LIST OTWARTY do Sz. Pana RYSZARDA OPARY, właściciela portalu „Neon24

 Jednym z administratorów portalu Neon24.pl jest, nadający z USA, żydo-katolicki rajzus „miarka” – bloger usiłujący kształtować świadomość Czytelników. Ale czy takie zadanie można powierzać intelektualnym debilom? – D.Kosiur

.

________________

(zamieszkującego w Australii, el-adres: ‚Ryszard Opara'<r_opara@hotmail.com>)

Szanowny Panie Ryszardzie,

To już po raz drugi się zwracam do Pana o pomoc w sprawie przykrócenia CENZORSKICH WYCZYNÓW jednego z administratorów Neon24, występującego pod ksywą „miarka”

Otóż już ze dwa lata temu udało się Panu wymusić, na rzeczonej „miarce” przywrócenie do neonowego „lochu” jednego z mych tekstów (jego tytułu już nie pamiętam), który on (ona?) wyrzucił(a) „w nicość” nawet z tego LOCHU. Ponieważ rzeczona „miarka” reklamuje się jako osoba bardzo religijna, więc już wtedy podejrzewałem, że stara się on(a) być w łasce u BOGA IZRAELA – czyli Boga, którego św. Paweł, przed 2 tysiącami lat publicznie wychwalał za jego specyficzną zdolność „wyróżniania tego co nie jest, by to co jest, unicestwiać” (1 Kor. 1:28). Czyli po prostu, rzeczona „miarka” wyraźnie stara się być w łaskach żydochrześcijańskiego BOGA OBŁUDY.

Którą to CNOTĘ MIARKI doskonale widać było po „administracyjnych” jej poczynaniach na neonie w ostatnim miesiącu:

Po pierwsze, około 7 lipca br. na neonie24 opublikowałem tekst pt.„Helleniści” i „hebraiści” Matthew Arnolda (1869) revisited”. Miał on coś blisko z tysiąc oglądań, średnią z 3 punkty kilkunastu jego notowań i kilkanaście – oczywiście krytycznych w stosunku do religii J.-Ch. – komentarzy.

Niestety, w dwa tygodnie później się dowiedziałem (od kogoś na wiernipolsce1, który go szukał na „neonie”) że ci moi „Helleniści” i „hebraiści” po prostu zostali unicestwieni na „neonie” – ich kopia, którą rozesłałem dość licznym mym korespondentom, w tym i do Sz. Pana, zachowała się tylko na mej osobistej stronie: PAN w Z-nem (63): „Helleniści” i „hebraiści” Matthew Arnolda (1869) revisited | Strona autorska Marka Głogoczowskiego (markglogg.eu)

***

Po drugie, począwszy od15 lipca br. próbowałem wklejać na neon24, część 2, a następnie i 3 tego mego rozszerzonego tryptyku ”Hellenisci i hebraiści”. Niestety, pod koniec takich – dla mnie dość czasochłonnych prób, bo trzeba było wklejać dość liczne obrazki – ukazywał się sygnał NIEDOZWOLONE.

Przypominam w związku z tą NIEWIDOCZNĄ CENZURĄ, że w części 2 zająłem się, wyprowadzonymi z kart PISMA ŚWIĘTEGO, pomysłami dotyczącymi filogenezy istot żywych, poniżej wyszczególnionych „tuzów nauki” w USA (Chomsky), we Francji (Changeux), oraz w Polsce (Giertych, Marcela):

Te dwie kolejne części mego „rozszerzonego tryptyku” pojawiły się na mało znanej stronie wps:

14 lipca: O B(r)żydocie „Naszej” Cywilizacji pod Bogiem Obłudy – cz.3 | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ (wordpress.com) oraz

31 lipca: Podsumowanie Hellenizm kontra Hebraizm: Testimonium MG 1942-2022 | WIERNI POLSCE SUWERENNEJ (wordpress.com)

We wskazanym podsumowaniu zobrazowałem, w poniższy sposób, EWOLUCJĘ w ciągu ostatnich 3 tysięcy lat, ideowych postaw żydochrześcijańskiej „religii Zachodu” – od Abrama vel Abrahama idącego, za Światłem BOGA Mamona, od sumeryjskiego kraju Ur do bogatych królestw Filistynów (dziś Palestyny) – aż do czasów Watykanu II (i JPII), kończących, w wieku XX, tę zapoczątkowaną przez Abrama vel Abrahama wędrówkę za BOGACTWEM urzędników KOŚCIOŁA. Kościoła oczywiście powracającego do „wiary naszych starszych braci w wierze” znowu bardzo licznych (?) na terenach „łonowych” – tj. filistyńsko-palestyńskich – z których nasza CHRZEŚCIJAŃSKA RELIGIA się wyłoniła przed LAT DWOMA TYSIĄCAMI.

