Святая война. Ленин и Путин – Święta wojna. Lenin i Putin

Kiedy na początku 1918 r. burżuazyjna Ukraina, również przy wsparciu Niemiec, ogłosiła swoją secesję od Rosji, ani Lenin, ani jego następcy nie czekali trzydzieści, czy osiem lat na jej zwrot: niecały rok później Armia Czerwona była już w Kijowie.”

_______________________

Autor: Сергей Черняховский

tekst za: https://www.km.ru/v-rossii/2022/03/20/otnosheniya-rossii-i-ukrainy/896269-svyataya-voina-lenin-i-putin

_______________________

Obiektywnie rzecz biorąc, wojna, którą Federacja Rosyjska toczy dziś na terytorium byłej Ukraińskiej SRR, jest wojną świętą.

Ta wojna jest święta nie dlatego, że idzie o Rosję i język rosyjski przeciwko dzisiejszej Ukrainie – choć to ważne, ale ci, którzy walczą po drugiej stronie, również w większości mówią między sobą po rosyjsku, a rosyjscy nacjonaliści czasami walczą po stronie reżimu kijowskiego. I nie dlatego, że faktycznie stała się wojną o narodową niepodległość i suwerenność Rosji przeciwko agresji zachodniej koalicji rozpoczętej przeciwko Rosji w lutym 2014 r. wraz ze zdobyciem Kijowa. To wcale nie jest wojna Rosji z Ukrainą i Rosjan z Ukraińcami: to jest wojna antyfaszystów z faszystami i nazistami. Chodzi o to, że zachodnia koalicja na Ukrainie wypracowuje formę swojego przyszłego życia, jednocześnie używając ukraińskich nazistów jako swojej bojowej pięści.

Naród to nie krew, naród to pewna wspólnota społeczna, która rozwija się wokół relacji rynkowych. Krew, historia, kultura – to wszystko konstrukty, „pasy transmisyjne” służące do spajania tej dominującej społeczności w ramach organizacji wielopiętrowej ludzkości. Tak więc z wielu powodów Rosja przystąpiła do walki z pewnym globalnym trendem, który sugeruje, że ustanowiony „naród euroatlantycki” poprzez „euronazizm” formalizuje swoją pozycję dominacji nad resztą świata, ustanawiając w sobie i dla siebie pewne pozory państwa opiekuńczego, które zapewnia swoje zobowiązania społeczne kosztem narodów i krajów, które nie przyłączyły się do tego narodu.

Oznacza to, że Federacja Rosyjska prowadzi dziś tę samą wojnę, którą prowadził Związek Radziecki w latach 1941-45. I FR, podobnie jak ZSRR, ponownie ochrania ludzkość, powstrzymując ekspansję tego samego wielkiego kapitału z jego ideą dominacji nad światem.

Dla FR jest to wojna o przetrwanie, ale w końcu także o zachowanie względnie cywilizowanego stanu ludzkości: broniąc się, broni ludzkiej cywilizacji jako takiej, ludzkiej egzystencji świata jako takiego – i to jest świętość tej wojny, której nie można przegrać ani skompromitować, na którą jej nie stać: kompromis będzie klęską, porażka będzie jej zniszczeniem – wraz ze zniszczeniem cywilizacji humanistycznej jako takiej.

Dlatego odmowa poparcia tej wojny jest poparciem przeciwnych sił, czyli poparciem nazizmu. W stosunku do kraju – to zdrada narodowa, w stosunku do historii i ludzkiej cywilizacji – barbarzyństwo. Apel o pokój skierowany dziś do Rosji to barbarzyństwo. Jeśli Rosja przegra, zostanie podeptana, ludzkość zostanie zniewolona.

Rosja prowadzi dziś wojnę w znacznie gorszych warunkach niż ZSRR w ostatniej wojnie. A ponieważ nie ma gorącej ideologii, nie ma tej spójności, autonomicznej gospodarki i jasności celów i zadań, a także międzynarodowego wsparcia, zarówno na szczeblu rządowym, jak i oddolnym, jakie miał Związek Radziecki.

Dlatego zadaniem FR jest zjednoczenie wszystkich przeciwników nazizmu wokół głoszonych celów i zapewnienie, aby każdy, kto nie jest zwolennikiem nazizmu po drugiej stronie, wsparł taką politykę Rosji.

Putin określił demilitaryzację i denazyfikację jako cele Rosji na Ukrainie. Nie wspominając z jakiegoś powodu o demokratyzacji i deoligarchizacji. Ale dwa dni wcześniej, dodając „całkowitą dekomunizację” do dwóch wymienionych i idąc uwłaczająco wzdłuż Lenina, oskarżając go o oderwanie od Rosji pierwotnych ziem rosyjskich i podarowanie ich Ukrainie, obiecał to naprawić. Oznacza to, że działał wrogo na początku na Ukrainie, która jest głównym nośnikiem nastrojów przyjaznych Rosji: mało aktywnej, ale masowo znaczącej mentalności prosowieckiej. Jednocześnie uderzając w swój własny filar w Rosji: sowiecką mentalność i sowiecki elektorat.

Ta znaczna masa społeczeństwa ukraińskiego, sterroryzowanego przez nazistów i władze ukraińskie jako całość, w dużej mierze uciskanego i okaleczonego, nie mająca siły i organizacji do walki, nadal świętowała 9 maja i oczekiwała, że Rosja pozbędzie się nazizmu, i czekała aby Rosja się go pozbyła i przybyła „Armia Czerwona”. Usłyszał od Putina obietnicę zarówno „denazyfikacji” i dekomunizacji, i zobaczyła armię maszerującą pod flagami armii generała Własowa. Widać wyraźnie, że z powodu różnych okoliczności Rosja, przyjmując tę flagę w 2000 roku, udawała, że nie ma nic wspólnego z Własowicami – ale ma z nimi coś wspólnego…

A na tle obietnicy „dekomunizacji” stanowi to pewną jedność semantyczną. Co więcej, formalnie obecne władze Kijowa cały czas deklarują, że są zarówno za denazyfikacją, jak i dekomunizacją. W takim razie, z punktu widzenia pozostającego na Ukrainie „sowieckiego Ukraińca”, jaki jest sens spotkania dekomunizatorów z kwiatami pod flagą armii własowskiej i epoki Jegora Gajdara, przyjmując ich władzę zamiast władzy demokomunizatorów pod flagami Petlury i Bandery… A co to znaczy „zdekomunizować” kraj, w którym sowieckie symbole są już zakazane, a pomniki Lenina zburzone …

I na tym tle u „sowiecko-rosyjskiego putinisty” jawi się pytanie: jeśli dziś ogłoszona zostanie kampania przeciwko Ukrainie na rzecz jej „dekomunizacji” – chociaż co można „dekomunizować” w kraju z nazistowskim reżimem -, to na czym ma polegać dekomunizacja Ukrainy realizowana przez Rosję, w której nie wszystko zdekomunizowano?

Tak, Putin do tej pory bardzo uważał na zewnętrzne atrybuty sowieckiego dziedzictwa. Ale przecież kiedyś obiecał nie obniżać wieku emerytalnego i nie zmieniać dla siebie konstytucji. Niewiele się wydarzyło wcześniej…

Wydaje się, że w wielu przypadkach rosyjskie kolumny zaczęły już używać Sztandarów Zwycięstwa zamiast trójkoloru Własow-Gajdar. Ponadto oficjalnym sztandarem armii rosyjskiej jest nadal Czerwony Sztandaru. Choć nie jest jasne, dlaczego państwo, które ogłosiło się spadkobiercą Zwycięstwa 1945 oraz cesjonariuszem i następcą ZSRR, przyjmuje za swoją flagę flagę armii zdrajców, mało chlubną w historii Rosji, a także dopuszcza eskapady o „ostatecznej dekomunizacji”. I dlaczego …

Nawet jeśli ograniczymy pojęcie „dekomunizacji” w odniesieniu do współczesnej Ukrainy jedynie do „odcięcia pierwotnie rosyjskich terytoriów przekazanych Ukrainie przez Lenina”, dla tej samej, wciąż szeroko zachowanej „tożsamości sowiecko-ukraińskiej”, oznacza to odcięcie od niej część tego, z czym się identyfikuje – i stworzenie z niej nowego wroga, zamiast współpracy.

Tak, Lenin poparł decyzję o włączeniu Republiki Radzieckiej Doniecko-Krywojowego Rogu do sowieckiej Ukrainy: zarówno w celu przeciwstawienia się pod wieloma względami licznym robotnikom Donbasu, drobnomieszczańskiej i burżuazyjnej masie ludności ukraińskiej, ale także w celu przeciwstawienia się ewentualnym ekscesom ukraińskiego nacjonalizmu wyraźnie prorosyjskiej ludności Donbasu. To znaczy stworzył podstawy, które w razie takich ekscesów nie pozwolą na oderwanie Ukrainy od zjednoczonego Państwa Związkowego. O tym, jak było w rzeczywistości, warto porozmawiać osobno.

Jeśli Ukraina została oderwana od Rosji, to nie z woli Lenina, ani nawet z woli jego formalnych spadkobierców, ale za poparciem i sugestią kierownictwa Rosji w 1991 roku. I ta Rosja, której demoniczni elektorzy w 1990 roku jako pierwsi zadeklarowali swoją suwerenność i odmowę przestrzegania praw jednego państwa. Ukraina właśnie wzięła z niej przykład.

Dopiero gdy ostatni raz, na początku 1918 r. burżuazyjna Ukraina, również przy wsparciu Niemiec, ogłosiła swoją secesję od Rosji, ani Lenin, ani jego następcy nie czekali trzydzieści czy osiem lat na jej zwrot: w niecały rok Armia Czerwona była w Kijowie, a rok później Polska Piłsudskiego, która najechała na terytorium Ukrainy i zdobyła Kijów, wystąpiła po stronie nacjonalistów rządu Petlury, pół roku, jesienią 1920 r., większość Ukrainy została zjednoczona z Rosją. Gdyby nie cios Wrangla, cała Ukraina zostałaby zjednoczona.

Leninowi zajęło dwa lata przywrócenie Rosji Ukrainy. Dwa lata – nie trzydzieści czy osiem … A zarzucanie mu czegoś jest brzydkie i nieuczciwe.

Dziś Federacja Rosyjska odkupuje swoją winę z lat 1990-1991 – wielkim kosztem, w tym krwią. I stoi przed wyborem: wygrać albo przestać istnieć. I nie musisz jej przeszkadzać – ani zrzucać swoich błędów z przeszłości na innych. Zwłaszcza ciosami w ramię i plecy, okrzykami miłości do świata, delikatnym odsunięciem się od wzięcia odpowiedzialności za wsparcie operacji wojskowej na Ukrainie, ucieczką z kraju, zapewnieniami przeciwnej strony o ich lojalności i innymi znakomitymi wynalazkami formy zdrady narodowej.

