Mer Moskwy zaciska covidową pętlę.

Sobianin_MoskwaMoskwa_covid

W Moskwie, ze względu na trudną [ jak to określiły tamtejsze władze] sytuację epidemiologiczną, wprowadzane są nowe ograniczenia. Burmistrz stolicy ( mer Moskwy) Siergiej Sobianin ogłosił to na swoim blogu.

Tak więc od 25 października br. do 25 lutego przyszłego roku pracodawcy w stolicy muszą przejść na pracę zdalną co najmniej 30% ogólnej liczby pracowników, wszyscy pracownicy powyżej 60 roku życia i cierpiący na choroby przewlekłe.

„Wymóg przejścia na pracę zdalną nie dotyczy pracowników zaszczepionych i chorych, a także pracowników organizacji medycznych, przedsiębiorstw obronnych, Rosatomu, Roskosmosu i niektórych innych strategicznych branż” – powiedział burmistrz.

Ponadto mieszkańcy stolicy w wieku powyżej 60 lat i moskwiczanie z chorobami przewlekłymi muszą przestrzegać reżimu samoizolacji w miejscu stałego zamieszkania lub w kraju.

„Spacery i wychowanie fizyczne na świeżym powietrzu nie są ograniczone. Pracujący obywatele mają prawo do zwolnienia lekarskiego. Jednocześnie starsi i przewlekle chorzy moskwiczanie są zwolnieni z konieczności przestrzegania reżimu domowego, jeśli zachorowali na COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy lub zostali zaszczepieni” – czytamy w raporcie.

Kolejnym środkiem do walki z COVID-19 w mieście był wzrost obowiązkowych szczepień dla pracowników usług.

„Przedsiębiorstwa i organizacje działające w tych branżach są zobowiązane do zapewnienia szczepień co najmniej 80% ogólnej liczby pracowników do 1 stycznia 2022 r. Szczepienie pierwszym składnikiem musi zostać przeprowadzone do 1 grudnia 2021 r. – dodał Sobianin.

Według centrali w Moskwie codziennie wykrywano 5700 nowych przypadków COVID-19. W ciągu ostatnich 24 godzin hospitalizowano 1598 osób, zmarły 73 osoby. 3988 wielkomiejskim pacjentom udało się pokonać chorobę.

Na podstawie: https://tvzvezda.ru/news/202110191633-XX095.html

Tłum. własne: PZ

23 Komentarze

Filed under Bez kategorii

23 responses to “Mer Moskwy zaciska covidową pętlę.

  • paziem

   Jakie jest główne znaczenie opracowanego niedawno „porozumienia pandemicznego”. Dlaczego możemy już mówić o istnieniu rządu światowego? Jakie są szanse światowej elity, aby w pełni kontrolować ludzkość? Walentina Kisielewa, ekspert w dziedzinie bioetyki i bezpieczeństwa biologicznego, mówi o tym i nie tylko.

   Polubienie

 1. paziem

  Wicepremier Federacji Rosyjskiej Tatiana Golikowa 19 października zaproponowała ogłoszenie tygodnia wolnego od pracy w Rosji od 30 października do 7 listopada (4 listopada to święto – Dzień Jedności Narodowej, a od 5 do 7 listopada włącznie było weekend). W niektórych regionach, gdzie zachorowalność na covid rośnie najszybciej, dni wolne od pracy można ogłosić już 23 października.

  W ciągu ostatnich kilku dni wiele regionów, takich jak Sankt Petersburg, ogłosiło wprowadzenie kodów QR do zwiedzania wystaw i koncertów, siłowni, restauracji, a nawet centrów handlowych. Również w całej Rosji, z wyjątkiem terytorium Stawropola, Inguszetii i Kałmucji, ogłoszono obowiązkowe szczepienia niektórych grup mieszkańców.

  Szczepienia obowiązkowe dostępne są również w Moskwie. Miasto zorganizowało ekspresowe punkty testowe na covid w MFC i centrach handlowych, zaczęło testować dzieci w wieku szkolnym (nie wszyscy rodzice są z tego zadowoleni) i zaostrzyło kontrolę nad noszeniem masek w metrze.

  Od 25 października mieszkańcy miasta w wieku powyżej 60 lat, a także przewlekle chorzy moskwiczanie zostali skierowani do reżimu domowego, z którego zwolnieni byli ci, którzy byli zaszczepieni lub chorowali na covid w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Organizacje zostały zobowiązane do przeniesienia do pracy zdalnej 30% pracowników, w tym wszystkich pracowników powyżej 60 roku życia i przewlekle chorych. Środki będą obowiązywać do 25 lutego 2022 r.