***

A jeśli chodzi o konkurencyjny wobec dominującego obecnie „hebraizmu” HELLENIZM, to me „Testimonium z lat 42-22 XX i XXI wieku” rozpocząłem od porównania WARTOŚCI ETYCZNEJ ZALECEŃ hellenizmu z NAKAZAMI hebraizmu:

>Jeśli chodzi o Świętą Zasadę HELLENIZMU „Poznaj samego siebie (γνῶθι σεαυτόν)a poznasz Bogów i (Wszech)Świat” to była ona wyryta na tympanonie delfickiej Świątyni Apollona usytuowanej u stóp gór Parnasu (2457 m npm.). Przy wejściu do tej, centralnej dla świata helleńskiego świątyni znajdowała się także kamienna stella (słup) z wyrytymi na niej krótkimi, złożonymi z 2-3 słów sentencjami, przypominającymi wchodzącym do świątyni, ponad 140 ZASAD DOSTOJNEGO ZACHOWANIA SIĘ obywatela Grecji. Te zasady etyki, zróżnicowane w zależności od wieku danej osoby, ponoć były powszechnie znane i nauczane przez lat ponad dwa tysiące, od VI wieku p.n.e. aż do upadku Bizancjum w 1453 roku.

> ( Wikipedia: Co tyczy tych Maksym delfickich, wszyscy możemy stwierdzić, że stoją na wyższym poziomie niż mozaistyczny dekalog bez roszczeń by być słowem jakiegokolwiek Boga, a jednocześnie uczą pełnego szacunku i posłuszeństwa Boskiej mocy.)

> A zatem dopiero po upadku Bizancjum w chrześcijaństwie zaczął bez reszty dominować biblijny – a zatem hebrajski – NAKAZ „Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną”. Ten, bez wątpienia ograniczający pole widzenia wiernych NAKAZ został, w Drugim Przykazaniu wzmocniony ostrzeżeniem „(Bo) Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia”. Po czym, w kolejnych Przykazaniach znalazło się aż 5 Praw dotyczących ŚWIĘTEJ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ, najwyraźniej przez HEBRAISTÓW uwielbionej.

***

Ale stało się, neonowy administrator(ka) „miarka”, zgodnie z NAKAZEM jego/jej BOGA JEDYNEGO, o swe Panowanie nad Światem ZAWISTNEGO, wszelkimi dostępnymi mu/jej środkami stara się „wytracić mądrość (kwestionujących miłosierdzie jego „Pana”) mędrców i inteligencję inteligentnych (takich jak ja BESTII) zniweczyć” – patrz św. Paweł naśladujący proroka Izajasza 29:14. No cóż, „miarka”, autor bardzo emocjonalnego stwierdzenia, iż „Berkeley72 to BESTIA w ludzkiej skórze”, to niestety smętny Czciciel BZIK’A (Boga Zniweczania Inteligencji Kretynizmem; patrz me wspomnienie sprzed lat 5 – PAN w Z-nem (26): 5 SOLAS ZNIWECZAJĄCEGO INTELIGENCJĘ BZIK’A | Strona autorska Marka Głogoczowskiego (markglogg.eu)

***

No i w końcu SPRAWA TRZECIA, która mnie niewątpliwie ubodła 31 lipca br. Bowiem to ona, w mej PRZECIWENTROPICZNEJ reakcji na ten bodziec, sprowokowała napisanie „LISTU OTWARTEGO” do Szanownego, mieszkającego w odległej Australii, Wydawcy neon24. Mianowicie kilka miesięcy temu ukazała się, dzięki stypendium Fundacji En Arche, bardzo zasadna recenzja mej książki z 1993 roku „Atrapy i paradoksy nowoczesnej biologii” pióra Marcina Greszaty. I chciałem przytoczyć tę recenzję na neonie. Oczywiście w decydującym momencie wykonywania tej czynności pojawił się BAN, zadziałał NIEWIDZIALNY CENZOR.

Otóż tę, spisaną na poparte odpowiednią zaliczką w 1983 roku, zamówienie „Naszej Księgarni”, książkę uważam za niewątpliwe me NAUKOWE OSIĄGNIĘCIE, daleko przekraczające zwykłe, neodarwinowsko-kreacjonistyczne MIĘDLENIA na ten temat. I to nie tylko w wykonaniu wyhodowanego na Oxfordzie Macieja Giertycha, ale w szczególności Richarda Dawkinsa, entuzjasty „Ślepego Zegarmistrza”, z tego samego co i ja Uniwersytetu Berkeleyskiego w Kalifornii, USA (jakby ktoś tego szczegółu nie znał).

W tym szczególnym wypadku dalsze me POTULNE pisanie jakichś mało istotnych komentarzy na neonie24 (z którym zacząłem współpracować jak pamiętam, przed 5 już chyba laty), jednocześnie biernie się zgadzając z tym, że jestem w SPOSÓB TAJNY BANOWANY – i to pod pretekstem że zajmuję sie „trollowaniem” (sic!) – to jest dla mnie dyshonor. By nie być gołosłownym, przytaczam wycinek mej dyskusji z „miarką” przy okazji aktualnie omawianego problemu NEon24 ⭐ Czas ucieka wieczność czeka (nowyekran24.com)

Zatem OTWARCIE PROSZĘ Szanownego Właściciela Neonu by jakoś załatwił, aby poniżej przytoczona, kursująca już w innych mediach recenzja mych „Atrap i Paradoksów Biologii” przebiła się jakoś przez neonową CENZURĘ PREWENCYJNĄ. Albo niestety, baj, baj, niechaj WYPCHANI ICH BOGIEM OBŁUDY zawzięci neonowi badacze BEZBOŻNEJ PRZYRODY, gniotami ich naukowej wyobraźni fakają się sami,

