Temat wakacyjny: „Kobiety a polityka”

Te dwie lub ci dwaj [on(e)i sam(e)i nie są pewn(e)i kim są] po lewej, to przedstawiciele supermocarstwa, nasi strategiczni sojusznicy, nosiciele demokracji i współbudowniczy lepszej cywilizacji. Tej na zdjęciu z prawej nie będę przedstawiał i tak nikt o niej pamiętał nie będzie, bo nie warto.

Z okazji Dnia Bastylii zawitali do Ambasady Francji w USA z życzeniami: admirał Rachel Leland Levine (pierwszy z lewej) oraz zastępca asystenta sekretarza w Biurze Energii Jądrowej – Sam Brinton (a wybrał go sam J.Biden – może już wzrok nie ten?).

No, ale co to ma być – czarna torebka do niebieskich szpilek – ?

To osobnicy homo-nie-wiadomo – nie żebym się nabijał, broń boże – wiem, gdzie żyję i czym to grozi w cywilizacji juedeo … . Jest gorzej jeszcze, oni sami do końca nie wiedzą kim są. Ale najbardziej to mi żal admirała – admirałki … ? -, bo w końcu przedstawiciel starożytnego, biblijnego narodu i jak tu genetyczny materiał przekazać, w żaden sposób nie idzie.

A teraz bardzo poważnie mimo, że to wakacje, taka refleksja: zacofana kulturalnie Rosja po prostu musi przegrać z nowoczesnym Zachodem.

Poniżej chcę Czytelnikom zaprezentować poglądy i stosunek do kobiet neonowego intelektualisty żydo-katolickiego chowu, niejakiego „miarki”. Z pewnością swoje poglądy o kobietach ukształtował w oparciu o żydo-chrześcijańskie, czy żydo-katolickie autorytety Kościoła:

Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie przez macierzyństwo. Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn. – św. Jan Chryzostom

Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie. – św. Augustyn

U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd. – św. Clemens Alexandrius, teolog wczesnochrześcijański

Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła. – ustalenia Synodu w Coyaca

Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych. – św. Tomasz z Akwinu

Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem! – Papież Pius II

Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech.  – Kapokrates, założyciel klasztoru, itp., itd.

Zatem ten „żydo-katolicki chów” ma tu niebagatelne znaczenie, bo związane właśnie z judeo-religią i z cywilizacją judeo … . A czy ów „miarka” to pospolity kretyn, oceńcie Państwo sami.

Dariusz Kosiur

__________________________

tekst za: https://miarka-neon24pl.nowyekran24.com/post/168929,kobiety-a-polityka

__________________________

Kobiety a polityka

Problem jest poważniejszy jakby się wydawało, bo są i mężczyźni, których cechują pewne elementy mentalności kobiecej. (W tym jednym muszę „miarce” przyznać rację – zdjęcie po lewej. – D.Kosiur)

Kiedy mężczyzna zostaje pokonany w dyskusji na racje merytoryczne, uznaje swoją porażkę i przyjmuje naukę z tego płynącą do stosowania w życiu, aby już świadomie danego błędu nie popełniać. (A co z delikwentem, który nie uznaje swojej porażki? – Tu się „miarka” nieco zagalopował – chyba, że nie jest mężczyzną – i zapomniał zaznaczyć, że nie dotyczy to mężczyzny żydo-katolika, ponieważ ten w swojej obłudzie i głupocie trwać musi z uporem, inaczej jego judeo-chrześcijański, fałszywy, etos ległby w gruzach. Dr M.Głogoczowski i nieskromnie przyznam, że ja również, niejednokrotnie próbowaliśmy merytorycznymi argumentami naprostować rzeczonego „miarkę”, ale jego łeb zakuty w krzyżacki hełm jest twardy niczym skała. – D.Kosiur) 

Kobiety mają swoiste, wielotorowe myślenie, ponadto z silnym udziałem intuicji, i ich wnioskowania wtedy nie mają nawiązań merytorycznych.

Często więc kobiety nie idzie pokonać argumentami merytorycznymi.

