Co powiedział prezydent IIIRP/Polin, który nie „jest debilem”?

3 maja 2022r., Duda: „złe karty historii są nieważne”, „pomiędzy Polską a Ukrainą nie będzie faktycznie granicy”

.

Gdyby Duda był debilem, to ten jego przekaz nie miałby większego znaczenia, ale on nie „jest debilem” i dlatego jego przekaz winien dać mieszkańcom Polin do myślenia. Odnośnie pierwszego cytatu „złe karty historii są nieważne” odnoszę wrażenie, że zdecydowanie zabrakło tu poważnej konsultacji z Tel Avivem – bo czy Żydzi też gotowi byliby przyjąć takie stanowisko -? – bardzo w to wątpię. Owszem, żydowscy politycy uważają, że nie warto uczyć się historii, ale to nie to samo. Nie warto uczyć się historii, bo ta nader rzadko ukazuje Żydów w korzystnym świetle. Jednak jest też historia znana i opowiadana przez Żydów, która mówi o żydowskich dramatach i materialnych startach i co, te „złe karty historii są nieważne”? Panie Duda, kompletnie pan tego nie przemyślał, a jeżeli taką dialektykę uprawia lider Polin to zakrawa na skandal europejski, a może nawet światowy. Choć rozumiem, że brzemię wnuka ukraińskiego rezuna nosić łatwo nie jest.

.

Na pomalowanym w geście solidarności z Ukraińcami w niebiesko-żółte barwy postumencie po pomniku marszałka Koniewa w Krakowie ktoś nielegalnie napisał „Wołyń 1943”, nawiązując do rzezi na Kresach podczas II wojny światowej

.

Natomiast co do wizji likwidacji granicy między Polin a Ukrainą, to rzecz jest warta rozpatrzenia. Jeśli Rosja, tak jak zapowiadają jej władze, zamierza skutecznie zlikwidować żydowsko-banderowski nazizm na Ukrainie i daj Boże udałoby się przywróci na Ukrainie słowiańskie rządy, to likwidację granicy między Polin a Ukrainą możemy rozpatrywać, ale czy wszyscy w Polin rzeczywiście by tego chcieli, a już szczególnie demokratyczny poliński reżim? Mam co do tego poważne wątpliwości.

Nie wiem jak to dobrze ująć, ale odnoszę wrażenie, że pan, panie Duda wbrew własnym deklaracjom jest prorosyjski, skoro marzy się panu likwidacja granicy między Polin a Ukrainą. Ale to dobrze, nigdy nie jest za późno próbować stać się przyzwoitym człowiekiem.

Dariusz Kosiur

28 Komentarzy

Filed under Polityka

28 responses to “Co powiedział prezydent IIIRP/Polin, który nie „jest debilem”?

 1. Paweł

  Według opinii niektórych rosyjskich komentatorów w wyniku SOW ( po stronie ukraińskiej) zginęło ok. 2000 żołnierzy polskich ?! Patrz od ok. 12:00

  Polubienie

 2. Paweł

  Jedno z bieżących zadań dla Polaków: należy szukać odpowiedzialnych za wyrażenie zgody na taką manipulację świadomością i tożsamością Polaków

  Polubienie

 3. Paweł

  Prezydent Polski Duda: Nie będzie już granic między Polską a Ukrainą. Dokonał tego oświadczenia podczas obchodów Święta Niepodległości Polonii i Polaków za granicą. W tym numerze rozumiemy globalną grę geopolityczną, jakie są plany dla Turcji, USA, Węgier, Chin, Białorusi? Czy Rosja ma sojuszników?

  Polubienie

 4. Jędrzej

  „Jedno z bieżących zadań dla Polaków: należy szukać odpowiedzialnych za wyrażenie zgody na taką manipulację świadomością i tożsamością Polaków.”