M.G. Z pozdrowieniami, Gdańsk 8.08.2022 (Rok 105 po WPR w Rosji)

A tak przy okazji, pozwolę sobie przytoczyć mą najnowszą opinię, co należy NAM (odmianie ludzkiego gatunku, posiadającej właściwość sapiens) CZYNIĆ w aktualnym momencie Ewolucji Ziemskiej Biosfery:

***

Ewolucjoniści z wątpliwościami. Marek Głogoczowski i paradoksy nowoczesnej biologii – W Poszukiwaniu Projektu (wp-projektu.pl)

A tutaj istotne fragmenty pochodzących z roku 1984 trzech opinii, z których ta CENTRALNA, pióra „hebraisty” dr Jakuba Szackiego zadecydowała, że powyżej omawianej książki nie udało się wtedy opublikować przez „Naszą Księgarnię”:

23 Komentarze

Filed under Polityka

23 responses to “LIST OTWARTY do Sz. Pana RYSZARDA OPARY, właściciela portalu „Neon24

 1. zbyszek4747

  Pełne nieustające poparcie dla WPS !!!

  Polubione przez 1 osoba

  • Janka

   ———– nic się nie dzieje na neonie bez PRZYZWOLENIA !.

   Polubienie

  • Szkoda czasu na Neon24 i Oparę.

   Jest tam Pan tylko dlatego, że łudzi się, że statystyki odsłon są prawdziwe. Nie są. proszę sobie przejrzeć, ile ma Pan wejść z neon24 przez linki w statystykach wiernipolsce1. Neon czyta do 100 osób, reszta to ściema nabijana skryptami. Przez lata fałszowali statystyki odwiedzin, żeby dostawać reklamy, po czym nabijali skryptami lipne kliknięcia na reklamy, by portal jakoś wyrabiał. Ale raczej nigdy nie wyrabiał.

   Żeby nie było, że jestem gołosłowny – wprawdzie to tekst żydowskiego agenta, ale statystyki podane tam były prawdziwe:
   https://niepoprawni.pl/blog/7852/ile-jest-wart-neon24

   Bloger Heretic Horn / Cape Heretic nie zamiecił jeszcze żadnej notki a ostatni komentarz w kwietniu 2014. Wcześniejszy w listopadzie 2013. Jednak przy takiej aktywności zapewnia aż 20% wejść. Ciekawe jak?

   Ten cytat pokazuje JAK nabijali sobie te statystyki „dyskretnie”.

   Obecnie na neon24 nie ma w ogóle reklam, czyli przeszli na pełny AGENTURALNY SPONSORING.

   Ja nie potępiam pracy dla FSB czy brania moskiewskich pieniędzy za prowadzenie kampanii wizerunkowej dla FR czy tam Putina. Natomiast nie podoba mi się oszukiwanie wszystkich frajerów tam pisujących, że ktoś ich teksty czyta.
   I nie podoba mi się, jak debile Opara i Lipski zarżnęli ten portal, wynajmując do jego „modernizacji” jeszcze większego debila, niż oni razem do kupy. Człowieka, który doprowadził do tego, że portal zniknął po zablokowaniu domeny, mino, że przed tym ostrzegłem i sugerowałem domenę zapasową albo domenę wirtualną w domenie .onion . Parę miesięcy przed zdjęciem portalu. Ostrzegałem tych debili, że nie należy przenosić serwera do państwa żydowskiego, gdzie w każdej chwili serwer może być zajęty lub wykorzystany do identyfikacji publicystów piszących pod pseudonimami. Trójka kretynów była mądrzejsza.

   I Pan chce z takim „Gangiem Olsena” rozmawiać? Szkoda czasu.

   jak Pan potrzebuje odsłon, proszę spamować linki na bacologia.wordpress. com – autor to prymityw i debil, ale ma z pół miliona czytelników i póki nie będzie Pan dawał linków krytykujących Putina albo przebieg wojny na Ukrainie, to Pana nie zablokuje. Wrzuca Pan linki u Maruchy, co jest bezproduktywne, na bacologii będzie miał Pan 20x więcej wejść. Szczególnie jak będzie Pan wrzucał linki antysyjnistyczne i antyszczepiokowe

   Polubienie

 2. Janka

  ————- a jakby na pewne sprawy popatrzeć z zupełnie nie znanej nam strony ??.

  https://kochanezdrowie.blogspot.com/2022/08/benjamin-fulford-08082022-ostatnie.html

  Polubienie

 3. Człowiek żyje tym w co wierzy i w ten sposób tworzy kulturę duchową, która staje się rdzeniem tożsamości. Tożsamości czyli samoidentyfikacji w otaczającym świecie. Identyfikacji negatywnej (kim nie jestem) i pozytywnej (kim jestem). Tak to działa i każdy z nas to wie, bo sam w ten sposób (świadomie lub nie) funkcjonuje.

