Sesja Rady Bezpieczeństwa Zbiorowego OUBZ

OUBZ_23_08_2021

Wczorajsza ( 23.08.2021 r.) sesja Rady Bezpieczeństwa Zbiorowego OUBZ ( Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym – ОДКБ)

.

Władimir Putin wziął udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Zbiorowego OUBZ w formacie wideokonferencji.
W spotkaniu, któremu przewodniczył prezydent Tadżykistanu Emomali Rachmon, wzięli udział premier Armenii Nikoł Paszynian, prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko, prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew, prezydent Kirgistanu Sadyr Żaparow , a także prezydent Uzbekistanu Szawkat Mirzijojew oraz Sekretarz Generalny Organizacji Układu Zbiorowego Bezpieczeństwo Stanisław Zas.
Podczas sesji nadzwyczajnej strony omówiły kwestie zapewnienia bezpieczeństwa państw członkowskich Organizacji w kontekście wydarzeń w Afganistanie, a także skutecznego wspólnego reagowania na możliwe wyzwania i zagrożenia transgraniczne.

W swoim przemówieniu prezydent Rosji, podobnie jak inne głowy państw, wyraził głębokie zaniepokojenie wydarzeniami w Afganistanie, potencjalnymi zagrożeniami płynącymi z Afganistanu.

Zwrócono uwagę, że ważne jest zapobieganie przenikaniu radykalnego islamizmu na terytorium państw członkowskich OUBZ oraz werbowaniu ich obywateli w szeregi ekstremistów, w tym za pomocą Internetu i sieci społecznościowych. Problem afgańskiego handlu narkotykami jest nadal niezwykle dotkliwy, w związku z czym OUBZ będzie musiała uważnie monitorować rozwój wydarzeń w kraju.
Uczestnicy spotkania, w tym Władimir Putin, wyrazili szczególne zaniepokojenie faktem, że zakazana w Rosji organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie ( ISIL) utrzymuje dość silną pozycję w Afganistanie – jest to trend, który zagraża przestrzeni OUBZ.

Szef rosyjskiego państwa wystarczająco szczegółowo poinformował uczestników spotkania o szczegółowych rozmowach telefonicznych w kwestiach afgańskich z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, z prezydentem Iranu Seyedem Ebrahimem Raisi, z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i premierem Włoch Mario Draghi. Afganistan znalazł się również na agendzie niedawnych rozmów Władimira Putina z kanclerz federalną Niemiec Angelą Merkel, które odbyły się w Moskwie 20 sierpnia.

W swoim przemówieniu prezydent Rosji podkreślił również potrzebę koordynacji podejść, m.in. w ramach ONZ, Rady Bezpieczeństwa ONZ i G20.

Po spotkaniu szefowie państw zgodzili się wydać polecenie szybkiego opracowania środków wspólnego reagowania na potencjalne zagrożenia, jakie emanują dziś z Afganistanu, ponieważ – jak podkreślali uczestnicy nadzwyczajnej sesji – istnieją realne zagrożenia dla całego regionu euroazjatyckiego i świata jako całości.

Liderzy oczekują, że instrukcje te zostaną wykonane do 16 września, kiedy to głowy państw zbiorą się na pełnoformatowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Zbiorowego OUBZ w Duszanbe, gdzie będzie kontynuowany dialog na tematy afgańskie.

za:http://kremlin.ru/events/president/news/66433

tłum. PZ

5 Komentarzy

Filed under Polityka

5 responses to “Sesja Rady Bezpieczeństwa Zbiorowego OUBZ

 1. andrzej

  Rychło obudził się w czas, kiedy już od samego początku inwazji na Afganistan było wiadomo, że USraelici stoją na przegranej.
  To w pewnym znaczeniu teatr dla gojów, żeby pokazać, że coś się robi.
  Bo przecież dotąd było się zajętym eksterminowaniem Rosjan (głównie Słowian) przymusowymi szczepieniami i satanistycznym zamordyzmem.
  Doskonale to widać na załącznikach – mapach. Wystarczy popatrzeć na przykładzie otwarcia IO w Tokio.