Co wtedy robić? – Chyba najlepiej zostawić je samym sobie – tj. poza zasięgiem problemów wymagających decyzji, wyborów i rozwiązań, a zwłaszcza poza zasięgiem toczonych dyskusji dotyczących filozofii czy polityki, bo te jednak mają sens tylko jako merytoryczne.

U kobiety jest inaczej. – Kiedy przegrywa merytorycznie w jakimś temacie, przestraja się na inny sposób myślenia, mimo iż często jest to zmiana tematu), sposób w którym to ona może mieć przewagę, sposób w którym może zalać dyskutanta potokiem swojej elokwencji w spojrzeniu, czyli innej narracji rzeczywistości, narracji zwykle trafiającej w jakieś słabości dyskutanta, a nawet w możliwości przypisania mu jej własnych win.

– Wtedy kobieta choćby i „słówek” nie używała, to jednak celuje w znieważaniu i obrażaniu i możliwie bolesnym ranieniu..

– A już najgorszą potrafi być, kiedy poczuje się wzgardzoną nie tylko „w przysiędze miłości , szacunku i posłuszeństwa bez granic”, ale i w zwykłych zalotach. – A tu dużo jej nie trzeba – starczy iż uzna że „bałwan jej nie poświęca dość czasu”.

Dać takiej kobiecie (obojętnie – uprawnionej czy uzurpatorki) robić co zechce to i tragedia gotowa,

Skąd to się bierze?

Wydaje się że „męska” koncentracja na jednym przedmiocie naraz to po prostu zdolność do trwania w jednym duchu, a więc duchu w drodze i  celu, drodze prostej i jednoznacznej.

Inaczej więc będzie u kobiet, które owszem, będą zmierzały do tego samego celu, tyle że bardziej elastycznie – a więc kiedy napotykają na opór, zmieniają drogę do celu na inną, choćby krętą i poplątaną, byleby zawsze swoją – jak u kocura..

Na pozór genialne. Jest jednak problem zasadniczy.

– Ta jej „swoja” droga nie musi być już moralna, ludzka ani święta (a być sobą, to być świętą lub świętym).

Typowym tego skutkiem jest i bycie łasą na komplementy i obietnice, bo za nimi idą i zbrodnicza patologia – po przechodzenie do obozu wroga i do  poddaniu się władzy zbrodniarzy.

Inną tu typową kobiecą cecha jest wielka podatność na  nie kończenie spraw, a zaczynanie nowych, czy wręcz  rewolucje z zaczynaniem wszystkiego od nowa, z licznymi zmianami i przestawianiem mebli.

– Tak więc i środki finansowe, narzędzia rzeczowe, organizacja nie muszą być u kobiet sensowne, konsekwentne i dalekowzroczne w tym samym duchu, a więc i wspólny z nią cel często nie będzie osiągalny, bo wcześniej czy później skręci ona w stronę wyznaczaną przez inną duchowość.

Problem jest poważniejszy jakby się wydawało, bo są i mężczyźni, których cechują pewne elementy mentalności kobiecej.

Zwłaszcza ta zmienność jest cechą tych, którzy nauczyli się zarabiać na dowolnym kierunku zmian – moda, przenysł wojenny, lichwa i spekulacja.

Najbardziej w tych zmianach zagrożone są cele polityczne narodów względem ich państw i innych dóbr wspólnych – ich dóbr niepodzielnych i niezbywalnych.

Tutaj każdy normalny człowiek zainteresowany jest stabilizacją.

Gdyby rzeczywiście były to cele polityczne, a więc dotyczyły zarządu bieżącego powierzonymi dobrami dla dobra tych co tą władzę powierzają politykom to co innego.

– Tutaj jednak, gdzie wdaje się mentalność kobieca,  te cele mogą być dowolne – nawet wrogie osobom bliskim, czy współsuwerenom, ale nawet  i ludzkości.

Tutaj jednak może dochodzić do zbrodniczych przekształceń własnościowych dóbr wspólnych międzypokoleniowo w dobra konsumpcyjne na bieżące zużycie, jak i być dokonywane wrogie, przejęcia.