  Ograniczeniem są możliwości rozumowego poznania, a ich przekroczeniem intuicja i to ona rozrasta się w duchowość.

  I to jest klasyczny, organiczny proces kształtowania się kultur, czy weźmiemy starożytną Grecje czy Japonię.

  Duchowość rozumiana jako zinstytucjonalizowana religia to wytwór tzw religii objawionych, religii żydowskich, tzw monoteistycznych. Fundament żydowskiej mentalności, tożsamości i swego rodzaju społecznej organizacji (co np Koneczny określał mianem cywilizacji sakralnej).

  Religia zinstytucjonalizowana to zawsze narzędzie władzy i zawsze stoją za nim ci, którzy mogę bezkarnie zabić, czyli tajne służby. Za sektami protestanckimi czy kościołami prawosławnymi stoją (lepsze lub gorsze) bezpieki państwowe, za żydowskim katolicyzmem nie. Za zydowskim katolicyzmem stoja tajne służby ponadnarodowe i to ich narzędziem jest i zawsze będzie tzw kościół katolicki.

  Stad konflikt z państwem narodowym jest i zawsze będzie rezultatem istnienia instytucji kościoła katolickiego. Z drugiej strony, stopniowe unarodowienie katolicyzmu jest sprzeczne z jego doktryną, bo byłby procesem „prawosławizacji”, a to ja wiadomo formacja dla żydowskiego katolicyzmu schizmatycka.

  Istnieje pogląd, że nadzieją dla upadającego zydowsko – katolickiego kościoła jest powrót do tradycji. Jakiej tradycji? czyjej? Rozumiem, że dla Francuza jest to powrót do niszczonej obecnie tożsamości, jego tożsamosci , tożsamości imperialnej, ale jaki sens ma „powrót do tradycji” dla Polaka? Bo to zmiana tożsamości z globalistycznej (zydowskiej) jaką tworzy kościół żydowsko – katolicki obecnie, na tożsamość w najlepszym razie frankofońską/romańską/rzymską… czyli imperialną. Tożsamość imperialną, ale bez imperium. Z imperium niewidzialnym, imperium cienia. Po prostu NWO.

  Polska tożsamosć sie nie ukształtowała, ciągłość jej rozwoju została zerwana. Żydowscy bogowie nie są polskimi bogami, zydowskie relignie nie są polskimi religiami.

  Uniwersalne dobro i zło – to uniwersalne i przyrodzone każdej WSPÓŁNOCIE prawo do zachowania tożsmości etnicznej i kulturowej, w ramach której, to WSPOLNOTA, sama definiuje swoje pojecie dobra i zla!. Nie ma innego uniwersalnego prawa moralnego. Uniwersalne dobo i zło – w rozumieniu żydowskim, czyli tzw dekalogu – NIE ISTNIEJE. Mam prawo zabić wroga i to jest dobre, mam prawo oszukac wroga i to jest dobre, mam prawo okraść wroga i to jest dobre. Mam prawo zrobić wszystko, aby uchronić swoja tozsamośc ETNICZNA i kulturową. I jednocześnie – nie mam prawa nikomu tego odmawiać czy odbierać.

  Katolicyzm powstał w oparciu o Imperium rzymskie, imperium którego nie ma. Na którego gruzach powstało NWO i żydowski katolicyzm jest i zawsze będzie jego fundamentem.

  Chrześcijaństwo nie jest istota polskiej tożsamości, jest jej przypadłością. Cywilizacja łacińska nie jest istota polskiej tożsamości, jest jej przypadłością.

  Polak nie ma tożsamości i to co okresla sie „umalowaniem wolności” jest tego zewnętrznym przejawem. Jest zagubieniem, jest stanem dezorientacji. Polakowi narzuca się obcy kod kulturowy, obca tożsamość i obce rozumienie dobra i zła, rozumienie wymagające od Polaka zgody na samounicestwienie. A z drugiej strony ODMAWIA PRAWA DO ZDEFINIOWANIA I WYARTYKUŁOWANIA WŁĄSNEJ TOŻSAMOSĆI I WLASNEGO POJECIA DOBR AI ZŁA. Pojęcia dobra i zła wynikającego z przyrodzonego Polakowi prawa do zachowania własnej tożsamością etnicznej i kulturowej.

  Odmawiają mu tego jego wrogowie.

  Obrona/odbudowa tzw cywilizacji łacińskiej jest tkwieniem w błędzie.

  Polubienie

  • Państwo Wielomscy są integralnymi katolikami – takim samym katolikiem jest m.in. G.Braun. Są oni z zasady wrogami państwa narodowego, wrogami nacjonalizmu, ponieważ żydo-katolicki Kościół jest właśnie ich zaprzysięgłym śmiertelnym wrogiem.

