Duda, Zełenski, dla kogo tę szopkę odstawiacie?

Redakcja WPS otrzymała list z Leżajska od zatroskanego obserwatora rodzącej się ukro-polińskiej federacji. Poniżej przytaczamy list w całości. Ale najpierw, dla poprawy nastroju, proponujemy chwilę z piosenką, która jest świetną ilustracją do poczynań tzw. polityków reprezentujących IIIŻydo-RP/Polin.

Za grosz własnego pomyślunku, całkowita indolencja, brak jakiejkolwiek poważniejszej, politycznej, refleksji i inicjatywy – tak was w Polin postrzegamy i nie tylko w Leżajsku. Zdajecie się tylko na to, co wam klepną w Waszyngtonie. A przecież z tym sfederowaniem Ukrainy z Polin wpuszczają was, niby młodych i jurnych, a wychodzi do rymu, że durnych w polityce, w największe maliny. I to kto was roluje? – Stary niedołęga z Waszyngtonu, który za chwilę będzie sikał w spodnie, a myślał, że do PiSuaru.

Gdybyście cokolwiek znali historię, wiedzielibyście, że IIIRzeszę z Hitlerem wymyślili właśnie w Londynie i Waszyngtonie, żeby dokończyć niezrealizowany po I wojnie światowej projekt budowy Stanów Zjednoczonych Europy od Lizbony do Władywostoku, a później sami dobijali IIIRzeszę.

A jak było z Talibanem? Czy to nie Waszyngton i Londyn wyszkolili i uzbroili talibów przeciw Rosji, a później przez dwadzieścia lat sami talibów zwalczali?

A w Syrii jak było? Kto stworzył i uzbroił ISIS i kto zwalczał ISIS pozorując pomoc Rosji w walce z terroryzmem, żeby nadal mieć mandat do przebywania w Syrii i do jej niszczenia?

Nasze – zachodnie, amerykańskie – media kłamały zawsze. W 1942r. nasze gazety pisały, że amerykańskie okręty ochraniające konwoje do Europy zatapiają masowo niemieckie U-Booty, a było dokładnie odwrotnie. Dzisiaj na Zachodzie piszą i mówią o sukcesach wojsk Zełenskiego w walkach z armią rosyjską, więc jeśli to prawda, to do czego potrzebne ma być federowanie Ukrainy z Polin?

Pojmujecie już, do czego potrzebne jest Waszyngtonowi i Londynowi federowanie Ukrainy z Polin?

Tak, chcą sobie zagwarantować wejście na Ukrainę, ale nie po to, żeby walczyć z Rosją – na to się nie odważą –, tylko po to, żeby tak jak Rosja zwalczać neonazistów, których wcześniej wyszkolili i uzbroili przeciw Rosji. Teraz jednak chodzi juz tylko o to, żeby Rosja nie przejęła całej Ukrainy, żeby jej część należała do waszyngtońsko-londyńskiej finansowej rodziny wywodzącej się z jerozolimskiej szlachty.

Nie oszukujmy się, robota przy federowaniu Ukrów z Poliniakami to robota dla frajerów. Zełenski wyjdzie tu na tęgiego osła, o ile w ogóle przeżyje i pozwolą mu odjechać do Izraela.

A Duda, kim będzie Duda? Poliniackim V.Quislingiem -? – i to chyba w najlepszym razie.

Nie zazdroszczę wam. Trzeba mieć naprawdę grubą skórę, żeby najpierw popierać neonazistów, a później się od nich odwrócić. To smutne, bo wychodzi na to, że jeśli nie jesteś szują, to nie masz czego szukać w polityce.

Ale jeśli trochę pomyślicie, to macie szansę wykazać się jakąś własna inwencją. Zakomunikujcie np. szefom w Waszyngtonie, że federacja ukro-polińska to czysta głupota i strata czasu. Poliniacy, z polecenia Waszyngtonu, już raz pojednali się ze swoimi katami w 1989r. w Krzyżowej.

A teraz mieliby się jednać z kolejnymi katami? I co Poliniakom z tego przyjdzie, zwłaszcza, że Ukry pielęgnują pamięć o katach i czynią z nich narodowych bohaterów? Po sfederowaniu Poliniacy będą czcić pamięć o swoich katach – ? – czy to nie przesada? Przemyśl to Duda. Więc powiedzcie szefom w Waszyngtonie, czy Londynie, że przecież przejścia graniczne z Polin na Ukrainę są czynne, a granica między Rosją i Ukrainą praktycznie nie istnieje, bo Rosja ją przekracza kiedy chce i gdzie chce. Co więc stoi na przeszkodzie, żeby przez tę granicę przejść na tereny Rosji i zainstalować tam bazę NATO – powiedzmy nawet na Placu Czerwonym w Moskwie -? Ale byście zaskoczyli W.Putina -?

Więcej kreatywności panowie, nie musicie we wszystkim spuszczać się na szefostwo w Waszyngtonie i Londynie, Tel Aviw także możecie sobie odpuścić, zresztą to i tak wasza ziemia obiecana.

Szczerze oddany mieszkaniec Leżajska*

Dane autora listu do wiadomości Redakcji WPS – Dariusz Kosiur

_____________________________________

*Leżajsk – miasto w Polsce, w północnej części województwa podkarpackiego, siedziba powiatu leżajskiego. Leży w dolinie Sanu, na skraju dawnej Puszczy Sandomierskiej, w dawnej ziemi przemyskiej.

Leżajsk zamieszkiwany był przez bardzo liczną społeczność żydowską, do II wojny światowej należał do najważniejszych ośrodków chasydyzmu na ziemiach polskich. Tradycja odwiedzania grobu cadyka Elimelecha z Leżajska odżyła ponownie w latach 70-tych ubiegłego wieku. – A więc rządzący w Polin nie powinni bagatelizować opinii mieszkańca tak ważnego miasta, bo to niemal to samo, co spalić publicznie Statut Kaliski.

41 Komentarzy

Filed under Polityka

41 responses to “Duda, Zełenski, dla kogo tę szopkę odstawiacie?

  • Bazyli

   To jest dziennikarstwo, a nie takie piskliwe przerywanie jak np. w Studio Wschód na tvp info.

   Polubienie

  • paziem

   Rzeczywistość a propaganda.

   Na razie na Ukrainie, to każda ze stron ma swoją propagandę i w myśl tego pobożne życzenia i ” stworzona rzeczywistość” wyprzedzają obiektywny i realny przebieg wydarzeń. Tak jak w polskich przekaziorach króluje bezkrytyczna, niemal idiotyczna probanderowska i proatlantycka propaganda, tak na np. na Neon24 ( gdzie od czasu do czasu coś publikujemy} króluje prokremlowska, bezkrytyczna propaganda oparta na niespełnionych nadziejach.
   Jeśli chodzi o „Myśl Polską”, to niestety wpisuje się ona coraz wyraźniej wyłącznie w prokremlowska propagandę tracąc coraz bardziej prawo do nazywania się zarówno „myślą”, a tym bardziej „polską”. Np. gierojem intelektualnym i politycznym ” Myśli Polskiej” jest … Witold Modzelewski :)))

   Polubienie

  • Jędrzej

   Panie Dariuszu,
   dziękuję za ten ciekawy wywiad p. Mateusza Piskorskiego z zastępcą szefa administracji Chersonia.
   Z zaciekawieniem wysłuchałem całą rozmowę.
   Rosja odbudowuje administrację w Chersoniu, a to już blisko do pamiętnej z 2014 r. Odessy.

   Polubienie

 1. Jędrzej

  Tym razem może się okazać tak, że Rosja nie będzie dalej zwalczała Azow jak robi to w przypadku ISIS w Syrii.

  W końcu może się okazać, że Azow za poparcie i pomoc ze strony Rosji w dopuście do władzy nad zachodnią Ukrainą zacznie dalej przeprowadzać denazyfikację, z którą zapędzi się nawet do Warszawy i dalej?

  Moja intuicja mi podpowiada, że prawdopodobnie tak będzie. To dopiero będzie się działo.

  Polubienie

  • Jędrzej

   Po to więc Rosjanie skrycie ewakuowali utrzymujących się jeszcze przy życiu czołowych Azowców z Azowstalu, by po krótkiej indoktrynacji ewentualnie zaproponować możliwości dalszej walki na nowych zasadach i w odwrotnym kierunku.

   Polubienie

   • mleko z nosa

    Calkowicie sie z Toba zgadzam
    1.Nazisci sa antamerykanscy,,anty jankescy, , belszewizm i komunizm upadl.
    niemieccy nazisc, prawa strona i sa z reguly prorosyjscy wiec nie bedzie trudno Rosji im wytlumacyzc ich rozterki
    Nie moglem zrozumiec dlaczego walcza o zniewolenie Ukrainy , w przyplywie gniewu , moglbym ich wszystkich zagazowac. .wybic do zywej nogi.tepe zakute siczowskie paly..
    2. Prawy sektor niejednokrotnie wkraczal do ukrainskiegho parlamentu przeciwko korupcji i patologiom .
    Wystarczy im przedstawic, ze tak naprawde walczyli o zniewolenie swojego narodu, calkowite skolonozowanie Ukainy ,.
    Rosjanie powinni im przedstawic dokladny rowzwoj sytuacji w Polsce i czym to sie skonczylo dla nas .
    Kijow nie pomagal Azowcom z racji, ze chcieli sie ich pozbyc jako elemntu wrogiemu szkodzacemu ich interesom,
    Poswieciuli ich ,
    Kolegom rowniez mowilem nie zdziwcie sie jak beda pacyfikowac Kijow kiedy najpierw sami zostana spacyfikowani przez Rosjan i dowiedza sie, ze walczyli i gin€li o zniewolenei swoijego kraju i swoich rodzin.

    Polubienie

   • przyjaciel

    a ja się z wami nie zgadzam, Azowcy mogą być też nazistowskim bydłem na pasku jankesów, sa najemnikami w pierwszej kolejności, a narodowcami w drugiej i nie układał bym się z nimi za żadne skarby.

    Polubienie

   • Jędrzej

    Przyjacielu,

    ci fanatyczni nacjonaliści, ale ogłupieni żydowską propagandą dla wyłącznie żydowskich interesów po odpowiednim przesiewie mogą się przydać dobrej sprawie. Należy oddzielić od nich pospolitych zbrodniarzy i morderców, których należy ukarać, a pozostałych przestawić na właściwe tory poprzez odpowiednią indoktrynację za pomocą oficerów politycznych i będą z nich najlepsi żołnierze.
    Każdy dobry dowódca wie, że tylko spośród takich ludzi można uformować najlepsze do walki oddziały. Może to brzmi niepopularnie, ale taka jest prawda – mimo, że nieprzyjemna dla wygładzonych chłopców.

    Nazywanie Azowców najemnikami jest nie prawdą, ponieważ w formacji tej nie walczyli sami najemnicy.
    Była to mieszana formacja na jankeskich paskach płac, ale można to zmienić i to szybko, gdy im się uświadomi dla kogo walczyli i że jak zostali oszukani przez żydo-anglosaskich oszustów. Było to widać po ich twarzach, kiedy poddawali się Rosjanom.
    Tych wojowników, którzy nie dokonywali przestępstw ja bym tak łatwo, czyli pochopnie nie przekreślał. Można im dać jeszcze szansę.

    Polubienie

  • Jędrzej

   Jeśli sprawdzi się moja koncepcja, to wszystkie ze wschodniej ściany trolle – ujadające dotąd na Rosję będą mieli zmartwienie o dalsze pensje i powody do obaw o własne życie ze strony nacierających ze wschodu oddziałów Azow.
   Przyczółki tej wojny na polu propagandy zostaną natychmiast zlikwidowane.

   Polubienie

 2. Patrząc na cała sytuacje tak, ogólnie z lotu ptaka to wygląda to tak, jakby Zelenski we współpracy z tzw Zachodem chciał wyniszczyć Ukraine pod każdym możliwym względem.

  Ciekawy jestem czy pojawi sie tam ktokolwiek, zdolny powiedzieć – dość.

  Polubienie

  • Ewa-Maria

   Szanowny Panie właśnie z tego powodu noszę się z zamiarem wypowiedzenia posłuszeństwa państwu polskiemu. Przykre to zwłaszcza że moi przodkowie byli patriotami z krwi i kości, kochali swoją Ojczyznę i dużo dla niej zrobili i poświęcili. Obecnie zdrajcy i renegaci donoszą na Polskę do Brukseli a tamci do Katarzyny. Przykra to dla mnie sytuacja jest że tą decyzję
   podjąć będę musiała. Żeszmacili tak moją Ojczyznę jak nikt dotąd. mam tylko nadzieję że rządzący kiedyś za to odpowiedzą karnie. W moim odczuciu nie mamy już ani premiera ani prezydenta ,stali się ukraińskimi sługusami. A tak Tuska atakowali że jest sługusem, popychadłem niemieckim .To samo powiem o Morawieckim i Dudzie. Boli mnie bardzo że sprowadzili nas Polaków do drugiej kategorii ludzi.

   Polubienie

   • mleko z nosa

    w sierpniu stanie sie rowniez z moja oosba zaden pomiot unijny ,banderowski, czy chazarski nie bedzie mi nakazywal swoimi ustawami co mi wolno, a co nie, i do czego mam wg, nich sie dostosowac.
    Oj bedzie w gminie rejwach , najpierw dotrze to do Lublina do kg wojewodzkiej Policji i wojewody z wyorkami smierci dla nich potem , automatycznie dla tego bydla z wiejskiej.

    Polubienie

   • mleko z nosa

    Shalom

    Polubienie

   • Jędrzej

    Ewa – Maria

    Jeśli człowiek nie ma w sobie natury niewolnika, to nie musi wypowiadać okupantowi posłuszeństwa.
    Tak, jak ja nie wymówiłem w mojej okolicy księdzu przynależności do ich wydumanego systemu. Jeśli mnie jakaś sekta nie interesuje, to nie muszę zaraz biec do niej z wypowiedzeniem.
    Te wszystkie zebrania odnośnie różnych wyimaginowanych form nieposłuszeństwa to zwykłe bajcowanie w głowach gojów, które ma na celu policzenie niepokornych i zapisanie ich w odpowiednich rubrykach – zestawieniach.
    Utuczyło się tym sposobem już wielu w formie zbiórki na tacę podczas werbalnego bajcowania, jakichś składek członkowskich i wydawanych książek o żywocie poza systemem, ale w raju.
    Niech Pani uważa na różnej maści szamanów, zanim podejmie właściwą decyzję. W tych czasach nietrudno wpaść do przerębla.

    Ma Pani dzieci, wnuki?
    Lepiej niech Pani poświęci ten czas na indoktrynację ich, na wolnych ludzi.

    Polubienie

   • Wystarczy przestać chodzić na tzw wybory.

    Polubienie

 3. Aculeus

  Pelna prawda, swietny tekst. Polska rzadza najgorsze parszywce na swiecie.

  Polubienie

 4. Jędrzej

  Te specjalne prawa są pewnie po to, by wciągnąć Polskę w wojnę z Rosją. Przecież zwykły obywatel Polski nie pojedzie na Ukrainę, bo i po co? I nie otrzyma tam takich świadczeń, jak Ukraińcy w Polsce, z tego prostego względu, że poziom życia na Ukrainie jest znacznie niższy niż w Polsce, a poza tym Ukraina jest państwem upadłym. Chodzi o to, by polscy wojskowi, politycy, prawnicy, policja itp. weszli w struktury państwa ukraińskiego, by później ich i państwo polskie pociągnąć do odpowiedzialności, na równi z Ukraińcami, za destabilizowanie tej części Europy, a pośrednio i świata. I może się jeszcze okazać, że to Polacy wywołali kryzys światowy. Ja nawet bym chciał, by Polacy byli tacy mocarni, że byliby w stanie wywołać światowy kryzys, ale na to monopol mają Żydzi.

  Jest dla mnie wprost nie do uwierzenia, jak oni szybko rozmontowują państwo polskie i czynią przygotowania do utworzenia jakiejś polsko-ukraińskiej hybrydy. I nikt nawet nie raczy nas zapytać, czy my się na to zgadzamy. Nawet nie stwarzają pozorów, tak jak przed wejściem Polski do unii. Wtedy było referendum. A teraz? Jak bardzo im się spieszy! Teraz widać jak na dłoni, czym jest demokracja. Prezydent podejmuje decyzje, bo wygrał wybory. Poparło go wielu ludzi i dziś może powiedzieć, że działa w imieniu tych, którzy na niego głosowali. Naród go upoważnił. A czy mógłby tak zrobić, gdyby frekwencja wyborcza ograniczyła się do 5%, a on sam z tych 5% dostał 2%? Mógłby, tylko wtedy nie mógłby się zasłaniać narodem i jego wyborem. A w takim wypadku prawdopodobnie żaden polityk nie podjąłby ryzyka. Demokracja przy śladowej frekwencji umiera. Tak więc w demokracji, jak w żadnym innym ustroju, zwykły człowiek ma też władzę, tylko nie wie, jak z niej korzystać.

  Taki przekaz, jak w cytowanym powyżej artykule, idzie w świat i ludzie w tym szerokim świecie będą przekonywani, że Polacy i Ukraińcy to dwa bratnie narody, które chcą razem żyć i razem przeciwstawiać się wspólnemu wrogowi, jakim jest Rosja. Nic bardziej błędnego. Ale słowo to potęga, te pisane i te mówione, potęga większa niż najpotężniejsze wojsko.

  Więcej na: h ttps://bb-i.blog/2022/05/25/specjalny-status-prawny/

  Polubienie

 5. Jędrzej

  Demokracja przy śladowej frekwencji umiera. Tak więc w demokracji, jak w żadnym innym ustroju, zwykły człowiek ma też władzę, tylko nie wie, jak z niej korzystać.

  Polubienie

  • Ewa-Maria

   Jędrzej: nigdy nie byłam od nikogo uzależniona. Życiem swoim pokierowałam tak że zawsze ‚ byłam sobie, sterem ,żeglarzem i okrętem’ I tak mam zamiar dalej żyć. Mam dzieci i wnuki. Dziękuję za radę.

   Polubienie

 6. Sławobor

  Fragment
  Oczywiście to wszystko jest bzdurą i nikt nie jest zainteresowany wzmocnieniem Polski, także terytorialnie, w Europie, a tym bardziej w Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości wszystko jest znacznie prostsze. Polska odgrywa nie do pozazdroszczenia rolę w geopolitycznych rozgrywkach zachodnich manipulatorów. Powinna stać się kolejnym „taranem”, który po klęsce faszystowskiej Ukrainy będzie skazany na próbę wytrzymałości zarówno granic, jak i armii Federacji Rosyjskiej. A żeby Polacy potraktowali tę przygodę przychylnie, a nawet z entuzjazmem, trzeba im rzucić jakąś „kość”.

  Sprytni Polacy nie będą walczyć o integralność terytorialną Ukrainy, to po prostu niemożliwe. Ale miejscowa ludność bardzo chętnie pójdzie w obronie nowych granic Polski. Dlatego nikogo na Zachodzie nie zrażają otwarcie szowinistyczne wypowiedzi polskich polityków, nawołujących do szybkiej, nawet łagodnej, okupacji sąsiednich terytoriów Ukrainy. Wręcz przeciwnie, powoduje to, choć milczącą, ale aprobatę, bo wciągając Polskę w „ukraińską maszynkę do mielenia mięsa”, Zachód od razu rozwiąże dla siebie dwie kwestie – stworzy dodatkowe trudności dla Rosji, która wymknęła się spod kontroli i znacznie zmniejszy znienawidzoną przez wielu słowiańską ludność Europy.

  Pchnięci do boju Polacy po prostu zapomnieli, że w istocie, nie ideologicznie i światopoglądowo, ale w istocie są Słowianami, podobnie jak Rosjanie, Ukraińcy, Białorusini. A Słowianie nigdy nie będą pełnoprawnymi członkami „dużej i przyjaznej” rodziny europejskiej, ponieważ już wielokrotnie zbiorowy Zachód przeznaczał ich na , powiedziałbym nawet całkowite zniszczenie. A teraz Europa, którą Polacy zupełnie lekkomyślnie uważają za swój dom, po prostu próbuje ich zrzucić ze swojego ciała, niszcząc jednocześnie jakąś część Rosjan, którzy w przeciwieństwie do Polaków nie schlebiają sobie złudzeniami i długo i niezawodnie się izolowali z wszelkich sojuszy i koalicji z przedstawicielami „antycywilizacji”. Myślisz, że to niemożliwe? Mniej więcej tak samo dziesięć lat temu zareagowałem na prognozy przewidujące nieuchronność konfliktu zbrojnego między Rosją a Ukrainą, myliłem się. Chciałabym też popełnić błąd z Polakami i po pewnym czasie zdać sobie sprawę, że wszystkie moje sądy są powierzchowne i nigdy nie włączą się w przygodę rozpętaną przez Zachód, obcym wszystkim Słowianom.
  Алексей Зотьев, Аналитическая служба Донбасса
  https://news-front.info/2022/05/25/polshu-pytajutsja-ljubym-sposobom-vtjanut-v-konflikt-s-rossiej/

  Polubienie

 7. Paweł

  W niedzielę (22.05.2022) prezydent Andrzej Duda przemawiał w ukraińskim parlamencie w Kijowie. – Moment dziejowy sprawia, że Ukraina i Polska mają niesamowitą polityczną szansę jako dwa blisko spokrewnione narody tej samej części Europy – powiedział PAD. – Nadszedł dzisiaj czas, w moim głębokim przekonaniu, na nowy polsko–ukraiński traktat o dobrym sąsiedztwie, na traktat, który uwzględni wszystko to, co razem zbudowaliśmy w naszych relacjach choćby w ostatnich miesiącach – stwierdził PAD.

  Prezydent Duda oświadczył też, że osobiście bardzo zależy mu na tym, aby Ukraina dołączyła do inicjatywy Trójmorza i zapewnił, że Polska będzie „ze wszystkich sił” wspierać Ukrainę w drodze do członkostwa w Unii Europejskiej. Podkreślił, że „Ukraina musi być odbudowana przede wszystkim na koszt agresora”, czyli Federacji Rosyjskiej. – Na ten cel w pierwszej kolejności należy przeznaczyć zamrożone dziś w zachodnich bankach rosyjskie rezerwy walutowe, a te są ogromne. Ogromne! To Rosja zrujnowała Ukrainę i to Rosja musi za to zapłacić. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości. I wierzę w to, że nikt uczciwy na świecie też żadnych wątpliwości nie ma – powiedział prezydent Duda.
  Odwoływanie się do uczciwości w polityce jest – delikatnie mówiąc – naiwne. Polityka jest antytezą uczciwości. Czy to się komuś podoba, czy nie, w polityce liczy się siła i brak siły. Gdyby w polityce liczyła się uczciwość, to Wielka Brytania i Francja przyszłyby Polsce z pomocą we wrześniu 1939 roku, a Churchill i Roosevelt nie sprzedaliby nas Sowietom na konferencji w Teheranie w 1943 roku. Gdyby w polityce liczyła się uczciwość, to zbrodnia katyńska zostałaby osądzona w Norymberdze jako zbrodnia sowiecka. Tyle o uczciwości w realiach międzynarodowych. Teraz przejdźmy do postulowanego przez prezydenta Dudę nowego traktatu polsko-ukraińskiego. Co to ma być?

  W poniedziałkowym (23.05.2022) wywiadzie w Rozmowie RMF Jakub Kumoch, szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, wyjaśnił, że traktat ów mógłby być wzorowany np. na traktacie elizejskim, czyli francusko–niemieckim traktacie o współpracy podpisanym w 1963 roku przez prezydenta Francji Charles’a de Gaulle’a i kanclerza Niemiec Konrada Adenauera. Traktat ten uważany jest za fundament powojennego pojednania i przyjaźni między Niemcami i Francuzami. Kumoch powiedział, że traktat polsko-ukraiński mógłby nosić nazwę „traktatu sarmackiego” lub „paktów sarmackich”. – Chcemy, żeby Polska i Ukraina były powiązane tak, żeby nie dało się tego rozerwać – podkreślił.

  I jeszcze jedna kwestia, czyli jak mają wyglądać granice Ukrainy. Oto deklaracja prezydenta Dudy wygłoszona w ukraińskim parlamencie: Świat, wspólnota międzynarodowa powinien się domagać od Rosji zaprzestania agresji, całkowitego wycofania się z terytorium Ukrainy (…) Jeżeli dla świętego spokoju, interesów gospodarczych czy politycznych ambicji zostanie poświęcona Ukraina, choćby centymetr jej terytorium i kawałek suwerenności, będzie to olbrzymi cios nie tylko dla ukraińskiego narodu, ale dla całej wspólnoty Zachodu.

  Mamy zatem plan, którego założenia wyglądają tak: Ukraina wygrywa wojnę i zachowuje „każdy centymetr” swojego terytorium; Rosja zostaje obarczona kosztami odbudowy Ukrainy; Polska i Ukraina podpisują traktat, który ma je powiązać tak, żeby „nie dało się tego rozerwać”; Zachód przestaje robić jakiekolwiek interesy z Rosją; Rosja upada; wszyscy żyją długo i szczęśliwie. Kurtyna!

  To jest plan, dla realizacji którego Polacy mają wspierać Ukrainę za każdą cenę, a nawet ponad siły. Przecież warto oddać ostatnią koszulę, żeby zniszczyć Rosję, prawda? Tak przedstawia to rządowa propaganda. Oddajcie ostatnią koszulę, ale cieszcie się, że na Wasze domy nie spadają bomby. A benzyna może być i po 10 złotych! Za ten dzisiejszy wysiłek dostaniecie reaktywację Rzeczypospolitej Obojga Narodów. I wróci dawna wielkość „sarmackiej” potęgi. Razem z Ukraińcami będzie nas 80 milionów i to my będziemy dyktować warunki Niemcom i Francuzom.

  W całym tym planie tylko jedna rzecz jest pewna: jeśli nasi „sarmaccy” wizjonerzy nie opamiętają się, to Polska faktycznie odda ostatnią koszulę i zostaniemy z gołą dupą. Czyli jak zawsze. Bądźmy poważni. Komisja Europejska (czytaj: Niemcy) właśnie prowadzi akcję „zagłodzenia” Polski i ma w nosie to, czy to jest uczciwe, czy nieuczciwe. Jednocześnie Niemcy i Francja robią, co mogą, żeby przypadkiem ich biznesy z Rosją za bardzo nie ucierpiały. Podczas gdy prezydent Duda opowiada w kijowskim parlamencie o tym, że „jako Polska od dawna ostrzegaliśmy Europę przed imperialnymi zapędami Rosji i Putina; przed chęcią odbudowy wpływów Związku Sowieckiego, a może i carskiej Rosji; przed uzależnianiem od rosyjskich źródeł energii”, europejscy nabywcy rosyjskiego gazu zgodzili się płacić za niego w rublach, tak jak zażyczył sobie prezydent Putin. Natomiast Komisja Europejska przedstawiła instrukcję, w jaki sposób te rublowe płatności mają się odbywać, aby nie naruszało to unijnych sankcji. Spotkanie w tej sprawie zostało zwołane na wniosek Francji, a jego ustalenia zostały entuzjastycznie przyjęte przez niemieckie spółki. Wojna wojną, sankcje sankcjami, ale biznes z Rosją trwa i Polska może sobie protestować do upojenia. Nie każdy chce oddawać ostatnią koszulę, żeby realizować „sarmackie” projekty.

  Tak się gra, jak przeciwnik pozwala. A w tej rozgrywce przeciwnikiem Polski jest nie tylko Rosja. Przede wszystkim są to Niemcy, które nie po to zrobiły z Unii Europejskiej narzędzie swojej hegemonii w Europie, żeby teraz Polska realizowała jakieś mrzonki o powrocie Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Dlatego pytam, czy polskie władze mają jakiś plan B na wypadek, gdyby oddanie ostatniej koszuli nie wystarczyło do zbudowania wyśnionej potęgi w sojuszu z Ukrainą, która czci sprawców ludobójstwa na narodzie polskim. Czy polskie władze w ogóle zakładają możliwość porażki koncepcji o pokonaniu Rosji „raz na zawsze” przy pomocy ukraińskiego przedmurza?

  Obawiam się, że cała ta zabawa skończy się dla nas bardzo smutno. Decyzje premiera Morawieckiego doprowadziły do tego, że Niemcy mają nas w garści i sukcesywnie odcinają nam środki finansowe. Za zgodę na wdrożenie mechanizmu „pieniądze za praworządność” i akceptację dekarbonizacji, a co za tym idzie, utratę suwerenności energetycznej przez Polskę, Morawiecki powinien utracić stanowisko i stanąć przed Trybunałem Stanu. Oczywiście nic takiego się nie stanie. Zamiast oglądać świat zza krat, premier Morawiecki będzie wydawał kolejne miliardy, żeby sfinansować pomoc dla Ukrainy, a prezydent Duda będzie opowiadał, że to „wielka, dziejowa, historyczna szansa i wielki, dziejowy, historyczny przełom”. Ze zdroworozsądkowego punktu widzenia nawet ostatnia polska koszula nie wystarczy, żeby zrealizować utopijny plan naszych „sarmatów”. Ale za to biedę z nędzą mamy gwarantowaną. Czy jest jakiś plan B? Obawiam się, że nie ma.

  Jeśli podobają się Państwu moje felietony i chcielibyście wesprzeć moją działalność publicystyczną, możecie to zrobić dokonując przelewu na poniższe konto PayPal. Będzie to dla mnie nie tylko wsparcie w wymiarze finansowym, ale również sygnał, że to, co robię, jest dla Państwa ważne i godne uwagi. Z góry dziękuję. Katarzyna Treter-Sierpińska https://www.paypal.me/katarzynats

  za: https://wprawo.pl/katarzyna-ts-oddajcie-ostatnia-koszule/

  Polubienie

 8. kika22

  Ad Ewa-Maria

  ,,… Żeszmacili tak moją Ojczyznę jak nikt dotąd. mam tylko nadzieję że rządzący kiedyś za to odpowiedzą karnie…”

  Już pisałem na tutejszym blogu, jak żydki stworzyli fałszywego ojca z cyckami.

  Repetitio est mater studiorum – powtarzanie jest matką wiedzy.

  Ojczyzna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ojczyzna

  Taka ,,święta” krowa, koza czy owca, mleka nie daje, nawet za dolary!

  Ginekomastia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ginekomastia

  Hej!

  Polubienie

 9. Oto, jak skomentował zachodnią politykę sankcji wobec Rosji, jak zwykle dowcipny, Jeremy Clarkson, jeden z trójki dziennikarzy mojego ulubionego programu Top Gear – choć hultaje nabijali się z naszych polonezów i ład.
  W felietonie w „The Sunday Times” napisał:
  „Politycy mówią, że ^monitorują sytuację^ , co oznacza, że nie robią nic, ale pewnego dnia będą musieli, bo o ile ludzie mogą żyć bez ogrzewania, ubrań, a nawet seksu, to nie mogą żyć bez jedzenia. Głód sprawia, że ludzie zjadają swoich sąsiadów”.

  https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-rosyjska-telewizja-przepowiada-kanibalizm-w-wielkiej-brytani,nId,6053124

  Polubienie

  • I tak właśnie to działa. Z jednej strony Anglicy podpalają Ukrainę wprowadzając jednocześnie cenzurę. a z drugiej wystawiają swoją agenturę wpływu, która siłą rzeczy ma zapewnioną publikę do której dociera bez trudu. Efekt jest taki, że dwa, pozornie sprzecznie końce tego samego kija (że się tak poetycko wyrażę) znajdują się w jednym ręku.

   Tak kształtuje się opinie publiczna, tak tworzy się „autorytety moralne” itd itp.

   Polubienie

  • mleko z nosa

   Ja opierdole w pierwszej mkolejnosci dzieci tych z ABW, AT jak oni pieknei siew wydaja , kiedz przyjada do domu zaproponujr im piieczen z mlodego cielaka postawie dobre wino najlepiej musujace z platkami jakiegos kaartowego zlota by im lepeij ich dzieic smakowaly

   Polubienie

 10. kika22

  ,,Duda, Zełenski, dla kogo tę szopkę odstawiacie?”

  Już pisałem, że w Polin nie ma OLIGARCHÓW, ale są ,,zaradni przedsiębiorcy,” którzy inwestują swój kapitał, gdzie popadnie.

  2486 polskich firm działających na Ukrainie w strachu przed kulami

  https://www.rp.pl/biznes/art35754711-2486-polskich-firm-dzialajacych-na-ukrainie-w-strachu-przed-kulami

  No cóż, wojna militarystów nie będzie wiecznie trwała. Zgarną swoje zaplanowane łupy i przyjdzie czas na odbudowę ruin i zgliszczy.

  Dziesięć lat. Tyle ma zająć odbudowa Ukrainy, KE już planuje specjalny fundusz

  https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8420147,komisja-europejska-ukraina-rosja-wojna-odbudowa-unia-europejska.html

  Hej!

  Polubienie

 11. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  ,,Oto, jak skomentował zachodnią politykę sankcji wobec Rosji, jak zwykle dowcipny, Jeremy Clarkson, jeden z trójki dziennikarzy mojego ulubionego programu Top Gear – choć hultaje nabijali się z naszych polonezów i ład.
  W felietonie w „The Sunday Times” napisał:..”

  Też oglądałem TRÓJCĘ z ,,Top Gear,” która promowała, auta dla ,,biedoty.”

  ROGATY SYMBOL ZŁA | Tłumaczenie: Horned hand sign

  Hej!

  Polubienie

 12. kika22

  Ad rzeczpospolitapolska

  ,,Co się martwisz, co się smucisz, ze wsi jesteś na wieś wrócisz.”

  Jeremy Clarkson w tarapatach

  https://wrc.net.pl/is-jeremy-clarkson-ma-bardzo-powazne-problemy-to-katastrofa-nie-dajemy-sobie-rady

  Niezatapialny anglosaski ,,lotniskowiec” zaczyna powoli tonąć.

  Podtopione miejscowości i alerty powodziowe. Woda zalewa Anglię

  https://tvn24.pl/tvnmeteo/najnowsze/wielka-brytania-powodz-na-zachodzie-anglii-podtopione-miejscowosci-alerty-powodziowe-5610896

  Hej!

  Polubienie

 13. Jędrzej

  Kadyrow wysyła ostrzeżenie dla Pinokia i jego półki?

  Polubienie

 14. przyjaciel

  ukraina ma dwóch prezydentów, wyborcy pisu głosują na coś sami nie wiedzą na co, przypomina to trochę równanie całkowe gdzie znasz warunki początkowe ale nie wiesz jakie będzie rozwiązanie.

  Polubienie

 15. Jędrzej

  Kosmaty Kris 21:57 on 27 Maj 2022

  Kto został schwytany w Azovstal?

  Instruktorzy walki miejskiej z taktyką ludzkiej tarczy od ludności cywilnej – pracownicy IDF z Izraela (wysłannicy ukraińskich oligarchów pochodzenia żydowskiego próbowali ich wykupić – przyjechali do Moskwy, ale im odmówiono).

  Wysocy oficerowie francuskiego wywiadu wojskowego, którzy szkolili Ukraińsko-Narodowe Bataliony w posługiwaniu się systemami przeciwczołgowymi, przeciwbateryjnymi i zwiadem lotniczym z helikopterów (dlatego Macron codziennie dzwonił do Putina, błagając o uwolnienie współobywateli poprzez ” korytarze – drogą morską do Turcji).

  Pracownicy niemieckiego wywiadu BND – dostarczyli kontrwywiad frontu i strefy frontu (stąd skandaliczne zachowanie kanclerza Niemiec Scholza w stosunku do Kremla po odmowie).

  Specjaliści brytyjskiego wywiadu SIS, lepiej znanego jako MI6, byli nie tylko w Mariupolu, ale także w Kijowie – kierownik Urzędu Zełenskiego Andrij Jermak, który osobiście nadzoruje wszystkie krwawe podróbki, jak Bucha, Kramatorsk i nadchodzące prowokacje w Irpinie i innych miejscach (obwód Czernihów i Sumy) otrzymuje instrukcje od nich.

  MI6 zapewnia też bezpieczeństwo Zełenskiemu, kontrwywiad w jego kwaterze głównej oraz komunikację ze światowymi przywódcami za pośrednictwem zamkniętych kanałów łączności satelitarnej (szał Wielkiej Brytanii, a zwłaszcza jej dzikie media, nawet nie wymagają wyjaśnienia).

  Polubienie

 16. Jędrzej

  Kosmaty Kris 21:49 on 27 Maj 2022

  W „Azovstal” złapali dziś jeszcze 3 lub 4 osoby, które nie poddały się razem ze wszystkimi, ale ukryły się w zakładzie, mając nadzieję na ucieczkę. Dziś figurę nazwano „do 50 osób”, które być może nadal ukrywają się w Azovstal. Trwają prace poszukiwawcze, a także prace nad rozminowaniem zakładu. Sprzątanie zajmie tylko co najmniej 2-3 tygodnie. Rozliczenie zajmie miesiące.

  Polubienie

 17. Jędrzej

  USA UPADAJĄ?

  PRINCETON, NEW JERSEY (Scheerpost) – Stany Zjednoczone, jak pokazuje niemal jednogłośne głosowanie za udzieleniem Ukrainie pomocy w wysokości prawie 40 miliardów dolarów, znalazły się w pułapce spirali śmierci niekontrolowanego militaryzmu.

  Nie ma szybkich pociągów. Nie ma powszechnej opieki zdrowotnej. Brak realnego programu pomocy dla ofiar Covida. Nie ma wytchnienia od 8,3-procentowej inflacji. Brak programów infrastrukturalnych naprawiających niszczejące drogi i mosty, które wymagają 41,8 miliarda dolarów na naprawę 43 586 strukturalnie uszkodzonych mostów, mających średnio 68 lat. Brak umorzenia 1,7 biliona dolarów długu studenckiego. Brak rozwiązania problemu nierówności dochodów.

  Brak programu dożywiania 17 milionów dzieci, które każdej nocy kładą się spać głodne. Brak racjonalnej kontroli broni lub ograniczenia epidemii nihilistycznej przemocy i masowych strzelanin. Brak pomocy dla 100 tys. Amerykanów, którzy co roku umierają z powodu przedawkowania narkotyków. Brak płacy minimalnej w wysokości 15 dolarów za godzinę, która przeciwdziałałaby trwającej od 44 lat stagnacji płacowej. Nie ma wytchnienia od cen benzyny, które według prognoz mają sięgnąć 6 dolarów za galon.

  [Już cena benzyny wynosi ponad 8 dolarów za galon] dopisał: Jędrzej

  Trwająca od zakończenia II wojny światowej gospodarka wojenna, która zniszczyła gospodarkę prywatną, doprowadziła do bankructwa państwa i roztrwoniła biliony dolarów z pieniędzy podatników. Monopolizacja kapitału przez wojsko spowodowała, że dług Stanów Zjednoczonych wynosi 30 bilionów dolarów, czyli o 6 bilionów dolarów więcej niż PKB Stanów Zjednoczonych, który wynosi 24 biliony dolarów. Obsługa tego długu kosztuje 300 miliardów dolarów rocznie. Wydajemy na wojsko więcej, 813 miliardów dolarów w roku fiskalnym 2023, niż dziewięć następnych krajów, w tym Chiny i Rosja, razem wzięte.