  Jednak według źródeł „Meduzy” władze stolicy nie zamierzają jeszcze zwracać kodów QR. Według rozmówcy Meduzy, w pobliżu federalnej kwatery operacyjnej ds. zwalczania COVID-19, biuro burmistrza Moskwy nie chce wprowadzać kodów QR do żywienia publicznego ze względu na to, że „restauratorzy będą skomleć”.

  „Nie zostaliśmy zaproszeni na spotkania: nie ma ograniczeń – nie ma spotkań dotyczących ograniczeń. Moskwa nie jest zainteresowana restrykcjami, wciąż płaci ogromne sumy pieniędzy na wsparcie biznesu, który doznał restrykcji. Wszyscy mają nadzieję oprzeć się nowym ograniczeniom ”- powiedział Meduzie Siergiej Mironow, założyciel sieci restauracji „Miaso & Ryba” i rzecznik praw obywatelskich moskiewskiego biznesu restauracyjnego.

  Źródło Meduza bliskie kierownictwu miasta powiedziało, że władze uważają, że wprowadzenie kodów QR w restauracjach i kawiarniach „nie wpłynie na wskaźnik szczepień, a to ograniczenie nie przerwie łańcucha infekcji”. Na dzień 15 października, jak poinformowało biuro burmistrza, w Moskwie, gdzie według oficjalnych danych mieszka 12,6 mln osób, od początku grudnia zaszczepiono przeciwko koronawirusowi ponad 5 mln osób, powtórnie zaszczepiono 279 tys.
  Ogólnie rzecz biorąc, według źródła Meduza, sytuacja ze wzrostem liczby nowych przypadków covida w mieście nie budzi poważnych obaw. „ To jest drobiazg” – powiedział rozmówca Meduzy bliski kierownictwu miasta. W szczególności zwrócił uwagę, że 19 października dzienna zachorowalność w Moskwie była na poziomie 5,7 tys. osób (w szczycie poprzedniej fali w mieście odnotowywano ponad 8 tys. przypadków COVID-19 dziennie) .

  Jednocześnie pod względem hospitalizacji 19 października Moskwa przekroczyła poprzeczkę półtora tysiąca osób dziennie; 639 osób było na inhalacji mechanicznej ( respiracji).

  W Moskwie władze z reguły reagują na wzrost zachorowań na covid, rozmieszczając dodatkowe łóżka w szpitalach. Według Meduzy niedawno wznowiono przyjmowanie pacjentów z COVID-19, oprócz oddziału położniczego, w głównym budynku 15. szpitala miejskiego. Również pacjenci z covidem przyjmowani są w Kommunarce, 52. szpitalu miejskim, szpitalach covidowych w WDNCh, w lodowym pałacu Kryłatskoje i w handlowym centrum samochodowym ” Moskwa”.

  Według stanu na 19 października miejski wydział zdrowia powiedział Meduzie, że 70% łóżek dla pacjentów cierpiących na covid jest zapełnionych. Ile takich łóżek jest obecnie rozmieszczonych, Departament Zdrowia nie powiedział, ale na początku października burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin mówił o 12,5 tysiąca łóżek dla pacjentów z covidem, z których osiem tysięcy było zajętych.

  Decyzję o ewentualnym rozmieszczeniu dodatkowych łóżek dla pacjentów z covidem, według dwóch dobrze poinformowanych źródeł „Meduzy”, urząd burmistrza może podjąć jeszcze w tym tygodniu. Będzie to w szczególności zależało od tego, czy codzienne hospitalizacje utrzymają się na tym samym wysokim poziomie, co w ciągu ostatnich kilku dni.

  za: https://meduza.io/feature/2021/10/19/v-rossii-iz-za-kovida-ob-yavlyayut-nerabochie-dni-v-moskve-za-sutki-gospitalizirovali-pochti-1600-zabolevshih-odnako-kak-vyyasnila-meduza-vvodit-qr-kody-meriya-poka-ne-planiruet

  tłum. własne: PZ

  P.S. Cytowany portal [ Meduza] zamieszcza na swojej stronie następujący komunikat:
  ” Ten przekaz (materiał) został stworzony i (lub) rozpowszechniony przez zagraniczne środki masowego przekazu pełniące funkcje agenta zagranicznego i (lub) rosyjski podmiot prawny pełniący funkcje agenta zagranicznego.”