  Sądzę, że nie jest to przedsięwzięcie zbyt ambitne. Odpowiedzialnych za manipulowanie świadomością i tożsamością zbaraniałych Polaków należy upatrywać pośród tych samych osobników, którzy nie tak dawno manipulowali świadomością przestraszonych Polaków w ramach tak zwanej picdemii, czyli syjonistycznej pandemii lub jak kto woli żydowskiej pandemii.
  Oni to całe prokurowanie różnych zaraz i plag mają w swoich genach od tysięcy lat. To nic odkrywczego. Jakieś nazwiska za tym stoją. Wystarczy pomyśleć o tych, którzy zastraszając Polaków sądami w perspektywie kolejnych lat planują czerpać korzyści z tego procederu.

  Polubienie

 5. Jędrzej

  Prezydent Polski Duda: Nie będzie już granic między Polską a Ukrainą.

  Duda tak mówi, bo mu tak każą.
  Ciekawe, czy on zdaje sobie sprawę z tego, jakie reperkusje sprowadza na Polskę tymi swoimi wypowiedziami i nie tylko?

  Polubienie

 6. Weszli w g… (popierając PiS, popierając żydowsko-banderowską Ukrainę), a teraz udają zdziwienie, że się ubrudzili (?).
  .

  Polubienie

 7. Jędrzej

  Pomijając aspekty światopoglądowe, podoba mi się stanowisko Malezji, która stanęła u boku Rosji.
  Malezja to jeden z nielicznych krajów na tym świecie, który prowadzi dość czytelną politykę wobec syjonistycznego imperializmu.
  Stąd syjonistyczna mafia sprokurowała im te dwie ostatnie katastrofy lotnicze – chcąc zastraszyć rząd Malezji, a jednocześnie „upiec” przy tym wiele innych kwestii.
  Wypowiedzi Szejka powinni słuchać wszyscy Polacy, którzy chcą pozostać u siebie.

  Polubione przez 1 osoba

 8. Paweł

  Klown Zełenski w swojej ” przedprezydenckiej” roli życia jako ” Sługa narodu”

  w filmiku ” Jak Ukaraińcy ( czyli rosyjskojęzyczni mieszkańcy byłej Ukrainy) stają się chachłami” ( czyli obecnymi ukraińskimi bezrefleksyjnymi marionetkami, ofiarami żydowsko-anglosaskiej polityki)

  Polubienie

 9. Sławobor

  4 июля 201715:58
  Szkoda, że Azow poszedł w niewłaściwym kierunku, za żydowskie pieniadze i interesy.

  Żołnierze oddziałów specjalnych Ukraińskiej Gwardii Narodowej „Azow” urządzili w swojej bazie pogańskie sanktuarium. Świątynia wojowniczego boga Peruna powstała na cześć zwycięstwa księcia Światosława nad Chazarami w X wieku. Teraz, w tym „świętym miejscu”, bojownicy Azowa będą pobłogosławić swoją broń przed wykonaniem misji bojowych, poinformowała służba prasowa batalionu. Ukraiński politolog Oleg Soskin nie był zaskoczony tą wiadomością. W rozmowie z NSN podkreślił, że pogaństwo jest obecnie dość modnym zjawiskiem w ukraińskiej polityce.

  „Teraz na Ukrainie następuje odnowienie kultów pogańskich, co ma ogromny wpływ na program polityczny kraju. Obecnie popularnymi elementami tej kultury są gopak bojowy i kult księcia Światosława, który pokonał Chazarskiego Kaganat i dokończył tworzenie Rusi. W batalionach nacjonalistycznych granica wykorzystania bojowych atrybutów pogaństwa jest bardzo silna ”- powiedział Soskin w NSN.

  Jak zauważono w komunikacie prasowym Azowa, wydarzenia sprzed tysiąca lat, na cześć których stworzono świątynię, mają wiele „istotnych paraleli z dzisiejszymi wydarzeniami”. Według Soskina romans neopogaństwa może mieć negatywne konsekwencje dla ukraińskiej młodzieży.

  „Dowódca pułku azowskiego Biletsky był w szkole nauczycielem historii. To, co robi, jest bliskie jednostkom nazistowskim, ponieważ uprawiali oni również skandynawskie wersje Thora, Walkirii. I to jest praktycznie to samo podejście, tylko z naszymi symbolami Rusi. Wiemy, że nie kończy się to dobrze. Młodzi ludzie lubią romanse, mistycyzm, atrybuty, ceremonie i rytuały – teraz Biletsky będzie ich naczelnym kapłanem. Ogólnie będzie fajnie ”- podkreślił Oleg Soskin w wywiadzie dla NSN.

  Przypomnijmy, że wiosną przywódca Azowa, deputowany Rady Najwyższej Andrij Biletsky wraz ze swoim kolegą z parlamentu Olegiem Petrenko zażądali zarejestrowania w kraju rodobożskiej wspólnoty pogan. A jesienią ubiegłego roku jeden ze współpracowników Biletsky’ego protestował przeciwko zezwoleniu na sprzedaż drewna za granicę. Mężczyzna, przedstawiając się jako syn Peruna, wyszedł z ogromnym drewnianym fallusem do budynku delegatury UE w Kijowie.
  https://nsn.fm/ukraine/ukraine-renovaciya-yazychestva-politolog-o-kapishhe-batalona-azov

  Polubienie

 10. kika22

  ,,3 maja 2022r., Duda: „złe karty historii są nieważne”, „pomiędzy Polską a Ukrainą nie będzie faktycznie granicy”

  Kolejny rezydencik Polin.

  Piękna laurka.

  63. WSZYSCY JESTEŚMY UKRAIŃCAMI

  https://lwow.info/63-wszyscy-jestesmy-ukraincami/

  Hej!

  Polubione przez 1 osoba

 11. kika22

  Wszystkie Dudusie.

  Nazwisko Duda

  https://nazwiska.net/nazwisko-duda

  Instrument muzyczny pastuszków od kóz, owiec i baranów.

  Dudy, kozioł, koza, ,,kobza,” gajda i siesieńki.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dudy

  Hej!

  Polubienie

 12. kika22

  Z kim oni chcą walczyć i ile to będzie nas kosztować?

  Gwiezdna armia

  http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/35195?t=Gwiezdna-armia#

  Hej!

  Polubienie

 13. kika22

  Z kim oni chcą walczyć i ile to będzie nas kosztować?

  Siły Powietrzno-Kosmiczne Federacji Rosyjskiej

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Siły_Powietrzno-Kosmiczne_Federacji_Rosyjskiej

  United States Space Force

  https://pl.wikipedia.org/wiki/United_States_Space_Force

  Hej!

  Polubienie

 14. kika22

  Z kim oni chcą walczyć i ile to będzie nas kosztować?

  Żydowska drabina do nieba.

  Drabina Jakuba

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Drabina_Jakuba

  Satelity Starlink miliardera Muska przeleciały nad Dębnicą Kaszubską

  https://gp24.pl/satelity-starlink-miliardera-muska-przelecialy-nad-debnica-kaszubska/ar/c1-14929918

  Hej!

  Polubienie

 15. kika22

  Z kim oni chcą walczyć i ile to będzie nas kosztować?

  Żydowska drabina do nieba.

  UE ma własne plany dotyczące satelitów LEO

  https://www.telko.in/ue-ma-wlasne-plany-dotyczace-satelitow-leo

  Blamaż rosyjskiej konkurencji Starlink

  https://www.rp.pl/biznes/art11271-blamaz-rosyjskiej-konkurencji-starlink

  Ps. Chyba obecne ceny ropy naftowej, gazu, węgla, oraz celowej inflacji te koszty pokryją.

  Hej!

  Polubienie

 16. kika22

  Wielkie strzyżenie ,,baranów.”

  Rząd, póki co, może się cieszyć z „ukrytego podatku”. Gorzej z resztą Polaków

  https://www.money.pl/pieniadze/rzad-poki-co-moze-sie-cieszyc-z-ukrytego-podatku-gorzej-z-reszta-polakow-6699074901035840a.html

  Poprzez celową inflację rządy pozbywają się długu

  https://www.obserwatorfinansowy.pl/bez-kategorii/rotator/poprzez-celowa-inflacje-rzady-pozbywaja-sie-dlugu/

  Hej!

  Polubienie

  • mleko z nosa

   Wystarczy sparalizowac glowny swiatóowód , ktory okrąża państwo., Niemcy i Polska to male piwko. w dwoch miejscach jednoczesnie dzien w dzień w . tydzień tak by sygnał nie mogl byc nadawany w przeciwnym kierunku.
   Bez internetu kiwk i zgrzytanie zębów.

   Polubienie

  • mleko z nosa

   brytolskie Bękarty bialej rasy chcą w imie własnych interesów zniszczyć bialą rasę, która i tak ginie. Israel po części jest , czy kto chce czy nie przyszywaną,ale częścią Europy.ma jednak w dupie rozum.
   2 tys lat wojen w Europie, by na końcu wzajemnei sie unicestwic, Afryka i Azja zajęła miejsce białej rasy, Te skurwesyny skoro wystąpily z EU, powinni i z NATO i morda w Kubeł.
   Oosbiscie dla dobra Europy i białej rasy jak znam poczynania brytoli od min 800 lat powinni zostac zgładzeni i UK stac sie Atlantydą inaczej Europa stanei się tylko historią wojny między państwami o dominacje okazą sie mirazem .
   Oosbiście wszystkie rakiety drony bomby wszystkie jak jedna w UK w proch iw pył .

   Polubienie

 17. kika22

  Ad mleko z nosa

  ,,Bez internetu kwik i zgrzytanie zębów.”

  Czy ktoś jeszcze pamięta, jakie były pierwsze żydowskie ,,internety” i ile szmalu na tym geszefcie zarobili?

  Transatlantycki kabel telegraficzny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Transatlantycki_kabel_telegraficzny

  Kable i kablowanie, całej naszej planety.

  Transatlantyk 2.0 – Microsoft i Facebook umieściły najszybszy kabel na dnie Atlantyku

  https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/kabel-marea-na-dnie-atlantyku-przesyla-dane-miedzy-ameryka-a-europa/5zxkp8f

  Hej!

  Polubienie

 18. kika22

  Ad mleko z nosa

  ,,Bez internetu kwik i zgrzytanie zębów.”

  Podmorski kabel telekomunikacyjny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Podmorski_kabel_telekomunikacyjny

  Atak na kable i to byłby koniec, cywilizacji stworzonej przez miłośników czosnku.

  Kable, bez których stanie świat

  (Tekst artykułu jest pod pięcioma zajawkami ,,TVN24 NA WEEKEND”)

  https://tvn24.pl/magazyn-tvn24/kable-bez-ktorych-stanie-swiat,12,237

  Hej!

  Polubienie

 19. Sławobor

  Według byłego deputowanego Rady Najwyższej Ilji Kiwy, na Ukrainie Zachodniej rozpoczęły się przygotowania do przystąpienia do Polski. Wskazuje na to, jak zauważył polityk, zmiana strategii użycia broni otrzymanej z Europy.

  „Rozpoczęło się formowanie zachodniej linii obrony Ukrainy. Zdecydowano, że broń i amunicja dostarczana z Europy pozostanie w zachodnich regionach kraju. To pierwszy etap przed secesją i powstaniem „prozachodniej Ukrainy” ze stolicą we Lwowie. Z późniejszą akcesją, w drodze referendum, do Polski” – napisał Kiva w swoim kanale Telegram.