– I nie tylko że mogą, bo tu jesteśmy już wręcz oblężeni przez antyludzi – wyznawców ideologii satanizmu – ideologii liberalizmu, prawnictwa, czy poprawności politycznej.

Tacy są znacznie groźniejsi od zwykłych wrogów – niemoralnych, zdrajców czy zbrodniarzy, w tym antynarodowców i antypolityków.

To głównie z tych powodów jesteśmy dziś zagrożeni w naszym bycie.

Czy na początek naszej walki „o nasze być albo nie być” wystarczy jeśli skutecznie odpędzimy kobiety od wtrącania się do polityki?

miarka

________________________

„Męski szowinizm” jest mi całkowicie obcy. Preferowanie płci męskiej w polityce nie ma merytorycznego uzasadnienia – niestety, ma jednak nie tyle uzasadnienie, ile wytłumaczenie istniejącego zjawiska „męskiego szowinizmu” jedynie czynnikiem kulturowym. Oczywiście ustalanie w polityce priorytetów ilościowych, ile kobiet -?, ilu mężczyzn -? jest nieporozumieniem. 

Jednak mimo, iż obcy jest mi „męski szowinizm” nigdy nie oddałbym głosu na kandydatkę SLD na prezydenta, M.Ogórek, nawet gdyby jej kontrkandydatką był(a) Ania Grodzka vel Krzycho Bęgowski z Otwocka – w ogóle nie uczestniczyłbym w takim przedstawieniu.

Można zazdrościć Stingowi talentu, sławy, ale ja zazdroszczę mu, że może śpiewać w tak miłym memu oku żeńskim towarzystwie – i czy warto być męskim szowinistom -? – na tę panią głosowałbym w ciemno, bez pytania o program i od razu na kilka kadencji – po prostu budzi moje zaufanie.

Dariusz Kosiur

18 Komentarzy

Filed under Polityka

18 responses to “Temat wakacyjny: „Kobiety a polityka”

 1. Paweł

  Darku zamiast narzekać, że świat nie jest dość moralny, i czekać, aż się poprawi, trzeba zrozumieć, w co gramy.

  Polubienie

 2. Girkin trup.

  IP 141.94.1.96
  _________________
  Nie zachowuj się jak debil, próbuj odnosić się do tekstu, ale bez syjonistycznej propagandy. Głupoty także tu nie przejdą. – DK

  Polubienie

  • Twimero

   Kosiur twoja cenzura mówi tylko jedno, wypędzam z tego portalu każdego kto myśli inaczej.
   Na starcie wymiana myśli jest niemożliwa.
   _________________________________________________________________

   Moja cenzura dotyczy stale tego samego: wypędzamy stąd element antypolski, antysłowiański i pospolitych głupców. – DK

   Polubienie

 3. przyjaciel

  Trochę brakuje informacji z pola walki

  Polubienie

 4. Sławobor

  Po paru miesiacach trwania operacji rosyjskiej na Ukrainie widać wyraźnie, że szybkie zdobycie Kijowa i osadzenie prorosyjskiego prezydenta nic Rosji nie dawało. Wcześniej czy później zostably on usuniety w wyniku zamachu stanu dokonanego przez wojsko ukraińskie. Można założyc, ze faktycznie plany Rosji od samego początku zakładały stopniowe oczyszczanie ziem wschodniej Ukrainy z żydobanderii i przyłączenie tych ziem do Rosji a atak na Kijów był pozorowany i miał spełnić określone cele.
  Hipotetycznie można założyć, że jeśli w końcowej fazie Rosjanie doprowadzą do wprowadzenia wojsk polskich na Zachodnią Ukrainę, co bedzie równoznacze z atakiem NATO, rozwiaże im to rece i zajmą w ciągu paru dni całą Pribałtykę, tam nie bedą się już pieścili.

