Wojna RP już i z Czechami i z Białorusią!

Dzisiaj nadeszły dwie bardzo nieprzyjemne wiadomości: Sąd UE nakazał płacić IIIRP Czechom po 2,5 mln euro dziennie za używanie kopalni węgla brunatnego Turów. A przy przeciwległym krańcu IIIRP, w Grodnie, powstaje międzynarodowe lotnisko.

____________________________________

Autor: dr Marek Głogoczowski

za: https://zakop999pl.neon24.pl/post/163653,wojna-rp-juz-i-z-czechami-i-z-bialorusia

____________________________________

Ponoć „odłożenie” sprawy kopalni oraz elektrowni Turów (8 % produkcji energii elektrycznej w Polsce) zostało ustalone na niedawnym spotkaniu premierów obu krajów, Babiša i Morawieckiego. A tu taka niespodzianka w wykonaniu Sądu Unii Europejskiej.

Ntomiast na przeciwległym krańcu Polski sprawy robią się BARDZO groźne.

Otóż na spotkaniu Szanghajskiej Organizacji Współpracy w Duszanbe (SzOS) w Tadżykistanie, w ubiegły piątek Łukaszenka dostał jakiś sprzyjający „wiatr” w jego plany zarzucania UE uchodźcami z rozwalanych systematycznie przez „USA i narody sprzymierzone” krajów położonych w pasie od Libii w Afryce aż po Afganistan w Azji. Kilka z tych krajów, jak choćby uzbrojony w broń atomową Pakistan, z którego premierem rozmawiał ŁUKASZENKA w Duszanbe, uruchomiło dzisiaj RUCH BEZWIZOWY z Białorusią. Co ułatwi z nich transport uciekinierów „po wojnach USA z terrorem” bezpośrednio na granicę z Polską oraz Litwą, jako że lotnisko w Grodnie leżące bardzo blisko od granic tych krajów UE, ma uzyskać status międzynarodowego.

Robi się b. nieprzyjemnie, wczoraj białoruska TV pokazywała wzdęte zwłoki młodej kobiety, która zginęła przy jej „wypychaniu”, przez straż graniczną z terenu Polski. Dziś w  Radio24 była mowa aż o 3 trupach znalezionych w Polsce w pobliżu granicy z Białorusią.

A na to,by

ZACZĄĆ ROZMAWIAĆ Z BIAŁORUSIĄ O ZAKOŃCZENIU TEJ WOJNY GRANICZNEJ najwyraźniej nie ma „odgórnego” przyzwolenia.

Przypominam jeszcze raz o szczegółach „porwania” samolotu Ryanair lecącego z Aten do Wilna przed 3 miesiącami. Co stało się pretekstem do nałożenia przez UE super-ciężkich DUSZĄCYCH BIAŁORUŚ SANKCJI:

Jacques Baud, były starszy oficer wywiadu w armii szwajcarskiej opublikował ostatnio książkę „Le détournement” (uprowadzenie), która opowiada o locie Ryanair FR4978 z dnia 23 maja z Aten do Wilna na Litwie. Baud analizuje szczegóły tego wydarzenia.

 (Le Courrier – Genewa)

 

Komentarz MG: Wiemy, że obecne napięcia na granicy białorusko-polskiej (oraz litewskiej i łotewskiej) są pokłosiem bardzo ciężkich sankcji narzuconych na Białoruś (m.in. zakaz lotów białoruskich samolotów pasażerskich nad UE) bezpośrednio po „przymusowym” lądowaniu samolotu Ryanair na lotnisku w Mińsku, w trakcie jego lotu z Aten do Wilna. Ci „biwakujący” już prawie cztery tygodnie uchodźcy z Afganistanu i bojże także z Syrii, mieli jednorazowe WIZY TURYSTYCZNE na Białoruś, a przekroczeniu i oddaleniu się od granicy tego państwa, już FORMALNIE nie mają prawa doń powrotu. Rzeczeni „uchodźcy” twierdzą, że byli już ponad 20 km wgłąb Polski, kiedy ich PODSTĘPEM zwabiono do autobusu i helikopterów, bu dostarczyć do ośrodka dla uchodźców. A dostarczono zpowrotem na granicę białoruską. Gdzie oczywiście białoruska straż graniczna odmawia im prawa wejścia na teren na Białorusi, jednocześnie dostarczając im i ciepłe ubrania, i namioty i ponoć nawet ciepłe posiłki.

