Bardzo ciekawe, co wyczytałem nt. planu USA osłabiania Rosji

To z dłuższego artykułu „Washington poursuit le plan de la RAND au Kazakhstan, puis en Transnistrie”
par Thierry Meyssan

https://www.voltairenet.org/article215221.html

Selon le plan de la RAND, après le Kazakhstan, le tour de la Transnistrie viendra. Les États-Unis ont mobilisé l’Union européenne pour opérer un blocus économique de cet État non reconnu,


Czyli po polsku:

Według planu RAND*, po Kazachstanie, przyjdzie kolej na Przydniestrowie.


Otóż Misja UE zajmująca się wspomaganiem służb granicznych Mołdawii i Ukrainy (European Union Border Assistance Mission to Moldova and Ukraine – EUBAM) pod kierownictwem Stefano Sannino, szkoli służby graniczne Mołdawii i Ukrainy (które nie należą do UE), tak aby rozpocząć z 01.01. 2022 blokadę tego mini-kraju. Rosja będzie zmuszona zabezpieczać tę byłą radziecką bazę kosmiczną za pomocą mostu lotniczego, by wyżywić 500 tysięcy mieszkańców tej enklawy. Itd.

(01.01. 2022 to aż 5 LICZB PODWÓJNYCH, tak jak w 2020, kiedy to 2 stycznia zastrzelono, lotniczym giga-dronem zwanym RAPTOR, irańskiego generała Kasim Sulejmana oraz jego irackiego kolegę tej samej szarży, w nocy na autostradzie koło lotniska w Bagdadzie !)

Czyli, zgodnie z projektem RAND, CIĄG DALSZY WKRÓTCE NASTĄPI!

https://www.voltairenet.org/local/cache-vignettes/L400xH225/voltairenet.org_-_1_1_-51-7933f.jpg

_______________________________

* RAND [RAND Corporation (Research ANDevelopment)] – amerykański think tank, organizacja pierwotnie sformowana dla potrzeb armii USA w 1946r. Obecnie RAND prowadzi badania na różnych polach, takich jak obronność i terroryzm, stosunki międzynarodowe, edukacja czy zdrowie publiczne – badania te nie służą jednak rozwojowi państw i podnoszeniu standardów życia ludzi, służą do destrukcji państw i narodów, stanowią broń do zwalczania narodów i państw. Większość ważnych pracowników RAND stanowią Żydzi.

11 Komentarzy

Filed under Polityka

11 responses to “Bardzo ciekawe, co wyczytałem nt. planu USA osłabiania Rosji

 1. Astana w Kazachstanie ma być stolicą NWO

  WOJNY NIE BĘDZIE

  Polubienie

 2. Mowia, ze ” Stolica jednej religii NWO,
  ma BYC Torun”. Prosze zwrucic UWAGE
  na Infrastrukture. R… Rydzyk wybudowal
  ostatnio Swiatynie „nowej ewangelizacji”,
  pod wezwaniem N.M.P, i J.P.II.
  Wyglad samej budowli,jak i to co jest,
  w srodku, ma TEZ swoja wymowe.
  Sa tam malowidla na scianie, ktore
  przedstawiaja J.P.II, jego prawa reke
  S.Dziwisza, i r… T. Rydzyka.
  Torun to centrum kultu religijnego
  Kaczynskiego i jego pomazancow.
  „PiS,to jedyna narodowa i katolicka partia,
  w Polsce”. Oswiadczyl G.B, a lud to kupil.

  Polubienie

  • John Mastalerz z Kobylewa

   cytat panna Lily
   @Oswiadczyl G.B, a lud to kupil.
   Chyba nie bardzo lud to kupił skoro Braun ma poparcie 5 %. Braun jest raczej bohaterem antyszczepiennych i antycovidowych w końcu to taki patriota, że groził aż samemu Niedzielskiemu za co Brauna ściga dziś prokuratura Zbigniewa Ziobry. Bohaterką też jest pewna kurator Nowak, która w ciągu godzin stała się bohaterką antyszczepiennych no ale jak to w życiu bywa odszczekała wszystko co mówiła o szczepionkach pokajała się jak tylko można no i ojciec Tadeusz z Torunia stawał na rzęsach aby nie była bezrobotna oraz bliski przyjaciel Terlecki wybłagał prezesa na kolanach, aby odpuścił wszak kobiety mają to do siebie, że czasami im odbija co udowodnił, co udowodnił Sigmund Freud. Prezes co na to:” no dobrze mój ty szefie klubu parlamentarnego Terlecuninu ty moja maskotko dobrze mi te garnitury czyścisz w sejmie to niech ta Basiulka nam zostanie. Prośbę twoją spełniam tym bardziej, że minister Czarnek też u mnie płakał aby Basię zostawić na stanowisku.
   Niech wojewoda da jej tylko klapsa w pupkę i temat zamkniemy.
   Czy dalej pani kurator to bohaterka pazia?