  Polubienie

  • Cała koncepcja SWO zakładała, że armia ukraińska niemal w całości przejdzie na stronę rosyjską. Więc NIE – wg założeń SWO pucz przeciw prorosyjskiemu prezydentowi byłby niemożliwy.

   Faktyczne plany Rosji od samego początku zakładały „efekt domina” – wchodzą na Ukrainę, i przy braku przeciwdziałania armii, rozbrajają lub miażdżą „nazistów”, a kolejne obwody odrzucają władzę banderowców – i tak do granicy Galicji.

   Do ataku na Kijów posłano najlepsze wojska z najnowszym sprzętem. A na południowym wschodzie wkraczały nędznie uzbrojone oddziały milicji ŁDNR, które kremlowscy „SZACHIŚCI” jakoś zapomnieli przeszkolić i uzbroić przez 8 ostatnich lat z rzędu. Więc zmobilizowani Z ULIC ludzie bez JAKIEGOKOLWIEK przeszkolenia wojskowego poszli w bój z karabinami Mosina z II wojny światowej – z ktróych nie umieli strzelać, w mundurach z drugiej wojny światowej i takich hełmach. I tak uzbrojeni przez matuszkę-Rassiję zdobuwali np. Mariupol albo inne Rubieżnoje. Ponosząc straty 40% stanu osobowego i WIĘCEJ. (swiatowid.video.blog/2022/05/22/pocztowki-z-donbasu-leon-opisuje-jak-naprawde-wygladaly-walki-o-rubieznoje-marzec-kwiecien-2022/ , https://swiatowid.video.blog/2022/06/15/pocztowki-z-donbasu-apel-bohaterow-z-3-batalionu-105-pulku-donieckiej-republiki-ludowej-do-naczelnego-dowodztwa-denisa-puszylina/ , https://swiatowid.video.blog/2022/05/28/igor-girkin-ostrzaly-rosyjskich-terytoriow-trwaja-kreml-nie-reaguje-stosownie-do-powagi-sytuacji/#w_makiejewce )

   Armia zawodowa czasu pokoju FR jest już praktycznie bez piechoty, a to z powodów wyłuszczonych tu (i radzę uważnie przeczytać): swiatowid.video.blog/2022/07/22/andriej-morozow-zbliza-sie-verdun-xxi-w-o-blednych-decyzjach-na-szczeblu-strategicznym-i-ich-przyszlych-krwawych-dla-rosjan-skutkach/

   W armiach ŁDNR, wskutek kretyńskiego dowodzenia w pierwszych miesiącach operacji też stany osobowe są katastrofalnie małe i stąd trwają tak desperackie łapanki poborowych w obu republikach.

   O tym dlaczego pierwotny plan się zawalił pisałem nie tak dawno:

   Lew Wierszynin: Przyczyny SWO i załamania jej pierwszej fazy: zdrada, sabotaż czy dobór negatywny w „sektorach siłowych” Federacji Rosyjskiej?

   Napiszę nieskromnie, że mój blog to kopalnia rzetelnej wiedzy o tej niewydarzonej SWO i dziwię się, że jeszcze ktoś na WPS się u mnie nie dokształcił.

   NATO nie wkroczy. Jeśli Polska wkroczy, to zostanie wystawiona do wiatru jako kraj-agresor. Nasza żydowska elita to debile i złodzieje, ale nie aż tacy, by ryzykować wojnę. Póki Rosja nie przeprowadza mobilizacji marnuje bez sensu zasoby. Gdy niemożliwa stanie się idiotyczna, wyniszczająca armię FR polityka SWO, siła bojowa armii FR wzrośnie do rozmiarów poza zasięgiem POLIN, a USrAel chętnie powalczy z Rosją do ostatniego Polaka, jak już ostatni banderowiec padnie trupem.

   Banderland długo nie pociągnie, a pomoc z Zachodu jest raczej symboliczna, mimo wszystkich bredni w naszych telavizjach i opowieści medialnych ekspiertuf i ał-torytetuf. Zachód planował uwikłać Kreml w okupację i wojnę partyzancką, a niedołęstwo Kremla i jego armii przerodziło ten plan Zachodu w wojnę. Zachód się ucieszył, zrealizował na Ukrainie 1000% planu.

