Białoruś przygotowuje się do wojny

Łukaszenka_05_2022

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko zarządził natychmiastowe utworzenie dowództwa operacyjnego Sił Zbrojnych na kierunku południowym. Czyli na granicy z Ukrainą.

„Niestety, otworzył się nowy kierunek, jak zwykle mówimy, nowy front i nie możemy nie zwracać na to uwagi. Mówiliśmy już o tym w pierwszym przybliżeniu. Minister Obrony zaproponował wówczas otwarcie kolejnego dowództwa operacyjnego – na południowej flance, na południowym kierunku naszego kraju. To było jeszcze w zeszłym roku. Wtedy zrozumieliśmy, że trzeba coś zrobić, ale czas tak dynamicznie i szybko pchnął nas do tego, że trzeba od razu stworzyć ten kierunek działania. Wraz z zachodnim, północno-zachodnim będzie też skrzydło południowe – zaznaczył.

Łukaszenko stwierdził, że już dzisiaj, nie tworząc nawet dowództwa operacyjnego na południowej flance, wojsko białoruskie jest zmuszone do szybkiego wypracowania obrony tych rubieży.

Wcześniej strona białoruska stwierdziła, że ​​Kijów skoncentrował na granicy z Białorusią co najmniej 30-tysięczny kontyngent.

Komentując działania NATO w pobliżu granic Białorusi, szef państwa zaznaczył, że sojusz prowadzi rozpoznanie i opanowanie możliwego przyszłego teatru wojny.

za: https://stalingrad.life/news/lukashenko-prikazal-formirovat-narodnoe-opolchenie/

Prezydent Białorusi polecił utworzyć w kraju „milicję ludową” – powiedział minister obrony Republiki Białoruś.

„Na wczorajszym spotkaniu, w ramach dostosowania rozwoju sił zbrojnych, głównodowodzący mieli za zadanie m.in. stworzyć w naszym kraju „milicję ludową”.… Najważniejsze jest to, żeby mieć do tego zarówno ludzi, jak i broń” – powiedział minister obrony Wiktor Chrenin.

W ten sposób liczba „obrońców” Białorusi „powiększy się wielokrotnie”.

„To dla nas bardzo ważne, zwłaszcza w obecnej sytuacji, abyśmy mogli spokojnie… pokazać, że nie należy ingerować, bo odpowiedź będzie adekwatna, jeśli ktoś przyjdzie na naszą ziemię” – dodał.

Wcześniej Łukaszenko nakazał utworzenie Południowego Dowództwa Operacyjnego. Również od 1 czerwca do 31 sierpnia dostęp do pasa graniczącego z Ukrainą w trzech regionach obwodu homelskiego został ograniczony. Wreszcie 22 czerwca rozpoczynają się na Białorusi duże ćwiczenia wojskowe.

za:https://stalingrad.life/news/lukashenko-prikazal-formirovat-narodnoe-opolchenie/

( tłum. własne – PZ)

34 Komentarze

Filed under Bez kategorii

34 responses to “Białoruś przygotowuje się do wojny

 1. Jędrzej

  Wcześniej strona białoruska stwierdziła, że ​​Kijów skoncentrował na granicy z Białorusią co najmniej 30-tysięczny kontyngent.

  Komentując działania NATO w pobliżu granic Białorusi, szef państwa zaznaczył, że sojusz prowadzi rozpoznanie i opanowanie
  możliwego przyszłego teatru wojny.

  ————
  Ktoś chce rozpętać wojnę między słowiańskimi krajami?

  ————

  Kadyrow ostrzega: dla Polski wszystko rozstrzygnie się w 6 sekund.

  Prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow zażądał od Polski przeprosin za incydent z ambasadorem w Warszawie 9 maja.
  Rosja nie zignoruje incydentu, który przydarzył się ambasadorowi naszego kraju w Warszawie Siergiejowi Andriejewowi. Przywódca Czeczenii Ramzan Kadyrow powiedział, że strona polska powinna poprosić o wybaczenie za ten skandaliczny incydent.
  „Po Ukrainie, jeśli będzie komenda, w ciągu sześciu sekund pokażemy wam, na co was stać” – powiedział.
  Kadyrow poradził Polakom, aby zabrali swoich najemników i broń oraz przeprosili.
  „Nie zostawimy tego tak po prostu. Czeczeńcy mają dobrą praktykę: wszystko, co zrobione, wraca do domu” – zaznaczył.
  Polityk dodał, że Polska zaczęła teraz grać w „złe gry”, ale to się na niej zemści.
  „Nie należy grać pod dyktando Zachodu i Ameryki. To do niczego dobrego nie doprowadzi” – powiedział Kadyrow w wiadomości wideo zamieszczonej na swoim kanale Telegramu.
  W Dniu Zwycięstwa ambasador Rosji Siergiej Andriejew został pochlapany czerwoną farbą, gdy chciał złożyć wieniec na cmentarzu żołnierzy radzieckich w Warszawie. Agresywni Polacy i Ukraińcy zagrodzili dyplomacie drogę, wykrzykując obelgi. Ambasadorowi udało się opuścić cmentarz w asyście policjantów.

  https://tsargrad.tv

  Polubione przez 2 ludzi

 2. iwa

  Powinniśmy rozkrzyczeć się na cały swiat , że nasz Prezydent w imię perfidnej przyjaźni doprowadzi nas, Polaków do wojny . Czy my za mało przeżyliśmy i czy czegoś nauczyliśmy się ?Nasuwa się jedno stwierdzenie : „Historia uczy nas tego,że nigdy niczego nas nie nauczy”. A już na pewno dyplomacji i dystansu.

