O wolnych i niezależnych w IIIRP mediach

Dzisiaj na Wiejskiej debatują w kne-sejmie. „Ograniczyć wpływ zagranicznych koncernów na media” – władza chce. Słusznie chce, zawołają zachodnio-demokratyczni Polakatolicy. Nieśmiało tedy zapytam, wschodnich, czy zachodnich, koncernów wpływ ograniczyć należy?

IIIRP jest demokratyczna i zachodnia i dlatego należą się jej media wolne i niezależne.

No, ale bądźmy jednak uczciwi, a czyż takowe nie są już od dawna, od jakichś bez mała trzydziestu lat ?

Medialny pluralizm IIIRP

Od lewej: bracia Jarosław i Jacek Kurscy

Jarosław Kurski od 2007r. pierwszy zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej, A.Michnika – czołowej gazety IIIRP. W 2013r. otrzymał Krzyż Kawalerski francuskiego Orderu Legii Honorowej. W 2014r. za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej, został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jacek Kurski od maja 2020 prezes TVP – głównej tv IIIRP. Krytyk środowisk postrzeganych przez niego jako postkomunistyczne czy liberalne (dawniej KLD i UW, a następnie PO). W wypowiedziach publicznych wielokrotnie sprzeciwiał się zawieraniu przez PiS jakiejkolwiek koalicji z PO. Krytykował również środowisko „Gazety Wyborczej”, w której zatrudniony został jego starszy brat.

Jarosław i Jacek wychowali się w patriotycznej rodzinie, w duchu walki z komunizmem. Dzisiaj stoją po dwóch stronach ideowej barykady. Są liderami swoich politycznych „plemion”. – Pisze M.Pieczyński w wolnej i niezależnej „Do Rzeczy” (https://dorzeczy.pl/tygodnik/99933/bracia-kurscy-czyli-podzielona-polska.html)

Ich matka pochodziła z rodziny ziemiańskiej, a babka ze strony matki była córką Józefa Bernsteina vel Niemirowskiego – pochodziła z rodziny żydowskich kupców. Jej bratem był Lewis Bernstein Namier – tak, tak, to ten sam specjalista od spraw polskich w brytyjskim MSZ, który wschodnią granicę Polski w obecnym jej kształcie zaproponował już w 1918r. w Wersalu (bardzo nie lubił R.Dmowskiego, a J.Piłsudskiego przeciwnie – wspierał). I właśnie tę granicę przyjęli alianci w 1944r. i 45r.https://pl.wikipedia.org/wiki/Anna_Kurska ; https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewis_Bernstein_Namier

I czyż nie można różnić się pięknie? Jedna rodzina, dwaj rodzeni braci i inne spojrzenia na politykę IIIRP – oto właściwy dla Polakatolika przykład i z niego winien właśnie czerpać, a potem wybierać, PiS albo PO – to w końcu jedna wielka rodzina, bo gdzie by nie rzucił kamieniem zawsze trafi w antypolski, syjonistyczny, żydowski łeb.

Jedyna mądrość jaka z tego płynie, to ta, że Polakatolik nie ma innej możliwości tak medialnego, jak i politycznego wyboru, ale ponieważ jest Polakatolikiem, to nie może tego zrozumieć, a jeśli zrozumie, to i tak nie pojmie.

Dariusz Kosiur

8 Komentarzy

Filed under Polityka

8 responses to “O wolnych i niezależnych w IIIRP mediach

 1. Jonas2

  Co dają życiorys po wyborach.?.
  Przed wyborami jest tajne, listy zdrajcow, tchurzy wobec prawdy nie rozlicza się, Olszewski, Macierewicz, IPN zabroniony, jak i Katyń, Wołyń, Smoleńsk, a kiedy barbarzyńcy oczyszcza Bałtyk z zatopionych statków, sinice, chemia, ścieki, nikt nie odpowiada?.
  Szczepić to są pieniądze a na kanalizację, oczyszczalnie i WC dla obywateli nie ma? Tyle lat po wojnie?..
  A sprawdzono życiorysy młody pięknie mówiących? Np Bosak kto go przygotowuje , co dzieje się od wojny w Zielonej G .? Jak przedtem w Gdańsku, Krakowie , Szczecinie Poznaniu..
  Kto jest Polakiem to widać , po czynach ich poznacie a nie krytykach.
  Jonas2 ostrzega przed otępieniem

  Polubione przez 3 ludzi

 2. Kojak

  Dzialalnowsc tych koszernych gnoj, zwanych Kurskimi jest dosc typowa dla zydowskich band kryminalnych ! Jak jeden zydowski bandyta rzadzi to drugi zydowski bandzior stara sie stac na czele niezadowolnych ! Zeby bylo tak .Tak czy owak rzadzi zydowski lajdak Icek Nowak !

  Polubienie

 3. Bili de kid

  Australia: pielęgniarka próbuje zmusić matkę do przetestowania noworodka na „kowid”. https://pressbull.com/mother-who-just-gave-birth-is-harassed-by-nurses-to-test-her-baby-for-covid-in-australia/

  Kolega Kwaśniewskiego z Burisma board of directors, Hunter Biden naćpany: https://vidmax.com/video/206024-video-of-the-first-loser-son-hunter-biden-smoking-crack-while-bitching-about-rehab-emerges

  Polubienie

 4. balast społeczny

  Co ma rzeczony Polakokatolik w sprawie wolnych i niezależnych mediów? Kilka lat temu na tym portalu składaliście panowie w imieniu WPS życzenia świąteczne, a dziś, najlepiej go wyeliminować- Polakokatolika. Pan Kosiur się zastasnowi czy ktoś mu w tej Polsce jeszcze zostanie jak wyeliminuje Polakokatolików?

  Polubienie

  • @ balast społeczny

   Niestety, dowcip i chichot historii polegają na tym, że Polakatolik eliminuje politycznie sam siebie, a ponieważ należy do zdecydowanej większości, eliminuje także tych Polaków, którzy zdają sobie sprawę, że bez pomocy Kościoła nie byłoby IIIŻydo-RP/Polin i żydowskiego reżimu.

   To mentalne ukrzyżowanie Polakatolika doskonale wykorzystują PiS (np. Duda ratujący ciało Chrystusa, cały rząd na mszy) i PO (Tusk jako kandydat na prezydenta przyjął w kościele sakrament małżeństwa) i oczywiście całe antypolskie Żydostwo.

   W dużym skrócie wygląda to tak:

   A polityczna rola Kościoła – dla Polakatolika Kościół = Bóg – prezentuje się następująco:

   Odwołać szefa KL Auschwitz Muzeum, P.Cywińskiego – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2020/06/20/odwolac-szefa-kl-auschwitz-muzeum-p-cywinskiego/

   Polubienie

 5. Jaromir

  Panie Dariuszu
  Proszę nie wstawiać antypolskich kanalii, bo rzygać się chce.

  Polubienie

 6. Polecam przeczytac i dac innym do przeczytania:

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29191
  jasiek z toronto

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.