Antycovidowcy, to „terroryści”

George-orwell-BBC

Za kilka dni, 21 stycznia, przypada 72 rocznica śmierci George’a Orwella (właściwie Erica Arthura Blair’a), zagorzałego krytyka systemów totalitarnych. G. Orwell należy do nurtu pisarzy antyutopistów, przedstawiających społeczeństwo przyszłości, którego organizacja polega na ograniczaniu wolności jednostki poprzez całkowite podporządkowanie jej systemowi władzy.

G. Orwell podążał jedynie śladem swoich wielkich poprzedników. Do twórców antyutopii zaliczają się tacy pisarze jak J. Zamiatin („My”), Aldous Huxley („Nowy, wspaniały świat”), Karel Čapek (autor m.in. „Inwazji jaszczurów”), H. G. Wells [wiele prac, m.in. „Otwarty spisek” (The open conspiracy and other writings”, Kształt rzeczy przyszłych” (The Shape of Things to Come)]. Ślady antyutopii możemy zapewne odnaleźć  także w powieści F. Dostojewskiego ” Bracia Karamazow” (Legenda o wielkim inkwizytorze).

Genialna intuicja twórcza, wyżej wymienionych autorów, która przeradzała się w prawdziwe koszmary – była ostrzeżeniem dla człowieka i społeczeństw przyszłości. Jak się okazuje, w ciągu kilku dziesięcioleci przybrała ona realny kształt systemów politycznych i państwowych w wymiarze globalnym. Człowiek pozbawiany swej podmiotowości i duchowości, zaprzedający swoją wolność za cenę złudnej konsumpcji. Społeczeństwa zdominowane przez brutalną machinę systemu państwowego, który dokonuje gwałtu często anonimowo i bezkarnie. Obecnie jesteśmy uczestnikami i póki co ofiarami działań odhumanizowanych, psychopatycznych „elit”, których nadejście zapowiadali antyutopiści.

Wells, Huxley i Orwell jak się okazuje są nieodłącznymi synami swej ojczystej Brytanii, – troskliwej matki i opiekunki światowego terroryzmu i faszyzmu.

PZ

Piskorski: wielkimi krokami w rok 1984

W Wielkiej Brytanii władze wytaczają najcięższe działa przeciwko ruchom tzw. antyszczepionkowców. Do tej pory starano się zwalczać ich argumentację za pomocą kampanii medialnych, korzystając z tradycyjnego instrumentarium dyskredytacji (ośmieszenie, wykazywanie braku kompetencji, poszukiwanie podejrzanych powiązań, w tym – oczywiście – z zagranicznymi służbami). Teraz środowiska przeciwników szczepień przeciwko COVID-19 mają znaleźć się na celowniku służb specjalnych.

Biali „alfa” w średnim wieku

Jak doniosły brytyjskie media, monitorowaniem i przeciwdziałaniem aktywności anti-vaxx ma zająć się podległe resortowi spraw wewnętrznych Biuro Bezpieczeństwa i Antyterroryzmu (OSCT) oraz działająca w jego ramach Jednostka ds. Badań, Informacji i Komunikacji (RICU). Za dokumentowanie działań tzw. antyszczepionkowców odpowiada zaś Komórka ds. Przeciwdziałania Ekstremizmowi (CEAI) oraz podległa Departamentowi Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu Jednostka ds. Przeciwdziałania Dezinformacji.

Raporty na temat frontu walki z kręgami anti-vaxx otrzymywać ma regularnie premier Boris Johnson. Oznacza to, że w istocie władze zrównują działalność tzw. antyszczepionkowców z zagrożeniem terrorystycznym. I budują mającą wesprzeć taką wersję narrację.

Aby wesprzeć tezę o ich ekstremizmie coraz częściej pojawiają się ze strony bezpieki „przecieki” mające dowodzić, że anti-vaxx ma rozbudowane powiązania z „ekstremizmem politycznym”, w tym motywowanym rasowo. Powodem do intensyfikacji kampanii mediów głównego nurtu stało się ostatnio pojawienie się grupy Zgromadzenia Mężczyzn Alfa (ang. Alpha Men Assemble). Alarmistyczne publikacje pokazujące spotkania tej nieformalnej grupy przedstawiały działających w jej szeregach białych mężczyzn w średnim wieku spotykających się na treningach, na których ćwiczono m.in. metody stawiania oporu interweniującej policji.

