Czy i jak można uniknąć katastrofy dotyczącej zasobów naturalnych ?!

Zasoby_mapa

10 października (2022 r.- P.Z.), to szalenie ważna w życiu każdego Polaka data. Po cichu dokonuje się przejęcie naszych największych bogactw narodowych czyli zasobów naturalnych, które skrywa nasza ziemia. Jak dokładnie się to odbędzie, a także co możemy w tej sprawie zrobić, wyjaśniamy w odcinku z inżynierem Krzysztofem Tytko – wieloletnim działaczem na rzecz ochrony polskich zasobów naturalnych. Tak zapowiadany jest film z wywiadu z inż. Krzysztofem Tytko.

Film „22 dni do katastrofy...” umieszczony na you tube przez Pawła Svinarskiego, autora kanału „ Dla pieniędzy”, osiągnął już niemal 900.000 oglądalności. Wcześniejszy o kilka dni film tego samego autora, z tym samym ekspertem, inż. Krzysztofem Tytko, dotyczący polskich zasobów, pt. „ Dlaczego jeszcze nie jesteśmy bogaci ?!”, zyskał oglądalność ponad 1,1 mln widzów. Temat jest zatem istotny i koncentrujący uwagę oraz emocje Polaków.

Paweł Svinarski, zgodnie z zasadami you tubowej strategii umieszcza materiały opatrzone szokującymi tytułami. Filmiki jego autorstwa dotyczą całego wachlarza „ sensacji”. Od „ zbliżającej się nieuchronnie wojny z Białorusią” i „ całkowitego blamażu wojsk rosyjskich już w pierwszym dniu inwazji na Ukrainę”, po „ zwierzenia aktorki branży porno, wykorzystującej tzw. pornhaby, jako fajną zabawę i sposób na życie”

Sam temat słusznie jest podnoszony przez Krzysztofa Tytko, i wiele innych środowisk, i słusznym działaniem jest alarmowanie opinii publicznej o tej sprawie, o antypolskiej działalności obecnych władz w Polsce. Nie możemy jednak dezinformować Polaków, że ich aktywność „ referendalna” przełoży się na spodziewany skutek prawny i faktyczny – właścicielski.

Przypominam Krzysztofowi Tytko, Pawłowi Svinarskiemu i Polakom Art. 125. (Referendum ogólnokrajowe) obecnej Konstytucji RP

1. W sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa może być przeprowadzone referendum ogólnokrajowe.Referendum ogólnokrajowe ma prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub Prezydent Rzeczypospolitej za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.

A zatem, ten warunek o 500.000 zebranych głosów nie jest wystarczający żeby się referendum odbyło, bo o tym decyduje Sejm lub Prezydent za zgodą Senatu, a te gremia są antypolskie, więc niech pan Tytko zejdzie na ziemię, bo już pora i niech „nie bije piany” i nie podnosi poziomu emocji……..Krzysztofie Tytko, a w zasadzie Krzysztof – bo znamy się osobiście, czemu kolega udaje, że nie zna obowiązującej Konstytucji RP?! Wniosek jest taki: w ramach obecnej konstytucji nie da się przeprowadzić wiążącego referendum, które nie odpowiada systemowi, czyli grupie marionetek w Sejmie , Senacie i na urzędzie prezydenta. A kto nimi zarządza, to proszę spytać w NY i London…można też dzwonić do Telaviv i umawiać się przez sekretarkę :))))

Podstawę do władania i dysponowania naszymi, narodowymi, polskimi zasobami dają nam nasze – Nabyte Historycznie i Prawnie Usankcjonowane Prawa Ludności Rdzennej zamieszkującej nasz obszar geograficzny, kulturowy, gospodarczy i polityczny.