Rosja albo wygra, albo zostanie zmiażdżona i zniszczona. I albo uratuje cywilizację przed nowym nazizmem jako instrumentem władzy „żelaznej pięści oligarchii”, o której 120 lat temu pisał Jack London, albo spełni się przepowiednia pisarza i na świat spadnie nowe barbarzyństwo.

(tłumaczenie maszynowe)

(wytłuszczenia w tekście: D.Kosiur)

50 Komentarzy

Filed under Polityka

50 responses to “Святая война. Ленин и Путин – Święta wojna. Lenin i Putin

 1. Kojak

  Niestety ale Putin to glupio rozegral ! Czekal az banderowskie scierwa sie ogarna i zydowskie gnoje ich uzbroja ! Patrzyl sie w tym czasie jak banderowskie kurwy tysiacami morduja Rosjan ! Chyba polowe rezerw walutowych Rosji zdeponowal u zydowskich bydlakow i gnoi. Juz rok temu nie moglem sie nadziwic gdy przczytalem jak olbrzymia ilosc miala Rosji obligacji zydoskurwysynow z USA Ta wojne to tez tak prowadzi jakby chcial a nie chcial ! Zamiast na poczatku dac taki jazgot zeby niebo bylo w nocy jasne jak w dzien,tak zeby banderowski gnoj bal sie opuscic gacie aby sie wysrac i bylby sie wlasnego cienia ! I byloby zapewne przy takim podejsciu juz pozamiatane ! A tak jak on to robi to ma szanse ta wojne przerznac ku naszej rozpaczy

  Polubienie

  • Kola (IP: 185.54.59.47)

   Putin to zbrodniarz.
   ____________________________

   A potrafisz to uzasadnić, czy jesteś tylko papugą w chórze durnych syjonistów? – DK

   Polubione przez 2 ludzi

   • K

    Ja jestem tylko przeciwny banderowski pajacu pogrobowcom zbrodniarzy i bandytow z UPA do ktorych nalezysz ! Nie zapmnialem jeszcze waszych zbrodni ! Rabanie ludzi siekirami ,obcinanie chlopom jaj ,obcinanie kobietom piersi i tak wyganianie ich w ;pole zeby konali w meczarniach ,nabjanie ludzi na pal ,rzniecie dzieci pierwszej komuni w koscialch jak barki ,gwalcenie kobiet i wydlubywnie im potem oczu lyzeczkmi ! Teraz nawieksze place ,najwieksze ulice w najwiekszych miastach nosza nazwy najwiekszych zbrodniarzy z UPA ! A bydlak Zelenski oglosil rok 2022 rokiem Bandery na Ukrainie ! To tak jakby prezydent Niemic oglosil rok 2022 w Niemczech rokim HITLERA To ty i tobie podobni lajdacy wycierajcy sobie mordy uKraina wyslugujcie sie zydowskim kryminalistom z USA a nie ja bezczelny gnoju ! W tym wszystkim absolutnie nie chodzi o UKraine i Ukraincow on sa tylko instrumentem w rekch zydowstwa lajdaku Chodzi tu tylko aby jak najblizej podejsc i osaczyc Rosje ! Rakieta z Ukrainy i samolot z bombami na Rosje leci z Ukrainy szybciej niz z Polski i tylko o to tu chodzi a nie zadna Ukraine ! Ona jest tylko ;pionkiem rekach zydowskich kryminalsatow baranie Nie wyzwaj mnie wiec blaznie od syjonistow bo to PARNOJA !

    Polubione przez 1 osoba

   • Klaczus

    Zbrodnie Stalina są dużo gorsze niż rezunow
    ___________________________________________

    A ZSRR i teraz Rosja są gorsze od IIIRzeszy – ale tylko według historyków i polityków będących potomkami żydo-bolszewii. – DK

    Polubienie

 2. Pomyśl taktycznie.
  Przecież uczynienie sobie z mośków zaprzysięgłych wrogów Rosji na pewno by jej nie pomogło, a nawet spowodowało już poważniejszy konflikt w Europie.
  A tak to nikt rozumny za UPAdlinę umierać nie zamierza i lewe interesy tamtejszych oligarchów.

  Polubienie

  • wolant

   Zydzi pamietaja kto ich mordowal a kto oswobadzal

   A dlaczego, a Dlatego ze Zelenski popiera takich wujkow

   Nie pamietam by guru polskiego facebooka – Zelenski – przeprosil Polakow za rezunow i ssgalizien… a chyba to nawet wrecz przeciwnie. Wychwala pod niebiosa dzielnych banderowcow
   Mialem sam cos wyskrobac ku reflekssji i opamietaniu, ale znalazlem gotowca

   Ale dlaczego? said
   2022-03-21 (Poniedziałek) @ 17:51:51

   Zadam ukrainofilom i tym co chcą ginąć w szykowanej od lat wojnie z Rosją:
   Po co i dlaczego chcecie osierocić albo zabić swoje dzieci?

   Który naród tak bestialsko mordował polskie dzieci, kobiety i męźczyzn?
   Ilu Polaków Ukraińcy, z Zachodniej Ukrainy, dziadowie tych, których tak przyjmujecie pod swój dach zarżnęli?

   60 tys., 100 tys., 200 tys. czy 500tys.?
   Wiecie dlaczego nikt nie wie, ilu tych Polaków za to tylko, że byli Polakami, zamordowali?
   Bo porąbane szczątki Ukraińcy zakopywali wszędzie wokół swych i zajmowanych domostw. Bo nikt nie podzielił często mieszanych rodzin, prócz sąsiadów-rezunów.
   Bo Ukraińcy za nic nie chcą się zgodzić, by Polacy jeżdzili po Ukrainie i rozkopywali ich ogródki, pola, lasy, domostwa. I wyciągali kości malutkie i większe. Polskie. By POLICZYLI choć pobieżnie liczbę zarżniętych Polaków.

   Dziś potomkowie rezunów Polaków rezali i chcieli rezać Rosjan.
   Ale trafiła kosa na kamień. Nie polski, głupi i kròtkowzroczny.
   Być może Ukraińcy teraz płacą za swoją głupotę jako naród.

   Polacy, jak się nie opamiętają, teź w ten czy inny zapłacą.

   Z czym chcesz walczyc? z grabiami chcesz atakowac Rosje, prosze bardzo dziadku, tylko mnie do tego nie mieszaj, ok?
   Doly wykopane i wapno czekaja na dzielnych kawalerzystow z Polski

   Polubienie

 3. Sławobor

  W rozmowach Rosja-Ukraina mówi się tylko o losie Zełenskiego – politolog
  21.03.2022 20:23 (czasu moskiewskiego), Moskwa
  Elena Ostriakowa.

  Denazyfikacja Ukrainy odbędzie się według scenariusza dla Niemiec w 1945 roku i zgodnie z metodologią przygotowania materiałów dla Trybunału Norymberskiego. W jej ramach procedurę przeszło 13,5 mln obywateli, podzielonych na różne kategorie w zależności od stopnia winy.

  O tym poinformował na youtube „Wydział Wyższego Zarządzania” politolog Aleksandr Kazakow, korespondent doniesień „PolitNavigator”.

  „Pierwsza kategoria jest ograniczona prawem do życia. Teraz wszystkie negocjacje prowadzone są tylko w jednej sprawie. Nie według korytarzy gumowych, ale o tym, kto będzie trzecim numerem na liście głównych winowajców. Pierwszy, drugi – Turczynow, Poroszenko. Czy Zełenski tam będzie – o to chodzi w negocjacjach. Na liście znajdzie się do 50 osób. Reszta otrzyma życie lub inne warunki. Mówimy o procesie, a nie o tym, ilu dożyje, żeby go zobaczyć. Nie myśl o moratorium na karę śmierci w Federacji Rosyjskiej: w DRL obowiązuje kara śmierci.

  Mówimy tylko o trzeciej pozycji – tam będzie Zełenski lub Awakow, choć myślę, że nie będzie żył. Zełenski jako jedyny wyskoczył z korytarza – jednym ruchem ręki. Bardzo nam pomoże, jeśli jako Naczelny Wódz podpisze kapitulację i rozkaz, by wszyscy złożyli broń. Potem go pakujemy i gdzieś wysyłamy, i tym papierem zaczynamy bić wszystkich, którzy nie złożyli broni” – powiedział Kazakow.

  Według niego w Niemczech utworzono 545 trybunałów, w których pracowało 22 tys. pracowników. To samo stanie się na Ukrainie.
  https://www.politnavigator.net/peregovory-rf-s-ukrainojj-vedutsya-tolko-o-sudbe-zelenskogo-politolog.html

  Polubione przez 1 osoba

  • Czemu nie zwierzchnicy wymienionych: typu Kołomojski oraz banksteria i lubawiczery nad nim? Pod pozorem karania wykonawców poleceń/rozkazów, Norymbergi karają pionki (paru zawisa na pokaz, reszta zwolniona po paru latach ciupy, zatrudniona do c.d. w nowym miejscu) a nie prawdziwych dysponentów, którzy wyreżyserowali, dofinansowali i uzbroili obie strony wojny.
   Strach pomyśleć co będzie, jeśli Putin robi dla banksterii, a takie poszlaki są coraz mocniejsze, np. robi dla piccemii wg globalnego skryptu: https://piotrbein.net/2022/03/21/rosja-putina-uczestniczy-w-zydlackiej-picdemii/ …jak przedtem dla 5G i sztucznej inteligencji.

   Polubienie

 4. Kojak

  KLACZUS ! TRZEBA BYC WYJATKOWO BEZCZELNYM BARANEM ZEBY NABAZGRAC TEN BELKOT ! STALIN MIMO WSZYSTKO ZE BYL ZBRODNIARZEM NIE STOSOWAL TAKICH OKRUTNYCH ZBRODNI ! ! ! JAK TWOJE BANDEROWSKIE DEMONY Z OTCHLANI PIEKIEL ! CZY TY JESTES TAK ZDEMORALIZOWANY, CZY TY JESTES TAK GLUPI ,CZY UDAJESZ GLUPIEGO ? ! W KAZDYM PRZYPADKU ZAWSZE ZLE !

  Polubienie

 5. Klaczus

  Zresztą nigdy nie jest tak , że jedna strona jest winna problemy z Ukraińcami są wynikiem rządzących kanalii drugiej RP a ponadto Ukraińcy doznali wiele złego od Polaków patrząc na całokształt historii byli traktowani jak zwierzęta przez polskich panów.