Groźni, przeszkoleni, “trumpowaci”

Tradycyjnie w takich przypadkach „źródła” w służbach specjalnych dla wywarcia większego wrażenia na przeciętnym odbiorcy przekazywały, że w szeregach „paramilitarnej” formacji pojawili się również byli żołnierze jednostek specjalnych. Ma to uzasadniać antyterrorystyczny alert najwyższego stopnia i wspomniane już zestawianie słów terroryści – antyszczepionkowcy. W doniesieniach medialnych pojawia się ponadto analogia AMA do amerykańskich milicji antyrządowych, w tym tych, które miały stać za zajęciem Kapitolu 6 stycznia 2021 roku, w ramach protestów powyborczych w Stanach Zjednoczonych. Podobny profil mają mieć grupy brytyjskich spiskowców spod znaku anti-vaxx, organizujących się w pozasystemowych mediach społecznościowych, przede wszystkim w Telegramie.

Byli mundurowi, czarne stroje i paramilitarny rynsztunek to jednak nie cały problem. Do tej pory ekstremizm definiowany przez bezpiekę i Home Office miał mieć określone barwy polityczne. Tym razem jest inaczej. „Rządy w krajach Europy i Ameryki Północnej zmagają się z narastającą falą zbioru mocno eklektycznych ideologicznie ruchów powstających na styku teorii spiskowych o COVID-19 i ekstremizmu. Tradycyjny paradygmat polityki przeciwdziałania ekstremizmowi skoncentrowany jest na zagrożeniach związanych z działaniem grup o ściśle określonych celach politycznych. Tymczasem te luźne, powstające w sieci wokół teorii spiskowych ruchy stanowią znacznie bardziej ‘hybrydowe’ zagrożenie nie tylko dla bezpieczeństwa publicznego, ale również dla instytucji demokratycznych” – stwierdził w wypowiedzi dla dziennika „The Guardian” Milo Comerford z Instytutu Dialogu Społecznego, organizacji monitorującej „radykałów” i „ekstremistów”.

Sojusz ekstremów?

Zdaniem części brytyjskich komentatorów z głównego nurtu medialnego, dochodzić ma teraz do swoistego sojuszu ekstremów, zjednoczenia ponad podziałami środowisk antysystemowych niegdyś się zwalczających, a dziś jednogłośnie kontestujących ograniczenia, zakazy i nakazy związane ze zwalczaniem COVID-19. Dowodem na to ma być obecność na szeregu protestów przedstawicieli środowisk uznawanych za skrajnie prawicowe, którzy z uwagą i aplauzem przysłuchiwali się płomiennym wystąpieniom Piersa Corbyna*.

Ten 74-letni aktywista, publicysta i jednocześnie ekscentryczny przedsiębiorca jest starszym bratem byłego szefa Partii Pracy Jeremy’ego Corbyna. Był działaczem studenckim, a w latach 1970. kandydował w wyborach z ramienia Międzynarodowej Grupy Marksistowskiej (IMG), niewielkiej formacji brytyjskiej o profilu trockistowskim. Później dołączył jednak do laburzystów, w których szeregach karierę robił jego młodszy brat. Z partii wystąpił w 2002 roku, w proteście przeciwko forsowanej przez ówczesnego premiera Tony’ego Blaira agresji na Irak. W latach 2015-2020 popierał jednak znów to ugrupowanie, na którego czele stał wówczas Corbyn-młodszy, wkrótce ofiara nagonki establishmentu w związku z głoszoną przez niego krytyką działań syjonistów wobec ludności palestyńskiej.

Piers Corbyn konsekwentnie szedł pod prąd dominujących poglądów w wielu innych kwestiach.  Swego czasu założył firmę zajmującą się prognozowaniem pogody w oparciu o kontrowersyjną metodologię. Wkrótce stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych krytyków teorii o antropogenicznych przyczynach globalnego ocieplenia klimatu. Cytował go ówczesny burmistrz Londynu Johnson, a dodatkowej popularności przysparzała mu ostra krytyka fanów nastoletniej Grety Thunberg, którą określił mianem „głupiego dziecka z wypranym mózgiem”.