   Polubienie

 3. „G.B,ma 5 procent poparcia”.
  Lud kupil TO, ze Pis jest „partia narodowo katolicka”.Taka byla intencja Jego.
  Pis wygrywa wybory,bo lud sie tym
  kieruje. G.B, byl rowniez w komisji poparcia
  dla J.Kaczynskiego w wyborach prezydenckich.

  Polubienie

  • John Mastalerz z Kobylewa

   „G.B,ma 5 procent poparcia”.
   Lud kupil TO, ze Pis jest „partia narodowo katolicka”.Taka byla intencja Jego.
   Pis wygrywa wybory,bo lud sie tym
   kieruje. G.B, byl rowniez w komisji poparcia
   dla J.Kaczynskiego w wyborach prezydenckich.

   -Droga pani Lilly żadne takie. PiS wygrał bo rozdmuchał socjal do niespotykanych rozmiarów a najbardziej PiS w zwycięstwie pomogło 500 plus dla każdego. Tu jest klucz do zwycięstwa PiS (stały elektorat tej partii to 27 % razem z rydzolami) reszta elektoratu zwabiona została zbijaniem bąków i jeszcze pobieraniem za to kasy bo jak to powiedział jeden pracownik Urzędu Miejskiego) pincet plus mam na paliwo do mojego Audi.
   Żadne tam pierdzieluchy Brauna o strzelnicy i cudownych biskupach, czy o partii narodowo- katolickiej nie miały wpływu na zwycięstwo PiS inaczej dziś Braun byłby premierem a nie robił z siebie wariata w Sejmie choćby podczas jaj antyamerykańskich czyli wystąpień w sejmie jego partyjki przeciwko trampowej ustawie o odszkodowaniach dla żydów.

   Polubienie

 4. Sławobor

  Putin rozpoczął konsultacje z wojskowymi w sprawie Ukrainy

  Prezydent Rosji Władimir Putin konsultował z wojskiem sytuację na Ukrainie. Poinformował o tym wiceminister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Riabkow.

  „Eksperci wojskowi przedstawili Putinowi opcje na wypadek pogorszenia się sytuacji na Ukrainie” – powiedział dyplomata w rozmowie z RTVI.

  Jednocześnie podkreślił, że konieczne jest danie dyplomacji szansy na rozwiązanie tego problemu.

  Jednocześnie Riabkow zaznaczył, że Moskwa nie pozwoli, by Zachód obciążał Rosję za ewentualne prowokacje wokół Ukrainy.

  Zaznaczył, że teraz Ukraina upaja się iluzją zemsty. „Najbardziej niewyobrażalne rzeczy mogą przyjść do głowy ukraińskim władzom, musimy z tym skończyć” – dodał wiceszef rosyjskiego MSZ.
  https://www.mk.ru/politics/2022/01/13/putin-nachal-konsultacii-s-voennymi-po-ukraine.html?from=feed&utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 5. Sławobor

  W najnowszym wydaniu The Economist przedstawiono wynik rozmów Rosja-NATO z karykaturą Putina

  Waszyngton, 13 stycznia. Prezydent Rosji Władimir Putin odniesie sukces w negocjacjach z USA i NATO w sprawie gwarancji bezpieczeństwa. Wskazuje na to karykatura na okładce styczniowego wydania The Economist, będącego własnością znanego na całym świecie klanu Rothschildów.

  Głównym numerem publikacji jest artykuł o prowokacyjnym tytule „Jak rozmawiać z Panem Putinem”. Okładka magazynu przedstawia rosyjskiego przywódcę w postaci legendarnego gangstera Tony’ego Montany, bohatera kultowego filmu kryminalnego w reżyserii Briana de Palmy. Głowa państwa siedzi w fotelu, odtwarzając scenę z filmu, w którym Montana przywłaszcza sobie rozległe imperium należące niegdyś do amerykańskiego barona narkotykowego Franka Lopeza.