   Odsyłam na mojego bloga.

   Polubienie

  • Cała koncepcja SWO zakładała, że armia ukraińska niemal w całości przejdzie na stronę rosyjską. Więc NIE – wg założeń SWO pucz przeciw prorosyjskiemu prezydentowi byłby niemożliwy.

   Faktyczne plany Rosji od samego początku zakładały „efekt domina” – wchodzą na Ukrainę, i przy braku przeciwdziałania armii, rozbrajają lub miażdżą „nazistów”, a kolejne obwody odrzucają władzę banderowców – i tak do granicy Galicji.

   Do ataku na Kijów posłano najlepsze wojska z najnowszym sprzętem. A na południowym wschodzie wkraczały nędznie uzbrojone oddziały milicji ŁDNR, które kremlowscy „SZACHIŚCI” jakoś zapomnieli przeszkolić i uzbroić przez 8 ostatnich lat z rzędu. Więc zmobilizowani Z ULIC ludzie bez JAKIEGOKOLWIEK przeszkolenia wojskowego poszli w bój z karabinami Mosina z II wojny światowej – z ktróych nie umieli strzelać, w mundurach z drugiej wojny światowej i takich hełmach. I tak uzbrojeni przez matuszkę-Rassiję zdobuwali np. Mariupol albo inne Rubieżnoje. Ponosząc straty 40% stanu osobowego i WIĘCEJ. (swiatowid.video.blog/2022/05/22/pocztowki-z-donbasu-leon-opisuje-jak-naprawde-wygladaly-walki-o-rubieznoje-marzec-kwiecien-2022/ , swiatowid.video.blog/2022/06/15/pocztowki-z-donbasu-apel-bohaterow-z-3-batalionu-105-pulku-donieckiej-republiki-ludowej-do-naczelnego-dowodztwa-denisa-puszylina/ , swiatowid.video.blog/2022/05/28/igor-girkin-ostrzaly-rosyjskich-terytoriow-trwaja-kreml-nie-reaguje-stosownie-do-powagi-sytuacji/#w_makiejewce )

   Armia zawodowa czasu pokoju FR jest już praktycznie bez piechoty, a to z powodów wyłuszczonych tu (i radzę uważnie przeczytać): swiatowid.video.blog/2022/07/22/andriej-morozow-zbliza-sie-verdun-xxi-w-o-blednych-decyzjach-na-szczeblu-strategicznym-i-ich-przyszlych-krwawych-dla-rosjan-skutkach/

   W armiach ŁDNR, wskutek kretyńskiego dowodzenia w pierwszych miesiącach operacji też stany osobowe są katastrofalnie małe i stąd trwają tak desperackie łapanki poborowych w obu republikach.

   O tym dlaczego pierwotny plan się zawalił pisałem nie tak dawno:

   Lew Wierszynin: Przyczyny SWO i załamania jej pierwszej fazy: zdrada, sabotaż czy dobór negatywny w „sektorach siłowych” Federacji Rosyjskiej?

   Napiszę nieskromnie, że mój blog to kopalnia rzetelnej wiedzy o tej niewydarzonej SWO i dziwię się, że jeszcze ktoś na WPS się u mnie nie dokształcił.

   NATO nie wkroczy. Jeśli Polska wkroczy, to zostanie wystawiona do wiatru jako kraj-agresor. Nasza żydowska elita to debile i złodzieje, ale nie aż tacy, by ryzykować wojnę. Póki Rosja nie przeprowadza mobilizacji marnuje bez sensu zasoby. Gdy niemożliwa stanie się idiotyczna, wyniszczająca armię FR polityka SWO, siła bojowa armii FR wzrośnie do rozmiarów poza zasięgiem POLIN, a USrAel chętnie powalczy z Rosją do ostatniego Polaka, jak już ostatni banderowiec padnie trupem.