  Polubienie

 6. paziem

  @wolant

  W odpowiedzi do Mędrzec Łukasz.
  Zydzi pamietaja kto ich mordowal a kto oswobadzal

  A dlaczego, a Dlatego ze Zelenski popiera takich wujkow

  Nie pamietam by guru polskiego facebooka – Zelenski – przeprosil Polakow za rezunow i ssgalizien… a chyba to nawet wrecz przeciwnie. Wychwala pod niebiosa dzielnych banderowcow
  Mialem sam cos wyskrobac ku reflekssji i opamietaniu, ale znalazlem gotowca

  Ale dlaczego? said
  2022-03-21 (Poniedziałek) @ 17:51:51

  Zadam ukrainofilom i tym co chcą ginąć w szykowanej od lat wojnie z Rosją:
  Po co i dlaczego chcecie osierocić albo zabić swoje dzieci?
  Który naród tak bestialsko mordował polskie dzieci, kobiety i męźczyzn?
  Ilu Polaków Ukraińcy, z Zachodniej Ukrainy, dziadowie tych, których tak przyjmujecie pod swój dach zarżnęli?

  60 tys., 100 tys., 200 tys. czy 500tys.?
  Wiecie dlaczego nikt nie wie, ilu tych Polaków za to tylko, że byli Polakami, zamordowali?
  Bo porąbane szczątki Ukraińcy zakopywali wszędzie wokół swych i zajmowanych domostw. Bo nikt nie podzielił często mieszanych rodzin, prócz sąsiadów-rezunów.
  Bo Ukraińcy za nic nie chcą się zgodzić, by Polacy jeżdzili po Ukrainie i rozkopywali ich ogródki, pola, lasy, domostwa. I wyciągali kości malutkie i większe. Polskie. By POLICZYLI choć pobieżnie liczbę zarżniętych Polaków.

  Dziś potomkowie rezunów Polaków rezali i chcieli rezać Rosjan.
  Ale trafiła kosa na kamień. Nie polski, głupi i kròtkowzroczny.
  Być może Ukraińcy teraz płacą za swoją głupotę jako naród.

  Polacy, jak się nie opamiętają, teź w ten czy inny zapłacą.

  Z czym chcesz walczyc? z grabiami chcesz atakowac Rosje, prosze bardzo dziadku, tylko mnie do tego nie mieszaj, ok?
  Doly wykopane i wapno czekaja na dzielnych kawalerzystow z Polski

  Polubienie

 7. Arkaim

  Z tym skuem hrywny moze byc niezly walek. Najpierw banki ja skupia po zawyzonej cenie za nasze pieniadze a potem zapewne kilku cwanikow odkupi po cenie po denominacji. I w ten sposob moze wykupic na Ukrainie sporo majatku za bezcen. Moze dlatego tak im zalezy na tym wejsciu na tamten teren. Oby ich Backa nie zaskoczyl i nie wjechal wzdluz granicy. A potem korytarz tylko w jedna strone czyli dla wyjezdzajacych z Ukrainy…te czerwone kwadraty sa nie bez powodu. W swoim kraju by ich nie potrzebowal.

  Polubienie

  • MAXPush (IP: 54.39.133.108)

   Tymczasem na froncie kacapów:
   Jak podaje chińska telewizja ponad 300 żołnierzy rosyjskich odmówiło wykonania rozkazu dowódców i zwiało z pola walki dając przekaz, że oni mają w dupie wojnę z Ukraińcami i wracają do Rosji bo Ukraińcy do nich strzelają a dowódcy obiecali im na Ukrainie kwiaty i dobre ciastka oraz pikne Ukrainki w łóżku od Ukraińców a tu taki zonk. Może Darek nie usunie i sam sprawdzi to info wszak nie podają go syjoniści z CNN tylko sojusznicza telewizja chińska he he he.
   _______________________________

   A czy Radio Erewań potwierdza informacje chińskiej tv? – DK

   Polubienie

 8. Janka

  ——– Żyd Benjamin Fulford raportuje, czy prawdziwe są jego doniesienia ? jak zadziedzją się , to się przekonamy.
  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2022/03/benjamin-fulford-peny-raport-rownonoc.html

  Polubienie

 9. paziem

  Daniel Wind
  1 godzinę temu
  KILKA FAKTOW O KTORYCH SIE NIE MOWI
  1. Ukraina jest dwa razy większa od Polski, ma 600 000 km kw.
  2. Obrazy zniszczeń, które widzisz w TV to max 20 km kw
  3. To rząd Ukrainy powinien w pierwszej kolejności zapewnić swoim obywatelom schronienie na dużej części terenów nie objętych działaniami wojennymi.
  4. Na Ukrainie jest ponad ćwierć miliona osób z HIV/AIDS, którym media mówią, że leków retrowirusowych starczy na kilka tygodni.
  5. Mężczyźni którzy mogą opuścić Ukrainę, to Ci ze zwolnieniem ze służby. Nie są to tylko ojcowie dzieci 3+, ale również osoby serpozytywne HIV/AIDS, osoby z gruźlicą lekooporną i kiłą wrodzoną.
  6. Na Ukrainie jest 600.000 osób ze zdiagnozowaną gruźlicą lekooporną – czyli śmiertelną ( gruźlica jest nadal w pierwszej 10 chorób śmiertelnych)
  7. Dochodzi wysoko zakaźny wirus żółtaczki typu C
  8. Nikt nie bada osób przekraczających teraz granicę… co powoduje śmiertelne zagrożenie.
  9. Polskie Centrum HIV/AIDS już się uruchomiło – terapia, badania i leki mają być darmowe dla uchodźców.
  10. W Polsce szacuje się, że jest 30 tyś osób zakażonych HIV w tym ok 5000 ze zdiagnozowanym AIDS. – Ukraina natomiast zakażonych zdiagnozowanych ma ćwierć miliona!
  11. Kiła wrodzona jest też bardzo niebezpieczna i występowalność wzrosła w ostatnich latach o ponad 70 procent.
  12. Nikt, nikt nie przestrzega ludzi. Nikt nie uczula polskiego społeczeństwa aby zachować ostrożność, aby rodziny z małymi dziećmi i kobietą w ciąży unikały korzystania np. ze wspólnej toalety, wanny, naczyń z obcymi. kiła i gruźlica to choroby roznoszone również drogą kropelkową.
  13. Nie rozumiem dlaczego jest powszechne przekonanie, że Ukraina jest bezpieczna dla Polski…. jakby historia temu przeczy.
  14. Nie jestem ruskim trollem, przeciwnie! Nie będę kibicować merowi Kijowa, który nadal ma rosyjski paszport, jego dziadek Rodion Kliczko był oficerem NKWD, który został wysłany na polskie kresy by wprowadzać stalinizm, ojciec boksera był generałem armii radzieckiej, a sam słynny mistrz bokserski służył w rosyjskim wojsku….
  15. Skoro odbiera się majątki dzieciom i wnukom oligarchów rosyjskich i wywala się ich z zachodnich krajów, to nie rozumiem dlaczego nie robi się tego w Polsce z wnukami stalinistów. Czyli to co powinno być zrobione po 1989 roku.
  16. Z całym szacunkiem Panowie… ale należy w pierwszej kolejności zająć się interesami własnego kraju i narodu! (jak np pan Orban)… zawsze tak go lubiliście i nagle bliżej Wam do polityki Kaczyńskiego niż do narodowej polityki Orbana. Przykre to bardzo.
  *17. Wzywam Panów do zajęcia się interesami własnego narodu (o ile to polski naród). *
  Zadbania o to, aby w Polsce nie wybuchła epidemia HIV, lekoopornej gruźlicy, kiły i HCV! Czytających zachęcam do używania maseczek w obecnych czasach i zachowania szczególnej ostrożności… bo covid przy lekoopornej gruźlicy to pikuś!
  Skopiuj, udostępnij, uswidamiaj innych 🔥💚

  Polubienie

 10. Z kim walczy Rosja – albo lepiej, kto Rosji daje bohaterski odpór?

  No, szmonces to to niej jest, ale jednak humor żydowski – prezydent Zełenski nie tylko w klawiaturę może przywalić i to czym … ?
  To pewnie dlatego zajął miejsce ulubieńca prezesa PiS, gdy ten rozstał się z Rabiejem.

  Polubienie

 11. Sławobor

  Kontrwywiad SBU przygotowuje się do stłumienia wojskowego zamachu stanu w Kijowie

  Zabili Kirejewa (i trzech jego wysokich rangą współpracowników), ponieważ podczas negocjacji nieformalnie próbował wyjaśnić z przedstawicielami strony rosyjskiej: czy ukraińskie wojsko, w razie udanego zamachu stanu przeciwko Zełenskiemu, może liczyć na pozostanie w szeregach na stanowiskach w zreformowanej armii ukraińskiej. Jeden z uczestników negocjacji ze strony ukraińskiej (znamy jego nazwisko) dowiedział się o tym i po powrocie do Kijowa Kirejew został zastrzelony.

  Teraz jednak nie o Kirejewie. Jak dowiedziała się redakcja Naszej wersji, Sztab Generalny (i Ministerstwo Obrony) nadal są zainteresowane budowaniem mostów z Rosją – wojsko adekwatnie postrzega stan rzeczy na frontach i nie ma złudzeń co do możliwego zwycięstwa, w przeciwieństwie do przywództwa politycznego kraju i służb specjalnych. Wiemy, że w najbliższych dniach wojsko w Kijowie może dokonać zamachu stanu przeciwko Zełenskiemu, a także de facto szefowi SBU Ołeksandrowi Pokładowi, który pogrążył stolicę Ukrainy w piekle politycznych represji. Zapytają Pokłada zarówno o Kirejewa, który został zabity bez procesu i śledztwa, jak i jego kilku (według naszych szacunków, dziesięciu) wysokich rangą kolegów, również zabitych przez kontrwywiad. Wiemy też, że Sztab Generalny Ukrainy poszukuje reprezentatywnych pośredników do nawiązania więzi ze stroną rosyjską. Wszystkie dostępne bezpośrednie kontakty międzyresortowe zostały zerwane w 2014 roku decyzją „p.o. prezydenta” Turczynowa. Jeśli pucz tym razem nie zostanie złamany, wykluczy atak na stolicę Ukrainy i uratuje życie tysiącom Kijowczyków.

  Autor: Aleksander ARTISHENKO
  https://cont.ws/@espello/2241688

  Polubione przez 1 osoba

 12. Paweł

  Groźby banderowskiej krasawicy:

  https://t.me/neuesausrussland/2864

  Polubienie

 13. Sławobor

  Końcowy fragment
  W samej Polsce wielu obserwatorów uważa, że ​​Moskwa może być nawet zainteresowana polską okupacją zachodniej Ukrainy, ponieważ okupacja podkreślanych terytoriów banderowskich jest zbyt kosztowna. Ponadto główne ośrodki przemysłowe i rolnicze kraju znajdują się w centralnych i południowo-wschodnich regionach kraju.

  Jednocześnie Rosja również nie może pozwolić sobie na to, by te terytoria stały się miejscami szalejących gangów nazistowskich i niekontrolowanej przestępczości. A gdyby Polska zgodziła się przejąć tam zaprowadzanie porządku, to Moskwa mogłaby to zaaranżować, uważają polscy eksperci. Wskazują również, że skoro polskie ustawodawstwo przewiduje odpowiedzialność karną za zaprzeczenie masakry wołyńskiej, Polacy mogliby równie dobrze zdenazyfikować nowo zdobyte „Kresy Wschodnie”. Ponadto Warszawa mogłaby obiecać Moskwie demilitaryzację tych terytoriów i nierozmieszczanie później instalacji wojskowych.