  „Pan Putin wkrótce cię przyjmie” – czytamy w podpisie do zdjęcia.

  Okładki The Economist są często przedmiotem gorących dyskusji. Uważa się, że ze względu na bliskość klanu Rothschildów autorzy publikacji znają nieco więcej niż zwykli śmiertelnicy i na swoich obrazach szyfrują wiadomości dla świata, jak w przypadku nieoczekiwanej przepowiedni o sukcesie Putina w negocjacjach z Stanami Zjednoczonymi i NATO.

  Nie tylko Rotszyldowie dokonali wyboru na korzyść rosyjskiego prezydenta Władimira Putina w negocjacjach dotyczących globalnego bezpieczeństwa. Więc. np. autor portalu analitycznego The Hill, Avraham Shama, złożył nieoczekiwaną wypowiedź, przewidując, że NATO w pełni zastosuje się do żądań Moskwy.
  https://riafan.ru/1587470-svezhii-nomer-the-economist-predskazal-itog-peregovorov-rossiya-nato-karikaturoi-s-putinym

  Polubienie

  • paziem

   To oderwane od rzeczywistych rezultatów rozmów, życzeniowe oceny propagandzistów ” zbiorowego Putina”. W czym niby przejawia się ten sukces ? Minimum tego sukcesu to obecnie już nawet nie tylko przyłączenie Ługańska I Doniecka do Rosji, ale całej wschodniej Ukrainy od Charkowa aż do Tyraspola w Naddniestrzu ( łącznie z Zaporożem, Krzywym Rogiem, MIkołajowem i Odessą). Dopiero wtedy można uwierzyć, że ktoś w kierownictwie Rosji ma jaja. W innym wypadku, to jedynie kolejne potrząsanie pustą pochwą i ” żądania” poddania się przez NATO.

   Polubienie

 6. Janka

  ——————– nasza wydająca się nam logika , przestała działać , tak jak w biedronce samoobsługowa kasa. Wrzeszczy cały czas : WIĘCEJ INFORMACJI ! WIĘCEJ INFORMACJI i tak w nieskończoność .
  ——————— Naprawdę nastał nowy czas i wszystko się zmieni . Era Wodnika to nie bajka ni miraż to fakt !. Odkrywa się zakryte a to zmieni świat i nasze postrzeganie go wynikające z poznania nowych faktów , które byly przed nami zakryte – WIĘCEJ INFORMACJI . Mówisz o masz !.

  https://globalna.info/2022/01/14/tam-sa-ogromne-tereny-nieodkrytego-ladu-jak-uciszono-i-zniszczono-tych-ktorzy-odkryli-wejscie-do-wewnetrznej-ziemi/

  Polubienie

 7. Sławobor

  8 lat po rozpoczęciu „rosyjskiej wiosny” i 2 lata po rozpoczęciu pandemii koronawirusa, rosyjska elita jest ponownie podzielona: większość czołowej warstwy nadal chce poddać kraj globalnej IV Rzeszy Schwaba z jej „wielkim resetem”. ”, a niektórzy zdecydowali się na ostrą eskalację z globalistami.

  To Rosja okazała się jedynym krajem, który wbija kije we wszystkie najbardziej ambitne plany Bidena, Schwaba i ich mistrzów, wycinając najgłośniejsze inicjatywy z „zielonej agendy” i totalnych światowych szczepień z ćwiartowaniem. Tak, opór wobec „Nowego Wspaniałego Świata” postępuje bardzo powoli i nie w zorganizowany sposób – po prostu dlatego, że lwią część „naszej” elity stanowią kompradorzy lub ewidentni agenci globalnego wroga – ale trwa. A głównym znakiem obecnego zwrotu jest masowa ucieczka dwunożnych „szczurów” z rosyjskiego statku