  Polubione przez 1 osoba

  • Jędrzej

   Bierne przyglądanie się poczynaniom marionetek nad Wisłą jest swoistą akceptacją dla ich działań, a zatem należy solidarnie oczekiwać też adekwatnych odpowiedzi w stronę przyzwalającą.

   W 1939 roku ówczesny zażydzony sanacyjny rząd w Warszawie podobnie igrał z ogniem w takt anglosaskich podżegań – przyczyniając się tym samym do obrotu spraw, jakie rozpoczęły się na terenie IIRP z dniem 1 września.

   Oczywiście wykonawcy owych różnorakich poleceń pierwsi spieprzyli przez Zaleszczyki, by następnie przez cały okres PRL-u gardłować z Waszyngtonu, Monachium i Londynu, jacy to oni byli skrzywdzeni przez los gieroje.

   Ot i cała polska rzeczywistość, bo nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

   Polubione przez 4 ludzi

   • Stalowy

    Odnośnie roku ’39 warto wspomnieć, że gdyby Pilsudzki żył, brali byśmy udział w kampanii na Moskwę razem z Niemcami. Hitler i Pilsudzki byli bardzo dobrymi znajomymi, a stanowisko Polski do 1 września 39 roku, było dalej niejasne. Historia o tym nie mówi, wiadomo dlaczego… Pozdrawiam

    Polubienie

 3. Sławobor

  img src =”https://ic.pics.livejournal.com/mrminiver/34958688/969059/969059_800.jpg”width=”360″

  Polubione przez 2 ludzi

 4. Janka

  ————- rys historyczny, w którym wydaje się ,że kluczową rolę dla przyszłych konfliktów wśród BRACI ! zbudował kościół katolicki.
  https://nwk24.pl/2022/05/27/splecione-korzenie-historii-wyjasniaja-dlaczego-rosja-nie-moze-puscic-ukrainy/

  Polubione przez 1 osoba

 5. Jędrzej

  Tak kończą ogłupieni w interesie żydo-anglosaskich interesów.

  Od początku operacji specjalnej DRL poddało się ok. 5500 bojowników ukraińskich formacji zbrojnych.

  „Jeśli chodzi o liczbę, jeśli mówimy o ostatnich jednostkach Azowa, które poddały się przed Azovstalem, to jest to 2439 osób. A wcześniej było około 3000 osób. Są to mieszane jednostki formacji zbrojnych Ukrainy”– powiedział wczoraj szef republiki Denis Puszilin podczas roboczej wizyty w Śnieżnoje.

  Szef DRL dodał, że więźniowie są przetrzymywani w akceptowalnych warunkach.

  Prokuratura Generalna DRL zakończyła śledztwo w sprawie karnej przeciwko najemnikom z Wielkiej Brytanii i Maroka.

  Ustalono zaangażowanie Brytyjczyków Seana Pinnera i Andrew Hilla, a także Marokańczyka Saadouna Brahima w walkę z Donbasem.

  Teraz każdemu z nich obecnie grozi kara śmierci, jak stwierdził szef wydziału dochodzenia w sprawie zbrodni przeciwko pokojowi i bezpieczeństwu ludzkości Prokuratury Generalnej Republiki Wiktor Gawriłow. Dodał, że materiały sprawy zostały już przekazane do jednego z sądów DRL do rozpatrzenia merytorycznego.

  Wcześniej o okolicznościach dostania się do niewoli mówił brytyjski najemnik Sean Pinner, który poddał się rosyjskim wojskom w Mariupolu. Stwierdził, że dobre nastawienie było dla niego zaskoczeniem. Brytyjczyk powiedział, że otrzymał pomoc medyczną, był pojony i nakarmiony. Dodał, że ma nadzieję na powrót do domu. Wyjaśnił, że jest na Ukrainie bez podpisywania umowy i jest gotów wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Co ciekawe, Wielka Brytania poinformowała później, że Pinner był w rzeczywistości snajperem.

  Inny obywatel brytyjski Andrew Hill, który został schwytany przez wojska rosyjskie w rejonie Nikołajewa, wezwał swoich rodaków, aby poważnie zastanowili się, czy powinni wziąć udział w działaniach wojennych na Ukrainie. Sam Hill przybył na Ukrainę z polskiego miasta Rzeszowa. W grupie z Hillem było siedem osób, nie poznał ich i miał minimum informacji, nie potrafił nawet wymienić dowódcy.

  Więcej na: h ttps://adnovumteam.wordpress.com/2022/05/28/wojna-juz-nie-domowa-na-ukrainie-28-05-2022r-2531-dzien-od-nowego-rozejmu-pelnowymiarowa-operacja-zbrojna-usz-wobec-republik-w-donbasie-zakonczona-interwencja-wojsk-fr-dzien-100/

  Polubienie

 6. Jędrzej

  Przełom w wojnie na Ukrainie?