   W powyższym filmie pani Ziętek-Wielomska mija się z prawdą twierdząc, że reformacja spowodowała, iż państwo IRP (i potem IIRP – do dzisiaj) stało się religijnie tolerancyjne – w jej przekonaniu był to błąd. Było dokładnie odwrotnie. Kościół w wyniku kontrreformacji doprowadził do usunięcia z Polski wyznawców innych religii (Konstytucja 3 maja 1791 czyniła z IRP państwo wyznaniowe mimo, iż katolicy stanowili ok. 46% obywateli). Religijna tolerancja jest natomiast cechą charakterystyczną dla Słowian i starożytnych Greków i Rzymian.
   Pani Ziętek-Wielomska nigdy także nie przyzna, że upadek Polski („Polska droga donikąd …”) zawdzięczamy w głównej mierze żydo-katolickiemu Kościołowi, który na dobre usadowił się na naszej ziemi dopiero na przełomie XV i XVI wieku i systematycznie umacniał swoją pozycję – Kościół rósł w siłę i mnożył swoje majątki i dochody, gdy IRP upadała, a polski lud biedniał.

   Polubione przez 1 osoba

   • Wielomscy z jednej strony deklarują poparcie dla idei państwa narodowego, jako opozycje dla wszelkiej maści projektów imperialnych, a z drugiej jako fundament państwa narodowego wskazują katolicyzm, i tzw cywilizację łacińska, czyli wypisz wymaluj… projekt imperialny. Imperium NWO.

    Poza tym, nie ma jednej, obiektywnej definicji dobra i zła obowiązującej wszystkie narody/narodowości, co z reszta z tego filmu/wykładu wynika. Skąd wobec tego pomysł, żeby (w ramach lansowania tzw cywilizacji łacińskiej) taką koncepcje narzucać/wymagać od Polaków skoro – co jest poruszone również w nagraniu – prowadzi to jedynie do bezradności/bezbronności Polaków wobec wroga?

    To jest błąd rozumowania lub intelektualna nieuczciwość.

    Polubione przez 1 osoba

   • I przede wszystkim… ktoś kto zna teorię cywilizacji Konecznego, wie że w rezultacie starcia dwóch cywilizacji (kultur) o różnym stopniu etycznego wyrafinowania (tak to nazwijmy) cywilizacja wyższa ulega degradacji do poziomu niższej.

    I nie trzeba wierzyć Konecznemu, wystarczyć się zastanowić. Jaki jest najniższy możliwy poziom degradacji etycznej? Jest to zabójstwo dla własnej korzyści.

    Zatem konflikty kultur/cywilizacji będą odbywać się według tej zasady, według reguł barbarzyńskich, tak barbarzyńskich jak to tylko możliwe.

    Wspólnota, musi te walkę umieć podjąć. Ta walka, choćby najbardziej barbarzyńska, będzie zawsze dobra i sprawiedliwa, jeśli będzie miała na celu obronę przyrodzonego prawa do zachowania własnej etnicznej i kulturowej tożsamości.

    Wspólnota jako jedyny realny, posiadający tożsamość byt jest również jedynym podmiotem polityki międzynarodowej.

    Jednostka, jako byt abstrakcyjny, może być zdefiniowana przez Wspólnotę, ale jedynie jako jej wewnętrzny ustrój. Wspólnota, jako swój wewnętrzny ustrój, może chcieć wprowadzić również utopie, np chrześcijaństwo, ale nie może oczekiwać przyjęcia tej samej struktury etycznej/moralnej od innych.

    Zatem, w stosunkach międzynarodowych, które dotyczą zawsze i tylko WSPÓŁNOTY, reguła porządkującą relacje jest barbarzyńska siła (lub potencjalna możliwość jej zastosowania).

    A ponad to, co wynika z powyższego: każda Wspólnota etniczna i kulturowa (naród) ma własne rozumienie dobra i zła.

    Katolicyzm, i chrześcijaństwo w ogóle, jest niszczącą Wspólnotę, jej wewnętrzną spójność, żywotność i siłę UTOPIĄ, którą Wspólnota może przyjąć za swoją duchowa konstytucję, ale nie może oczekiwać, że zrobią to inni.

    Za tzw. cywilizacją łacińską, stała brutalna siła rzymskich legionów. Nie ma do tego powrotu. Jedyną drogą wyjścia z tego śmiertelnego korkociągu, jest „prawosławizacja” katolicyzmu przy jednoczesnym odbudowaniu autentycznej polskiej tożsamości, która wyrasta z ziemi, tej konkretnej ziemi, i słowiańskiego etnosu.

    Polubione przez 1 osoba

   • @ Mano Negra – 11 sierpnia 2022 o 08:44

    „Katolicyzm, i chrześcijaństwo w ogóle, jest niszczącą Wspólnotę, jej wewnętrzną spójność, żywotność i siłę UTOPIĄ (…)”

    Całkowicie podzielam powyższe stwierdzenie.
    Dodam jedynie, że przenoszenie (zresztą w sposób barbarzyński – często przy użyciu siekiery) na grunt słowiański, czy szerzej, na grunt europejski, religii będącej wytworem obcej i niżej stojącej kultury miało i ma tragiczne konsekwencje – terroryzm i zbrodnia to nieodłączne cechy zachodniej demokracji wyrosłej na gruncie judeo-chrześcijańskiej, barbarzyńskiej, religii.

    „Jedyną drogą wyjścia z tego śmiertelnego korkociągu, jest „prawosławizacja” katolicyzmu przy jednoczesnym odbudowaniu autentycznej polskiej tożsamości (…) i słowiańskiego etnosu.”