Oto szczegóły jak „zwabiono” samolot Ryanair, lecącyz Aten do Wilna, wymuszając na nim międzylądowanie w Mińsku białoruskim. (Nadesłał Bruno Drwęski z Paryża, poniższy tekst ukazał się w genewskim dzienniku Le Courrier)

> Mamy w Szwajcarii bardzo rzadką postać: nie tylko szuka prawdy, ale także ją ujawnia! Pewnie dlatego nie mówi się o nim zbyt wiele. Nazywa się Jacques Baud. Były starszy oficer wywiadu w armii szwajcarskiej, wykonywał misje dla ONZ i NATO. Od lat publikuje budujące wyniki swoich badań, a w ubiegłym roku wydał 400-stronicową książkę pt. 400-stronicowa książka „Rządzenie według fałszywych wiadomości, oparta wyłącznie na 100% wiarygodnych źródłach, która książka, która pokazuje, że większość z tego, co mówią nam rządy rządy i media głównego nurtu to manipulacja, spisek państwowy spisek państwowy.

Jacques Baud opublikował wiosną tego roku książkę „The Navalny Affair„, a ostatnio książkę ostatnio książkę „Le détournement” (uprowadzenie), która opowiada o locie Ryanair FR4978 z dnia 23 maja z Aten do Wilna na Litwie, co rozpaliło media i kancelarie. I zachodnie kancelaria. Jacques Baud analizuje wszystkie wydarzenia, które miały miejsce podczas lotu.

Wydarzenia, które miały miejsce podczas tego lotu:


12:25 E-mail otrzymany przez lotnisko w Mińsku informuje, że bomba wybuchnie nad Wilnem. E-mail został wysłany przez szwajcarską firmę Protonmail, szwajcarska firma specjalizująca się w bezpiecznym przesyłaniu wiadomości wykorzystywanych przez antyrosyjską i antybiałoruską opozycję. Treść jest dziwaczna, rzekomo wysłana przez Hamas i wymagająca aby UE przestała wspierać Izrael. Ze zdaniem odnoszącym się do obecności wśród pasażerów osób, które uczestniczyły w badaniu „Forum Ekonomiczne Delphi” w Grecji, kraju, który później potwierdził, że w Forum wzięła udział S. Cichanowska, muza białoruskiej opozycji wspierana przez zachodnią społeczność i media, oraz R. Protasiewicz, pasażer samolotu. Port lotniczy w Mińsku, zgodnie z prawem lotniczym, powiadamia port lotniczy w Wilnie oraz samolot i oferuje swoje usługi zgodnie z przepisami dotyczącymi lotnictwa cywilnego.

12:30 Samolot wkracza w białoruską przestrzeń powietrzną. Załoga kontaktuje się z zarządem i portem lotniczym w Wilnie, aby dowiedzieć się, jaką decyzję należy podjąć.

 12:47 Samolot znajduje się juz w pobliżu granicy białorusko-litewskiej, wraca do Mińska na podstawie decyzji Ryanair i załogi. Lotnisko w Wilnie nie może być wykorzystywane, jeśli na pokładzie znajduje się bomba sterowana GPS.

 12:57 Kopia pierwszego maila jest rozsyłana przez opozycyjną stronę internetową. To zostanie później wykorzystana do stwierdzenia, że porwanie miało miejsce przed email.

 13.04 Port lotniczy w Mińsku podjął wszystkie konkretne środki wymagane przez międzynarodowe przepisy i MIG 29 startuje, aby towarzyszyć samolotowi na zjeździe do Mińska.

 13:45 Samolot ląduje.

 13:57 W Internecie pojawił się tweet od S. Tichanowskiej wzywający do uwolnienia R. Protasiewicza, gdy jest on jeszcze w samolocie.

 14:02 Protasiewicz wychodzi z samolotu,przechodzi przez odprawę celną z innymi pasażerami i trafia do poczekalni, jak pokazuje nagranie z kamery.

14:48 S. Tichanowska wysyła drugi tweet z żądaniem uwolnienia R. Protasiewicza, który nadal jest wolny. Minęło pięćdziesiąt minut od od jej pierwszego tweeta.

14:53 W związku z zamieszaniem w Internecie dotyczącym aresztowania, którego jeszcze nie dokonano, milicja lotniskowa zatrzymała R. Protasiewicz i jego dziewczynę.

 Wieczorem 23 maja,po wylądowaniu samolotu w Wilnie, na lotnisku, Ryanair skomentował lot FR4978 i jego przejście przez Mińsk w normalny sposób, nie wspominając o żadnym „porwaniu”.

Sprawa jest więc jasna: aresztowanie R. Protasiewicza było celowe. Dzieki S.Tichanowskiej i białoruskiej opozycji działającej na Litwie.