To co napisałem wyżej nie jest pisane przeciwko Krzysztofowi Tytko, którego znam osobiści i cenię sobie dorobek Jego i jego środowiska z OKOPZN. Nie jest też pisane przeciwko Krzysztofowi Svinarskiemu, młodemu, inteligentnemu i odważnemu dziennikarzowi, który jednak jak wynika z jego wypowiedzi – jest ofiarą pookragłostołowej, sorosowskiej edukacji. Piszę to po to, aby stać twardo na ziemi, nie rozbudzać nadziei na wyrost, żeby uwzględniać wszystkie czynniki technologiczne i ekonomiczne, a także żeby formułować i przedstawiać Polakom odpowiedzialne rozwiązania prawno-właścicielskie. Nie wolno rozdawać beztrosko pieniędzy źle policzonych i źle zabezpieczonych pod względem praw właścicielskich.

Zasoby naturalne są zasobami ogólnonarodowymi i muszą być własnością i w zarządzie suwerennego państwa. Nie mogą być prywatyzowane w żadnym wypadku w postaci dokumentów wykreowanymi przez spółki prawa handlowego. Aktywa tych spółek „w świetle prawa” mogą być przejęte ( co już w wielu wypadkach się stało, i co wymaga rewindykacji ze względu na paserski sposób „sprzedaży”) przez drapieżny, lichwiarski kapitał rzekomo ponadnarodowy, a tak naprawdę żydowsko-anglosaski.

Krzysztof Tytko i jego środowisko, jak i kilka innych osób i środowisk, w tym WPS, od wielu lat walczy o uświadomienie Polaków, że są właścicielami bogatych zasobów mogących być podstawą polskiej suwerenności i dobrobytu społecznego. Nie możemy jednak akceptować metody takich działań, które tworzą złudne nadzieje, że obecne władze w Polsce oraz obecne środowiska „opozycyjne”-wszystkie o złodziejskim lub paserskim rodowodzie pookrągłostołowym, – mogą być adresatami oraz sojusznikami w odbudowie suwerenności Polski. Pora pozbyć się złudzeń.

ŻADNEGO REFERENDUM !!! PRAWA RDZENNEGO LUDU POLSKIEGO SĄ NIEZBYWALNE I NIE MOGĄ BYĆ PRZEDMIOTEM GŁOSOWANIA!!!

NIE MOŻNA W DRODZE MANIPULOWANEGO REFERENDUM ( A TAKIM ONO BEDZIE !!!) POZBYWAĆ SIĘ PODSTAW SUWERENNOŚCI I DOBROBYTU !!!

17 Komentarzy

Filed under Polityka

17 responses to “Czy i jak można uniknąć katastrofy dotyczącej zasobów naturalnych ?!

  • Bogdan Gizdoń

   Pawle, jak masz lepsze rozwiązanie to nam wszystkim podaj co i jak mamy ratować nasz majątek. Ciągle krytyka, a rozwiązań brak. Jak chcesz aby tak ważna informacja dotarła do całego społeczeństwa? Załatw czas na antenie TV, to żadnego referendum nie będzie trzeba, to ludzie w kilka dni zrobią to co nasi dziadkowie robili że zdrajcami. Nikt nie rozumie jednej rzeczy, że aby zwyciężyć wrogi system likwidujący Polskę, o tym każdy pisze, trzeba dotrzeć do umysłów zwykłego Kowalskiego, referendum to krok w tą stronę.

   Polubienie

   • Paweł

    Dotrzeć do umysłów to jedno, ale nie można proponować lekarstwa, które jest trucizną. Referendum jest taką trucizną. Paserski system pookrągłostołowy, mający kontrolę nad środkami przekazu i kształtujący w ten sposób świadomość przeciętnego Polaka, tylko czeka, aby zmanipulowany Polak zgodził się na „akcjonariat” i skomercjalizował ostatecznie swoje narodowe zasoby. Następnie znajdą się drukarze pieniędzy, którzy wykupią te akcje od spauperyzowanych Polaków, Czy ten mechanizm jest tak trudny do zrozumienia?
    Dlatego Bogdanie, nie ma się co irytować tylko trzeba uświadamiać mozolnie Polaków, organizować się i proponować rozwiązania skuteczne i bezpieczne dla nas. Zapraszałem Was do udziału w pewnej inicjatywie, ale nie stawiliście się. Był na szczęście Zbyszek i mam nadzieję, że wiecie o co chodzi? Nie zatrzymujemy się w działaniach i wierzę, że jest nam po drodze, gdyż troszczymy się o te same dobra i o polskość.