  Polubienie

 7. Jędrzej

  Panowie Admini, prawdopodobnie komentarz mój utknął w koszu lub w spamie.

  Polubienie

 8. Jędrzej

  Kika22,

  oni wszyscy już tak mają od niepamiętnych lat, że w ramach „Drang nach Osten” popierają każdego, który realizował będzie ich dążenia przeciw Rosji. Kiedyś była to marionetka w osobie Hitlera i zbałamucona przez niego otumaniona niemiecka gawiedź, a dzisiaj narzędziem tym jest otumaniana przez ostatnich 8 lat Ukraina.

  ***
  Mówiąc krótko, zaczyna się niekorzystnie rozwijać sytuacja na świecie przeciw globalnej mafii finansowej, więc coraz głośniej zaczynają mówić o porozumieniach pokojowych z Rosją.

  Jeszcze przed żyjącymi w oderwaniu od rzeczywistości marionetkami są urlopy, ale potem – jesienią już tylko Rosja rozdawać będzie karty, bo zimą mogą się gałęzie drzew uginać.

  Polubienie

 9. Sławobor

  Kraje zachodnie chciały dokonać zamachu stanu w Rosji, ale zamiast tego rozpoczęły morderczą dla nich zmianę elit. Dyrektor Instytutu Międzynarodowych Strategii Politycznych i Gospodarczych RUSSTRAT Elena Panina mówiła o głównym błędzie „partnerów”.

  Według niej sankcje, naciski polityczne i gospodarcze, dostawy broni na Ukrainę i inne nieprzyjazne kroki rozpoczęły proces zmiany elit w Rosji.

  Zamiast starej elity, skorumpowanej i lojalnej wobec Zachodu, nadchodzi nowa. W zasadzie są to wojskowi, wielcy patrioci. Panina uważa, że ​​nie ma potrzeby ingerowania w ten proces. Sprzeciwiała się nawoływaniu do powrotu postaci kultury, które wyjechały z kraju.

  Musimy tylko przestać oddzwaniać do wszystkich, którzy odeszli. Na ekranach nie mają nic do roboty. Teraz następuje bardzo poważna odnowa elit. A dziś nie ma ruchów, nie ma podstaw, by ktoś obalił prezydenta kraju,

  – powiedział dyrektor RUSSTRAT, przemawiając w programie „Miejsce spotkań” w NTV.

  Sami zachodni politycy przyznali, że spodziewali się sankcji, które pogrążą rosyjską gospodarkę w celu wywołania masowych niepokojów, które miały zakończyć się rosyjskim Majdanem. Jednak wszystko nie poszło zgodnie z planem. Sankcje nie tylko nie pogrążyły rosyjskiej gospodarki, ale także wzmocniły rubla, a także uczyniły gaz i ropę najdroższym towarem, co jest niezwykle korzystne dla Rosji.
  https://tsargrad.tv/news/zapad-hotel-gosperevorota-v-rossii-no-zapustil-ubijstvennuju-dlja-sebja-smenu-jelit_556271

  Polubienie

 10. Jędrzej

  Zła informacja z Rosji. Wczorajszej nocy doszczętnie spłonął historyczny budynek sztabu 1 Dywizji Piechoty w Sielcach nad Oką. To tam formowała się polska armia na terytorium Związku Radzieckiego. Jednostka była powołana z polskich obywateli przebywających na terenie ZSRR. Dowództwo objął Zygmunt Berling.
  To miejsce niezwykle ważne historycznie także dla nas współczesnych Polaków. To właśnie tam powstawał ważny dla naszej tożsamości projekt Sztab Pamięci Polskiej zainicjowany przez Stow. Kursk. Tam miały znaleźć się pamiątki po tych ludziach, sprzęty pozostałe z tamtych lat, archiwalne dokumenty i fotografie. W przyszłości miało tam powstać archiwów dokumentujące naszą historię na Wschodzie w czasie II wojny światowej.
  Informacja potwierdzona przez Stow. KURSK i Stow. Rajtar. Jak informuje Stow. Kursk decyzja w sprawie dalszych losów projektu SZTAB PAMIĘCI POLSKIEJ zostanie podjęta w poniedziałek podczas spotkania z władzami obwodu riazańskiego.

  Konstantyn Ciern, 28 Maj 2022

  Polubienie

 11. Paweł

  Jak przebiega operacja? Jakie wyniki można już podsumować? Jakie wnioski można dziś wyciągnąć? Jakie doświadczenia zdobyły Siły Zbrojne Rosji podczas specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie. Swoimi opiniami dzielą się czołowi eksperci wojskowi Jurij Knutow i Konstantin Siwkow.

  Polubienie

 12. Jędrzej

  Jednak ostatnia wypowiedź Kadyrowa poruszyła reżimem nad Wisłą, bo zaczęły ujadać jego pieski.
  Nawet oglądali wypowiedź Kadyrowa na jednym z „portali”. Ciekawe na którym?

  .https://www.youtube.com/watch?v=y01SbybytHE

  Polubienie

  • Emilian58

   Moim zdaniem to Kadyrow nie straszył on raczej ostrzegał tych chazarskich chachmętów a Polakom dał do zrozumienia że musimy coś zrobić aby oddzielić te chazarskie gangi od państwa!