  Za nasz militaryzm ponosimy wysokie koszty społeczne, polityczne i ekonomiczne. Waszyngton biernie przygląda się, jak Stany Zjednoczone gniją moralnie, politycznie, ekonomicznie i fizycznie, podczas gdy Chiny, Rosja, Arabia Saudyjska, Indie i inne kraje uwalniają się spod tyranii dolara amerykańskiego i międzynarodowego systemu SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), sieci komunikatów używanych przez banki i inne instytucje finansowe do wysyłania i odbierania informacji, takich jak instrukcje przelewów pieniężnych.

  Gdy dolar amerykański przestanie być światową walutą rezerwową, gdy pojawi się alternatywa dla SWIFT, nastąpi wewnętrzne załamanie gospodarcze. Wymusi to natychmiastowe skurczenie się imperium amerykańskiego i zamknięcie większości z prawie 800 zamorskich instalacji wojskowych. Będzie to sygnał śmierci Pax Americana.

  Więcej na: https://www.mintpressnews.com/chris-hedges-american-imperialism-permanent-war/280923/

  Polubienie

 18. Jędrzej

  Departament Handlu USA mówił o recesji amerykańskiej gospodarki..
  27 maja 2022

  Waszyngton.
  PKB USA w pierwszym kwartale 2022 r. spadł o 1,5%. O tym informuje Biuro Analiz Ekonomicznych Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych.

  Poprzednie szacunki wynosiły 1,4%, podczas gdy Ministerstwo Pracy początkowo przewidywało redukcję o 1,3%. Wśród czynników, które w największym stopniu wpłynęły na korektę szacunków, był wpływ gospodarczy pandemii COVID-19, która doprowadziła do zmniejszenia płatności i programów rządowych.

  Według raportu Ministerstwa Pracy wydatki konsumpcyjne Amerykanów w pierwszym kwartale wzrosły o 3,1%, a nie o 2,7%, jak wcześniej informowano. Wydatki rządowe spadły o 2,7%. Import towarów i usług w okresie styczeń-marzec skoczył o 18,3%, eksport spadł o 5,4% z 5,9%.

  Wcześniej okazało się, że roczna inflacja w USA w marcu przyspieszyła do 8,5% z 7,9% w lutym.
  Wzrost cen zaktualizował rekord od 40 lat. Przede wszystkim koszt benzyny wzrósł o 48%, oleju opałowego o 70%. Wzrost cen dotknął mieszkania, produkty i usługi.
  Na tym tle, do 40% spadła również aprobata prezydenta Joe Bidena – to najniższy wynik w ciągu ostatniej dekady.

  Skończył się tani gaz w USA

  Hurtowe dostawy gazu do USA wzrosły w środę do rekordowego poziomu od 2008 roku.

  Silny popyt, eksport LNG i niewielki wzrost produkcji spowodowały, że ceny paliw w ciągu roku wzrosły ponad trzykrotnie, pisze eadaily.com.

  Na głównej giełdzie gazu w USA, Henry Hub, koszt paliwa wzrósł do 320 dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Według Energy Information Administration (EIA) to ponad trzykrotnie więcej niż rok temu. Ostatni raz ceny były tak wysokie w USA w lipcu 2008 roku.

  „Gaz drożeje, ponieważ przewidywane upały jeszcze bardziej zwiększą i tak już wysoki popyt w USA. Wzrost produkcji gazu jest ograniczony” – napisał na Twitterze Ole Hansen z SaxoBank.

  Rynek napędzany jest również rekordowym eksportem LNG.

  Jednocześnie produkcja gazu nie rośnie poważnie: według OOŚ do grudnia 2021 r. wzrosła do 103 mld m sześc., ale potem zaczęła spadać i w lutym wyniosła 91 mld m sześc. Wszystko to prowadzi do tego, że magazyny w USA nadal pozostają w tyle za poprzednimi latami pod względem zapasów. W połowie maja wyniosły 48 mld m sześc., a rok temu prawie 59 mld.

  Ponadto w ostatnich tygodniach więcej gazu poszło do generacji ze względu na spokojną pogodę. A spodziewana susza ograniczy wytwarzanie wody, co jeszcze bardziej pogorszy sytuację. Zamknięto już szereg elektrociepłowni opalanych węglem, z których firmy energetyczne korzystały wcześniej w takich warunkach. Popyt na gaz okazał się więc stabilny, pomimo wysokich cen, zauważa Reuters .

  A analitycy tłumaczą brak wzrostu produkcji kilkoma czynnikami. Z jednej strony znacznie wzrosły koszty materiałów, a w Stanach Zjednoczonych brakuje wykwalifikowanego personelu. Z drugiej strony akcjonariusze żądają, aby firmy zwracały inwestycje i długi, a nie zwiększały produkcję, jak to miało miejsce wcześniej.

  W efekcie eksport LNG również staje się droższy. W kontraktach długoterminowych cena gazu skroplonego dla UE wynosi już co najmniej 500 dolarów za tysiąc metrów sześciennych.

  Mietek

  Polubienie

 19. Jędrzej

  Mam nadzieję, że tutejsza administracja daruje mi wstawienie poniższego wywiadu.
  Polska, obok Ukrainy będzie największym przegranym tej wojny – S. Michalkiewicz i K. Baliński.

  .https://youtu.be/BUgAt02cNBo

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.