   Banderland długo nie pociągnie, a pomoc z Zachodu jest raczej symboliczna, mimo wszystkich bredni w naszych telavizjach i opowieści medialnych ekspiertuf i ał-torytetuf. Zachód planował uwikłać Kreml w okupację i wojnę partyzancką, a niedołęstwo Kremla i jego armii przerodziło ten plan Zachodu w wojnę. Zachód się ucieszył, zrealizował na Ukrainie 1000% planu.

   Odsyłam na mojego bloga.

   Polubienie

   • Lew Wierszynin: (…) jest całkiem jasne, że rosyjskie kierownictwo polityczne, uruchomiwszy „operację specjalną”, założyło, że od 2014 roku na terytorium „Ukrainy” nic się nie zmieniło, że wyzwoliciele zostaną powitani kwiatami, Führerzy uciekną z Kijowa, SS się rozproszy, a „prorosyjskie elity”, przejmując stery, utworzą nowe, przyjazne Rosji władze.
    ____________________________

    Wychodzi mi, że Lew Wierszynin założył, iż FSB i Służba Wywiadu zagranicznego FR to nie specjaliści w swoim fachu, a zwyczajni głupcy.
    Nie twierdzę, że „operacja specjalna” to przeprowadzany wzorowo majstersztyk – wiem zbyt mało, żeby autorytatywnie coś twierdzić, to się dopiero może okaże, ale opinia Wierszynina budowana na błędnym – nie sprawdzonym – założeniu jest niepoważna.
    Z tym dokształcaniem to na razie damy sobie spokój.

    Polubienie

   • Lew Wierszynin napisał to, co jest w Rosji tajemnicą poliszynela. Igor Girkin mówił to samo wielokrotnie przed Wierszyninem, charakteryzując naturę systemu kryzysu natury „PERSONALNEJ”, który zniszczył struktury wywiadu i armii po 2000r. Anegdotka, którą przytoczyłem na końcu linkowanego wyżej tekstu jest scenką rodzajową, którą napisałem na podstawie obserwacji Girkina z różnych wystąpień.

    Od początku operacji wychodzi na jaw, że absolutnie wszystkie obszary administracji, armii, wywaidu i gospodarki FR zostały strawione przez PACHANAT (co to – jest na końcu tekstu .https://swiatowid.video.blog/2022/08/13/pejzaz-internetowy-rosji-ze-stalinem-w-tle/#Tajwan )

    Tak więc – rozumiem Pana chęć zdeprecjonowania mojego bloga, niestety tym razem Pana próba oparta na błędnym – nie sprawdzonym – założeniu – jest niepoważna.
    Dlatego lepiej niech Pan nie zwleka z dokształceniem, które przyniesie wiele pożytku wobec Pana nieodpartego parcia do wypowiadanie się na tematy rosyjskie.

    Wtedy Pan zrozumie, jak to jest możliwe, że po PÓŁ ROKU SWO na pierwszej linii DALEJ brakuje tego wszystkiego, czego brakowało od początku SWO: swiatowid.video.blog/2022/08/12/roman-doniecki-braki-w-zaopatrzeniu-wojsk-ldnr-saki-eksplozja-na-krymskim-lotnisku-anna-kornicka-i-straty-ukrainskie-minister-zlodziej-patriota-donieck-skazenie-amoniakiem-po-ostrzale-ukrainsk/

    Polubienie

   • KORETKA:
    jest:
    charakteryzując naturę systemu kryzysu natury „PERSONALNEJ”
    powinno być:
    charakteryzując naturę systemową kryzysu natury „PERSONALNEJ”

    Polubienie

   • szczur

    W obiegu jest jeszcze opcja tłumacząca taki, a nie inny przebieg początku tej wojny, jako realizację koncepcji (rodem z ZSRR) użycia tzw. operacyjnej grupy manewrowej. No ale widząc efekty działań rosyjskich po półroczu wojny, można ją włożyć między bajki.
    https://trojmorze.eu/2022/04/26/operacja-kijowska-proba-interpretacji/