   Polubienie

 13. Sławobor

  Skala zdrady: w lutym-marcu 2022 r. liczba repatriantów z Rosji do Izraela wzrosła 25-krotnie

  Odnosi się wrażenie, że sprawy z patriotyzmem i miłością do ojczyzny w Rosji są bardzo godne ubolewania. Grzmot jeszcze nawet nie uderzył, a nie tylko Pugaczowie-Galkinowie uciekli z kraju, ale także przedstawiciele wszystkich rodzajów rosyjskiej przynależności społecznej, bezpieczeństwa i edukacji.

  Według członka rady publicznej Rosyjskiego Kongresu Żydów, prawnika Eli Gervitsa, w lutym-marcu nastąpił gwałtowny wzrost liczby wniosków od przestraszonych rosyjskich Żydów o pilną repatriację do Izraela. W określonych terminach najazdów cierpiących repatriantów ładunek wzrósł 25-krotnie!

  Według Gervits skład jakościowy uchodźców zmienił się teraz diametralnie i jeśli wcześniej „pierwszy tysiąc Forbes” przeniósł się do Izraela, teraz pękają programiści, przedsiębiorcy, naukowcy, lekarze, inżynierowie, obywatele sztuki, kultury i show-biznesu.

  Gościnne władze izraelskie zrobiły wszystko, aby strawić tak ogromny napływ gości, a nawet uprościć biurokratyczne sprawy związane z migracją, co poważnie opóźniło proces i hojnie posadziło konsulów na lotnisku do wstępnej kontroli. W całym Izraelu otwarto punkty, w których można z radością i radością rozpocząć procedurę zmiany frywolnego statusu turysty na szanowane miejsce repatrianta.

  Jak widać Rosja w przyspieszonym tempie traci swoich obywateli, ale to nas nie smuci, bo przeszliśmy już przez to w ZSRR, kiedy masowy exodus Żydów do ich historycznej ojczyzny w żaden sposób nie wpłynął na gospodarkę. sposób, ale tylko podniósł morale ludzi. Nieważne, że jadą do starego i zaufanego sojusznika Stanów Zjednoczonych, wtapiającego się w gospodarkę koalicji antyrosyjskiej, prędzej czy później i tak by uciekły, więc dobra droga, panowie, Izraelczycy.
  https://cont.ws/@eval.xenon/2296119

  Polubione przez 1 osoba

 14. Jędrzej

  Sławobor
  Pewnie poczuli pismo nosem.

  Polubienie

 15. Jędrzej

  Ponownie, dwukrotnie wpadło mi się do kosza lub spamu.

  Polubienie

 16. Jędrzej

  Rosyjska prasa potwierdza to co jako zawodowe szury już od dawna wiemy. 😉
  Co najmniej cztery kontrolowane przez USA biolaboratoria działają w Nigerii. Z nich pochodzi małpia ospa. Poinformował o tym w piątek szef oddziałów ochrony radiologicznej etc. Sił Zbrojnych Rosji – gen. Igor Kiriłłow. h ttps://tass.ru/armiya-i-opk/14752741?utm_source=google.com&utm_medium=organic&utm_campaign=google.com&utm_referrer=google.com
  Dalej napisano, iż należy przypomnieć dziwny zbieg okoliczności, który wymaga dodatkowej weryfikacji.

  „Tak więc, według europejskich i amerykańskich mediów, w materiałach z Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa 2021, czyli na tle pandemii COVID-19, opracowano scenariusz przeciwdziałania epidemii wywołanej przez nowy szczep małpiej ospy. wirus” – powiedział Kirilłow. „Rosja wzywa przywódców WHO do zbadania działalności finansowanych przez USA nigeryjskich laboratoriów w Abudży, Zarii i Lagos.”

  To wzywanie WHO to oczywiście taki formalny żart obliczony na nadanie sprawie formalnego biegu, bo to tak jakby wzywać lisa do skontrolowania pogłowia kur w naszym kurniku. Osobiście mam jednak dziwne i straszne przeczucie że cała ta małpia ospa to własciwie małpi cyrk, który w istocie ma za zadanie przykrycie masowych zgonów poszczepiennych. Wiadomo że żadne Rotyszyldy zadnego super-wirusa nie wypuszczą bo by się mogli sami wymazać, a po co ryzykować jak na wezwanie Telewizora pogłowie gojów samo ustawia sie w kolejkach do kontrolowanej eutanazji. Rosja celowo wychodzi zawczasu ze słusznymi oskarżeniami wobec USA aby uprzedzić taki ruch sam ze strony Ameryki. Bowiem jak wczytamy sie dokładnie w scenariusz epidemii z 2021 to napisano tam że koniec konców okaże się że to broń biologiczna rozniesiona przez jeden z krajów prowadzący wojnę. A więc Rotszyldy pewnie umyśliły sobie żeby wpisać to na konto Putina.
  Sytuacja nabiera niezdrowych rumieńców. Apeluję do instytutu Bacologii o pilne zajecie się tym tematem w osobnym wątku.
  Osobiscie jestem tak wymęczony pseudo-epidemią srovida, że tym razem nie mam najmniejszego zamiaru nikogo masowo „uświadamiac” tym bardziej że „lekcja ukraińska” pokazała że jednak gros Polaków (nawet tych odciągniętych od szprycowania dzięki nieprzejednanej pracy tysięcy „foliarzy”) dalej wierzy skurwysynom w Telewizorze bardziej niż prawdzie leżącej na ulicy. No więc nie pozostaje im nic innego niż założyć maseczke na malpi ryj i juz tworzyć komitety kolejkowe do mobilnych punktów eutanazji. 😦
  KKK 13:42 on 29 Maj 2022