    Polubienie

 1. Emilian58

  Jeżeli szlag trafi tę żydowskie mafie w eurochlewie a mam ogromną nadzieję że tak się stanie to już nigdy nie należy ich dopuszczać do stanowisk państwowych. Trzeba koniecznie oddzielić żydów od państwa!!!

  Polubione przez 2 ludzi

 2. Aculeus

  Drogi Emilianie,
  „Każdy naród ma takich Żydów, na jakich zasługuje”
  (Karl Emil Franzos, 1848-1904, ”Schlüssel zur neueren Geschichte der Juden,” (w:) Neue Freie Presse, 1875).
  Można by długo na ten temat, powiem tylko, że brak samoorganizacji i bierność ludu pod rządami nierządów (jak po 1989) powodowały, że organizm społeczny stawał się żywicielem pasożytów. Przy czym w naszej historii przykłady patriotów spośród starszych braci w wierze są także liczne, jak Julian Tuwim i inni. Chodzi po prostu o eliminację szumowin i degeneratów z administracji i życia publicznego, zwłaszcza z polityki niestety od czasów sanacji patologicznej.

  Polubienie

 3. Janka

  ————- ODEZWA !! JAK NIE MY ! to kto ?.

  Polubienie

 4. Klaus Schwab’s School For Covid Dictators, Plan For „Great Reset”.
  By;Michael Lord.
  November 10,2021.
  https://rairfoundation.com/exposed-klaus-schwabs-for-covid-dictators-plan-
  for-great-reset-videos/

  „Nowy Lad Polski”,czescia skladowa
  Nowego Porzadku Swiata/Great Reset”.

  Polubienie

 5. Płk Macgregor o najnowszych sukcesach tzw ukraińskiej armii.

  Multimilioner Zelenski jedzie do TX na spotkanie z multimiliarderami z amerykańskiej zbrojeniówki i wszystko zostało ustawione pod kolejne miliardy „dla Ukrainy” jako propagandowa przykrywka.

  Rosjanie się wycofywali, satelitarny wywiad amerykański/natowski to zauważył i ukraińska „kontrofensywa” została tam skierowana kiedy zostało tam około 2tys rosyjskiego wojska (które nie doznało prawdopodobnie żadnych strat) z jedynie lekkim sprzętem.

  Ukraińcy dostali się pod ogień artylerii i 5-10 tys zostało zabitych/rannych.

  Polubione przez 2 ludzi

 6. Zrozpaczony

  Konfederacja jest opłacana przez PiS okrężną drogą
  https://wiadomosci.wp.pl/miliony-zlotych-od-premiera-i-z-funduszu-patriotycznego-tak-narodowcy-buduja-swoja-kuznie-kadr-6815156570299200a

  Jest bardzo prawdopodobne, że dzieje się tak od niesławnych głosowań w sprawie złóż miedzi, kiedy Winnicki próbował wcisnąć kit, że dla dobra Polski trzeba się ich pozbyć.

  Bijcie na alarm, to kolejna podstawiona pseudoopozycja

  Polubienie

 7. Niejaki p.Winnicki,razem z niejakim p.J.K.Mikke,i niejakim
  p.G.Braunem powolali partyke,
  o nazwie Konfederacja.
  Moi drodzy.
  Nic Nie Dzieje sie,w pookraglowej,vel III.R.P,bez
  przyczyny.
  Sprawdzcie jak Ci”narodowcy”,
  ZAGLOSOWALI w Sprawie
  Narodowych Rud Miedzi.
  „Po Owocach,ich poznacie”.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.