    Polubienie

   • @ Światowid – 15 sierpnia 2022 o 13:09

    Nie zamierzam niczego deprecjonować, po prostu próbuje logicznie myśleć.
    Zatem jeszcze jedno spostrzeżenie – pytanie:

    jak to możliwe, że przy ograniczonym (i chyba zmniejszanym także) kontyngencie wojsk rosyjskich w operacji specjalnej, może lepiej uzbrojonych od armii ukraińskiej, przy fatalnym rozpoznaniu przeciwnika ze strony – wg Pana – lichych służb rosyjskich, armia ukraińska od pół roku nie może pozbyć się wojsk rosyjskich ze swojego terytorium? Zresztą nie widać działań bojowych ukraińskiej armii – co jest tego powodem ? Działania bojowe prowadzą głównie jednostki nazistowsko-banderowskie krainy U (?).

    Polubienie

   • Proszę porównać mapę z końca marca z mapami sytuacji teraz. Armia FR oddała nabytki na północnym wschodzie Pana zdaniem z powodu zachcianki? Spod Mikołjewa wycofali się z bez powodu? Wyspę Węży opuścili „bo nie była im już potrzebna”? Czy to wszystko raczej wskutek JAKICHŚ działań armii ukraińskiej?

    Dlaczego Ukraińcy nie nacierają teraz? Moim zdaniem z powodu braku masowej artylerii i braku środków rozpoznania pozwalających na stłumienie artylerii rosyjskiej w pasie przełamania. Bez eliminacji artylerii ofensywa skończy się kolosalnymi stratami zanim się zacznie. Pisze o tym tu:
    .https://swiatowid.video.blog/2022/08/12/roman-doniecki-braki-w-zaopatrzeniu-wojsk-ldnr-saki-eksplozja-na-krymskim-lotnisku-anna-kornicka-i-straty-ukrainskie-minister-zlodziej-patriota-donieck-skazenie-amoniakiem-po-ostrzale-ukrainsk/#ministerstwo
    Roman Doniecki.
    Ukraińcy prowadzą głównie walki defensywne, z powodu rosyjskiej przewagi w artylerii. Próba ofensywy na Chersoń dwa razy utknęła z powodu artylerii rosyjskiej, która została podciągnięta.

    Z kolei katastrofalny brak ludzi w rosyjskiej i ŁDRL-owskiej piechocie wyklucza operacje ofensywne, ponadto z wozami bojowymi piechoty jest krucho, Skończyły się BWP-2 i BEP-3, są problemy nawet z T-72 (niedobór silników i luf armatnich, to jest większy problem niż Javeliny i NLAWy, bo po wystrzelaniu i wyjeżdżaniu resursu trzeba lufę i silnik wymienić we wszystkich czołgach. Albo wymienić na nowe – a rosyjski przemysł jest w stanie dostarczyć dziesiątek wozów na wymianę za setki zużytych – polecam rzut okiem do tekstu swiatowid.video.blog/2022/08/11/czy-koreanscy-towarzysze-przybeda-kapitalistycznym-efektywnym-menedzerom-z-federacji-rosyjskiej-z-pomoca/).

    Polubienie

 5. „Moralnosc,
  w Nowym Porzadku Swiata”.

  Polubienie

 6. Sławobor

  BBC, opierając się na otwartych źródłach, udało się zidentyfikować prawie 5000 rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli w wojnie na Ukrainie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni nastąpił wzrost ofiar wśród wyższych oficerów.

  Rosyjska służba BBC prowadzi listę ofiar rosyjskich żołnierzy na Ukrainie wraz z publikacją Mediazona (uznawaną w Rosji za „media-zagraniczny agent”) i zespołem wolontariuszy. Na dzień 22 lipca udało nam się potwierdzić informacje o 4940 zabitych żołnierzach i oficerach.

  Opieramy się tylko na potwierdzonych zgłoszeniach zgonów, więc zebrane dane nie odzwierciedlają faktycznego poziomu ofiar. Ale w przeciwieństwie do innych szacunków liczby ofiar śmiertelnych, nasze oparte są na tysiącach konkretnych historii i dlatego pomagają nam zrozumieć i przeanalizować, co dokładnie dzieje się z armią rosyjską podczas wojny na Ukrainie.