  Polubione przez 1 osoba

  • Emilian58

   I co niezmiernie dziwne że ci betonowi covidianie nie zastanowią się jak to możliwe że ten niby wirus nagle w tym samym czasie znalazł się na wszystkich kontynentach! Zaczynając oczywiście od anglosaskiego dominium. Niby wirus występujący na małym obszarze, który nigdy wcześniej nie opuścił Afryki!

   Polubienie

 17. Jędrzej

  Kpt. Konstanty Kopf. Ukrainy nigdy nie było, nie ma i nie będzie!

  https://www.bitchute.com/video/h7l56o4FCzuO/

  Polubione przez 1 osoba

 18. Jędrzej

  Jim Stone panikuje, że szczepionka na małpią ospę będzie obowiązkowa dla wszystkich w ciągu kilku miesięcy.
  Ja jednak jestem spokojny, bo raz, że mam swoje autorskie patenty na te ich testy i „szczepionki”, a dwa, już tyle spraw miało być „obowiązkowe”…
  Na przykład plandemia covid 19 miała trwać o ile pamiętam do 21 marca 2025 roku.
  I co?

  I nico, bo w połowie schizofrenicznej imprezy pojawił się jeden normalny człowiek, który to co „miało być” zamienił psychopatom w gówno. Satanistyczne szumowiny NWO nie mają – NIE MAJĄ POWTARZAM – siły militarnej, aby swoje chore plany komukolwiek narzucić. Bez azowców, którzy mieli odwalać mokrą robotę, te szumowiny są niczym innym niż kupą gówna. Zwyczajnymi zbiegami z domu wariatów chwilowo jeszcze na wolności.

  https://bacologia.wordpress.com/2022/05/26/szybkie-wiesci-25/#more-2961

  Polubione przez 1 osoba

 19. przyjaciel

  może nie na temat ale przytaczam ten materiał, autor nie podał niczego odkrywczego co już wiadomo ale dla przypomnienia o tej V kolumnie szabasgojów , sam autor podpiera się na końcu związkiem solidarność , który to został stworzony i był kontrolowany przez tytułowych „bohaterów” filmu, więc jest taki wiarygodny albo sam ma coś z nimi wspólnego, może kiedyś zrobicie panowie o tym artykuł.

  Polubienie

 20. Janka

  —————– hm….. wróble na dachu zaczynają inaczej ćwierkać.
  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2022/05/w-oszaamiajacej-zmianie-wapo-przyznaje.html

  Polubione przez 1 osoba

 21. Jędrzej

  Rosyjskie Ministerstwo Obrony zademonstrowało działanie samobieżnych jednostek artyleryjskich Malka:

  https://vk.com/video-163061027_456267715

  Polubienie

 22. Polubienie

 23. Sławobor

  Od początku istnienia NMD debata nie ustała, dlaczego Rosja przeznaczyła tak mało sił na ukraiński teatr działań. Różni analitycy nadają z różnych kanałów, co prawdopodobnie wynika z tego, że nasze władze nadają głównodowodzącemu zafałszowane informacje lub same nie przedstawiają prawdziwego obrazu Ukrainy. Blogerzy i analitycy domagają się: „Musimy natychmiast ogłosić mobilizację i prowadzić normalną, pełnoprawną wojnę wszelkimi dostępnymi sposobami!”

  Tak, a właściwie ciągle pojawiały się logiczne pytania – dlaczego zgodnie ze znanymi zasadami wojskowymi strona atakująca powinna mieć 3-krotną przewagę, a armia rosyjska ma połowę liczebności? W końcu mogła wejść więcej, ale nie zrobiła tego! Według najnowszych danych z Mariupola liczebność naszej grupy szturmowej była prawie 3 razy mniejsza od liczebności garnizonu broniącego się, a to zamiast koniecznej 3-5-krotnej przewagi, jak podaje nauka wojskowa.
  Dlaczego nie widzieliśmy różnych gofrów, różnych nowych broni, którymi chwaliło się Ministerstwo Obrony FR? (To prawda, ostatnio, stopniowo, zaczynają się pojawiać dawki).
  Dlaczego tak często wydawało nam się, że wszystko zaczyna iść zupełnie niefortunnie dla Rosji, a potem sytuacja „wywróciła się” tak, jak powinna?

  Tak często pojawiało się zdanie O. Jankowskiego z nieśmiertelnego „barona Munchausena”: „W końcu nie jesteśmy idiotami, prawda?”

  Od jakiegoś czasu wyznaję jedną życiową zasadę: „Jeżeli wydaje ci się, że ci, którzy wiedzą znacznie więcej niż ty, bardzo się mylą, to możesz się mylić – z tego, że nie wiesz tego, co oni wiedzą. ”

  Od samego początku CBO istniała jedna logiczna wersja, która wszystko wyjaśniała. Teraz ta wersja zyskała wiele wspierających faktów. Postaram się to przedstawić po kolei.