  Ponieważ jednak wywiązanie się z takich obietnic członka NATO będzie trudne, polscy eksperci uważają, że Moskwa może zażądać wycofania się Warszawy z sojuszu w zamian za Ukrainę Zachodnią. A niektórzy uważają, że taka cena może być do zaakceptowania.

  Ale zauważamy, że to wszystko to nic innego jak hipotetyczne konstrukcje kilku ekspertów na peryferiach przestrzeni medialnej. Ich realizacja nie będzie łatwa, przede wszystkim ze względu na skrajną rusofobię polskich polityków i znacznej części społeczeństwa, starannie podsycanej przez struktury władzy. Z tego powodu w stosunkach polsko-rosyjskich praktycznie nie ma pola manewru i praktycznie niemożliwe jest wytłumaczenie społeczeństwu potrzeby współpracy czy porozumienia z Moskwą.

  Niezwykle wątpliwa jest też możliwość denazyfikacji przez Polaków, z tej prostej przyczyny, że to wrogość wobec Rosji, i to w jej najbardziej skrajnych postaciach, jest jedynym ogniwem łączącym Polskę z dzisiejszą Ukrainą. Ponieważ całe historyczne doświadczenie komunikacji między dwoma narodami to wzajemna przemoc i nienawiść, represje, upokorzenia i przymusowa asymilacja, tylko wykorzystanie wizerunku „wspólnego wroga” może zapewnić przynajmniej pewną lojalność wobec najbardziej aktywnej części społeczeństwa Zachodniej Ukrainy, uzupełniony przez nazistów, którzy uciekli ze wschodu byłej Ukrainy.

  A hodowanie takiej żmii w pobliżu jej granic (choć mniejszego rozmiaru niż ta, która jest dziś czyszczona) wcale nie jest w interesie Rosji. I dlatego Dmitrij Pieskow wprost zwrócił uwagę, że dla naszego kraju żadna misja zagraniczna na terytorium Ukrainy nie jest dopuszczalna. Tak więc warszawskie marzenia o „krzyżach wschodnich” pozostaną tylko marzeniami, zwłaszcza że nie otrzymała w nich realnego wsparcia ani ze strony Stanów Zjednoczonych, ani NATO. Jedyne, co tak naprawdę dostanie to dziesiątki, a nawet setki tysięcy banderowców (wyjdziemy z tego, że większość uchodźców to nadal normalni ludzie), którzy zaczną tłumaczyć Polakom, że „Ukraina jest ponad wszystko”.

  Boris Dzherelievsky, Służba Analityczna Donbasu
  https://news-front.info/2022/03/22/polskim-mechtam-ne-sbytsja-rossija-ne-sobiraetsja-delit-byvshuju-ukrainu/

  Polubienie

 14. paziem

  Igor Striełkow ocenia bieżący stan działań na Ukrainie

  Polubienie

 15. paziem

  W ciągu ostatnich 30 lat w Rosji wykształcił się peryferyjny, kolonialny, superoligarchiczny i złodziejsko-kryminalny model gospodarki. Ze wszystkimi jego wadami, sprzecznościami i antyludzkimi twarzami. Przy takim quasi-systemie gospodarczym nie tylko nie będziemy w stanie pokonać naszych geopolitycznych przeciwników, ale nawet nie będziemy w stanie przetrwać. Alternatywą jest przejście Federacji Rosyjskiej na nowy model rozwoju. Na przykład gospodarka solidarna (integracyjna). Więcej szczegółów – wideo.

  Polubienie

 16. Pingback: Na Ukrainie wojna a hiena GlobalnejŚwiadomości żeruje – Grypa666

 17. MatkaPolka

  PROPONUJĘ OTWORZYYĆ CYKL BANDERYZACJA POLSKI – ŚMIERTELNE ZAGROŻENIE DLA PAŃSTWA I NARODU
  (***)
  Sława Ukrainie! – Herojam Sława!

  Herojam Sława – za zabijanie niewinnych, bezbronnych ludzi: 120 000 Polaków i 80 000 Ukraińców na Wołyniu i 30 000 Ukraińców w Galicji.
  Herojam Sława – za zabijanie kobiet w ciąży.
  Herojam Sława – za zabijanie 3 -letnich dzieci: przybijanie gwoździami do drzwi stodoły i duszenie kolczastym drutem.

  Herojam Sława – za bestialskie i okrutne czystki etniczne i tortury.
  Herojam Sława – za zabójstwa księży i bezbronnych chłopów..
  Herojam Sława – za kolaborację z nazistowskimi Niemcami.
  Herojam Sława – za zabijanie własnych sióstr („Petruniu ne ubijaj ty mene”).
  Herojam Sława – za zabijanie własnych żon z małżeństw mieszanych.
  Herojam Sława – za zabijanie dzieci w trakcie komunie świętej.
  Herojam Sława – za spalenia żywcem wiernych w kościele podczas niedzielnej Mszy.
  Herojam Sława – za piłowanie kobiet w ciąży, za przybijanie ludzi gwoździami przez oczy do podłogi, za wbijanie na pal, za nabijanie dzieci na bagnety
  Herojam Sława – za pomoc w niemieckim nazistowskim stłumienia Powstania Warszawskiego i zabijając 200 tysięcy cywilów
  Herojam Sława – ukraińskim „profesorom”, kłamcom i fałszerzom, chwała akademickim prostytutkom, którze nigdy nie dotknęły archiwum.
  Herojam Sława – unickim księżom błogosławiącym mordy na niewinnych ludziach i wyświęcającym narzędzia zbrodni.
  Herojam Sława – Sława SS-Galizien, SD, SA, Wehrmachtowi, Gestapo, Abwehrze, batalionowi Roland Nachtingal.
  Herojam Sława – Sława Stepanowi Banderze, Sława Adolfowi Hitlerowi.
  Herojam Sława – Sława międzynarodowym bankierom: sprzedajemy im naszą ziemię, nasz narod i cały kraj za darmo.
  Herojam Sława – Sława dla niemieckich panow, którzy nakazali nam zabijać naszych SŁOWIAŃSKICH BRACI – Polaków, Ukraińców, Rosjan.
  Herojam Sława – za bombardowanie i ostrzeliwanie rakietowe cywilnych obiektów, kobiet, dzieci, miast i wiosek w Donbasie.
  Herojam Sława – Sława naszym panom z Unii Europejskiej i z Manhattanu.
  Herojam Sława – Sława Bundeswehrze, sława najemnym psom wojny z Blackwater, sława agentom z CIA i BND…

  WOLNA Ukraina – na czym ta wolność polega

  UPA wałczyła nie o WOLNOŚĆ swojego narodu, a o ZNIEWOLENIE, o PODPORZĄDKOWANIE narodu ukraińskiego zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej – i tak też UPA była całkowicie Niemcom podporządkowana.

  Bandera był agentem GESTAPO. UPA była całkowicie kontrolowana przez Abwehrę – przez kapitana Abwehry o nazwisku Oberlander.

  Niemcom było bardzo wygodnie, aby ktoś inny wykonał za nich brudna robotę – np. mordowania lwowskich profesorów lub stłumienia Powstania Warszawskiego. Niemcom było bardzo wygodnie, aby ktoś inny wykonał za nich brudna robotę mordowania i eksterminacji narodu polskiego – nie musieli angażować jednostek frontowych. Niemcom było bardzo na rękę, aby banderowcy przeciwdziałali partyzantce radzieckiej walczącej na tyłach frontu niemiecko-sowieckiego.

  Przemiany na Ukrainie finansują te same siły – instytucjonalne i finansowe – które wcześniej działały w Polsce i doprowadziły do kolonizacji i złupienia Polski: fundacje niemieckie Adenauera i Schumana, instytucje Unii Europejskiej, Departament Stanu USA, NED (osławiona National Endowment for Democracy), a nade wszystko Europejski Bank Centralny, Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

  Pomarańczowe Rewolucje na Ukrainie były finansowane przez departament Stanu USA – pani Nuland z ciasteczkami, NED – National Endowment for Democracy, US-Aid oraz Soros i jego Fundacja Renesans – odpowiednik odpowiednik fundacji Batorego założonej przez Sorosa w Polsce.

  I pomyśleć, ze Ukraina ani nie jest Członkiem Unii Europejskiej, ani członkiem NATO, a wiec wszelkie działania Unii Europejskiej czy NATO, a już tym bardziej każdego z osobna kraju członkowskiego – Polski lub Niemiec – są zupełnie pozbawione podstaw prawnych.

  Agresja NATO i UE na Ukrainę jest czystym zaprzeczeniem ich racji istnienia i powołania, ich własnych wewnętrznych przepisów i oficjalnych deklaracji politycznych i ideowych.

  Prawdziwa definicja NATO i UE – to agresorzy i bandyci dokonujący bezprecedensowego aktu agresji i aktu ludobójstwa na cywilnej ludności Donbasu.

  I tak – kto popiera neobanderowskie władze na Ukrainie, junte wojskową która zdobyła władze drogą zamachu stanu i dokonuje bezprecedensowych aktów ludobójstwa – jest za to ludobójstwo współodpowiedzialny.

  Polska, tzn. agenturalny „rzont polski” jest współodpowiedzialny za zbrodnie ludobójstwa obecnej Armii Ukraińskiej, pod dowództwem junty kijowskiej, dokonywane na cywilnej ludności Donbasu. Oni nie wałczą z Armią Doniecka czy Ługańska – oni strzelają i niszczą cywilną ludność, cywilne wioski i miasteczka, cywilne obiekty: szkoły, szpitale, urządzenia komunalne…

  „Rzont polski” wysyłając uzbrojenie, szkoląc bandytów i dając im opiekę zdrowotną – FINANSUJE ZBRODNIE I JEST WSPÓŁWINNY ZBRODNI LUDOBÓJSTWA.