  W ostatnich dniach „szczury”, przepraszam, inwestorzy, zarówno zachodni, jak i „nasi”, jak mogli wypłacić pieniądze z Rosji. 18 stycznia rosyjska giełda doświadczyła najsilniejszego załamania od marca 2020 r. Moskiewski Indeks Giełdowy spadł natychmiast o 6,5% do 3328,94 pkt, a indeks RTS, odzwierciedlający kapitalizację dolarową papierów wartościowych, spadł o 7,29% do 1367,45 pkt. . W ciągu ostatniej dekady silniejsze załamania miały miejsce tylko w wyraźnie krytycznych momentach: na początku pandemii w 2020 roku i po wydarzeniach na Krymie w marcu 2014 roku. Wskazuje to, że stopniowy upadek rozpoczął się w przededniu Starego Nowego Roku. Dokładnie wtedy, gdy negocjacje Rosja-NATO zawiodły, a Duma Państwowa odłożyła poprawki do drugiego czytania skandalicznej ustawy nr 17357-8 „O poprawkach do ustawy federalnej „O opiece sanitarno-epidemiologicznej ludności” rachunek na kody QR”) . Jeszcze ciekawsze jest to, że spadły nie tylko aktywa towarowe, ale także aktywa naszych ludzi z Zachodu, którzy jeszcze niedawno aktywnie je tam chwalili. Tak więc papiery wartościowe „najlepszego banku w Europie” – Sbierbanku spadły o ponad 10% i zaktualizowały minima od lata 2020 r. – 228 rubli za akcję. Kapitalizacja instytucji finansowej spadła o 541 miliardów rubli w dzień i 1,134 biliona od początku roku.

  Co więcej, nie uda się zebrać wszystkiego pod jedną Ukrainę, chociaż na Zachodzie problem jest przedstawiany wyłącznie w ten sposób. Ale temat „rosyjskiej inwazji” jest stale podnoszony raz w roku, a ostatnia histeria była jesienią ubiegłego roku, ale takiej ucieczki kapitału wcześniej nie odnotowano. Odnosi się wrażenie, że wśród obcokrajowców i „naszych” ludzi z Zachodu przeszła jakaś „informacja poufna”, to znaczy, że był albo rozkaz, albo ostrzeżenie – musimy opuścić Rosję. A może być tylko jeden powód – „porozumienia” z elitą już nie działają i Zachód jest gotów rozpocząć nie nową „zimną wojnę”, ale gorącą, np. wrzucając Ukraińców do strzelnicy. Faktycznie, przykrywka dla ataku na Donbas, do którego Siły Zbrojne Ukrainy teraz aktywnie przygotowują, w przypadku ochrony Doniecka i Ługańska przez Rosję, zostanie ogłoszona „inwazją”. Nie ma tu nic nowego, ale są sprawy daleko od Ukrainy, a nawet geopolityka.

  Źródła zaznajomione z przebiegiem negocjacji w Genewie potwierdzają, że Zachód rzeczywiście próbował potajemnie zawrzeć „umowę” z rosyjską elitą. „W #WorldEconomy opublikowano artykuł Willy’ego Wimmera potwierdzający tę wersję bezpośredniego związku między wizytą Nuland i szefa CIA w Moskwie zeszłej jesieni a ostrą reakcją Rosji. Były sekretarz stanu Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE, Willy Wimmer, podkreśla, że ​​Stany Zjednoczone sugerowały, że Moskwa „poddaje się” w zamian za wielomiliardowe inwestycje w rosyjską gospodarkę. Według sekretarza stanu Rosja otrzymała tak trudne ramy czasowe, że faktycznie zmusiły Władimira Putina do asymetrycznej, twardej i skutecznej odpowiedzi. We francuskiej prasie ukazał się artykuł, w którym opisano zupełnie podobny przypadek przekupstwa Rosji za miliardy dolarów” – powiedział na antenie państwowego kanału Rossija i na swoim kanale TG dziennikarz i politolog Aleksander Sosnowski. Ta sama wersja była słyszana zarówno w wielu zachodnich i generalnie nieprzyjaznych Rosji mediach, jak i z ust naszych politologów.