    Prawosławie to przecież także katolicyzm tyle, że bez watykańskiej (dawniej: rzymskiej) czapy. To także żydowska religia wyniszczająca wschodnie, słowiańskie ludy, religia zdecydowanie wroga słowiańskiej, wspólnotowej, tożsamości – zresztą sam Pan to napisał (cytat wcześniejszy).

    Polubione przez 1 osoba

   • @rzeczpospolitapolska Żydowski katolicyzm, czy to się komuś podoba czy nie, jest dzisiaj tożsamością sporej części narodu i już samo uznanie że prawosławie istnieje, że jest na polskich ziemiach o ponad wiek dłużej, że to polskie wyznanie, a nie „ruskie” to jz było by coś. Bo prawosławie to niezależność od Watykanu, i kultura/wspólnota narodowa. Zakorzeniona w kulturze/wspólnocie słowiańskiej.

    Nie można przejść od razu od A do Z, trzeba powiedzieć B, C, D itd.

    Polubione przez 1 osoba

   • @ Mano Negra

    Dlatego odrzucenie żydowskiego katolicyzmu nie może mieć siłowego charakteru, nie może odbywać się pod przymusem. Musi to być dobrowolny, świadomy wybór społeczeństwa, któremu trzeba dostarczyć wiedzy, odbudować słowiańską i narodową świadomość, czym winna zająć się oświata i media – do tego potrzebny jest właściwy klimat polityczny, a więc wyzwolenie spod żydowsko-anglosaskiego i watykańskiego jarzma.

    Być może osiągnięcie powyższego celu nie tylko poprzez uznanie prawosławia, ale nawet poprzez powrót do niego, byłoby prawdopodobnie słuszną politycznie drogą – ale winien to być tylko etap na drodze do celu ostatecznego, jakim jest odrzucenie wszelkich judejskich religii.
    ______________

    Faktycznie, pierwsze biskupstwo chrześcijańskie w Polsce powstało w Krakowie w IX w. w obrządku prawosławnym, założone przez św. Metodego.
    Z badań archeologicznych wiadomo, że pierwsze kościoły w obrządku łacińskim (zachodnim) budowano na fundamentach istniejących wcześniej w Polsce cerkwi prawosławnych.
    https://prawoslawie.pl/prawoslawie/o-prawoslawiu/prawoslawie-w-polsce/

    Polubione przez 1 osoba

   • @rzeczpospolitapolska Przede wszystkim prawosławie to realna wspólnota, z jej tożsamością i kultura. I to zmienia WSZYSTKO, bo w jednej chwili nie ma NWO, w jednej chwili jesteśmy tutaj, na swojej ziemi, mamy swoją historię i kulturę, która CO ROWIEZ BARDZO WAZNE jest kulturą Słowian.

    Tradycja prawosławna – o czym mówi Dugin w rozmowie z Górnym – jest heterodoksyjna, czyli zawiera w sobie rożne nurty. To samo co w żydowskim katolicyzmie? Nie, bo tu realnie istniejąca wspólnota tworzy kontekst dla wszelkiej heterodoksji/ogranicza ją, czyli znika destrukcyjny potencjał żydowskiego katolicyzmu/protestantyzmu.

    A od heterodoksji to pozycji achrześcijańskiej jest tylko krok. Pozostaje wtedy już tylko Wspólnota jako podmiot.

    Dlatego trzeba to podkreślać – prawosławie to wyznanie katolickie. Katolickie w jego najpełniejszym znaczeniu. I to prawosławie jest polskim tradycyjnym katolicyzmem. Jedynym prawdziwym.

    Polubienie

   • Katolicyzm stracił „kontakt z rzeczywistością” w momencie upadku Cesarstwa Rzymskiego, co w praktyce trwało do upadku porządku monarchicznego w Europie. Stracił wtedy realną wspólnotę.

    Wspólnotę ponadnarodową (oczywiście pojęcie naród wtedy nie istniało, ale upraszczając), ale realną. Opartą na realnych etnosach, ich tożsamości, Ziemi, kulturze, hierarchii i elicie rządzącej.

    Wtedy rozpoczął się rozpad katolicyzmu na realne wspólnoty czyli redukcja (proces) do protestantyzmów na końcu którego jest posthumanizm, czyli jednostka doskonała. Byt bez żadnej tożsamości.

    Polubienie

   • @ Mano Negra

    „Przede wszystkim prawosławie to realna wspólnota, z jej tożsamością i kultura. I to zmienia WSZYSTKO, bo w jednej chwili nie ma NWO, w jednej chwili jesteśmy tutaj, na swojej ziemi, mamy swoją historię i kulturę, która CO ROWIEZ BARDZO WAZNE jest kulturą Słowian.”
    _______________________

    Doskonale rozumiem i w pewnym stopniu podzielam politykę władz Rosji w kwestii reaktywowania prawosławia.
    Jednak powiem tak: prawosławny żydo-katolicyzm jest o wiele mniejszym złem od żydo-katolicyzmu watykańskiego (rzymskiego), nie mniej złem pozostaje jako religia obca naturze Słowian (umiłowanie wolności). Jest to bowiem religia niosąca szkodliwe treści (wiele tekstów poświęcił temu tematowi dr Marek Głogoczowski), a przez swoje charakterystyczne korzenie związane z judaizmem sprzyja transmisji na terytoria Słowian nie tylko szkodliwych treści, ale również form społecznej egzystencji ukształtowanych na bazie żydowskiego chrześcijaństwa w obcej i wrogiej nam od zawsze kulturze Zachodu. Z tego też powodu prawosławny katolicyzm na dłuższą metę będzie Rosji przynosił szkody.