  Kirgizja jedyna bez namordników. Otwarcie olimpiady w Tokio:

  Polubienie

 2. maniek II

  …cyt…Problem afgańskiego handlu narkotykami jest nadal niezwykle dotkliwy, w związku z czym OUBZ będzie musiała uważnie monitorować rozwój wydarzeń w kraju….
  …no coz nikt nie lubi konkurencji!…
  Uprzejmie donosze ze .szwedzka ksiezniczka przyleciała do Afganu coby nadzorowac i „ratować”transport hery /robi za komornika?/…nowa rambo!!…:))

  THE SWEDISH PRINCESS IN AFGANISTHAN TO SECURE THE HEROIN FOR WALLENBERG

  https://www.ebh.club/

  gdzies w polowie artykułu – trzeba „zjechac” w dol!…

  .na morzu chinskim czeka armada – setki okretow wojennych!…kto odpusci sobie zagłebie narkotykowe – jakim jest Afgan a szczegolnie dolina Helmand…..

  tak przy okazji – czy ktos sprawdzal te prowincje – ponoc oswobodzone przez talibanow – ile jest tam wojska – angielskiego – norweskiego – amerykanskiego – ruskiego i innych nato-wcow?…

  a przy okazji – melduje posłusznie,ze z okazji 20-lecia WTC – w Kabulu odbywa sie sfjentowanie tej rocznicy i wielki cyrk z tzw „opuszczaniem” Afganu…

  nr samolotu to 1109 – 11/9 – symbolika bardzo widoczna…

  a publika chcaca „wsiasc” do samolotu – biegnie i smieje sie!…samolot toczy sie bezwładem?!…silniki nie pracuja!…:))

  „taliby” sa przerzucani we wszystkie strony swiata – to wojsko!!…bron i wyposazenie przyplynelo wczesniej!…celnicy francuzcy – włoscy – hiszpanscy i inni – odkrywali w poprzednich latach statki załadowane do pełna – bronia – amunicja – mundurami i…ale cicho – sza o tym!
  …patrzac na te fotografie talibow na pałacach – widac po nich,ze nie maja zielonego pojecia co robic!…ze czekaja na cos…
  ……jeszcze inna koncepcja – dodatkowa – z kim ta parchata hołota walczyła przez te wszystkie ostatnie ponad 70lat?…
  w uzyciu były bomby MOAB – waga ok 15 ton dopalane silnikami rakietowymi – wchodza w skałe jak w masło – na głebokosc ponad 500 metrow…

  bron ukierunkowana…

  i to wszystko przeciw talibom z kałachami?!…
  w Afganie znaleziono vimany…

  w Iraku portal…
  w Syrii – pod Palmira i obok – artefakty przeszlych pokolen..o ktorych rozmaite nałokofce – nawet nie sniły…
  https://treborok.wordpress.com/jeszcze-jedna-zagadka-palmiry/
  pod Iranem mozemy tylko spekulowac – co sie znajduje…
  My ludzie zagrazamy tym parchom…
  https://treborok.wordpress.com/globalne-ludobojstwo-rzad-swiatowy-zmniejsza-populacje/?preview=true
  stad ten cały cyrk!!…
  p.rezydencie Putin – niech Pan sie nie martwi i znowu zaspiewa i ….wszystkie troski pójdą precz!…:))

  Polubienie

 3. Lechita

  Całkowicie obcy nam etnicznie kierownik tak zwanych ministrów , obecnie ulubiony agent synagogi
  szatana , wywiózł polskimi samolotami objętych przerażeniem pracowników tzw. międzynarodowego funduszu walutowego , ( notabene członków tej samej bandy która zniszczyła skorumpowała i okrada dalej naszą Ojczyznę ) , z tworzącego się ponownie Kalifatu Afganistanu . Ta powstająca Wielka Siła może zniszczyć IMF i im podobne globalne agendy , stąd też ta konferencja , bo wszystkie te państwa są członkami albo współpracują z IMF, więc inaczej mówiąc są niewolnikami międzynarodówki lichwiarskiej . Ludzie prawdziwie wierzący w Boga nie mogą się już doczekać na Jego odpowiedź , no więc czy jest w drodze to na co czekają ., czy Kalifat Afganistanu będzie posłuszny Jemu ………?

  Polubienie

 4. andrzej

  Mam nadzieję, że nowe władze Afganistanu nie pozwolą, aby tym razem satanistyczne zło w postaci nowego zamordyzmu i szczepień ponownie objęło ich kraj, a także, że zostanie ukrócona produkcja narkotyków w tamtym rejonie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.