  Oczywiście nikt nam nie powie, jak to się naprawdę stało, a także czego dokładnie żądała Nuland, ale w rzeczywistości jest to tajemnica poliszynela – wszystko było omawiane na zeszłorocznym forum w Davos – Rosja przyjmuje zobowiązania na warunkach Wielkiego Resetu ”, i w tym celu znajduje się na liście „krajów cywilizowanych”. Już wtedy stało się jasne, że zaczęło się jakieś odrodzenie „Jelcyna”, szczerych ludzi Zachodu i sislibów, którzy w pewnym momencie już zasiadali na tronie i, podobnie jak Kudrin, nie ukrywali planów kolejnej sprzedaży Ojczyzny. Znowu Chubais udał się na fora, Gref ze swoimi doradcami ze struktur powiązanych z MI6 i CIA planowali cyfryzację dzieci i prywatyzację usług rządowych, Golikova miotała się ze szczepionkami i kodami QR. W pewnym momencie wydawało się, że rok 1991 ma się powtórzyć. Ale teraz, krok po kroku, stało się jasne, że daleko nie wszystko zostało sprzedane i daleko od wszystkich zgromadzonych w „cudownym świecie”. Raz po raz to Rosja udaremniała plany globalistów. Najpoważniejszy cios zadano „zielonej agendzie”. Dla zrozumienia, w grudniu 2016 r. TASS podało: założyciel Microsoft Corporation Bill Gates, twórca portalu społecznościowego Facebook Mark Zuckerberg, szef Alibaba Jack Ma oraz szereg innych biznesmenów, których łączny majątek szacowany jest na 170 miliardów dolarów , ogłosił utworzenie funduszu inwestycyjnego Breakthrough Energy Ventures (BEV) na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi na naszej planecie. Ale inwestycje to nie dobroczynność, jak lubimy sobie wyobrażać, ale inwestowanie pieniędzy w celu osiągnięcia zysku. Właśnie tego, którego teraz wymagają od zespołu z Waszyngtonu, gdzie również dużo zainwestowali. Ale pomimo aktywnej pracy Czubajsa Putin wraz z towarzyszem Xi całkowicie pokrzyżowali te plany, a w Glasgow przyjęli bezsensowną deklarację „za całe dobro przeciwko wszystkiemu złu”.

  Co więcej, jeszcze przed Glasgow ta sama grupa oligarchów, będących jednocześnie „wiodącymi inwestorami” zachodnich firm farmaceutycznych – producentów szczepionek, w szczególności przeciw covid, aktywnie lobbowała za planem WHO zaszczepienia 70% światowej populacji swoimi produktami, które mogłyby przynieść już nie setki miliardów dolarów zysku, a biliony. Plan był prosty jak karabin szturmowy Kałasznikowa. Biden z kuluarów szczytu w sprawie zwalczania pandemii COVID-19, który odbył się we wrześniu br. w ramach posiedzenia Zgromadzenia Ogólnego ONZ, wygłasza płaczliwe przemówienie na temat pandemii i sugeruje, aby MFW, Bank Światowy a kraje G-20 (w pierwszej kolejności UE, Rosja i Chiny)przystąpiły do finansowania szczepień. Zastrzyki miały być zatwierdzone wyłącznie przez niego z lekami firm Pfizer, Moderna i Johnson &Johnson ze wszystkich krajów świata. Nawiasem mówiąc, na liście nie było rosyjskich i chińskich szczepionek. Dalej, zgodnie z planem, wszyscy musieli się przytulać, płakać i płacić, płacić, płacić. Ale ten plan nie powiódł się. Jeszcze przed rozpoczęciem pokazu Stały Przedstawiciel Rosji przy ONZ Wasilij Nebenzya wystąpił z démarche, który skierował list do przewodniczącego 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ Abdullaha Szahida, sekretarza generalnego światowej organizacji António Guterresa oraz wszystkich stałych przedstawicieli krajów w ONZ, w którym domagał się położenia kresu segregacji osób zaszczepionych lub nie. I to w czasie, gdy w samej Rosji szalały szczepienia. W rezultacie sam Biden na szczycie w sprawie walki z covidem wygłosił niewyraźne przemówienie o „za wszystkim, co jest dobre i przeciwko wszystkiemu, co jest złe”, zauważając, że Stany Zjednoczone wystarczająco finansują szczepienia za granicą. Łącznie ze względu na pozycję Rosji i Chin sponsorzy administracji USA stracili setki miliardów kontraktów na dostawę sprzętu do „zielonej energii” i finansowanie szczepień swoimi produktami w biednych krajach. To nie jest nawet olej, ale prawdziwa niewysychająca fontanna, której pozbawiono „szanowanych ludzi”.
  Po tym szczycie natychmiast nastąpiło sprawdzenie z próbą przekazania ONZ dziwnego dokumentu „O klimacie i bezpieczeństwie”, który pozwolił niemal zorganizować wjazd „oddziałów eko-pokojowych” w celu „rozwiązania kwestii klimatycznych”, a także interweniować w sprawy każdego kraju, w którym „wielcy wujkowie” decydują, że istnieje możliwość „wojny klimatycznej”. Rosja zawetowała tę inicjatywę, co wywołało histerię we wszystkich 113 krajach, z których 110 było uczestnikami „szczytu demokracji”.

