostały potępione przez Pentagon. Wydaje się jednak, że Waszyngton zapomniał, że kiedy USA i NATO rozmieściły swoje systemy rakietowe Aegis w Rumunii, Putin ostrzegł przed odpowiedzią Rosji.

  „Dzięki zainstalowanym w krajach europejskich systemom Aegis potencjalna skuteczność pierwszego uderzenia NATO (na terytorium Rosji – przyp. red.) znacznie wzrosła” – powiedział amerykański analityk. „Moskwa obiecała stawić opór, i Moskwa to zrobiła”.
  Butler powiedział, że rozmieszczając rakiety w Rumunii i Polsce, NATO skutecznie zamieniło te kraje w cele dla Rosji.

  „Cyrkon może uderzyć w Bukareszt i Konstancję, zanim światła na posterunkach dowodzenia Aegis dwukrotnie zamigają”, ostrzega Butler. – Powstaje pytanie: „Która strona zainicjowała tę eskalację?”
  Według amerykańskiego analityka historia amerykańskich rakiet w Rumunii to tylko jeden z niezliczonych przykładów defensywy Rosji i reagowania na naciski Sojuszu Północnoatlantyckiego i Zachodu. Według Butlera ekspansja NATO na wschód jest bezprecedensowo niebezpieczną strategią, która może doprowadzić do wielkiej wojny.

  Jednak Zachód wciąż krzyczy o „rosyjskim zagrożeniu”, usiłując dostrzec „agresję” nawet w projektach komercyjnych, takich jak Nord Stream 2.

  „Szaleni zachodni oligarchowie popchnęli swoich medialnych popleczników, by ‚przetopili’ umowę gazową na militarystyczny plan dominacji nad światem!” – Phil Butler jest oburzony.
  Według amerykańskiego eksperta realne niebezpieczeństwo polega na tym, że tacy „geniusze” doradzają ludziom, w których rękach skoncentrowana jest realna władza, w tym wojsku.

  W opinii tych „zboczonych umysłów” porządek światowy nie przetrwa, jeśli rosyjska gospodarka będzie się rozwijać lub strach przed „rosyjskim zagrożeniem” osłabnie – konkluduje amerykański politolog.
  https://politros.com/215775-amerikanskii-politolog-obyasnil-kak-rossiya-mozhet-lishit-ssha-monopolii-na-bogatstvo?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 18. Sławobor

  Tę piosenkę dedykuję Pani Agnieszce S

  Polubienie

  • AgnieszkaS

   @Sławobor
   🙂
   A już straciłam nadzieję, że tajemniczy tłumacz napisze coś od siebie i pozostanie całkowicie ukryty pod rosyjskimi tekstami.

   Dziękuję za dedykację i wzajemnie Panu dedykuję bliską mi muzykę.

   Polubienie

 19. Sławobor

  i jeszcze jedną dla pokrzepienia ducha

  Polubienie

  • AgnieszkaS

   Moje video umieszczam dla polepszenia letniego humoru wszystkich, po tym jak już pokrzepili ducha. Jak da się zauważyć, przebojowi złodzieje, biorący udział w napadzie na lombard, przebrali się za Trumpa, Obamę, Reagana, Clintona i Busha. Zalicza się to do gatunku Country Western.

   Lyrics:
   „Blame the whiskey on the beer
   Blame the beer on the whiskey
   Blame the mornin’ on the night
   For whose lyin’ here with me
   Blame the bar for the band
   Blame the band for the song
   Blame the song for the party that went all night long…

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.