 Ale już następnego dnia, 24 maja, rozpętała się medialna burza wokół Białorusi i jej prezydenta, z rywalizacją między różnymi dziennikarzami dziennikarze i „specjaliści” od materiałów audiowizualnych, aby sprawdzić, kto wymyśli najbardziej nieprawdziwą informację. Prawda, odtworzona w książce J. Bauda. Prosta deontologia, która polega na kontroli źródeł.

 Cztery dni później UE podejmuje sankcje na podstawie tych fałszywych informacji, zakazując lotów nad Białorusią i podejmując sankcje gospodarcze w celu zdławienia handlu międzynarodowego Białorusi.

Pomimo swojego milego wyglądu, Roman Protasiewicz to stara gwardia w ruchu neonazistowskim, z zobowiązaniami wojennymi, takimi jak jego wcielenie już w styczniu 2015 roku do neonazistowskiego batalionu AZOV na Ukrainie w celu zwalczania rosyjskojęzycznej powstania w Donbasie. W 2017 roku został zatrudniony przez Radio Liberty (antykomunistyczne radio w Polsce finansowane przez USA) i odbił „szkolenia” wywiadowcze w Pradze i USA.

Potem Protasiewicz przez półtorej godziny rozmawiał z białoruską telewizją.

Obwiniał za to co mu sie stalo ruch opozycyjny, z którym współpracował. Czy był to konflikt ambicji osobistych lub politycznych, czy też miało to związek z dużymi sumami pieniędzy, które otrzymywał bardzo hojnie z wielu źródeł? Nie wiemy. Wyjaśnił też szczegółowo działanie agencji z siedzibami w Polsce i na Litwiefinansowanych przez Zachód, a nawet przez Mazepin, rosyjskiego oligarchę, który chciał położyć łapy na dużej państwowej firmie na Białorusi. R. Protasiewicz na koniec złożył hołd prezydentowi Łukaszence… Od tego czasu przebywa w areszcie domowym w mińskim mieszkaniu.

W końcu większość Białorusinów, świadoma realiów tej sprawy i podporządkowana opozycji decyzjom UE w tym prywatyzacji unarodowionych zakladow, coraz bardziej dystansuje się od opozycji i zachodnich złudzeń.

Aby dowiedzieć się więcej o J. Baud: https://francais.rt.com/magazines/interdit-d-interdire/78453-culture-numero-147

https://zakop999pl.neon24.pl/post/163504,bialorus-i-uprowadzenie-samolotu-nad-minskiem


Komentarze  :

Rano w Polskie radio24 jakiś wiceminister mówił, że kara wynosi 2,5 mln euro/dzień za funkcjonowanie kopalni w Turowie, a dziś wieczór słyszę, w tym samym radio24, że ma to być „tylko” pół miliona euro/dzień.

A jeśli chodzi o Białoruś, ton premier Morawiecki zaczął nagle głosić, że za tym anty EU „ruchem” Łukaszenki stoi oczywiście Moskwa – ale po nagłym zniesieniu wiz między Białorusią i Pakistanem wyraźnie się czuje, że za „pomysłem Łukaszenki” stoi także inne, bardzo blisko blisko związane z afgańskimi talibami, mocarstwo atomowe „tulące się do Chin” https://wyborcza.pl/7,75399,10118293,pakistan-tuli-sie-do-chin.html

____________
A więc z BIAŁORUSIĄ TO ZWYKŁA WOJNA! – dzisiaj rano, w P-radio24 vice-minister spraw zagranicznych, o nazwisku Wawrzyk
Na pytanie dziennikarza, czy może jakieś dyplomatyczne kontakty z rządem Białorusi mogłyby kryzys na granicy UE-Białoruś powstrzymać, odpowiedział SZCZERZE I Z NACISKIEM: NIE BĘDZIE ŻADNYCH KONTAKTÓW z RZĄDEM BR.

A to potwierdza opinie władz w Mińsku, że to szczególnie Polska i Litwa, pod naciskiem rządu USA, mają prowadzić „ukrytą za sloganami o demokracji” WOJNĘ Z ZACHOWUJĄCĄ RESZTKI USTROJU SOCJALISTYCZNEGO (brak prywatyzacji wielkich przedsiębiorstw!) REPUBLIKĄ BIAŁORUŚ.

No bo przecież z jakichś powodów w Wilnie i w Warszawie hołubiony jest „cieniowy” rząd tej Republiki (której zalążek powstał, dekretem Lenina na Białorusi czczonego do dzisiaj, równo 100 lat temu).