  Nie udało się też wprowadzić nowej ideologii europejskiej, przez co premier Węgier Orbán został wiosną ostracyzowany. Rosja nigdy nie stała się trampoliną dla pederastów, wiosenno-letni atak zboczeńców został odparty, a nawet Muz-TV został przyciągnięty, choć nieletni, ale grzywna. W ciągu roku prokuratura i służby wywiadowcze przeszły przez prawie wszystkie organizacje zboczeńców na temat finansowania zagranicznego i wpisały ich na listę agentów zagranicznych, a pod koniec roku przyłapano ich na otwartym finansowaniu z tym, którzy nazywali Rosję wrogiem brytyjskiego MSZ (a dokładniej brytyjskiego wywiadu pod przykrywką MSZ) festiwal filmowy dla pederastów „Side by Side” nie znalazł się na Liście międzynarodowych festiwali filmowych, które faktycznie stracili certyfikaty dystrybucji, ponieważ żaden z filmów nie był zgodny z rosyjskim prawem.

  W tym roku doszło również do aresztowania i ujawnienia jednego z najbliższych wspólników Grefa i Dmitrija Pieskowa (nie tego, który jest sekretarzem prasowym) Mariny Rakovej, która wprowadziła projekty antyedukacyjne, takie jak Sberklas i Nauczyciel dla Rosji do szkoły jako wiceminister edukacji i wiceprezes Sbierbanku. Aresztowanie Rakovej uderzyło w Grefa, który był nawet zmuszony sprzedać całą masę swoich usług cyfrowych, w tym udziały w VK.

  Jednak miniony okres świąteczny, który naznaczony był znaczącym usunięciem ustawy o kodach QR z rozpatrzenia przez Dumę w obliczu masowych protestów przeciwko restrykcjom w Europie, stał się prawdziwym świętem suwerenności. Jednocześnie Duma przyjęła ustawę o dożywotnim pozbawieniu wolności dla pedofilów – choć wiadomo, że pedofilia, podobnie jak pederastia, jest jednym z głównych kultów globalistów, którzy mianowali się „światową elitą”

  Wreszcie na początku tego roku pojawiło się rosyjskie ultimatum wobec NATO i odrodzenia OUBZ, które ostatecznie wyszło z gazet, byle ratować skórę dalekiego od braterskiego Tokajewa, ale z zachowaniem spokoju na granica o długości 7 tys. Nastąpiło wkroczenie sił pokojowych do Karabachu i zatrzymanie wojny, co groziło poruszeniem całego Kaukazu. Było wiele innych rzeczy, znacznie mniej epickich i mniej widocznych, gdzie Rosja raz po raz stanęła na drodze neokonów, często nawet wbrew opinii własnej „elity”.

  Ogólnie było zbyt wiele rzeczy, które nie pasowały do ​​bardzo „nowej rzeczywistości” Schwaba i planów globalistów. I nie zamierzają pozwolić, żeby to wszystko trafiło do nas. Teraz już nie żądają, ale otwarcie naciskają, chowają się za Ukrainą i uderzają w najbardziej prozachodnią i liberalną sferę rosyjskiej polityki – finanse. Szczurom coś powiedziano i biegły razem, przed czym władze wielokrotnie ostrzegały. Ale nawet w takiej sytuacji, z daleką od znacjonalizowanej elity i prawie otwartą piątą kolumną u władzy, Rosja jest zmuszona podjąć walkę, bo dalej nie ma gdzie się wycofać. Kiedy jednak Rosja była całkowicie gotowa na wielką wojnę, nawet zimną czy hybrydową? Niemniej jednak, dopóki Rosja nie ustąpi i mamy nadzieję, że władze nie zamierzają się wycofać i uciec. I nie mają dokąd uciec, nie ma nikogo innego na świecie, kto powstrzyma Nowy Wspaniały Świat. Co też nie jest dla nas pierwszy raz.
  https://cont.ws/@Anton1993/2188334

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.