  Metody UPA do zmęczenia Polaków oraz ludobójstwo Polaków na kresach wschodnich

  Polubione przez 1 osoba

 18. MatkaPolka

  362. sposoby UPA na mordowanie Polaków
  https://wmeritum.pl/362-sposoby-upa-mordowanie-polakow/33331

  1. Wbijanie dużego i grubego gwoździa do czaszki głowy.
  2. Zdzieranie z głowy włosów ze skórą (skalpowanie).
  3. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czaszkę głowy.
  4. Zadawanie ciosu obuchem siekiery w czoło.
  5. Wyrzynanie na czole „orła”.
  6. Wbijanie bagnetu w skroń głowy.
  7. Wyłupywanie jednego oka.
  8. Wybieranie obu oczu.
  9. Obcinanie nosa.
  10. Obcinanie jednego ucha.
  11. Obrzynanie obydwu uszu.
  12. Przebijanie zaostrzonym grubym drutem ucha na wylot drugiego ucha.
  13. Obrzynanie warg.
  14. Obcinanie języka.
  15. Pieczenie żywcem w piecu chlebowym.
  16. Podrzynanie gardła i wyciąganie przez otwór języka na zewnątrz.
  17. Podrzynanie gardła i wkładanie do otworu szmaty.
  18. Wybijanie zębów.
  19. Łamanie szczęki.
  20. Rozrywanie ust od ucha do ucha.
  21. Kneblowanie ust pakułami przy transporcie jeszcze żywych ofiar.
  22. Podcinanie szyi nożem lub sierpem.
  23. Zadawanie ciosu siekierą w szyję.
  24. Pionowe rozrąbywanie siekierą głowy.
  25. Skręcanie głowy do tyłu.
  26. Robienie miazgi z głowy przez wkładanie głowy w ściski zaciskane śrubą.
  27. Obcinanie głowy sierpem.
  28. Obcinanie głowy kosą.
  29. Odrąbywanie głowy siekierą.
  30. Zadawanie ran kłutych w głowie.
  31. Cięcie i ściąganie wąskich pasów skóry z pleców.
  32. Zadawanie innych ran ciętych na plecach.
  33. Zadawanie ciosów bagnetem w plecy.
  34. Łamanie kości żeber klatki piersiowej.
  35. Zadawanie ciosu nożem lub bagnetem w serce lub okolice serca.
  36. Zadawanie ran kłutych nożem lub bagnetem w pierś.
  37. Obcinanie kobietom piersi sierpem.
  38. Obcinanie kobietom piersi i posypywanie ran solą.
  39. Obrzynanie sierpem genitalii ofiarom płci męskiej.
  40. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską.
  41. Zadawanie ran kłutych brzucha nożem lub bagnetem.
  42. Przebijanie brzucha ciężarnej kobiecie bagnetem.
  43. Rozcinanie brzucha i wyciąganie jelit na zewnątrz u dorosłych.
  44. Rozcinanie brzucha kobiecie w zaawansowanej ciąży i w miejsce wyjętego płodu, wkładanie np. żywego kota i zaszywanie brzucha.
  45. Rozcinanie brzucha i wlewanie do wnętrza wrzątku – kipiącej wody.
  46. Rozcinanie brzucha i wkładanie do jego wnętrza kamieni oraz wrzucanie do rzeki.
  47. Rozcinanie kobietom ciężarnym brzucha i wrzucanie do niego potłuczonego szkła.
  48. Wyrywanie żył od pachwy, aż do stóp.
  49. Wkładane do pochwy – vaginy rozżarzonego żelaza.
  50. Wkładanie do vaginy szyszek sosny od strony wierzchołka.
  51. Wkładanie do vaginy zaostrzonego kołka i przepychanie go aż do gardła, na wylot.
  52. Rozcinanie kobietom przodu tułowia ogrodniczym scyzorykiem, od vaginy, aż po szyję i pozostawienie wnętrzności na zewnątrz.
  53. Wieszanie ofiar za wnętrzności.
  54. Wkładanie do vaginy szklanej butelki i jej rozbicie.
  55. Wkładanie do anusa szklanej butelki i jej stłuczenie.
  56. Rozcinanie brzucha i wsypywanie do wnętrza karmy dla zgłodniałych świń tzw. osypki, który to pokarm wyrywały razem z jelitami i innymi i wnętrznościami.
  57. Odrąbywanie siekierą jednej ręki.
  58. Odrąbywanie siekierą obydwu rąk.
  59. Przebijanie dłoni nożem.
  60. Obcinanie palców u ręki nożem.
  61. Obcinanie dłoni.
  62. Przypalanie wewnętrznej strony dłoni na gorącym blacie kuchni węglowej.
  63. Odrąbywanie pięty.
  64. Odrąbywanie stopy powyżej kości piętowej.
  65. Łamanie kości rąk w kilku miejscach tępym narzędziem.
  66. Łamanie kości nóg w kilku miejscach tępym narzędziem.
  67. Przecinanie tułowia na wpół piłą ciesielską, obłożonego z dwóch stron deskami.
  68. Przecinanie tułowia na wpół specjalną piłą drewnianą.
  69. Obcinanie piłą obu nóg.
  70. Posypywanie związanych nóg rozżarzonym węglem.
  71. Przebijanie gwoździami rąk do stołu, a stóp do podłogi.
  72. Przybijanie w kościele na krzyżu rąk i nóg gwoździami.
  73. Zadawanie ciosów siekierą w tył głowy, ofiarom ułożonym uprzednio twarzą do podłogi.
  74. Zadawanie ciosów siekierą na całym tułowiu.
  75. Rąbanie siekierą tułowia na części.
  76. Łamanie na żywo kości nóg i rąk w tzw. kieracie.
  77. Przybijanie nożem do stołu języczka małego dziecka, które później wisiało na nim.
  78. Krajanie dziecka nożem na kawałki i rozrzucanie ich wokół.
  79. Rozpruwanie brzuszka dzieciom.
  80. Przybijanie bagnetem małego dziecka do stołu.
  81. Wieszanie dziecka płci męskiej za genitalia na klamce drzwi.
  82. Łamanie stawów nóg dziecka.
  83. Łamanie stawów rąk dziecka.
  84. Zaduszenie dziecka przez narzucenie na nie różnych szmat.
  85. Wrzucanie do głębinowych studni małych dzieci żywcem.
  86. Wrzucanie dziecka w płomienie ognia palącego się budynku.
  87. Rozbijanie główki niemowlęcia przez wzięcie go za nóżki i uderzenie o ścianę lub piec.
  88. Powieszenie za nogi zakonnika pod amboną w kościele.
  89. Wbijanie dziecka na pal.
  90. Powieszenie na drzewie kobiety do góry nogami i znęcanie się nad nią poprzez odcięcie piersi i języka, rozcięcie brzucha i wybieranie oczu oraz odcinanie nożami kawałków ciała.
  91. Przybijanie gwoździami małego dziecka do drzwi.
  92. Wieszanie na drzewie głową do góry.
  93. Wieszanie na drzewie nogami do góry.
  94. Wieszanie na drzewie nogami do góry i osmalanie głowy od dołu ogniem zapalonego pod głową ogniska.
  95. Zrzucanie w dół ze skały.
  96. Topienie w rzece.
  97. Topienie poprzez wrzucenie do głębinowej studni.
  98. Topienie w studni i narzucanie na ofiarę kamieni.
  99. Zadźganie widłami, a potem pieczenie kawałków ciała na ognisku.
  100. Wrzucenie dorosłego w płomienie ogniska na polanie leśnej, wokół którego ukraińskie dziewczęta śpiewały i tańczyły przy dźwiękach harmonii.
  101. Wbijanie zaostrzonego koła do brzucha na wylot i utwierdzanie go w ziemi.
  102. Przywiązanie do drzewa człowieka i strzelanie do niego jak do tarczy strzelniczej.
  103. Prowadzenie nago lub w bieliźnie na mrozie.
  104. Duszenie przez skręcanie namydlonym sznurem zawieszonym na szyici zwanym arkanem.
  105. Wleczenie po ulicy tułowia przy pomocy sznura zaciśniętego na szyi.
  106. Przywiązanie nóg kobiety do dwóch drzew oraz rąk ponad głową i rozcinanie brzucha od krocza do piersi.
  107. Rozrywanie tułowia przy pomocy łańcuchów.
  108. Wleczenie po ziemi przywiązanego do pojazdu konnego.
  109. Wleczenie po ulicy matki z trojgiem dzieci, przywiązanych do wozu o zaprzęgu konnym w ten sposób, że jedną nogę matki przywiązano łańcuchem do wozu, a do drugiej nogi matki jedną nogę najstarszego dziecka, a do drugiej nogi najstarszego dziecka przywiązano nogę młodszej go dziecka, a do drugiej nogi młodszego dziecka przywiązano nogę dziecka najmłodszego.
  110. Przebicie tułowia na wylot lufą karabinu.
  111. Ściskanie ofiary drutem kolczastym.
  112. Ściskanie drutem kolczastym dwóch ofiar razem.
  113. Ściskanie więcej ofiar razem drutem kolczastym.
  114. Periodyczne zaciskanie tułowia drutem kolczastym i co kilka godzin polewanie ofiary zimną wodą w celu odzyskania przytomności i odczuwaj nią bólu i cierpienia.
  115. Zakopywanie ofiary do ziemi na stojąco po szyję i w takim stanie jej pozostawienie.
  116. Zakopywanie żywcem do ziemi po szyję i ścinanie później głowy kosą.
  117. Rozrywanie tułowia na wpół przez konie.
  118. Rozrywanie tułowia na wpół poprzez przywiązanie ofiary do dwóch przygiętych drzew i następnie ich uwolnienie.
  119. Wrzucanie dorosłych w płomienie ognia palącego się budynku.
  120. Podpalenie ofiary oblanej uprzednio naftą.
  121. Okładanie ofiary dookoła słomą – snopem i jej podpalenie, czyniąc w ten sposób tzw. pochodnię Nerona.
  122. Wbijanie noża w plecy i pozostawienie go w ciele ofiary.
  123. Wbijanie niemowlęcia na widły i wrzucanie go w płomienie ognia.
  124. Wyrzynanie żyletkami skóry z twarzy.
  125. Wbijanie dębowych kołków pomiędzy żebra.
  126. Wieszanie na kolczastym drucie.
  127. Zdzieranie z ciała skóry i zalewanie rany atramentem oraz oblewanie jej wrzącą wodą.
  128. Zadawanie dzieciom tyle ciosów nożem, ile ofiara miała lat.
  129. Wycinanie na czole znaku krzyża w obrządku łacińskim.
  130. Wieszanie dzieci na drucie kolczastym.
  131. Stosowanie tzw. chińskiej tortury, tj. bicie po piętach żelaznym prętem.
  132. Wieszanie ofiary na drucie telefonicznym. Oznaczało to w umownym zbrodniczym słownictwie banderowskim – „robić telefon”.
  133. Odrzynanie głowy od tułowia piłą ciesielską.
  134. Rozbieranie ofiary do naga oraz nakazywanie tańczenia na lodzie i strze¬lanie po nogach, a rannych spychanie do przerębli pod lód.
  135. Wyrywanie obcęgami paznokci.
  136. Bicie kijami i drewnianymi pałkami po całym ciele.
  137. Przypalanie ofiary płomieniami świecy.
  138. Skrępowanie rąk i nóg drutem kolczastym, a na szyję zakładanie linki z pętlą – jak do wieszania, a koniec linki uwiązany na sztywno do skrępowanych na plecach rąk, tak, że najmniejszy ruch rękami zaciskał pętlę na szyi. Kiedy torturowany tracił przytomność, oprawcy oblewali go zimną wodą.
  139. Układanie ofiar rzędem twarzą do ziemi i dokonywanie zabójstwa strzałem w okolice serca.
  140. Wbijanie kilku i więcej gwoździ do czaszki głowy.
  141. Rozrywanie małych dzieci za nóżki i wrzucanie ich do studni.
  142. Rozcięcie ust kosą i włożenie kartki z ukraińskim napisem: „Będziesz miał Polskę od morza do morza”.
  143. Uderzenie łomem w głowę niemowlęcia.
  144. Odcięcie siekierą nóżki i rączki kilkuletniemu dziecku, a następnie głowy.
