Ukraińscy naziści tłumili powstanie warszawskie

Duda obraził powstańców zestawiając ich z ukraińskimi zbrodniarzami z Mariupola.

_______________

tekst za: https://chart.nowyekran24.com/post/168875,ukrainscy-nazisci-tlumili-powstanie-warszawskie

_______________

Powtarzane od kilku lat kłamstwa zaprzeczające udziałowi ukraińskich oddziałów zbrojnych kolaborujących z Niemcami w tłumieniu powstania warszawskiego – zostały w tym roku uzupełnione zgrabną analogią autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy. Zwiedzając 1. sierpnia firmowaną przez posłankę PiS Małgorzatę Gosiewską wystawę Warszawa–Mariupol – miasta ruin, miasta walki, miasta nadziei głowa państwa polskiego była łaskawa stwierdzić:To, co działo się tu w Warszawie, w trakcie II wojny światowej, kiedy toczyły się tutaj walki i kiedy Niemcy bezwzględnie mordowali cywilnych mieszkańców stolicy i niestety podobnie bezwzględna jest dzisiaj rosyjska agresja na Ukrainę. Tym samym prezydent Duda postawił poniekąd znak równości między ukraińskimi katami Warszawy, a ich polskimi ofiarami.

Uczestnicząc w hucpie ku czci „obrońców Mariupola”, czyli takich samych nazistów, jak ci mordujący w powstaniu – PAD potwierdził też po raz kolejny, że tzw. polityka historyczna III RP zmierza nieuchronnie w stronę afirmacji zbrodniarzy odwołujących się wprost do zbrodniczej ideologii i praktyki hitlerowskiej.

Reformatorzy historii

Oczywiście, można by pomyśleć, że elementarna znajomość historii powinna wystarczyć, by wysadzić w powietrze wszystkie kłamstwa o rzekomej nieobecności ukraińskich kolaborantów w Warszawie. Cóż, jednak, kto dziś czyta Hłaskę, a więc i jego wspomnienie o zbiorowym gwałcie na Polce, którego dopuścili się ukraińscy hiwisi, zakończonym wydłubaniem jej oczu łyżką przy okrzykach radości – poszło w zapomnienie. Mylił się więc zapewne i Zbigniew Jan Zaniewicki (nie jak się często powiela w internecie „Zaniewski”!) i fraza z jego książki o powszechnym w polskiej stolicy strachu właśnie przed „słowiańskimi braćmi” z Ukrainy. Źle coś zapamiętali i zanotowali Józef K. Wroniszewski, kronikarz historii powstania na Ochocie, Stanisław Wachowiak w swoich wspomnieniach, Nieprawdziwe mają być wszystkie świadectwa i wyniki badań historyków potwierdzające udział oddziałów ukraińskich w walkach z Polakami i zbrodniach na ludności cywilnej. Nie i już! Nową historię piszą nam przecież prez. DudaGosiewska i Isajew

Młody pederasta z krainy U, Igor Isajew, już z polskim obywatelstwem – DK

Pro-zachodni kolaboranci…

Do niedawna zresztą starano się choć trochę kłamstwa uprawdopodabniać, przede wszystkim wykorzystując złożony system zależności organizacyjnych kolaborantów, w niemieckich rejestrach często ujmowanych po prostu jako własne jednostki, głównie policyjne, bez wyodrębniania ich składu etnicznego. W ostateczności zaś – łgano w oczy, np. twierdząc, że osławiony jako 31. Schutzmannschafts-Bataillon der SD Petra Diaczenki przybył do Warszawy „już po powstaniu”. Ciekawe więc jakim cudem już 15. września 1944 r. atakował Czerniaków i pacyfikował Powiśle? Z tymi samymi ukraińskimi symbolami na mundurach, które dziś władze polskie kazały wywieszać obok polskich na licznych w kraju obchodach rocznicowych… Nagle też ukraińscy nacjonaliści odżegnują się od zbrodni kozackich pomagierów Hitlera (zwłaszcza 69. Kosaken Abteilung w bandyckiej grupie Dirlewangera oraz 206 i 209 kozackie bataliony Schutzmannschaften), choć przecież na wszystkich mapach Wielkiej Ukrainy tak 80 lat temu, jak i obecnie Don i Kubań są tak samo kijowskie jak Chełm i Przemyśl. W ostateczności zaś zostaje oświadczenie, że ci z tryzubami w powstaniu to nie byli wcale Ukraińcy, tylko… przebrani Rosjanie! Cóż, to prawda, zbrodnie przeciw ludności cywilnej Warszawy popełniali także niemieccy kolaboranci rosyjscy, białoruscy Schutzmannschaft Bataillon der Sicherheitspolizei 13), a także litewscy, łotewscy, a nawet azerscy. Do tych pierwszych we współczesnej Rosji nawiązują zwolennicy „demokratycznej opozycji” Aleksieja Nawalnego, ci drudzy zaś dumnie nosili wówczas tylko pro-nazistowskie, a dziś dumnie demokratyczne biało-czerwono-białe naszywki europejskiego wyboru Białorusi…