Poniżej wynik ubiegłorocznych sondaży przedwyborczych na miesiąc przed sierpniowymi prezydenckimi wyborami na Białorusi:

Ta Tichanowska – z której „opozycja” zrobiła ZWYCIĘŻCZYNIĘ tych wyborów – miała wtedy tylko 2,2 % poparcia, a Łukaszenka już blisko 70 %. (Ale w „w grze był jeszcze bankier Babaryko, obecnie skazany na kilka lat więzienia za Belgasprom Banku miliardowe przekręty, oraz Cepkało, nie dopuszczony do wyborów wskutek braku wystarczającej liczby podpisów z poparciem jego kandydatury)
____________
Oglądam co wieczór belarus24.by . Przecież tam codziennie są szerokie reportaże z tej granicy, jest pokazywane jak siłą polscy pogranicznicy wypychają tych uchodźców a terenu RP, jak zginęła, przy tym wypychaniu, ta młoda kobieta, która osierociła aż troje dzieci (obecnie w grodzieńskim (?) szpitalu), jak koczującym od miesiąca w pasie granicznym, wypchniętej z Polski – ponoć byli już 25 km w głąb naszego kraju – grupie głównie z Afganistanu, codziennie od strony białoruskiej PCK donosi zaopatrzenie, itd.

A W POLCE z tej granicy nie wolno robić reportaży, przecież po to zrobiono „stan wojenny”. Co więcej, NIE WOLNO ANI PISNĄĆ w szeroko dostępnych mediach, ze tę „niesymetryczną” reakcję rządu Białorusi spowodowały superciężkie sankcje, za wymuszone doniesieniem o bombie w samolocie, międzylądowanie Ryanair w Mińsku (zakaz lotów samolotów pasażerskich nad UE, zerwanie kontraktów na dostawę do UE nawozów fosfatowych, które dostarczaja Bialorusi dewiz, itd. itd.

Boże (jeśli istniejesz) STRZEŻ NAS PRZED KŁAMSTWAMI POLSKIEJ TELEWIZJI!

_______________________________
.
Ilustracje zamieścił: D.Kosiur
.
Nic to, ważne, że stoimy po słusznej, covidowej, stronie
.
.
Żydowski reżim IIIRP rozmiękczył mózgi wielu ludziom.
.

11 Komentarzy

Filed under Polityka

11 responses to “Wojna RP już i z Czechami i z Białorusią!

 1. Przyzwoity Polakatolik popiera politykę PiS-dzielców. Nie może przecież wypiąć się na żydo-katolicki Kościół i na jego świętych patronów Polski, a tym bardziej na błogosławioną zawsze dziewicę królową Polski i na jej żydowskiego syna króla Polski.

  Polubione przez 2 ludzi

  • Edward

   D.Kosiur upraszczasz problem. Sztywny elektorat PiS Kaczyńskiego to 25% polakatolików i nic więcej. Trzon tego elektoratu to wyprane mózgi ojca Tadka. Dodając do tego 17% żulików ze wschodu, którzy głosują na PiS, aby była flaszka i zagrycha z 500 plus i mamy 42 % poparcia dla Kaczyńskiego. Ponadto lepszym wyborem jest głos na polskich żydów u nas wychowanych na naszym łonie niż lizanie krocza dyktatora, który jest wrogi wobec Polski i pochwala napaść na Polskę 17 września 1939 roku.

   Polubione przez 2 ludzi

   • Jakby goj nie głosował tak jak przełożeni każą to i tak by przekręcili wynik…

    Przecież PiSdzielce kupują ten drogie puszki złomu zwane Abramsami by USA przyklepało kolejne lata ich rządów nad Polską. Muszą się przypodobać żydowskiemu lewactwu.

    Polubione przez 1 osoba

  • Bili de kid

   To nieudolny fotomontaż, a w roli księdza Żyd Urbah/n.

   Polubienie

 2. osoba prywatna

  Alfabet Judaizmu

  Polubienie

 3. ZA kropienie, tez KASA.
  TAM NIE MA NIC ZA FRYKO, za
  wszystko trzeba PLACIC.
  Placilam za klucz,zeby otworzyc
  brame cmentarna Za miejsce w lawce,w kosciele ludzie placili,zeby
  mogli usiasc, bo byly tabliczki z
  nazwiskami.

  Polubienie

 4. andrzej

  @Matti

  I potem wykorzystani ludzie płaczą ze zdziwieniem … .
  Bo kto o zdrowych zmysłach idzie wypędzać jakieś demony.
  Z zaburzeniami psychicznymi idzie się do psychiatry, a nie do żydo-katolickiego, czyli nadjordańskiego szamana.

  Polubienie

 5. P.Matt
  Napisalam to,czego bylam swiadkiem.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.