    Polubione przez 1 osoba

   • @rzeczpospolitapolska Zgadzam się, tylko – zakładając, ze jest możliwe zdelegalizowanie wszystkich żydowskich religii, tzw monoteistycznych jednocześnie – to pytanie: co w zamian, co w to miejsce?

    Dlatego to musi być proces, ale żeby w ogle się rozpaczał to ludzie musza mieś wybór/pole manewru bez bycia przymuszanym do dokonywania radykalnych zwrotów.

    Polubienie

 4. Zamieściłem tu komentarz przed chwilą, ale się nie ukazał. A troche sie rozpisałem. mam nadzieje, że da sie odzyskać.

  Polubienie

 5. Sprawdzcie!.
  Kraje pod rzadami Watykanu, sa najbiedniejszymi krajami chrzescijanskimi na Swiecie.

  Polubione przez 1 osoba

 6. Pingback: Szybkie Wieści… 42 | bacologia

 7. Odnośnie pytania zakładając, ze jest możliwe zdelegalizowanie wszystkich żydowskich religii, tzw monoteistycznych jednocześnie – to pytanie: co w zamian, co w to miejsce?

  Odpowiadam, sprawa jest banalna i była już z dobrym skutkiem, np. w ZSRR, praktykowana – a to w znacznym stopniu pod wpływem polskiego historyka antyku, Tadeusza Zielińskiego. Chodzi o wyparcie wzorowanego na Biblii dominującego w USA, PLUGAWEGO HEBRAIZMU przez idee o charakterze HELLEŃSKIM:

  A jeśli chodzi o konkurencyjny wobec dominującego obecnie „hebraizmu” HELLENIZM, to me „Testimonium z lat 42-22 XX i XXI wieku” rozpocząłem od porównania WARTOŚCI ETYCZNEJ ZALECEŃ hellenizmu z NAKAZAMI hebraizmu:

  >Jeśli chodzi o Świętą Zasadę HELLENIZMU „Poznaj samego siebie (γνῶθι σεαυτόν)a poznasz Bogów i (Wszech)Świat” to była ona wyryta na tympanonie delfickiej Świątyni Apollona usytuowanej u stóp gór Parnasu (2457 m npm.). Przy wejściu do tej, centralnej dla świata helleńskiego świątyni znajdowała się także kamienna stella (słup) z wyrytymi na niej krótkimi, złożonymi z 2-3 słów sentencjami, przypominającymi wchodzącym do świątyni, ponad 140 ZASAD DOSTOJNEGO ZACHOWANIA SIĘ obywatela Grecji. Te zasady etyki, zróżnicowane w zależności od wieku danej osoby, ponoć były powszechnie znane i nauczane przez lat ponad dwa tysiące, od VI wieku p.n.e. aż do upadku Bizancjum w 1453 roku.

  > ( Wikipedia: Co tyczy tych Maksym delfickich, wszyscy możemy stwierdzić, że stoją na wyższym poziomie niż mozaistyczny dekalog bez roszczeń by być słowem jakiegokolwiek Boga, a jednocześnie uczą pełnego szacunku i posłuszeństwa Boskiej mocy.)

  Przypominam, religią opartą na zasadzie „poznaj samego siebie” jest BUDDYZM. Poniżej zdjęcie z niedawnego spotkania ministra Rossii Lawrowa z jego odpowiednikiem mongolskim. Spotkanie uświetniła celowo postawiona przed nimi antyczna waza z BUDDYJSKIM ZNAKIEM SWASTYKI:

  Polubione przez 2 ludzi

  • @markglogg „Chodzi o wyparcie wzorowanego na Biblii dominującego w USA, PLUGAWEGO HEBRAIZMU przez idee o charakterze HELLEŃSKIM”

   Tylko jak to zrobić, to raz. A dwa – a dlaczego hellenizm miałby być lepszą tożsamością dla Polaka niż – nazwijmy to – hebraizm. Kluczem jest – wg mnie – to, żeby nie kopiować i w ogóle przestać kierować się tym co ktoś wymyślił, przestać chodzić utartymi drogami.

   W sferze duchowej jest to jak najbardziej możliwe i co więcej, jest to jedyna autentyczna droga. Kopia, choćby nominalnie najlepsza, jest zawsze zła.

   Z prawosławia przez Grecję do hellenizmu prowadzi prosta droga, od a, przez b, c , d… itd do z. Droga, która można poruszać się w obydwu kierunkach. W ogóle, chodzi nie tyle o drogę, co o mapę. Rodzaj mentalnej mapy która jest właśnie istota kultury. Bo kultura to określony porządek. Porządek zrozumiałby 9tu) tylko dla nas. Kultura – co najważniejsze – to ciągłość i organiczny, wolny rozwój. Największa tragedia to zerwanie wątku rozwoju.