  145. Mordowanie sposobem „garrota” znanym inkwizytorom średniowiecza – przy pomocy żelaznej obręczy zaciskanej na szyi katowanego, dopóki nie złamią się kręgi szyjne. Częstokroć żelazną obręcz zastępował sznur zaciągany na szyi i zaciskany za pomocą kołka. Człowiek ginął w straszliwych mękach. Oprawcy OUN-UPA nazywali to – „krępulcy”.
  146. Wyrywanie ofiarom rzepki kolanowej.
  147. Wieszanie przy pomocy tzw. chodzącej szubienicy, którą stanowił nie¬kiedy członek OUN-UPA, który oprócz pistoletu, czy pistoletu maszynowego nosił przy sobie rzemienną pętlę, którą znienacka od tyłu zarzucał ofierze na szyję, a potem podciągnąwszy ją do góry przez ramię, odrywał od ziemi i tak długo trzymał, dopóki ta nie wyzionęła ducha rta jego plecach.
  148. Odrąbywanie główek dzieciom.
  149. Przestrzelenie obydwu nóg, wykłucie oczu, po kawałeczku obcinanie rąk, uszu, warg, wyrywanie z piersi serca, rozbicie kolbą karabinu głowy i jej oderżnięcie.
  150. Rozcinanie brzucha, wyłamywanie rąk, dobijanie kołkami.
  151. Przeżynanie ofiary na trzy części.
  152. Wykręcanie rąk i nóg, wyrywanie włosów i wykluwanie oczu.
  153. Ukrzyżowanie księży rzymsko – katolickich na krzyżach misyjnych.
  154. Zakopywanie do ziemi żywcem.
  155. Wiązanie rozżarzonym (rozpalonym do czerwoności) drutem.
  156. Sadzanie ofiary na gorącym tzw. blacie kuchni węglowej.
  157. Wkładanie drzazg pod paznokcie.
  158. Cięcie i ściąganie pasa skóry z dołu z okolicy kręgosłupa ku górze, przez nawijanie skóry na patyk wzdłuż kręgosłupa, poprzez kark i głowę aż do czoła.
  159. Zabijanie dzieci przez uderzanie głową o ścianę.
  160. Zabijanie dzieci przez uderzanie głową o drzewo.
  161. Rąbanie ofiary siekierą na trzy części.
  162. Zabijanie drewnianymi kołkami.
  163. Wycinanie znaków krzyża na ciele wraz z obcinaniem języka i uszu.
  164. Przywiązywanie drutem kolczastym kamienia u szyi i topienie ofiary w nurtach rzeki.
  165. Rąbanie kilkumiesięcznego dziecka siekierą na cztery części.
  166. Wycinanie krzyża na czole i rozdarcie ciała na strzępy.
  167. Krępowanie małżonków razem drutem kolczastym i wrzucanie ich żyw¬cem do rzeki.
  168. Zasypywanie ofiary gorącą szlaką z pieca centralnego ogrzewania.
  169. Przybijanie ojca i syna gwoździami do podłogi.
  170. Kładzenie na podłodze i kolejno odrąbywanie im głów.
  171. Odrąbywanie siekierą głowy poprzez zęby.
  172. Rozcinanie brzucha ciężarnym kobietom i wybieranie płodu.
  173. Zamurowywanie dzieci żywcem w piwnicach klasztoru karmelitańskiego w Wiśniowcu.
  174. Zdzieranie żywcem skóry ofiary i polewanie otwartej rany wrzątkiem.
  175. Przywiązywanie do belki nóg kilkakrotnie zgwałconej dziewczyny i zanurzanie ofiary w studni głową w dół.
  176. Roztrzaskanie głowy kolbą karabinu.
  177. Nasadzanie małych dzieci na ogrodzeniowe zaostrzone sztachety.
  178. Wrzucanie do dołu po wykopanym torfie, skrępowanej ofiary z uwiąza¬nym kamieniem u szyi, gdzie następowało utonięcie.
  179. Przywiązywanie ofiar drutem kolczastym za szyję do słupków, przy których męczyli się i umierali z wykrwawienia się.
  180. Przywiązywanie ofiar do końskich ogonów i wleczenie ich po drodze kilka, a nawet niekiedy kilkanaście kilometrów, aż do zgonu.
  181. Poćwiartowanie ofiary, a jej szczątki rozrzucanie na drodze.
  182. Rozdeptywanie główki niemowlęcia z wyrywaniem rączki i nóżek i przypinaniem napisu w języku ukraińskim: „Polski Orzeł”.
  183. Mordowanie ofiar przy użyciu różnych narzędzi.
  184. Wiązanie ofiar drutem kolczastym i wrzucanie ich do studni.
  185. Odrąbywanie na pniu głowy toporem i przez uniesienie jej do góry, po¬kazywanie innym oprawcom.
  186. Podrzynanie szyi i cięcie nożem piersi ofiary.
  187. Zabijanie nożem dziecka, a następnie rozbijanie główki siekierą.
  188. Rozpłatanie brzemiennej kobiecie brzucha i wycięcie na plecach pasa skóry.
  189. Gwałcenie młodej dziewczyny przez trzy dni i wrzucenie ciała do suchej studni głębinowej w lesie.
  190. Wydłubanie oczu, obcięcie języka, rąk i nóg i podparcie korpusem drzwi domu.
  191. Wiązanie drutem kolczastym i wrzucenie ofiar w płomienie ognia.
  192. Odrzynanie piłą głowy.
  193. Zabijanie drągami.
  194. Zakopywanie żywcem dorosłych i dzieci.
  195. Mordowanie przy użyciu wideł i siekier.
  196. Podrzucanie małych dzieci na widłach.
  197. Zbiorowe gwałcenie kobiet do utraty życia i uprawianie nekrofilii.
  198. Przywiązanie ofiary do drzwi i przez biesiadujących upowców – na przemian wycinanie pasów skóry i przypiekanie głowniami, aż do skonania.
  199. Przywiązanie do zaprzęgu konnego i wleczenie ofiary po ziemi, a następnie spalenie w stodole.
  200. Kłucie widłami, aż do utraty życia.
  201. Zabijanie przez zgniecenie ofiary podwaliną dębową.
  202. Wbijanie w otwarte usta żelaznego pręta i dobijanie kolbą karabinu.
  203. Uderzanie obuchem siekiery w głowę.
  204. Rozrywanie dzieci przywiązanych za rączki do drzewa.
  205. Uśmiercanie dzieci trującą substancją, dawaną przymusowo do wdychania.(Wspólna zbrodnia niemiecka-ukraińsko-szowinistyczna)
  206. Związywanie ofiar drutem kolczastym, bicie, szydzenie i naigrywanie się z nich, przed utopieniem ich w rzece.
  207. Malowanie jajek wielkanocnych krwią polską w Wielki Piątek w 1943 r.
  208. Przywiązywanie do drzew i podpalanie lub pozbawianie różnych części ciała.
  209. Pieczenie ofiar żarem płonących zabudowań.
  210. Pozbawianie życia przez wrzucanie do piwnic butelek z łatwopalnym płynem i płonących żagwi.
  211. Kłucie ofiary aż do zgonu, nożycami do strzyżenia owiec.
  212. Zawiązywanie pętli z drutu na szyi i ciągnięcie za koniem.
  213. Wrzucanie żywych ofiar do studni i w ten sposób topienie ich.
  214. Zakopywanie ofiar w ziemi do połowy tułowia i ściąganie skóry pasami, aż do uśmiercenia.
  215. Wymuszanie picia dziegciu i znęcanie się nad ofiarami, aż do zejścia.
  216. Sadystyczne mordowanie siekierami ofiar mających ręce związane drutem do tyłu.
  217. Duszenie rękami nieletnich dzieci.
  218. Wypalanie swastyki na policzku – symbolu przemocy i barbarzyństwa faszystów niemieckich – następnie związanie ofiary i utopienie w tzw. wyrobisku.
  219. Wycięcie pępka i wyciągnięcie jelit, którymi okręcano drzewo.
  220. Rozprucie brzucha brzemiennej kobiecie, wyjęcie płodu i wbicie go na kołek.
  221. Wydłubanie oczu i robienie z języka tzw. „krawata”.
  222. Przybicie kobiety gwoździami do drzwi, obcięcie jej piersi i wyprucie’ z łona wnętrzności.
  223. Przybicie dziecka do stołu za język.
  224. Uduszenie dziecka paskiem.
  225. Zabijanie uderzeniami kolby karabinu w głowę.
  226. Przybijanie ofiary kołkiem do ziemi przez brzuch.
  227. Obnoszenie po wsi – na widok publiczny – ciała małych dzieci nabitych na widły.
  228. Obcięcie piersi matce i siedemnastoletniej córce, następnie, krwią z ich ciał, dokonanie napisu na ścianie mieszkania w języku ukraińskim: „Śmierć Lachom!”.
  229. Przywiązanie nagich ofiar do sań za ręce drutem kolczastym i wleczenie ich przez wieś, w końcu zarąbanie siekierami i wrzucenie do studni.
  230. Przywiązanie do konia z rękami związanymi drutem kolczastym i wleczenie ofiary, bijąc i kłując bagnetem, aż do skonania.
  231. Zamęczanie ofiar biciem drągami i kamieniami.
  232. Rąbanie powolne – najpierw rąk, później nóg aby według życzenia ukraińskich szowinistów: „Polska morda dłużej się męczyła”.
  233. Przybijanie ofiary gwoździami do ściany stodoły i co około pół godziny podawanie jej octu do ust.
  234. Maltretowanie i gwałcenie grupy dziewcząt i kobiet, aż do zejścia i wrzucenie zwłok do szkolnej ubikacji.
  235. Znęcanie się i żywcem wrzucanie dorosłych do studni głębinowych.
  236. Bicie do utraty przytomności i na przemian polewanie zimną wodą ofiary, znęcanie się i wyrzucenie na śnieg i mróz.
  237. Zabijanie widłami, a następnie porżnięcie ciała na kawałki.
  238. Wieszanie dzieci na hakach kuchennych.
  239. Podeptanie rannego i dobicie uderzeniem w tył głowy.
  240. Zabijanie leżących twarzami do ziemi strzałami w tył głowy i dobijanie rannych ciosami bagnetów
  241. Mordowanie uderzeniem w tył głowy siekierą lub wielkimi maczugami drewnianymi.
  242. Zabijanie uderzeniem w tył głowy specjalnym młotkiem – narzędziem do zabijania zwierząt domowych w kształcie trójkąta u podstawy.
  243. Spalenie żywcem ofiary w stogu siana, po czym zabawianie się: muzykowanie, śpiewanie i tańczenie.
  244. Wbicie w czoło gwoździa i pozostawienie kartki w języku ukraińskim treści ; „On mnie chlebem karmił, a ja jego za to zabiłem”.
  245. Odrąbanie jednej ręki mężowi i odcięcie piersi żonie oraz związanie dru¬tem kolczastym obojga małżonków i powieszenie ich w studni głębinowej głowami w dół.
  246. Przybicie ofiary za język do stodoły oraz wbicie kołka w klatkę piersiową.
  247. Wydłubanie oczu i wycięcie języka oraz przywiązanie drutem kolczastym do drzewa głową w dół.
  248. Związanie starca i przeprowadzenie „dla zabawy” operacji wyrostka robaczkowego rozcinając ofierze brzuch scyzorykiem. Z kolei do wnętrza napchanie mchu i zaszycie brzucha sznurkiem oraz wyrwanie języka, zbicie drągami i zakopanie płytko w ziemi i na tym miejscu rozpalenie ogniska.
  249. Zakneblowanie ust kołkami i podziurawienie głowy oraz zaciśnięcie szyi sznurkami.
  250. Zakopywanie żywcem kilkumiesięcznych dzieci.
  251. Przywiązywanie do wozu konnego młodzieńca i nakazanie w czasie ja¬zdy biec do utraty sił.
  252. Zatłuczenie ofiary tzw. kijankami nad stawem.
  253. Palenie żywcem ofiar zapędzonych do stodół.
  254. Pieczenie ofiary w gorącej szlace.
  255. Zadręczanie ofiary do utraty życia.
  256. Wyjmowanie płodu ciężarnej kobiecie i wraz z wnętrznościami rozwieszanie go na krzakach.
  257. Przybijanie ofiary gwoździami do desek.
  258. Nadziewanie małego dziecka na bagnet i unoszenie ofiary do góry kręcąc nią wokół.
  259. Rozpruwanie młodym dziewczętom brzuchów.
  260. Wrzucenie ofiary do mrowiska, po uprzednim wydłubaniu oczu, obcięciu rąk i nóg.