Pandemia jest „operacją psychologiczną zmierzającą do zamrożenia gospodarki w imię interesów megakorporacji” – ogłosił w 2020 roku na antenie popularnego telewizyjnego talk-show „Good Morning Britain”. Od tego czasu stał się jedną z najważniejszych postaci brytyjskiego ruchu anti-vaxx. Uczestniczył w dziesiątkach akcji i protestów, a niektóre z nich współorganizował.

Oczywiście Corbyn-starszy to nie jedyna twarz protestów tzw. antyszczepionkowców na Wyspach Brytyjskich. Istotną rolę wśród nich odgrywa piórem i słowem znany pisarz Peter Hitchens. Jest też szereg mniej lub bardziej zorganizowanych grup o różnych poglądach na inne kwestie – od libertarian po lewicę. Wszystkich jednak łączy to, że mają w praktyce zostać przyrównani do terrorystów.

Anglosaska sekurytyzacja

Sekurytyzacja sfery publicznej, której pionierami są Anglosasi, postępuje na naszych oczach w zastraszającym tempie. Zaczęła się od 11 września 2001 roku, by następnie wprowadzać ograniczenia wolności słowa w imię walki z rzekomym zagrożeniem rosyjskim i chińskim. Teraz doszły do tego protesty anti-vaxx, których uczestnicy zapewne już znajdują się pod czujnym okiem bezpieki, a liderzy spodziewać mogą się bardziej radykalnych represji, w tym aresztów, czego zresztą doświadczał Piers Corbyn.

O tym, że na tzw. Zachodzie narastają zjawiska kryzysowe i pogłębia się rozczarowanie do klasy politycznej, coraz częściej uznawanej za eksponenta interesów globalnego kapitału, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Można w tym kontekście zrozumieć, że protesty przeciwko szczepieniom stają się swoistym rodzajem artykulacji generalnego braku zaufania wobec elit i przekazów głównego nurtu. Niekoniecznie muszą one przeobrazić się w jakąś bardziej znaczącą siłę polityczną, ale z pewnością popsuć mogą nieco szyki tracącym legitymację demokratyczną partiom establishmentowym. To dlatego Londyn podjął decyzję, że z podobnymi wyzwaniami poradzić można sobie wyłącznie za pomocą bezpieki.

Niezależnie od tego, co myślimy o tzw. antyszczepionkowcach i ich poglądach, działania podejmowane przeciwko tym środowiskom coraz bardziej unaoczniają niezbyt pocieszający fakt, że zaczynamy żyć w warunkach przypominających te opisane w Roku 1984 przez George’a Orwella. Dziś służby zajmą się środowiskiem anti-vaxx, jutro jednak przy pomocy tych samych instrumentów będą mogły eliminować innych krytyków urzędującej władzy. Dziś dzieje się to w Wielkiej Brytanii, jednak jutro ten sam trend dotrze i nad Wisłę. Bo przecież z punktu widzenia Warszawy Anglosasi od lat uznawani są za trendsetterów, których rozwiązania trzeba, nawet jeśli z pewnym opóźnieniem, kopiować. To źle wróży wolności słowa i wolności w ogóle.

Mateusz Piskorski

za: https://myslpolska.info/2022/01/16/piskorski-wielkimi-krokami-w-rok-1984/

*Piers Corbyn – https://en-m-wikipedia-org.translate.goog/wiki/Piers_Corbyn?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

Dodatek medialny:

17 Komentarzy

Filed under Polityka

17 responses to “Antycovidowcy, to „terroryści”

 1. Emilian58

  Reset talmudycznych ustawiaczy świata idzie pełną parą! Zupełnie jak w XIX WIEKU!!! Ale skoro ludzie stoją potulnie w kolejce do rzeźni to gady robią swoje. Ze strachu przed Nami również.

  Polubienie

 2. Pingback: Antycovidowcy to „terroryści” | WIERNI POLSCE

 3. Na razie przed syjonistycznym covid-terroryzmem chroni nas konstytucja IIIŻydo-RP/Polin, ale nie jest pewne, czy żydowski reżim jej nie zmieni.
  .