  Oczywiście wiele niepowodzeń wojsk rosyjskich mogło wynikać z błędów dowodzenia; ze względu na to, że takie działania wojenne prowadzone są po raz pierwszy; ponieważ nie docenili motywacji Sił Zbrojnych Ukrainy, integracji Sił Zbrojnych Ukrainy z wywiadem. Przestrzeń informacyjna NATO itp.
  Tak, to wszystko prawdopodobnie się wydarzyło, ale spójrzmy na następujące punkty:

  Przecież od samego początku SVO Zełenski i jego świta tak natarczywie mówili, że trzeba wytrzymać do lipca, a potem wszystko będzie dobrze, wygramy! Co może się wydarzyć w lipcu? Mówi, że cudowna broń z Zachodu nadejdzie i pokona wszystkich. Ale dlaczego nie można tego postawić teraz i natychmiast pokonać złą Rosję? To nie brzmi logicznie ani przekonująco.

  Borrell mówi, że Rosję trzeba pokonać tylko na polu bitwy! Brytyjczycy mówią jednym głosem, że zwycięstwo Rosji nie wchodzi w grę i nie spoczną, dopóki Rosja nie zostanie ostatecznie zniszczona.
  I to pomimo tego, że znają realny stosunek potencjału militarnego Rosji i Ukrainy. O co tu żart? Tak, wielu wyjaśnia to po prostu – faceci są szaleni i żyją w fikcyjnej rzeczywistości. Nie rozważam tego argumentu.

  Widać gołym okiem, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania wykonały bardzo dużą i poważną pracę na Ukrainie, przygotowując się do poważnej wojny z Rosją.

  Kiedy w 2018 roku moi przyjaciele w Nikolaev powiedzieli mi, że USA przeznaczyły 280 milionów dolarów na nowy pas startowy na lotnisku Nikolaev i teraz mogą nawet otrzymać B-747, dla ucznia jest jasne, że Stany Zjednoczone aktywnie tworzą infrastrukturę logistyczną do swojej walki samoloty i pracownicy transportu ciężkiego do ataku na Rosję. Ukraina nie posiada własnych ciężkich transportowców, więc główne szkolenie nie było dla wojsk ukraińskich. I stało się to nie tylko w Nikołajewie, ale na całej Ukrainie.

  Gdybyś jeździł po drogach Ukrainy np. w latach 2020-2021, to widziałbyś, że nowe drogi są remontowane i budowane w szalonym tempie, głównie w kierunku z Zachodu na Rosję i Krym. Widać było, jak wyraźnie i na dużą skalę przygotowywana jest wojna. I oczywiście nie tylko i nie tyle dla Sił Zbrojnych Ukrainy. To było moje osobiste wrażenie, które mnie wtedy uderzyło.

  Tak więc Ukraina jest w stanie wojny z Rosją – i nie ma wątpliwości, że potencjał militarny Rosji i Ukrainy nie jest porównywalny. We wszystkich międzynarodowych rankingach armia rosyjska zawsze zajmowała drugą linię (między USA a Chinami). Armia Ukrainy – honorowy 26. Ale na co liczyli zachodni analitycy? Ci faceci są dalecy od idiotów!

  A teraz minęły 2 miesiące NWO, a teraz w naszej i zachodniej przestrzeni informacyjnej trwa dyskusja, że ​​wkrótce na terytorium Ukrainy wkroczą polskie wojska.

  Najprawdopodobniej więc, mówiąc, że trzeba wytrzymać do końca czerwca lub lipca, władze ukraińskie miały na myśli wejście do wojny drugiego rzutu – Polski.

  Teraz stało się jasne, że cała armia Ukrainy została umieszczona na pierwszym rzucie, na pewną rzeź, aby zadać maksymalne szkody siłom zbrojnym RF i zginąć z honorem. A na drugim rzucie umieścili Polskę i ewentualnie Rumunię. Najprawdopodobniej spotka ich taki sam los jak Siły Zbrojne Ukrainy.

  Dlaczego się na to zapisali? Ukrainie (a raczej jej elicie) obiecano nieprzyzwoitą sumę pieniędzy i wsparcie „całego cywilizowanego świata” – przecież cały świat nie może przegrać z Rosją – to absurd!
  Polska obiecała część terytorium Ukrainy. Dla Polski z bólami fantomowymi w dawnej świetności to Sen na talerzu z niebieską obwódką. Do tego nie szkoda walczyć z Rosją. Co więcej, cały świat na pewno poprze Polskę! I znowu – cały świat nie może przegrać z Rosją – to absurd!

  I co wtedy? A potem albo zjednoczona armia Europy, albo nawet razem ze Stanami Zjednoczonymi, będą działać jako trzeci rzut – jako strzał kontrolny, kiedy wyczerpią się wszystkie główne siły i zasoby Federacji Rosyjskiej. Oczywiście Federacja Rosyjska może wtedy użyć broni jądrowej, ale to nie jest dokładne!