  261. Zakłuwanie widłami.
  262. Rozpalanie ogniska na brzuchu ofiary, po uprzednim powaleniu na zie¬mię, związaniu, wycięciu języka, wyłupaniu oczu, wyłamaniu rąk i nóg okręceniu głowy płaszczem.
  263. Powieszenie kobiety za nogi na drzewie, obcięcie piersi, wybranie oczu i wyciągnięcie wnętrzności z brzucha.
  264. Wleczenie za nogi przywiązane do konia, po czym powieszenie na drzewie.
  265. Obcięcie matce piersi i dziecku nóżki, a krwią napisanie na ścianie w języku ukraińskim: „Śmierć Lachom!”.
  266. Zamordowanie, po czym pokrajanie ciała na kawałki, wbicie w nie widelców i ułożenie na półmisku.
  267. Związanie drutem leśników i gajowych i wrzucenie ich w płomienie ognia dużego ogniska, po uprzednim oddawaniu na nich moczu, lżeniu i poniżaniu słownym, przy czym jedna z młodych Ukrainek załatwiła na nich swoją potrzebą fizjologiczną.
  268. Zagrzebywanie swoich ofiar na cmentarzu padłych zwierząt.
  269. Przywiązanie do drzewa, obcięcie języka, wydłubanie oczu i przecięcie piłą.
  270. Nabijanie na długi bagnet dwójki małych dzieci i śmianie się że to „Polski samolot”.
  271. Nasadzenie dwuletniego dziecka na widły i wystawienie go w oknie.
  272. Wbijanie dziecku motyki w brzuch.
  273. Związywanie ofiar drutem kolczastym i mordowanie ich nożami.
  274. Rozerwanie ust ofierze, która krzyknęła: Niech żyje Polska!
  275. Związanie drutem kolczastym i katowanie przez dwa dni.
  276. Nasadzenie dziewięciomiesięcznego dziecka żywcem na kołek oraz nabijanie na pozostałe kołki sześciu odrąbanych główek dziecięcych.
  277. Nabijanie dzieci na zaostrzone kołki i wrzucanie ich do studni.
  278. Odrąbywanie główek dzieciom na pniu do rąbania drewna.
  279. Przybicie ofiary do framugi okna.
  280. Przywiązanie do żelaznego łóżka babci i dwójki wnucząt, oblanie benzyną i spalenie.
  281. Pieczenie żywcem ofiary po uprzednim rozebraniu do naga, przywiązanie do drzewa i rozpalenie ogniska pod nią.
  282. Przebijanie widłami brzucha.
  283. Nabijanie dzieci na widły i podnoszenie do góry z ukraińskim zawołaniem do pozostałych oprawców: „Patrz! To polski Orzeł”.
  284. Przeżynanie piłą i dla ułatwienia tej czynności siadanie przez współoprawców na głowie i nogach ofiary.
  285. Rozprucie brzucha ciężarnej kobiecie i wyrzucenie nienarodzonego dziecka na gnojowisko z zawołaniem w języku ukraińskim: „Patrzcie jak lata polski orzeł”.
  286. Katowanie – męczenie ofiary na raty.
  287. Odrąbanie dwóch palców i rozcięcie głowy.
  288. Wrzucanie rannych do dołu z wapnem.
  289. Zmasakrowanie twarzy siekierą i odrąbanie rąk i nóg.
  290. Przywiązanie dziewczyny do drzewa i gwałcenie, po czym włożenie do vaginy rozżarzonego żelaza.
  291. Przybijanie matki z dziećmi do ściany z ukraińskim napisem: „Polskie orły”.
  292. Wrzucanie do dołu ofiar żywcem i przysypywanie ich piaskiem.
  293. Torturowanie ofiary na oczach żony i dzieci, aż do zgonu.
  294. Wsadzanie ofiary do beczki i bicie jej kijami, aż do skonania.
  295. Odrąbywanie po kawałku – w odcinkach około dziesięciocentymetrowych – stóp, dłoni, następnie kończyn nóg, aż do bioder, a rąk do ramion oraz posypywanie solą, a także wybieranie oczu, obcinanie nosów, uszu, zrywanie paznokci i rozcinanie brzuchów.
  296. Wypalanie oczu rozpalonym drutem.
  297. Rozrąbywanie głowy plastrami – po kawałku.
  298. Przecinanie siekierami i toporami dzieci na połówki – od głowy do dołu tułowia.
  299. Wbijanie kobietom zaostrzonego drzewca w krocze.
  300. Palenie żywcem sprowadzanych do budynku kobiet i dzieci i wrzucanie do wnętrza eksplodujących granatów.
  301. Przeżynanie tułowia piłą na cztery części i wykluwanie oczu oraz odcinanie języka i głowy, po czym zatknięcie głowy bez oczu i języka na żerdzi koło spalonego budynku.
  302. Najeżdżanie końmi na leżących na ziemi.
  303. Wrzucanie żywcem do studni głębinowej ofiar głowami w dół, po uprzednim wykłuciu nożem oczu.
  304. Przybijanie gwoździami ofiary do desek łóżka.
  305. Ściąganie skóry dłoni, tj. tzw. „zdejmowanie rękawiczek”, polegające na nacinaniu skóry nadgarstka ręki i zawijanie jej w dół, a niekiedy w górę.
  306. Wycięcie na skórze pleców cyfry „105”, tj. liczby lat ofiary i jej osolenie.
  307. Rozdeptanie główki dziecka oraz rozdarcie nóżek i rączek, pozostawia¬jąc duży napis w języku ukraińskim: „Polski orzeł”.
  308. Wpędzanie mężczyzn do murowanej piwnicy i zabijanie ich eksplodu¬jącymi granatami.
  309. Odrąbywanie toporem głów ofiarom na pniu do rąbania drewna, po uprzednim związaniu w tyle rąk i w dole nóg drutem kolczastym. Na pniu była kartka przymocowana drutem z napisem w języku ukraiń¬skim: „Taka będzie śmierć wszystkim Polakom”.
  310. Męczenie chłopczyka uwiązanego za szyję do tzw. koromysła (jarzemka do noszenia dwóch wiader wody na ramionach) i podnoszenie jedne¬go ramienia tego koromysła do góry, razem z dzieckiem. Gdy dziecko zaczęło się dusić i wymachiwać w powietrzu rękami i nogami, stawia¬no je wówczas na ziemi. Był to pokaz dla grupy Ukraińców.
  311. Wypalanie gorącym drutem znaku swastyki na policzku.
  312. Związywanie drutem kolczastym rąk i nóg oraz wrzucenie ofiar w pło¬mienie dużego ogniska.
  313. Zbiorowe gwałcenie dorosłej kobiety, po czym włożenie jej w krocze rozpalonego żelaza.
  314. Przecinanie czoła w poprzek.
  315. Przybijanie dzieci żywcem na krzyż gwoździami do ściany.
  316. Rozbijanie głów dziecięcych o narzędzia rolnicze.
  317. Uderzanie w tył głowy orczykiem od wozu.
  318. Zakopywanie rannych, jeszcze żyjących ofiar.
  319. Rozdarcie ofiary poprzez przywiązanie jednej nogi do drzewa, a drugiej do orczyka powozu konnego i jazdą.
  320. Wciskanie głowy rannego w gnojówkę, aż do uduszenia się.
  321. Przybijanie wyciągniętego języka gwoździem do brody, po uprzednim wybraniu gałek ocznych.
  322. Wbijanie całej siekiery w plecy.
  323. Okrutne opuszczanie krwi ofiarom i napełnienie balii ludzką krwią w klasztornej piwnicy o.o. Dominikanów w Podkamieniu.
  324. Wycięcie na czole znaku krzyża i obcinanie uszu i nosa.
  325. Zakłuwanie bagnetem i rozpalonymi prętami żelaznymi.
  326. Wyrwanie warkocza włosów i przekłuwanie bagnetem.
  327. Wbijanie dorosłych mężczyzn i kobiet na zaostrzone pale zakopane! w ziemi pionowo.
  328. Wbijanie w skroń gwoździa.
  329. Przywiązanie księdza wyznania rzymsko-katolickiego do drzewa i do połowy przerżnięcie piłą oraz nałożenie na głowę korony plecionej z drutu kolczastego. Ofiara służyła dziewczynom jako tarcza strzelnicza.
  330. Ukrzyżowanie na płotach – ogrodzeniach poprzez przybijanie rąk i nóg gwoździami.
  331. Zbiorowe gwałcenie kobiet, a następnie poddanie torturom takim jak: wycięcie języka, obcięcie piersi, zdzieranie pasów skóry.
  332. Związanie drutem kolczastym za nogi i przytroczenie do konia i ciągnięcie galopem po głazach kamiennych.
  333. Wieszanie na drzewie za obydwie ręce i podpalenie dolnych kończyn płomieniami ognia z rozpalonego pod drzewem ogniska.
  334. Przypalanie płomieniami świecy palców i dłoni, aż do utraty przytom¬ności, po czym związanie i zastrzelenie.
  335. Bicie łańcuchem i maczugą z kolcami po całym ciele ofiary ułożonej na ławce, z przerwami na polewanie jej zimną wodą dla przywrócenia przytomności, po czym powieszenie na słupie.
  336. Krępowanie drutem kolczastym nóg i rąk oraz przez kilka dni pod¬dawanie ofiar wymyślnym torturom, a jeszcze żyjących dobijanie sie¬kierami.
  337. Gwałcenie siedemnastoletniej dziewczyny na oczach jej rodziców, po czym zamordowanie wszystkich.
  338. Wieszanie na „żurawiu” studni głębinowej.
  339. Kładzenie ofiary na gorącym blacie kuchni węglowej i nakładanie na nią brony, po której chodzono.
  340. Zadawanie ciosów nożem pod każde żebro, a gdy ofiara konała polewa¬no zimną wodą z wiadra dla powrotu przytomności i ponowne zadawa¬nie ciosów.
  341. Wrzucanie do klozetowego szamba żywych ofiar oraz bicie żelaznym narzędziem po głowie i wciskanie ich w głąb tego szamba.
  342. Podwieszanie pod pachy na drzewie w lesie i palenie pod ofiarą gałęzi chrustu.
  343. Wiązanie rąk drutem i zadawanie na całym ciele ran kłutych.
  344. Oskalpowanie – ściągnięcie skóry z głowy i twarzy – wraz z wybraniem oczu, obcięciem uszu, przecięciem krtani i wyciągnięciem przez nią ję¬zyka.
  345. Obcięcie genitaliów, wydłubanie oczu i skłucie całego ciała cienkimi igłami.
  346. Porąbanie ośmiomiesięcznego dziecka na cztery części.
  347. Rozbieranie do naga, związywanie ofiary drutem kolczastym i wpycha¬nie do przerębli pod lód rzeki.
  348. Przybicie bagnetem do stołu kilkumiesięcznego dziecka i włożenie mu do ust kawałka niedojedzonego kiszonego ogórka.
  349. Duszenie sznurem zakładanym na szyję i zabijanie ciosem noża w serce.
  350. Wyrywanie księżom wyznania rzymsko – katolickiego pulsujących serc z piersi, a niekiedy prezentowanie ich widzom i odliczanie na zegarku czasu trwanie agonii.
  351. Duszenie drutem kolczastym.
  352. Wypruwanie dzieciom wnętrzności i rozwieszanie jelit na ścianie w ja¬kiś nieregularny sposób wraz z kartką wiszącą na gwoździu z napisem w ukraińskim języku: „Polska od morza do morza!”.
  353. Przybijanie dzieci do ściany z rozkrzyżowanymi rękami.
  354. Wyłamywanie dzieciom stawów rąk i nóg i przybicie martwego dziecka do stołu – na oczach dorosłych osób.
  355. Pozbawienie życia dwudziestoma dwoma i więcej ciosami noża.
  356. Przymocowanie tułowia do oparcia i rzucanie w nie nożami.
  357. Wiązanie – skuwanie rąk drutem kolczastym.
  358. Zadawanie śmiertelnych uderzeń łopatą.
  359. Przybijanie rąk do progu mieszkania.
  360. Przebijanie kołami dzieci na wylot.
  361. Wleczenie ciała po ziemi za nogi związane sznurem.
  362. Przybijanie małych dzieci dookoła grubego, przydrożnego drzewa, two¬rząc w ten sposób tzw. „wianuszki”.