  O tym, ilu zmarłych nie znalazło się w naszym doborze, świadczą informacje z regionalnych cmentarzy. Co tydzień odkrywamy nowe dowody pogrzebów rosyjskich wojskowych, o których władze lokalne nie zgłosiły.

  Na podstawie tych obserwacji możemy założyć, że lista potwierdzonych ofiar prowadzona przez BBC może zawierać co najmniej połowę nazwisk zmarłych niż faktycznie pochowanych w Rosji.
  https://www.bbc.com/russian/features-62259319

  Jeżeli BBC podaje takie dane to można śmiało założyć, że są zawyżone.

  Doniecki Batalion Wostok brał udział w bitwie o Mariupol
  Kombat Chodakowski w wywiadzie dla Politnavigator powiedział, że pierwsze straty wśród żołnierzy miał dopiero parę dni temu, 5 zabitych w wyniku ostrzału artylerii ukraińskiej.

  Polubienie

  • Wiarygodność Chodakowskiego jest poniżej zera. Ma „za uszami” sprawy jeszcze z 2014 r.:

   Pocztówki z Donbasu: Aleksander Chodakowski – niewidzialny z Kremla agent SBU i doniecki „ojciec chrzestny”?

   Co się tyczy samych strat: „Wostok” to dekownicy. Nawet w 2014 praktycznie nie mieli strat – za to inne oddziały dowodzone przez Chodakowskiego w jego „operacjach” były wybijane.

   W sprawie strat z Mariupola, wiarygodni są ludzie, którzy tam walczyli, a nie nie człowiek, który mordował jednych podkomendnych wprowadzając ich do zasadzek ukraińskich albo … własnych, robionych przez ludzi z „Wostoka”.
   O Mariupolu:
   swiatowid.video.blog/2022/06/15/pocztowki-z-donbasu-apel-bohaterow-z-3-batalionu-105-pulku-donieckiej-republiki-ludowej-do-naczelnego-dowodztwa-denisa-puszylina/
   i jeszcze trochę o Mariupolu i Chodakowskim, na końcu:
   swiatowid.video.blog/2022/08/04/pocztowki-z-donbasu-aleksiej-semibratow-jak-olano-noworosje-mowia-ochotnicy/

   I w Rubieżnoje i w Mariupolu i w atakach z lutego/marca straty oddziałów szturmowych Milicji Ludowych były na poziomie 40% stanów osobowych i wyżej:
   swiatowid.video.blog/2022/05/22/pocztowki-z-donbasu-leon-opisuje-jak-naprawde-wygladaly-walki-o-rubieznoje-marzec-kwiecien-2022/

   BBC podało dane o poległych zweryfikowanych z imienia i nazwiska, czyli bezdyskusyjny minimalny poziom strat.

   Jest faktem, że dane o własnych stratach są zaniżane i zakłamywane przez obie strony. Podobnie, tylko w drugą stronę – o stratach przeciwnika.
   Jeśli miałbym zgadywać z sufitu, po fragmentarycznych danych dotyczących ukompletowania Milicji Ludowych, po Mariupolu, Rubieżnym, Siewierodoniecku i Lisiczańsku, po różnych wpisach blogowych i komentarzach, to straty korpusów ŁDRL – zabitych, rannych wymagających długotrwałego leczenia i kalek trwale niezdolnych do walki wynoszą minimum 20 000. Trzeba dodać straty wojsk FR.
   A po stronie ukraińskiej straty tego typu to koło 30 000.
   Tylko siły ukraińskie to teraz koło 700 000. A rosyjsko-republiczne: 120 000.
   Na koniec polecam ten tekst:
   swiatowid.video.blog/2022/07/22/andriej-morozow-zbliza-sie-verdun-xxi-w-o-blednych-decyzjach-na-szczeblu-strategicznym-i-ich-przyszlych-krwawych-dla-rosjan-skutkach/

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: