Ukraina w upragnionej wojnie Zachodu z Rosją

Tryptyk „UA marzy o UE”

1. „Trudna droga do UE”

2. „UA w wiatrołapie UE”

3. „Pełna integracja”

.

Integracja z Zachodem – oto aspiracje i marzenia ukraińskiego ludu – kto i dlaczego jest im przeciwny?

My, zachodni Europejczycy, doskonale rozumiemy ukraiński lud, bo przecież wiemy, że gdy już zintegruje się z Zachodem bardziej i stanie w wiatrołapie europejskiej Unii, czekają go choćby tylko wspaniałe propozycje nowoczesnej, europejskiej, mody.

Ale przecież nie o modę tu tylko idzie, lecz także o dostęp do całej zachodniej kultury i wspaniałego, bez kompleksów, nowego, zachodniego, stylu życia, czego z pewnością już nie mogą się doczekać dzielni gieroje i gierojowczynie z Azow, Ajdaru i Prawego Sektora, wojujących z Rosją w imieniu Zachodu.

Nawet popkultura Zachodu sięga niespotykanych wręcz do niedawna poziomów, ona także może stać się udziałem dzielnych bojowców z Ukrainy.

Jednak marzenia o integracji zostaną marzeniami, jeśli wspólnie Ukraina i Zachód nie pokonają

bo 

jak radził brat słynnego prezesa najbardziej wojowniczej i opacznościowo (przez „cz” – nie ma błędu) dzisiaj rządzącej partii PiS.

TW Balbina nie został internowany. Dlaczego? Czyżby Jaruzelski i Kiszczak bali się molestowania internowanych przez Balbinę w zachodnim stylu życia – Balbina był wtedy młody (?). 

.

I jeśli Rosja zostanie pokonana, a może nawet jeszcze wcześniej, przyjaźń pośród ludu Ukropolińskiego – bo będziemy jednym ludem – zakwitnie na zabój.

Pamiętajcie, w jedności siła

Nie dawajcie tylko wiary ruskiej propagandzie 

A gwarantem zwycięstwa są USA – najlepszy, wypróbowany sojusznik, czołowa awangarda Zachodu.

USA mają ogromne doświadczenie we wdrażaniu zachodniej demokracji, zachodniego stylu życia i żydowskiego kapitalizmu.

A gdy zwycięstwo stanie się już faktem urządzimy sobie wspaniałą, ludową, populistyczną, imprezę w wykonaniu naszych stałych ulubieńców.

A teraz wszystkim gierojom i gierojowczyniom oraz wszystkim liderom Zachodu, rządzącym i opozycji IIIRP/Polin także, skutecznie zwalczającym IMPERIUM ZŁA przekażmy znak pokoju.

Dariusz Kosiur

88 Komentarzy

Filed under Polityka

88 responses to “Ukraina w upragnionej wojnie Zachodu z Rosją

 1. Komisja Europejska zaaprobowała nowy schemat wprowadzony przez Rosjan i uznała, że ​​otwarcie konta rublowego nie narusza antyrosyjskich sankcji nałożonych przez UE https://rusvesna.su/news/1652635327

  Europa chce zamienić gaz rasyjski na izraelski https://rusvesna.su/news/1652690624

  Rosyjskie aktywa Grupy Renault przeniesiono na własność państwową https://rusvesna.su/news/1652678725

  Polubienie

 2. Jędrzej

  16 maja 2022 r. Bloomberg nazwał rubla najlepszą światową walutą roku.

  Kurs dolara: 63,44 rubla
  Kurs euro: 65,82 rubla

  Polubienie

 3. Jędrzej

  Rosyjska grupa hakerów Killnet wypowiedziała wojnę cybernetyczną rządom dziesięciu wrogich państw. Hakerzy z sieci Killnet poinformowali o tym w swoim komunikacie wideo. Według doniesień, kraje, które stały się celem globalnego ataku hakerów, to Ameryka, Wielka Brytania, Niemcy, Polska, Ukraina, Włochy, Łotwa, Rumunia, Litwa i Estonia.
  W marcu hakerzy z Killnetu, którzy nie ukrywają swoich patriotycznych poglądów, „zdjęli” stronę internetową grupy Anonymous, która ogłosiła rozpoczęcie cyberwojny z rosyjskim rządem, oraz stronę zdelegalizowanego w Rosji „Prawego Sektora”. Dołączyli do nich także hakerzy z zespołu Xaknet i „zdemolowali” stronę internetową prezydenta Ukrainy.
  https://cont.ws/@Borislav/2286836

  h ttps://adnovumteam.wordpress.com/2022/05/16/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-16-05-2022r-2519-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-88/comment-page-4/#comment-241260

  Polubienie

 4. Jędrzej

  Ukraińska aktywistka Iryna Zemlyana, która czynnej napaści w dniu 9 maja na rosyjskiego ambasadora w Polsce, wyjechała z Warszawy. Za dokonanie ataku na dyplomatę, za jakie powinna zgodnie z prawem ponieść surowe konsekwencje karne, jakie wynikają z art. 136 k.k. przy zastosowaniu art. 138 k.k. nie tylko ich nie poniesie, ale – jak się okazuje – opuściła ona miasto w asyście policji.

  Sprawczyni czyny karalnego kimkolwiek by nie była, powinna w takim przypadku zostać zatrzymana w celu przeprowadzania z nią czynności. Tymczasem, jak się okazuje, policja nie tylko nic nie zrobiła w tym kierunku, ale jeszcze pomogła Zemlyanie opuścić Warszawę.

  Dostała – jak twierdzi – mnóstwo gróźb pobicia, zabicia, okaleczenia i gwałtu. „Co minutę” miał dzwonić telefon, przyszło mnóstwo maili oraz zamieszczono dziesiątki tysięcy komentarzy w mediach społecznościowych.

  Wobec powyższej sytuacji Zemlyana poinformowała o wszystkim policję. Ta uznała, że sytuacja jest na tyle poważna, iż kobieta powinna opuścić Warszawę. Funkcjonariusze w tym pomogli, przydzielili ochronę.

  „Nigdy nie myślałam, że będę musiała uciekać dwa razy” – napisała na Facebooku Zemlyana.

  Więcej na: https://legaartis.pl/blog/2022/05/16/ukrainka-ktora-dopuscila-sie-czynnej-napasci-na-ambasadora-opuscila-polske-ochrona-zapewnila-jej-policja/

  Polubienie

 5. W Siewierodoniecku i Lisiczańsku patrzą na Azowstal: o perspektywach ukraińskich bojowników w zamykających się kotłach https://rusvesna.su/news/1652712426

  Polubienie

 6. Straty Upadliny od początku wojny do rana 16. maja: 168 samolotów, 125 śmigłowców, 889 bezpilotczyków, 307 zestawów rakiet p-lot, 3108 czołgów i in. wozów opancerzonych, 381 wyrzutni rakiet, 1529 dział i moździerzy, 2949 pojazdów specjalnych https://rusvesna.su/news/1652688854

  PB: Przyrost strat Upadliny przez tydzień: 8 samolotów, 7 śmigłowców, 106 bezpilotczyków, 8 zestawów rakietowych p-lot, 159 czołgów i wozów opancerzonych, 39 wyrzutni rakiet, 106 szt. artylerii i moździerzy, 180 pojazdów specjalnych. Podobnie jak w poprzedzającym tygodniu.

  Polubienie

 7. Paweł

  Zwracamy uwagę wszystkim odwiedzającym portal WPS1, że system wordpress.com po przekroczeniu pewnej liczmy komentarzy dzieli je na „starsze” i „nowsze”. Zatem prosimy zapoznawać się też z komentarzami ” starszymi”, a także umieszczać komentarze nie na „ilość” , ale na ” jakość” i to kierując się treścią merytoryczną komentowanego wątku.

  Polubienie

 8. Jędrzej

  Wczoraj pod Charkowem zatrzymano banderowskiego chirurga
  który w lutym wzywał do okaleczania rosyjskich jeńców.

  Polubienie

 9. Jędrzej

  Ławrow wygłosił kilka wypowiedzi na temat sytuacji na Ukrainie i geopolityki:

  ▪️Ukraina nie jest niepodległa, nawet jeśli tak sądzą w Kijowie. Rosja ma informację, że strona ukraińska w negocjacjach jest kontrolowana przez Londyn i Waszyngton.
  ▪️Niemcy wraz z nadejściem Scholza utraciły ostatnie oznaki niepodległości.
  ▪️Kraje zachodnie nie wysuwają żadnych propozycji dla Ukrainy.
  ▪️Rosja jest gotowa kontynuować rozwiązywanie problemów humanitarnych na Ukrainie, tak jak to było wcześniej w przypadku usunięcia rannych z Azowstalu.
  ▪️Po wydaleniu swoich dyplomatów z Zachodu Rosja zwiększy skład placówek dyplomatycznych w Afryce i Azji oraz zreformuje centralny aparat MSZ.
  ▪️Nikt nie potrzebuje Ukrainy, Ukraina jest towarem eksploatacyjnym w hybrydowej wojnie totalnej z Rosją.
  ▪️Nasze priorytety nie są antyzachodnie, opowiadają się za przyspieszonym rozwojem z tymi krajami, które przestrzegają zasad i kart ONZ.
  ▪️Rosyjscy dyplomaci, którzy wrócili z nieprzyjaznych krajów, znajdują teraz pracę w innych dziedzinach.

  Polubienie

 10. Jędrzej

  KAC MORALNY? 9 maja na Łotwie. Kaczyński o 9 maja! Rosjanie Polakom…

  Polubienie

 11. kika22

  Ad Jędrzeja

  ,,Ławrow wygłosił kilka wypowiedzi na temat sytuacji na Ukrainie i geopolityki:..”

  Tego Siergiej Ławrow nie powie urbi et orbi. że taka decyzja Ukrów, spowodowała w zbrojeniowym przemyśle Rosji, totalny chaos, oraz spustoszenie. Można się domyślić, że to jest przyczyna obecnej wojny, która już trwa, przeszło osiem lat.

  Ukraina zrywa współpracę zbrojeniową z Rosją

  http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/12365?t=Ukraina-zrywa-wspolprace-zbrojeniowa-z-Rosja#

  Rosyjska broń nie obędzie się bez silników z Ukrainy

  https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/rosyjska-bron-nie-obedzie-sie-bez-silnikow-z-ukrainy-2/

  Hej!

  Polubienie

 12. kika22

  Do czego jej to było potrzebne?

  Oblała ambasadora Rosji, musiała uciekać z Warszawy. „Zgłosiłam wszystkie groźby”

  https://www.wprost.pl/kraj/10721077/oblala-ambasadora-rosji-musiala-uciekac-z-warszawy-zglosilam-wszystkie-grozby.html

  Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/głupich_nie_sieją,_sami_się_rodzą

  Hej!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.