   Żydowski katolicyzm 9i jego pochodne jak protestantyzmy po posthumanizm) to pornografizacja ducha, to w końcu śmierć duchowa i o tym już było wcześniej – obca, niepolska, niesłowiańska tożsamość. Nie polskie, nie słowiańskie rozumienie świata, nie polskie, nie słowiańskie doświadczenie i jego historyczny zapis.

   Natomiast zastąpienie jednej niepolskości inną to – cytując klasyka – leczenie dżumy cholerą.

   Droga buddyjska jest to organiczny rozwój, oraz – nazwijmy to – kulturowy i duchowy metabolizm, czyli przyswajanie tego co wzmacnia i odrzucanie tego co osłabia. I jest wg mnie jak najbardziej prawidłowa, ale znowu – buddyzm czy shinto nie jest duchowa kulturą/tożsamością Słowian.

   Musimy przestać bać się pustki. W kulturze japońskiej istnieje pojęcie kontekstu (ma). Brzmi dziwnie/tajemniczo ale takie nie jest. „Ma” jest tłem, pustką, bez której/którego to co dostrzegalne nie mogłoby być dostrzeżone. Upraszczając, żeby móc odczytać tekst/poszczególne litery potrzebujemy, czystej, niezapisanej, pozbawionej jakichkolwiek treści kartki papieru. Białego papieru, który pozwoli czarnemu tuszowi być w ogóle widocznym.

   I jak tak rozumiem miejsce w historii w którym dzisiaj jako Polacy (czy szerzej Słowianie) się znajdujemy. Ma składa się z dwóch znaków kanji: słońce i brama.

   Polubienie

 8. Eee, takie „na gwałt” szukanie znamion „polskości” czy „słowiańskości” doprowadzi nas (Polaków jako Słowian) do powtórki z najnowszej HISTORII UKRAINY: znaleźli odrębny (od polskiego i rosyjskiego język) zaczęli się odcinać od kultury rosyjskiej (popiersie Puszkina niedawno zwalono z piedestału gdzieś na Zakarpaciu), i zaczęli tępić najpierw Polaków na Zachodniej Ukrainie (a teraz Rosjan na Wschodniej) i takie inne GŁUPAWE NARODOWE OSIĄGNIĘCIA.

  A „pod spodem” lokalna władza kompradorska w Kijowie najżyźniejsze ziemie w Europie rozsprzedała AMERYKAŃSKIM KORPORACJOM w rodzaju Monsanto czy jakoś tak od upraw GMO.

  Nie trzeba nam „po narodowemu” dziadować intelektualnie, ale brać dobre przykłady jak należy się rządzić z całego świata. Nie przypadkowo wrogi religii marksizm to CZYSTY PRODUKT hellenizmu (sam Marks swój doktorat zrobił z epikureizmu), a „rosyjski” STALINIZM wg. Kotarbińskiego to była JEDYNA UDANA, w ciągu ostatnich 2 tysięcy lat historii Europy, realizacja projektu „Państwa” Platona.
  A przecież to imponujące ZWYCIĘSTWO oraz ROZKWIT PAŃSTW SŁOWIANSKICH w Europie po II Wojnie Światowej (nie tylko ZSRR, ale i Jugosławia oraz Czechosłowacja) zapewniła „spartańska” polityka Stalina, z pochodzenia Gruzina.

  Polubienie

  • Gdyby ten rozkwit był prawdziwy, to nie rozpadłyby się jak domki z kart. Wszelkie teoretyczne rozważania mają sens o tyle, o ile prowadzą do konkretnych, weryfikowalnych przez rzeczywistość rozwiązań.

   O ile ZSRR, Jugosławię, Rumunię (mord na Ceausescu) trzeba było rozwalić ogromnym nakładem sił i środków, to państwa tzw bloku wschodniego (w tym słowiańskie) znajdujące się pod wpływem tzw zachodu uważały samolikwidacje, jako cywilizacyjny awans.

   Dlaczego tak się stało? Bo żydowski katolicyzm, w przeciwieństwie do prawosławia, traktuje państwo narodowe jako narzędzie przemocy dla którego jest rzekomo moralną opozycją. Najgłośniej ten pogląd odbija się w ideologii liberalnej/libertyńskiej, a mit „wolności” jest mitem założycielskim tzw zachodu/zachodniej cywilizacji.

   Mit ten wywodzi się z żydowskiego chrześcijaństwa rzecz jasna i fałszywego archetypu zbudowanego na jednostce i jej zdolności do odróżnienia dobra od zła oraz dokonania miedzy nimi świadomego wyboru.

   Dlaczego tej destrukcyjnej siły nie ma w tradycji prawosławnej (czy szerzej wschodniej), bo tam nie istnieje abstrakcyjne pojęcie jednostki.

   Zatem tradycja prawosławna budując na wspólnocie, jej tożsamości, wzmacnia państwo, jest jego częścią składową. Tradycja czy kultura grecka/hellenistyczna jest w jej ramach uznawana za najwyższą.

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.