  Wcześniej były deputowany Rady Najwyższej Ukrainy Ołeksij Żurawko powiedział, że przywódca kraju Wołodymyr Zełenski zamierza zniszczyć miasto Chersoń, które znalazło się pod kontrolą wojsk rosyjskich.
  https://svpressa.ru/war21/news/333214/?cban=1

  Polubienie

 20. Sławobor

  Korespondent wojskowy VGTRK Aleksander Sladkow zasugerował, że w Donbasie możliwy jest wariant, gdy bojownicy Sił Zbrojnych Ukrainy poddadzą się za pieniądze.

  Sladkov, który przebywa w Donbasie od pierwszych dni rosyjskiej wojskowej operacji specjalnej, skomentował publikację showmana, prezentera telewizyjnego Andrieja Boczarowa. Mówił o schemacie, kiedy niektórzy „pośrednicy” proponują krewnym żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy „negocjowanie” z Siłami Zbrojnymi FR w sprawie poddania się. Oczywiście nie za darmo.

  – Podobno zgadzają się ze stroną rosyjską co do miejsca i czasu bezpiecznego wyjścia wojowników oraz komfortowych warunków w niewoli. Krewni informują swoich i voila! jest ciepły, suchy i bezpieczny” – pisał Bocharov.

  Dowódca wojskowy Aleksander Sladkow przyznał, że taki „komercyjny plan” jest całkiem możliwy. Jeśli wcześniej Ukraina okradała uchodźców, zabierając na każdym punkcie kontrolnym pieniądze za wyjazd w bezpieczne rejony, to można przypuszczać, że przedsiębiorczy Ukraińcy również przenieśli kapitulację na grunt handlowy.

  – Na pewno istnieje taki „swat dla więźniów”. I nie sam. Za pieniądze – napisał Sladkov w swoim kanale tg.
  https://u-f.ru/news/army/u19761/2022/05/08/337196

  Polubienie

 21. Sławobor

  Informacja, że ​​Siły Zbrojne Ukrainy, po otrzymaniu danych wywiadu USA, zniszczyły 12 rosyjskich generałów, nie są prawdziwe. Obserwator wojskowy Viktor Baranets jest tego pewien, donosi Tsargrad.

  Odrzucił raport The New York Times i wielu innych zachodnich mediów, że rzekomo Siły Zbrojne Ukrainy, wykorzystując dane wywiadowcze ze Stanów Zjednoczonych, zaatakowały mobilną kwaterę główną rosyjskich sił zbrojnych i zabiły wysokich rangą rosyjskich oficerów.

  Baranets zauważył, że rzeczywiście Ukraina współpracuje z amerykańskimi służbami wywiadowczymi, ale nie oznacza to, że posiadały informacje o miejscu pobytu rosyjskich generałów lub innych oficerów. Ponadto, dodał Baranets, żadne media nie podały ani konkretnych nazwisk, ani tytułów osób, które rzekomo zginęły podczas strajków. Rozbieżne są też informacje o liczbie zabitych rosyjskich oficerów. Wiele mediów pisze o 4 zabitych generałach, ale donoszono również, że podczas ataków na mobilną kwaterę główną zginęło nawet 12 wysokich rangą rosyjskich oficerów.

  Baranets dodał, że rozmawiał ze swoimi szpiegami w SBU, a oni nie potwierdzili mu informacji o likwidacji wysokich rangą oficerów rosyjskich.

  „I tu zacząłem kopać, naciskać na moich szpiegów, mam też znajomych zwerbowanych przez SBU. Okazało się jednak, że w ogóle nie znali informacji o tych wysokich rangą oficerach z rosyjskiego korpusu wojskowego – powiedział Baranets.

  Dodał, że znowu możemy mówić o publikacji w mediach dezinformacji ze strony „przestępców z Pentagonu”.
  https://cont.ws/@potap1956/2281126

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.