  Patrz: Meduza lub Meduza to łotewskie wydawnictwo internetowe stworzone przez Galinę Timchenko, byłą redaktor naczelną Lenta.ru, w 2014 roku [7]. Publikuje materiały w języku rosyjskim i angielskim. Według stanu na wrzesień 2021 r. publikacja jest liderem liczby miesięcznych nagród dziennikarskich „Rady Redakcyjnej” – została laureatem 27 razy .
  [ https://ru.wikipedia.org/wiki/Meduza ]

  Polubienie

 2. Sławobor

  W celu zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się nowej infekcji koronawirusa (COVID-19), w celu poprawy stanu zdrowia obywateli Federacji Rosyjskiej, kierując się art. 80 Konstytucji Federacji Rosyjskiej i zgodnie z art. 112 Kodeksu pracy Federacji Rosyjskiej dekretuję:

  1. Ustalam dni wolne od pracy od 30 października do 7 listopada 2021 r. włącznie, z zachowaniem wynagrodzeń dla pracowników.

  2. Wyżsi urzędnicy (szefowie najwyższych organów wykonawczych władzy państwowej) podmiotów Federacji Rosyjskiej, z uwzględnieniem przepisów niniejszego dekretu, w oparciu o sytuację sanitarno-epidemiologiczną oraz charakterystykę rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa zakażenia (COVID-19) w podmiocie wchodzącym w skład Federacji Rosyjskiej, mają prawo do ustanowienia dodatkowych dni wolnych od pracy do 30 października 2021 r. i (lub) przedłużenia ich po 7 listopada 2021 r., z zachowaniem wynagrodzenia dla pracowników.

  3. Rząd Federacji Rosyjskiej określa tryb działania federalnych instytucji kultury i opieki zdrowotnej w dni wolne od pracy, o których mowa w ust. 1 i 2 niniejszego dekretu.

  4. Wyżsi urzędnicy (szefowie najwyższych organów wykonawczych władzy państwowej) podmiotów Federacji Rosyjskiej określają tryb działania organizacji kultury i opieki zdrowotnej zlokalizowanych na terytorium odpowiedniego podmiotu Federacji Rosyjskiej na -dni roboczych przewidzianych w ust. 1 i 2 niniejszego rozporządzenia.

  5. Organy publiczne, inne organy i organizacje określają liczbę pracowników i pracowników zapewniających funkcjonowanie tych organów i organizacji w dni wolne od pracy, o których mowa w ust. 1 i 2 niniejszego dekretu.

  6. Rząd Federacji Rosyjskiej oraz wyżsi urzędnicy (szefowie najwyższych organów wykonawczych władzy państwowej) podmiotów Federacji Rosyjskiej zapewniają, kosztem odpowiednich budżetów systemu budżetowego Federacji Rosyjskiej, udzielanie wsparcia małym i średnim przedsiębiorstwom oraz organizacjom non-profit zorientowanym społecznie, działającym w sektorach gospodarki rosyjskiej najbardziej dotkniętych pogorszeniem sytuacji w wyniku rozprzestrzenienia się nowej infekcji koronawirusem (COVID-19) oraz ustanowienie dni wolnych od pracy w okresie październik-listopad 2021 r.

  7. Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie z dniem jego urzędowej publikacji.
  https://aftershock.news/?q=node/1025626

  Polubienie

 3. wasa

  Ojej to już California i Teksas więcej znaczą niż Rosja. Tam nie sięgają macki szydów.

  Polubienie

 4. paziem

  Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni…

  Rosjanie starają się śmiać przez łzy. Tak żartują z tej ” nadmiernej troski władz o ich zdrowie” ( dotyczy to szczególnie Rosjan, póki co moskwiczan i mieszkańców regionu podmoskiewskiego, w wieku 60+, których prawa obywatelskie szczególnie są gwałcone radosną twórczością ” covidowego, faszystowskiego, prymusa” Sobianina – przy milczącej akceptacji ” zbiorowego Putina”):

  Maria Szukszyna, córka znanego, nieżyjącego już pisarza, aktora i reżysera W. Szukszyna, a zarazem aktywna przeciwniczka bioterroryzmu covidowego, zamieściła na swoim koncie, na społecznościowym Telegramie, taki wpis : ” Podobał mi się kolejny komentarz w sieci – „Drodzy dziadkowie i babcie! Abyście się nie udławili przy śniadaniu, zabraniamy wam pić i jeść. Kochani, to jest trudne, ale nie ma innego sposobu, aby was uratować”.

  Polubione przez 2 ludzi

  • skretowicz Z

   Arcykaplani (legislatorzy) od Abrahama , Izaka i Jakuba juz zaczęli oficjalnie „tresować,Cwiczycz” w szkołach USA ze …… samo….urodzenie .sie Białym !!!! czyni go : wcielonym Diablem !! tak .tak wcielonym Djablem! bo do tej pory ..bycie białym w USA bylo tylko skromnym:) Rasizmem,🥸antysemityzmem,😂Teroryzmem, i nacjonalizmem! .Nagonka na Białego człowieka juz nie postępuje? ALE PEDZI GALOPEM !!!!!!!!!!!!!

   Polubienie

 5. paziem

  19 października prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko na spotkaniu dotyczącym sytuacji epidemiologicznej skrytykował urzędników za zaostrzenie środków przeciwko COVID-19 i nakładanie kar pieniężnych. „Jeśli spokojnie idziesz do prezydenta, to dlaczego naśmiewasz się z ludzi? Rzeczywiście, żadna osoba nigdy nie przyszła do mnie w kagańcach( maseczkach), nie pytałem nikogo, czy był zaszczepiony, czy nie, czy wykonał test PCR ”- powiedział.

  Łukaszenka zwrócił też uwagę na sposób kontroli przestrzegania reżimu maskowego. „Dlaczego podnieśliście zgiełk w całym kraju? Dlaczego policja została zmobilizowana do sprawdzenia reżimu masek? Sprawdzacie wszędzie, nawet bez oszczędzania kobiet ”- powiedział prezydent.

  Głowa państwa zagroził urzędnikom, że „ jeszcze trochę”, a skargi obywateli na działania władz w związku z sytuacją z koronawirusem przerodzą się w problem polityczny. Wskazał na konieczność przestrzegania środków i zwiększenia wskaźnika szczepień, ale zaznaczył, że ludzi należy prosić, a nie zmuszać.

  za: https://news.mail.ru/society/48458316/?frommail=1&utm_partner_id=943

  Polubienie

 6. Dzisiaj w południe, po godzinnym – codziennym – psychicznym, covidowym, terroryzowaniu Polaków żydowska gadzinówka TokFM podała, że prezydent Białorusi zabronił stosowania covidowych restrykcji wobec społeczeństwa.

  Polubienie

  • skretowicz Z

   Arcykaplani (legislatorzy) od Abrahama , Izaka i Jakuba juz zaczęli oficjalnie „tresować,Cwiczycz” w szkołach USA ze …… samo….urodzenie .sie Białym !!!! czyni go : wcielonym Diablem !! tak .tak wcielonym Djablem! bo do tej pory ..bycie białym w USA bylo tylko skromnym:) Rasizmem,🥸antysemityzmem,😂Teroryzmem, i nacjonalizmem! .Nagonka na Białego człowieka juz nie postępuje? ALE PEDZI GALOPEM !!!!!!!!!!!!!

   Polubienie

 7. Kojak

  Widze ze nastaja tu nowe porzadki ! Wprowadzany jest zamordyzm ! Usuwanie zamieszczonych tekstow ! Widac zaczyna obowiazywac stara marksistowska zasada ,, TOWARZYSZE ! MOZECIE MOWIC O WSZYSTKIM, BYLEBY ZE SLUSZNYM WNIOSKIEM KONCOWYM,, Wypada tylko pogratulowc wkroczenia na nowy etap rozwoju

  Polubienie

  • grzanuśI.

   Karamba Kojakowi tekst usunęli a taki był piękny jak koń Kargula z UNRRY.

   Polubienie

  • paziem

   Komentatorze @Kojak, usuwamy komentarze wulgarne, jawny trolling, ale także komentarze nic nie wnoszące oprócz wszczynania sporów z trollami. Pana należał do tej ostatniej kategorii. Tym razem udzielam odpowiedzi, ale proszę trzymać się meritum, nie nadużywać pustych ” urągań” i nie wszczynać ” pogaduszek”, gdyż nie będę już więcej udzielał wyjaśnień.

   Polubienie

 8. andrzej

  Bożena Dykiel celnie na temat „pandemii”.

  Bożena Dykiel w TVN: Ostatnie dwa lata to jest walka świata z ludźmi. Bogacze chcą nami rządzić:

  Polubienie

 9. skretowicz Z

  Arcykaplani (legislatorzy) od Abrahama , Izaka i Jakuba juz zaczęli oficjalnie „tresować,Cwiczycz” w szkołach USA ze …… samo….urodzenie .sie Białym !!!! czyni go : wcielonym Diablem !! tak .tak wcielonym Djablem! bo do tej pory ..bycie białym w USA bylo tylko skromnym:) Rasizmem,🥸antysemityzmem,😂Teroryzmem, i nacjonalizmem! .Nagonka na Białego człowieka juz nie postępuje? ALE PEDZI GALOPEM !!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 10. SINGS of HOPE.
  „How Russian Citizens Crushed Moscow’s
  Dumb Vaccine Passports in Just THREE Weeks”.
  „Moscow residents let their hair grow out,
  skipped going to bars and restaurants,
  don’t go to the movies, don’t stay in hotels,
  o do anything else that required a vaccine
  passport. Business owners from all over
  the city were suddenly calling Mayor
  Sobyanin’s office to chew his ear off
  about the vaccine passports. They
  were going broke, and they were mad
  as hell about it. The business owners were
  so infuriated with the mayor that Sobyanin
  made a sudden ,surprise announcement.
  ON July 19th that nobody needs m to use
  a vaccine passport anymore”.itd.
  SOURCES.
  UNCENSORED. Issue 65.page 56.
  http://www.uncensored.co.nz

  Polubienie

 11. Emilian58

  Przecież carewicz kurdupel podpisał porozumienie z tymi od „czwartej rewolucji” i nawet zachwalał! A i ostatnio okazało się że pochodzenie carewicza jest „góralskie”! Oczywiście chodzi o górę Synaj. Jeżeli dodać do tego że w Chinach zamordyzm TEŻ pomagali budować żydzi to już wiadomo że Ludzkość jest w wyjątkowo trudnej sytuacji!!!

  Polubienie

 12. markglogg

  Wkleję ten komentarz – z konieczności – i tutaj Co myślę o „antyszczepiennikach” to myślę i niech Paweł Z. mnie ELIMINUJE z WIERNIPOLSCE1:

  chodzi o wpis https://cygnus.neon24.pl/post/165163,przepowiednie-a-covid#cmnts

  i doń komentarz Kula(wego) Lisa:

  Dr Grzesiowski: Jak nie będzie ograniczeń, wymrze 10 proc. społeczeństwa w wieku 50+ Ciekawe kiedy Naród wyciśnie tego wrzoda.

  Mój skrócony koment:

  No niestety, aktualny administrator („podwójna miarka”?) neonu „wyciął” mi komentarz do powyższego komentu „Kula(wego) Lisa. Mianowicie w Anglii we wskazanym przezeń okresie (11.10 -7.11) było ogółem 13,3 tys. zgonów na Covid 19.

  Patrz https://www.worldometers.info/coronavirus/country/uk/

  Z tej OGÓLNEJ SUMY ZGONÓW, jak wskazuje K.L. „łącznie 4135 osób w każdym wieku w Wielkiej Brytanii zmarło na Covid-19, w ciągu 60 dni od pozytywnego testu na Covid. Spośród nich 3284 było zaszczepionych dwukrotnie. To niesamowite 79,4 procent!…”

  Zazwyczaj ew. zgony na covid19 następują w 2-3 tygodnie po stwierdzeniu (pozytywny test) tej choroby.

  Dane Kula(wego) Lisa dotyczą zatem 4133/13300 = 0,31, czyli 31 % ogólnych zgonów na Covid w Zjednoczonym Królestwie, w rzeczonym okresie 11.10-7.11 r. 2021. Dotyczą one grupy osób, które zmarły SUPER PÓŹNO po pozytywnym teście na rzeczoną chorobę.

  Ponieważ skuteczność „podwójnego zaszczepienia” to tylko 6 miesięcy, więc w przypadku oczekiwań aż co najmniej 60 dni, na ew. zgon po „zdiagnozowanym pozytywnie” Covid 19, gwarancje poszczepiennej „nieśmiertelności” w tym 2 miesięcznym okresie oczekiwania po prostu WYGASŁY – bo w UK już w kwietniu br. ponad połowa ludności była już podwójnie zaszczepiona.

  I tyle „mądrości” KULA(WEGO) LISA bo to osoba dotknięta „genetyczną antyszczepienną – i nie tylko – ślepotą”, którą od niej mogą się, nieuważne osoby ZARAZIĆ.

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.