41. rocznica SIERPNIA 80

Nie byłoby tego wiekopomnego zwycięstwa bez wielkiego wołania w 1979r. JPII, dzisiaj już świętego Kościoła: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi. No zstąpił, bo już w 1990r. powitał nas żydowski kapitalizm i demokracja spedalonego Zachodu czekała tylko, żeby wepchnąć nas do UE i NATO.

tekst z roku 2020

Co przyniosła Polsce i Polakom ta sierpniowa „Solidarność” ? Jak to co? Wolność i demokrację. Wolność od pracy, wolność od wypracowanego majątku narodowego, wolność od bezpieczeństwa socjalnego, wolność od posiadania kapitału – „Polacy nie muszą żyć z kapitału, mogą przecież żyć z pracy”, jak zauważył unijny kacyk, kolega D.Tuska, J.Lewandowski -, wolność od moralnych i etycznych zasad. – A więc, precz z okrutnym reżimowym zniewoleniem, niech żyje wolność i swoboda.

 

 

„Solidarność” przyniosła także demokrację. Polak może wybierać do władz kogo tylko zechce spośród kandydatów partyjnych, a i bezpartyjnych także, ale polityka i tak nie może ulec zmianie – musi być demokratyczna i kosmopolityczna, zawsze oparta na żydowskim kapitalizmie. Tego będą bronić czołgi NATO i USA, tak jak kiedyś czołgi UW i ZSRR broniły zasad marksizmu i leninizmu. Co prawda w socjalizmie nie było głodnych dzieci, ale w końcu czy nie lepiej być głodny i wolnym, niż sytym i zniewolonym – ? Dzisiaj w żydowskim kapitalizmie stawiamy na zaradność: „tym chata bogata, co ukradnie tata” – ci najbogatsi, to oczywiście najbardziej zaradni, awangarda żydowskiego kapitalizmu i na nich stawiamy, oni są wzorem do naśladowania – wzorem niedościgłym.

Są jednak jeszcze w Europie ludy i ich reżimowe władze, które nie chcą w swoich państwach wolności i demokracji, zwłaszcza tych sponsorowanych przez światową awangardę żydowskiego kapitalizmu. Nie rozumieją i nie doceniają tych ponadczasowych wartości – wolą być zniewoleni. Przywykli już do socjalnego bezpieczeństwa, odrzucają zaradność i demokratyczną walkę o byt w warunkach całkowitej wolności, jaką my już dobrze poznaliśmy.

„Wstrząsające nagranie z Białorusi obiegło w niedzielę wczesnym popołudniem internet. Milicja zatrzymała się przy tłumie pokojowo protestujących obywateli i losowo zaczęła zgarniać uczestników do ciężarówek.” – https://www.o2.pl/informacje/bialorus-nagle-podjechaly-ciezarowki-omon-u-wstrzasajace-nagranie-6548645185243776a

Oto jak działa okrutny reżim okrutnego A.Łukaszenko.

 

Oczywiście zdarza się i w zachodniej demokracji, że służby porządkowe muszą zdecydowanie reagować na przypadki łamania zasad wolności i demokracji, ale zawsze dzieje się to w imię obrony praw człowieka – tym różni się demokracja od reżimu.

 

Jeśli ktoś nadal nie pojmuje tej różnicy wyjaśnię precyzyjnie:

zachodnia demokracja broni praw człowieka, a reżim, np. białoruski, łamie prawa człowieka.

 

Dariusz Kosiur

____________________

Komentarz pod tekstem

SolidUrność przyniosła narodowi polskiemu kompletny rozpad więzi społecznych (alienację jednostek) na niewyobrażalną skalę. W PRL ludzie z blokowisk znali się przynajmniej na kilka pięter w górę i w dół. Obecnie nie znają nawet sąsiadów z własnego piętra. To jest niewyobrażalne dla kogoś, kto przeżył kawałek życia w PRL.

Dodatkowo do zniknięcia pewnego społecznego solidaryzmu na szczeblu lokalnym, zniknęło poczucie wspólnoty narodu, Polacy wynarodowili się, tzn. utracili wolę identyfikowania się z narodem polskim, stąd błyskawicznie asymilują się, gdziekolwiek pojadą – polskość jest wstydliwa, a nie jest powodem do dumy. Pokolenie przedsolidarnościowe PRL było pod tym względem inne (nie piszę o „emigrantach” pomarcowych …).

Większość Polaków nie interesuje się w ogóle, co to znaczy być narodem i co z przynależności do narodu konkretnie dla nich powinno wynikać. Ci, którzy interesują się, są sprowadzani na manowce, przez jak to Pan ujął https://programwps.files.wordpress.com/2018/02/10437789_10204060546459235_3669955142255536864_n.jpg?w=291&h=144
wmawiających im, że istota bycia polskim narodowcem to kult libertariańskiego wolnego rynku i kult JAHWE w wersji WATYKAŃSKIEJ. I dokąd można iść z KRETYNAMI, którzy taką narrację kupili i są gotowi niszczyć polskich nacjonalistów w imię wszczepionej im MIŁOŚCI DO JAHWE i WOLNEGO RYNKU?!?
 

