Czy nie zaszczepieni winni zacząć PŁACIĆ za ich leczenie?

_______________________________________

Tekst na Neon24.pl trafił do „Lochu”: https://zakop999pl.neon24.pl/post/163682,czy-nie-zaszczepieni-winni-zaczac-placic-za-ich-leczenie

_______________________________________

W „Rzeczpospolitej” z dnia 22 września Marek Migalski, politolog z UŚ argumentuje, że ze względu na to, że w przyszłości cięższe zachorowania na Covid będą dotykać tylko nie zaszczepionych, czy nie należy pobierać opłat za ich leczenie?

Oto jego wypowiedź z którą się SOLIDARYZUJĘ:

Marek Migalski: Władzo, nie bierz zakładników

Zaszczepionym powinno się pozwolić żyć w miarę normalnie i bezpiecznie. Bez lockdownów.

Czwarta fala epidemii koronawirusa nie powinna oznaczać wprowadzenia kolejnego lockdownu. Nie ma ku temu podstaw.

Przyjmijmy na chwilę, że antyszczepionkowcy mają rację – że cała ta epidemia to wielka ściema, spisek Billa Gatesa, pazernych firm farmaceutycznych i nastających na nasze swobody rządów państw zachodnich. Że żadnych zgonów na covid nie ma, a osoby przebywające w szpitalach to podstawieni statyści. W takiej perspektywie na jakiekolwiek zamknięcie gospodarki nie ma miejsca, byłoby to bowiem ograniczenie naszej wolności i realizacja niecnych planów tych, którzy od wieków nastają na prawa obywateli. To jasne.

Byłoby swoistym zwycięstwem antyszczepionkowców, gdyby ich niefrasobliwość i głupota spowodowały uwięzienie nas po raz kolejny w naszych mieszkaniach i domach.

Ale nawet jeśli porzucimy tę – przyznajmy, paranoiczną – wizję i założymy, że jednak lekarze mają rację i koronawirus zabija: czy także i wówczas powinniśmy przyzwolić na kolejny lockdown? Wydaje się to co najmniej dyskusyjne.

W Polsce szczepionkę przyjęła ponad połowa populacji. Jeśli dodamy tych, którzy przeszli chorobę, daje to liczbę około 60–70 proc. osób odpornych na wirusa. Jeśli wierzyć medykom i naukowcom (w tej części artykułu stosujemy już tę oczywistą postawę metodologiczną), większość z nas jest prawie w 100 proc. zabezpieczona przed śmiercią na covid i w ponad 90 proc. pewna, że nawet nie trafi do szpitala w wypadku zakażenia się wirusem.

Nie ratować nikogo na siłę

Kto zatem będzie trafiał jesienią na SOR? Ludzie, którzy byli albo na tyle leniwi, albo na tyle głupi, że nie zdecydowali się na przyjęcie darmowego (sic!) leku ratującego życie. Czy aby na pewno chcemy zamykać gospodarkę, patrzeć na upadki kolejnych przedsiębiorstw, wracać do nauki i pracy zdalnej, siedzieć w domach i przyjmować dodatkowe obostrzenia tylko dlatego, żeby walczyć o życie i zdrowie osób, które same o swoje życie nie chciały zadbać? Byłoby swoistym zwycięstwem antyszczepionkowców, gdyby ich niefrasobliwość i głupota spowodowały uwięzienie nas po raz kolejny w naszych mieszkaniach i domach. I byłoby to drastycznie niesprawiedliwe.

Bo czyż zamyka się autostrady, gdy policja drogowa złapie jakiegoś kierowcę jadącego bez pasów lub motocyklistę bez kasku? Czy po samobójczym skoku jakiegoś nieszczęśnika z dachu wieżowca wstrzymuje się budownictwo wielorodzinne? Czy po śmierci kilku osób w wyniku zatrucia muchomorem państwo zamyka lasy przed wszystkimi innymi obywatelami, a w obliczu setek letnich utonięć zabrania wchodzenia do jezior i morza? Dlaczego zatem jesteśmy prawie pogodzeni z faktem, że już za kilka tygodni rząd będzie wprowadzał lockdown tylko po to, by ratować tych, którzy od pół roku – mimo zachęt, konkursów, wszelkich namów – odmawiali przyjęcia darmowej szczepionki? Jeśli dorośli ludzie świadomie wybierają postawę grożącą utratą życia, to zadaniem państwa na pewno nie jest ratowanie ich na siłę – zwłaszcza kosztem innych obywateli (ich praw, swobód i pracy).

Czy po samobójczym skoku jakiegoś nieszczęśnika z dachu wieżowca wstrzymuje się budownictwo wielorodzinne?

Jakkolwiek brutalnie by to zabrzmiało, ofiarami czwartej fali będą tylko i wyłącznie osoby niezaszczepione. To prawda, że będą zatykać i tak „wąskie gardła” na SOR, zajmować miejsca w i tak zapełnionych szpitalach. Czasami kosztem innych chorych. Dlatego należy się zastanowić po pierwsze nad odpłatnością za ich leczenie i opiekę (jeśli mogli uniknąć hospitalizacji, a tego nie zrobili, to powinni ponosić koszty swojej niefrasobliwości), a po drugie nad kolejnością świadczenia usług medycznych (chyba oczywistym jest, że jako pierwsi powinni być przyjmowani pacjenci zaszczepieni, a potrzebujący innych zabiegów, na przykład kardiologicznych czy onkologicznych). Aby było to możliwe, potrzebne są już teraz zmiany legislacyjne – wszak takie podejście narusza zasadę równości i gdy tylko antyszczepionkowcy zaczną trafiać w stanach krytycznych na Izby Przyjęć, to z całą pewnością będą gardłować za jak najszybszym udzieleniem im pomocy (której wcześniej sami sobie nie chcieli udzielić).

Tego typu rozwiązania prawne mogą budzić wątpliwości, ale czyż kolejne zamknięcie nas wszystkich w domach (z powodu głupoty i niefrasobliwości „koronasceptyków”) nie byłoby o wiele bardziej niesprawiedliwe?

Ktoś bardzo złośliwy mógłby napisać, że nadchodząca czwarta fala epidemii (w związku z tym, że zbierze swoje śmiertelne żniwo praktycznie tylko wśród antyszczepionkowców) jest dużą szansą na podniesienie ogólnego poziomu IQ w całej populacji.

Ja mogę jedynie apelować, by władza nie wzięła nas wszystkich na zakładników mniejszościowej grupy „koronaidiotów”, której członkowie używają swoich mózgów w sposób co najmniej niewłaściwy. Jeśli chcą umierać, bo zagrożenie wydaje im się wymyślone lub znikome, to rząd nie powinien im w tym przeszkadzać. Byłoby to rozwiązanie ze wszech miar wolnościowe – a tego przecież większość z nich się domaga.

A nam – obywatelom, którzy dopełnili obowiązków wobec siebie oraz bliźnich i zaszczepili się, gdy tylko było to możliwe – niechaj władza pozwoli żyć w miarę normalnie i bezpiecznie. Bez lockdownów i kolejnych ograniczeń.

____________________________

____________________________

Wybrane komentarze:

@ Autor
Przeciwnie.
To ci co się dali wyszczepić eksperymentalnym preparatem o dalekosiężnych i wciąż nieprzewidywalnych skutkach muszą zostać „wyjętymi spod prawa”. To oni zagrażają nie tylko innym wyszczepionym, ale i normalnym.
 
 
______________
 
Nie hormezujmy się byle czym
 
Panie Marku, Pan przecież WIE, że „dawka czyni truciznę”.

Pan ignoruje „en bloc” jakiekolwiek komentarze, posty analizujące zasadność stosowania szczepionek. Bazując na prawdziwym odkryciu hormetycznego działania wszelkich „negatywnych” bodźców (z promieniowaniem, ciężkimi pierwiastkami Itp.)

Nie zaczyna Pan analizowania tematu od PODSTAW – DEFINICJI.

Czym jest wirus, czym jest szczepionka. Jakie procesy przebiegają w komórce, organizmie. Oraz CO KONKRETNIE jest w danej szczepionkę.
Jeśli szczepionka, zgodnie z założeniem paradygmatu z XIX wieku (TEORII INFEKCYJNOŚCI ) ma zawierać cząsteczki związane z „patogenem” układu pokarmowego, a takich nie zawiera, tylko są w niej komórki z siatkówki i/czy nerek, to …
To znaczy że skład szczepionki jest albo przypadkowy albo celowy.
Biorąc pod uwagę, że materiał genetyczny pochodzi z tkanek aborcyjnych, dodaje to dodatkowego impulsu do myślenia.
I Pan i ja WIEMY, że żaden obcy materiał biologiczny, żadne białko, żadne „geny” nie mogą się rozmnażać po dostaniu się do krwi. Że zostaną rozpoznane przez układ immunologiczny I WYELIMINOWANE.

Rzekomo tenże układ ma następnie „nauczony” rozpoznawać „atakujące patogeny” i je unieszkodliwiać.
To znaczy, że w przypadku tych hoaxsowych szczepionek ma rozpoznawać „atak” patogenów powodujących choroby siatkówki (oczu) czy nerek ?

Nie wiem, czy Pan w swoim uporze i zaślepieniu będzie się oddawał kolejnym szczepieniom. Dołączając do swoich trucizn onko-logicznych kolejne nie-logiczne.
Bo w pewnym momencie przekroczy Pan próg dawki DL ( dosis letalis) z wiadomym skutkiem. Zgodnie z PRAWEM TERUO HIGA. Co się nazywa w języku medycznym sepsą.
Proces hormezowania naturalnego każdy organizm przechodzi codziennie. I „daje radę”. Do tego służą wytworzone w toku ewolucji rzekomo „śmieciowe” DNA czy RNA.

Istnieje jednak granica poza którą te nukleinowo-białkowe struktury nie mogą spowodować powrotu do homeostazy organizmu.

Tu ma Pan wykład niemieckiego wirusologa Stefana Lanka- praktyka:

https://youtu.be/AsbKx3WmPDA
Jest on autorem akcji Klein Klein Aktion w Niemczech.
W jej ramach rodzice w masowej akcji skierowali zapytania do Instytutu Kocha o DOWODY NA ISTNIENIE WIRUSA ODRY.
Otrzymali odpowiedzi, że Instytut takich … NIE MA

https://impfen-nein-danke.de/klein-klein-beweisfrage/

 
______________
 
@Berkeley72 13:28:45
 
Czy może pan odpowiedzieć na moje pytania?
1. Czy firmy farmaceutyczne zarabiające MILIARDY na szczepionkach powinny płacić za wyrządzone szkody na zdrowiu i śmiertelne zejścia po szczepieniach?
2. Kto zapłaci za te „nadmiarowe” zgony – min. 200 000 Polaków?
3. Ile pieniędzy zaoszczędzono kiedy Polacy nie mogli korzystać z pomocy medycznej?
4. Czy powinno wystawić się rachunek bandytom którzy spowodowali tyle krzywd?
5. DLACZEGO w mediach stosowana jest skrajna CENZURA? Dlaczego nie ma prawdziwej, wolnej debaty między ekspertami z przeciwnych obozów?
6. Czy nie widzi pan, że pod pretekstem „pandemii” zagania się ludzkość do zagrody?
7. Czy nie dostrzega pan żadnego zagrożenia ze strony globalistów, którzy otwarcie mówią o konieczności depopulacji?
 
______________
 
Czy nie zaszczepieni winni płacić za ich leczenie? – pyta Autor

A jak Autor odniesie się do sytuacji, gdy to niezaszczepieni będą ponosić koszty leczenia skutków ubocznych zaszczepionych nieprzebadanym preparatem oraz ewentualne koszty ich niepełnosprawności?

D.Kosiur

Ot przykład, jak (podwójna) miarka WYCIĄŁ mój tekst z 23 września z tekstów, które NORMALNIE LĄDUJĄ W LOCHU

(stan „lochu” na neonie24, 35 września wieczór:

16 Komentarzy

Filed under Polityka

16 responses to “Czy nie zaszczepieni winni zacząć PŁACIĆ za ich leczenie?

 1. ZBYSZEK77

  A ja się pytam, czy jestem zobowiązany do udziału w opłacaniu leczenia bądź pogrzebów, ludzi okaleczonych poprzez eksperymentalną szczepionkę ???

  Polubienie

 2. markglogg

  Przy szczepieniu w Polsce do połowy czerwca zmarło 100 osób, później co najwyżej kilkanaście bo szczepienia WYGASŁY.
  A między początkiem stycznia br. (kiedy nieśmiało u nas zaczęto szczepienia) do początku czerwca (kiedy dało się odczuć wpływ szczepień na zmniejszenie śmiertelności na ten kowid), liczba zgonów bezpośrednio związanych z Covidem wyniosła aż 50 tysięcy!

  Jaki ma związek statystyczny 100 z 50 000?

  Proszę sobie samemu wyliczyć – i porównać koszty likwidowania ok. 2 000 ODCZYNÓW POSZCZEPIENNYCH, ze szpitalną obsługą ok. pół miliona (ok. 500 000) wtedy zachorowań, wymagających hospitalizacji.

  A tak mi się coś roi, że to od momentu kiedy „moderatorem” neonu24 został niejaki „miarka”, który wypisywał na nim FARYZEJSKIE DYRDYMAŁY o „etyce się zachowania”, to od tego momentu zaczęto mi blokować NIEWYGODNE dla jego „etyki” wpisy oraz komentarze.

  Polubienie

 3. Ponawiam pytanie Pana Dariusza:
  „A jak Autor odniesie się do sytuacji, gdy to niezaszczepieni będą ponosić koszty leczenia skutków ubocznych zaszczepionych nieprzebadanym preparatem oraz ewentualne koszty ich niepełnosprawności?”

  Dodatkowo ten cały wirus to fikcja, a statystyki zaszprycowanych są zawyżone.

  Polubione przez 1 osoba

 4. Bili de kid

  „Szczepienia” zabiły w tym roku w Australii 9 razy więcej ludzi niż wirus – oficjalne dane powszechnie dostępnie.

  https://vidmax.com/video/206933-australian-discovers-the-vaccine-has-killed-9-times-as-many-aussies-this-year-than-covid

  Polubienie

 5. olok

  to samo z mięsem itd.

  Polubione przez 2 ludzi

 6. „Jestesmy na krawedzi calkowitej
  przemiany. Jednego czego potrzebujemy to KRYZYS,a NARODY
  same ZAAKCEPTUJA NOWY
  PORZADEK SWIATA”.
  David Rockefeller(1991r)
  „KRYZYS” ogolnoswiatowy,o jakim
  dotad Swiat nie slyszal.
  Kaczynski ze „swoimi pomazancami”,
  wprowadzili „Nowy Lad Polski”.
  Czesc skladowa N.P.Swiata.

  Polubienie

 7. andrzej

  Australia

  Narasta opór przeciwko syjonistycznej zmowie:

  Polubione przez 1 osoba

 8. andrzej

  Sydney,
  protest przeciw tak zwanym obostrzeniom syjonistycznej pandemii:

  Polubienie

 9. andrzej

  Protestujący w Melbourne, przysięgli kontynuować pomimo trzęsienia ziemi o sile 5,9, które wstrząsnęło stanem:

  Społeczeństwo Australii przeciwstawia się syjonistycznemu okupantowi:

  Polubienie

 10. ZBYSZEK77

  Tak trzymać…

  Polubienie

 11. markglogg

  W odpowiedzi przytoczę tylko, uwidocznioną w komentarzach Do ZAKRYTEGO postu
  mą odpowiedź na
  na LICZNE (aż 7!) zapytania dociekliwskiego „Robika”
  Odpowiem – sprawdzając POZIOM UMYSŁOWY tego interlokutora – na ostatnie:

  > „7. Czy nie dostrzega pan żadnego zagrożenia ze strony globalistów którzy otwarcie mówią o konieczności depopulacji?”

  Otóż program depopulacji jest głoszony już od co najmniej pół wieku. W mej pierwszej publikacji na łamach paryskiej „Kultury” dokładnie 50 lat temu:

  pisałem, że ówczesny „Bulletin of Atomic Scientists” przewidywał, że w okolicy lat 1980-90 nastąpi spadek o ok. 2 miliardy ówczesnej populacji globy, która wynosiła dokładnie POŁOWĘ obecnej, czyli 3,8 miliarda ludzi. I nic z tego nie wyszło – ale to fakt że w Polsce od tego czasu liczba ludności przestała wzrastać.

  Niektóre z przyczyn podwojenia się ludności globu w ciągu ostatniego półwiecza to:

  1. UMASOWIENIE SZCZEPIEŃ DZIECI, przez co przestały umierać w pierwszych latach po porodzie.

  2. Zielona rewolucja, znaczne zwiększenie wydajności zbóż (ryżu) z hektara, dzięki czemu zabijające głównie dzieci plagi głodu w biednych krajach zostały wyeliminowane.

  Wystarczy?

  I czy „antyszczepiennicy” przypadkiem nie starają się SABOTOWAĆ pkt. 1 powyższego planu, poprawy ogólnego stanu zdrowia mieszkańców Planety za pomocą szczepień?

  Ponieważ rzeczony „Robik” W OGÓLE t5ę mą odpowiedź zignorował:
  @Berkeley72 18:17:58
  Co to znaczy „wystarczy”?
  Nie odpowiada pan na moje pytania!

  Robik 24.09.2021

  Więc jako STARY BELFER FILOZOFII takie „sokratejskie pozdrowienie mu przesłałem:

  @Robik 00:47:02 NIE ZAUWAŻA Pan, że odpowiedziałem na pytanie nr. 7. I co Pan na to, że ZANIECHANIE SZCZEPIEŃ doprowadzi do
  DEPOPULACJI ludności świata. DOBRZE OBSERWOWANEJ np. w ROSJI dzisiaj.

  Na pytania nr. 1-6 odpowiem, jeśli Sz. Pan przedstawi mi swe KOMPETENCJE POZNAWCZE. Stary Sokrates bowiem zalecał, by nie wdawać się w spory z IGNORANTAMI, których określał mianem ZŁYCH LUDZI.

  Bo i Jezus z Nazaretu ostrzegał (za Platonem w „Liście VII”) że NIE RZUCA SIĘ PEREŁ PRZED WIEPRZE.

  A tak ogólnie, to ledwo wstałem, to muszę pisać e-list do R. Opary w sprawie jego moderatora, o ADEKWATNEJ ksywie PODWÓJNEJ MIARKI.

  Berkeley72 24.09.2021 09:50:07

  Rzeczona, platońsko-ewangeliczna uwaga stosuje się i do ogółu szczekających pod mym adresem anti-vaxers (jak to się mówi w języku PANÓW)

  Polubienie

  • paziem

   Zostawiłem tekst autorstwa dr M. Głogoczowskiego jedynie dlatego, że został tu umieszczony przez współadministratora portalu Dariusza Kosiura.

   Treść ostatniego wpisu M. Głogoczowskiego oraz jego polemika wskazują, że niestety w jego wydaniu jesteśmy świadkami upadku intelektualnego i moralnego. Jest to dosyć przykre, ale fakty świadczą za siebie. Dodatkowo także ten akt solidaryzowania się z wyjątkowo giętką, polityczną kanalią, jaką jest Marek Migalski.

   Prosimy zatem o niepublikowanie tekstów M. Głogoczowskiego dotyczących tzw. pandemii i prób medycznej i społecznej segregacji Polaków.

   Polubienie

 12. Syjonistyczni bandyci rządzący Australią osiągają szczyty hipokryzji – każą policyjnym oprychom bić protestujących przeciwników covidowego terroryzmu i jednocześnie pozwalają zapełniać stadiony niezaonucowanym i bez testów.
  https://www.skynews.com.au/australia-news/sport/melbourne-demons-break-57-year-drought-against-western-bulldogs-in-first-flag-since-1964/news-story/af6c4e9e222efc27c9818e7fb803c687

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.