Skądinąd skoro zaś o podziałach mowa – warto też przypomnieć, że ukraińscy zbrodniarze z Warszawy wywodzili się z innego pnia ukraińskiej tradycji nazistowskiej, ideologicznie bowiem byli wychowankami już to Andrija Melynka, już Tarasa Boroweća. Współpracownikiem tego drugiego był m.im. był właśnie Diaczenko, dawny oficer petlurowski, w okresie międzywojennym przyhołubiony przez sanację w szeregach WP. Potwierdza to wyraźnie, że nie sam banderyzm stanowi historyczną barierę w pojednaniu z Ukraińcami, ale podobny charakter miały i mają również inne nurty kijowskiego i galicyjskiego szowinizmu.

Tylko fakty

Nie w samek polityce jednak rzecz, a w faktach historycznych. A te są jednak nieodparte. Ukraińcy służyli w straży Pawiaka, ich oddział stacjonował budynku Wyższej Szkoły Nauk Politycznych, w szeregach Schupo osłaniali dzielnicę niemiecką już w pierwszych dniach sierpnia 1944 r. 533 Ukraińców zostało ściągniętych do Warszawy 9-10 września 1944 r. w szeregach zbrodniczego II bataillon SS–Sonderegiment Dirlewangera, biorąc następnie udział w wysiedlaniu miasta. Ukraińscy ochotnicy stanowili też największą zwartą grupę etniczną wśród ok. 9 tysięcy hiwisów, czyli kolaboranckich służb pomocniczych wspierających niemieckie oddziały pacyfikujące Warszawę. Jeden z bandyckich dowódców Diaczenki, uratowanych po wojnie dzięki antykomunistycznemu szaleństwu gen. AndersaMychajło Karkoc, winny także zbrodni wojennych na Lubelszczyźnie – zmarł zaledwie przed dwoma laty, na spokojnej emigracji w USA. Tak niewielki dystans dzieli nas od ludobójczej aktywności ukraińskich szowinistów. To nie odległa przeszłość. To także codzienność wojny na Wschodzie – codzienność zbrodni, których dopuszczają się tam nazistowskie bataliony kijowskiego reżimu. Tych liczb i faktów żadne nadymanie się prezydenta Dudy czy okrzyki nawróconego na PiS-izm Roberta Bąkiewicza nie zakryją!

Tak, Ukraińcy brali udział w walkach powstania warszawskiego – po stronie nazistowskiej i jako naziści.