  Polubienie

  • Janka

   ——- chodzę z Konstytucją w torebce od wiadomego czasu , wymachuję nią wszędzie gdzie trzeba . Baba ( wiek mojej córki ::) ) w sklepie rybnym powiedziała mi : albo ubierasz pani maskę albo wypad , a Konstytucję ? wiadomo co.
   Wyszłam ze sklepu bez ryby :). Sprzedawczyni zachowała się zgodnie z naszą sławiańską naturą. I co ? Pan zrobisz ?.

   Polubienie

 4. markglogg

  A tutaj ciekawy komentarz do ogólnego niezadowolenia, ze rządy ŚMIĄ coś nakazywać /zalecać WOLNYM LUDZIOM.

  Otóż wg niedawno poczynionych sondaży W KRAJACH AUTORYTARNYCH znacznie większy procent ludności ma pozytywną opinię o rozmaitych, ograniczających WOLNOŚĆ obywatelską, rządowych zaleceniach / nakazach, niż w tak zwanych PRAWDZIWYCH DEMOKRACJACH: szczególnie tutaj wyróżniają się Chiny (ok. 83%) wykazujące prawie dwukrotnie większe zaufanie ludności do ich „komunistycznego reżymu” niż Niemcy (tylko 46 %) do ich „modelowej demokracji”:

  Jan 18 (Reuters) – Public trust in governments running the world’s democracies has fallen to new lows over their handling of the pandemic and amid a widespread sense of economic pessimism, a global survey has found. The Edelman Trust Barometer, which for two decades has polled thousands of people on trust in their governments, media, business and NGOs, conversely showed rising scores in several autocratic states, notably China. It also highlighted that business, thanks to its role developing vaccines and adapting workplace and retail practices, had retained strong levels of trust globally, albeit with reservations about its commitment to social fairness. „We really have a collapse of trust in democracies,” said Richard Edelman, whose Edelman communications group published the survey of over 36,000 respondents in 28 countries interviewed between Nov. 1-24 of last year. „It all goes back to: ‚Do you have a sense of economic confidence?'” he added, noting high levels of concern about job losses linked either to the pandemic or automation. The biggest losers of public trust over the last year were institutions in Germany, down 7 points to 46, Australia at 53 (-6), the Netherlands at 57 (-6), South Korea at 42 (-5) and the United States at 43 (-5). By contrast, public trust in institutions in China stood at 83%, up 11 points, 76% in United Arab Emirates (+9) and 66% in Thailand (+5).

  Polubienie

 5. dyl

  Z racji tego, że na ‚neonie24’ umieściłem komentarz przypominający powieść futurystyczną z 1928 r. „Palę Paryż” – Brunona Jasieńskiego, śmiem twierdzić, że idealnie wpisjuje się on w treść niniejszego postu.

  https://chart.neon24.pl/post/166295,internauta-jako-robotnik-marksizm-i-kapitalizm-xxi-wieku

  // // Pandemia vel „Pandemia”

  // I odpowiedzmy sobie szczerze: czy sytuacja spauperyzowanego jako ogół społeczeństwa polskiego – jest w tym zakresie odmienna? Tymczasem fortuny „górnego 1%” wciąż tylko rosną, zaś pandemia przypomniała aktualność engelsowskiego ostrzeżenia przez „sozialer Mord” jako metodą przetrwania i utrwalania kapitalizmu. //

  Jak na ironię, niemal 100 lat wcześniej, akcja futurystycznej powieści Brunona Jasieńskiego – „Palę Paryż”
  (będąca odpowiedzią na wcześniej opublikowaną sarkastyczną powieść wyśmiewającą radziecki proletariat – „Palę Moskwę”, autorstwa francuskiego pisarza Paula Moranda),
  ukazująca się w odcinkach 1928 roku na łamach francuskiej gazety robotniczej, i która to powieść przyczyniła się do jej autora późniejszego wydalenia z Francji,
  rozgrywa się w czasach nomen omen PANDEMII dżumy, tragicznie przy tym doświadczając mieszkańców miasta Paryża, zresztą bardzo szybko otoczonego kordonem bezpieczeństwa wojsk Republiki.
  Przy czym inaczej niż ma to miejsce współcześnie, powieściowa „PANDEMIA” w zamyśle autora, stała się idealnie nadarzającą okazją do zainicjowania przez więzionych sympatyków ruchu KOMUNISTYCZNEGO pod budowę francuskiego odpowiednika …ZSRR.