  Polubienie

 19. MatkaPolka

  Banderowski podbój Polski
  Polacy nie chcą samostijności
  Ukrainy, bo wiedzą, że tylko
  Ukraina może im zadać
  śmiertelny cios i rozwalić Polskę.

  Stepan Bandera – 1939 r.
  http://kresywekrwi.blogspot.com/2022/03/banderowski-podboj-polski-czyli-rugi.html

  Polubienie

 20. MatkaPolka

  Jak zinfiltrowano i unicestwiono Główną Komisję Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce

  ,,Kto należy do narodu polskiego musi zniknąć. Najzaszczytniejszym dla nas zadaniem jest uczynienie wszystkiego, aby każdy przejaw polskości, obojętnie jakiego rodzaju zginął bez reszty’
  http://kresywekrwi.blogspot.com/2019/09/jak-zinfiltrowano-i-unicestwiono-gowna.html#more

  W swojej książce pt. ,,Ścigałem Iwana ,,Groźnego’’ Demianiuka’’ profesor Jacek Wilczur opisał w szczegółach, jak od połowy lat 60-ych ubiegłego wieku służby specjalne OUN rozpoczęły infiltrację Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce. Po tzw. zmianie systemowej w 1989 roku, a dokładnie od 1991 roku, czyli po przejęciu władzy nad GKBZHwP przez ówczesnego, nowego ministra sprawiedliwości w rządzie Mazowieckiego, koncesjonowanego ,,katolika’’ Wiesława Chrzanowskiego, rozpoczęła się totalna destrukcja GKBZHwP, a wszystkich pracowników tejże Komisji, którzy wcześniej przez całe długie lata zajmowali się zbieraniem dowodów zbrodni oraz ściganiem ukraińskich nazistów w służbie niemieckiej, takich m.in. jak najsłynniejszy z nich Iwan Demianiuk oraz banderowskich i litewskich zbrodniarzy wojennych zostali z Komisji zwolnieni lub też zmuszeni do tzw. ,,dobrowolnego’’ odejścia.

  Profesora. Jacka Wilczura nowy szef GKBZHwP w 1991 roku, nakazał swoim podwładnym wyrzucić z pracy w Komisji jako pierwszego w kolejności, w sposób spektakularny, by było to przestrogą dla innych, którzy chcieliby ewentualnie naśladować i kontynuować jego pracę, idąc tą samą drogą.

  Polubione przez 1 osoba

 21. Kim są rządzące marionetki żydowskiego reżimu IIIRP popierające tegoż osobnika?

  Polubienie

 22. Na schodach w jednej z galerii handlowych na Ukrainie pojawiła się swastyka.
  Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Ukraina.-Swastyka-pojawila-sie-na-schodach-w-centrum-handlowym-w-Kijowie

  Polubienie

 23. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  W cyrylicy nie ma takiej itry!

  Symbol rosyjskiej inwazji jak swastyka? Czechy mogą ścigać za „Z”

  https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-symbol-rosyjskiej-inwazji-jak-swastyka-czechy-moga-scigac-za,nId,5883652#crp_state=1

  https://pl.wikipedia.org/wiki/З

  Hej!

  Polubienie

 24. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  Kazachstan zmienia alfabet na łaciński. Prezydent tłumaczy dlaczego

  https://belsat.eu/pl/news/kazachstan-zmienia-alfabet-na-lacinski-prezydent-tlumaczy-dlaczego/

  Te wszystkie haczki i mlaśnięcia. Uzbekistan przechodzi na alfabet łaciński – co to oznacza?

  https://www.gazetaprawna.pl/magazyn-na-weekend/artykuly/8069232,powstawanie-pisma-i-jezyka.html

  Hej!

  Polubienie

 25. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  ,,Na schodach w jednej z galerii handlowych na Ukrainie pojawiła się swastyka.”

  Znowu swary między gojami, ponieważ żyd i szwab, splugawił nasz odwieczny symbol?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Swarożyc

  https://synonim.net/synonim/swarzyć+się

  Hej!

  Polubienie

 26. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  Znowu swary między gojami, ponieważ żyd i szwab, splugawił nasz odwieczny symbol?

  Swarzyca / Kołowrót – znaczenie symbolu

  https://blog.slowianskibestiariusz.pl/tag/swarozyca/

  Kto pyta, ten nie błądzi.

  Dlaczego Łotwa i Finlandia używały swastyki (lub czegoś podobnego) jako symbolu sił powietrznych przed II wojną światową?

  https://q-a-pl.com/?1534-dlaczego-łotwa-i-finlandia-używały-swastyki-lub-czegoś-podobnego-jako-symbolu-sił-powietrznych-przed-ii-wojną-światową

  Hej!

  Polubienie

 27. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  Nie chcę tego komentować, ponieważ każda żydowska wojna się rządzi własnymi prawami.

  Hej!

  Polubienie

 28. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  Nie chcę tego komentować, ponieważ każda żydowska wojna się rządzi własnymi prawami.

  Dezinformacja

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dezinformacja

  Cenzura wojskowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Cenzura_wojskowa

  Hej!

  Polubienie

 29. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  Czy to jest Wojenna Marynarka Ukrów?

  Kriegsmarine

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kriegsmarine

  Hej!

  Polubienie

 30. kika22

  Dla mnie, ani brat, ani swat i z Ukrami, też nic nie mam wspólnego!

  Zełenski pochwalił nową formę ukraińskiej reprezentacji w piłce nożnej

  https://www-krme-top.translate.goog/?p=16667&_x_tr_sl=uk&_x_tr_tl=pl&_x_tr_hl=pl&_x_tr_pto=sc

  Hej!

  Polubienie

 31. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  Znowu swary między gojami, ponieważ żyd i szwab, splugawił nasz odwieczny symbol?

  Swastyka – najmroczniejszy symbol szczęścia w historii

  https://histmag.org/Swastyka-najmroczniejszy-symbol-szczescia-w-historii-21191

  Hej!

  Polubienie

 32. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  Znowu swary między gojami, ponieważ żyd i szwab, splugawił nasz odwieczny symbol?

  Po wojence, wszyscy historycy rodem z PRL, szybko zapomnieli co było przed wojną?

  Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_Obrony_Powietrznej_i_Przeciwgazowej

  Hej!

  Polubienie

 33. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  W PRL, wszystko było pod kontrolą jedynie słusznej partii i dlatego dzisiaj nie posiadamy historycznej świadomości.

  Instytut Kształcenia Kadr Naukowych

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Kształcenia_Kadr_Naukowych

  Tate wszelkich nauk w Polin, zwanej wówczas PRL-em.

  Adam Schaff

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Schaff

  Hej!

  Polubienie

 34. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  W PRL, wszystko było pod kontrolą jedynie słusznej partii i dlatego dzisiaj nie posiadamy historycznej świadomości.

  Świadomość historyczna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Świadomość_historyczna

  Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda…

  Józef Tischner, Historia filozofii po góralsku

  … oraz spiskowe teorie, które tworzą umysłowy burdel.

  Teoria spiskowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Teoria_spiskowa

  Hej!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.