A powstańcy przeprowadzali denazyfikację…

Konrad Rękas

13 Komentarzy

Filed under Polityka

13 responses to “Ukraińscy naziści tłumili powstanie warszawskie

 1. Jędrzej

  Gubernator obwodu lwowskiego Maksym Kozycki opublikował w sieci pismo, z którego wynika, że żołnierze 80. oddzielnej brygady desantowo-szturmowej ze Lwowa poprosili o nadanie jednostce imienia Romana Szuchewycza – głównodowodzącego UPA odpowiedzialnego za ludobójstwo na Polakach. Kozycki poparł petycję żołnierzy.
  Maksym Kozycki, szef administracji wojskowej obwodu lwowskiego na Ukrainie, poparł propozycję nadania imienia Romana Szuchewycza 80. oddzielnej brygadzie desantowo-szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy. Urzędnik, który jest przedstawicielem prezydenta Ukrainy w terenie, napisał o tym w środę na Facebooku.
  „W pełni zgadzam się z argumentacją żołnierzy, którzy wysunęli ten pomysł: Roman Szuchewycz jest jedynym działaczem wojskowym tego stopnia w historii Ukrainy, który pochodzi ze Lwowa. Brygada jest lwowska. Nasz wróg się nie zmienił. A obecni okupanci boją się naszych żołnierzy wojsk desantowych nie mniej niż Stalin [sic! – red.] Szuchewycza” – napisał Kozycki na Facebooku.
  Gubernator dodał, że prosi „wszystkich upoważnionych” do wsparcia tego pomysłu. „Żywa pamięć o naszych przodkach to także broń. Zwyciężymy!” – zakończył Kozycki.

  https://www.bibula.com/?p=135613

  A jak ktoś znajdzie to pismo na telegramie to proszę tu załączyć.
  jolll 12:10 on 5 Sierpień 2022

  Polubienie

 2. „(…)Tak, Ukraińcy brali udział w walkach powstania warszawskiego – po stronie nazistowskiej i jako naziści.

  A powstańcy przeprowadzali denazyfikację…(…)”

  Dokładnie tak. Cześć i chwała bohaterom! Śmierć nazistom!

  Polubienie

  • Jędrzej

   Kolejny raz chazarska mafia cynicznie rozegrała młode pokolenie Polaków – wykorzystując dezinformację i poczucie patriotyzmu u młodego pokolenia obróciła ich samych przeciwko własnemu interesowi.
   Powstanie Warszawskie to jeden z kolejnych epizodów rozgrywania emocjami Polaków – tak, jak wcześniej tak zwane zrywy niepodległościowe przeciwko Rosji.
   Powstanie Warszawskie to kolejny zryw na złość Ruskim w II wojnie światowej, czyli w wojnie o żydowskie wpływy w świecie.
   II wojna światowa to ciąg kolejnych porażek Polaków.
   01, 17 wrzesień 1939 r., szeroko pojęty Katyń, wyprowadzenie Polaków ze ZSRR w ramach armii Andersa na fronty w nie ich interesie, Powstanie Warszawskie i podziękowanie nam, czyli bez udziału nas w anglosaskiej defiladzie.
   Jedynie walczący u boku Armii Czerwonej mogli dostąpić równego traktowania, jak traktuje się po bratersku sojusznika i bez względu na jego zasoby.
   Powstanie Warszawskie niech zostanie przestrogą dla kolejnych pokoleń Polaków, aby krew poległych w powstaniu młodych żołnierzy nigdy nie poszła na darmo.

   Cześć i chwała bohaterom! Śmierć nazistom – wrogom Słowian.

   Polubienie

 3. Janka

  ————- 40 tyś. Ukraińców rocznie wbijano na pal , czytałam w trzy tomowej historii Ukrainy. W różnych książkach czytałam też ,że wszystkie wojny jakie Polska toczyła, to były wojny religijne. Niemożliwym jest aby ZA NIC ! Ukraińcy nienawidzi tak Polaków. Zapodaję tekst , w którym dopatruję się początków nienawiści do nas, mamy dużo za uszami i krótką pamięć. NIECH SIĘ GWAŁT , GWAŁTEM ODCISKA, przecież rozumiemy to zdanie , czytelne jest jak mało które. Zaznaczam,że moja rodzina pochodząca z Kresów w jakiejś części została zarezana przez UPA , jednak PRAWDA HISTORYCZNA musi ujrzeć światło dzienne bo tylko PRAWDA nas WYZWOLI, i przetnie , przynajmniej powinna niekończący się łańcuch żalów , krzywd, oskarżeń , pamięci o wzajemnych zbrodniach . WYBACZAMY i PROSIMY o WYBACZENIE , było możliwe ? pomimo wymordowania 25 mln. Polaków ( zródła rosyjskie )w czasie 2.W.Ś. Oprawcy wybaczyli OPRAWCOM a podzielony Naród słowiański nadal dyszy wzajemną nienawiścią.
  https://www.eprawda.pl/zbrodnie-kosciola/
  ————- Powstanie ukraińskiego chłopstwa . Jak było im tak dobrze pod polskim butem , to skąd Powstanie ?.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_huma%C5%84ska

  Polubienie

  • mleko z modą

   Stary jak zdechł na zawal serca w powozie tak 100 metro wprze dbraamą na wyskosci ółwczesnego powiedzmy to cos na kształy ośrodka zdrowia ,, to na jego pogrzebie b yło tylko piec osób ye sto chłopa i chłopek słuzby , taki do byl dobry polski Pan Lach .