  Tutaj taka stopniowa wojna światowa z Rosją. Aby nacisk nie był natychmiastowy, a Rosja nie używała broni jądrowej, ale stopniowo, fala za falą, rzut za rzutem, aby Rosja albo była jak najbardziej wyczerpana (jako program minimum), albo wręcz podbita ( jako maksimum). Że tak powiem – pętla anakondy, tylko w wersji militarnej.

  Kiedy pan Borrell powiedział, że wynik konfliktu powinien być rozstrzygnięty na polu bitwy, a rząd brytyjski powiedział, że Rosja nie może i nie powinna wygrywać w żadnych okolicznościach – czy sądzisz, że są na tyle idiotami, żeby powiedzieć to o Ukrainie? Najprawdopodobniej złożyli te oświadczenia, wiedząc z góry o II i III fali ofensywy. I w tym scenariuszu ich wypowiedzi nabierają całkiem rozsądnego znaczenia.

  Przeciwnik liczy więc na to, że: Ukraina maksymalnie wyczerpuje armię rosyjską. Według wyliczeń strategów NATO punkt zwrotny z Ukrainą na korzyść Sił Zbrojnych FR powinien nastąpić w lipcu.

  Gdy tylko następuje punkt zwrotny w kierunku Federacji Rosyjskiej, Polska przystępuje do wojny (jeśli przypomnimy sobie sytuację wokół Naddniestrza, może też Rumunia). Uzbrojona we wszelkie najnowsze uzbrojenie NATO – lotnictwo, ciężki sprzęt i artylerię, a także pełną integrację z przestrzenią informacyjną NATO – Polska powinna odpowiednio pokonać armię rosyjską, mocno osłabioną przez Siły Zbrojne Ukrainy. I dopiero wtedy, gdy armia Federacji Rosyjskiej zostanie poważnie uszczuplona, ​​do wojny może przystąpić armia „białych ludzi” – UE i USA. A może nie wstąpić, jeśli istnieje ryzyko wojny nuklearnej lub jeśli jest na to stan armii rosyjskiej
  moment będzie odpowiadał ich strategiom i życzeniom.

  Dlaczego nie zwycięska strategia? Pod względem liczby uzbrojenia i liczebności personelu NATO znacznie przewyższa Federację Rosyjską i ma wszelkie szanse na zwycięstwo. Nadaje to logiki wszystkim wypowiedziom europejskich i ukraińskich funkcjonariuszy różnych szczebli, a ich wypowiedzi przestają wydawać się idiotyczne.

  A teraz, co powinna zrobić Federacja Rosyjska? Rosja zna i rozumie logikę wroga. I zaczyna się gra w szachy, w której przeciwnik ma trzy razy więcej bierek niż ty.

  Ale w tym celu Naczelny Wódz Rosji nazywany jest „arcymistrzem”. Rosja celowo wprowadza na Ukrainę ograniczony kontyngent. Należy zauważyć, że nawet po tym, jak stało się jasne, że nikt na Ukrainie nie będzie rzucał kwiatów i czepków rosyjskim wojskom, Sztab Generalny Federacji Rosyjskiej nie zwiększył radykalnie swoich sił na tyle, by w ciągu zaledwie kilku minut przetoczyć Siły Zbrojne Ukrainy w asfalt. dni. Rosja opuściła porównywalny kontyngent, po prostu usunęła go z dużego obszaru i skoncentrowała na mniejszym obszarze.

  Według Amerykańskiego Instytutu Badań nad Wojną Rosja rozmieściła na Ukrainie około 10-12% swojego potencjału militarnego. Biorąc pod uwagę, jak Amerykanie i Brytyjczycy wezwali kierownictwo Ukrainy, że do połowy marca Rosji zabraknie Calibre i innych Kinzhals, nie jest faktem, że szacunki AIIV są realistyczne. Możliwe, że Rosja wykorzystała znacznie mniej swojego prawdziwego potencjału militarnego, niż myśli wróg.

  Po co? I rozwiązać 2 główne zadania:

  a) Nie wiązać głównych sił armii rosyjskiej w bitwach na Ukrainie i utrzymywać wojska w pełnej gotowości, jeśli II fala rozpocznie się wcześniej niż planowano, a może II i III fala razem. Czy fale 2-3 mogą rozpocząć się podczas aktywnych bitew na Ukrainie, wiedząc, że Rosja przygwoździła tam swoje główne siły? Całkiem. Rosja wyeliminowała tę możliwość.

  b) Jeśli NATO kalkuluje siły w oparciu o teorię wojskową – mówią, że mamy więcej liczb, to zwycięstwo będzie nasze – Rosja demonstracyjnie pokazała, że ​​potrafi zadać klęskę znacznie mniejszym współczynnikiem swoich sił. A jeśli ekstrapolujemy obecny bilans sił Sił Zbrojnych FR i Sił Zbrojnych Ukrainy na Ukrainie, okazuje się, że cała armia rosyjska w tym stosunku jest całkiem zdolna do pokonania wojsk NATO, bez użycia broni jądrowej.

  I to zostało teraz wyraźnie zademonstrowane w Mariupolu i Donbasie. Tak, NATO ma swoje technologiczne gadżety, których nie ma Ukraina. Tak więc Rosja jeszcze nie użyła swoich „nisztyaki”. Chłopaki z NATO mają się nad czym zastanowić… A Rosja z powodzeniem wykonała to zadanie.