  Zabawne, ale czytając treść powieści, nieodparcie nasuwa się pytanie; czy aby ktoś, „jako metodą przetrwania i utrwalania kapitalizmu”, nie zaplanował posłużyć się tu ODWRÓCONĄ fabułą powieści.. // //

  A tu niżej, na zakończenie, cytuję końcowy fragment z książki „Palę Paryż” Jasieńskiego.
  Są to słowa wypowiedziane przez jednego z książkowych neo-Komunardów, już po ustąpieniu pandemii.
  Proszę się nad nimi przez chwilę pochylić, i pomyśleć, czy aby nie brzmią one jakoś znajomo.
  „Palę Paryż” – B. Jasieński, Czytelnik 1957, str. 327:

  „” Stopniując wiadomości umiejętnie i z umiarem, będziemy mogli w każdym razie utrzymać Europę w tym przeświadczeniu przez czas bardzo długi. Musimy, kropla po kropli, zaszczepić w kraju przekonanie, że przez długie jeszcze miesiące, a kto wie, może i lata, Paryż pozostanie jedynie niebezpiecznym ogniskiem zarazy, że wszystkie jego instalacje uległy zniszczeniu i przywrócenie go do poprzedniego stanu wymagałoby miliardowych wkładów i lat pracy. Zapewniam was, że nic nie działa tak przekonywająco, jak przyzwyczajenie. Ludzie, którzy w pierwszych dniach wojny światowej nie mogli wyobrazić sobie, aby wojna mogła potrwać dłużej nad cztery tygodnie, pod koniec czwartego roku przestali już wierzyć, że może się ona w ogóle kiedykolwiek skończyć, przywykłszy uważać ten stan rzeczy za zupełnie naturalny, jeżeli nie jedynie możliwy. „”

  Gorąco polecam powieść

  Polubienie

 6. paziem

  Freedom Convoy 2022 to trwający protest przeciwko mandatom dotyczącym szczepień przeciwko COVID-19[1][2][3] wprowadzonym przez rząd Kanady 15 stycznia 2022 r.[4] Składające się z kilku tras przecinających wszystkie kanadyjskie prowincje, konwoje ciężarówek mają dotrzeć do Ottawy 29 stycznia 2022 r., z planowanym wiecem na Parliament Hill. Zbieranie funduszy zostało zorganizowane przez Tamarę Lich, sekretarz Partii Maverick — zachodnio-kanadyjskiej partii separatystycznej.

  Przed 15 stycznia 2022 r. kierowcy ciężarówek i inni niezbędni pracownicy byli zwolnieni z dwutygodniowej kwarantanny dla nieszczepionych podróżnych przekraczających granice Kanady. Zniesienie zwolnienia zostało skrytykowane przez niektórych kierowców ciężarówek i polityków za możliwość nasilenia zakłóceń w łańcuchu dostaw już doświadczonych w Kanadzie, chociaż prawie 90% kierowców ciężarówek pracujących w Kanadzie zostało zaszczepionych i nie będzie podlegać obowiązkowi kwarantanny[6]. ] Stany Zjednoczone mają również wymóg szczepień dla osób spoza USA, które rozpoczęły się 22 stycznia 2022 r.

  Konwój protestacyjny został potępiony przez Canadian Trucking Alliance[7] i Atlantic Provinces Trucking Association[8], podczas gdy ekstremiści biorący udział w proteście zostali potępieni przez kanadyjskiego premiera Justina Trudeau jako „marginalna mniejszość” o „niedopuszczalnych poglądach”. .[9] Ruch jest wspierany przez kilku konserwatywnych polityków, podczas gdy przywódczyni konserwatystów Erin O’Toole zachęcała kierowców ciężarówek do szczepienia się zamiast tego.[6] Kanadyjska Izba Handlowa popiera szczepienia, ale wezwała do przedłużenia terminu uchwalenia mandatu dotyczącego szczepionki, podczas gdy Kanadyjska Koalicja Producentów wyraziła poparcie dla natychmiastowego zniesienia mandatu.[10]

  więcej; https://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_Convoy_2022

  https://www.facebook.com/Freedom-Convoy-2022-100286905896085/

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.