9 Komentarzy

Filed under Polityka

9 responses to “41. rocznica SIERPNIA 80

 1. Bili de kid

  Kościół katolicki uwiarygodnił ludzi, którzy potem, po ’89 roku, przeprowadzili proces grabieży majątku narodowego i niemal już całkowitej destrukcji państwa.

  Po drugie, Kościół katolicki niszczy polskiego ducha, deprawuje go, wynaradawia.

  „Kto na ziemię ojczystą, choćby grzesz­ną i złą, wroga odwiecznego naprowadził, zdeptał ją, stratował, splądrował, złupił rę­kami cudzoziemskiego żołdactwa, ten się wyzuł z ojczyzny. Nie może ona być dla niego już nigdy domem, ni miejscem spo­czynku. Na ziemi polskiej nie ma dla tych ludzi już ani tyle miejsca, ile zajmą stopy człowieka, ani tyle, ile zajmie mogiła.”

  S. Żeromski

  Polubione przez 2 ludzi

  • Bili de kid

   Po trzecie, NIGDY nie zrobił przed narodem rachunku sumienia, nie wyznał swoich win, nie próbował (chociażby) ich naprawić. Nie wyraził chęci poprawy.

   Polubienie

 2. Były radny idealista.

  Bardzo dobra notka.

  Polubienie

 3. SAM kosciol,po podpisaniu
  KONKORDATU,ile przejal
  MAJATKU?. KTO GO podpisal?.Warto sprawdzic.
  „Mowia, obeznani w TEMACIE, ze JEST NAJBOGATSZA INSTYTUCJA w POLSCE”.

  Polubienie

  • Były radny idealista

   To jest fakt. Najwięcej ziemi w Polsce ma KRK. Duże ilości ziemi ma także Macdunald co wynika z ich modelu biznesowego bo tam wcale nie chodzi o sprzedaż bułek z mięsem i warzywami brrr baranom

   a oni kupują duże ilości ziemi i na tym tłuką prawdziwy pieniądz czego goj nawet nie wie. Weźmy sobie taką sytuację jakiś goj robi konkurencję macdunaldowi podobnymi bułeczkami z mięsem to macdonald goja wykosi z rynku z w ciągu roku cenami bo tak obniży ceny bułeczek i ciasteczek, że goj nie jest w stanie z nim konkurować i pada jak mucha a macdunald może sobie pozwolić na obniżenie cen bo jego biznes to ziemia duże ilości ziemi a nie jakieś zasrane bułeczki z mięsem i warzywami.

   Polubione przez 1 osoba

 4. SMUTNE to BARDZO,
  ale PRAWDZIWE.
  Oni chca Nasza ZIEMIE,
  bo ZIEMI nie MOZNA
  WYPRODUKOWAC.
  GLOBALISCI nie maja
  OJCZYZNY. Dla nich,
  liczy sie TYLKO.
  „Money and Power”.
  This is Name,of the GAME.

  Polubienie

 5. Były radny idealista

  Mieliśmy już Jabłonowskiego walącego po pysku jakiegoś otyłego pisowca obok cmentarza teraz mamy Jabłonowskiego kontra żydówka. Pytanie jest tylko takie skąd Jabłonowski wie, że to żydówka po sekundzie spojrzenia na nią. Rozumiem dobry aktor, ale ile można się na aktorzynę nabierać.

  Polubione przez 1 osoba

  • Były radny idealista

   Za danie po pysku sierpowym pisowcowi i to blisko cmentarza a nie był to zwykły pisdzielczyk tylko znający same grube ryby pisdzielskie facet prokuratura Ziobry zesłała by przynajmniej na 10 lat Jabłonka do Kiejkut Starych z oskarżeniem o terroryzm przeciw pisdzielczykom a tutaj nic cisza jedynie dla jaj wezwana policja a potem sprawa się rozpłynęła bez żadnych konsekwencji dla boksera obok-cmentarzowego.

   Polubione przez 1 osoba

 6. Czy ten osobnik, ktoremu
  vel Jablonowski obil gebe, to
  J…k L, ktory prowadzi program w TVP?.
  Prosze zwrucic UWAGE,
  na LOGO firmy M.O,w ktorej
  wyzej wymieniony dorabia.
  Dwa rownoboczne TROJKATY,w barwach polskiej flagi.Jaka gwiazda
  sklada sie z 2 takich trojkatow?. Krzyz maltanski
  na prawym rekawie marynarki. Czaszka i piszczele na czapce,itp.
  Mowa ciala,krzyki,kwiki
  tez mowia za siebie.
  Jezdzi niesprawna damka po W-wie,lub na kasztance,
  ciekawe kto sprzata k..y?.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.