  Przyjrzyjmy się drugiemu aspektowi działań Rosji: Teraz Zachód wbija góry swojej broni na Ukrainę, która i tak będzie strzelać do Rosji – jeśli nie teraz, to w drugiej lub trzeciej fali. Z jednej strony dla Rosji ważne jest zachowanie jak największego personelu i, w miarę możliwości, zapobieżenie eksterminacji ludności Ukrainy. Ale z drugiej strony, pod względem wolności i skuteczności wywiadu, Ukraina jako teatr działań jest znacznie bardziej preferowana dla Rosji niż dla Europy. Być może więc drugim efektem tego, że Rosja walczy jedną ręką, jest to, że Zachód nie widzi miażdżącej wyższości Rosji i jest ciągłe poczucie, że trzeba wrzucić więcej broni i armia rosyjska się załamie. I są pociągi z bronią, a Rosja skutecznie je niszczy. Na innym teatrze działań Rosja raczej nie będzie w stanie śledzić go w ten sam sposób i niszczyć go w tych samych ilościach. Sieci i możliwości wywiadu rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego na Ukrainie nie można porównywać z żadnym innym teatrem działań.

  Tak, czytałem opinie wielu ekspertów, że moce produkcyjne Zachodu pozwalają na szybszą produkcję tej broni niż jej niszczenie. Ale nie jest. Na przykład teraz Departament Obrony USA podpisał kontrakt na produkcję przeciwlotniczych przeciwlotniczych Stinger w celu odtworzenia własnych zapasów, wyczerpanych z powodu Ukrainy. Kontrakt zostanie zrealizowany dopiero do końca 2026 roku.
  Brytyjski sekretarz obrony powiedział, że przy obecnym tempie niszczenia pojazdów opancerzonych na Ukrainie zapasy czołgów i pojazdów opancerzonych w Wielkiej Brytanii wystarczyłyby na tydzień tak intensywnych walk. Jeśli chcecie powiedzieć, że brytyjskie fabryki wykonały całą swoją flotę AFV w tydzień i teraz cierpliwie czekają na nowe zamówienia – mocno w to wątpię. Gdy tylko skończyła się broń sowiecka, Zachód zaczął aktywnie grabić własne, ze swoich zapasów, i to są zapasy, których Zachód użyłby tak czy inaczej przeciwko Rosji, a zatem, im bardziej jest teraz niszczony, w swoim „podwórku”, tym mniej później będzie problemów. I całkiem możliwe, może to być jeden z decydujących argumentów dla Zachodu, aby odwołać III falę (druga najprawdopodobniej i tak będzie).

  Czy jest z tego jakiś wynik? Myślę, że zdecydowanie. Jeśli spojrzymy na gwałtowną zmianę w retoryce i wypowiedziach Europejczyków, a nawet USA (G. Kissinger), to chłopcy wyraźnie zrewidowali swoje liczby i prognozy i mocno wątpili w powodzenie strategii ogłoszonej przez USA i Wielką Brytanię. Byli naukowo przekonani, że Rosja nie ma szans – teraz zapełnimy tusze niedźwiedzia i radośnie się nim podzielimy! I tu okazuje się, że są realne możliwości do stracenia samemu…

  Białoruś ogłosiła pilne utworzenie milicji ludowej. Z powodu Ukrainy? Nie rozśmieszaj mnie. Armia ukraińska jest na skraju całkowitej klęski i przy obecnych bitwach nie stanowi zagrożenia dla Białorusi. Jedynym realnym powodem naglącej fali mobilizacji i utworzenia milicji ludowej na Białorusi jest bliskość początku drugiej fazy wojny.

  Jeśli tak jest, to czy działania najwyższego kierownictwa Federacji Rosyjskiej miały sens? Niewątpliwie. Dlaczego nie wyjaśniono tego ludziom? Czy uważasz, że publiczne i szczegółowe wyjaśnienie Twojej strategii w telewizji centralnej podczas tak historycznej partii szachów to mądra rzecz?

  Z tego płyną dwa wnioski: a) Nie należy jednoznacznie skarcić władzy i zarzucać jej niekompetencji. Wszystko może nie być takie, jak się wydaje, a zmiennych może być o wiele więcej.

  b) Jeśli już wyruszyłeś, zawsze powinieneś ufać Kapitanowi. Zawsze będą wątpliwości. Ale nawet przy wszelkich wątpliwościach zaufanie do swojego Kapitana jest ważnym kluczem do sukcesu tej ścieżki.

  https://cont.ws/@pythagoras2904/2297657

  Polubienie

 24. Paweł

  Co dzieje się w kluczowym mieście wschodniego teatru działań, Siewierodoniecku? Aktualne informacje. Polska chce kontrolować przepływy finansowe płynące na Ukrainę: Centrum Odbudowy Ukrainy powinno znajdować się w Warszawie – powiedział wicepremier Jacek Sasin. Przedstawiciele krajów UE nie mogli dojść do porozumienia w sprawie całkowitego embarga na dostawy rosyjskiej ropy do krajów europejskich, ale zgodzili się na zakaz importu ropy z Rosji drogą morską, donosi Reuters, powołując się na projekt deklaracji.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.