   Ludzi po latach tylko jeden prze zdrugiego mowią.
   Jedno co pozostawił dobrego po sobie , to kosciół .

   Polubienie

  • mleko z modą

   August co kupił majątek po powstaniu styczniowym wczesnie aprowizował armie rosyjką podczas wojen krymskich.
   Dorobil sie majątku pewnie jaak obecni oligarchowei Rosji co widac po wojn ie w U i w.owczas z Turcją, to moje.
   Kiedy w 1905 budował pałac wysłał do cara pismo y prosbą, cyz moz ewyłozyc salę taneczmą złotymi rublowkami , czy 5 , czy 10 tego nie wiem.
   otrzymał pisno o cara .
   Rewres imAwers to honor Imperium, ale na kan tmozesz wylożyc tyle to on juz, nie mial tych rublowek.
   Pomuśleć,z e w 39 sovieci wyrzucali prze zokna jego meble przynajmniej w 44 rozminowali go i ocalili.

   Polubienie

 4. Piskorz

  Dirlewangera” Tego bandytę dopadli ponoć nasi rodacy w więzieniu w poł. Francji, rozpoznali go, i zrobili z niego miazgę.

  Polubienie

  • mleko z modą

   Befsztyk tego nei szłyszałem.
   Wszystko spierdala na Lazurowe Wybrzeże Rosjanie . Serduchy z Wiednia , Oligarchowei U nowobogacy rosjanie y De, ktorzy maja Firmy w FR i miezkają na zapadzie.

   Może będzie mi dane czesac tam dom po domu.

   Polubienie

   • Grzymek

    Bohaterze z internetu zwarzone mleko tobie będzie najwyżej dane czesać grzebykiem twoje siwe włoski na twoim kutasie filutku.

    Polubienie

 5. Janka

  ———— pańszczyzna. Właścicielami dużych Dworów na Kresach wg opowieści rodzinnych byli konwertyci.
  https://www.onet.pl/informacje/wielka-historia/handel-zywym-towarem-w-polsce-szlacheckiej-ile-kosztowal-chlop-panszczyzniany/ww3zn9x,30bc1058

  Polubienie

  • mleko z modą

   Kresy dzisia to rowniez gdzie ja mieszkam czyli Polska , po stronie dobnrej Ruśi.
   Jedzie sobie powozem stary skręca za Carnym Lasem w prawo na skrzyżowaniu po chwili wymija go chłiop zelaznym wozem w dwa konie
   wkurwiony stary popedza konie batem, le nic to nie daaje.
   Następnego dnia wypztuje służbe kto zaacz tecn chłopek
   Jedzie do niego wchodzi na podworze i wali prosto do stajni . Strzelac z mysliwskiej broni do jednegom z koni po cyzm rzuca na ziemie rownowartosc konia i mówi.
   Zaden cham mnie nie będzie wyprzedzal.

   Jedo syn znany artysta i jednoczesnie kuriwarz w II RP y kolega jada również powozem i rowniz y a Carnym lasem tylko prze skrzyżowaniem widzą na polu podczas skrecania snopkó wkobiete peikną wciągają ją do lasu i we dwoch gwalcą , Kobieta jest w ciązy zoną ciesli bugującego mlyny , po gwałcie umiera.
   Jakaż to rodzina tej szlachty i i ich nazwisko , kurwa tylko likwidoac jedne po drugim te parchy elity II RP

   Wołyń nie wziąl sie. z niczego

   Polubienie

 6. Pingback: Ukraińscy naziści tłumili powstanie - Fundacja "Wołyń Pamiętamy"

 7. mleko z nosa

  Grzbiecie nie masz jaj by stanąć na śmierć dlatego zdechniesz ako padlina która jesteś za życia

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.